Provincie Zeeland Sloelijn met aangrenzende gemeenten Bekendmaking SCHLECKER zegt bedankt!^ 0.89 1 8." 0118-633601 GRATIS Jaarverslag en Burgerjaarverslag 2004 Geven aan een goed doel? Let op dit keurmerk Gratis figuur-analyse! Digitale foto's 10 afdrukken Webprint (3)nl «Officiële Mededelingen Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 20/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Zeeuwen in beweging Omgevingsbeleid Tot 20 juni ligt de planbeschrijving en de ontwerp-aanvraag maatregelenbesluit voor de Sloelijn ter inzage. Provinciale Staten Vergadering van Provinciale Staten Milieu Ontwerp-vergunning Sturm en Dekker B.V. Rijkswaterstaat Dixan SCHLECKER HOME SHOPPING www.SCHLECKER.com Dreft afwas Sport- sokken 1.19 Holiday traveller Exclusief voordeel I Brood bakmachine AFK BM-2N 39.99 0900-7777444 's-Gravenpolder, 's-Gravenstraat 47 Middelburg, Gortstraat 60-62 Oost-Souburg, Kanaalstraat 59 \l BEL NU Suriss figure Formaat 10x15/10x13,3 Binnen 2 werkdagen thuis Kijk op www.webprint.nl Woensdag 18 mei 2005 De Faam 13 Nieuws Foto: drs. W. T. van Gelder (Mechteld Jansen). De Commissaris van de Koningin in Zeeland, drs. W.T. van Gelder heeft zijn twaalfde jaarverslag en zijn tweede burgerjaarverslag uit gebracht. In het jaarverslag gaat de Com missaris in op de werkzaamhe den die hij verricht heeft in het kader van zijn diverse taken, zoals burgemeesterszaken, gemeentebezoeken, Koninklijk Huis en representatie. Openbare orde en veiligheid neemt een centrale plaats in. Ook zijn, representatieve, neven functies krijgen aandacht, zoals het lidmaatschap van de Raad van Europa en de functies die vervuld worden op verzoek van ministeries. Burgerjaarverslag Op basis van de Wet Dualisering Provinciebestuur heeft de Com missaris over 2004 zijn tweede verslag geschreven. Vooral inhou delijk is het verslag veranderd. Voor de afhandeling van bezwaar- en beroepschriften wordt verwe zen naar het jaarverslag van de commissie. In plaats van een rap portage over de telefonische en fysieke bereikbaarheid is geko zen voor een paragraaf over toe gankelijkheid. Om hier goed over te kunnen rapporteren zou de Commissaris graag een klantte- vredenheidsonderzoek uitgevoerd zien. De kwaliteit van de procedures ten aanzien van burgerparticipa tie heeft door uitbreiding van de Statengriffie meer gestalte gekre gen. Er is een communicatiebe leid ontwikkeld en er is een noti tie tot stand gekomen ten aan zien van werkbezoeken. De bur ger wordt zeer actief geïnfor meerd over zijn mogelijkheden voor participatie in de vorm van bijvoorbeeld initiatiefrecht en inspreekrecht. De kwaliteit van de provinciale dienstverlening is zowel kwantita tief als kwalitatief gemeten. Zo is gekeken naar het aantal verzoe ken in het kader van de Wet Openbaarheid Bestuur (WOB) en naar toegankelijkheid van provin ciale medewerkers en bestuur ders. Ook is gekeken naar de kwaliteit van procedures bij afhandeling van subsidieverzoe ken, verklaringen van geen bezwaar en ontheffingen. Uniforme regelingen moeten het voor de burger minder verwar rend maken. Beide jaarverslagen zijn te bestel len bij het provinciaal informatie centrum (zie linksboven). Vrijdag 27 mei organiseren het Zeeuws Archief, de stichting Cultureel Erfgoed Zeeland en de Historische Steekproef Neder landse bevolking een studiemid dag onder de titel "Zeeuwen in beweging". Als men tegenwoordig van werk kring wisselt, wordt er niet meer verhuisd, maar pendelt men elke dag op en neer. Was dat vroeger ook zo? Welke in Zeeland gebo ren personen vetrokken voor goed en welke bleven. Waren er verschillen tussen mannen en vrouwen? Heeft migratie te ma ken met de sociale en economi sche achtergrond, of verschilt het verhuisgedrag naargelang de streek of het eiland? Tijdens de gratis toegankelijke studiemiddag in de filmzaal van het provinciehuis, Abdij 9, Middel burg wordt getracht een ant woord te krijgen op deze vragen. Om 12.30 uur wordt de middag geopend door Gedeputeerde drs. H. van Waveren, waarna een aan tal sprekers verschillende aspec ten van de Zeeuwse sociale geschiedenis zal belichten. Aanmelden voor deze middag moet via het Zeeuws Archief in Middelburg. Schriftelijk via Post bus 70, 4330 AB Middelburg, per telefoon 0118-678800 of per e-mail: info@zeeuwsarchief.nl. onder vermelding van naam, adres en aantal deelnemers. De bevestiging van deelname wordt gegeven in de vorm van het definitieve programma. De provinciale commissie omge vingsbeleid vergadert vrijdag 27 mei, 14.00 uur, in het Statenzaal complex van de Abdij, Abdijplein 10, Middelburg. Op de agenda staan de startnoti tie strategische milieubeoordeling kustversterking zuidwest Walche ren en de beleidsvisie externe veiligheid. De commissie verga dert in het openbaar. Tot 20 juni kunnen ook zienswij zen op de plannen worden inge diend bij het Inspraakpunt Verkeer en Waterstaat, postbus 30316, 2500 GH Den Haag en via www.inspraakvenw.nl. De plannen liggen in de gemeen tehuizen en openbare bibliothe ken van de gemeenten Goes, Kapelle en Kruiningen, de open bare bibliotheek in Middelburg, het provinciaal informatiecen trum, Zeeland Seaports en rijks waterstaat Zeeland. Doordat de maatregelen ook voor West- Brabant gelden, ligt het materiaal ook daar in de bibliotheken en gemeentehuizen ter inzage. Geluidsbelasting In de drie gemeenten zijn akoesti sche onderzoeken uitgevoerd. De uitkomsten daarvan liggen ook ter inzage. De geluidsonderzoeken vormen onderdeel van de nadere studie om de Sloelijn zo goed mogelijk in te passen met zo weinig moge lijk geluidsoverlast. Hoorzittingen Dinsdag 14 juni, 19.30 uur, wordt in hotel Terminus, Stations plein 1, Goes een hoorzitting gehouden, waar mondelinge zienswijzen kunnen worden inge diend. Woensdag 15 juni wordt eenzelf de bijeenkomst belegd in hotel The Goderië, Stationsplein 5, Roosendaal. Wie gebruik wil maken van het mondeling indienen van zienswij zen wordt gevraagd dit voor 11 juni te laten weten aan het Inspraakpunt 070-3519600. */u FotoAanleg spoorweg Jaap Wolterbeek). Informatievonden Voorafgaand aan de hoorzittin gen worden informatieavonden belegd in Kapelle: 17 mei, De Heyzon, Jufferswegje 31, Krab- bendijke: 18 mei, De Meiboom, Kerkpolder 30, en in Goes: 26 mei, hotel Terminus, Stations plein 1. Van vijf uur 's middags tot tien uur 's avonds is er een doorlopende informatiemarkt. Algemene presentaties zijn er om half zes, zeven uur en half negen. Er is een geluidssimulator en de inpassingsmaatregelen worden zichtbaar gemaakt. Ook in Bergen op Zoom (24 mei, De Raayberg, Antwerpsestraat 267) en in Roosendaal (25 mei, hotel The Goderië, Stationsplein 1) zijn zulke informatieavonden. Bestellen De plannen zijn op internet via www.sloeliin.nl te raadplegen en te bestellen; ook de voorgaande procedures zijn daar te bekijken en te bestellen. Een papieren versie van de plan nen is te bestellen bij Informatie punt optimalisatie railontsluiting Sloe, postbus 15, 4515 ZG IJzendijke, tel. 0117-301998, fax 0117-301110, e-mail info@sloeliin.nl. Het plan en de deelonderzoeken per gemeente kosten elk vijf euro. ■■^■■■■■Zeeland De vergaderingen van Provinciale Staten zijn openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom om op de publieke tribu ne de debatten te volgen. U kunt ook een deel van de vergadering of één agendapunt bijwonen. Datum: vr 20 mei Aanvang: 09.30 uur Locatie: Statenzaal, Abdij 10 te Middelburg Voorz.: drs. W.T. van Gelder Griffier: drs. B.L. Allewijn statengriffier@zeeland.nl De agenda van de Staten wordt voorbereid door het Presidium. Het Presidium bestaat uit de Commissaris van de Koningin en de tien fractievoorzitters van de in de staten zitting hebbende par tijen. Vrijdag 20 mei staan de volgende agendapunten centraal: - Voordracht voor een nieuwe gedeputeerde. Vanwege de benoeming van de heer G.L.C.M. de Kok tot burge meester van de gemeente Drimmelen is een vacature bin nen Gedeputeerde Staten ont staan. Provinciale Staten moe ten een nieuwe gedeputeerde benoemen. Het statenlid mevrouw M. Ie Roy zal worden voorgedragen. De benoeming zal worden gevolgd door een beëdiging; - Schorsing van de vergadering in verband met de benoeming van een nieuw statenlid, mevrouw J.H.J. Hooymeyer. Deze benoeming door het stembureau zal worden gevolgd door een beëdiging in de Staten; - Benoeming voorzitter en plv. voorzitter van de statencommis sie Sociale en Bestuurlijke Zaken; - Dividendbeleid Delta NV. In de eerstvolgende aandeelhouders vergadering van DELTA NV op 6 juni 2005 zal onder andere het dividendbeleid worden vast gesteld. Het standpunt van de Provincie Zeeland in deze aan deelhoudersvergadering zal worden gebaseerd op het besluit dat Provinciale Staten nemen naar aanleiding van dit statenvoorstel; - Eindrapportage onderzoeksbu reau Partners Pröpper. De Commissie van Onderzoek heeft een onderzoek laten ver richten naar het inhuren van extern advies en onderzoek door de Provincie Zeeland. Voorgesteld wordt om de aan bevelingen uit het rapport over te nemen. Vragensessie Naast de genoemde agendapun ten is er tijdens de statenverga dering gelegenheid voor de Statenleden tot het stellen van vragen. Een statenlid kan dan vragen aan de leden van Gedeputeerde Staten stellen over actuele politie ke aangelegenheden. Statenvergadering via radio te beluisteren Heeft u interesse in de Zeeuwse politiek, dan kunt u via radio 91.0 fm op de kabel rechtstreeks de vergaderingen van Provinciale Staten volgen. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de web site: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg WÊÊBSBÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊm Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen om een vergunning Wet milieubeheer van Sturm en Dekker B.V. voor een terrein'uit- breiding en een vergroting van de opslagcapaciteit. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verle nen met voorschriften ter be scherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 19 mei 2005 tot en met 15 juni 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8.00-17.00 en desgevraagd buiten kantooruren en bij de gemeente Middel burg, dienst ruimte, afd. ver gunningen en handhaving, Kanaalweg 3, op werkdagen van 8.0-12.00 uur en 13.00- 16.30 uur en (na telefonische afspraak 0118-675287) op don derdagavond. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, lig gen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 16 juni 2005 schriftelijke bedenkin gen tegen de ontwerp-vergun ning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 8 juni 2005 kan een ieder verzoeken om een ge- dachtenwisseling over de ont werp-vergunning (0118-631958). Bij de gedachtenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kun nen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevr. A de Pijper, (tel. 0118-631958). Onteigening voor de aanleg van de Sloelijn, een nieuwe spoorlijn voor goederenvervoer vanaf de bestaande spoorlijn Roosendaal-Vlissingen in de gemeente Goes naar de bestaande havenspoorlijn van het Sloegebied in de gemeente Vlissingen, met bijkomende werken in de gemeenten Goes, Middelburg, Borsele en Vlissingen VOOR GOEDE DOELEN De Minister van Verkeer en Waterstaat maakt bekend dat Prorail B.V. te Utrecht bij brief van 26 april 2005, kenmerk GJZ/Sloe/ONT/ 20408894/20518026, hem heeft verzocht te bevorderen dat een Koninklijk Besluit tot standkomt, waarbij op grond van artikel 72a van de onteigeningswet ter onteigening worden aangewezen de onroerende zaken die nodig zijn voor de aanleg van de Sloelijn, een nieuwe spoorlijn voor goederenvervoer vanaf de bestaande spoorlijn Roosendaal- Vlissingen in de gemeente Goes naar de bestaande havenspoorlijn van het Sloegebied in de gemeente Vlissingen, met bijkomende werken in de gemeenten Goes, Middelburg, Borsele en Vlissingen. Op de voorbereiding van bedoeld Koninklijk Besluit is de in afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht geregelde procedure van toepassing. In dit verband wordt mede gedeeld dat de op grond van artikel 63, tweede lid, van de onteigeningswet vereiste en op de voorgenomen onteigening betrek king hebbende stukken ter inzage liggen van 20 mei 2005 tot en met 16 juni 2005 bij onderstaande gemeenten: Goes: bij de publieksbalie van het stadskantoor, Oostsingel 2 te Goes. De stukken kunnen aldaar in deze periode worden ingezien op maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 12.30 uur, op dinsdag en woensdag van 13.30 uur tot 16.00 uur en op afspraak via telefoonnummer 0113 - 24 96 00 op donderdagavond van 17.00 uur tot 20.00 uur; Middelburg: bij de informatiewinkel in de centrale hal van het stadskantoor, Kanaalweg 3 te Ministerie van Verkeer en Waterstaat Middelburg. De stukken kunnen aldaar in deze periode worden ingezien op maandag tot en met vrijdag van 8.00 uur tot 15.30 uur en op donderdagavond van 18.00 uur tot 20.00 uur; Borsele: bij de afdeling Interne zaken van de gemeente Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand. De stukken kunnen aldaar in deze periode worden ingezien op maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 12.00 uur en op donderdagavond van 17.00 uur tot 20.00 uur; Vlissingen: in de centrale hal van het stadhuis, Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen. De stukken kunnen aldaar in deze periode worden ingezien op maandag tot en met vrijdag van 9.00 uur tot 16.00 uur en op donderdag van 9.00 uur tot 19.00 uur. Belanghebbenden kunnen gedurende de hiervoor genoemde periode naar keuze schriftelijk of mondeling hun zienswijze naar voren brengen. Schriftelijke reacties kunnen worden gezonden aan de hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat, dienst Zeeland, t.a.v. Staf afdeling BBV (kamer 2.26P), Postbus 5014, 4330 KA Middelburg. Voor mondelinge reacties kan op werkdagen tussen 10.00 uur en 12.00 uur en tussen 14.00 uur en 16.00 uur contact worden opgenomen met de heer J.M. Hubregtse of de heer A.J. Goossens van Rijkswaterstaat, dienst Zeeland, telefoon 0118 - 62 24 47 of 0118 - 62 24 48. Compact poeder 36 was- |M 70 beurten SCHLECKER Alleen bij SCHLECKER HOME SHOPPING Minimale bestelwaarde: 15.- GRATIS THUISBEZORGD Meer dan 16 miljoen tevreden klanten In Europa doen elke week bij ons hun inkopen. Wij willen u daarvoor bedanken. Hygiëne 375 ml Eucalyptus of Limoen Bundel 10 paar per 100 ml: 0.24 elders Make-up koffertje Waar vin Ut u ons ■zr OU 18-595333 Volautomatische broodbakmachine voor maximaal 900 gram brood. Met een Anti-aanbak bakvorm, met 12 programma's incl. timer, kneed haken, maatbeker en maatlepel 230 V 600 W elders bij ons Bestel nu per telefoon: 20 ct min. Advertentie geldig vanaf 18.05.2005 t/m 31.05.2005 zolang do voorraad strokt. Prijswijzigingen voorbohoudon Want alleen fondsenwervende organisaties die op verantwoorde wijze geld inzamelen en besteden krijgen het CBF-Keur. Voor vragen over het CBF-Keur: Centraal Bureau Fondsenwerving, tel: 0900 202 55 92 0,35 p.m.) of kijk op www.cbf.nl Dienst Zeeland Sinds 1983 zeer goede resultaten door de complete Thermo-Fysische-Methode (T.F.M.) en speciaal opgeleid personeel, kunnen wij u garanderen: plaatselijk afslanken bij figuurproblemen een gladdere en strakkere huid de bestrijding van een sinaasappelhuid geen gebruik van wikkels, spuiten of pillen een goede conditie, mede door het gebruik van de ozoncabines en maak een afspraak voor een gratis figuuranalyse Figuurcorrectie- en Afslankinstituut Lammerensteeg 9,4331MB Middelburg Openingstijden: ma do 10.00 - 20.00 uur di, wo, vr 10.00 - 16.00 uur cn c u) 0) -O Foto's afdrukken met het gemak van internet.

de Faam | 2005 | | pagina 13