VAN DE Ll SCWAR in landelijke finale wedstrijd Stagemasters Nieuwste Grisham vindt gretig aftrek Moedergroep nu ook voor baby's INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN Win 'n gratis boek! gemeente Middelburg GEMEENTE VLISSINGEN MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Betrokkenheid Vakjury Lost Key Woensdag 18 mei 2005 De Faam 12 INFORMATIE OVERHEID MANDATERING Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij bij besluit van 19 april 2005 hebben besloten om het Overzicht Mandaat, Vertegenwoordiging Ondertekening te wijzigen. In dit besluit wordt de benoeming voor één dag van onbezoldigde buiten gewone ambtenaren van de burger lijke stand t.b.v. een huwelijksvoltrek king overgedragen aan gemeente lijke functionarissen. Het totale overzicht waarin deze wij ziging is verwerkt ligt voor iedereen ter inzage bij de informatiewinkel in het stadskantoor, Kanaalweg 3 te Middelburg. Daar kan men desge wenst tegen betaling ook een kopie verkrijgen. VERKEERSMAATREGELEN Burgemeester en wethouders heb ben besloten het verkeersbesluit om het parkeren te verbieden op de aan de Korte Burg 7, 4331 BJ en de Waalstraat 45, 4335 KL te ebbende op grond van de Algemene wet bestuursrecht tot 30 juni 2005 bij burgemeester en wet houders bezwaar maken door het indienen van een gedagtekend en gemotiveerd bezwaarschrift. Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens op grond van artikel 8:81 van voor noemde wet de Voorzieningenrechter bij de recht bank Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. U dient dit verzoek te richten aan de Voorzieningenrechter, sector bestuursrecht, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Voor het behande len van een dergelijk verzoek wor den griffierechten geheven. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de informatiewinkel van het stads Middelburg gelegen parkeervakken in te trekken, behalve voor de gehandicapten waarvoor de par keervakken waren bestemd. en Teqen het besluit kan iedere belang- kantoor, Kanaalweg 3 te Middel burg ter inzage. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmings plan 'Beschermd Stadsgezicht', ten behoeve van de vestiging van een tandartsenpraktijk op ae eerste ver dieping van het pand Kalverstraat 3 te Middelburg. Een dergelijke vestiging is in strijd met de voorschriften van genoemd bestemmingsplan. De huidige bestemming van genoemd pand is 'garages en bedrijven'. Het verzoek ligt met ingang van vrij dag 20 mei 2005 gedurende 4 weken ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze omtrent het voornemen van burge meester en wethouders kenbaar maken bij het college van burge meester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19, UD 2 WRO Overloopterrein parkeren Sand- berglaan Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan 'Griffioen 1ten behoeve van het gebruik van een perceel, kadastraal bekend sectie R nummer 2712, aan de Sandberglaan als overloopter rein voor het parkeren van perso nenauto's. Het plan inclusief bijbehorende ruimtelijke onderbouwing ligt met ingang van vrijdag 20 mei 2005 gedurende vier weken (tot en met 16 juni 2005) ter inzage bij de vakba lie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk zijn/haar ziens wijze omtrent de bouwaanvragen kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Midaelburg, Postbus 6000 4330 LA Middelburg. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: het plaatsen van 2 velux dakramen op de zolderverdieping van het per ceel Nagtglasstraat 30; het aanleggen van stoepen en entree op het perceel Abdij 3; het plaatsen van 1 veluxraam op het perceel Nagtglasstraat 34; het stucen van de zijmuur op het perceel Vlissingsesinaef 36; het plaatsen van dakkapellen aan voor- en achtergevel op het perceel Spinhuisweg 109; het plaatsen van een carport en vergroten woning en schuur op het perceel Langevieleweg 1 het gedeeltelijk vernieuwen van ramen en dakkapellen op het per ceel Kinderdijk 4; het uitbreiden van de woning op het perceel Isaac Beekmanstraat 10; het plaatsen van een schuurtje op het perceel Klein Vlaanderen 55; het bouwen van een woning op het perceel Seislaan 2b; het plaatsen van keerwanden in het bestemmingsplan Mortiere. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3, telefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een bouwvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden inge diend. NB.: Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve beslis sing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. AANVRAAG OM MONU MENTENVERGUNNING Van 27 mei 2005 tot en met 9 juni 2005 (2 weken) liggen bij de vak balie van de dienst Ruimte de aan vragen om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor: het plaatsen van een scheidings wand, toilet, pantry, meterkast, c.v.- ketel en het scheiden van de technische instal laties op het perceel Varkensmarkt 2-4; het restaureren van het achterhuis van de woning op het perceel Lange Noordstraat 60. Gedurende voornoemde periode kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. VRIJSTELLINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van: het bestemmingsplan "Zuid" ten behoeve van het vergroten van de fietsenstalling op het perceel Baljuwlaan naast nummer 10 te Middelburg. De (bouw)aanvraag ligt met ingang van vrijdag 27 mei 2005 geduren de 4 weken (tot en met 23 juni 2005) ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk zijn/haar zienswijze omtrent één of meer (bouw)aanvraag kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. AANWIJZING VEILIGHEIDS RISICOGEBIED De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat hij op 1 3 mei 2005 heeft besloten om het gebied omvattende de straten: Markt, gedeelte Lange Noordstraat tussen ae Markt en Bachtensteene/ Stadhuisstraat, Nieuwe Burg, gedeelte Lange Delft tussen Markt en Segeersstraat, Zusterplein, gedeelte Gravenstraat tussen Markt en Zusterstraat, Plein 1940, Pottenmarkt, Vlasmarkt en Helm aan te wijzen als veiligheidsrisico gebied. Deze aanwijzing geldt voor donderdag 19 mei 2005 van 12.00 uur tot 16.30 uur en houdt in dat een ieder in dat gebied pre ventief gefouilleerd kan worden. De aanwijzing vindt plaats in ver band met het bezoek van de heer Wilders aan Middelburg in het kader van zijn tournee door Nederland met betrekking tot het referendum over de Europese Grondwet. Het volledige besluit ligt voor een ieder ter inzage bij de informatie winkel in net Stadskantoor, Kanaalweg 3 te Middelburg. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling ver krijgbaar. Tegen dit besluit kan een belang hebbende binnen zes weken na verzenddatum bezwaar maken bij de burgemeester van de gemeente Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA MIDDELBURG. Hiervoor dient een bezwaarschrift te worden ingediend dat naam en adres, dagtekening, kenmerk of omschrij ving van het besluit en de gronden van het bezwaar moet bevatten. Mits tijdig bezwaar is gemaakt, kan aan ae Voorzieningenrechter, sector bestuursrecht, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg worden ver zocht om met betrekking tot het besluit een voorlopige voorziening te treffen. Kijk voor meer informatie van de Gemeente Middel burg op pagina 5 in deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekst pagi na 830. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen t.b.v.: A) Lichte bouwvergunning: 1uitbreiden woning Ruys de Beerenbrouckstraat 22 2. wijzigen raamkozijn in de voor gevel Bouwen Ewoutstraat 46 B) Reguliere bouwvergunning: 1uitbreiden praktijkruimte Badhuisstraat 140 2. wijzigen van kozijnen in de voor gevel Badhuisstraat 52,54,56 en 58 C) Sloopvergunning: 1slopen buitenzwembaden Baskensburgplein 2 2. slopen van asbesthoudende materialen Julianalaan 13 De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een bouwvergun ning en monumentenverc kunnen geen bezwaarschrif den ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergun ning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. VERLEENDE BOUW-, SLOOP- en GEBRUIKSVERGUNNIN GEN In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1verbouwen woning Wickenburg 5 09-05-2005 2. vernieuwen kozijnen Verdilaan 29 09-05-2005 3. verbouwen woning Middenhofsingel 28 09-05-2005 4. slopen buitenzwembaden Baskensburgplein 2 10-05-2005 5. wijzigen gevel Rietkraag 49 *10-05-2005 6. plaatsen twee bergingen Zwanenburgseweg 2 10-05- 2005 7. bouwen garage van Teijlingenstraat 3 10-05-2005 8. bouwen garage Buteuxstraat 7x 10-05-2005 9. verbouwen woning en maken dakterras Suze Groeneweglaan 75 *11-05-2005 Tegen deze besluiten kan door een rechtstreeks belanghebbende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzending van de ver gunning, schriftelijk bezwaar wor den gemaakt bij het college van burgemeester en wethouders. VRIJSTELLINGEN: Wet op de Ruimtelijke Ordening Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om vrijstelling in combinatie met inge diende bouwaanvragen: 1geheel plaatsen uitbouw De Mey van Streefkerklaan 1 Artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 20 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening opent daartoe de moge lijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvraag, liggen de bouw- en situatietekeningen gedurende vier weken, ingaande 19 mei 2005 tot en met 15 juni 2005 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugersfraat 1 Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze bij burgemeester en wethouders indie nen (ter attentie van Afd. Ontwikkeling Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN) WELSTANDSCOMMISSIE De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag. De stuk ken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor ae vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandel de bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/welstandscom- missie. De agenda is dan ook in te zien in net stadhuis, Paul Krugersfraat 1De data van de vol gende welstandsvergaderingen zijn 19 mei en 2 juni 2005. HOORZITTINGEN COMMIS SIE BEZWAAR- EN BEROEP SCHRIFTEN De voorzitter van de Commissie bezwaar- en beroepschriften Vlissingen maakt bekend dat op maandag 23 mei 2005 in het Stadhuis, Stadhuisplein 2 te Vlissingen een openbare hoorzitting wordt gehouden waar (onder voor behoud) de volgende zaak wordt behandeld: 119.45 uur: bezwaarschrift van mevrouw Potters - de Kam en mevrouw Potters inzake het besluit van de raad van de gemeente Vlissingen d.d. 24-02-2005 tot hef nemen van een voorbereid ingsbe- sluit voor de gebieden Oost Souburg (kern), Schoonenburg, Middengebied en Baskensburg I, II en III. [Zaaknummer 05-008], 2. 20.05 uur: bezwaar schrift van de Afghaanse Culturele Vereniging inzake het besluit van burgemeester en wethouders d.d. 30-03-2005 waarin wordt aange geven dat er geen subsidie wordt verstrekt voor de kosten van de cul turele avond (Nawroez) op 19 maart 2005. [Zaaknummer 05- 006]. 3. 20.15 uur: bezwaarschrift van mevrouw Pouwelse inzake het besluit van burgemeester en wet houders d.d. 16-03-2005 tot de van de verplichting om opleggin. op grond van artikel 2.4.18 lid 1 APV één van de twee honden uit huis te verwijderen. [Zaaknummer 05-007], Het procesdossier ligt vanaf heden tot en met 23 mei 2005 voor ieder een ter inzage in het Stadhuis, Paul Krugersfraat 1, bij de afdeling Bestuurszaken. U kunt zich met vra gen over de procedure wenden tot de secretaris, mevrouw F. Vermeulen, telefoon 0118 - 487 292. Vlissingen, 18 mei 2005 Burgemeester en wethou ders van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de informatie pagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad. GEMEENTE Postbus 1000 m Tel. 0118-555 444 4357 ZV Domburg Fax 0118-555 433 gemeen te@ Veeren 1 VF.FW www.Veere.nl TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale publieksba- lie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn van maandag f/m vrijdag dagelijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). BEZWAAR/BEROEP/VOOR LOPIGE VOORZIENING Volgens de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden bezwaar maken tegen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen en vrijstellin gen). Dat moet schriftelijk, gemo tiveerd en ondertekend gebeuren. Het bezwaar moet uiterlijk wor den verzonden (per tpg-post) op de laatste dag van de in de publi catie genoemde termijn. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college van B W, de burgemeester of de gemeenteraad. Naast het indie nen van een bezwaarschrift kunt u de voorzieningenrechter van de Rechtbank, sector Bestuursrecht, in Middelburg ook verzoeken een voorlopige voorziening te treffen als er sprake is van spoed. Hiervoor zijn griffierechten ver schuldigd. Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Informatie: (0118) 555 444. VRIJSTELLINGSPROCEDURE Westkapelle - hef uitbreiden van een bedrijfs pand Meerkerkweg 1 (art. 15 Wet RO) Het bouwplan is (gedeeltelijk) in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn van plan vrijstelling c.q. vergunning te verlenen door toepassing van genoemd artikel van ae Wet op de Ruimtelijke Ordening (Wet RO). In verband hiermee liggen de bouwtekenin gen van 19 mei t/m 15 juni 2005 tijdens de openingstijden ter inzage op het gemeentehuis te Domburg. Gedurende de genoemde periode bestaat voor u ae mogelijkheid een schriftelijke zienswijze tegen het bouwplan bij het college in te dienen. BOUW/SLOOP/AANVRA GEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopver- qunninq zijn inqekomen voor: Biggexerke - het vernieuwen van een foiletge- bouw Valkenisseweg; Koudekerke - het plaatsen van 2 woonunits Zwaanweg 14; Meliskerke - het oprichten van een woning Corn. Jaspersesfraat 19; - het vernieuwen van kozijnen en een dak Valkenburgstraat 14; - het plaatsen van een paarden stal Mariekerke 26; Veere - het plaatsen van een schutting Kapellestraat 7; Westkapelle - hef vernieuwen van een toiletge bouw Westkapelseweg; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-/sloop vergunning géén bezwaarschrift ingediend Kan worden. Een bezwaarschrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 12 weken). (GEWIJZIGDE) VASTSTEL LING BESTEMMINGSPLAN "NIMMERDOR" TE GRIJPS- KERKE Wij maken bekend dat geduren de 4 weken, van 1 9 mei t/m 15 juni 2005, ter inzage ligt het door de gemeenteraad op 21 april 2005 (gewijzigd) vastgestel de bestemmingsplan "Nimmerdor". Buiten kantooruren ligt het plan in deze periode tevens elke donderdag van 16.00 uur tot 19.00 uur ter inzage. Dit bestemmingsplan heeft in hoofdzaak betrekking op het rea liseren van een woongebied en een woonzorgcomplex aan de noordzijde van de kern Grijpskerke.Ten opzichte van het ter visie gelegde ontwerp heeft de gemeenteraad het bestemmings plan gewijzigd vastgesteld. Het gaat om de volgende aanpassin gen aanvullingen: Planvoorschriften De volgende artikelen zijn gewij zigd vastgesteld: 1artikel 15: de wijzigingsbe voegdheid is verruima in die zin dat de beperking tot uitsluitend een woonzorgcomplex is verval len. Door toepassing van de wij- ziginasbevoegdheia wordt het mogelijk om naast een woonzorg complex ook andere maatschap pelijke voorzieningen, zoals een peuterspeelzaal, een verenigings gebouw te realiseren. Daartoe is tevens hef bebouwingspercentage in het gebied verhoogd van 50 naar 60%; 2. aan artikel 4, lid 4 is een nieuw lid c toegevoegd ten behoeve van het verlenen van vrijstelling voor het gebruik van een aan-of uitbouw of een bijge bouw voor verblijfsrecreatie. Plantoelichting 1aan hoofdstuk 5 'Milieu en duurzaamheid' in de toelichting is een paragraaf "Externe Veiligheid" toegevoegd' 2. aan hoofdstuk 5 'Milieu en duurzaamheid' in de toelichting is een paragraaf "Luchtkwaliteit" toegevoegd. Plankaart 1De plankaart is zodanig aan gepast dat ook de bestaande woningen aan de De Keijzerstraat afgeschermd worden door middel van een bufferzone waarin het gebruik van chemi sche bestrijdingsmiddelen onder hoge druk bij opgaande beplan ting wordt verboden. 2. De plankaart ter plaatse van de scheiding tussen net perceel Reigershoutstraat 54 en de nieu we woonwijk is zodanig gewij zigd dat een strook grond van 4 meter is bestemd tot "Groenvoorzieningen". Als gevolg hiervan zijn profiel 1 en 2 op de plankaart zodanig aange past dat voortuinen zijn verkleind. 3. Het bebouwingsvlak van de schuur aan de Oostkapelseweg 4 is aangepast aan de feitelijke situ atie en verder is de mogelijkheid opgenomen om de schuur naar achter toe enigszins uit te brei den. Per saldo neemt de bebouw de oppervlakte ten opzichte van het bebouwingsvlak uit het ont- werpbestemmingsplan niet toe. 4. De begrenzing aan de achter zijde van hef perceel Oostkapelseweg 4 is enigszins aangepast. Gedurende de genoemde termijn kunnen schriftelijk bedenkingen worden ingediend bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA te Middelburg door: - diegene die tijdig zijn zienswij ze Bij de gemeenteraad ken baar heeft gemaakt; - iedere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeen komstig artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening tij dig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken; - iedereen die bedenkingen heeft tegen de door de gemeenteraad bij de vaststelling aangebrachte wijzigingen in het bestemmings plan. Het gewijzigd vastgestelde bestemmingsplan is tevens in te zien op de gemeentelijke website, www.veere.nl. UITGIFTE BOUWGROND IN VROUWENPOLDER Wij maken bekend dat op 10 mei 2005 de inschrijving is gestart voor de uitgifte van Kavels bouw grond in Vrouwenpolder (plan: Noorddijk). Er zullen maximaal 2 kavels bouwgrond (twee-onder- één-kap) en maximaal 1 kavel bouwgrond (vrijstaand) uitgege ven worden. De inschrijving ein digt op 7 juni 2005. Bij de uitgif te van de kavels bouwgrond wor den strikte bindingseisen gehan teerd. Dit houdt in dat als eerste bouwgrond zal worden toegewe zen aan gegadigden die een sociale or economische binding hebben met de kern. Er kan alleen ingeschreven worden met een inschrijfformulier dat onder deel uitmaakt van een informatie brochure. Deze brochure kan tij dens de inschrijfperiode worden opgehaald bij de balie van het cfuster Grondgebied (balie nr.6) in het gemeentehuis te Domburg. De gemeenteraad heeft voor heel de gemeente Veere een éénheids- prijs vastgesteld. De grondprijs 2005 voor een bouwkavel t.b.v. twee-onder-één-kap/geschakelde woning bedraagt: 162,- per m? (exclusief BTW) en vrijstaande woning bedraagt: 1 82,25 per m? (exclusief BTW). Domburg, 18 mei 2005 Burgemeester en wethou ders van Veere ...vervolg van voorpagina... Met zijn repertoire brengt SCWAR een eigen, Neder landstalig product. Eén keer heeft de band een cover ten gehore ge bracht tijdens een optreden in het Arsenaal: '1 will follow' van U2. De bandleden willen hun tijd ech ter vooral steken in eigen num mers. Enerzijds omdat zij daar hun eigen gevoel in kwijt kunnen, anderzijds omdat bij covers altijd het risico van een 'verkrachting' van het origineel op de loer ligt. Dat zij daarmee een succesvolle weg inslaan blijkt wel uit het feit dat zij tot de finale van de lande lijke bandcompetitie Stage masters zijn doorgedrongen. Vol gens de bandleden heeft de jury van Stagemasters SCWAR uit 21 andere bands geselecteerd van wege de sterke composities en teksten en zijn uitstekende perfor mance. In de finale op 29 mei moeten zij het opnemen tegen drie andere formaties, waarvan één eveneens MpHprljindstalipe muziek hrenpf i Eén van de concurrenten in de fi nale, Five o'clock shade, heeft ook op de bandleden van SCWAR indruk gemaakt. Hun muziek is volgens hen van een technisch hoog niveau. Maar er was weinig betrokkenheid bij het publiek. En dat is een kwaliteit die SCWAR juist wel bezit. Zij zien de Finale mede daarom met vertrouwen tegemoet. De band moet dan met vijf a zes nummers het publiek (en de jury!) zo'n half uur weten te boeien. In de vakjury zitten onder meer een vertegenwoordiger van een platenmaatschappij en een pro grammeur van een Nederlands poppodium. Zij bepalen welke band zich Stagemaster 2005 mag noemen. Het prijzenpakket liegt er niet om. Naast de altijd genoemde eeuwige roem krijgt de winnaar namelijk drie studiodagen bij New Road Music Studio's. Van de opnames die daar worden ge maakt krijgt de band driehonderd cd'c mep om te verkorten Daar mee kan de eerste stap naar een breder publiek worden gezet. Ver der kan de beste gitarist of bassist van alle Stagemasters deelnemers een keuze maken uil drie model len London City gitaren. Onge twijfeld een lonkend perspectief voor De Rijke, Huijbreghs en Pi- card. Tot nu toe is het nog zo datje naar één van hun optredens moet gaan als je de muziek van SCWAR wilt horen. Op zaterdag 2 juli zijn ze te zien op het Southpark festival in Middelburg en ze staan op het programma van het Lost Key festival in oktober in Vlissingen. Een aantal nummers is te be luisteren op de website www. scwar.nl. Op deze site is ook te le zen dat er misschien nog plek is in de dubbeldekkers die op 29 mei naar Zoetermeer vertrekken. Voor vijf euro zou je nog een plekje kunnen bemachtigen. En over een paar jaar kun je dan zeg gen: "Ik was erbij, in het begin, toen ze nog niet zo bekend wa- MIDDELBURG - John Gris ham heeft menige bestseller op zijn naam staan. Ook De Deal zijn laatste thriller, vindt gre tig aftrek en staat enkele we ken na verschijning al op num mer 5 in Bruna's Spannende Boeken Top Tien. Door Ellen de Dreu Net als in zijn vorige zeventien bestsellers (waarvan De Jury en De Cliënt veruit het bekendst zijn geworden) hangt De Deal samen van complotten. Het ver haal begint wanneer Joel Back man op het hoogtepunt van zijn carrière door een slecht preste rende president ontslagen wordt uit de gevangenis. Zijn identiteit wordt veranderd en vanaf dan is hij zijn leven niet meer zeker. Overheidsdiensten spannen sa men tegen hem, toevallige voor bijgangers ontpoppen zich tot contraspionnen en ook op het persoonlijk vlak is niemand te vertrouwen. De manipulator, zoals hij voor zijn arrestatie vaak werd genoemd, wordt nu zelf gemanipuleerd. Of toch niet? Zoals dat hoort bij Gris ham, blijft tot op de laatste pagi na elke mogelijkheid open. John Grisham mag hij zichzelf ongekroonde koning van de complot-thriller noemen. Hij groeide uit tot bestseller-auteur. Over de hele wereld zijn al meer dan zestig miljoen van zijn boe ken verkocht in 29 talen. De De al is te koop bij zowat elke boek handel in Nederland. De redactie mag vijf boeken verloten. Stuur een sms-je naar 2121 met de tekst WIN(spatie)BOEK(spatie)FG O en dan het antwoord op de vraag Hoeveel boeken schreef John Grisham tot nu toeVer geet niet uw naam, adres, post code en woonplaats te vermel den. Onder de goede antwoor den worden vijf exemplaren van De Deal verloot. Meedoen kan tot woensdag 25 mei. Win naars krijgen persoonlijk be richt. VLISSINGEN - Moedergroep 'De Allijntjes' in Vlissingen gaat uitbreiden met een moe dergroep speciaal voor moe ders met baby's van nul tot achttien maanden. De eerste groep komt op donderdag 16 juni bij elkaar in het pand van de Stichting Allijn in Vlissin gen. Door Fllpn Dp V/ripnH Josephine Elliott uit Vlissingen begon in maart een moeder groep, voor moeders met kinde ren van nul tot vier jaar. Ze heeft zelf een aantal jaren in Australië gewoond en miste het contact met andere vrouwen en het pra ten over probleempjes waar je soms met kinderen tegenaan loopt. "De moedergroep was di rect een enorm succes. Vijf moe ders tnmpn ioderp u/ppW hiippn en een aantal andere vrouwen komt af en toe", vertelt Elliott. "De vrouwen spreken soms ook buiten de moedergroep met el kaar af. Iedereen heeft een lijst met de adressen van alle deelne mers." Josephine Elliott heeft ge merkt dat vooral moeders die uit andere landen komen, vertrouwd zijn met een moedergroep. "Nederlandse moeders kennen ■71 illcc nrnpnpn nipt pn hphKpn er nog wat moeite mee", vindt ze. Eén van de moeders, Marije Kooistra, begint nu ook een apar te groep voor moeders met baby 's van nul tot achttien maanden. De groep is bedoeld voor moe ders die sinds de geboorte van hun kinderen veel thuis zitten. In de moedergroep kunnen zij an dere vrouwen leren kennen om samen dingen te ondernemen. P)p hahvornpn vnnr pn Hnnr n->r>n 1 ders (en vaders) komt op donder dag tussen 9.30 en 11.30 uur bij elkaar in het pand van de Stich ting Allijn aan de President Roo- seveltlaan 744 in Vlissingen. De peuterochtend is iedere vrijdag tussen 9.00 en 11.00 uur De kosten zijn één euro. Voor meer informatie kan gebeld worden naar Josephine via: 0118-460162 of Stichting Allijn ons,/nn qai

de Faam | 2005 | | pagina 12