Cultuurfonds tast diep in de buidel voor Nazomer Festival Jong talent stoeit met wortels dans en muziek Try-out van nieuwe Blue Jeans Big Band Vier ton voor Zeeuws idee Hekjes van natuurtuinen gaan open voor publiek CINE CITY VLISSINGEN Nathalie vredig en shockerend Expo Maritieme Beelden langer Theaterweekend in Middelburg Weekend Koopjes bij Konmar SCHUTTERSHOF MIDDELBURG PODIUM 'T BEEST GOES A Love Song for Bobby Long Boogeyman Hitch Hotel Rwanda pt Kingdom Of Heaven Moviezone Les Triplettes de Belle ville Mar Adentro Asshak, tales from the Sahara Een gelukkige hand Miss Congeniality: Armed And Fabulous Poeh's Lollifanten Film Nederlandse versie Robots Nederlands versie Star Wars Episode 111: Revenge Of The Sith The Interpreter ft *i The Pacifier The Wedding Date White Noise XXX 2: The Next Level Sneak Preview Onze Kust Bluebird Do it! Natuurbeheer Kunstenplan Mini-festival Meesterwerk Ter Hooge DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Calgonit powerball 2 pakken Vruchtenslof Hollandse aardbeien Woensdag 18 mei 2005 m^tsmsamamameeamtrnmtÊm De Faam Kasteel Ter Hooge in Middelburg is één van de plaatsen waar Torquato Tasso dit najaar gespeeld wordt, (foto: Zeeland Nazomer Festival) Première Dinsdcig: 19.00 uur. Dit drama gaat over de eenzame teenager Purslane Hominy Will (Scarlett Johansson) die na de dood van haar moeder terug keert naar liet huis waar zij op groeide. In het vervallen huis wonen vrienden van haar moe der en ze gaan gedwongen samenleven. Zaterdagnacht 24.00 uur. In deze horror, thriller wordt Tim achterna gezeten door een angstaanjagend verleden, dat te maken heeft met het monster uit de slaapkamerkast: de Boogey man. Vrijdag, zaterdag en zondag 19.15 uur Alex 'Hitch' Hitchens (Will Smith) is een legendarische 'date dokter' in New York die de meest onmogelijke mensen aan elkaar weet te koppelen. Wan neer hij zelf de mooie Sara leert kennen blijkt het toch moeilijker om de kneepjes van het vak op haar toe te passen. Donderdag, maandag, dinsdag en woensdag om 16.45 en 19.30 uur. Vrijdag en zaterdag om 16.45 uur. En zondag om 11.00 en 16.45 uur. Vertelt het indrukwekkende, waargebeurde verhaal van een gewone man die de moed, kracht en hel vermogen had om zijn eigen leven op het spel te zetten om tal van onschuldige mensen te kunnen redden. Dagelijks 14.00, 18.45, 22.00 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. Een monumentaal epos over verdraagzaamheid, eer en huma niteit tijdens de kruistochten. Romantische actiefilm. Donderdag 20.00 uur. Deze animatiefilm over Cham pion, een melancholiek jongetje dat wielrenner wil worden, voert je naar een rijke fantasie wereld vol wonderlijke details en oneindig veel beeldgrapjes! Vrijdag 22.00 uur, zaterdag 19.30 uur, maandag en woens dag om 20.00 uur. Ramón ligt al 30 jaar verlamd op bed. Er zijn twee belangrijke vrouwen in zijn leven. Wie helpt hem zijn laatste reis te maken? Vrijdag 19.30 uur, zaterdag Donderdag 13.30 uur (senio ren) en 20.30 uur. Zaterdag, dinsdag en woensdag om 20.30 uur. Documentaire over tekenaar Peter van Straalen, de tekenaar De hele week, behalve op zater dag om 13.45 uur. Actiefilm, met in de hoofdrol de beeldschone Gracie Hart, die werkt als undercover agent bij de FBI. Dagelijks 13.45, 16.30 uur. Zon dag ook om 11.00 uw: Animatiefilm over Winnie de Poeh en zijn vrienden. Dagelijks 14.00, 16.15 uur. Zon dag ook om 11.00 uur. Het verhaal neemt je mee op reis naar de spectaculaire wereld van de robots. Familiekomedie. Dagelijks om 13.30, 15.30, 18.45 en 22.00 uur. Zaterdag nacht 24.00 uur en zondag ook om 11.00 uur Het laatste deel van de Star Wars saga. Science fiction. De kloof tussen Chancellor Palpatine en De Raad van de Jedi's groeit. En de Sith Lords willen de Jedi's vernietigen. Dagelijks om 18.45 en 21.30 uur. Het gevaar van een grote moordaanslag op Amerikaanse bodem groeit. Silvia en Tobin moeten snel te werk gaan om een angstaanjagende internatio nale crisis te voorkomen. Dagelijks 13.45, 16.15, 19.15, 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Een gewelddadig verhaal over marinier Shane Wolfe, die de opdracht krijgt om te babysitten op vijf kinderen van een ver moorde wetenschapper. Dagelijks om 13.45, 16.15, 19.15 en 21.30 uur. En zondag ook om 11.00 uur. Een romantische komedie over de sexy, vrijgezelle 'Kat', een mannelijke gigolo en de bruiloft van haar zus. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 22.00 uur. Jonathan River maakt kennis met het Electronic Voice Pheno menon, een medium waarbij do den via radio en video appara tuur communiceren met de le venden. Dagelijks om 16.15, 19.00 uur (behalve op dinsdag) en 21.45 uur. Zaterdagnacht ook om 24.00 uur. Actiefilm over XXX agent, Da rius Stone, die een aanslag op een internationale meeting van wereldleiders moet voorkomen. Voorpremière Maandag om 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de liefheb ber 22.00 uur, zondag en dinsdag 20.00 uur. Na het grote succes van De zoutmannen van Tibet streek Ulrike Koch neer bij de Toe- areg, en maakte een adembene mend mooie film van dit legen darische woestijnvolk. Zondag 14.00 uur. Zeer indrukwekkende docu mentaire over onze bijzondere kustlijn, die het lage land scheidt van de schitterende en immer dreigende zee. Woensdag 14.00 uur. Merel, een meisje van dertien, wordt zomaar van de een op de andere dag gepest op school. Bluebird kreeg de prijs voor de beste jeugdfilm op het Film festival Berlijn. van Het Parool en Vrij Neder land. Vrijdag 21.00 uur. Zeeuwse avond met onder an dere Surrender. Do It! wordt georganiseerd door leerlingen van De Vliedberg. VLISSINGEN - Nathalie van Terheijden exposeert tot en met 4 juni zo'n twintig wer ken in acryl- en olieverf. Ze doet dat in Bibliotheek 't Spui in Vlissingen. De 25-jarige Vlissingse is auto didact en werkt het liefst op grote doeken met acryl- en of olieverf. Haar werk heeft tal van onder werpen. Ze werkt vaak in serie zoals bijvoorbeeld tulpen, clowngezichten, bloemen die uitvergroot zijn. Vaak zijn de onderwerpen rustig en vredig zoals de vele bloemen die ze schildert. Maar soms kan ze verrassend en shockerend uit de hoek ko men door bijvoorbeeld een pistool te schilderen datje op de een of andere manier con stant onder schot lijkt te hou den. Nathalie signeert haar werk met N.V.T. Haar werk is vrijwel altijd te bewonderen in haar vaste expositie ruimte in het Racketcentrum in Vlissingen, Gildeweg 10 en op afspraak in haar atelier. De expositie is te zien tijdens de openingsuren van de biblio theek: maandag van 13 tot 20 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 10 tot 18 uur, zaterdag van 10 tot 17 uur. VLISSINGEN - Het Zeeuws maritiem muZEEum in Vlis singen heeft de expositie Ma ritieme Beelden van Zeeland en Vlissingen verlengd. Er passeerden meer dan een ge middeld aantal bezoekers de kassa aan de Nieuwendijk. On der meer de bijzondere films over Zeeland en Vlissingen trekken de aandacht. Ook schilderijen en foto's ver wijzen naar de beide onderwer pen. Daarnaast zijn er stads- en zeegezichten te zien. VEERE - De finale van Clas sicIFever is zowel een premiè re als een bekend fenomeen. Voor ruim honderd jongeren van veertien tot twintig jaar is het Zeeuwse podiumpro ject al gesneden koek. Zij stonden met hun muziek- of dansact in één van de voor ronden van ClassicIFever in Ovezande, Westkapelle of Terneuzen. De winnaars zijn vrijdag (20 mei) te zien en te horen in de Grote Kerk in Veere. De door het publiek uitverko ren acts en de deelnemers die van de deskundige jury als beste uit de bus kwamen, mo gen nu aantreden voor die eer ste finale van ClassicIFever in de Grote Kerk. Samen met het Zeeuws Jeugd Orkest, de Big Band van de Zeeuwse Muziek school en de emo-punkgroep Outsmarted (winnaar van Hooi!Koorts 2005) zorgen ze voor een gevarieerd program ma met veel muziek en dans met wortels in de klassieke genres en stijlen. De finale van ClassicIFever in Veere begint vrijdag om 20.00 uur en duurt tot 24.00 uur. De entree be draagt vier euro (voorverkoop drie euro). ClassicIFever is opgezet om jongeren te stimuleren met hun VLISSINGEN - De Blue Je ans Big Band die in de jaren tachtig en .negentig van de vo rige eeuw een bekend orkest was in Midden-Zeeland, maakt een doorstart. Zondag 22 mei is de band voor de eer ste keer te horen in Vlissin gen. De Blue Jeans Big Band trok vooral in de beginperiode veel publiek. Eigen concerten in de Concertzaal en in de foyer van de Stadsschouwburg waren vaak geheel uitverkocht. Door de jaarlijks terugkerende optre- MIDDELBIJRG - Het Prins Bernhard Cultuurfonds be staat dit jaar 65 jaar en viert het jubileum met een door het Zeeland Nazomer Festival ge produceerde theatervoorstel ling. De voorstelling wordt op locatie en in de open lucht uit gevoerd. Het gaat om een be werking van de toneelklassie- ker Torquato Tasso van Goe the. Het Prins Bernhard Cultuur fonds steunt de productie met een bedrag van vier ton. Het idee voor deze productie kwam uit Zeeland, meldt directeur Adriana Esmeijer van het cultuurfonds. In het toneelstuk stelt Goethe de positie van de kunstenaar in de samenleving en het spannings veld tussen artistieke vrijheid en de belangen van opdrachtgevers en geldschieters centraal. Es meijer stelt vast dat Goethe in dit stuk "de kern raakt van onze ac tiviteiten als grootste kunsten-, fonds in ons land." Daarnaast is het volgens haar interessant dat ook door de loca tiekeuze - tuinen en parken bij kastelen - een relatie wordt ge legd naar natuurbeheer en cultu reel erfgoed. "Dat zijn twee an dere beleidsterreinen waarop wij als fonds actief zijn. In een kader van ons 65-jarig jubileum heb ben wij extra geld beschikbaar gesteld om een bijzonder project te ondersteunen en aan te bieden aan een groot publiek in het land." Directeur Ruud van Meijel is en thousiast over deze bijdrage. "Het festival heeft zich sinds 2001 sterk ontwikkeld. Niet al leen artistiek, maar ook qua be zoekersaantallen en belangstel ling van buitenaf. Met ingang van 2005 zijn wij opgenomen in muziek en dans naar buiten te treden. Voor beginnende acts is het dan belangrijk om voor een laagdrempelig podium te zor gen dat bovendien aansluit bij hun eigen jongerencultuur. Door die drempel ook voor be zoekers laag te houden blijkt er bij soortgelijke projecten voor rock en pop ook nog eens een stimulerende werking van uit te gaan. Talent komt bovendrijven en meer jongeren durven de stap naar het podium te maken en hun creativiteit op die ma nier een kans te geven. Met deskundig commentaar van een vakjury kunnen ze zich boven dien verder ontwikkelen. De sfeer en opzet van Clas sicIFever is gelijk aan die van HoofiKoorts en 2nd InfluenZ. Het verschil zit daarom alleen in de uitgevoerde muziek- en dansstijlen. Met korte optre dens van maximaal 20 minuten en met uiteenlopende genres, die weliswaar op traditionele of klassieke thema's zijn terug te voeren, zorgen de jongeren zelf voor een afwisselend program ma dat daardoor het karakter van een mini-festival krijgt. Daarmee haalt ClassicIFever die muziek en dans wat uit de dens bouwde de band een goe de naam op. Door het vertrek van de bandleider en een flink aantal belangrijke muzikanten, werd in 1996 besloten de acti viteiten te staken. Maar op pa pier is de band altijd blijven be staan. In september vorig jaar begon de 'nieuwe' band met repeteren. "We hebben vijf leden uit de oude bezetting en vijftien nieu we muzikanten, waarvan drie vrouwen De leeftijden van de leden liggen tussen de twintig en zestig jaar en de muzikanten komen zowel van Walcheren als het landelijke Kunstenplan en wij wilden die erkenning omzet ten in landelijke bekendheid. In zet was om dat te doen met waar wij goed in zijn: theater maken op locatie. Wij vinden het fan tastisch en een hele eer dat het Prins Bernhard Cultuurfonds ons plan voor het spelen van Tasso ook buiten Zeeland heeft opge pakt en de voorstelling zo gene reus ondersteunt". De Nazomerfestival-productie Tasso is een bewerking van het toneelstuk Torquato Tasso van Goethe uit 1789. Het stuk geldt als één van Goethe's meester werken en wordt nog regelmatig uitgevoerd. Alex Mallems, dra maturg en artistiek leider van het 'stoffige' sfeer van de concert zalen en het strakke concertbe zoek en zoekt, door het kiezen van de toegankelijke locaties, voor meer aansluiting bij de jeugd. In de Grote Kerk zorgen vijf tien jonge djembé-spelers van de groep Bliss voor Afrikaanse ritmes, is er een mix van klas sieke pianomuziek met het ei gentijdse singer-songwriter re pertoire, variëren saxofoonspe lers, een bassist en keyboard speelster op bestaande blu esthema's, is er een combinatie van viool, piano en zang, ver klanken een klarinettiste en ho boïste met een eigen composi tie de grote gebeurtenissen in een mensenleven en zijn er ei gen gemaakte Franse chansons te horen. In twee dansacts laten jongeren zien hoe zij een invul ling geven aan het klassieke ballet. Voor de winnaars zijn er masterclasses om zich verder te bekwamen. De winnende mu ziekact zal bovendien optreden op het muziekfestival Pastorale in Nisse, zaterdag 9 juli. Kaarten voor de finale zijn te koop bij de boekhandels De Koperen Tuin in Goes en 't Spui in Vlissingen, het gemeente huis in Domburg en de Tourist Shop in Middelburg. van Zuid-Beveland", somt bandleider Piet Schot op. Om dat de meeste leden geen big band ervaring hadden, werden om te beginnen eenvoudig ge arrangeerde stukken op de les senaar gezet. Inmiddels speelt de band ook bekende stukken als 'Tuxedo Junction', 'Mood Indigo' en 'Moonlight Serena de'. De try-out van de Blue Jeans Big Band is vanaf 15.00 uur in het Schaepekot, het gebouw van de personeelsvereniging van de Haven van Vlissingen, aan de Mercuriusweg. Zeeland Nazomer Festival, maakte een nieuwe vertaling en een toegankelijke, aansprekende bewerking voor uitvoering in de open lucht. Het stuk handelt over de Renais- sance-dichter Torquato Tasso (1544-1595), die geldt als de grootste dichter van zijn tijd. Goethe heeft het bewogen leven van de grote, maar labiele en 'on mogelijke' dichter als uitgangs punt genomen voor een drama over verwikkelingen aan het hof van Hertog Alfons II van Ferra- ra. Het toont de toeschouwer hoe een mens en kunstenaar verstrikt kan raken in een web van per soonlijke emoties, politieke en zakelijke belangen. De regie van Tasso is in handen gegeven van Albert Lubbers, die KOUDEKERKE - Leden van de Ecologische Tuinkring De Mantelinge stellen op zaterdag 4 juni gratis hun natuurtuin open voor het publiek. Dit jaar is er extra aandacht voor herge bruik in de tuin als het verwer ken van oude materialen en van tuinafval. Door Ellen De Vriend Wie inspiratie wil opdoen over het meer rekening houden met de natuur in de tuin, kan een aantal natuurtuinen bezoeken. Aan de Willem Klooslaan 11 in Vlissin gen is de heemtuin van Loes Ka mermans te bekijken. Dankzij ecologisch beheer is een heem- tuin ontstaan met vrij vers en fraaie borders. In Oost-Souburg heeft Maya de Wolf een boeren- al eerder succesvolle producties regisseerde voor het Nazomer festival. Voor Tasso brengt ZNF talentrijke acteurs uit de Neder landse en Vlaamse toneelwereld samen. Tasso gaat zondag 7 augustus tij dens het Theaterfestival Boule vard bij Kasteel Heeswijk in pre mière en speelt daarna in totaal nog twee en twintig keer. Van donderdag 1 tot en met za terdag 10 september is deze the- aterklassieker te zien in het ka der van Zeeland Nazomer Festi val bij Kasteel Ter Hooge in Middelburg. Voor kaarten en in formatie 0900 33 000 33 (0,45 p/g) of tasso.nazomerfestival.nl dorpstuin met dieren, hoogstam- fruitbomen en een grote water partij gecreëerd Haar tuin is te vinden aan de Ritthemsestraat 56. Een fraai aangelegde boerentuin met windhagen is te bekijken aan de Kluithoekweg 1 in Biggeker- ke. In Koudekerke zijn drie tuinen opengesteld voor het publiek. Aan de Middelburgsestraat 100 ligt de kind- en diervriendelijke tuin van Carla Berg. Aan de Bree- weg 8 en 11 zijn respectievelijk een grote landelijke tuin met haagjes en doorkijkjes en een boerderijtuin met rozen, water partij en een boomgaard te vin den. Toegang tot de tuin aan de Breeweg 11 kost 2,50 euro. De tuinhekken staan tussen 10.00 en 17.00 uur open. Vlissingen, voormalig tim merfabriek, Scheldewerf, Gla- cisstraat, Zeeuws Slavernij Moment, theater, 20.30 uur. Middelburg, Stadsschouw burg, Orkater, 'Eiland', thea ter, 20.00 uur. Vlissingen, voormalig tim merfabriek, Scheldewerf, Gla- cisstraat, Zeeuws Slavernij Moment, theater, 20.30 uur. Goes, 't Beest, Do It!, Zeeuwse avond met Surren der, 21.00 uur. Veere, Grote Kerk, Zeeuws Jeugd orkest, solo 14.30 uur, slagwerken semble 16.00 uur. Middel burg, 't Spiegeltheater, J.V. Sprengerlaan 6. theaterwee kend met verschillende thea tergroepen, 20.00 uur. Vlissingen, voormalig tim merfabriek, Scheldewerf, Gia- cisstraat, Zeeuws Slavernij Moment, theater, 20.30 uur. Ritthem, Fort Rammekens, De Doorbraak o.l.v Dies le Due, try-out, 15.00 uur. Vee re, Grote Kerk, dagen van slag met slagwerkensemblcs, 15.30 uur. Veere, Grote Kerk, Rh ij n au wen ensemble, concert, 20.00 uur. Goes, De Mythe, Jenny Arean, onewo- manshow 20.00 uur. Goes, Grote Kerk, orgelconcert Christiaan Ingelse, 20.00 uur Vlissingen, Vestzak99, Coy ote, 'Deshima', theater, 20.00 uur. Nw.- en St. Joosland, De Wegwijzer, Mike West. songwriter, 20.30 uur. Middelburg, Minitheater, Ver- werijstraat 53. theaterwee kend met diverse theatergroe pen, 20.00 uur. Vlissingen, Schaepekot van de Haven van Vlissingen. Mercuriusweg try-out Blue Jeans Big Band, 15.00 uur Vlissingen, voormalig tim merfabriek, Scheldewerf, Gla- cisstraat, Zeeuws Slavernij Moment, theater, 20.30 uur. Ritthem, Fort Rammekens, De Doorbraak o.l.v Dies le Due, première, 15.00 uur. Veere, Grote Kerk, Slagwerk groep Amsterdam, concert, 15.30 uur. Middelburg, café Brooklyn, Grandpa Nick Sessieband, 19.30 uur. Middelburg, 't Spiegeltheater. J.V. Sprengerlaan 6, theater weekend met diverse theater groepen, 14.00 uur.* Middel burg, Congrescentrum, bele vingstheater, 14.00 uur Goes, manhuistuin, muziek vereniging De Echo, 12.30- 13.30 uur. Vlissingen, voormalig tim merfabriek, Scheldewerf, Gla- cisstraat, Zeeuws Slavernij Moment, theater, 20.30 uur. Vlissingen, voormalig tim merfabriek, Scheldewerf, Gla- cisstraat, Zeeuws Slavernij Moment, theater, 20.30 uur. Vlissingen, café Popeye, Co pycat, 22.30 uur. Vlissin gen, voormalig timmerfa briek, Scheldewerf, Glacis- straat, Zeeuws Slavernij Mo ment, theater, 20.30 uur. Middelburg, café Dcsafinado, Blue en Jazz, dubbelconcert, 21.00 uur. MIDDELBURG - *t Spiegel theater van Middelburg houdt van 20 tot en met 22 mei een theaterweekend. Van vrijdagavond tot zaterdag avond treden verschillende theatergroepen op van binnen en buiten Zeeland. Onder de acteurs zijn mensen met een verstandelijke beper king. Van vrijdagavond tot zondag avond vinden er optredens plaats in zowel 't Spiegelthea ter, Sprengerlaan 6 en het Mi nitheater, Verwerijstraat 53 in Middelburg. In 't Spiegeltheater is er op zon dagmiddag om 14.00 onder an dere een voorstelling van het Belevingstheater. Mensen met een meervoudig complexe han dicap staan hierin centraal. De ze mensen zijn zich vaak niet bewust van hun eigen lichaam en leven in hun eigen wereldje. Toegangskaartjes kosten tussen de 5 en 10 euro en zijn ver krijgbaar per dag(deel). Reser veren kan via de Stadsschouw burg, tel. 0900-3300033: (advertentie) 44 stuks tabs 3ln1 total V. tabs tabs 4irt1 30 tabs per stuk AAV Sparen voor unieke keukenhulpjes? Haal dan nu de spaarfoldër bij de servicebalie. 500 gram slechts vz «anbldlnwn ïiJH tfltilj Vitn II tlm tl msl, tomlags ook geopend. Iwitalil VMttWttHrt De lékkerste supermarkt is een van tie goedkoopste O Bezoekers zijn zaterdag 4 juni welkom in diverse ecologische tuinen, (foto: Dennis Rijsbergen)

de Faam | 2005 | | pagina 11