Wandelen naar hartelust tijdens avondvierdaagses Wasschappelse Dag vol folklore Gehandicapten genieten in zijspan van motoren 'Ik kan alles wat mannen kunnen' Letselschade? 'T WETEN WAARD BV WALCHEREN Physical Rehabilitation Training Jong en trendy Mission2B Mundo in Middelburg is anders Wandelmars rond Walcheren Foto's van Spui vroeger en nu Schrijfcursus in De Drukkerij Cursus over kleurdiagnostiek Grand Prix bodybuilden Meidoorns en vroege vogels ZLM-DON loop in Middelburg RONDJE WALCHEREN Muntjesactie van Beverburch Songfestival voor kinderen HUISARTSEN TANDARTSEN APOTHEKEN VERLOSKUNDIGEN SOS TELEFONISCHE HULPDIENST DIERENARTSEN DIERENAMBULANCE Arnemuiden Vlissingen Middelburg Veere Oostkapelle Eenheid Vraagtekens Fotospeurtocht DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG H PALS GROEP Kosteloos juridisch advies Woensdag 11 mei 2005 De Faam Walcheren: Huisartsenpost Walcheren, Koudekerksewcg 86, Vlissingen, tel. 0900-1985. Voor spoedeisende hulp is de huis-art- senpóst bereikbaar vanaf 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen. Spreekuur na afspraak. Stad Middelburg: De praktijken van A.R. Angkotta, A.P. Bruijn- zeel. S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F Worteiboer en F.J. Hcere zijn voor spoedgevallen bereikbaar via 0118-644301. Visi tes aanvragen voor 10.00 uur. De Veerse Huisartsen: Praktijken van de artsen Van Tol, Ubels, Helmes, Rullens, Bats, Spekhorst, Van Eede, Van Eede-Hidskcs, Van der Male en Huisman worden zaterdag en zondag, eerste Pink sterdag, waargenomen door G. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapel- lc, 0118-581276. Zondag en maandag, eerste en tweede Pinkster dag, wordt waargenomen door W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraal 7, Domburg, 0118-581271. Spreekuur voor spoedgevallen op zaterdag tot en met maandag van 11 tol 12 uur: I. Vanneste, Eemstraat 3, Oost Souburg, 0118- 461530. Stadsgewest Vlissingen-Middelburg: Zaterdag van 10 tol 17 uur: Souburg, C. van Perestraat 1Oost Souburg. 0118-46159324-uurs dienst vanaf vrijdag 16.00 uur: Dauwendaclc, Roozenburglaan 18. Middelburg, 0118-627471. Vlissingen en Oost-Souburg: Vrijdag 20 uur tot zaterdag 20 uur: J. van Dierendonck. Van zaterdag 20 uur tot en met zondag 22 uur: M. Snoep. Zaterdag 22 uur tot en met zondag 22 uur J. Van Die rendonck, Zondag 22 uur tot en met maandag 22 uur: M. Snoep, 0118-471140. Middelburg: van vrijdag 21.30 uur tot zondag 21.30 uur: M. Sinke, 0118-626045. Dag en nacht bereikbaar 0900-0767 Gezelschapsdieren: Spreekuren zonder afspraak 11-12 uur en 17- 18 uur: Zaterdag, zondag en maandag: C.Brink, Meanderlaan 326, Middelburg, 0118-611011. Landbouwhuisdieren en paarden: Dicrcnartsenpraktijk Walcheren. Visites aanvragen zaterdag en zondag tussen 8 en 9 uur, 0/18-633803. Dierenartsenpraktijk Ros kam: Kelderweg 1, Meliskerke, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10-12 uur en volgens afspraak. Dagelijks 0900-7673437 MIDDELBURG - Marije Wisse heeft aan de Grenadierweg in Middelburg de praktijk Fysiofit en PRT geopend, een praktijk voor fysiotherapie, medische fitness en sportrevalidatie. De fysiothera peute is van mening dat de patiënt zeifactie moet ondernemen om te herstellen. Zij helpt daarbij door een revalidatieprogramma op te stellen waarbij gebruik wordt gemaakt van het PRT-systeem. Phy sical Rehabilitation Training is een revalidatiesysteem uit de sport- fysiotherapie om de (top)sporters weer terug te brengen op hun ou de niveau. Dit kan ook gebruikt worden bij patiënten die functio- neringsklachten hebben. De 'functie bepaalt het orgaan' is het mot to van de therapie, hetgeen betekent dat de patiënt moet oefenen waar hij problemen mee heeft. De praktijk is gevestigd in het fit nesscentrum Fit for All en bereikbaar via: 06-20879554 Mission2B. (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - De kledingcollectie van Mission2B aan de Lan- geviele 18 in Middelburg mag er zijn. Doelgroep is zowel jongens als meiden, van dertien tot vijfentwintig jaar. Zij kunnen rustig rondneuzen in de trendy collecties van Playboy, Franklin Mars hall, DSL55 (Diesel Sports Line 55), Paul Frank, Björn Borg en vele anderen. Hoewel eigenaar J. Verwcr nieuw is in de modebran che, weet hij precies wat hij wil. "Een gevarieerd merkenpakket. de wat duurdere merken en kleding die elders in Zeeland niet te koop is", vat Verwer samen. Hij koopt zijn collectie zeifin Amster dam en Italië in. Mission2B heeft een verkoopoppervlakte van 110 vierkante meter en een strakke inrichting in voornamelijk witte en groene kleuren. Elke maand hangt in de winkel een nieuwe collec tie. Mission2B is bereikbaar via: 0118-624585. Vrijetijdskleding bij Mundo. (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - Betaalbare vrijetijdskleding voor mannen en vrouwen. Dat is wat Mundo in Middelburg biedt. De zussen Janine en Anja Wielemaker werkten respectievelijk bij zorgverzekeraar CZ en een bank, maar wilden het roer omgooien. Ze gingen in Eu ropa op zoek naar een aparte kledingcollectie die in Nederland nog niet werd verkocht. Zij kwamen uit in Denemarken, bij een aantal casual kledingmerken voor zowel vrouwen als mannen. Mundo heelt van alle kledingstukken slechts een aantal exemplaren han gen. Lr is voor iedereen altijd weer iets nieuws en verrassends aan te treflin De doelgroepen en de stijlen zijn erg uiteenlopend. De kleding ij> vcrkiijgbaar in de maten 34 tot en met 44. Ook verkoopt Mundo ae,;ssoires als riemen en kettingen. Mundo is gevestigd aan de Vinsmarki 42 en gesloten op maandag. Onderweg valt er heel wat te beleven, (foto: Dennis Rijsbergen) MIDDELBURG- Binnenkort trekken grote groepen Wal- cherse wandelaars de wegen over. Eind mei beginnen de jaarlijkse avondvierdaagses weer. Voor jong en oud de kans om aan de nodige lichaamsbe weging te komen. Bij alle vijf avondvierdaagses in Walcheren is er de keus uit een 5- en 10-km-route. Inschrijven kan bij elke avondvierdaagse op de eerste avond om 18.00 uur, op het vertrekpunt. Op 23 mei starten de avondvier daagses van Arnemuiden. De wandelaars vertrekken om 18.30 uur bij Top Kantine Korfbalvere niging, Van Cittersweg 2. De laatste avond staan om 19.30 muziekkorpsen op het Haven pleintje te wachten om het laat ste eind mee te lopen. Ook Vlissingse wandelaars star ten op 23 mei. Het vertrekpunt is het Clubhuis Zeeland Sport, Baskensburgplein 4. De wande ling begint daar om 18.30 uur, evenals de andere avonden. Een uitzondering vormt de vertrek tijd voor wandelaars van de 10- km-route, die dan om 18.00 uur vertrekken. De intocht is om VLISSINGEN - Tweehonderd mensen met een verstandelijke beperking worden zaterdag 14 mei verwacht in Vlissingen. Zij rijden mee in de negentiende editie van de Zeelandia-Run, een rit met zijspanmotoren. Ongeveer tachtig motoren arri veren rond 8.30 uur op het Stad huisplein in Vlissingen. De rij ders komen uit het hele land, maar ook uit België en Duits land. De motoren vertrekken on geveer één uur daarna met een gehandicapte in de zijspan. De colonne wordt aangevoerd en begeleid door de politie, die er voor zorgt dat de groep ongehin derd door kan rijden. De groep rijdt van Vlissingen naar Köude- kerke, Biggekerke en Zoutelan- de naar Westkapelle. Alle deel nemers worden bij de vuurtoren op de foto gezet. Via Domburg, Oostkapelle en Vrouwenpolder rijden de motoren naar Kamper land. Na een pauze in de gebou wen van Zeelandnet gaan de rij ders via Geersdijk, Kortgene en Wolphaartsdijk naar Arnemui den. In het Middelburgse win kelcentrum Dauwendaele wordt een tweede pauze gehouden. Via de boulevards in Vlissingen rij den de motoren terug naar het Stadhuisplein, waar zij rond 17.00 uur arriveren. VLISSINGEN - De vierender tigste editie van de Mars rond Walcheren wordt op zaterdag 18 juni gehouden. Wandelaars kunnen 25, 40 of 65 kilometer lopen. De route voert de wandelaars langs de mooiste plekjes van Walcheren en is geheel met pij len aangegeven. Om de vier ki lometer is een rijdende verzor- gingspost aanwezig en tevens zijn er twee eaféstops. De wan delroutes van de 25 en 40 kilo meter lopen parallel aan de 65 kilometer route, maar stoppen respectievelijk in Domburg en Serooskerke. Met een pedelbus je worden de wandelaars terug gebracht naar de start in Vlissin gen. De mars begint om 8.00 uur bij het clubhuis van Wandelsport- vereniging Willen is Kunnen aan de Adriaan Coortelaan 1 in Vlissingen. Het startbureau is tussen 7.00 en 13.00 uur geo pend voor de lopers van de 25 kilometer. De lopers van de 40 en 65 kilometer kunnen daar tot respectievelijk 17.30 en 21.00 uur terecht. Meer informatie is verkrijgbaar via: 0118-418236. deFaam Verschijnt in een oplage van 53.400 elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere. Direclic Algemeen Directeur J.V. Munsterman Commercieel Regiodirecteur Ch. van den Oosterkamp Redactie Algemeen Hoofdredacteur Mw. G. Aretidseit-Tteben Hoofd Redactie Jan Dirk van Scheven Eindredactie Ellen Je Drctt 0113-274023 of 06-54267132 red.faam@whk.wegener.nl Advertentieverkoop Bladmanager l'ielcr Karman Verkoopleam Mitteke Cruet/ 0113-274017 (privé 06-51221131) Linda Heikoop 0113-274013 (privé 0118-641569) Ramon Telussa 0113-274060 of 06-25031343 De Faam is een uitgave ian Wegener Huis-aan-huiskranten BV. Wegener lluis-aan-liuiskranten BV is een onderdeel van hel Wegener-eoncem. Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepas sing de Algemene Advertentievoorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. De door tt aan ons verstrekte gegevens heb ben wij opgenomen in een bestand, dut wordt gebruikt tloor onze administratie en om u te (laten) informeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig 'geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt kunt u dal schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV. ta.v. A.T. Kooij, Hoofd Marketing, postbus 692. 7500 AR Enschede. Kantoor Fruitlaan 4c. postbus 5.4460 AA GOES Openingslijden Maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30 tol 17.00 uur. Woensdag gesloten. Afsluittijden Redactie Vrijdagmiddag 17.00 uur Advertenties Maandag 12.00 uur. Duo's vrijdag 17,00 uur Bezorging De Faam niet ontvangen? Bel 0113-274093 Druk Wegener Nieuwsdruk Breda 19.30 uur bij de Singel. De avondvierdaagse van Middelburg start 6 juni bij Sporthal De Zandkuil, Breeweg 94E in Middelburg. De tocht be gint alle avonden om 18.30 uur. Een uitzondering vormt voor de wandelaars van de 5 km-route de avond van 9 juni. Zij vertrekken om 19.00 uur. Rond 20.00 uur komen alle wandelaars aan bij de Markt in Middelburg, waar de intocht met muziek begint. Deelnemers van de Veerse avondvierdaagse vertrekken 14 juni om 19.00 uur bij wijkge- bouw 't Praetuus, Frans Naer- eboutstraat 1 in Zanddijk. 17 ju ni vertrekken de wandelaars van de 10-km-route om 18.00 uur en van de 5-km-route om 18.45 uur. De intocht is om 19.30 uur vanaf de Kaai. De avondvierdaagse van Oostka pelle begint 20 juni om 18.00 uur bij Sporthal De I lalve Maan, Schoolstraat 2 in Oostkapelle. Na inschrijving begint de wan deling. De laatste dag vertrekt de intocht met muziek tussen 20.00 en 20.30 uur van het Parkeerter rein aan de Domburgseweg. VLISSINGEN - Bibliotheek 't Spui in Vlissingen zoekt foto's van de Spuistraat en de Oude Markt. Het gaat om beelden van vroeger en nu. Bijvoor beeld foto's van de opgravin gen, de sloop en de bouw of foto's van langere tijd geleden. Onder de inzendingen wordt ook een prijswinnaar getrokken. De hoofdprijs is een digitale camera en een vergroting van hun werk. De bibliotheek exposeert een se lectie van de inzendingen in juli en augustus dit jaar. Ook zijn ze te zien via www.bibliotheekvlis- singen.nl MIDDELBURG - Kinderboe kenschrijver Sjaak Vane geeft vanaf woensdag 18 mei een cursus verhalen schrijven voor kinderen vanaf tien jaar. De cursus bestaat uit drie lessen op woensdagmiddag van 15.00 tot 16.30 uur. Vane geeft de cur sus in boekhandel De Drukkerij in Middelburg. Opgeven kan via 0118-467542 of sjaakvane@het- net. nl MIDDELBURG - De cursus lWat vertellen kleuren over ziekzijn' start 14 september. Deelnemers maken kennis met chakra-kleurdiagnostiek, een nieuwe methode van diagnosti ceren. Docente Margarelha Gieles ver telt er dat een ziekte een fysiek geworden emotionele pijn is. Kleurdiagnostiek is volgens haar dan ook een middel om emoties op te sporen. Margaretha Gieles is paranor maal therapeute en auteur van het boek 'Wat vertellen kleuren over ziekzijn.' Ze geeft de cursus in de Zeeuwse bibliotheek, Kou- steensedijk 7 in Middelburg. De cursus duurt vier avonden. Elke avond begint om 19.30 uur en eindigt om 21.30 uur. Meer in formatie 0118-625627. ...vervolg van voorpagina... Met het oog op de wedstrijd is ze nog onzeker. Per slot van reke ning is het de eerste keer dat ze open en bloot op een podium laat zien wat en hoe ze in de sportschool aan haar lichaam heeft gebouwd. Haar trainer Hedwig Samson uit Middelburg is er echter van overtuigd dat ze het haalt. Hij was zelf immers ook ooit een gevierd bodybuilder. Samson is voorzichtig met voorspellen over Caroliens kansen op een overwinning en denkt niet dat ze meteen de hoogste tree van het erepodium bestijgt. "Maar ze zullen van haar opkijken," ver wacht hij. Carolien blijft daartegenover ge reserveerd. "Ik weet het nog niet. Het zullen wel de zenuwen zijn voor zo'n eerste wedstrijd," probeert ze haar onzekerheid te verklaren. "Ik werk de laatste dagen er aan om wat meer een heid te krijgen in de bespiering. Ik ga in elk geval door met trai nen en op het laatste moment zien we wel of ik meedoe." Sam- •son knikt bemoedigend. "Tuur- lijk doet ze mee." Rond bodybuilden hangen vee! vooroordelen. Ook wordt de sport omschreven als medisch onverantwoord. Carolien kan zich daar wel wat bij voorstel len. Ze zet ook vraagtekens. "Ik weet niet of het medisch verant woord is. Maar ik voel me er lekker bij. De laatste weken van de training wat minder, maar dat is ook keihard werken en gecon troleerd eten." Ze schudt wat af keurend haar hoofd en neemt een paar voorzichtige slokjes water. "Oefeningen voor de tri ceps. Die blijf ik leuk vinden," voegt ze er dan aan toe. MIDDELBURG - De Stads schouwburg in Middelburg is zondag 15 mei decor voor de eerste bodybuilding, fitness body-fitness verkiezing en po- werwedstrdijd. Volgens organisator Hedwig Samson van Hot Sports Zeeland uit Middelburg heeft 'het land' positief gereageerd op deze op leving van deze tak van de krachtsport in Zeeland. De wed strijden worden gehouden onder de titel Fit for All Trophy. Samson verwacht tegen de ze ventig deelnemers in de diverse categorieën, onder wie rond de 25 atleten uit Zeeland. Omdat de wedstrijd onder de categorie Grand Prix valt krijgen de win naars een startbewijs voor de Nederlandse kampioenschap pen. Behalve wedstrijden zijn er ook demonstraties van allerlei in sportscholen bedreven sporten. Verder is Miss Nederland Mi randa Slabber niet alleen aanwe zig als trouwe bezoeker van een sportschool, maar vooral als am bassadrice van de Doe een Wens Stichting Nederland. Deze stich ting vervult wensen van kinde ren met een levensbedreigende ziekte. De organisatie van de wedstrijden zondag in de Stads schouwburg doneert een deel van de opbrengst van die dag. De wedstrijden zondag beginnen om 11.00 uur met een voorjure ring en de finale van de toppers wordt rond 18.00 uur verwacht. WESTKAPELLE - De zesde Wasschappelse Dag in Westka pelle wordt zaterdag 21 mei gehouden in en om Het Pol derhuis Westkapelle. Dit jaar staat de folklore centraal. De feestdag vindt plaats in Het Polderhuis Westkapelle, Dijk en Oorlogsmuseum, waar speci aal voor deze dag een feesttent wordt neergezet. Om tien uur beginnen de acti viteiten. De dag wordt gevuld met optredens van 'zing-maar- mee' met Oudhollandse liedjes, demonstraties blokjes en smou- ters bakken en de Wasschappel se Hciploeg demonstreert het oude vakwerk.De Sterrenclub treedt op het kinder podium op, ook houden zij een expositie. "In juni komt er een folklore-ex- positie. We willen de inwoners van Westkapelle daar alvast een stukje van laten zien", vertelt Ada van Hoof van Stichting Pol derhuis. Tijdens de Wasschappelse Dag is verder een film te zien van de opening van het museum. Er NISSE - De koekoek, fitis, zwartkop, braamsluiper en de tuinfluiter nestelen allemaal in de meidoorn. Liefhebbers van deze bij uitstek Zeeuwse beplanting met de mooie bloem en zijn typische geur kunnen op 14 mei mee met een wandeltocht over de bloe- mendijken van Zuid-Beveland. Voor wie liever vogels spot dan uitslaapt, is er twee dagen later een vogelexcursie in hetzelfde bloemrijke gebied. Een gids loopt mee om tijdens de twee uur durende tocht op bijzonderheden te wijzen. Start punt is bij de Schaapkudde tus sen Heinkenszand en Nisse. Meer informatie: 01 13-655268. wordt een fotospeurtocht gehou den met vragen voor zowel kin deren als volwassenen. Boven dien worden er foto's geveild van bekende Zeeuwse fotogra fen, een linoleumsnede over de oorlog en afdrukken van het ze gel van Westkapelle. Om 20.00 uur wordt het einde van de dag ingezet door Muziekkorps OKK. MIDDELBURG - De ZLM- DON stadsloop 2005 is op vrij dag 13 mei. Start en finish zijn op de Markt. Op 19.15 uur begint de scholie renloop voor basisschoolleerlin gen. Om 20.00 uur begint de team loop en de individuele loop. De teamloop bestaat uit teams van vijf personen, waaronder minimaal één vrouw. Het par cours gaat over drie ronden door de binnenstad. De totale afstand is 7500 meter. Het secretariaat is gevestigd in café Brooklyn op de Markt. Middelburg, Stadskantoor, vergadering, commissie Ruimte, 19.30 uur. Dom burg, Zuidstraat 14, fietstocht, 13.30 uur. Koudekerke, Intratuin, de monstratie bloemsierkunst, 13.00 uur. Middelburg, cen trum, ZLM-Don, stadsloop. 19.00 uur.* Oost-Souburg, kermis.* Vlissingen, Oranje- dijk, openstelling bunker bij de Oranjemolen, 13.00-16.00 uur. Middelburg, Dauwendaclse- straat 30-32, rommelmarkt, 11.00-15.00 uur. Middel burg. kerk Gereformeerde Ge meente, koor- en samenzang, 19.30 uur. Middelburg, Het Palet, kinder- en jeugddisco, 19.00 -20.30 uur, kinderen l/m groep 7, 21.00-23.30 uur, groep 8 en ouder. Middel burg, Zeeuwse Bibliotheek, bijeenkomst, 'Hoe werkt kar ma eigenlijk?', Theosofisch Genootschap. 10.30 uur. Oost-Souburg, kermis.* Rit- them, centrum, ringrijden, 9.00-18.00 uur. Vlissingen. Stadhuisplein, Zeelandia Run, 8.30 uur. aankomst 17.00 uur. Arnemuiden, Zeeland Airport, antieke vliegtuigen, klassieke auto's en openstelling bedrij ven, vanaf 9.00 uur. Middelburg, Markt, boeken- en verzamelmarkt, 11.00- 17.00 uur. Oostkapelle, Zeeuws Biologisch Museum, activiteit, 'Hap ik heb je', 14.00-15.30 uur, aanmelden: 0118-582620.* Oost-Souburg, kermis. Oost-Souburg, centrum, ker mis en ringrijden, 8.30-17.00 uur. Vlissingen, Zeeuws Radio Therapeutisch Instituut, avond over behandelmetho den, 19.30-21.30 uur. aanmel den: 0118-413932. Middel burg, Stadskantoor, vergade ring, commissie Algemeen Bestuur, 19.30 uur. MIDDELBURG - Kinderen van de Archipelschool De Be verburch in Middelburg over handigen donderdag 28 mei een cheque voor het Novib project in Bangladesh. De school heeft meegedaan aan de muntjesactie van Novib. Leerlingen overhandigen een cheque aan COS Zeeland. Het geld is bestemd voor de basis school van Brac, een partneror ganisatie van Novib in Bangla desh. In Bangladesh gaat 44 procent van de kinderen niet naar school en van de kinderen die wel naar school gaan, stopt driekwart voortijdig. GOES - Het Kinderen voor Kinderen Songfestival gaat binnenkort weer van start. De VARA zoekt kinderen die ge boren zijn tussen 1993 en 1997 die mee willen doen aan de provinciale audities. De VARA organiseert het festi val voor de veertiende keer. In elke provincie zijn audities. Kin deren die meedoen kunnen uit een lijst van veertig 'Kinderen voor Kinderen' liedjes een keuze maken. Twaalf kinderen worden geselecteerd om in de provincia le finale mee te dingen naar een plaats in de landelijke finale. De audities voor Zeeland zijn gepland op 4 juni in het nieuwe minitheater van het Goese Ly ceum. Aanmelden voor de audi ties kan via de website kvksong- festival.vara.nl of via 0113- 343827. (advertentie) 0900-8998533 (0,01/min) of www.palsgroep.nl

de Faam | 2005 | | pagina 3