Visserslatijn verbeeldt band Arnemuiden en Kobotsu Podium Reimerswaal eindigt met cabaret van de Hassan's Angels Zeelandhallen is in de ban van oldtimers Middelburg herdenkt agressie Luftwaffe met tentoonstelling Fotowedstrijd over de Spuistraat vroeger en nu CINE CITY VLISSINGEN Handelsreiziger in 't Beest Bewogen kunst op Neeltje Jans PODIUM SCHUTTERSHOF MIDDELBURG Middelburg is klaar voor het jazzfestival PODIUM 'T BEEST GOES Sneak Preview The Wedding Date C Dagelijks 13.45. 16.15, 19.15. 21.30 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur Zondag ook om 11.00 uur Een romantische komedie over de sexy vrijgezelle 'Kat', een mannelijke gigolo en de bruiloft van haar zus. Kingdom Of Heaven The Pacifier O ft XXX 2: The Next Level Son Of The Mask Moviezone Zatoichi Mar Adentro Turtles Can Fly Marokko Swingt I Boogeyman White Noise ot The Interpreter Robots Nederlands versie Hitch Miss Congeniality: Armed And Fabulous Hotel Rwanda H Poeh's Lollifanten Film Nederlandse versie Star Wars Episode 111: Revenge Of The Sith Onze Kust De avond van de Fran se film: Brodeuses Bluebird The Woodsman DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG De Faam Kunstenares Takako Hamano verwerkt verhalen van vissers in haar kunst, (foto: pr) Woensdag 11 mei 2005 Voorpremière Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voorde liefheb ber. Première 1 Dagelijks 14.00, 18.45, 22.00 uur Zondag ook om 11.00 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. Een monumentaal epos over verdraagzaamheid, eer en hu maniteit tijdens de kruistochten. Romantische actiefilm. Dagelijks 13.45. 16.15, 19.15, 21.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur Zondag ook om 11.00 uur Een gewelddadig verhaal over marinier Shane Wolfe, die de opdracht krijgt om te babysitten op vijf kinderen van een ver moorde wetenschapper. n Dagelijks^ 3.45, 16.15, 19.00. 21.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur. Woensdag niet om 16.15 uur Actiefilm over xXx agent, Dari us Stone, die een aanslag op een internationale meeting van wereldleiders moet voorkomen. Dagelijks 17.00 uur. Zondag ouk om 11.00 uur Het legendarische Masker van Loki komt, in deze superkomische familie film, nu op miraculeuze wijze in Donderdag, 20.00 uur. Takeshi Kitano geeft uiteraard weer een heel eigen draai aan één van de populairste perso nages uit de Japanse histori sche film: de figuur van de blinde zwaardvechter Zatoi chi. Vrijdag 19.30 uur. Zaterdag 22.00 uur. Zondag en dinsdag •20.00 uur. Ramón ligt al 30 jaar verlamd op bed. Er zijn twee belangrij ke vrouwen in zijn leven. Wie helpt hem zijn laatste reis te maken? Vrijdag 22.00 uur. Zaterdag 19.30 uur Maandag 20.00 uur. Hoe houden kinderen zich staande onder de meest deer niswekkende omstandighe den? Mooi. indrukwekkend Donderdag 20.30 uur ln deze swingende film schu ren Marokko en Nederland op positieve wijze tegen elkaar aan. handen van een klein kind te recht. Donderdag t/m dinsdag 22.00 uur Zaterdagnacht 24.00 uur In deze horror, thriller wordt Tim achterna gezeten door een angst aanjagend verleden, dat te ma ken heeft met het monster uit de slaapkamerkast: de Boogeyman. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag 22.00 uur Zaterdagnacht 24.00 uur Jonathan River maakt kennis met het Electronic Voice Pheno menon, een medium waarbij do den via radio en video appara tuur communiceren met de le venden. Dagelijks 13.45, 18.45, 21.30 uur. Zondag ook om 11.00 uur Het gevaar van een grote moordaanslag op Amerikaanse bodem groeit. Silvia en Tobin moeten snel te werk gaan om een angstaanjagende internatio nale crisis te voorkomen. Dagelijks 14.00, 16.15 uur. Zondag ook om 11.00 uur Het verhaal neemt je mee op reis naar de spectaculaire wereld van de robots. Familie komedie. Donderdag t/m maandag 19.15 uur. Alex 'Hitch' Hitchens (Will Smith) is een legendarische 'da te dokter' in New York die de meest onmogelijke mensen aan elkaar weet te koppelen. Wan neer hij zelfde mooie Sara leert kennen blijkt het toch moeilij ker om de kneepjes van het vak op haar toe te passen. Donderdag t/m dinsdag 13.45 uur. Actiefilm, met in de hoofdrol de beeldschone Gracie Hart, die werkt als undercover agent bij de FBI. Dagelijks 16.15, 19.30 uur. Vertelt het indrukwekkende, waargebeurde verhaal van een gewone man die de moed, kracht en het vermogen had om zijn eigen leven op het spel te zetten om tal van onschuldige mensen te kunnen redden. Dagelijks 13.45, 16.00 uur. Zondag ook om 11.00 uur Animatiefilm over Winnie de Poeh en zijn vrienden. Woensdag 20.00, 23.00 uur. Het laatste deel van de Star Wars saga. Science fiction. verhaal van de maker van 'Een Tijd van Dronken Paarden'. Zondag 14.00 uur. Zeer indrukwekkende docu mentaire over onze bijzondere kustlijn, die het lage land scheidt van de schitterende en immer dreigende zee. Woensdag 20.00 uur. De zeventien jarige Claire vindt rust in het atelier van mevrouw Mclikian. Subtiel en prachtig gefilmd plattelands- drama over twee gevoelige mensen. Woensdag 14.00 uur. Merel, een meisje van dertien, wordt zomaar van de een op de andere dag gepest op school. Bluebird kreeg de prijs voor de beste jeugdfilm op het Filmfestival Berlijn. Dinsdag en woensdag 20.30 uur. Eerste film die een pedofiel, menselijk en met geduld voor de camera neQrzet. Een prachtig de buut, met Kevin Bacon in de hoofdrol. ARNEMUIDEN - De Middel burgse wethouder A. van 't Westeinde van cultuur opent vrijdag 13 mei de tentoonstel ling van de kunstenares Taka ko Hamano in Museum Arne muiden. Vanaf die datum toont de dertigjarige Japanse het verwantschap tussen haar geboorteplaats Kubotsu in Japan en Arnemuiden, beide vissersdorpen. Een week na de opening begint in Amsterdam een tocht met de tjalk Corrie Waspik over de Hollandse binnenwateren met werk van de Japanse. Op die KRABBENDIJKE - Podium Reiinerswaal besluit vrijdag 13 mei het seizoen met een - wat genoemd wordt - een spet terende cabaretshow van het trio Hassan's Angels. De dames komen met het nieu we programma Schijn in De Meiboom in Krabbcndijke. Het optreden begint om 20.00 uur Hassan's Angels (Elvan Akyil- MIDDELBURG - De Middel burgse eerste burger J. Schou- wenaar opent dinsdag 17 mei de expositie Uit as Herrezen. Schouwenaar mag tevens het officiële eerste exemplaar van het boekje met dezelfde titel overhandigen aan de auteur J. Sinallegange. De expositie is te zien in het Hofje onder Toren in de hoofdstad. Woongoed Middelburg organi seerde de tentoonstelling. De da tum is niet zomaar gekozen. Die dinsdag is het namelijk precies 65 jaar geleden dat dé Duitse Luftwaffe de basis legde voor de vernietiging van het monumen- vaart naar Arnemuiden - die ook langs Haarlem, Rotterdam, Willemstad en Vlissingen voert - gaat Hamano op zoek naar herinneringen die verband hou den met het Hollandse vissers leven. Via toevallige ontmoe tingen met bezoekers die de boot bezoeken, wil zijn meer herinneringen en verhalen ver zamelen. In Arnemuiden toont ze onder meer foto's en documenten. Die zijn - aldus voorzitter Jan Mar- teijn van het museum - "voor bezoekers beter toegankelijk zijn dan de kunstwerken op de boot." De kunstenares hoopt diz, Charlotte Lap en Inci Pa- muk) zijn eruit. Met veel bra voure veroverden ze een oprecht verrast theaterpubliek met 'Het gaat om het innerlijk'; een inne mend programma met rake grappen en mooie statements over onze samenleving. Nu brengen ze een nieuwe voor stelling, Schijn. Wat weten de Angels wat de rest van de wereld niet weet? 'Wat gij niet wilt dat u tale Middelburg. De binnenstad zou daarna nooit meer hetzelfde zijn. Het bombardement zorgde voor een ommezwaai in de infrastruc turele ontwikkeling van de stad. Volgens de samenstellers van de tentoonstelling is die verande ring tol op de dag van vandaag van invloed op de manier waar op de stad zich heeft ontwikkeld nadien. Foto's, plattegronden, allerlei voorwerpen en filmmateriaal geven een indruk van de enorme impact die deze gebeurtenis op de stad en haar inwoners had. Bovendien is in Onder de Toren een speciaal voor deze gebeurte- dat deze tentoonstelling met een meer documentair karakter een brug zal vormen naar de ar tistieke presentatie op de boot, waardoor een bezoek een lo gisch vervolg is op de docu menten in Arnemuiden zelf. Tijdens de tocht op de 22 meter lange Tjalk zullen aan boord te keningen, animaties, video's en een publicatie van de kunstena res te zien zijn die gebaseerd zijn op haar eigen herinnerin gen en op verhalen van vissers uit Arnemuiden. Dit werk zal op de aanlegplaatsen in Am sterdam, Haarlem, Rotterdam, Willemstad, Vlissingen en Ar- geschicdt, doe dat ook een ander niet.' Dat lijkt simpel, maar geldt dat dan ook voor zelfmoordter roristen? Terug naar de basis, terug naar vroeger. Was vroeger alles beter? Generatiekloof of integratiekloof? Bedriegt de schijn? In 'Schijn' zoeken de An gels op een brutale, charmante en aantrekkelijke manier naar antwoorden. De pers was laai end over het vorige programma. nis gemaakt boekje verkrijgbaar met aanvullende informatie over het bombardement en de weder opbouw. Het boekje, dat dezelf de titel draagt als de tentoonstel ling, bevat beeldmateriaal en een wandeltocht. Het is te ver krijgen voor 2,50 euro. De wandelroute duurt ongeveer 45 minuten en leidt de deelne mers langs verschillende loca ties in de stad die op een of an dere manier in relatie staan tot het bombardement of de weder opbouw. De expositie is tot 30 juli van maandag tot en met zaterdag open tussen 8.30 uur en 17.00 uur. nemuiden voor het publiek gra tis te zien zijn. Het 'Arnemuidenproject' van Hamano is in 2003 van begon nen met subsidie van Pola Art Foundation (Japan), C-culture (Provincie Zeeland), het Prins Bernhard Cultuurfonds, Kat- tendijk en Drucker Stichting en met steun van het Zeeuws Ar chief en HPC Goodword. In het kader van dit project vonden tot nu toe tentoonstellingen en per formances plaats in het Zeeuws Archief en Caesuur in Middel burg en in Arnemuiden. Takako Hamano woont en werkt sedert 1999 in Amsterdam. GOES - De Zeelandhallen in Goes zijn van zaterdag 14 tot en met maandag 16 mei uit stalraam voor oldtimers en onderdelen daarvoor. Tijdens de Molentocht voor old timers op de zondag (Eerste Pinksterdag) brengen de deel nemers tussen 12.00 en 16.00 uur nog een bezoek aan de par keerplaats van de Zeelandhal len. Er staat een groot aantal 'ouw- tjes' in de Zeelandhallen die tij dens deze Oldtimerbeurs te MIDDELBURG - De Middel burgse binnenstad is vrijdag 13, zaterdag 14 en zondag 15 mei weer klaar om liefheb bers van een jazzkroegen- tocht te ontvangen. Daarmee wordt tevens het startsein ge geven voor het driedaagse festijn, dat in vergelijking met ruim vijf jaar geleden aan uitstraling heeft inge boet. Niettemin zijn de sombere ge luiden in de jazzscene vervan gen door optimistische woor den met toekomstverwachting. Ronny de Pree en Kees Petiet hebben sinds begin dit jaar de teugels in handen en willen de VISSINGEN - Bibliotheek 't Spui in Vlissingen is op zoek naar opmerkelijke foto's van het gebied Spuistraat/Oude Markt. Het gaat daarbij om krachtige beelden van vroeger en nu. Aan deze actie is een fotowedstrijd verbonden. Volgens Loes Wilbers van de Vlissingse bieb kunnen het op names zijn van de afgelopen maanden toen er opgravingen plaatsvonden in het gebied. Maar ook foto's van de sloop, en de voorbereidingen van de bouw. Een foto van de Spui straat en/of de Oude Markt uit GOES - De theatergroep De Wetten van Kepler speelt don derdag 12 mei Dood van een handelsreiziger van Arthur Miller. Dat gebeurt donder dag 12 mei in 't Beest in Goes, aanvang 20.30 uur. Dit ook verfilmde theaterstuk is één van de bekendste van de Amerikaanse auteur. Het wordt gezien als universeel en tijd loos. Het toont een handelsrei ziger op zijn retour die lang zaam maar zeker tot de herken ning komt dat niets zo rooskleu rig is als hij zich had voorge steld. Spelers zijn: Marije Idema, Wouter van Lierde, Willem Schouten, Dion Vincken en An nabel van Ewijk. NEELTJE JANS - Acht kun stenaars uit Nederland België en Duitsland exposeren nog tot eind oktober op Neeltje Jans onder de titel Dynamic Art Delta 2005. Ze tonen sculptu ren die in het decor van licht, lucht, land en water vol bewe ging de unieke locatie accentu eren. Zeeland en Nederland zijn ver bonden met het water. Neeltje Jans staat internationaal bekend als de kroon op de Deltawerken. De sculpturen van de acht aan Dynamic Art Delta 2005 deel nemende kunstenaars voegen daar een dimensie aan toe. Naast de bewondering voor de prestaties van de waterbouwers, kan nu de verwondering over de verbeelding van de kunstenaars staan. Zij maken subtiel natuurver schijnselen zichtbaar, drukken het verlangen uit van de mens om zich nog een veel grotere ruimte toe te eigenen en bieden aanknopingspunten voor het denken over de plaats van men sen in het grotere geheel van de natuur. Daarnaast voegen ze speelsheid toe aan de serieuze krachtme ting tussen mens en water. koop worden aangeboden. Daar onder zijn ook bromfietsen en motorfietsen. Ook liggen allerlei nauwelijks verkrijgbare onderdelen in de kramen. Verder worden acces soires, boeken, miniaturen en geschenken verhandeld. De ope ningstijden van de Oldtimer beurs zijn: zaterdag van 12.00 - 18.00 uur en op zondag en maandag van 10.00 - 18.00 uur. De organisatie meldde eerder via deze krant dat de oldtimer beurs eind mei zou plaatsvin den. roem van weleer terug. Ze zet ten uiteen dat het stap voor stap moet. Dit jaar bijvoorbeeld is Lillian Boutté voor het zaterdag avondconcert in Arneville ge contracteerd. "Dat gaf meteen een nieuwe impuls waardoor we meer sponsors binnenhaal den," juicht het tweetal. Overi gens is diezelfde zangeres zon dagochtend present in de Nieu we Kerk voor een jazz gospel kerkdienst. Tussendoor swingt de binnen stad zaterdag tussen 1 1.00 en 17.00 uur met drie podiumcon certen (Markt en Lange jan) en lopen zes orkesten mee in de streeparade. de oude doos zijn net zo wel kom. Een selectie van de inzendingen wordt in juli en augustus ten toongesteld in Bibliotheek 't Spui in Vlissingen en op www.bibliotheekvlissingen.nl. De hoofdprijs is een digitale ca mera Kodak Easy Share 7630. De makers van de geselecteerde foto's krijgen een vergroting van hun werk. Er mogen maximaal drie foto's per persoon worden ingeleverd aan de balie van Bi bliotheek 't Spui of digitaal via fotowcdstrijd@spui.nl. Inleve ren kan uiterlijk tot 11 juni 2005. 23 Goes, 't Beest, De Wetten van Kepler. 'Dood van een han delsreiziger', 20.30 uur. Vlis singen, café Speijk, Friends, 22.00 uur. Vlissingen, voor malige timmerfabriek, Glacis- straat, Zeeuws Slavernij mo ment, theatervoorstelling, 20.30-22.30 uur. Goes, Murphy's Corner, Bite a Bit, live, 21.30 uur. Goes, Pake Sake, Tommy's Gay Friendly party, 22.00 uur. Goes, 't Beest, Afsluiting Maand van de Vrijheid, film 20.00 uur, concert 21.30 uur. Kloetinge, Geerteskerk. man nenkoor De Troyesangers, concert, 20.00 uur. Veere, Grote Kerk, Geoffrey Madge, pianoconcert, 20.00 uur. Kwadendamme, tent voetbal veld, Bluesfestival, 19.00- 01.00 uur. Krabbcndijke, De Meiboom, Hassan's Angels, 'Schijn', cabaret, 20.00 uur. Middelburg, Stadsschouw burg, Ronduit Theater, 'De verleiding', 19.00 uur. Middelburg, Jazzfestival en kroegentocht, 19.00-21.30 uur.* Wissenkerke, Onder de Toren, Eenakterfestival, to neel, 20.00 uur. Vlissingen, voormalige timmerfabriek, Glacisstraat, Zeeuws Slaver nij moment, theatervoorstel ling, 20.30-22.30 uur. Kwadendamme, tent voetbal veld, Bluesfestival, 13.30- 01.00 uur. Middelburg, cen trum, Jazzfestival.* Middel burg, Stadsschouwburg, Cees Brandt, 'De Brief, 15.00 uur. Middelburg, Koorkerk, mannenkoor De Troyesan gers, 20.00 uur.* Veere, Grote Kerk. Zeeuwse musici, jazz, vanaf 15.30 uur.* Veere, Grote Kerk, Willem Breuker Kol- lektief met originele composi ties, vanaf 20.00 uur.* Vlissin gen, Vestzak99, De Zeeuwse Komedie, 'Eenakters op her haling', 20.15 uur. Vlissin gen, voormalige timmerfa briek, Glacisstraat, Zeeuws Slavernij moment, theater voorstelling, 20.30-22.30 uur.* Vlissingen, De Piek, Bob Marlev Tribute Reggae- concert met de Channel One band featuring Star David, Sista Lanna, Cliff en Kendre- ad, 22.00 uur.* Vlissingen, Nieuwendijk, Groove to Chill Meijerij Pinksterparty. Vlissingen, Oude Markt, Len tefeest. Goes, Manhuistuin, Bigband The New Orpheans. concert, 12.30-13.30 uur. Middel burg. Centrum, Jazzfestival.* Veere, Grote Kerk, De Feen Brothers, 15.30 uur. Veere, Grote Kerk, Tatiana Koleva, slagwerk en Rutger van Ot- terloo, saxofoon, 16.30 uur. Vlissingen, café De Concur rent, The Dockers, 22.30 uur. Vlissingen, voormalige tim merfabriek, Glacisstraat, Zeeuws Slavernij moment, theatervoorstelling, 20.30- 22.30 uur. Oostkapelle, Hotel Green White, Jacob Allegro Weg loop. pianoconcert, 15.30 uur. Veere, Grote Kerk, Système D, wereldmuziek, 15.30 uur. Veere, Grote Kerk, Ab Baars, klarinet, 17.00 uur. Middel burg, café 't Schuttershof, Co medy after Dark, 20.00 uur. Vlissingen, Arsenaaltheater, Melanie, tijdloze muziek, 15.00 uur. Kapelle, Ned. Hervormde kerk. fanfarekorps Kon. Landmacht Bereden Wa pens, concert, 20.00 uur. Vlissingen, voormalige tim merfabriek, Glacisstraat, Zeeuws Slavernij moment, theatervoorstelling, 20.30- 22.30 uur. Vlissingen, café Popeye, Co pycat, 22.30 uur. Goes, He- art Break café, The Clash of the Cover Bands, voorronde, 21.00 uur. Middelburg, café Desafinado, New Standard Trio, jazz, 21.00 uur. Middelburg, Stadsschouw burg, Scapino Ballet Rotter dam, 'Paramount'. 20.00 uur. Vlissingen, voormalige tim merfabriek, Glacisstraat, Zeeuws Slavernij moment, theatervoorstelling, 20.30- 22.30 uur. Schone schijn in De Meiboom, (foto: pr)

de Faam | 2005 | | pagina 23