VAN DE INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN gemeente Middelburg GEMEENTE VUSSINGEN V F F® 4) MIDDELBURG VLISSINGEN I VEERE Woensdag 11 mei 2005 De Faam 10 INFORMATIE OVERHEID griffierecht geheven. Dit recht bedraagt 138,-- voor natuurlijke AANVRAAG KAPVERGUNNING De gemeente heeft de volgende kapveraunning-aanvraag ontvan gen: - Kruifmolenlaan 75, één spar. Belanghebbenden kunnen binnen veertien dagen na publicatie hun zienswijze indienen bij de Afdeling Vergunningverlening en Handhaving, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3, telefoonnummer 67 50 00. VERKEERSMAATREGELEN MORTIERE Burgemeester en wethouders van Middelburg maken de volgende verkeersmaatregelen bekend. 1Op het bedrijventerrein Mortiere wordt een parkeerverbodszone ingesteld. 2. In het verlengde van de Ravensteijnweg wordt een nood weg cangelegd die aansluit op de tijdelijke bouwweg tussen de roton de Schroeweg en de Eendrachtsweg. Als deze noodweg gereed is wordt de rijbaan van de Eendrachtsweg ten noorden van de aansluiting met de tijdelijke bouw weg zodanig versmafd dat gemoto riseerd verkeer breder dan 1 m hier niet meer kan doorrijden. 3. Aan de westzijde van de Ravensteijnweg tussen de inritten van het daartegenover gelegen schc i 3rrein, en aan de oostzijde van de Ravensteijnweg tussen de rotonde en de eerste inrit van het schoolterrein, wordt een parkeer verbod in de vorm van een gele onderbroken streep aangebracht. Deze besluiten liggen voor een ieder ter inzage bij de informatie winkel van het stadskantoor aan de Kanaalweg 3 te Middelburg. Kopieën hiervan zijn aldaar voor een ieder tegen betaling verkrijg baar. Tegen deze besluiten kunnen belanghebbenden binnen zes weken na de dag volgende op die van de bekendmaking hiervan bij burgemeester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een bezwaarschrift. Het bezwaarschrift moet ondertekend zijn en ten minste bevatten de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend, kunnen tevens de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te tref fen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat ver eist. Het verzoek hiertoe moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter, sector Bestuursrecht, Postbus 8109 4330 EC Middelburg. Voor het behande len van een dergelijk verzoek wordt personen en 276,- voor andere dan natuurlijke personen. AANWIJZING BIJZONDERE DAGEN (GELUIDHINDERBE- PAUNGEN) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij 13 mei 2005 hebben aangewezen als "bijzondere dag" ingevolge de Wet milieubeheer en de Algemene Plaatselijke Verordening Middel burg. Tijdens deze dag zijn de voorschrif ten ter beperking van geluid- en tril- linghinder op de hiernagenoemde horecabedrijven niet van toepas sing tot 02.00 uur op 14 mei 2005. Tevens is ontheffing verleend van het vastgestelde sluitingsuur tot 03.00 uur voor de horecdbedrijven in de binnenstad, gelegen in het gebied tussen de "Vesten" en het Kanaal door Walcheren, op 14 mei 2005. Deze dag is als zodanig aangewezen ten behoeve van de zogenaamde "Kroegentocht" die in het kader van het Jazz festival wordt georganiseerd. Gedurende de aangewezen dag kan in de betreffende horecabedrijven leven de muziek ten gehore worden gebracht. Hierdoor kunnen de geluidsnormen van de Wet milieu beheer worden overschreden waardoor geluidhinder kan optre den. De volgende horecabedrijven zul len aan de "Kroegentocht" deelne men: Café "de Geere" (Langevielej. Café "Hart van Middelburg" (Zusterstraat), Bar American (Plein 1940), Braai tapperij restaurant "De Mug" (Vlasmarkt), Café "De Groene Pulk" (Vlasmarkt), The Duke (Vlasmarkt), Café "'t Hof" (Vlasmarkt), Café 't Fust (Vlasmarkt), No Worries (Vlasmarkt), Jazz-Eetcafé "Desafinado" (Koorkerkstraalj, Café "Brooklyn" (Markt), Café "Seventy Seven" (Markt) en Café-petit restaurant "De Herberg" (Pottenmarkt) De ontheffing en aanwijzing tot collectieve festiviteit is alleen voor deze horecabedrijven van toepassing. BEKENDMAKING WET MILIEUBEHEER Kennisgeving ontwerp van beslui ten tot opleggen nader eisen Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij voornemens zijn over te gaan tot hef opleggen van nadere eisen ten aanzien van: 1Fabory Centre Middelburg. De inrichting is gelegen aan de Hertzweg 36 te Middelburg. 2. Paneelbouw Middelburg. De inrichting is gelegen aan de Hertzweg 5 te Midelbura. 3. Land Cars Middelburg. De inrichting is gelegen aan de Elektraweg 25 te Middelburg. Inhoud nadere eisen Op Fabory Centre Middelburg en Paneelbouw Middelburg is hef Besluit opslag- en transportbedrij ven milieubeheer van toepassing en op Land Cars Middelburg het Besluit inrichtingen motorvoertui gen milieubeheer. De nadere eisen zullen worden vastgesteld op grond van artikel 8.42, eerste lid, van de Wet milieubeheer en artikel 5, eer ste lid, onder a. van de Besluiten. Wij zijn voornemens om middels een nadere eis een lagere geluid grenswaarde voor de dagperiode te verlagen. Hierdoor wegen de inrichtingen minder zwaar mee bij de berekening van de etmaal- waarde van 50 dB(A) op de zone- grens van het industrieterrein Arnesfein. Voorts blijft middels deze nieuwe geluidgrenswaarde voldoende geluidruimte beschik baar voor de bedrijfsvoering van de inrichtingen. Ter inzage De ontwerp-besluiten en andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf donderdag 12 mei tot en met woensdag 8 juni 2005 elke werk dag tijdens kantooruren en op don derdagavond van 17.00 tot 20.00 uur ter inzage bij de vakbalie Vergunningverlening en Handhaving, Kanaalweg 3 te Middelburg. Inzage op donder dagavond dient telefonisch te wor den aangevraagd (telefoonnummer 0118-675248). Zienswijze Belanghebbenden kunnen gedu rende de ferinzage termijn een zienswijze over onze overweging om een nadere eis te stellen, naar keuze, schriftelijk of mondeling naar voren brengen. Een schrifte lijke zienswijze kan worden inge diend bi iester ddelburg, LA Middelburg. Ook kan, indien Jiend bij het college van burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 daarom wordt (telefoonnummer 0118-675248), tijdens een gesprek een zienswijze mondeling kenbaar gemaakt. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: het uitbreiden van het bestaande industriegebouw op het perceel Herculesweg 8; het bouwen van een woning met berging op hef perceel Sloep 6 te Arnemuiden; het verbouwen van de woning op het perceel Oranjeplaat 47 te Arnemuiden; het maken van een aanbouw op het perceel Seispark 9; het restaureren van het pand aan de binnenzijde op het perceel Lange Noordstraat 60; het verbouwen en veranderen van hef Zeeuws Museum op het perceel Abdij 3; het restaureren van de stoep en de trap, het aanbrengen van dakhaken en het vernieuwen van het glas in de bestaande ramen op het perceel Herengracht 96; het geheel vernieuwen van de ramen en de kozijnen op de twee de verdieping aan de voorkant op het perceel Vlissingsestraat 16; het plaatsen van een dakkapel op het achterdakvlak op het perceel Pijpstraat 14; het plaatsen van een dakkapel op het perceel Kuipers- Rietbergkwartier 20; hef bouwen van zeven woningen in de Mortiere (Bluesroute en Duke Ellingtonstraat); het plaatsen van twee nieuwe kozijnen op het perceel Veersesingel 156; het uitbreiden van de woning op het perceel Langevielesingel 18; het maken van een aanbouw op het perceel Molenzicht 9 te Arnemuiden; het aanbrengen van een nieuwe pui in de voorgevel op het perceel Segeersstraat 13-19; het gedeeltelijk vergroten van het winkelpand en het renoveren van het dak aan de voorzijde op het perceel Gortstraat 28. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3, telefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om VRIJSTELLINGEN: Wet op de Ruimtelijke Ordening Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om vrijstelling in combinatie met inge diende bouwaanvragen: 1geheel plaatsen van een carport Molenweg 53g 2. geheel plaatsen van een anfen- BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvrac ?n om bouwvergunning zijn ingekon n f.b.'v.: Vei rgunning: ii! een woning de sy vc .tre ke;!<laan 1 2. aa; uv van. een woning Badhuis ac: 205 3. :jzV en van de gevel Rietkraag 49 4. plaatsen van een blokhut Noorderbaan 116 5. plaatsen van een keuken- en toi- letraam van Hogendorpweg 152 6. vernieuwen van dak en kozijnen Vrouwestraat 28 B; Reguliere bouwvergunning: verbouwen van een winkelpand Bellamypark 13/Nieuwstraat 1 (le fase) 2. uitbreiden van een ziekenhuis Koudekerkseweg 88 3. plaatsen van een berging Koopmansvoetpad 75 C) Sloopvergunning: 1gedeeltelijk slopen van asbesthou dende materialen Vrouwestraat 28 De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een bouwvergunning en monumenfenvergunning Kunnen geen bezwaarschriften worden inge diend. Hef is mogelijk dat de teke ningen, waarop de vergunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. VERLEENDE BOUW-, SLOOP- en GEBRUIKSVERGUNNIN GEN In de afgelopen periode zijn de vol gende vergunningen verleend: 1. verbouwen van een woning en schuur Moeringweg 1 28-04- 2005 2. bouwen van een woning Lammerenburgweg 22 28-04- 2005 3. bouwen van een garage Beciusstraat 21 28-04-2005 4. verbouwen van een winkelpand Paauwenburgweg 69 t/m 73 28- 04-2005 5. bouwen van een garage H. Roland Holstlaan 4 03-05-2005 6. aanbouwen van een serre Annie Romeinlaan 23 03-05-2005 7. opnieuw bekleden van de gevels Westerhavenweg 6 03-05-2005 8. aanbrengen van een lichtreclame Coosje Buskenstraat 141 03-05- 2005 9. wijzigen van de voorgevel Lange Zelke 15 03-05-2005 10. verbouwen van een woning Bermweg 67 03-05-2005 11uitbreiden van een school Oude Veerhavenweg 3 03-05-2005 Tegen deze besluiten kan door een rechtstreeks belanghebbende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzending van de vergunning, schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij het college van burgemeester en wethouders. nemast Kanariesprenk 145 3. geheel oprichten van een ber ging Offenbachlaan 79 4. geheel plaatsen van een serre Ritthemsestraat 52 5. vergroten van de woning Noordstraat 82 Artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 20 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening opent daartoe de moge lijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen gedurende vier weken, ingaande 1 2 mei 2005 tot en met 8 juni 2005 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 Boulevard, vrijstelling te verlenen tot een hoogte van 400 cm, in afwij king van de maximaal toelaatbare hoogte van 200 cm. Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvraag liggen de bouw- en situatietekeningen gedurende vier weken, ingaande 12 mei 2005 tof en met 9 juni 2005 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze bij burgemeester en wethouders indie nen (ter attentie van Afd. Ontwikkeling, Postbus 3000, 4380 GV VUSSINGEN). VERLEENDE MONUMENTEN VERGUNNING: In de afgelopen periode is de vol gende vergunning verleend: Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze bij burgemeester en wethouders indie nen (ter attentie van Afd. Ontwikkeling Postbus 3000, 4380 GV VUSSINGEN) VRIJSTELLING bestemmings planvoorschriften: Wij willen positief beslissen op het hierna genoemde verzoek om vrij stelling in combinatie met een bouwaanvraag: Gemeente Vlissingen (J. van Dam) voor de plaatsing van een kunst werk op het trottoir aan de zeezijde ter hoogte van Bid Evertsen 244. Wij overwegen om met toepassing van artikel 3, sub 5 van de voor schriften van hef bestemmingsplan vergunning verleend: Ischilderen van de buitenkant Bellamypark 13 03-05-2005 WELSTANDSCOMMISSIE De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag. De stuk ken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor ae vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandel de bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/welstandscom- missie. De agenda is dan ook in te zien in net stadhuis, Paul Krugerstraat 1De data van de vol lende welstandsvergaderingen zijn 9 mei en 2 juni 2005. DETAILHANDELVISIE De gemeente Vlissingen heeft in 2004 met bureau DHV uit Amersfoort een concept-detailhan delvisie opgesteld om te kunnen beschikken over een strategische beleidvisie voor de komende 5 a 10 jaar. De visie moet ook gebruikt worden om herontwikkelingsplan nen voor de binnenstad en locaties daarbuiten te kunnen toetsen en onderbouwen. Totstandkoming visie In 2004 werden diverse gesprekken gevoerd met 'sleutelfiguren'; onder nemers, makelaars, vastgoedeige naren en de Kamer van Koophandel. Uit diezelfde groep werd een stuur groep opgericht aie de totstandko ming van de structuurvisie heeft begeleid, in september 2004 is een presentatie- en discussiebijeenkomst in hotel Arion georganiseerd, waar voor alle detailhandel- en horeca ondernemers een uitnodiging ont vingen. Deze bijeenkomst werd door een veertigtal ondernemers bezocht. De reacties over 'de grote lijn' in de structuurvisie waren posi tief. In de visie worden volgende uit gangspunten voor gewenste verbe teringen geformuleerd: - versterking van de positie van Vlissingen als koop, winkel- en toe ristenstad - prioriteit geven aan het versterken van de positie van de binnenstad als visitekaartje van Vlissingen (en hart van de stad) - realiseren bronpunt westzijde: uit voering van project De Fonteyne - vervolgens realiseren van bron- punt aan oostzijde (zoekrichting Walstraat/Kleine Markt Dokhaven) - ten aanzien van perifere detail handel en grootschalige detailhan delvestiging: kwaliteitsverbetering huidige posities, complementariteit met binnenstad moet centraal staan - ten aanzien van dagelijkse bood schappen; inzetten op gepaste ver nieuwing zoals gerealiseerd in Paauwenburg Inspraak De concept-detailhandelvisie ligt van 12 mei t/m 8 juni 2005 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1Gedurende deze termijn kan iedereen er schriftelijk op reageren. U kunt uw reactie zenden naar het college van burge meester en wethouders (ter attentie van Afd. Ontwikkeling, Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN) De complete concept-visie is te downloaden van de website van gemeente Vlissingen: www.vlissin- gen.nl/inspraak. STEMMEN IN EEN STEMBU REAU NAAR KEUZE De burgemeesters van Middelburg, Veere en Vlissingen maken bekend dat bij het aanstaande referendum over de Europese Grondwet op woensdag 1 juni 2005 het een kie zer is toegestaan zijn/haar stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepa lingen: A. Schriftelijke aanvraag 1Bij afdeling Publiekszaken van de gemeente zijn kosteloos formu lieren verkrijgbaar voor verzoek schriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift, alsmede de oproepingskaart (indien reeds ver strekt), moeten uiterlijk op de veer tiende dag voor de verkiezing -der halve uiterlijk 1 8 mei 2005- door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij op dinsdag 19 april 2005 als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewil ligd, wanneer het de verzoeker is toegestaan om bij volmacht aan de stemming te mogen deelnemen. 4. Bij inwilliging van het verzoek een bouwvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden inge diend. NB.: Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn ver leend (tussen haakjes staat de datum van verzending): het vergroten van de woning op het perceel Veerseweg 34 (2-5); het verbouwen van de woning, het bouwen van een praktijkruimte en een fietsenberging op het per ceel J. Brasserstraat 10 (2-5); het uitbreiden van de garage/berging op het perceel Amnestylaan 25 (2-5); het in gebruik nemen van het pand als schoolgebouw op het per ceel Generaal Hakewill Smithlaan 3 (3-5); het bouwen van een woonwagen op het perceel Steigerweg 1 te Arnemuiden (3-5); het verbouwen van de kap van de woning op het perceel Sportlaan 20 (3-5); het maken van een aanbouw op het perceel Roompot 14 te Arnemuiden (3-5); het aanbrengen van (lichtrecla me aan de gevel van het pand op het perceel Achter de Houttuinen 14(3-5); het veranderen van rookgasaf voerpijpen op het perceel Meanderlaan 2 t/m 482 (3-5); het in gebruik nemen van het pand als kerkgebouw op het per ceel Willem Teellinckstraat 3 (3-5). Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen vgn derden wordt de beslissing op de oproe pingskaart gestelek die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. B. Mondelinge aanvraag 1De kiezer dient hiertoe, na ont vangst van de oproepingskaart, doen uiterlijk op de vijfde dag voor de verkiezing -derhalve uiterlijk 27 mei a.s.- de oproepingskaart over te leggen bij afdeling Publiekszaken van zijn/haar woonplaats op dinsdag 19 april 2005. 2. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing op de oproe pingskaart gestelek die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. STEMMEN BIJ VOLMACHT De burgemeesters van Middelburg, Veere en Vlissingen maken bekend dat bij het aanstaande referendum over de Europese Grondwet op woensdag 1 juni 2005 het een kie zer is toegestaan bij volmacht stem men. Daarbij gelden de volgende bepa lingen: A. Machtiging door schrifte lijke aanvraag 1Bij de afdeling Publiekszaken van de gemeente zijn kosteloos for mulieren verkrijgbaar voor de ver zoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de ver kiezing, derhalve uiterlijk 18 mei 2005, door de kiezer worden inge diend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij op dinsdag 19 april 2005 als kiezer is gere gistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewil ligd wanneer het aan de verzoeker is toegestaan om in een stembu reau naar keuze aan de stemming deel te nemen. 4. Degene die zich bereid heeft ver- aetrokken zijn. Derden) belanghebbenden kunnen ainnen zes weken na de tussen aakjes staande datum een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift- heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan ae Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. AANVRAAG OM MONU MENTENVERGUNNING Van 13 mei 2005 tot en met 26 mei 2005 (2 weken) liggen bij de vak balie van de dienst Ruimte de aan vragen om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1 988 ter inzage voor: het restaureren van het pand aan de binnenzijde op het perceel Lange Noordstraat 60; voor het renoveren van het dak en de kap van het pand op het perceel Vlasmarkt 12; het gedeeltelijk verbouwen en ver anderen van het Zeeuws Museum op het perceel Abdij 3. Gedurende voornoemde periode kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middel burg op pagina 5 van deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekst pagi na 830. klaard als gemachtigde op te tr den, moet op dinsdag 19 ap 2005 als kiezer zijn geregistreerc 5. Bij inwilliging van het verzc ontvangt de gemachtigde een vc machtbewijs. De volmachtste dient tegelijk met de eigen stem worden uitgebracht. B. Machtiging door ove dracht van de oproeping kaart 6. De kiezer kan ook, in plaats v een verzoekschrift in-te dienen, ontvangst van de oproepingskat tot en met de dag van de stemmi zelf een andere kiezer machtic voor hem/haar te stemmen, geschiedt door de oproepingskc aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewe gemachtigde moet op dinsdag april 2005 in hetzelfde stemdis zijn geregistreerd als de kiezer de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kar volmachtstem uitsluitend teg met zijn/haar eigen stem, in stemdistrict waar hij/zij staat ir schreven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer da (twee) volmachten aannemen, volmachtgever is niet bevoegd volmacht in te trekken of zelf de stemming deel te nemen. Nadere inlichtingen worden strekt door de afdeling Public zaken. Vlissingen, 11 mei 2005 Burgemeester en wetho ders van Vlissingen Postbus 3000, 4380 0 VLISSINGEN Zie voor meer informatie von uo gemeente Vlissingen de informatie pagina 'In den blauw geruiten kiel' Jers in dit blad. Postbus 1000 GEMEENTE Tel. 0118-555 444 4357 ZV Domburg Fax 0118-555 433 gemeente@Veeré.nl www.Veere.nl TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale pubNeksbalie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrij dag dagelijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). BEZWAAR/BEROEP/VOOR LOPIGE VOORZIENING Volgens de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden bezwaar maken tegen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen en vrijstellin gen). Dat moet schriftelijk, gemoti veerd en ondertekend gebeuren. Het bezwaar moet uiterlijk worden verzonden (per tpg-post) op de laatste dag van de in de publicatie genoemde termijn. U moet uw bezwaren richten aan het bestuurs orgaan dat de beslissing heeft genomen: het college van B W, ae burgemeester of de gemeente- p raad. Naast het indienen van een li< bezwaarschrift kunt u de voorzie ningenrechter van de Rechtbank, sector Bestuursrecht, in Middelburg ook verzoeken een voorlopige voorziening te treffen als er sprake is van spoed. Hiervoor zijn griffie rechten verschuldigd. Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Informatie: (0118) 555 444. voor iedereen ter inzage. Tijdens deze periode kan iedereen schrif telijk zijn zienswijze over het plan kenbaar maken. VRIJSTELLINGSPROCEDURE Grijpskerke net oprichten van een garage/berging Oostkapelseweg 7 (art. 19.3 Wet RO) Het bouwplan is (gedeeltelijk) in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn van plan vrijstelling c.q. vergunning te verlenen door toepassing van genoemd artikel van Wet od de Ruimtelijke ARTIKEL 19, LID 2 VAN DE WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING Door B.J. Sanderse is een aan vraag om bouwvergunning inge diend voor hef bouwen van een woning aan de Steengrachtsweg 2 te Grijpskerke. Dit plan past niet in het nu geldende bestemmingsplan. Wij zijn van plan om aan dit plan medewerking te verlenen met toe passing van artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening omdat het plan wel past in hef op 21 april 2005 door de gemeente raad vastgestelde bestemmings- lan "Nimmerdor".De aanvraag igt van 12 mei t/m 8 juni 2005 Ordening (Wet RO). In verband hiermee liggen de bouwtekeningen van 1 2 mei t/m 8 juni 2005 tij dens de openingstijden ter inzage op het gemeentehuis te Domburg. Gedurende de genoemde periode bestaat voor u de mogelijkheid een schriftelijke zienswijze tegen het bouwplan bij het college in te die nen. BOUW/SLOOP/ AANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopver gunning zijn ingekomen voor: Serooskerke - het oprichten van een berging Vrouwen polderseweg 17; Zoutelande - het oprichten van een loods Paulusweg 24; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-/sloop vergunning géén bezwaarschrift ingediend kan worden. Een bezwaarschrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 12 weken). VERLEENDE (BOUW/ SLOOP/ AANLEG)VERGUNNIN- GEN/MONUMENTENVER- GUNNINGEN De volgende vergunningen zijn verleend: (tussen haakjes staat ae datum van verzending) Biggekerke - het vergroten van een woning Kerkplein 17; (28-4) - het verbreden van een gedeelte van het fietspad gelegen tussen Zoutelande en Klein Valkenisse (fase II); Koudekerke - hef vergroten van een woning Kerkstraat 13;(28-4) - hef vergroten van een woning en het vernieuwen van kozijnen Tulpstraat 19;(28-4) Oostkapelle - het vergoten van een zomerhuis Dunopark 36,(28-4) - het oprichten van een ontvang struimte en horecagelegenheid Duinvlietwea 6,(28-4) - het oprichten van een overdekt zwembad met een entree gebouw en een speelgebouw Landmetersweg 1; (28-4)(le fase) - het veranderen van een gevel Randduinweg 2,(28-4) Veere het vergroten van een buiten berging Kerkstraat 6,(28-4) Vrouwenpolder - het verplaatsen van duinover gang Duinoord (zeezijde) naar zijn oorspronkelijke locatie gelegen aan het duingebied Breezand; Westkapelle - het veranderen van de kap op de garage en het aanbrengen van een zoldervloer Koestraat 98;(28- - het plaatsen van een serre Jakob Brasserstraat 8,(28-4) Zoutelande het oprichten van een berging/overkapping Majoorwerf 17/28-4) Belanghebbenden hebben een wettelijke mogelijkheid om tot 6 weken na de tussen haakjes staan de datum bezwaar te maken tegen de verleende vergunningen en verleende vrijstellingen .(Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzieningen) U kunt de stukken inzien op het gemeentehuis te Domburg. UITGIFTE BOUWGROND IN VROUWENPOLDER Wij maken bekend dat op 10 mei 2005 de inschri jving is gestart voor de uitgifte van kavels bouw grond in Vrouwenpolder (plan: Noorddijk). Er zullen maximaal 2 kavels bouwgrond (twee-onder- één-kap) en maximaal 1 kavel bouwgrond (vrijstaand) uitgegeven worden. De inschrijving eindigt op 7 juni 2005. Bij de uitgifte van de kavels bouwgrond worden strikte bindingseisen gehanteerd. Dit houdt in dat als eerste bouwgrond zal worden toegewezen aan gega digden die een sociale of economi sche binding hebben met de kern. Er kan alleen ingeschreven worden met een inschrijfformulier dat onderdeel uitmaakt van een infor matiebrochure. Deze brochure kan tijdens de inschrijfperiode worden opgehaald bij de balie van het cluster Grondgebied (balie nr.ó) in het gemeentehuis te Domburg. De gemeenteraad heeft voor heel de gemeente Veere een éénheidsprijs vastgesteld. De grondprijs 2005 voor een bouwkavel t.b.v. twee- onder-één-kap/geschakelde woning bedraagt: 162,- per m? (exclusief BTW) en woning bedraagt: m2 (exclusief BTW). en vrijstaande 2,25 per COMMISSIE MAATSCHAPPE LIJKE ONTWIKKELING Donderdag 12 mei 2005, aan vang 19.30 uur in hef gemeente huis aan de Traverse 1 te Domburg. Agenda: - Spreekrecht voor de burgers over de geagendeerde onderwerpen - Vaststellen van het verslag van de commissievergadering van 30 maart 2005. - Informatie-uitwisseling ad hoe tussen portefeuillehouder en com missieleden - Informatie-uitwisseling structureel tussen portefeuillehouder en com missieleden over afgesproken onderwerpen. Brede school en inzicht in de nieuwbouwplannen van scholen Voortgang invoering van de WMO in Veere - Ingekomen stukken - Voorstel over de oprichting van de ISD Walcheren. Degene die gebruik wil maken van het spreekrecht over geagen deerde onderwerpen meldt dit voor de aanvang van de vergade ring aan de 'commissiegrifner(tel 01 18 - 555413 of via e-mail grif- fie@veere.nl RAADSVERGADERING Donderdag 19 mei 2005, aan vang 19.30 uur in de raadzaal van net gemeentehuis te Domburg. Agenda: - Spreekrecht voor de burgers over de geagendeerde en de niet- geagendeerde onderwerpen - Vragenuur - Vaststellen van de notulen en besluitenlijst van de raadsvergade ring van 21 april 2005. - ingekomen stukken. - Jaarverslag en de jaarrekening 2004 - Intergemeentelijke Sociale Dienst - het in de inspraak brengen van de Kadernota kamperen. - vaststelling van de 4e begrotings wijziging 2005. Degene die gebruik wil maken van het spreekrecht meldt dit voor de aanvang van de vergadering aan de griffier. Leden van de raad die hier gebruik van willen maken melden dat 24 uur voor de aanvang van de vergadering bij de voorzitter. OPHALEN DUOBAKKEN TIJ DENS PINKSTEREN De route voor het legen van de duobakken in Gapinge, Serooskerke, Veere en Vrouwenpolder, inclusief buitenge bied wordt i.p.v. maandag 16 mei, 2e pinksterdag, op zaterdag 14 mei 2005 gereden. GEMEENTEHUIS GESLOTEN Tijdens 2e en 3e pinksterdag, maandag 16 en dinsdag 17 mei, is het gemeentehuis gesloten. Domburg, 11 mei 2005 Burgemeester en wethou ders van Veere

de Faam | 2005 | | pagina 10