VAN DE INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN E gemeente Middelburg Lu GEMEENTE VLISSINGEN B 4| P MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE Woensdag 4 mei 2005 De Faam INFORMATIE OVERHEID AANVRAGEN KAPVERGUN- NING De gemeente heeft de volgende kapvergunning-aanvragen ont vangen: - Klein Vlaanderen 1één wilg; - Nieuwe Vlissingseweg 622, één conifeer; - Kuipersweg, zes beuken; - Meanderhof 31één populier. Belanghebbenden kunnen binnen veertien dagen na publicatie hun zienswijze indienen bij de Afdeling Vergunningverlening en Handhaving, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3, telefoonnummer 67 50 00. WIJZIGING BESTEMMINGS PLAN BUITENGEBIED ARNE- MUIDEN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat het ontwerp van het wijzigingsplan ex artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) ten behoeve van een wijziging van de bestemming van het perceel Dorpsstraat 4 te Kieverskerke (Arnemuiden) vanaf 6 mei gedu rende vier weken (tot en met 2 juni 2005) ter visie ligt bij de vakbalie van de Dienst Ruimte, Kanaalweg 3 te Middelburg. Het ontwerpwijzigingsplan betreft de wijziging van de bestemming 'Agrarische doeleinden' in de bestemming 'Woondoeleinden" en "Erf" ten behoeve van de wijzi ging van het gebruik van het per ceel Dorpsstraat 4 te Kieverskerke. Gedurende bovengenoemde peri ode kunnen belanghebbenden met betrekking tot dit onfwerp-wijzi- gingsplan schriftelijk bedenkingen indienen bij burgmeester en wet houders, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. INSPRAAK 'UITWERKINGS PLAN MORTIERE FASE 1 - IE HERZIENING' Op grond van artikel óa van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (WRO) en de Middelburgse inspraakverordening ligt het ont werp van het 'Uitwerkingsplan Mortiere fase 1 - le herziening' van het bestemmingsplan 'Mortiere' vanaf maandag 9 mei 2005 gedurende 2 weken ter inzage bij ae vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Inspraak wordt verleend aan inge zetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke en rechtspersonen. Het uitwerkingsplan is een herzie ning van het 'Uitwerkingsplan Mortiere fase 1van het bestem mingsplan 'Mortiere' en omvat de bestemmingen 'Woondoeleinden i' Oen 'Verkeersdoeleinden'. Tijdens de realisatie van fase 1 van het woongebied Mortiere bleek het noodzakelijk te zijn vorenvermeld uitwerkingsplan te herzien. Op een viertal locaties is het plan verdicht en zijn de woningtypen gewijzigd. Een her ziening van rase 1 maakt het mogelijk deze andere woningty pen te realiseren. Medewerkers van de afdeling Ruimtelijk Beleid van de dienst Ruimte zullen desgevraagd een toelichting geven op- en/of vra gen beantwoorden over genoemd uitwerkingsplan. Gedurende genoemde termijn kunnen zienswijzen schriftelijk naar voren worden gebracht op een daartoe bestemd inspraakfor mulier, hetwelk bij genoemde vak balie verkrijgbaar is. Tevens kunnen gedurende voor melde termijn zienswijzen monde ling naar voren worden gebracht. Hiervoor dient een afspraak te worden gemaakt met de afdeling Ruimtelijk Beleid, telefoon (0118) 675225. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: net vernieuwen van de garage deur op het perceel Span jaardstraat 15; hef gedeeltelijk vernieuwen en renoveren van het perceel Lange Noordstraat 53; het maken van een aanbouw op het perceel Roompot 14 te Arnemuiden; het uitbreiden van de woning op het perceel Gerrit van der Veenstraat 1 8; het bouwen van een woonwagen op het perceel Steigerweg 1 te Arnemuiden; het gedeeltelijk vergroten van de garage op het perceel Torentrans 173; het gedeeltelijk vergroten van de woning op het perceel Laan van Popkensburgh 20; het uitbreiden van de garage op het perceel Amnestylaan 25; het plaatsen van een loods op het perceel Ampéreweg 32; het aanbrengen van reclame op het perceel Johan van Reigersbergstraaf 9; hef gedeeltelijk vernieuwen/ver- anderen van de zuidelijke toegang NS-Station op het perceel Kanaalweg 22. Informatie over deze bouwplan nen is verkrijgbaar bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3, telefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een bouwvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden inge diend. NB.: Het is mogelijk dat de teke ningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kun nen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNIN GEN De volgende bouw-, gebruiks- en/of sloopvergunningen ziin verleend (tussen haakjes staat de datum van verzending): het verbouwen/restaureren van de woning op het perceel Nieuwstraat 22 (22-4); het maken van een buitenver kooppunt op hef perceel Lange Delft 31B (22-4); het uitbreiden van brandweren de voorzieningen op het perceel Loskade 1 (22-4); een wijziging op een eerder verleende bouwvergunning (d.d. 15 juni 2004) voor het aanbren gen van lichtreclame op hef per ceel Klarinetweg 2a (22-4); een wijziging op een eerder verleende bouwvergunning (d.d. 15 september 2004) voor het herbouwen van een tuinkas/kip- penhok op het perceel Noordweg 67 (22-4) het plaatsen van een erfafschei- ding op het perceel Populierenlaan 20 (22-4); het veranderen van de gevel(licht)redame op het perceel Vlissinasestraat (22-4); het plaatsen van een schotelan tenne op het perceel Plein 1940 nummer 15 (22-4); het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Sloehavenstraat 17 te Nieuw- en Sint Joosland (22-4); het slopen van de gymzaal op het perceel Nieuwlanaseweg 1 te Arnemuiden (22-4); het aanbrengen van (lichtrecla me op het perceel Klarinetweg 2A (25-4); het slopen van de woningen op de percelen Clasinasfraaf 2 en 4, Schuttershof 2 te Arnemuiden (25-4); hef maken van een aanbouw op het perceel Nieuwepoortstraat 1 (25-4); hef bouwen van een garage/ berging op het perceel Walcherse- weg 256 (27-4); het slopen van kantoorunits op het perceel Arnesfeinweg 17 (27- 4); het slopen van een bedrijfsge bouw op hef perceel Arnesfeinweg 18 (27-4); het veranderen van kantoorfunc tie naar onderwijsfunctie op het perceel Stadhuisstraat 2 (27-4); het uitbreiden van de winkel ruimte op het perceel Langstraat 79 te Arnemuiden (27-4). Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tus sen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 A Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopi ge voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VRIJSTELLINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 1 9, lid 3, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrij stelling te verlenen van: het bestemmingsplan "Sint Pieterpoort" ten behoeve van het plaatsen van een ondergrondse afvalcontainer op het perceel Hof van Sint Jan te Middelburg; het bestemmingsplan "Be schermd Stadsgezicht" ten behoe ve van het plaatsen van een ber ging op het perceel Herengracht 92 te Middelburg. De (bouw)aanvragen liggen met ingang van vrijdag 6 mei 2005 gedurende 4 weken (tot en met 2 juni 2005) ter inzage bij de vak olie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk zijn/haar zienswijze omtrent één of meer (bouw)aanvragen kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. AANVRAAG OM MONU MENTENVERGUNNING Van 6 mei 2005 tot en met 1 9 mei 2005 (2 weken) ligt bij de vakba lie van de dienst Ruimte de aan vraag om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1 988 ter inzage voor: het schilderen van de gevel en aanbrengen nieuw screendoek op het perceel Sfadhuisstraat 2. Gedurende voornoemde periode kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 IA Middel burg. VRIJSTELLINGSPROCEDURE (EX ARTIKÉL 15 WRO; 'binnenplanse' vrijstelling) Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat er een aanvraag om bouwvergun ning is ingekomen ten behoeve van het renoveren van de begane grond, eerste en tweede verdie ping van het pand op hef perceel Rotterdamsekaai 3. Het bouwplan voldoet niet (ge heel) aan het ter plaatse vigeren de bestemmingsplan 'Beschermd Stadsgezicht'. Voornoemd college is voornemens om met gebruikmaking van de in genoemd bestemmingsplan opge nomen mogelijkheid vrijstelling te verlenen van het vigerende bestemmingsplanvoorschrift waar mee het bouwplan in strijd is. In verband hiermee ligt hef bouw plan vanaf vrijdag 6 mei 2005 gedurende 2 weken (tof en met 1 9 mei 2005) voor een ieder ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende deze periode kan een ieder schriftelijk zijn/haar ziens wijze omtrent de bouwaanvraag kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 IA Middelburg. Kijk voor meer informatie van de gemeente Middel burg op pagina 5 van deze Faam, www.middelburg.nl en Maximaal Teletekst pagina 830. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen t.b.v.: A) Reguliere bouwvergunning: 1uitbreiden woning Zuidwaferingstraat 3 A 2) wijzigen voorgevel Lange Zelke 15 3) vergroten balkon Kasteelstraat 95 4) plaatsen hekwerk Oosterhavenweg 10 5) bouwen bedrijfswoning (le fase) Distributieweg 19 6) bouwen fietsenstalling Handelsweg 28 De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een bouw vergunning en monumentenver gunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. Hef is mogelijk dat de tekeningen, waar op de vergunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aan vraag. VERLEENDE BOUW-, SLOOP- en GEBRUIKSVERGUNNIN GEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1bouwen tweede vluchtweg op steigers voor binnenvaartschepen Frankrijkweg 4 21-04-2005 2) verbouwen woning Constantijn Huvgenslaan 22 26-04-2005 3) bouwen schuur Strandwal 74 26-04-2005 Tegen deze besluiten kan door een rechtstreeks belanghebbende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzending van de vergunning, schriftelijk bezwaar worden gemaakt bij hef college van burgemeester en wethouders. VRIJSTELLING: met instand houdingstermijn op grond van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening: Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde aanvraag en daaraan de voorwaarde verbin den dat het bouwwerk insfand mag blijven tot 1 januari 2006. A.P. de Looff voor de bouw van een tijdelijke tandartsenpraktijk op het parkeerterrein Dr. Gallandatstraat (achter Badhuisstraat 140). Voordat wij een beslissing nemen op voornoemde aanvragen, lig gen de bouw- en situatietekenin gen gedurende twee weken, ingaande 9 mei 2005 tot en met 23 mei 2005 ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze bij burgemeester en wethouders indienen (ter attentie van Afd. Ontwikkeling Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN) WELSTANDSCOMMISSIE De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veer tien dagen op een donderdag. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor ae verga dering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woning toezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de ver gadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/welsfandscom- missie. De'agenda is dan ook in te zien in net stadhuis, Paul Krugerstraat 1De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 19 mei en 2 juni 2005. VESTIGING REIKI-PRAKTIJK BEUKENSTRAAT 11 Op grond van artikel 3 van de voorschriften van de 'Regeling huisverbonden beroepen en bedrijven' maken wij het volgende bekend. Mevr. F. Sinke heeft verzocht in een blokhut/tuinhuis bij de woning Beukenstraat 11een Reiki praktijk te mogen vestigen ter grootte van ca. 16 m?. De beoog de vestiging voldoet aan de rege ling en de voorwaarden, gesteld in artikel 3 van genoemde rege ling. Wij zijn dan ook voornemens de gevraagde vrijstelling te verlenen. Daartoe leggen wij de op deze vestiging Betrekking hebbende stukken gedurende een periode van vier weken ter inzage van 6 mei 2005 t/m 2 juni 2005. Gedurende deze periode kunnen belanghebbenden hun zienswijze indienen bij ons college. GEMEENTELIJK AANBESTE DINGSBELEID Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij op 26 april 2005 regels inzake het gemeentelijk aanbestedingsbe leid voor de gemeente Vlissingen hebben vastgesteld. De gemeente raad heeft op dezelfde dag daar mee ingestemd. Doelstellingen, uit gangspunten en randvoor waarden daarbij zijn: - een doelmatige besteding van gelden - non-discriminatie - infegriteit(sbewaking) binnen elke fase van het aanschaf- of aanbestedingstraject - objectiviteit - transparantie - zorgvuldigheid - financieel verantwoord - controleerbaarheid Deze regels treden in werking op 1 juni 2005. Het besluit ligt met ingang van heden voor een ieder ter inzage in het Stadhuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. BEKENDMAKING VERORDE NINGEN Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat de raad in zijn vergadering van 26 en 28 april 2005 heeft besloten tot het vaststellen van de volgende verordeningen: 1Algemene plaatselijke verorde ning voor Vlissingen (24e wijzi- ing) APV wordt aangepast aan recente uitspraken van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad State. Daarnaast worden van bepalingen opgenomen of gewij zigd over verontreiniging door rij en trekdieren, het aanwezig heb ben van blikjes, glaswerk e.d. bij evenementen, illegale casino's, seksinrichtingen, onverlichte recla mes, geluids- en lichthinder en het verbod inzake het verbranden van afvalstoffen. Overtreding kan lei den tot een geldboete van de eer ste 225) of tweede 2250) categorie als bedoel in artikel 23 Wetboek van Strafrecht. 21 Afvalstoffenverordening Vlissingen De bepalingen ten aanzien van afvalstoffen, die tot nu toe waren opgenomen in de APV, ziin van wege de wijziging van ae Wet milieubeheer herzien en opgeno men in een aparte verordening. Deze nieuwe Afvalstoffenverordening bevat onder meer bepalingen over zwer fafval, het inzamelen en ter inza meling aanbieden van huishoude lijke afvalstoffen en bedrijfsafval- stoffen, opslag van afvalstoffen en afgifte van autowrakken. Overtreding is strafbaar op grond van de Wet op de Economische Delicten. 3) Verordening kwaliteifsregels peuterspeelzalen De verordening beoogt een mini maal kwaliteitsniveau te hanteren voor het peuterspeelzaalwerk in Vlissingen. Via een registratie plicht houdt de gemeente overzicht op het peuterspeelzaalwerk en zij kan zo nodig maatregelen nemen. Er is een minimum aan kwaliteits eisen over de maximale groeps grootte, de oppervlakte van de speelruimten, het aantal beroeps krachten en begeleiders per groep. 4) Verordening naamgeving en nummering (adressen) Het adres vervult in de geautoma tiseerde en niet-geautomatiseerde administraties en registraties van de overheid een belangrijke rol. Bij het geven van nieuwe straatna men wordt gestreefd naar herken baarheid voor oud en jong. Het adres heeft een belangrijke functie maatschappelijk verkeer jing, bereikbaarheid het maatschappelijk verkeer (postbezorgin^. hulp,- politie- en ambulancedien sten). De bevoegdheid op dit ter rein wordt door de gemeenteraad gedelegeerd aan het college van burgemeester en wethouders. 5) Wijziging van de Verordening ambtelijke oijstand en fractie ondersteuning 2002 In de bestaande verordening wordt artikel 5 geschrapt. Volgens dit artikel kon een raadslid aange ven dat een verzoek om ambtelijke bijstand of de inhoud van het gegeven advies geheim werd gehouden. Indien het college daarover informatie wilde moest het zich daartoe rechtstreeks tot het betrokken raadslid wenden. Juridisch was deze bepaling niet houdbaar en daarom is zij dus geschrapt. 6) Wijziging van de Verordening raadscommissies Vlissingen 2002 De wijziging houdt in aat in het vervolg agendapunten over eco nomische zaken, toerisme en recreatie worden behandeld in de raadscommissie Openbaar Bestuur en niet langer in de raads commissie Samenleving. 7) Exploitatieverordening gemeente Vfissingen 2005 De gemeente wordt geconfron- teera met het niet-volleaig uit kun nen voeren van actieve grondpoli- tiek. Dit houdt in dat naast de door de gemeente te verwerven gron den, die vervolgens bouwrijp wor den gemaakt en ten slotte worden uitgegeven, sjeeds meer particulie re initiatieven tot grondexploitatie ontstaan. In dergelijke situaties, waarbij zowel gemeentelijke als particuliere grondexploitatie plaatsvindt, is de gemeente verant woordelijk voor de aanleg van de benodigde infrastructurele werken zoals wegen, straten, riolering, enzovoort. Door middel van de actieve grondpolitiek worden deze kosten doorberekend aan de netto uitgeefbare bouwterreinen. In Eei ei in eigendom is van de gemeente. Toch is het uit een oogpunt van gelijkheid en rechtszekerheid rechtvaardig dat ook particuliere grondexploitanten een (financiële) Bijdrage leveren in de kosten van de eerdergenoemde voorzienin- ien. Deze bijdrage wordt dan paald op basis van de baat die deze (bouw)gronden hebben bij de aanleg van genoemde werken. Daarin voorziet deze verordening. 8) Marktverordening Vlissingen 2005 De Marktverordening beoogt de gemeentelijke belangen te Beschermen. Het gaat hier om belangen van openbare orde, zedelijkheid en gezondheid, beperking van overlast, regulering van het woon- en leefklimaat en de (verkeers)veiligheid binnen de gemeente. Paragraaf 1 van de Marktverordening Vlissingen 2005 bevat een aantal algemene bepalingen die betrekking nebben op de markt in zijn geheel. Paragraaf 2 bevat de regelingen die van belang zijn voor de ver gunningaanvraag en de vergun- ningvenening, bezien vanuit de gemeente. De procedure voor het verkrijgen van een vaste stand- laats, dagplaats en standwer- :ersplaats wordt beschreven. In paragraaf 3 worden de algemene verplichtingen voor de vergun ninghouder genoemd die hij met betrekking tot zijn standplaats in acht moet nemen. Paragraaf 4 bevat de straf-, overgangs- en slot bepalingen. 9) Verordening Commissie bezwaarschriften Vlissingen 2005 In de oude verordening werd nog uitgegaan van de situatie dat sprake kon zijn van administratief beroep, dat wil zeggen het indie nen van een beroepschrift bij een eigen bestuursorgaan, bijvoor beeld het instellen van beroep op de gemeenteraad tegen een besluit van het college. Voor zover die mogelijkheid voor 1994 a! bestond is dat inmiddels in het gehele gemeentelijke verordenin genbestand vervallen. In de veror dening en in de benaming van de commissie is 'beroep' daarom geschrapt. Voorts benoemde in de oude verordening uw raad de leden van de commissie. Dit is ech ter een bestuurlijke bevoegdheid die in de nieuwe verordening is toegekend aan ons college. De wettelijke taak van de commissie is om een onafhankelijk advies aan een bestuursorgaan te geven over de integrale bestuurlijke herover weging van een bezwaarschrift, dat wil zeggen feitelijk, juridisch en beleidsmatig. De formele bevoegdheden en verantwoorde lijkheden van de commissie zijn ongewijzigd gebleven. Deze verordeningen liggen met ingang van heden voor een ieder ter inzage in het Stadhuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Vlissingen, 4 mei 2005 Burgemeester en wethou-r ders van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de informa tiepagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad. GEMEENTE Postbus 1000 Tel. 0118-555 444 4357 ZV Domburg r^llj VSh Fax 0118-555 433 gemeente@Veere.nl www.Veere.nl TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale pubïieksba- lie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag dage lijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 1 9.00 uur (met uit zondering van Burgerlijke Stand zaken). BEZWAAR/BEROEP/VOOR LOPIGE VOORZIENING Volgens de Algemene wet bestuursrecht kunnen belangheb benden bezwaar maken tegen overheidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen en vrijstellin gen). Dat moet schriftelijk, gemo tiveerd en ondertekend gebeuren. Het bezwaar moet uiterlijk wor den verzonden (per tpg-post) op de laatste dag van de in de publi catie genoemde termijn. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college van B W, de burgemeester of de gemeenteraad. Naast het indie nen van een bezwaarschrift kunt u de voorzieningenrechter van de Rechtbank, sector Bestuursrecht, in Middelburg ook verzoeken een voorlopige voorziening te treffen als er sprake is van spoed. Hiervoor zijn griffierechten ver schuldigd. Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Informatie: (0118) 555 444. VRIJSTELLINGSPROCEDURE ART. 17 WET RO Er is een aanvraag om vrijstelling binnengekomen voor: Koudekerke - Het plaatsen van een tijdelijk schoolgebouw bij de sportvelden aan de Biggekerkseweg; Het bouwplan is in strijd met,het ter plaatse geldende bestem mingsplan. Wij zijn van plan vrij stelling c.q. vergunning te verle nen door toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (Wet RO). In verband hiermee liggen de bouwtekenin gen van 4 mei t/m 1 9 mei 2005 tijdens de openingstijden ter inzage op het gemeentehuis te Domburg. Gedurende de genoemde periode bestaat voor u ae mogelijkheid een schriftelijke zienswijze tegen het bouwplan bij het college in te dienen. BOUW/SLOOP/AANVRA- GEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopver gunning zijn ingekomen voor: Aagtekerke - het gedeeltelijk slopen van een jongveestal Kloosterweg 4; Biggekerke - het vergroten van een woning Dorpsstraat 29; Domburg - het vergroten c.q. aanpassen van een woning Ewout v. Dishoeck-straat 3; Grijpskerke - het veranderen van een distribu tiecentrum Molenstraat 22; - het oprichten van een woning Steenarachtsweg 3; Koudekerke - het oprichten van 5 geschakelde bedrijfsunits Karrevela; - het plaatsen van een schutting Doormanstraat 14; Oostkapelle - het plaatsen van een berging Burgvliet 57; Serooskerke - het vergroten van een woning Noordweg 7; Veere - het vergroten van een dakkapel Markt 30; Vrouwenpolder - het plaatsen van een afmeerstei- ger Noordland Binnenhaven Neeltje Jans; Westkapelle - het vergroten/veranderen van voormalige broodfabriek Oude Zandweg 1 - het plaatsen van een serre Jakob Brasserstraat 8; Zoutelande - het plaatsen van een standbeeld Langstraat boven op dijk t.o. kerktoren; - het plaatsen van een tuinhuisje Zilvermeeuw 20; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-/sloop vergunning géén bezwaarschrift ingediend kan worden. Een bezwaarschrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is oeslist (in principe binnen 12 weken). VERLEENDE (BOUW/ SLOOP/ AANLEG) VERGUNNINGEN/ MONUMENTENVERGUN NINGEN De volgende vergunningen zijn verleend: (tussen haakjes staat de datum van verzending) Serooskerke - het slopen van een werktuigen berging Kokerheulweg 7;(22-4) - het vernieuwen van een werktui genberging Kokerheulweg 7,(22- - het oprichten van een garage en het uitbreiden van de woning Noordweg 45;(22-4) Veere - het oprichten van een twee onder-een-kap woning Sandenburghlaan 49 en 51,(22- 4) Vrouwenpolder - het plaatsen van een schutting Schoolstraat 37 (22-4) Belanghebbenden hebben een wettelijke mogelijkheid om tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar te maken tegen de verleende ver gunningen en verleende vrijstel- fingen .(Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzieningen)U kunt de stukken inzien op het gemeen tehuis te Domburg. bestuursrecht binnen 6 weken na de openbare kennisgeving een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij het college van burge meester en wethouders van Veere, Postbus 1000, 4357 ZV Domburg. Dit verkeersbesluit en de daarbij behorende situatietekening ligt gedurende de termijn van zes weken na deze openbare kennis geving tijdens de openingsuren ter inzage aan de centrale ublieksbalie van het aemeente- uis, Traverse 1 te Domburg. hi IN VERKEERSBESLUIT Hierbij wordt bekend gemaakt dat er een verkeersbesluit is genomen: Domburg: Het instellen van een gereserveer de gehandicaptenparkeerplaats, door het herinrichten van een bestaand parkeervak, in de Hogehilweg t.b.v. Van Voort- huijsenstraat 2 en dit ieder jaar van kracht laten zijn in juni en van 15 augustus t/m 30 september. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende op grond van het bepaalde in de Algemene wet UITGIFTE BOUWGROND VROUWENPOLDER Wij maken bekend dat op 10 mei 2005 de inschrijving start voor de uitgifte van kavels Bouwgrond in Vrouwenpolder (plan: Noord- dijk). Er zullen maximaal 2 kavels bouwgrond (twee-onder-één-kap) én maximaal 1 kavel bouwgrond (vrijstaand) uitgegeven worden. De inschrijving eindigt op 7 juni 2005. Op 10 mei 2005 is er een voorlichtingsavond over de betreffende nieuwbouwkavels in de raadszaal van het gemeente huis in Domburg, aanvang 19.30 uur. Er zal uitleg gegeven worden over de inschrijvingsprocedure, de betreffende bestemmingsplan nen en de bouwvergunningproce dure.Bij de uitgifte van de kavels bouwgrond worden strikte bin- dingseisen gehanteerd. Dit houdt in dat als eerste bouwgrond zal worden toegewezen aan gega digden die een sociale of econo mische binding hebben met de kern. Er kan alleen ingeschreven worden met een inschrijfformulier dat onderdeel uitmaakt van een informatiebrochure. Deze bro chure kan tijdens de inschrijfperi- ode worden opgehaald bij de balie van het cluster Grondgebied (balie nr.6) in het gemeentehuis te Domburg. De gemeenteraad heeft voor heel de gemeente Veere een éénheids- prijs vastgesteld. De grondprijs 2005 voor een bouwkavel t.b.v. twee-onder-één-kap/geschakel de woning bedraagt: 162,- per m2 (exclusief BTW) en vrij staande woning bedraagt: 1 82,25 per m2 (exclusief BTW). INSPRAAKVERORDENING GEMEENTE VEERE De raad van de gemeente Veere heeft in zijn openbare vergade ring van 21 april 2005 de Inspraakverordening gemeente Veere vastgesteld. In deze veror dening wordt beschreven op welke manier de burger bij de voorbereiding van gemeentelijk beleid wordt betrokken. De Inspraakverordening gemeente Veere treedt in werking op de 8e dag na die van de bekendma- king. De Inspraakverordening ge meente Veere ligt op de gebrui kelijke wijze ter inzage in het gemeentehuis. Tegen betaling kan een kopie worden verkregen. OPHALEN DUOBAKKEN TIJDENS HEMELVAART EN PINKSTEREN De route voor het legen van de duobakken in Westkapelle en Zoutelande, inclusief Buitenge bied wordt i.p.v. donderdag 5 mei op vrijdag 6 mei 2005 gere den. De route voor het legen van de duobakken in Aagtekerke, Dom burg en Meliskerke, inclusief buitengebied wordt i.p.v. vrijdag 6 mei op zaterdag 7 mei 2005 gereden. De route voor het legen van de duobakken in Gapinge, Seroos kerke, Veere en Vrouwenpolder, inclusief buitengebied wordt i.p.v. maandag 16 mei, 2e pinkster dag, op zaterdag 14 mei 2005 gereden. GEMEENTEHUIS GESLOTEN Het gemeentehuis is gesloten op hemelvaartdag, donderdag 5 mei en ook op vrijdag 6 mei. Ook tijdens 2e en 3e pinsterdag, maandag 1 6 en dinsdag 1 7 mei, is het gemeentehuis gesloten. Domburg, 4 mei 2005. Burgemeester en wethou ders van Veere

de Faam | 2005 | | pagina 8