Kijken naar de zandkorrels in Week van Zee Kunstmix in centrum Vlissingen Laatste eer aan bommenwerper Letselschade? Mini-onderneming van HZ wordt tweede in regiofinale BVWALCHEREN Prijs bij Body Vitaal Stofzuiger voor De Mikke 'T WETEN WAARD VOETBALPROGRAMMA RCS (Souburg) Zeeland plaatst informatiebord bij bushaltes Getijdengebied van fantasie en werkelijkheid Voorronde voor Kunstbende Weekend Koopjes bij Konmar ■4» o." LEZERS SCHRIJVEN RONDJE WALCHEREN HUISARTSEN TANDARTSEN APOTHEKEN VERLOSKUNDIGEN SOS TELEFONISCHE HULPDIENST DIERENARTSEN DIERENAMBULANCE Haaientanden Expositie Speciale gast Films Rolstoeldansers PALS GROEP Kosteloos juridisch advies Ben Buiten Beste product Drijvertjes DE MARKT, VAN ALLE MARKTEN THUIS DE SEIZOENSMARKT DOMBURG BEGINT WEER MAANDAG 9 MEI 12.00 - 19.00 UUR OOK 2E PINKSTERDAG 16 MEI AANWEZIG ^49 Puin bij viaduct DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG Woensdag 4 mei 2005 De Faam Maar liefst twee landelijke prijzen bij Body Vitaal Middelburg. (foto: pr) MIDDELBURG - Bij de landelijke wedstrijd van de Body Vi taal winkels is zowel de eerste als de vierde prijs in de winkel van Body Vitaal Middelburg gevallen. De gelukkige prijswin naars zijn: N. Bakshaeve uil Zoutelande (die een een Reebok hometrainer won) en A. Minderhout uit Oost-Souburg (de win nares van een Reebok fitness pakket). Beide dames ontvingen hun prijs uit handen van de eigenaresse van de Body Vitaal Middelburg Ninetta Edel. De stofzuiger wordt overhandigd, (foto: pr) MIDDELBURG - Onderdelenhuis Ytsma in Middelburg schonk vorige maand een stofzuiger aan Vogel- en Egelopvang De Mikke in Middelburg. Coby Lauwerse van het asiel toonde zich blij met de praktische waterzuiger. Walcheren: Huisartsenpost Walcheren. Koudekerkseweg 86, Vlis- singen, tel. 0900-1985. Voor spoedeisende hulp is de huis-artsen- post bereikbaar vanaf 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of tijdens feestdagen. Spreekuur na afspraak. Stad Middelburg: De praktijken van A.R. Angkotta, A.P. Bruijn- zeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Wortelboer en F.J. Heere zijn voor spoedgevallen bereikbaar via 0118-644301Visites aanvragen voor 10.00 uur. De Veerse Huisartsen: Praktijken van de artsen Van Tol, Ubels, Helmes, Rullens, Bats, Spekhorst. Van Eede, Van Eede-Flidskes, Van der Male en Huisman worden donderdag, bevrijdingsdag, waargenomen door R. Ubels, 't Plein 2. Serooskerke, 0118-591212. Zaterdag en zondag waargenomen door R. Ubels, 't Plein 2, Seroos kerke, 0118-591212 en R. van Tol, Markt 36, Veere, 0118-501271. Spreekuur voor spoedgevallen op donderdag tot en met zondag van 11 tot 12 uur: D. Matthijs, Seisweg 1, Middelburg, 0118-641376. Stadsgewest Vlissingen-Middelburg: Zaterdag van 10 tot 17 uur: Hummelen, Markt 69, Middelburg, 0118-612134 en Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, 0118-612538. 24-uurs dienst vanaf vrijdag 16.00 uur: Pauwenbun», Dreestraat 2a, Vlissingen, 0118- 470717. Vlissingen en Oost-Souburg: Van woensdag 20 uur tot vrijdag 20 uur: M. Snoep. Van vrijdag 20 uur tot en met zaterdag 22 uur J. Van Dierendonck. Zaterdag 22 uur tot en met zondag 22 uur M. Snoep, 0118-471140. Middelburg: van vrijdag 21.30 uur tot zondag 21.30 uur: M. de Jonge, 0118-626045. Dag en nacht bereikbaar 0900-0767 Gezelschapsdieren: Spreekuren zonder afspraak 11-12 uur en 17- 18 uur: donderdag en vrijdag: E. van den Akker en M. de Bruijn, Kanaalstraat 3, Oost Souburg, 0118-460860. Zaterdag en zondag: A.J. Diender, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen. 0Ï 18-410910. Landbouwhuisdieren en paarden: Dierenartsenpraktijk Walche ren. Visites aanvragen zaterdag en zondag tussen 8 en 9 uur. 0118- 633803. Dierenartsenpraktijk Roskam: Kelderweg 1, Meliskerke, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10-12 uur en volgens afspraak. Dagelijks 0900-7673437 Zaterdag: RCS B2 - Aardenburg BI (14.30). RCS E5 - Kloetinge E5 (10.30) Beker halve finale RCS MCI - Flilvaria M Cl (19.00) bekerfina le in 's-Heer Arendskerke VEERE - Een zee van zand in Zeeland. Het is geen weers voorspelling, maar het thema van de Week van de Zee. Van zaterdag 21 tot en met zondag 29 mei worden uiteenlopende activiteiten gehouden. De week wordt voor de vierde keer gehouden. Door Ellen De Vriend Zaterdag 21 mei en zondag 22 mei wordt met een kornet gevist langs het badslrand van Vlissin gen om vissen en andere dieren te zoeken. Het weekend daarna worden aan het eind van de Piet Heinkade in Vlissingen krukels en andere beestjes gezocht en opgegeten. Beide activiteiten zijn voor alle leeftijden, begin- MIDDELBURG - De Provin cie Zeeland plaatst honderd- twintig informatieborden in de abri's bij bushaltes langs de provinciale wegen. Op de borden staat reizigersinfor matie en alle buslijnen. Verder is er een plattegrond op terug te vinden van het openbaar vervoer netwerk en de telefoon nummers van alle aanbieders van openbaar vervoer in Zeeland. Per regio is informatie te vinden over zaken als aansluitgaranties en fictskluisverhuur. De Provincie Zeeland wil op de ze manier een bijdrage leveren aan een betere informatievoor ziening van het openbaar ver voer. De nieuwe informatiesche ma's zijn identiek en zorgen vol gens de provincie voor een over zichtelijke weergave van het openbaar vervoernetwerk in de Zeeuwse bushaltes. Inmiddels zijn langs de wegen op Walcheren al nieuwe infor matieborden geplaatst. Binnen kort worden ook op de Bevelan- den dezelfde borden opgehan gen. nen om 10.00 uur en worden be geleid door studenten van de Hogeschool Zeeland. Speciaal voor kinderen houdt het Zeeuws Maritiem MuZEEum in Vlissin gen schatzoeken in een Zee van Zand. De activiteit wordt ge houden op zaterdag 21 en 28 mei en zondag 29 mei van 13.00 tot 17.00 uur. Het Milieu Edu catie centrum in Vlissingen houdt op woensdag 25 mei een kijk- en doe middag (13.00- 16.00 uur) met zandverzame- laarster Alice Krull uit Oost burg. Tevens is in het MEC van af maandag 23 tot en met don derdag 26 mei de tentoonstel ling Wereldzand te zien van Ali ce Krull met als motto 'Ooit een zandkorrel bekeken?' Een gids van de 1VN vertrekt zaterdag 28 mei om 13.30 uur vanaf de speeltuin op de dijk in Zoutelande voor een wandeling langs strand en duinen. In Vlis- singen-Oost kan met een gids van de Stichting Redt de Kaloot gezocht worden naar haaientan den en fossiele schelpen. De wandeling begint om 11.00, 13.00 en 15.00 uur aan de Euro- paweg-Zuid (bij de kerncentra le). En kinderen kunnen met een zeebioloog van Het Arsenaal in Vlissingen op vrijdag 27 mei .wufwiaiiiKii-iyy* - j IW ll|^)l!l^n»Wl l WHiTnimwn wy iW i- mê. 51 Strand en zee staan centraal in de Week van de Zee. (foto: Jaap Wolterbeek) (vanaf 10.00 uur) en zaterdag 28 mei (vanaf 10.30 uur) op zoek naar zeedieren op het strand. De excursie begint bij Het Arsenaal. Van dinsdag 24 mei tot en met zaterdag 28 mei is bij Gallery- Maritime aan de Gortstraat in Middelburg de expositie BOAT- INN te zien van Wim Biesheu vel, Jan Wagner en Leo de Jong. Bij het Zeeuws Maritiem Mu ZEEum in Vlissingen is de expo sitie 'Zee en Land in beeld' te zien van zaterdag 21 mei tot en met zondag 29 mei. In De Bur ger aan de Markt in Domburg is van donderdag 26 mei tot en met zondag 29 mei een tentoonstel ling van Jan Too'rop te bewonde ren. Veel activiteiten zijn toeganke lijk voor gehandicapten. De pre cieze gegevens en of aanmelden nodig is te vinden op de website www.weekvandezec.nl VLISSINGEN - Zestien vere nigingen uit Vlissingen. Oost- Souburg en Ritthem doen za terdag 21 mei in Vlissingen mee aan de Dag van de Ama teurkunst. Zij treden tussen 13.00 en 17.00 uur op in het centrum van Vlissingen. De dag wordt om 13.00 uur ge opend door de Jeugd Deltaband van de Koninklijke Harmonie Ons Genoegen die van het Scheldeplein naar de Zeilmarkt marcheert. Daarna begint op het Scheldeplein een optreden van de fanfare Vlijt Volhar ding, gevolgd door de Vlijt en Volharding Drumband. Om 15.30 uur laten de North Sea Dancers zien hoe het linedan- sen eruit ziet. De speciale gast van de Dag van de Amateurkunst is het regionaal orkest de Zeeuwse Muzikanten. Het enthousiaste muziekgezel schap van Arduin is tussen 13.30 en 15.00 uur en 15.30 en 16.30 uur te zien en beluisteren op het Plein Vicrwinden. De muzikan ten spelen zowel populaire als klassieke composities. In de Lange Zelke staat een in formatiemarkt waar verenigin gen informatie geven over hun activiteiten. De kramen worden bemand door Volksdansgroep Vlissingen, Zeeuws Byzantijns koor Srétenje, fotoclub De Draadontspanner, Zeeuwse ac cordeonvereniging Concertina, Vlissingse accordeonvereniging Accordeola en Philharmonie 50plus. Aan de Sint Jacobsstraat 29 zijn de hele middag films en video's te zien van Shot'68. En het Karo- lingenkoor en koor Srétenje zin gen in de kerk in de Walstraat. Van het Scheldeplein tot de Zeil markt en op allerlei locaties daartussenin zijn schilders en te kenaars van het Zeeuws Palet ac tief. Op de Zeilmarkt treden de rolstoeldansers van de Vrolijke Rollers op en de Deltaband. En op de Kleine Markt zijn de brass bands ONDA en Caecilia en de Koninklijke Harmonie Ons Ge noegen te beluisteren. De optre dens worden aangekondigd door stadsomroeper Wim de Smit. NEELTJE JANS - Fotograaf Harrie Hablous heeft de schoonheid en kwetsbaar heid van het water vastge legd. Hij fotografeert zijn onderwerpen, wars van digi tale kunstgrepen en zo natu rel als ze zijn. De expositie 'Een getijdengebied van wer kelijkheid en fantasie' open de woensdag 27 april bij Wa- terLand Neeltje Jans. De foto's van Harrie Hablous (1946) tonen op een bijzonde- VLISSINGEN - De Kunstben de bestaat vijftien jaar. Dit wordt op vrijdag 6 mei gevierd tijdens de Zeeuwse voorronde van de Kunstbende met het thema 'Droom'. In het kader van vijftien jaar streetwise gaat de Kunstbende dit jaar naar buiten. Vanaf 13.00 uur zijn er verschillende podiumpre sentaties te zien op een podium op het Bellamypark in Vlissin gen. Ook staat in de Sint Jacobs- kerk een podium dat plaats biedt aan jong talent. Er is een tentoon stelling te zien van de disciplines expo en computer film. De Kunstbende is een landelijke wedstrijd in kunst en cultuur voor jongeren van dertien tot en met achttien jaar. Tijdens de voorron de strijden ongeveer tweehon derdvijftig deelnemers in zeven categorieën: taal, theater, muziek, dans, computer film, expo en alles mag. De programma's be ginnen om 13.00 uur. De win naars worden bekend gemaakt na het optreden van Nuff Said rond 18.00 uur. De presentatie is in handen van Eric Holm, Jeroen de Jonge en Annet Minderhoud. advertentie re manier het belang en de schoonheid van zowel zout als zout water. Het licht, de rimpe lingen in het water en het kleu renspel van de bodem fascine ren de fotograaf erg. Hij wacht soms lang tot een zonnestraal precies het gewenste licht geeft voordat hij een foto maakt. Onderdeel van de foto-exposi tie is 'Pin-head World'. De kleine kunstwerkjes, ontstaan uit gevonden kleingoed tijdens verre reizen, zijn op Hablous bijzondere wijze vereeuwigd. De beelden op de foto's wor den aangevuld en weergegeven door teksten en poëzie. Ha blous woont in Heemstede en heeft gewerkt in de grafische wereld. Daarnaast hield hij zich bezig met een tropisch zeeaquarium, waardoor zijn fascinatie ontstond voor de kwetsbaarheid eri schoonheid van het water. De expositie is te vinden in het Deltaplaza en zal te zien zijn tot eind septem ber 2005. 0900-8998533 (0,01/min) of www.palsgroep.nl KAMPERLAND - De Bra bantse mini-onderneming Ben Buiten uit Eindhoven heeft op 20 april de regiofina le Jong Ondernemen in Zee land gewonnen. De tweede plaats ging naar het Zeeuwse bedrijf The Solution. De wedstrijd was bedoeld voor studentenbedrijfjes op Hbo-ni- veau. De strijd gaat om het in- ovatiefste product en de beste presentatie. In totaal zijn er achttien studentenbedrijfjes in Zeeland. Omdat er uit de provincies Zeeland en Noord-Brabant slechts één studentenbedrijfje naar de landelijke finale mag, deden de Brabantse kandidaten ook in Kamperland mee. Win naar werd Ben Buiten van de Fontys Hogeschool, die al eer der de regiofinale in Noord- Brabant won. Ben Buiten had een buis ontworpen, die in de grond kan worden geslagen en waarmee parasols, hengels en stokken overeind kunnen wor den gehouden. Nummer twee en tevens het beste Zeeuwse product, is het bedrijfje The Solution van de Hogeschool Zeeland. Het be drijfje bestaat uit twaalf en thousiaste tweedejaars studen ten. Zij hebben FloatDevils op de markt gebracht, dat zijn felge kleurde schuimrubberen drij vers voor brillenpoten. Als een bril in het water valt, voorkomen de FloatDevils dat de bril naar de bodem zinkt. Ze zijn te koop voor 2,95 euro per paar. (advertentie) (Ven'olg van voorpagina) De luitenants Joyce en Hamilton en de sergeants Anderegg en Waskewicz zijn de bemannings leden die aangespoeld zijn. Hun stoffelijke overschotten zijn na de oorlog overgebracht naar de Amerikaanse militaire begraaf plaats Ardennes in Neuville-en- Codroz. Ter nagedachtenis zijn de namen van de overige militairen opgeno men op The Walls of The Mis sing in Margraten. Het zijn de na men van de luitenants Green en Jensen en de sergeants Beran, Tisdale, Valentik en Leroy Leist. Adrian Caldwell, de dochter van Leist, de staartschulter, plaatste de oproep op internet: duiker ge zocht. Bul en zijn mannen duiken verder de geschiedenis van de onfortuin lijke Bl7 in. Het beschieten van de bommenwerper op 4 februari 1944 wordt officieel gemeld door de Flakkommandeur Vlissingen en het toestel stortte door flaktref- fers neer. Nog meer documenten: omstreeks 13.30 uur vloog een B17F Flying Fortress van de USAAF 100th bomber group 418 bomber squadron boven het ei land Walcheren toen het met ro kende motoren uit de formatie verdween. Het toestel maakte een rechtse draai richting de Zuid- Hollandse eilanden. Door nie mand van de formatie zijn para chutes waargenomen. Dit is het laatste wat van het toestel gezien is. Het vliegtuig, op terugreis van het bombardement op de staalfa brieken van Frankfurt in Duits land, haalde zijn basis in Thorpe Abbots in Engeland nooit. "Misschien was het plan om kort voor de kust of op het strand een noodlanding te maken", zegt Fred Groen, secretaris van de Wrakduikstichting De Roompot. "Dat hebben ze jammer genoeg net niet gehaald. Wij hebben con tact met de Amerikaanse Over heid, Joint Pow/Mia Accounting Command, die als doel heeft het terugbrengen van vermisten en krijgsgevangen. Niet alleen re cent maar ook uit de Tweede Wereldoorlog. De dochter van Leroy Leist komt eind mei hier met haar kleinkinderen op be zoek en gaat naar de herdenking in Margraten. We kregen ook e- mail van Delores Valentik, de zus van Robert Valentik. Die was heel blij en dankbaar en hoopt het nu na 61 jaar te kunnen af sluiten." (advertentie) Paprika mix schaal 4 stuks Kannis Gunnink zak a 24 pads Kannis Gunnink Caffeïnevrij pak 500 gram 49 Roodmerk pak 500 gram Deze aanbiedingen zijn geldig van 6 t/m 8 mei. Zondags ook geopend. rijn niet bcM**rxJ voor vrtrdervtriopcr, to jyootvciUu*xr\ \Vlj btKxxJm om h*< rtchtom btt te munmtrtn ld 12 stuks per kiart. Pr.px\*pg!ngen drukfouttn ecJd vrtvtrbxht voorbehouden De lekkerste supermarkt is een van de goedkoopste O In de rubriek Lezers Schrijven kunnen lezers reageren op be richten die in De Faam staan. Plaatsing van bijdragen bete kent niet dat de redactie de me ningen en stellingen van de in zenders onderschrijft. De brie ven worden geplaatst onder ver antwoordelijkheid van de afzen der. Oproepen en anonieme in zendingen worden niet ge plaatst. Naam en adres van de afzender moeten bekend zijn bij de redactie. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woor den. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over geweigerde brie ven wordt niet gecorrespon deerd. 'In de Faam van vorige week stond een foto en artikel over voorwerpen onder de viaducten. Het spijt ons dat de redactie dit voorval moest ontdekken. Maar het geval was dat deze steiger net was afgebroken in verband met de vergunning van Rijkswa terstaat. Had hij nog een dag langer blijven staan dan zouden wij volgend jaar geen vergun ning meer krijgen en dat kost ons sponsors en die zorgen er elk jaar weer voor dat we weer een mooie dag beleven.' 'Na een paar uur wordt deze steiger opgehaald door een be drijf die snel kan doorwerken zodat de kosten laag blijven. Wij hopen de steiger volgend jaar sneller op te kunnen ruimen. Het is ook onze bedoeling dat veiligheid op de eerste plaats komt.' René Kakebeeke. Stichting Arjaan de Schipper Trofee Domburg, Badhotel, Schilders week, 'In het Licht van Walche ren', 14.00-19.00 uur. Vlissin gen, St. Jacobskerk, H.M. Van Randwijklezing, 'Nederland 60 jaar na de bevrijding', mr. Max van der Stoel, 11.30 uur. Vrou wenpolder, Centrum, Vrouwen- poldersedagen, diverse acti viteiten. 12.00-24.00 uur. Vlis singen, Arsenaaltheater, panna toernooi, 13.00 uur. Grijps kerke, Imkerij Poppendamme, lentefeest, 10.00-17.00 uur. Domburg, De Parel, Schilders week, 'In het Licht van Walche ren', 14.00-17.00 uur en 20.00- 02.00 uur. Vrouwenpolder, Centrum, Vrouwenpoldersed- agen, diverse activiteiten, 10.00-24.00 uur. Vlissingen, wijkcentrum Aldegonde, Westerzicht, vrije dansavond, 20.00 uur. Grijpskerke, Imke rij Poppendamme, lentefeest, 10.00-17.00 uur. Vlissingen. binnenstad, Ruyter jaarmarkt. 9.00-17.00 uur. Middelburg, in en om Molen de Hoop, Vlissings Bolwerk, rom melmarkt, Juliana Korpsen, 8.00 uur. Vrouwenpolder, Cen trum, Vrouwenpoldersedagen, diverse activiteiten, 11.00-24.00 uur. Middelburg, Ontmoe tingscentrum Dauwendaele, vei ling, Filatelistenvereniging De Zeeuwse Delta, 14.00 uur. Middelburg, Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, snuffel- markt voor Soedan, 9.30-14.30 uur. Vlissingen, timmerfa briek, terrein KSG/Schelde, open dag, St. Behoud Hoogaars, 12.00-17.00 uur. Amemuiden, werf Meerman, open middag, 13.00-17.00 uur. Grijpskerke, Imkerij Poppendamme, lente feest, 10.00-17.00 uur. Koude- kerke, De Klimop, Kerkstraat, dikke banden wedstrijd. 10.00-17.00 uur. Domburg, Hotel-Galerie Duin heuvel, Schildersweek, 'In het Licht van Walcheren', 16.00 uur. Vlissingen, Speeltuinvereni ging De Oude Stad, klaverjas- middag, 13.30 uur. Middel burg, Gasthuiskerk, Lange Delft, Engelstalige kerkdienst, Time 4 God, 19.00 uur. Middelburg, Markt, boeken- en verzamelmarkt, 11.00-17.00 uur. Middelburg, Zeeuwse Biblio theek, praatavond, Ver. Harte- zorg, 19.30-21.00 uur. Vlissin gen, Hogeschool Zeeland, mul- ti-culti dag, dans, muziek en workshops, 12.20-15.00 uur. Vlissingen, Arsenaaltheater, le zing, 'Slavernij', Menno van den Hoek, 19.00 uur. Vlissingen, Ziekenhuis Walcheren, Europe se Beroerte Preventiedag. 9.00-16.00 uur. Vlissingen, Ci ne City, ouderenmiddag, 13.15 uur. Oost-Souburg, De Ark, Aglow samenkomst, 19.30 uur. Barbecueschotel per kilo A48"

de Faam | 2005 | | pagina 4