&in!d' U k% r- Vergapen aan juweeltjes van oldtimers met vleugels en wielen Kunst met een grote én een kleine k Tijdens het winkelen een andere wereld verkennen Kerk omgetoverd tot een vredesfabriek Poëtisch mannenkoor zingt dag en nacht Bevrijdingsconcerten met cd-presentatie CINE CITY VLISSINGEN SCHUTTERSHOF MIDDELBURG PODIUM 'T BEEST GOES Rommelmarkt in Baarland Viswedstrijd op Oosterschelde Runge en de massamedia Fotografisch water in expo Opgekalefaterde foto's jaren 60 Sneak Preview lom Of Heaven The Pacifier XXX 2: The Next Level H Son Of The Mask Boogeyman White Noise After The Sunset The Interpreter Be Cool Robots Nederlands versie Hitch Miss Congeniality: rmed And Fabulous Hotel Rwanda Ray Poeh's Lollifanten Film Nederlandse versie Moviezone Zatoichi Un Long Dimanche de Fian9afnes Turtles Can Fly Invisible Marokko Swingt Lepel Marokko Swingt Turtles Can Fly Publiek Beurs flexibel WOENSDAG DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG DINSDAG WOENSDAG Woensdag 4 mei 2005 De Faam 21 Voorpremière Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de liefheb ber. Première Dagelijks 14.00. 18.45, 22.00 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur Een monumentaal epos over verdraagzaamheid, eer en hu maniteit tijdens de kruistochten. Romantische actiefilm. Dagelijks 13.45, 16.15, 19.15, 21.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur Zondag ook om 11.00 uur Een gewelddadig verhaal over marinier Shane Wolfe, die de opdracht krijgt om te babysitten op vijf kinderen van een ver moorde wetenschapper. Dagelijks 13.45, 16.15, 19.00, 21.45 uur Zaterdagnacht 24.00 uur Zondag ook om 11.00 uur. Actiefilm over xXx agent, Dari us Stone, die een aanslag op een internationale meeting van wereldleiders moet voorkomen. Dagelijks 17.00 uur Zondag ook om 11.00 uur Het legendarische Masker van Loki komt, in deze superkomische familie film, nu op miraculeuze wijze in handen van een klein kind te recht. Dagelijks 22.00 uur Zaterdag nacht 24.00 uur. In deze horror, thriller wordt Tim achterna gezeten door een angst aanjagend verleden, dat te ma ken heeft met het monster uit de slaapkamerkast: de Boogeyman. Dagelijks 22.00 uur. Zaterdag nacht 24.00 uur. Jonathan River maakt kennis met het Electronic Voice Pheno menon, een medium waarbij do den via radio en video appara tuur communiceren met de le venden. Dagelijks 19.15 uur. Een gewelddadige film over de meesterdief Burdetl, de opper machtige gangsterbaas Henri Mooré, agente Sophie en een superdiamant. Dagelijks 13.45, 18.45, 21.30 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Het gevaar van een grote moordaanslag op Amerikaanse bodem groeit. Silvia en Tobin moeten snel te werk gaan om een angstaanjagende internatio nale crisis te voorkomen. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag en woensdag 13.30 uur Zaterdagnacht 24.00 uur Komedie, over een maffiose filmbaas die het in de muziekin dustrie gaat proberen. Dagelijks 14.00, 16.15 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Het verhaal neemt je mee op reis naar de spectaculaire wereld van de robots. Familie komedie. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, dinsdag en woensdag, 21.30 uur. Alex 'Hitch' Hitchens (Will Smith) is een legendarische 'da te dokter' in New York die de meest onmogelijke mensen aan elkaar weet te koppelen. Wan neer hij zelf de mooie Sara leert kennen blijkt het toch moeilij ker om de kneepjes van het vak op haar toe te passen. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, maandag, woensdag 16.15, 19.30 uur Dinsdag 16.45, 19.30 uur. Actiefilm, met in de hoofdrol de beeldschone Gracie Hart, die werkt als undercover agent bij de FBI. Dagelijks 16.15, 19.30 uur. Vertelt het indrukwekkende, waargebeurde verhaal van een gewone man die de moed, kracht en het vermogen had om zijn eigen leven op het spel te zetten om tal van onschuldige mensen te kunnen redden. Dinsdag 13.45 uur. In Ray wordt voor het eerst het echte verhaal verteld van de uniek Amerikaanse artiest Ray Charles. Dagelijks 13.30, 15.15, 17.00 uur Zondag ook om 11.00 uur. Animatiefilm over Winnie de Poeh en zijn vrienden. Donderdag, 20.00 uur. Takeshi Kitano geeft uiteraard weer een heel eigen draai aan één van de populairste perso nages uit de Japanse histori sche film: de figuur van de blinde zwaardvechter Zatoi chi. Vrijdag 22.00 uur. Zondag 14.00 uur. Maandag 20.00 uur. Met Audrey Tautou (Amélie) als Mathilde, die niet gelooft dat haar geliefde Manech is ge sneuveld in de Eerste Wereld oorlog en een speurtocht naar hem begint. Vrijdag 19.30 uur Zondag en dinsdag 20.00 uur. Hoe houden kinderen zich staande onder de meest deernis wekkende omstandigheden? Mooi, indrukwekkend verhaal van de maker van 'Een Tijd van Dronken Paarden'. Zaterdag 14.00 uur. Woensdag 20.00 uur. Invisible schetst vijf portretten van mensen die illegaal in Eu ropa verblijven, mensen die blijven hopen op geluk, maar die zich moeten schikken in hun hartverscheurende lot. Zaterdag 19.30 uur. Een swingende documentaire waarin Marokko en Nederland op positieve wijze tegen elkaar aan schuren. Donderdag, vrijdag, woensdag 14.00 uur Het negenjarige jongetje Lepel ontvlucht zijn gemene oma Koppenol en probeert samen met het stoere meisje Pleun, zijn op mysterieuze wijze, ver dwenen ouders terug te vinden. Vrijdag 20.30 uur. In deze swingende film schu ren Marokko en Nederland op positieve wijze tegen elkaar aan. Dinsdag en woensdag 20.30 uur Hoe houden kinderen zich staande onder de meest deer niswekkende omstandigheden? Mooi, indrukwekkend verhaal van de maker van 'Een Tijd van Dronken Paarden'. ARNEMUIDEN/GOES - Maar liefst veertig Engelse deelne mers staan Eerste Pinksterdag (zondag 15 mei) aan de start voor de zeventiende editie van de Molentocht. En dus staan op Vliegveld Midden Zeeland die dag juweeltjes van weleer in de schijnwerpers. Naast auto's zijn ook gedateerde vliegtuigen present, waarmee een rond vlucht kan worden gemaakt. Het evenement draagt de naam Wings Wheels. BAARLAND - Stichting Oude Zeeuwse Kerken in Baarland houdt zaterdag 7 mei een rom melmarkt. De rommelmarkt is tussen 9.30 en 12.30 uur rond dc Nederlands Hervormde kerk. Een deel van de opbrengst van de markt gaat naar de restauratie van een re genbakhuisje. COL1JNSPLAAT - Gezellig heids- en ontspanningsvereni ging De Doordouwers uit Vlis- singen houdt op zaterdag 4 ju ni een viswedstrijd bij Co- lijnsplaat. Om 16.00 uur vertrekt de groep vanaf het Baskensburgplein in Vlissingen naar Colijnsplaat. Ook kunnen deelnemers op ei gen gelegenheid naar de haven van Colijnsplaat gaan. De Desi re vertrekt daar om 17.00 uur en meert kort voor middernacht weer aan in de haven. Aanmel den kan bij Marjan Lijnema, Margrietenlaan 43 in Vlissin gen. Door Ad Hanneman Het internationale gezelschap voor die tocht start tussen 11.00 en 12.00 uur. Voor die tijd zijn de deelnemende vehikels te bewon deren bij dc verzamelplaats. De oudste auto's zijn ruim negentig jaar oud. De limousines rijden in drie groepen naar even zoveel be stemmingen. Eén groep rijdt naar dc Grote Markt in Goes, de andere groepen naar dc Zeeland hallen en de Stoomtrein Goes- Borsele. Daarna wisselen de groepen twee keer van stop plaats, waarna ze terugkeren naar het vliegveld. Het publiek mag kijken op de stopplaatsen. Het vliegveld gaal die dag flink op de promotietoer. Er kunnen rondvluchten worden gemaakt en dc vlicgschool verzorgt proef lessen. Ook de zweefvliegers en parachutisten zijn present voor demonstraties. Met Ultra Light Vliegtuigen kunnen eveneens kennisma- kingsvluchtcn worden gemaakt en de model vliegers hebben ook Arie Paaijmans van de organisatie van de Molentocht heeft zelf ook enkele Engelse oldtimers, (foto: Dennis Rijsbergen) ruimte gereserveerd.-Muziek en dans vervolmaken Wings Wheels. Overigens is er van zondag 29 tot en met maandag 31 mei een Oldtimerbeurs in de Zeelandhal- lcn. Daar worden onderdelen aangeboden, maar ook kant en klassiekers. KRABBENDIJKE - Dat Rei- merswaal een kunstzinnige ge meente is, blijkt wel uit de vele aanmeldingen voor het Kunst festival Reimerwaal. In Krui- ningen is 28 mei een open po dium voor fanfares, zangko ren, dansgroepen, popbands en solisten, maar ook voor beeldende kunstenaars op ge bied van schilderen, beeldhou wen, keramiek, houtsnijkunst, fotografie, film, mime en dichtkunst. Vrijdagavond 27 mei is het startschot met een popfestival in het dorpshuis van Krabbendijkc. Zaterdag van 12.00 tot 24.00 uur staan in het dorpshuis van Krui- ningen twee podia en expositie ruimtes ter beschikking van het publiek en festivaldeelnemers. Een pantomimespeler, een foto graaf en een linedancegroep, het aanbod is zeer divers. Ook de Johanneskcrk, die onder andere een keramist herbergt, stelt die dag haar deuren open voor het publiek als expositie ruimte. Een harmonie opent op ludieke wijze dc eveneens georganiseer de kunstroute door dit Zuid-Be- velandse dorp. Langs deze route worden kunstwerken achter de ramen van de huizen tentoonge steld. Het biedt de bezoeker nu eens de kans ongegeneerd bij woningen naar binnen te kijken. Het festival is een vernieuwde versie van het vroegere Rei- mcrswaalfestival waar vooral de fanfares de boventoon voerden, "Fanfarelicfhebbers komen nog steeds aan hun trekken, maar het aanbod wordt nu veel breder", legt Herman Vermerris, één van de organisatoren van het festival uit. "Er is geen drempel, iedere amateur-kunstenaar heeft de kans zijn werk te laten zien. Dus ook kunst met een kleine k." Bij succes zal het festival ieder jaar in een andere kern van Rei- merswaal worden georgani seerd. WEMELDINGE - Het Zeeuws Mannen Ensemble verzorgt vrijdag 6 mei een bevrijdings concert in Wemeldinge. In de PKN (Protestantse Kerk Nederland) aldaar voert het ensemble met solisten een her denkingscantate uit. De nog jeugdige Marien Stouten uit Kerkwerve is verantwoorde lijk voor de samenstelling en de arrangementen. Van dit concert - eerder uitgevoerd in Zierikzee - is een cd opgenomen. Zaterdag 7 mei is hetzelfde concert te be luisteren in de Vlissingse Sint Jacobskerk. Aan de uitvoering werken mee de violiste Jacqueline den Boer, fluitiste Aleida Stouten, de vleu gel wordt bespeeld door Mark Christiaanse en het orgel door Marien Stouten. Het geheel staat onder leiding van Jan van den Bos. Het thema van de avond is zestig jaar bevrijding en dit wordt herdacht met de uitvoe ring van een herdenkingscanta te. De cantate is een uitbeelding in tekst en muziek van de Tweede Wereldoorlog. Via uitleg in het programmaboekje kan iedereen Het Zeeuws Mannen Ensemble (foto:pr) het verhaal volgen. De cantate is ook opgenomen op cd en zal ge presenteerd worden tijdens het concert. Dit is tevens de eerste opname van het Zeeuws Man nen Ensemble, opgenomen in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Een aantal Zeeuwen richtte ruim twee jaar geleden het ensemble op. Ze wilden een zo goed mo gelijke zangkwaliteit nastreven. Om dat te bereiken wordt inten sief geoefend. elijks repeteert het koor in We meldinge en er zijn extra repeti ties. Thuisstudie is eveneens een voorwaarde om het gewenste ni veau te bereiken. De concerten beginnen om 20.00 uur. GOES - Kunst krijgt voor het twaalfde achtereenvolgende jaar een prominente plek in de binnenstad van Goes. Winke liers stallen namelijk kunst werken uit in hun etalage. En wie meer van het werk en dc kunstenaars zelf wil weten kan de Kunstroute volgen. De eta lage-expositie is de hele maand mei te bezichtigen. Acht kunstenaars werken mee. Ze tonen diverse werken. In juni wordt het werk tentoongesteld in de Grote Kerk. De kunstroute staat in het teken van het zeshonderdjarig jubi leum van de Ganzenstad. De Stichting En Passant tekent voor de organisatie van dit in veel ste den nagevolgde initiatief. "Ter wijl je winkelt, kun je een andere wereld ontdekken", verwoordt Frida van Overbeeke-Verschuur namens de stichting de doelstel ling. Publiek dat de kunstroute wil volgen kan bij één van de deel nemende winkeliers een folder halen. Daarin is alle informatie Het werk van Coby Baard hangt bij Bliek, (foto: Tannie de Jonge) gevat over de kunstwerken en de makers. Volgens Van Overbeeke-Vcr- schuure is het logisch dat een dergelijk uniek initiatief in een stad als Goes is uit te voeren. De jarige stad - zo valt uit haar woorden op te maken - is nog niet volgepropt met louter groot winkelbedrijven. "Goes heeft een groot aanbod van zelfstandi ge winkeliers. Die kunnen zelf bepalen hoe ze hun waren willen verkopen. Grote winkelbedrij ven zijn doorgaans minder flexi bel." MIDDELBURG - De Nieuwe Kerk in Middelburg is tot en met dinsdag 17 mei decor voor een interactieve Vredesfabriek. In deze tentoonstelling wordt een verband gelegd tussen zo wel oorlog en vrede als verleden en heden. De Vredesfabriek - zo luidt de uitleg - gaat over de mens en zijn normen, houding en gedrag. "Vrede is het product van onze ei gen keuzes, mening, handelen", meldt het jeugdwerk van de PKN (Protestantse Kerk Nederland), de initiatiefnemer van de tentoon stelling. Geloond worden tientallen appa raten zoals de tolerantiemeter, de geweldschijf, de vooroordelenba- lans. de zondebokmolen, de vrij heidzoeker, de machtssorteerder, de conflictrol, de spijtbuis, de leugendetector, de oorlogsver kenner, de tijdmachine en het mo- numentenwiel. De Stichting Vredeseducatie ont wikkelde de Vredesfabriek. Ze toert twee jaar in opdracht van het jeugdwerk door Nederland. Het jeugdwerk van de Protestantse kerk wil hiermee een aantrekke lijke activiteit bieden om met het thema vrede aan de slag te gaan. De Nieuwe Kerk is op werkdagen open tussen 11.00 en 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 14.00 tot 17.00 uur. Voor een groepsbezoek kunnen afspraken worden gemaakt via 0118- 611940. KLOETINGE/ MIDDEL BURG - Dag en Nacht. Dat is het thema van twee concerten die Mannenkoor De Troyesan- gers geeft in samenwerking met Jan Wisse (orgel/piano) en Wil ly Wouters-Maljaars (declama tie). Vrijdag 13 mei treedt het gezelschap op in de Geertes- kerk in Kloetinge en een dag la ter in dc Koorkerk in Middel burg. Beide keren begint het om 20.00 uur. Het thema zal in koor- en orgel muziek en declamatie van poëzie worden belicht vanuit diversè in valshoeken. Voor de pauze is er aandacht voor wereldlijke tek sten, na de pauze wordt het thema vanuit bijbels perspectief uitge diept. Aansluitend is er samen zang. In deze concertserie klin ken composities van onder ande ren Franz Schubert, Carl Man gold en Peter Cornelius. Jan Wis se is als organist verbonden aan de Gereformeerde Gemeente te Aagtekerke. Als koorbegeleider heeft hij een reputatie opge bouwd. Willy Wouters-Maljaars studeerde Nederlands en is actief in de boekenbranche. In het Re formatorisch Dagblad schrijft zc regelmatig een column in de Boe kenbijlage. Mannenkoor De Tro- yesangers bestaat uit zestien zan gers uit Walcheren en Zuid-Bcve- land. Het koor werkt op project basis en debuteerde vier jaar gele den met een programma rond het thema Bezet en Bevrijd. De inte gratie van poëzie, orgelmuziek, samenzang en minder gangbaar mannenkoorrepertoire rondom een aansprekend thema oogstte bijval. Een jaar later volgden meer concerten met thema's MIDDELBURG - Beeldend kunstenaar Bianca Runge ex poseert niet alleen in de Kabi netten van De Vleeshal. Ook in galerie Caesuur aan de Lange Noordstraat in Middel burg is haar door de media in gegeven werk tot 29 mei te zien. In haar nieuwe serie drukwerk- collages heeft ze vooral gebruik gemaakt van de afbeeldingen uit glossy bladen. Dit levert soms verwarrende maar vooral mooie nieuwe beelden op. De beelden zijn te omschrijven als dromen. Soms verwarrend en soms won derschoon. Zocht ze een tijd leegte in haar werken om rust te creëren in de chaos, nu zoekt ze zoals ze in haar oudere werk deed weer de schoonheid in de verwarring. Een werk is pas ge slaagd - aldus Runge - als ze zelf de herkomst van het oorspron kelijke beeld vergeet en alleen de werkelijkheid van het nieuwe beeld nog zichtbaar is. Dit los maken van het oorspronkelijke beeld doet ze onder andere door de van oorsprong kleine druk werkcollages op te blazen naar grote afmetingen. Veere, Grote Kerk, Ensemble Klang, concert, 16.30-17.20 uur. Veere, Grote Kerk. Sytse Buwalda, counter tenor. Davis van Ooijen, luitist en Vaug- han Schlepp, toetsenist, 17.45- 19.00 uur. Middelburg, café Desafinado, Shannon Lyon en Bart Jan Baartmans, blues, 21.00 uur. Goes, Heart Break café, voorronde The Clash of de Cover Bands, 21.00 uur. Vlissingen. De Golfbaan, dansavond met René van 't Zelfde band, 20.00 uur. Vlissingen. St. Jacobskerk, Kunstbende, ballet, theater, 13.00 uur. Wemeldinge, PKN Kerk, Zeeuws Mannen En semble, bevrijdingsconcert, 20.00 uur. Vlissingen, St. Jacobskerk, Zeeuws Mannen Ensemble, muziek, 20.00 uur. Vlissin gen, Arsenaaltheater, Cuby Blizzards, blues, 20.15 uur. Veere, Grote Kerk, Francis B. Quartet m.m.v. Gerard Bouwhuis, piano en Dies ie Due, saxofoon, 15.30 uur. Wissenkerke, Onder dc Toren, eenakterfestival, 20.00 uur. Goes, 't Beest, Horror Scope Tour 2005. 20.30 uur. Veere, Grote Kerk, Geoffrey Madge en Daan Vanderwalle, pianoduo, 15.30 uur. Middelburg, Stadsschouwburg, Neske Beks en Dames voor na vieren, dubbelcabaret in het Vlaams, 20.00 uur. Goes, De Mythe, Eric van Sauers, 'Eric van Saucrs liegt', cabaret, 20.00 uur. Vlissin gen, café Popeye, Copycat. 22.30 uur. Middelburg, café Desafinado, Jazz Sessie Band, 21.00 uur. VEERE - Het belang en de schoonheid van water. Die bei de componenten toont foto graaf Harrie Hablous nog tot eind september in het Delta- plaza van Waterland Neeltje Jans. De expositie werd vorige week geopend. Dc beelden geven de schoonheid en kwetsbaarheid weer van zowel zoetwater als zeewater. Wars van digitale kunstgrepen, fotografeert Ha blous zijn onderwerpen zoals ze hem voor ogen komen. Water is zijn grote passie, licht hij toe. Het licht, de rimpelingen in het water en het kleurenspel van de bodem fascineren hem oneindig. Het onderwater spel van de na tuur neemt zijn diafragma mee in de diepte. Hablous kan wach ten tot de eerste - of de laatste - zonnestraal precies het gewenste licht geeft voordat hij tevreden zijn foto maakt. Een onderdeel van de expositie is Pin-head World. Die bestaat uit kleine kunstwerkjes, ontslaan uit gevonden kleingoed van ver re reizen. Hablous heeft ze op zijn eigen manier op de foto ge zet. Daarnaast wordt in samen hang met de fotografie gevoel weergegeven in de vorm van tek sten en poëzie. Harrie Hablous (1946) - autodi dact - werkte in de grafische wereld, waar hij zich in het bij zonder bekwaamde in het am bachtelijk vervaardigen van luxe ringbanden en cassettes. Daar naast hield hij zich onder meer bezig met een tropisch zeeaqua rium. Hiermee is zijn ontzag en fascinatie ontstaan voor de schoonheid en kwetsbaarheid van water. MIDDELBURG - Jacqueline Midavainc toont nog tot en met zaterdag 21 mei digitaal opgekalefaterde foto's uit de jaren zestig in de Zeeuwse Bi bliotheek in Middelburg. Met zijn journalistieke foto's die een deel van de recente geschie denis in beeld brengen. Midavaine is van oorsprong Middelburgse, maar woont nu een kwart eeuw op de Veluwe waar ze zich bezighoudt met luchtfotografie. Tot 1980 werkte ze in Zeeland als fotojournaliste. In de tentoonstelling zijn de di gitaal bewerkte foto's te zien van Middelburg en Vlissingen, de Deltawerken. Schorren, dammen en dijken zijn de meest recente beelden die de zestig plusser het publiek toont in de bibliotheek.

de Faam | 2005 | | pagina 21