CINE CAFE RU-INSTRUCTEUR WORDEN? TAXICHAUFFEUR WORDEN? Jtjjrpciclc ST0P dode STOP! ©IFAW Vakantiewerk? randstad Van mosselbank tot hangcultuur Voetbalvereniging Zeeland Sport viert bestaan halve eeuw BV WALCHEREN Ifll Vv' 1 Maak kans op één van de vijf gratis boeken Wijziging tijden inloopspreekuur Prijs bij Super de Boer Middelburger wint jaar chocomel Nieuw oriëntaals wokrestaurant Slijterij Oost-Souburg gaat door Alles voor koikarpers STOFFELS 1 on Zelfstandig werkend kok (fulltime) enthousiaste schoonmaakmedewerkers compact compact de knuppels Randstad heeft iedere zomer vakantiewerk! Leuke bijbanen in allerlei richtingen. Van horeca, productie, schoonmaak en verkoop tot logistiek en administratie. Belangstelling? Veerse Gat Glorie Hoog niveau Nederlands elftal Bedrijventerrein Woensdag 4 mei 2005 ra zoekt per direkt een: Voor bovenstaande functie zijn wij op zoek naar iemand die Eenvoudige gerechten kan bereiden. Leidinggevende ervaring heeft, zowel in de keuken als in de bediening. Zijn of haar leidinggevende ervaring enthousiast uit kan dragen aan een jong en dynamisch team. Ook achter de bar en in de bediening het werk ziet en niet schroomt zijn of haar stempel te drukken. Door de jonge samenstelling van het team gaat onze voorkeur uit naar iemand tot 30 jaar. Sociale hygiëne is een pré. Wij bieden: Een prettige werksfeer binnen een dynamisch bedrijf Een bijpassend salaris conform Horeca-CAO Binnen een bioscoop passende secundaire arbeidsvoorwaarden Cine Café T.a.v. Monika Reijnierse Spuikomweg 3 4381 LZ Vlissingen CLEANING is op zoek naar voor een vakantiepark in Burg Haamstede en Brouwershaven met werktijden op maandag en/of vrijdag tussen 10.00 uur en 15.00 uur. Kom jij ons team versterken? Neem dan snel contact op met één van onze objectleiders Bianka van Rossum, tel. 06-20 13 67 53 of Melanie Herveille, tel. 06-51 63 51 11. U kunt ook mailen naar info@stoffels.nl ASSISTENT PROJECTLEIDER (MBO) jp: Asflfv m.ï k fc It;. fj?' /«r\> v i kiïè&x i t h die zeehondjes BONT^f 0 Teken onze petitie 'Miljoen handtekeningen voor een miljoen zeehonden'. Schrijf een brief aan de Canadese regering. Bel ons voor een voorbeeld-protestbrief aan de autoriteiten. Voor de bescherming van dieren, waar ook ter wereld, steun het IFAW vanaf slechts €3 per maand. Ga naar www.ifaw.nl of bel (070) 33 55 011. Vanaf 18 jaar kan je voor alle vakantiebaantjes in aanmerking komen, maar ook voor scholieren vanaf 16 jaar zijn er mogelijkheden. Inschrijven voor vakantiewerk doen we op de woensdagmiddag. Woon je in de gemeente Vlissingen, loop dan binnen bij Randstad Vlissingen (Badhuisstraat 50). Woon je in Middelburg of elders op Walcheren, dan ben je welkom bij Randstad Middelburg (Beenhouwerssingel 3). Neem je legitimatiebewijs en eventueel c.v. mee. De Arnemuidse garnalenpelster Adriana Grootjans-de Nooijer. (foto: G. Gmelich Meijling) MIDDELBURG - Een boek over Zeeuwse visserij begint en eindigt als vanzelfsprekend met mosselen. Dat heeft au teur Gees Gmelich Meijling- van Hemert goed begrepen. Haar boek Vissen op Zeeuws water gpeft een beeld van de geschiedenis van de visserij op de provinciale stromen. Het verscheen vorige week bij uit geverij Den Boer/De Ruiter in Middelburg. Ook de Walcher- se tak van sport wordt goed belicht. Honderd jaar geleden speelde visserij op Walcheren een be langrijke rol. Vissers van Arne- miiiden en Veere visten met hou ten schepen (hoogaarzen) langs de kust op garnalen, sprot en schelpdieren. De vissers van Arnemuiden heb ben sinds 1870 - toen de Sloe- dam werd voltooid - geen eigen thuishaven meer. De hoogaarzen van de Erremuenaers liggen vanaf dan in Veere. En ook al betekent deze verandering een wekelijkse voettocht van een paar uur om bij de schepen te komen, de Arnemuidse vissers hechten te veel aan hun dorp om definitief naar Veere te verhui zen. Ook nu nog is de vissersvloot - sinds de afsluiting het Veerse Gat in 1961 geconcentreerd in Vlissingen - voornamelijk in Ar nemuidse handen. De hoogaar zen maakten plaats voor moder ne boomkorkotters die op garna len en platvis jagen. Het zijn volcontinu visbedrijven gewor den en zijn de investeringen groot. Of, zoals Blaas Marijs in Vissen op Zeeuws Water het fijn tjes uitlegt: "Tegenwoordig kan een matroos aan boord van een vissersschip nooit van z'n leven meer voor zichzelf beginnen. Het geïnvesteerde kapitaal en de onzekerheid over het visquotum is te groot". Gmelich Meijling geeft een uit voerig overzicht van de ontwik kelingen per branche. Daarnaast zijn er veel verhalen van oude en jonge vissers in terug te vinden en klom de auteur ettelijke keren aan boord om de glorie van de vangst aan den lijve te ondervin den. Het boek is te koop in de betere Zeeuwse bockhandels of te bestellen via www.denboer- deruiter.nl MIDDELBURG - Onder onze lezers mogen wij vijf exempla ren van het boek Vissen op Zeeuws Water verloten. Ook kans maken op zo'n gratis exemplaar? Stuur een sms en doe mee! Maar liefst twee keer moesten de Arnemuidse vissers hun thuishaven verplaatsen. De eer ste keer was in 1870, na de aan leg van de Sloedam. Weet u in welk jaar van Veere naar Vlissin gen uitgeweken werd? Stuur dan een sms met de tekst WIN VIS (en dan uw antwoord, naam en postadres) naar 2121. Ter bevestiging ontvangt u een bericht (0,40 euro p.o.b). Deze actie loopt tot en met 1 ju ni. Daarna worden de winnaars getrokken en de boeken ver stuurd. VLISSINGEN - Voetbalver eniging Zeeland Sport in Vlis singen bestaat op 1 juni een halve eeuw. De festiviteiten rond het jubileum worden in de week vanaf 28 mei gehou den. Een terugblik op vijftig jaar Zeeland Sport laat zien dat gezelligheid en ambitie be langrijke factoren zijn bij de club. Zeeland Sport komt voort uit een fusie van De Zeeuwen en E.M.M. In de beginjaren bestond de club uit de afdelingen atletiek, hand bal en voetbal. Het bijzondere aan Zeeland Sport is volgens vi- ce-voorzitter Ruud Louwerse dat het een écht familievereni ging is. Het hoogtepunt van de club was in het seizoen 1961-1962 toen het clubhuis eigenhandig werd gebouwd en het eerste elftal pro moveerde naar de tweede klasse. Dat wil volgens Louwerse niet zeggen dat er de laatste decennia niets meer is gebeurd. Zeeland Sport heeft ongeveer driehonderd leden, waarvan de helft ook voetbalt. Er zijn vijf seniorenteams, vier juniorelftal len, tien pupillenteams en één dameselftal. Louwerse is er trots op dat de jeugd op een hoog ni veau speelt. De laatste jaren speelde Zeeland Sport in de vierde klasse. "Juist in het jubi leumjaar zijn we gedegradeerd." De vice-voorzitter haalt zijn schouders op. "Zo gaat dat in de voetbalwereld!" De feestweek van Zeeland Sport begint op zaterdag 28 mei met een voetbaltoernooi voor het eerste en tweede elftal. Op het voetbalterrein in Baskensburg zijn verschillende Walcherse verenigingen te gast. Verder is er een toernooi voor veteranen en voor de jeugd en is een jubi leumboek samengesteld. Vrij dag 3 juni is er vanaf 14.30 uur een reünie voor oud leden en oud 'supporters op het Baskcns- burgterrein. Aansluitend is er vanaf 16.00 uur een receptie en spelen oud leden een wedstrijd je. De dag wordt afgesloten met een feest met optredens van de band Soulmotion en sambaband Obras de Lota. De feestweek wordt afgesloten met een voet balwedstrijd tussen Zeeland Sport en het oud Nederlands elf tal. "We weten nog niet precies wie er komen, maar er zijn ge noeg bekende voetballers bij: de gebroeders Van de Kerkhof, Hans Kraay, Wim Suurbier, Wim Rijsbergen, Bennie Wijn stekers, noem maar op!" De wedstrijd begint om 13.30 uur. Ruud Louwerse vertelt dat er in de nabije toekomst veel voor Zeeland Sport gaat veranderen. "De gemeente Vlissingen wil van Baskensburg een terrein voor schone bedrijven maken. Dat betekent dat de voetbalvel den weg moeten. Wij gaan weer op de velden aan de Irislaan voetballen, waar we een nieuwe kleedaccommodatie en een nieuwe tribune krijgen." VLISSINGEN - Zorgstroom wijzigde in april de nieuwe tij den van het inloopspreekuur. Voortaan houdt Zorgstroom el ke maandag, woensdag en vrij dag inloopspreekuur van 10.30 tot 12.00 in het Majoraat, Van Hogendorpweg 58a in Vlissin gen. Het inloopspreekuur is be doeld voor iedereen die vragen heeft over zorg en is kosteloos. OOST-SOUBURG - De Coca-Cola actie bij Super de Boer Mie- gielsen in Oost-Souburg was een groot succes. Bij aankoop van drie 1,5 liter flessen Coca-Cola maakte iedere klant kans op een boodschappenpakket van tweehonderd euro. De gelukkige prijswinnares is Yvonne Koops uit Oost-Souburg. Op 14 april kreeg zij het boodschappenpakket uitgereikt in de gro te moderne supermarkt door Edwin Meier van Super de Boer Mie- gielsen. MIDDELBURG - De Middelburger Carlos Ullersma won onlangs een jaar lang gratis chocomel drinken. Ullersma deed mee aan een actie van de Konmar: hij kocht twee pakken Chocomel en gooide zijn kassabon met in een daarvoor bestemde bus. Hij nam zijn prijs vorige week symbolisch in ontvangst. Een gloednieuw oriëntaals restaurant, (foto: Jaap Wolterbeek) KOUDEKERKE - De Wok van Walcheren opent medio april de deuren van een gloednieuw oriëntaals restaurant aan de Zwaanweg in Koudekerke. Op de plek waar voorheen bar Het Karrewiel stond, staat nu een geheel nieuw etablissement met 250 zitplaatsen binnen en honderd op het terras. Gasten kunnen een keuze maken uit diverse voorgerechten, waar onder soepen. Daarna kunnen zij kiezen voor buffetten als de wok tafel, mongo bakplaat of het mixed fruit buffet. Bij elkaar goed voor zo'n tweehonderd verschillende gerechten. Gasten kunnen onbeperkt eten voor een vaste prijs en voor kinderen zijn er gere duceerde tarieven. De keuken is dagelijks geopend vanaf 16.00 uur, maar voor die tijd is het al heerlijk vertoeven op het terras. Een parkeerprobleem is er niet, want de Wok van Walcheren beschikt over honderd eigen par keerplaatsen. Jurgen Bout. (foto: Jaap Wotlerbeek) OOST-SOUBURG - Jurgen Bout, bedrijfsleider bij de Spar super markt in Oost-Souburg, heeft Van Ouwerkerk's Wijnkelder aan de Paspoortstraat 19 overgenomen. De nieuwe naam van de winkel is Drank Wijnwinkel Souburg, maar Bout praat zelf ook over de slijterij Souburg. De nieuwe eigenaar heeft de zaak per 1 maart overgenomen. Sindsdien heeft een frisse wind door het bedrijf gewaaid. Alles wat op de vloer stond is verdwenen en de hele productpresentatie is aangepakt en overzichtelijk neergezet. Ook aan het assortiment is heel wat veranderd. "Ik verkoop nu 98 verschillende soorten bier, hetgeen in de loop van dit jaar uitgebreid wordt tot 150 soorten. Ik importeer het bier zelf uit België, Spanje en Frankrijk", vertelt Bout. Ook de whisky- liefhebbers heeft hij heel wat te bieden: er is keuze uit zo'n tachtig soorten. Floor van Dommelen, (foto: Jaap Wolterbeek) OOST-SOUBURG - Showa, Sanke, Doitsu Kohaku en andere koi- soortcn zijn vanaf zaterdag 16 april te koop bij Floors Koi Shop aan de Ritthemsestraat 9 in Oost-Souburg. Floor van Dommelen en Mireille Wöginger verkopen er koikarpers en alles wat daarbij komt kijken. Zij verzorgen de aanleg van folie- en polyestervijvers, quarantaine systemen en filterlijnen. In de winkel worden zelfbouw benodigd heden als pompen en UV lampen verkocht en ook nelten, bowls, voederautomaten en koivoer. Over enige tijd willen de onderne mers ook andere vissen gaan verkopen, maar ze beginnen met uit sluitend koi-karpers. De winkel is geopend op donderdag en vrijdag van 14.00 tot 20.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur. Meer informatie over Floors Koi Shop is te vinden op de website www.floorskoishop.nl ue rdcim Sollicitaties kunt u richten aan: De juiste Koers in schoonmaken De juiste koers in schoonmaken Opleidingen in: Goes Dordrecht Tel 078-6521143 Ot 06-24248884 ook trajecten voor reïntegratie www.compactopleidingen.nl Opleidingen in: Vlissingen Goes Dordrecht Breda n Tel: 078-6521143 0l 06-24248884 ook trajecten voor reïntegratie www.compactopleidingen.nl Airpack bouwt al meer dan vijfentwintig jaar complete installaties voor het leveren van samengeperste lucht, gas en, of stikstof. De werkzaamheden omvatten assistentie verlenen aan de projectafdeling, waar drie projectleiders werkzaam zijn. Dit houdt in CAD tekenen, instructieboeken schrijven, correspondentie met de klanten, testen van de installaties etc., kortom zeer afwisselend werk. Wij bieden een jaar contract en de mogelijkheid tot een vaste overeenkomst. Aanvullende opleidingen en trainingen worden zowel intern als extern gegeven. De techniek is een mannenwereld dus een vrouw is erg welkom. Reflectanten met een administratieve opleiding, maar interesse in techniek zijn hier goed op hun plaats! Carly is altijd aanwezig om u de nodige informatie over deze betrekking te geven, echter voor u haar belt, bezoek eerst even onze website www.airpack.nl. Heeft u Interesse stuur dan uw sollicitatiebrief met CV naar het volgende ddres: ■**v Airpack Nederland B.V. Groeneweegje 25 4301 RN ZIERIKZEE T.a.v: Carly Romeijn jobs@airpack.nl ■ff Dieren. Beestachtig behandeld. Verwaarloosd. Mishandeld. Canada knuppelt 350.000 zeehondjes dood voor hun bont, dat zijn er meer dan ooit tevoren! Help de zee hondjes en vraag via www.bontvoordieren.nl een protestkaart aan die u naar de Canadese ambas sade kunt sturen of bel (020) 676 66 00. www.bontvoordieren.nl 1FAW -<*•» Kom in actie met het IFAW!

de Faam | 2005 | | pagina 14