Week 17 Chatten met de wethouder Koninginnedag Stadskantoor dicht Wijziging ophalen huisvuil Uitstel besluit theater Het woord aan raadslid Yilmaz Coban Dodenherdenking De vlag uit Concert voor tien cent Onderzoek dienstverlening balies stadskantoor Nieuw lid in gemeenteraad Actie Een Ton voor Water 1 Bestelbon actie een Ton voor Water Woensdag 27 april 2005 De Faam Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Iedere donderdag kunt u chatten met de burgemeester of een van de wethouders. Op 28 april houdt wethouder Adrie van 't Westeinde digi taal spreekuur op middel burg.nl. De chatsessie begint om 19.30 uur en duurt een uur. In de por tefeuille van de wethouder zit onder andere Milieu, Waterbeheer, Onderwijs en Cultuur. Het A-theater is een van zijn projecten. Wilt u hier een vraag over stellen of uw mening kwijt, doe dan vooral mee met de chatsessie. U kunt de chatsessie ook als toe schouwer volgen. Vanwege bevrijdingsdag is er volgende week geen chatsessie. Het besluit over de toekomst van de bouwput van het A-the- ater is uitgesteld. Het kost meer tijd om de kosten en risi co's van de verschillende alternatieven goed in beeld te krijgen. Na het incident op 3 maart heeft Toornend Partners een risico analyse gemaakt voor de toe komst van de bouwput. Drie alternatieven zijn onderzocht: doorgaan met een ongewijzigd plan (herstel van de bouwput), een aangepast plan (aanpassing van de bouwput) of een alterna tieve invulling van de locatie. Het rapport beschrijft in hoofdlijnen de mogelijkheden, risico's en kosten van deze alternatieven. De belangrijkste conclusie daar bij is dat het herstel van de bouwput mogelijk is. Een defini tief risico- en kostenplaatje ont breekt echter nog. Daarvoor is aanvullende informatie nodig, onder andere over de oorzaken van de calamiteit op 3 maart en de aansprakelijkheden daarvoor. Verder onderzoek Op basis van de huidige rappor tage kan de gemeenteraad nog geen besluit nemen over de toe komst van de bouwput. We weten dat herstel mogelijk is, maar om een goede keuze mogelijk te maken, is een beter inzicht nodig in de kosten van de alternatieven. Het gaat daarbij om grote bedragen en belangen. Bij dat kostenplaatje speelt mee dat nog niet duidelijk is welke partij verantwoordelijk is voor de te maken kosten en in hoeverre deze verhaalbaar zijn op partijen die betrokken waren bij het bouwproces. De komende maanden wordt hier nader onderzoek naar gedaan. Ook wordt in het vervolgonderzoek bekeken wat de mogelijkheden en consequenties zijn van de realisatie van een theater op een andere locatie en een alternatie ve invulling van de bouwlocatie. Alleen dan kan de gemeenteraad een goede afweging maken over doorgaan op de huidige plek, een theater op een andere loca tie of afzien van een theater. Geen nieuwe datum Helaas kunnen we op dit moment nog niet zeggen wan neer dit besluit mogelijk is. Dat is afhankelijk van de onderhande lingen met de aannemers. We verwachten dat de gemeente raad op zijn vroegst in oktober een besluit zal kunnen nemen over de toekomst van de bouw put. Dat betekent dat de bouw put nog een hele tijd vol water blijft staan. Gemeente Middelburg blijft zich in de tus sentijd inspannen om de scha des goed en zorgvuldig af te handelen. "Politiek leeft van het openlijk, breed en duidelijk afwegen van gerechtvaardigde belangen. Alleen zo kan de kiezer het beleid beoordelen op zijn gevolgen en het vergelijken met de eigen opvattingen. Doen politici dat niet, dan lopen zij het risico hun gezag te verspe len. Dan beschouwt de burger hen als verlengstukken van allerlei deelbelangen. De achterban raakt versnipperd en de communicatie met het. kie zersvolk neemt af. Daarmee draagt de politiek zelf bij aan het ondergraven van het draag vlak voor democratie en rechts staat. Democratie en rechtsstaat heb ben de inzet van de burgers nodig. De overheid dient die inzet te stimuleren. Het is belangrijk dat zij burgers in staat stelt om zich door middel van hun organisaties actief in te zetten voor de samenleving. Het onderwijs zal jonge mensen de bagage moeten meegeven, waarmee zij ook op dit terrein hun bijdrage kunnen leveren. Dat houdt onder andere in dat daar ruime aandacht besteed wordt aan geschiedenis en staatsinrichting. In het alge meen zet de overheid bij voor keur die instrumenten in, die burgers en hun organisaties de ruimte geven hun eigen verant woordelijkheden waar te maken. Voor een breed draag vlak van de democratie is inbreng vanuit culturele minder heden onontbeerlijk. Dat vraagt ruimhartige mogelijkheden voor permanent gevestigde mensen, afkomstig uit andere landen en hier ingeburgerd, om het Nederlands staatsburgerschap te verwerven. Niet alleen maar minderhedenbeleid verharden. De opbouw van de bevolking verandert, politiek moet een afspiegeling van maatschappij Foto: Liesbeth Boone zijn en ruimte bieden voor min derheden. Laat integratie niet te lang brok kelen. Geef de gemeenten de ruimte om in de uitvoering arbeidsmarktbeleid, kinderop vang, welzijn en onderwijs met elkaar te verbinden. In afwach ting van het wetsvoorstellen brokkelt de inburgering onder onze handen af. Lokale initiatie ven (culturele verenigingen) bloeden dood. Het budget is met eenderde verminderd. De kennis en ervaring van de afge lopen jaren worden afgebouwd. ROC ontslaan massaal mensen. De gemeentelijke reserves zijn vrijwel uitgeput. Outputfinanciering brengt risi co's met zich mee voor de gemeenten die dat zullen afwentelen op de opleidingsin stituten. Deze gaan daarom nog meer capaciteit afbouwen.Langs deze weg wil ik met een-groot gevoel van urgentie de Minister uit haar juridische moeras trekken en haar uitdagen nog deze kabi netsperiode toch nog iets van resultaten te laten zien." Yilmaz Coban Raadslid CDA In de gemeente Middelburg is er op Koninginnedag weer van alles te doen. In Middelburg, Arnemuiden, Sint Laurens en Nieuw- en Sint Joosland heb ben de oranjeverenigingen weer een uitgebreid program ma opgezet. Kijk op middel- burg.nl voor meer info; ook elders in deze Faam is het programma afgedrukt. P-garages geslopen De parkeergarages zijn op zaterdag 30 april gesloten. Het gaat om de kelders aan de Geere, Kousteensedijk, Achter de Houttuinen en Kanaalweg. De Vereniging Ondernemers Middelburg heeft winkeliers geadviseerd om op Koninginnedag van 10.00 tot 16.00 uur open te zijn. E-cards Via het digitale kaartenrek op middelburg.nl kunt u vrienden en familie uitnodigen om Koninginnedag in Middelburg te komen vieren. Er zitten kaarten tussen met afbeeldingen van George Baker, Boney M en activiteiten in de stad. U vindt de knop naar de e-cards linksonder op de homepage. De Dodenherdenking vindt woensdag 4 mei plaats op het Abdijplein. Het programma ziet er als volgt uit: 19.00 uur Kerkdienst in de Nieuwe Kerk 19.30 uur Verzamelen op het Abdijplein 19.45 uur Aanvang van de plechtigheid 19.48 uur Samenzang 'Blijf bij ons heer' 19.50 uur Oplezen van twee oorlogsgedichten door scholie ren van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren gevolgd door decla matie. 20.00 uur -hoornsignaal -twee minuten stilte -last post -samenzang eerste en zesde couplet van het Wilhelmus 20.04 uur Kranslegging en défilé 20.15 uur Einde plechtigheid Arnemuiden De plechtigheid in Arnemuiden begint om 19.35 uur met een stille tocht van 't Stadthuys aan de Langstraat 35 naar het oor logsmonument op de oude begraafplaats. Om 20.00 uur volgt een hoorn signaal. Na het spelen van de Last Post worden er kransen gelegd. Om 20.10 uur houdt wethouder Kool-Blokland een toespraak. De herdenking wordt afgesloten met het zin gen van het eerste en zesde couplet van het Wilhelmus. Gemeente Middelburg steekt regelmatig de Nederlandse vlag uit. Wanneer gebeurt dit precies? De vlaginstructie van het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties maakt een onderscheid tussen beperkt vlaggen (BV), waarbij de vlag alleen op de hoofdge bouwen wordt uitgestoken en bij uitgebreid vlaggen (UV), waarbij de vlag op alle rijksge bouwen wordt uitgestoken. In het geval van Middelburg bete kent dat bij uitgebreid vlaggen de vlag op alle gemeentetorens in alle kernen wordt uitgehan gen. Er geldt een aantal vaste data voor het vlaggen. 31 januari verjaardag van de Koningin (BV) 27 april verjaardag Prins van Oranje (BV) 30 april Koninginnedag (UV) 4 mei Nationale dodenherden king (UV) 5 mei Nationale bevrijdingsdag (UV) 17 mei verjaardag van Prinses Maxima (BV) 15 augustus formeel einde Tweede Wereldoorlog (UV) 7 december verjaardag van Prinses Amalia (BV) 15 december Koninkrijksdag (BV) Met uitzondering van 4 mei en 5 mei wordt, indien de dag op zon- en feestdagen valt, één dag later gevlagd. Op de vaste dagen worden alleen op 4 mei de vlaggen halfstok gehangen van 18.00 uur tot zonsonder gang (circa 21.10 uur). Het gemeentebestuur heeft, afwijkend van de landelijke vlaginstructie, besloten om op de verjaardag van Prinses Maxima op 17 mei niet in de Middelburgse binnenstad (Stadhuis en Lange Jan) te vlaggen. Op 17 mei 1940 werd immers door het Duitse bom bardement een groot deel van de Middelburgse binnenstad verwoest. Daarnaast wordt er ook bij bij zondere gelegenheden gevlagd. Zo verschijnt er bij het overlijden of een geboorte van leden van het Koninklijk Huis een vlaginstructie van het ministerie. Na het overlijden van Juliana heeft de vlag tot en met de dag van de begrafenis elke dag halfstok gehangen. Daarnaast is op 15 maart 2004 op alle overheidsgebouwen de vlag halfstok gehangen ter her denking van de slachtoffers van de bomaanslagen in Madrid en op 5 januari jongst leden ter herdenking van de slachtoffers van de zeebeving in Azië. Naast de instructie van het ministerie kan ook de gemeen te zelf besluiten te vlaggen. Zo stak de gemeente Middelburg op 3 mei 2004 de Europese vlag op het stadhuis uit in ver band met de toetreding van tien nieuwe lidstaten in de Europese Unie. Ook op 6 november 2004 heeft Middelburg de 60-jarige ver jaardag van de bevrijding van de stad in 1944 gevierd door te vlaggen in de binnenstad. Voorgeschreven is dat de vlag gehesen dient te worden aan een stok, waarvan de lengte zodanig is, dat de vlag de grond niet raakt of het verkeer kan hinderen. Nederlandse of buitenlandse vlaggen behoren niet tussen zonsondergang en zonsopgang gehesen te wor den of te blijven. Elke gehesen vlag moet bij zonsondergang worden neergehaald en zono dig de volgende dag na zons opgang opnieuw worden ont plooid. Uitzondering hierop is mogelijk, als de vlag zodanig verlicht wordt, dat de kleuren duidelijk te zien zijn. Voor particulieren gelden geen vlaginstructies. Als u iets te vieren hebt, de geboorte van een kind, het halen van een schoolexamen of een huwelijk sjubileum, dan kunt u de vlag uitsteken. Dat neemt niet weg dat het een mooi gezicht is als zoveel mogelijk Middelburgers de gemeente volgen met het uitsteken van de vlag. Het stadskantoor is op bevrij dingsdag (5 mei) en op vrijdag 6 mei gesloten. Maandag 9 mei is het kantoor weer vanaf 08.00 uur geopend. Ook op maandag 16 en dinsdag 17 mei is het kantoor gesloten. Dit in verband met Pinksteren. In verband met bevrijdings dag zijn er wijzigingen in het ophalen van huisvuil. Op donderdag 5 mei wordt er geen huisvuil opgehaald. Het vuil wordt een dag later op vrij dag 6 mei opgehaald. Wij vra gen u het huisvuil voor 7.00 uur aan te bieden. U vindt de gewij zigde data voor 2005 ook op de afvalkalender. De Koninklijke Oratoriumvereniging 'Tot oefening en uitspanning' geeft op woensdag 4 mei een herdenkingsconcert in de Concert -en Gehoorzaal. Middelburgers met een mini muminkomen kunnen het concert voor slechts tien cent bijwonen. De vereniging speelt onder andere stukken van Gabriël Fauré. 'Tot oefening en uitspan ning' wordt begeleid door het Zeeuws Orkest. Het geheel onder leiding van Jan Hut. De kaartjes voor minima zijn ver krijgbaar bij de balie van het stadskantoor. Graag gepast betalen. In opdracht van de gemeente Middelburg voert l&O Research een onderzoek uit naar de tevredenheid van klanten over de dienstverle ning door de medewerkers van de publieksbalies. In de hal van het stadskantoor worden van 25 april tot en met 4 mei enquêteformulieren uitge reikt. Gemeente Middelburg stelt het zeer op prijs wanneer u deze vragenlijst wilt invullen. Het invullen duurt ongeveer vijf minuten. De gemeente gebruikt de resultaten van dit onderzoek om haar dienstverlening verder te verbeteren. Marleen de Voogd is vorige week maandag officieel benoemd als raadslid van de Gemeente Middelburg. Tijdens de raadsvergadering werd zij hiervoor beëdigd. Zij volgt PvdA-raadslid Wim Kooiman op, die vorige maand is overleden. Foto: Gemeente Middelburg/Mieke Wijnen De gemeente Middelburg doet ook dit jaar weer mee aan de actie 'Een Ton voor Water'. De actie heeft tot doel het bewuster en zuiniger omgaan met (leiding)water te stimule ren. 'Een Ton voor Water' is een initiatief van het centrum voor internationale samen werking COS Zeeland en het IVN. In de gemeente Middelburg voert MICMEC Walcheren de actie uit. Inwoners kunnen voor een aan trekkelijke prijs een kunststof of houten regenton aanschaffen. Aan de actie is een goed doel gekoppeld. Van elke ton gaat, via de ontwikkelingsorganisaties Novib, vijf euro naar een drink waterproject in Bangladesh. En voor elke verkochte houten ton draagt de Zeeuwse'leverancier nog eens 4,25 euro bij aan dit project. Er is keuze uit vier regenton nen: 1Kunststof eenvoudige regen ton, 220 liter Inclusief deksel en aftapkraan met gardena sluiting. Kleur en materiaal: Donkergroen recyclebaar PE. De ton is uitgerust met prefab aangebrachte aansluiting voor vulautomaat. Inhoud 220 liter, doorsnede 610 mm, hoogte 1070 mm. Vorstbestendig in lege toestand tot - 40 °C. Prijs (inclusief 5 euro voor Bangladesh) 26,50 2. Kunststof luxe regenton, 168 liter Inclusief kinderveilig deksel en aftapkraan met gardena sluiting. Kleur en materiaal: Donkergroen recyclebaar PE. De ton is uitgerust met prefab aangebrachte aansluiting voor vulautomaat. Inhoud 168 liter, doorsnede 580 mm, hoogte 790 mm. Vorstbestendig in lege toestand tot - 40 °C. Prijs (inclusief 5 euro Bangladesh) 39,50 3. Kunststof kleine regenton, 100 liter Uitermate geschikt voor wonin gen in dicht bebouwde gebie den en ideaal voor de bewoner van appartement, etagewoning of flat. Inclusief deksel en aftap kraan met gardena aansluiting. Kleur en materiaal: Donkergroen recyclebaar PE. De ton is uitgerust met prefab aangebrachte aansluiting voor vulautomaat. Inhoud 110 liter, doorsnede 380 mm, hoogte 940 mm. Vorstbestendig in lege toestand tot - 40 °C. Prijs (inclusief 5 euro Bangladesh) 36,50 5. Houten regenton, 200 liter Materiaal: gebruikte eikenhou ten whiskyvaten, zware kwa liteit. Inhoud plm. 200 liter, doorsnede 630 - 730 mm, hoogte 900-950 mm De ton wordt geleverd inclusief voorgeboord gat en houten aftapkraan. Prijs (inclusief 9,25 euro Bangladesh) 68 Accessoires: - Vulautomaat behorend bij kunststof regentonnen Een handig extra hulpmiddel is de vulautomaat. De vulautomaat verbindt de ton met een regen pijp en vult de ton tot die vol is. Als de ton vol is wordt het over tollig water automatisch via de regenpijp afgevoerd. Een stapsgewijze handleiding in woord en beeld wordt meegele verd. De vulautomaat kost 9 - Onderzetter voor regenton Deze standaard kan gebruikt worden om de kunststof regen tonnen verhoogd te plaatsen waardoor er een emmer of gie ter onder gehouden kan worden om deze makkelijk te vullen. Hoogte 320 mm, diameter afhankelijk van het type ton. De onderzetter kost 15 Meer informatie, eerst zien? Alle artikelen zijn te bekijken in het MilieuEducatieCentrum (MEC) in Vlissingen, Korenbloemlaan 5, telefoon 41 70 39. Openingstijden: Maandag tot en met donderdag van 9.30 uur tot 17 uur, behalve op woensdagmiddagen en in de meivakantie (2-9 mei). Ook is hier meer informatie te verkrij gen, evenals in de MilieuWinkel, Reigerstraat 2 in Middelburg (telefoon 63 34 19), en bestel bonnen. Bovenstaande informatie en de bon kunt u ook vinden op de gemeentelijke website www.middelburg.nl en die van MICMEC: www.micmec.nl/ actueel. Bestelprocedure: - Door het invullen van de bon geeft u de gewenste artikelen aan. - U stuurt de bon op naar het MEC, Korenbloemlaan 5, 4382 PD in Vlissingen, uiterlijk 19 mei. Daar afgeven of bij de MilieuWinkel kan ook. - U maakt het verschuldigde bedrag, uiterlijk 20 mei, over op gironummer 62 36 915 t.n.v. MICMEC Walcheren, Reigerstraat 2, Middelburg, o.v.v. 'Regenton'. - U ontvang een bevestigings brief van MICMEC. - U haalt de ton op op 11 juni in het MEC in Vlissingen of hij wordt spoedig na die datum thuisbezorgd, afhankelijk van uw aangegeven voorkeur. .rrfn. Naam:. Adres:. Postcode:. Woonplaats:. Telefoon: Bestelt: O Kunststof eenvoudige regenton 220 liter a 26,50 O Kunststof luxe regenton 168 liter a 39,50 O Kunststof kleine regenton 100 liter a 36,50 O Houten regenton plm. 200 liter a 68,- (inclusief voorgeboord gat en houten kraantje) O Vulautomaat a 9 O Onderzetter kunststof ton a 15 Halen/brengen? O Ik haal de ton(nen) zelf op op 11 juni bij het MEC O Ik wil de ton(nen) thuisbezorgd krijgen tegen 10 voorrijkosten Betaling: Ik maak het verschuldigde bedrag a uiterlijk 20 mei, over op giro 62 36 915, t.n.v. MICMEC Walcheren, Reigerstraat 2, Middelburg, o.v.v. 'Regenton'. Plaats: Datum: Handtekening: (Het inleveren van deze bestelbon verplicht tot afname) Opsturen vóór 20 mei naarMilieu Educatie Centrum, Korenbloemlaan 5, 4382 PD Vlissingen Op dit adres kunt u ook meer informatie krijgen (of telefonisch opvragen: 0118-41 70 39) en het materiaal komen bekijken. Zie ook de website www.micmec.nl/actueel

de Faam | 2005 | | pagina 5