Jazz by the Sea viert derde lustrum Koorzang in hartje Middelburg Oostkapelle viert bevrijdingsdag met fraaie foto's fiira leveranciers el mm spectakel m Sterretje? 0800-0828 Letselschade? KONINGINNEDAG geopend 'Als de plannen van de NS doorgaan, stap ik in de auto' Veilig op weg per caravan deFaam kEVIBilUi'il J 'T WETEN WAARD RCS (Souburg) DOMBURG VC VLISSINGEN BV WALCHEREN Winkel in teakhouten meubelen Nieuw steengrill-restaurant Onderzoek ZN F naar bekendheid NCRV 'riddert' Middelburger A-MERKEN SANITAIR TEGEN ABSOLUTE BODEMPRIJZEN Straatfestival gaat aan de slag met workshop HUISARTSEN TANDARTSEN APOTHEKEN VERLOSKUNDIGEN SOS TELEFONISCHE HULPDIENST DIERENARTSEN DIERENAMBULANCE Sing it Rondvaartboot autotaalglas PALS GROEP Kosteloos juridisch advies SPECTACULAIRE EXTRA KORTINGEN AANGEBODEN OP ALLE A-MERKEN NAAST ONZE TOCH AL LAGE PRIJZEN WOENSDAG DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Woensdag 27 april 2005 De Faam Walcheren: Huisartsenpost Walcheren. Koudekerkseweg 86, Vlissingen, tel. 0900-1985. Voor spoedeisende hulp is dc huis-art- senjpost.bereikbaar vanaf 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen. Spreekuur na afspraak. Stad Middelburg: De praktijken van A.R. Angkotta, A.P. Bruijn- zeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Wortelboer en F.J. Heere zijn voor spoedgevallen bereikbaar via 0118-644301. Visi tes aanvragen voor 10.00 uur. De Veerse Huisartsen: Praktijken van dc artsen Van Tol, Ubels, Helmes, Rullens, Bats, Spekhorst, Van Cede, Van Eede-Hidskes, Van der Male en Huisman wordt zaterdag en zondag waargenomen door F. van Eede, De Casembrootstraat 24, Wcstkapelle, 0118- 571234 en R. Ubels, 't Plein 2, Serooskerke, 0118-591212. Spreekuur voor spoedgevallen op zaterdag en zondag van 1 1 tot 12 uur: M. Rackwitsz, Volderijlaagte 1, Middelburg, 0118-635688. Stadsgewest Vlissingen-Middelburg: Zaterdag, koninginnedag van 10 tot 17 uur, en 24-uurs dienst vanaf vrijdag 16.00 uur: v.d. Sande, Badhuisstraat 30, Vlissingen, 0118-412066. Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot vrijdag 20 uur:M. Snoep. Van vrijdag 20 uur tot en met zaterdag 22 uur M. Snoep. Zaterdag 22 uur tot en met zondag 22 uur J. van Dieren- donck, 0118-471140. Middelburg: van vrijdag 21.30 uur tot zon dag 21.30 uur: J. Drijdijk, 0118-626045. Dag en nacht bereikbaar 0900-0767 Gezelschapsdieren: Spreekuren zonder afspraak 11-12 uur en 17- 18 uur: E. van den Akker en M. de Bruijn, Kanaalstraat 3, Oost Souburg, 0118-460860. Landbouwhuisdieren en paarden: Die renartsenpraktijk Walcheren. Visites aanvragen zaterdag en zon dag tussen H en 9 uur, 0118-633803. Dierenartsenpraktijk Ros kam: Kelderweg 1, Mcliskerke, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10-12 uur en volgens afspraak. Dagelijks 0900-7673437 VLISSINGEN - De steigerbouwers van Mobuco hebben enkele jeugdelftallen van Zeeland Sport van een nieuw tenue voor zien., zodat zij weer met trots het veld in kunnen rennen. Op de foto poseert het Dl team. (foto: pr) Woensdag 27/4: RCS Cl M - Sehouwse Selektie M C (19.30); donderdag 28/4: RCS D3 - Bevelanders Dl (19.00); zondag: RCS 1 - Goes 1 (14.30); RCS 2 - Rood - Wit Wit 2 (11.30); RCS 5 - Goes 4 (10.30). Zondag: Walcheren Domburg 2 (12.30). 1 - Domburg 1 (14.30); Zeeland Sport 2 - Zondag: Patrijzen 1 - VC Vlissingen 1 (14.30); Aardenburg 2 - VC Vlissingen 2 12.00); VC Vlissingen 3 - BSC 3(11.30); VC Vlis singen 4 - Hansweertse Boys 3 (12.00). Egon Kok. (foto: Jaap Wolterbeek) KOUDEKERKE - Maatgarant tuin- en serremeubelen is sinds half maart geopend aan de Middelburgsestraat 64 in Koudekerke. De officiële opening van dc winkel volgt als de gevelborden geleverd zijn. De winkel is gespecialiseerd in teakhouten meubelen. In de showroom staat een zeer ruim assortiment tuinbanken, stoelen en tafels, maar ook parasol voeten, tuinhuisjes en barbecues. "Ik ver koop meubilair van de merken Teak Garden, Lister en exclusief tuinmeubilair van Alexander Rose. Dat zijn werkelijk topmerken. Je kunt wel zeggen de Mercedessen en Rolls Royces onder de teakhouten meubelen" vertelt eigenaar Egon Kok. Hij importeert het meubilair uil Indonesië en Vietnam. De showroom heeft een verkoopoppervlakte van vij (honderd vierkante meter. Maatgarant tuin- en serremeubelen is bereikbaar via 06-51177227 VLISSINGEN - Het restaurant met de originele naam 'Mijn Schoonmoeder' opende in maart aan dc Walstraat 7 in Vlissingen. Het steengrillrestaurant biedt betaalbare gerechten in een onge dwongen sfeer. Gasten krijgen een uitgebreid basispakket vlees met onder meer kalkoen, kip, pepersteak en saucijs en daarbij brood, kruidenboter en sausjes. Het vlees kan op de steengrillappa raten op tafel zelf bereid worden. De maaltijd kan worden aange vuld met friet, salade, soep of een dessert. Steengrillen kan de hele maand april voor 15,50 euro per persoon. Bovendien kan op don derdag en vrijdag tussen 17.30 en 19.00 uur schoonmoeders pot worden genuttigd (7,50 euro) met elke week twee verschillende vers bereide maaltijden. Mijn Schoonmoeder is geopend van don derdag tot en met zondag vanaf 17.00 uur. Reserveren kan via 0118-430033. MIDDELBURG - Sommige Zeeuwen worden binnenkort aan de tand gevoeld over de bekendheid van het Zeeland Nazomer Festival. Ook wil de organisatie weten wat de Zeeuwen van dit festival vin den. Het onderzoek gebeurt telefo nisch aan dc hand van een vra genlijst. Er wordt een steekproef genomen met een korte vragen lijst over de bekendheid met cul turele festivals in Zeeland en dc redenen om het Nazomerfestival wel of juist niet te bezoeken. Daarnaast heeft een groot deel van de bestaande bezoekers van het Nazomerfestival de afge lopen week een schriftelijke en quête ontvangen, met daarin vra gen over het aangeboden pro gramma, de bereikbaarheid van de speellocaties, de waardering van de voorstellingen en faci liteiten en de informatievoorzie ning over het festival. De resultaten moeten het Nazo merfestival beter laten aanslui ten op de wensen van de bezoe kers. Het onderzoek is onderdeel van het afstudeerproject van Li sa Montanari, studente Kunst en Cultuurwetenschappen aan Erasmus Universiteit in Rotter dam. De uitkomsten worden half juni verwacht. MIDDELBURG - Het NCRV- radioprogramma Plein Pu bliek heeft gisteren (26 april) de Middelburger Pieter Bras penning in het zonnetje gezet. Braspenning is vrijwilliger bij de stadstuin/kwekerij Overwa- ter van Arduin. Het dagelijkse radioprogramma geeft in de week voor Koningin nedag lintjes weg aan mensen die zich inzetten voor de samen leving. Braspenning kreeg het omdat hij Arduin-cliënten vervoert en zich bovendien de laatste maanden hard maakte voor de realisatie van een midgetgolfbaan bij de stadstuin. Beelden van Jazz by the Sea van vorig jaar. (foto: pr) DOMBURG - Speciale optredens van de Dutch Swing College Band, Huub Janssen and his Amazing Jazzband, The Legends, Anke Angel Boogie Band en het Lagrené Ensemble prijken op het raambiljet dat de jubileumeditie van Jazz by the Sea aan kondigt. Het Domburgse jazzfestijn staat dit jaar van 13 tot en met 18 september op de agenda. Jazz by the Sea begon vijftien jaar geleden als kleinschalig drie daags festival. Daarna groeide het uit tot een internationaal oude stijl jazzfestival met optredens langs de hele Walcherse kust en sinds vorig jaar ook op Neeltje Jans. Dit jaar zijn er ongeveer zestig optredens. Vorig jaar waren er tussen de 25.000 en 30.000 bezoe kers. Het programma is zo goed als rond. Het openingsconcert op vrij dagavond in Domburg is voor Huub Janssen His Amazing Jazz band. Zaterdagmorgen speelt in de tuin van het Marie Tak van Poortvliet Museum het Lagrené Ensemble onvervalste zigeuner jazz met een vleugje tango. Zo heeft het ensemble een bewerking van het wereldberoemde 'Adios Nonino' van Astor Piazolla op zijn naam staan. Op het hoofdpodium speelt 's middags de Anke Angel Boogie Band niet alleen boogie woogie maar ook blues, jazzbal- lads, funk- en soulstukken. Het hoofdoptreden op de zaterdagavond is het programma The Le gends van Michael Varekamp(trompet) en Frits Landesbergen(vi- brafoon). Hun band, met vocaliste Deborah Carter en bassist Ruud Jacobs, slepen het publiek mee op een spannende tocht langs de kopstukken van de swing- en jazzmuziek, zoals Louis Armstrong, Duke Ellington, Count Basic, Billie Holiday en Benny Goodman. Op zondagmorgen is er in de Grote Kerk in Veere een jazzkerk- dierist met het zwarte gospelkoor The Resurrection Singers, dat al eerder te gast was op het jazzfestival. Een speciale plaats neemt deze keer het Attractiepark Waterland Neeltje Jans in met het optreden van de Dutch Swing College Band op zaterdag 17 september in het Delta Plaza. Bob Kaper leidt dit bekende ensemble. Hij nam de stok in 1990 over van de legendari sche Peter Schilperoort. Ondanks alle veranderingen in de loop van de tijd is de DSC Band bekend gebleven om zijn eigen, zeer her kenbare geluid. Speciaal ter gelegenheid van het 15-jarig jubileum geeft Jazz by the Sea een jubileum-CD uit met 15 nummers van bands die allemaal tijdens dc diverse jazzfestivals gespeeld hebben. Het is de bedoe ling dat de CD in juni uitkomt. Op de website www.jazzbythesea.nl staat vermeld op welke wijze men in het bezit kan komen van deze unieke CD. (vervolg van voorpagina) Als de NS zijn zin krijgt, moe ten reizigers in de toekomst twee keer overstappen voor een dagje naar Amsterdam of een kaartje kopen voor de dure, comfortabele HSL. "De NS kijkt naar het geld na tuurlijk. Dat heb je als je privati seert. Als overheidsbèdrijf ging het een stuk beter", stelt een van de conducteurs. Voor de twee conducteurs die anoniem willen blijven, is de waarschijnlijke nieuwe dienstregeling ook niet positief. "Wij krijgen minder mensen in onze trein. Dat is jammer." In een andere wagon zit Dick Krouwel te bellen. De Vlissin- ger is manager bij de NS trei- nonderhoud. Hij reist gratis met dc trein, maar verkiest vaak de auto boven de trein. Nu reist hij onder werktijd, comfortabel en rustig in de luxe eersteklasstoel. Dick steunt het protest tegen de plannen van zijn werkgever. "Het is voor de reizigers zwaar waardeloos." Ook de andere rei zigers in de intercity blijken zijn mening te delen. "Overstappen en vertragingen kosten tijd en zo jaag je mensen op kosten", ver telt Bram van der Schuit uit 't Gooi. Hij heeft net een paar da gen in zijn Walcherse vakantie huisje gespendeerd. "Als het plan doorgaat pak ik straks mijn auto en ga ik helemaal niet meer met de trein", besluit Bram. KAPELLE - In de zomer gaan veel Nederlanders weer op weg met de caravan. Maar die heeft vaak een hele tijd in de stalling gestaan en het is dan ook de vraag of de caravan technisch nog wel in orde is. Om pech voor te zijn, biedt de ANWB een gratis keuring aan. De keuring bestaat uit een con trole van alle vitale delen die met veiligheid te maken hebben. Bijvoorbeeld de banden, de elektrische installatie, remming en verlichting. Woensdag 27 en donderdag 28 april vinden de controles plaats, van 14.00 tot 20.00 uur. Iedereen is welkom met de cara van, zowel leden als niet-leden van de ANWB. Voor leden van de Wegenwacht is er een leuke attentie. De keuring is bij het Wegen wachtstation, Vierwegen 1 in Kapelle. Verschijnt in een oplage van 53.400 elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Middelburg. Vlissingen en Veere. Directie Algemeen Directeur J.V. Munsterman Commercieel Regiodirecteur C/i. van tien Oosterk/unp Redactie Algemeen Hoofdredacteur Mw. G. Arendsen-Tuiten Hoofd Redactie Jan Dirk van Sclieycn Eindredactie lillen de Drcu 0113-274023 of 06-54267132 rcd.faamts'whk. wcgcncr.nl Advertentieverkoop Bladmanager Pieter Karman Verkooptcam Mincke Crucq 0113-274017 (privé 06-51221131) Linda Heikoop 0113-274013 (privé 0118-641569) Kanton Telussa 0113-274060 of 06-25031343 De Paam is een uitgave van Wegener Huis-aan-huiskranlen IIV. Wegener lluis-aan-huiskranlen KV is een onder deel van het Wegener-conccm. Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toeixissing de Algemene Advertentievoorwaarden huLs-aan-liuiskranten Wegener NV. Een exemplaar van dc Algemene Adver tentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Dc door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dal wordt gebruikt door onze administratie en om u Ie (laten) informeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en dc werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig gese lecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt kunt u dat schriftelijk melden bij Wegener lluis-aan- huiskranlen KV, tjt.v. A .T. Kooij, Hoofd Marketing, postbus 6V2,7500 AR Enschede. Kantoor Fruitlaan 4c. postbus 5.4460 AA GOES Openingstijden Maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 830 tot 17,00 uur. Woensdag gesloten. Afsluitlijden Redactie Vrijdagmiddag 17.00 uur Advertenties Maandag 12.00 uur. Duo's vrijdag 17.00 uur Bezorging Dc Faam niet ontvangen? Bel 0113-274093 Druk Wegener Nicuwsdruk Breda MIDDELBURG - Veel muziek in de hoofdstad van Zeeland. Koor- en samenzang. Middel burg vól-koren is een Middel burg gevuld met koren. Zestig zingende koren zijn op zater dag 4 en zondag 5 juni gratis in de binnenstad. Met ruim tweeduizend zangers uit Nederland, België en Duits land is Middelburg vól-koren uitgegroeid tot het grootste zangfestijn in Zeeland en om streken. Na vorig jaar nog vijftig koren te ontvangen is het de or ganisatie van Middelburg vólko ren deze keer gelukt zestig zang groepen te strikken voor het feest. Op twaalf locaties verzor gen ze ruim 120 miniconcerten. Jonge talenten kunnen ook hun stem laten horen. Bij de work shop 'sing it' krijgen jongeren van twaalf tot en met zeventien jaar de mogelijkheid kennis te maken met solo- en samenzang. Met de daarbij horende micro foontechniek en presentatie oe fenen ze een ingestudeerd pop nummer. Aan het einde van de workshop is er een presentatie op het Abdijplein. De optredens vinden onder an dere plaats in de Nieuwe Kerk, de Koorkerk, de Doopsgezinde Kerk, maar ook in de Drvkkery, de Concertzaal en antiekhandel De Pagter. Twee verschillende koren stappen ook op de rond vaartboot en zingen vanaf het water belangstellenden toe. Op zaterdag begint de zang op 1 1.00 uur en op zondag om 13.00 uur. Gratis programma's zijn verkrijgbaat vanaf 27 mei bij de Drvkkery, de Touristshop op de Markt in Middelburg en bij de vvv-kantoren in Walche ren. Informatie en programma staan op www.middelburgvolko- ren.nl. OOSTKAPELLE - Het accent van de viering van de nationa le bevrijding op 5 mei ligt op Walcheren in Vlissingen. Daar wordt het bevrijdingsfestival van Zeeland gehouden. Maar ook in Grijpskerke, Oostka pelle, Middelburg en Arne- muiden zijn bevrijdingsacti viteiten. Muziek cn een fraaie fotopre sentatie 1940-1945 zijn onder deel van de viering van bevrij dingsdag 5 mei in Oostkapelle. In ontmoetingscentrum De Hal ve Maan is tussen 13.00 en 20.00 uur een fotopresentatie te zien over de periode 1940-1945, de mobilisatie in 1939-1940, het bombardement van Middelburg, de bouw van de bunkers en het bombardement op Westkapelle. Ook zijn kiekjes te zien van de evacuatie van ouderen in 1942, de bevrijding, dc waterperiode en het bezoek van koningin Wil- helmina. Ook begint in De Hal ve Maan om 20.00 uur een zang avond met Hollandse liedjes met medewerking van Muziekvere niging Euphonia uil Goes. Het orkest staat onder leiding van Jan Kaaisteker. De dorpsraad in Grijpskerke houdt een bevrijdingsbarbecuc op de speelweide in het dorp. Dorpelingen kunnen daar vanaf 17.00 uur aanschuiven. In Middelburg is op donderdag de gewone weekmarkt te vinden cn daarnaast ook een Hemelvaart- markt met curiosa, antiek en boeken. De 1 lemelvaartmarkt wordt ook op vrijdag 6 mei ge houden. Op bevrijdingsdag wordt in Arncmuiden een rom melmarkt gehouden door KV- TOP. advertenties) Autotaalglas Vlissingen Gildeweg 13 (bij Mirocenter) Autotaalglas. Zo doen wij het. 0900-8998533 (0,oi/min) of www.palsgroep.nl 3500 m2 sanitairshowroom volgens nieuw concept! „OOWVONO Huifakkerstraat 10 Breda Noord Tel. 076-5937100 (Nabij de MegaPranis) Bosscheweg 253A Tilburg Tel. 013-5821391 (Nieuw in Tilburg!) Serooskerke. De Zandput, le zing, 'Kweken met een goed geweten', KMTP Groei Bloei, 20.00 uur. Middelburg, De Drvkkery, wandeling, thema: kerken, GidscnGilde, 10.30 uur. Nederlandstalig, 14.00 uur. Duitstalig. Oost-Souburg, De Kwikstaart, fietstocht. ANBO, 13.00 uur. Middel burg, De Drvkkery, popmu ziekquiz, 19.30 uur. Middelburg, De Drvkkery, wandeling, 'VOC wande ling', GidsenGilde, 10.30 uur. Nederlandstalig, 14.00 uur. Duitstalig. Middelburg, De Drvkkery. wandeling, 'Middelburgse heldinnen', GidsenGilde, 10.30 uur, Nederlandstalig. 14.00 uur, Duitstalig. Vlis singen, Nollebos, Oranjeloop, trimloop, Atle tiek- en Duursportvereniging Dynamica, 11.00 uur. Middelburg, Dc Zandkuil, Breewcg, bevrijdingswandel tocht, MTV'69, 25 km. 8.30- 11.00 uur, 40 km, 8.30-10.00 uur, overige afstanden, 10.00- 14.00 uur. Middelburg, Bap tisten gemeente De Fontein. Kruitinolenlaan, rommel markt, fancyfair, 9.00-14.00 uur. Domburg, De Parel, Schil dersweek, 'In het Licht van Walcheren', 14.00-17.00 uur. Domburg, Badhotel, Schil dersweek, 'In het Licht van Walcheren', 19.00-24.00 uur. Arncmuiden, Houtwerf Meer man, Schildersweek. 'In het Licht van Walcheren', 14.00- 17.00 uur. Domburg, Badho tel, Schildersweek, 'In het Licht van Walcheren', 19.00- 22.00 uur. Middelburg, De Drvkkery, wandeling, thema: geschiede nis, GidsenGilde, 10.30 uur. Nederlandstalig, 14.00 uur. Duitstalig. Vlissingen, club huis WIK, Adr. Coorteiaan, wandelmorgen 50+, 9.00 uur. Domburg, De Parel, Schil dersweek, 'In het Licht van Walcheren', 14.00-17.00 uur. Domburg, Hotel Galerie Duinheuvel, Schildersweek. 'In hel Licht van Walcheren'. 20.30 uur. VLISSINGEN -Als vervolg op de succesvolle workshopprc- ductie 'Cirkels' die in 2004 op het Straatfestival werd uitge voerd gaat De Werf ook dit jaar weer werken aan een voorstelling op een ongewone locatie. Met een mix van dans, theater, film en muziek moet het stuk Schakels genaamd net zo suc cesvol worden als het resultaat van de workshop tijdens het Straatfestival vorig jaar. De Werf zoekt daarvoor enthou siaste spelers, muzikanten, (bre- akjdansers, (theater)techneuten. film (cn video) makers (licht/ge luid/camera) en iedereen die mee wil werken aan deze bijzon dere theatervoorstelling. Des kundigen begeleiden de repeti ties. Dies le Due en Coen Aalb- erts zorgen voor de muzi.ek. Dc dans is in handen van Gwendo lyn I lilgersom, voor de film/vi deo opnames zorgen Rieks Soe penberg en Dirk de Kam (VOP Juister) en het spel, vormgeving en artistieke leiding is in handen van Rob Maaskant (Het Bedrijl v/h) Nieuw dit jaar is het onderdeel film. Van tevoren opgenomen fragmenten en live registraties zullen een belangrijke rol gaan spelen in de voorstelling. Voor de onderdelen muziek en dans i: het belangrijk dat de deelnemei - al een bepaalde muzikale ol technische basis hebben, dus eer, instrument bespelen of dat ze Of een dansschool zitten. Gespeeld wordt in dc oude plaatwerkerij van De Schelde, een plek - aldus de organisatie - waarvan de uit straling een belangrijke inspira tiebron is voor de voorstelling. Uit in Vlissingen geeft tijdens kantooruren meer informatie via telefoonnummer 118-415244. Voor uitgebreide informatie: www.straatfestival.nl

de Faam | 2005 | | pagina 3