m Klomppop viert het zilveren jubileum na Hemelvaartsdag 2MF valt landelijk op in coverwedstrijd Studenten cabaretesk over eigen Roosevelt Academy Coyote speelt mix van theater en martial arts in liefdesdrama Muziek en straattheater in Ovezande Cuby viert een feest met Kaz CINE CITY VLISSINGEN SCHUTTERSHOF MIDDELBURG PODIUM 'T BEEST GOES Melanie in het Arsenaaltheater Wokrestaurant in oude bios Nieuwe cd voor Rebba the Loon PODIUM Expositie vier beeldhouwers Jeugddisco bij Opa Kees Groei en bloei houdt lezing over tuinkas Ladies in Lavender O The Pacifier XXX 2: The Next Level *<t Kingdom Of Heaven 4? ton Of The Mask Boogeyman White Noise After The Sunset The Interpreter Assault On Precinct 13 Be Cool Robots Nederlands versie The Ring Two Hitch Miss Congeniality: Armed And Fabulous Moviezone Distant Lights Un Long Dimanche de Fian^ailles Onze Kust Lepel Garden State Sideways Gevarieerd Dik tevreden Bovengemiddeld Paradiso Stevige rock Straatfestival Programma Oorlog Verweven DONDERDAG VRIJDAG ZONDAG WOENSDAG Woensdag 27 april 2005 De Faam 19 Voorpremière Dinsdag 19.00 uur. Vertelt liet prachtige verhaal over twee ongetrouwde, oudere zussen, die een jonge violist in huis nemen na een bootonge luk. Première Dagelijks 13.45. 16.15. 19.15. 21.45 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Een gewelddadig verhaal over marinier Shane Wolfe, die de opdracht krijgt om te babysitten op vijf kinderen van een ver moorde wetenschapper. Première Dagelijks 13.45. 16.15, 19.00. 21.30 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Actiefilm over xXx agent, Da rius Stone, die een aanslag op een internationale meeting van wereldleiders moet voorkomen. Woensdag 20.15 uur. Een monumentaal epos over verdraagzaamheid, eer en hu maniteit tijdens de kruistoch ten. Romantische actiefilm. Donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag, woensdag 13.45. 16.15 uur. Zaterdag en zondag 13.45. 16.15. 19.00 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Het legendarische Masker van Loki komt, in deze superkomische familie film, nu op miraculeuze wijze in handen van een klein kind te recht. Dagelijks 21.45 uur'. Zaterdag nacht 24.00 uur. In deze horror, thriller wordt Tim achterna gezeten door een angstaanjagend verleden, dat te maken heeft met het monster uit de slaapkamerkast: de Boo geyman. Donderdag t/m dinsdag 14.00. 19.30. 22.00 uur. Woensdag 14.00. 22.00 uur. Zaterdag nacht 24.00 uur. Jonathan River maakt kennis met het Electronic Voice Phe nomenon, een medium waarbij doden via radio en video appa ratuur communiceren met de levenden. Dagelijks 16.30, 19.15 uur. Dinsdag niet om 19.15 uur. Een gewelddadige film over de meesterdief Burdett, de opper machtige gangsterbaas Henri Mooré, agente Sophie en een superdiamant. H Dagelijks 18.45. 21.45 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Het gevaar van een grote moordaanslag op Amerikaanse bodem groeit. Silvia en Tobin moeten snel te werk gaan om een angstaanjagende internatio nale crisis te voorkomen. Dagelijks 13.45 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Een groep mensen is, in deze actiefilm, af gesloten van de buitenwereld en wordt belaagd door een stel moordenaars. Donderdag t/m dinsdag 21.30 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. Komedie, over een maffiose film baas die het in de muziek industrie gaat proberen. Dagelijks 14.00. 16.15 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Het verhaal neemt je mee op reis naar de spectaculaire wereld van de robots. Familie komedie. Zaterdagnacht 24.00 uur. Een triller, horror, die zich af speelt, in het stadje Astoria, waar Rachel werkt en een nieu we start hoopt te maken. Maar ook daar wordt ze achtervolgd door Samara, die door gaat met het zaaien van dood en verderf. Donderdag, vrijdag, maandag, dinsdag, woensdag 18.45, 21.30 uur. Zaterdag en zondag 21.30 uur.. Alex 'Hitch' Hitchens (Will Smith) is een legendarische 'da le dokter' in New York die de meest onmogelijke mensen aan elkaar weet te koppelen. Wan neer hij zelf de mooie Sara leert kennen blijkt het toch moeilij ker om de kneepjes van hel vak op haar toe te passen. Dagelijks 16.15, 19.00 uur. Actie film, met in de hoofdrol dc beeldschone Gracie Hart, die werkt als undercover agent bij de FBI. Donderdag, 20.00 uur. Een dorpje aan de Oder, op dc toen nog gesloten grens van Po len en Duitsland. Tragische ta ferelen op de grens tussen Eu ropa en armoe. Vrijdag 19.30 uur. Zaterdag 22.00 uur. Zondag, maandag, dinsdag 20.00 uur. Met Audrey Tautou (Amélie) als Mathilde, die niet gelooft dat haar geliefde Manech is ge sneuveld in de Eerste Wereld oorlog en een speurtocht naar hem begint. Vrijdag 22.15 uur. Zaterdag 19.30 uur. Zondag 14.00 uur. Woensdag 20.30 uur. Zeer indrukwekkende docu mentaire over onze bijzondere kustlijn, die het lage land scheidt van de schitterende en immer dreigende zee. Maandag, dinsdag, woensdag 14.00 uur. Het negenjarige jongetje Lepel ontvlucht zijn gemene oma Koppcnol en probeert samen met het stoere meisje Plcun, zijn op mysterieuze wijze, ver dwenen ouders terug te vinden. Donderdag en zaterdag 20.30 uur. Andrew keert terug naar zijn geboortestad en ontmoet Sam. Haar gevoeligheid en warmte zorgen ervoor dat Andrew zijn hart durft te openen en haar over zijn pijn en geluk vertelt. Dinsdag en woensdag 20.30 uur. Twee vrienden maken een reis je door een wijnstreek. Gewel dige zwartromantische kome die van de maker van About Schmidt. VLISSINGEN - Wie kent het niet? Beautiful People van Me lanie. Deze grote mevrouw treedt maandag 16 mei op in het Arsenaaltheater in Vlissin- gen, aanvang 15.00 uur. Melanie kreeg tijdens haar op treden tijdens het beroemde pop concert in Woodstock een staan de ovatie voor haar nummers. Bij de wereldhit Beautiful Peo ple was zij de eerste artiest in de wereld die de toeschouwers er toe bewoog hun aansteker in de lucht te houden. Ze schreef er la ter de hit Lay Down over. Wie haar optredens volgt, weet dat de Amerikaanse (uit New York) in die vele jaren niets heeft verloren van haar charme. Ze treedt nu op met in het verleden gewortelde tijdloze muziek. VLISSINGEN - In het appar tementencomplex Alhambra in Vlissingen opent in juli op de begane grond een wokrestau rant. De ruimte wordt gehuurd door ondernemer H.Ying uit Middelburg. Ying is eigenaar van het Chi nees-Indisch restaurant de Nieu we Pauw in winkelcentrum Dau- wendaele in Middelburg. Hij gaat begin mei de driehonderd vierkante meter grote bedrijfs ruimte verbouwen op de hoek van de Spuistraat en de Coosje Buskenstraat. Het nieuwe wokrestaurant opent in juli en biedt dan plaats aan honderdtachtig gasten. MIDDELBURG - De Walcherse popgroep Rebba the Loon pre senteert zondag 1 mei) dc nieu we cd Three of a Kind. De pre sentatie begint om 20.00 uur in Café 't Schuttershof in Middel burg. OVEZANDE - Jongerencen trum De Klomp houdt rond om Hemelvaartsdag traditie getrouw twee grote festivals in Ovezande. Voor het vijfentwin tigste jaar is dat het popfesti val Klomppop. Ditmaal (een malig) niet op Hemelvaarts dag, maar vrijdag 6 mei. Twee dagen later beleeft het Beve- laiidse dorp de achttiende edi tie van het Straatfestival Ove zande. Beide evenementen vinden plaats in twee grote festivaltenten op het sport park. Het Klomppop festival beleefde zijn primeur in 1981 in De Sten- ge in 1 leinkenszand en vindt sinds tien jaar zijn thuishaven in Ovezande. Dit jaar dus een bij zonder programma met vijftien bands in veertien uur lijd, te be wonderen op twee podia in de twee aan elkaar gekoppelde ten ten. Ook is er weer het bekende natje en droogje en staan er kramen waar van alles kan worden ge kocht. De organisatie verwacht tegen de duizend bezoekers. Er worden allerlei soorten mu ziek uit de popscene verwacht. Van Ska en reggae, blues rock tot punkrock wordt het festival pu bliek voorgeschoteld. Een aantal aantrekkelijke nieuwe of gevestigde hoofdacts uit binnen- en buitenland zijn te zien op dit festival, waarbij vol gens de organisatie de term 'ge varieerd' alleszins van toepas sing is. Genoemd wordt van ska/reggae tot bluesrock en van southern hardrock tot frisse punk-rock. Absolute pu bliekstrekkers zijn ongetwijfeld Intwine, de Travoltas, J.-Stars, Muff, The Strikes, White Cow bell Oklahoma (Can.) en Jake De Travolta's, een publiekstrekker tijdens Klomppop. (foto: pr) Brennan Confidence Men (USA). Voor de Zeeuwse inbreng zorgen Misty Basement, Voidd Stea dy Douglas, Cosmic Slop, Uni ted Forces, Headmode, It Takes Two en de winnaar van 2ndln- fluenz. De afrap wordt al om 11.00 uur gegeven en het gaat door tot 01.00 uur 's-nachts. Kaartver koop enkel aan dc kassa vanaf 10.30 uur. Reserveren via tic- kets@klomppop.nl of telefo nisch via 0113 655762 Vanwege de slechte bereikbaar heid met openbaar vervoer laat de organisatie voor het derde jaar een pendelbus rijden vanaf station Goes. Vanaf 10.00 uur elk heel uur vertrek vanaf het Goes busstation en op de halve GOES - 2MF uit Rilland heeft de tweede Zeeuwse voorronde gewonnen van de Clash of the Coverbands. De band speelt dance classics en disco met een vleugje rock. 2MF haalde de overwinning vorige week woensdag in het Heartbreakcafé aan de Grote Markt in Goes. Twee weken eerder plaatste Over the Edge zich al voor de halve finale. Er volgen nog twee Zeeuwse voor rondes in de Goese uitspanning. Het café was dan niet afgela den vol, maar de aanwezigen hadden wel verstand van zaken. John Van den Borne ("Let op: de V met een hoofdletter, dat heeft met het adel ij ke verleden van mijn familie te maken") uit Arnhem was in ieder geval dik tevreden. "Het ene deel van de mensen kwam specifiek voor de bands en de anderen kwa men om te genieten. Zoiets is een mooie mix." Ook over dc kwaliteit van de Zeeuwse deelnemers was hij te spreken. Volgens hem staken ze met kop en schouders uit boven het gemiddelde. Hij noemde vooral de winnaar van de avond, 2MF. Deze achtmansfor matie compleet met achter grond zangers heeft hij voor de halve finale in Tivoli in Utrecht gepland. "Daar komen ze ge- 2MF speelt tijdens de halve finale in Utrecht. (foto:pr) zien hun samenstelling meer tot hun recht", stelt hij vast. Hij is de organisator namens de Stichting Clash of the Cover bands. "Die heb ik zelf opge richt. Er komen namelijk steeds meer bands, terwijl er steeds minder mogelijkheden zijn om op te treden", argumenteert hij het doel van de coverwedstrijd. Daarvoor heeft hij Nederland in tien regio's verdeeld. Dc uitein delijke winnaars in die regio's concerteren tegen de winter in Paradiso. Daar op het podium verschijnen is voor de meeste muzikanten een droom. Nage noeg alle grootheden in dc pop muziek stonden daar ooit op het affiche. "Het gaat er niet om precies hetzelfde te spelen als de oor spronkelijke band. Het gaat er om iets eigens toe te voegen zonder het oorspronke lijke los te laten", omschrijft hij het belangrijkste punt waar de jury op let. "Trouwens", voegt hij er aan toe, "ook het publiek heeft een stem." Frons uit Bruinisse met stevige rock en Unabomber - Hardrock a'la Creed - uit Oudewater ein digden vorige week gelijk. De volgende voorrondes staan ge pland op de woensdagen 4 en 18 mei, eveneens in Heartbre akcafé in Goes, aanvang 21.00 uur. MIDDELBURG - Waar kwam de drang voor het oprichten van Zeelands eigen universiteit vandaan? En wat speelt er zich nu allemaal af in de Middelburgse collegezalen en studentenhuizen? Studenten van de Roosevelt Academy in Middelburg hebben de anekdotes over leraren, de komische situaties die het men gen van culturen en hel studen tenleven in de Zeeuwse hoofd stad met zich meebrengen, in een cabaretvoorstelling samen gevat. Woensdag 4 mei wordt het pro duct in de Stadsschouwburg ge toond. Het optreden begint om 20.30 uur. Sinds het begin van dit jaar is een enthousiaste groep studen ten bezig met het maken van een theatervoorstelling over het le ven op hun gloednieuwe univer siteit. Repetities vinden plaats onder de bezielende leiding van de, van oorsprong Russische, pro fessor Dasha Krijariskaia. De teksten zijn geschreven door Sergey Avrutin. Opgefleurd met liedjes is het een hilarisch ge heel geworden. De Stads schouwburg in Middelburg heeft geholpen met de productie en de studenten bedanken schouwburgdirecteur Gerard Peijs en zijn medewerker Bart Hill. Voor de studenten van Roosevelt Academy zal de avond van woensdag 4 mei een feest van herkenning zijn, voor bewoners van Middelburg moet het vol gens de aankondiging 'de per fecte gelegenheid zijn om ken nis te maken met dc (fictieve) onstaansgeschiedenis van deze universiteit.' uren terug vanaf Ovezande naar Goes (tot 01.30 uur) In afgelopen jaren maakten een paar honderd mensen gebruik van deze busdienst. De liefhebbers van verrassend straattheater, dolkomische clow nerie, spectaculaire acrobatiek en opmerkelijke live muziek zul len op zondag 8 mei naar Ove zande moeten. Als de weergoden mee willen werken, wordt het dorpscentrum overspoeld door vele duizenden mensen, zoals in de voorgaande zeventiende edi ties van het Straatfestival Ove zande is gebleken. Natuurlijk zal ook een bezoek aan de braderie en de kinder- markt de moeite waard zijn. Ook dit jaar is er een Roofvogelshow te bewonderen. Op het programma van het Straatfestival staan dit jaar ze ventien groepen en artiesten, waaronder professionele acts uit binnen en buitenland. Zo zijn er Lc Graal uit Frankrijk, Knans Kabora, Berry Knapen, Puppets. Etc., Nakupelle, Aeromania, Bus-a-Nova, Ben Zuddhist, Jop- pe Wouters. Mo Mo en Toon Maas In en bij de festivaltenten zijn er muzikale optredens van Mijn heer Tom Stampertjes, Zwoe- lie Troelies Lamakettas, Boo's Jazzoo's, Bertus Borgers Foy er Rockband, en WC Experience is de afsluitende feestpop band. VLISSINGEN - Theater groep Coyote speelt zaterdag 21 mei de voorstelling Deshi- ma in Vestzak 99 in Vlissin gen. De Brabanders doen dat in samenwerking met de op richter van de Nederlandse Aikidobond, Ruud van Gin- kel. Deshima schetst een liefdes verhaal van de samoerai Hara Kei en de Hollandse vrouw Emma Gerlach. Emma leeft in Deshima, een Nederlandse handelskolonie waar haar vader zich gevestigd heeft als hande laar in koffie, thee en specerij en. Het verhaal speelt zich afin 1860 in Japan, een periode waarin de Amerikanen Japan dwongen om hun havens open te stellen voorde internationale handel. Een oorlog is op handen waarin Hara Kei de kant kiest van Sho- gun Tokugawa die ten strijde trekt tegen de Amerikanen. Dc liefde tussen Emma en Hara Kei loopt in dit spanningsveld stuk en ze verlaten elkaar. Uit eindelijk is het nooit tot een oorlog gekomen. Emma en Ha ra Kei hebben elkaar niet meer gezien. Een liefde die nooit vergeten is, maar niet geleefd kon worden. Theatergroep Coyote is opge richt in 1989 mei het doel bij zondere theaterproducties te maken waarin amateurs en pro fessionals samenwerken vanuit een gezamenlijke fascinatie voor theater. De stijl van Coyo te kenmerkt met een multidis ciplinaire werkwijze; het gezel schap combineert oosterse en westerse theatertechnieken. Binnen theatergroep Coyote hebben is daardoor een eigen stijl van theater ontwikkeld waarbij Aikido, een Japanse martial art. ingezet wordt om het spel te versterken in dyna miek, ensemble en expressie. Ruud van Ginkel is oprichter van de Nederlandse Aikido bond Aikido Shoryukai en He- lene Meyer is oprichter en re gisseur van theatergroep Coyo te. Binnen Coyote werken zij sinds 1992 samen. Aanvanke lijk werd Aikido ingezet om het fysieke spel te versterken. De spelersgroep had naast de repe tities ook wekelijks training in spel en Aikido. Later zijn Aiki do en spel steeds meer verwe ven en werkten Ruud en I lele- ne zowel in de trainingen als repetities samen. "Centraal in ons theatrale werk ligt steeds het integreren van spel en aiki do met het doel een geheel ei gen stijl van spelen te ontwik kelen. Met name de dynamiek en de beweging hebben ons speciale aandacht in het combi neren van spel en Aikido, "ver klaart het tweetal De voorstelling zaterdag 21 mei begint om 20.00 uur. Kaar ten zijn verkrijgbaar via www.uitinvlissingen.nl. Na af loop van de voorstelling volgt een nabespreking. VLISSINGEN - Cuby and the Blizzards komen don derdag 7 mei naar het Arse naaltheater in Vlissingen met hun onvervalste aan stekelijke rauwe stadsblu- es. Dc band van Harry Muskee bestaat veertig jaar. In de be ginperiode musiceerde de Drentenaren onder meer met Herman Brood achter de pia no. Ze maakten furore in de hele wereld en werden de evenknie •genoemd van John Mayall. Uiteindelijk viel de band uit elkaar, maar een reuniecon- cert bracht ze jaren geleden weer bij elkaar. Een theater tournee volgde. Voor het ju bileum tournee dit jaar is Kaz Lux uitgenodigd voor een solo-optreden. De kritie ken dit jaar luiden samenge vat: 'Oude rotten, maar hele maal van deze tijd.' Het concert in Vlissingen be gint om 20.15 uur. Vlissingen, calc Speyk, Dan ny Vera, 22.00 uur. Vlissin gen, Arsenaaltheater, Alke- mae Bloemen, try-oul, 20.15 uur. Goes, 't Beest, Jaya The Cat, Red Flag 77 en Scnsa Yuma. punk, 21.00 uur. 's-Hecrcn- hoek, feesttent. Kerkplein, De Deurdouwers, Surrender en Gino The Buldoze Band, 'Koninginnenach', 20.30 uur. Vlissingen, café De Concur rent, De Lekke Band. 22.00 uur. Middelburg. Stads schouwburg, Het Groot Niet te Vermijden. 'Wonderful Li ve', 20.00 uur. Vlissingen, Vestzak99, Keesen Co, 'De Laatste der Onverstandigen', toneel, 20.15 uur. Goes, café La Strada, United Forces, pretpunk met metal en Ufi, Koninginnenacht live, 21.00 uur. Middelburg, Bar Ameri can. Armand. 20.30 uur. Vlissingen, Arsenaaltheater, Nacht van Vlissingen, mu ziektheater, 21.00 uur. Goes, 't Beest, Peter Pan Speedrock, El Guapo Stunt- team en Air Guitar Champi onships, luchtgitaarkampioen schappen, 15.30 uur. Veere. Grote Kerk, Monique Cop per. piano. 15.30 uur. Vlissingen, café Popeye, Co pycat, 22.30 uur. Goes, He- artBreak café, 3e voorronde The Clash of the Cover Bands 2005,21.00 uur. Vee- re, Grote K"erk, Klang Ensem ble, muziek van Barbara Ell ison, 16.30 uur. Veere. Grote Kerk, Sytse Buwalda, coun tertenor en David van Ooyen. luit, markizaat concert, 17.30 uur. Middelburg, Stads schouwburg, studenten van de Roosevelt Academy, 'The Irresistible Rise of RA', caba ret, 20.30 uur. Vlissingen. oude timmerfabriek. Scheld- eterrein. Zeeuwse Slavernij Moment, try-out theater, 20.30 uur. Middelburg, Con cert- en Gehoorzaal, Kon. Oratorium Vereniging Tot Oefening en Uitspanning, herdenkingsconcert, 20.30 uur. OOSTKAPELLE - Vier Zeeuwse beeldhouwers expo seren van 15 mei tot 21 mei hun beelden in Oostkapelle. De Zeeuwen hebben allemaal een opleiding in België achter de rug. De Academie voor Schone Kun sten stelt hoge eisen aan zijn stu denten. Hierdoor is de kwaliteit van de beelden hoog op de tentoonstel ling in Oostkapelle. De kunstenaars werken nu sa men in een atelier, het Hotel in Kapelle. De expositie is open van 1 1.00 tot 17.00 uur en is te zien in Ho ge Weide 49 in Oostkappclle. GOES - Het Goese jongeren platform organiseert een jeugddisco op vrijdag 29 april in discotheek Opa Kees aan de Grote Kade in Goes. De avond is bedoeld voor scho lieren van dertien tol en met vijftien jaar. Vanwege dc 'konin ginnenach' is gepaste kleding, oranje, rood, wit of blauw, ge vraagd. De disco is open van 19.30 tot 23.30 uur. KRABBENDIJKE - Tuinple- zicr. Ook in de winter? Groei en bloei, afdeling Goes, houdt op donderdag 28 april in samenwerking met CF Tuin- techniek een lezing over groei en en bloeien in een glazen huis. Onderwerp is het plezier van ccn kas een in de tuin. I let over winteren van kuipplanten, plan ten kweken die een hoge tempe ratuur vragen en vroeg zaaien en stekken, het komt allemaal aan bod. De lezing vindt plaats bij CF Tuintechniek, J.W. Frisostraat 31, in Krabbendijkc. Voor aan vang is de tuin inclusief zijn di verse kassen geopend voor be langstellenden. De avond begint om 19.30 uur. Toegang is gratis.

de Faam | 2005 | | pagina 19