Vernieuwende ondernemers i> 7 Provincie Zeeland Actieplan fiets 1 lil Geven aan een goed doel? Let op dit keurmerk k HELP EEN HUID UIT DE BRAND Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 17/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Vernieuwend ondernemen werkt. Ondernemers in het midden- en kleinbedrijf die zich erin verdiepen, scoren beter dan collega's die op de oude voet voortgaan. Provincie gebouwen dicht Provinciale Staten Nieuws uit de Staten ^Officiële Mededelingen Verkeer en Vervoer Budgetverdeling activiteiten Stimule ringsverordening Verkeersveiligheid Zeeland 2005 Milieu Saneringsplan Noordweg 68 te Serooskerke Ontwerp-vergunningen Van Dalen Middelburg B.V. Ontwerp-besluit intrekking vergunning Dhr. Vreeke Ontwerp-vergunning JOWENKO Fabricage Industriële Dienstverlening B.V. www.cbf.nl GIRO 1146 Woensdag 27 april 2005 De Faam 17 Nieuws Tot 17 mei ligt het ontwerp-actie- plar fiets ter inzage in de ge meentehuizen en openbare bibli otheken in Zeeland en in het pro vinciaal informatiecentrum, Nieuwe Burg 42, Middelburg. De openingstijden van het cen trum zijn op werkdagen van half tien tot half vijf. Fietsen door Zeeland heet het plan en het komt in de plaats van het huidige actieplan fiets, dat in 1995 werd vastgesteld. Het uitgangspunt is mobiliteit op maat, wat neerkomt op het afstemmen van de auto, de fiets en het openbaar vervoer in de diverse regio's van de provincie. Tegelijkertijd wordt gehoopt dat meer mensen de auto laten staan en kiezen voor de fiets. De provincie, de gemeenten en de waterschappen zijn de eigena ren en beheerders van fietspa den. Zij onderscheiden utilitaire en recreatieve fietspaden. De uti litaire paden zijn vooral om snel van de ene naar de andere plaats te komen, bij voorbeeld van huis naar school en werk en retour. Op recreatieve fietspaden kijken de gebruikers doorgaans niet op een kilometertje meer. Veiligheid Voor beide soorten paden geldt dat zij veilig moeten zijn en com fortabel. Faciliteiten als strooien in de winter en korte wachttijden bij de stoplichten dragen aan het comfort en de veiligheid bij. Ook ongelijkvloerse kruisingen dienen de veiligheid van de fiet sers. Daar tegenover staat dat er op de route minder oversteekmo- gelijkheden zijn dan bij gelijkvloer se kruisingen. Een alternatief kan op sommige plaatsen worden geboden via een aangepaste route. Voor welke methode wordt gekozen, hangt onder meer af van de mate van gebruik van de fietspaden. Ook de kosten spelen mee. Een fietstunnel kost één miljoen euro als die tegelijk met een nieuw fietspad wordt gemaakt en 1,25 miljoen gulden als die in een bestaand pad moet worden aan gelegd. Een fietsbrug komt op vijf ton. Aan het comfort dragen verder bij een goede bewegwijzering en het voorhanden zijn van rustplaat sen. Dat laatste is vooral van belang voor de recreatieve fiet sers. Bushaltes met goede stalling voor de fietsen zorgen er boven dien voor dat mensen minder vlug naar de auto pakken. Aan de hand van acties als Fiets naar je werk en Anders naar school wordt het fietsen extra aangemoedigd. Inspraak Tot 17 mei kunnen reacties op het actieplan fiets worden gericht aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, t.a.v Zeeuws coördina tiepunt fiets, postbus 524, 4330 AM Middelburg. Het ontwerp-actieplan is verkrijg baar bij het provinciaal informatie centrum, Nieuwe Burg 42, post bus 6001,4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400, e-mail infocentrum@zeeland.nl. De tekst is ook te vinden op www.zeeland.nl. via de zoekma chine intypen actieplan fiets; in de lijst die dan verschijnt, aanklik ken: Concept-Aktieplan Fiets 2005/1&V 0501216. Dat is één van de uitkomsten van het onderzoek naar vernieuwend ondernemerschap in Zeeland, dat in opdracht van het provinciaal bestuur, Syntens en de deelne mende bedrijven eind vorig jaar is afgrond. 6 mei De vrijdag na Hemelvaartdag zijn alle provinciale gebouwen gesloten. De dag is voor de provinciale ambtenaren aangewezen als verplichte vrije dag. Dat betekent onder meer dat het provinciehuis, de staten- griffie, het gebouw Groene Woud 1 en Infrabeheer in het kantoor van het waterschap, alle in Middelburg, die dag niet bereikbaar zijn. Alleen de brug- en sluiswachters vervul len hun dienst. Syntens is het innovatienetwerk voor ondernemers in heel Neder land. De Zeeuwse vestiging is in Vlissingen. Blijkbaar raakten de bedrijven en Syntens tijdens de duur van het project, dat van 2002 tot en met 2004 liep, beter op elkaar inge speeld. Bij een tussentijdse evalu atie kwam het waarderingscijfer op 7,6; het eindcijfer is 7,9 en dat ligt net ietsje boven het lan delijke gemiddelde. Vooral de advisering en de doorverwijzing worden op prijs gesteld. Minder tevreden bleek men over de inzet van externe deskundigen en over workshops die werden gehouden. Resultaten In eerste instantie hebben de deelnemende bedrijven zich gericht op het maken van een strategie, waarin zij de vernieu wingsplannen binnen hun bedrijf uit de doeken hebben gedaan. Daarin gaven zij aan welke exter ne netwerken zij wilden gebruiken en op welke innovatieve subsi dies zij een beroep zouden doen. Ook werden één of meer mede werkers speciaal belast met de innovatie. Tot de externe deskun digen hoorden onder andere de Hogeschool Zeeland en TNO. De bedrijven leerden ook van elkaar door samen dingen op te pakken en de daarbij vergaarde kennis te delen. Zo'n 70 procent van de 135 respondenten gaf aan dat de nieuwe werkwijze vruchten afwerpt, hetzij door de ontwikke ling van nieuwe producten, hetzij door de toepassing van verbeter de acquisitie- en marketingmetho- den. Ander profijt werd geconsta teerd in automatisering en inter net en de invoering van syste men, waardoor alles gesmeerder loopt. Bij de vernieuwing van producten en diensten kwam men in 35 pro cent van de gevallen tot zaken die tot dan toe vreemd aan het bedrijf waren; in 68 procent van de gevallen lag de vernieuwing meer in de al uitgezette lijn. Ruim 40 procent van de bedrij ven kon de werkgelegenheid uit breiden dankzij de innovatieve aanpak. Over het algemeen gaat het om banen op het niveau van hoger beroeps- of wetenschappe lijk onderwijs. Ook was er omzet stijging en wel bij 70 procent van de bedrijven. Gedeputeerde Staten hebben de onderzoeksresultaten aan Provinciale Staten gestuurd. De commissie economie en mobili teit had het rapport afgelopen maandag op de agenda staan. Het rapport is beschikbaar bij het provinciaal informatiecentrum, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118- 631400, e-mail infocentrum@zeeland.nl. Het kan worden geraadpleegd op www.zeeland.nl. via de zoekma chine intikken vernieuwend onder nemerschap; uit de lijst die daar na ontstaat kiezen: Eindevaluatierapport - Vernieuwend ondernemerschap in Zeeland- /WEB 0501385. Zeeland mammmmm Tijdens de vergadering van Provin ciale Staten (PS) werd o.a. gespro ken over: Statenvoorstel Concept- Provinciaal Sociaal-Economisch Beleidsplan (PSEB) Het concept PSEB 2005 2008 is vastgesteld met in achtneming van een aantal wijzigingen. De wijzigingen zijn terug te vinden in het Statenvoorstel op de website statenvergadering 15 aoril/WEB 214. Motie 'investeringsstimulans jonge boeren', van het lid Saman (CDA). Gedeputeerde Staten (GS) wordt opgedragen om: een investeringsregeling voor jonge boeren open te stellen, gekoppeld aan de landelijke regeling. In 2005 en 2006 hiervoor 150.000 per jaar beschikbaar te stellen, zodat door verdubbeling van dit bedrag door de Europese Unie, 30 jonge -Zeeuwse boeren een investerings subsidie kunnen ontvangen van maximaal 20.000 per bedrijf. De motie is aangenomen. Motie m.b.t. de één loketfunctie, ingediend door het lid Visser (CU). GS wordt opgedragen om: de één loketfunctie voor ondernemende burgers opnieuw te ontwikkelen en daarbij nadrukkelijk te werken naar één loket bij de Provincie waar zaken integraal worden behandeld. Vervolgens in overleg met andere overheden in Zeeland te komen tot het stroomlijnen en coördineren van vergunninghouders. De motie is unaniem aangenomen. Statenvoorstel Recreatieveer Perkpolder-Hansweert De Stichting "Fiets een rondje met een pontje' is in onderhandeling met een schipper om een veilige en deugdelijke veerverbinding in te zet ten op het traject Perkpolder- Hansweert vanaf 2005 gedurende juli en augustus. PS besloten een bedrag van maxi maal 288.870 beschikbaar te stellen voor realisatie van het recre atieveer Perkpolder-Hansweert en de exploitatie voor de komende drie jaar. Statenvoorstel Startnota en kadernota beleidsplan openbaar vervoer PS hebben ingestemd met een mengvorm van vraaggestuurd en aanbodgestuurd openbaar vervoer. GS hebben hiermee de kaders gekregen om een beleidsplan Openbaar Vervoer op te stellen. Motie m.b.t. startnota en kader nota Beleidsplan Openbaarvervoer, van de leden De Koster, Wiersma, Stoffels, Polderman (SGP), Van der Giessen, Visser, Bouterse en Polderman (WD), waarin zij hun mening uitspre ken dat: 'er op een ontoelaatbare wijze een relatie wordt gelegd tussen de hui dige, te behouden intercityverbin ding vanuit Zeeland richting Randstad en de onderhandelingen over HSL en verdieping van de Westerschelde'. De motie is unaniem aangenomen. Statenvoorstel Beleid provincie Zeeland inzake Brede Doeluitkering Verkeer en Vervoer PS machtigen GS om in het over gangsjaar 2005 subsidies en bijdra gen aan derden te verstrekken pas send binnen het Provinciaal Verkeer en Vervoersplan en het beleidspro gramma Verkeersveiligheid. Uiterlijk 31 december 2005 moet er een nieuwe verdeel- en subsidieverorde ning Verkeer en Vervoer worden opgesteld. Statenvoorstel Zeeuws Kustbeleidsplan 2004 In dit plan staan centraal de zorg voor de waterkeringen en de bescherming die deze bieden tegen overstromingen. PS besloten het Zeeuws Kust beleidsplan 2004 vast te stellen als bouwsteen voor het Integraal Omgevingsplan. Statengriffie «raegBaa^r i'fimft'TiiwwmTaiiMTOWiTMMnrwr" Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg WÊÊÊÊÊÊÊBÊÊÊÊÊÊmmi Het college van Gedeputeerde Gedeputeerde Staten van Zee land hebben besloten om voor het jaar 2005 een bedrag van 108.500 beschikbaar te stellen voor regionale en lokale verkeers- veiligheidsactiviteiten in het kader van de Stimuleringsverordening Verkeersveiligheid Zeeland (SVZ). Zeeuwse gemeenten, water schappen, bedrijven en instellin gen kunnen een aanvraag indie nen bij Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ), Postbus 726, 4330 AS Middelburg. Het college van Gedeputeerde Staten heeft het budget van 108.500 voor de SVZ als volgt vastgesteld: 1. Educatieve binnenschoolse activiteiten 73.000 2. Educatieve buitenschoolse activiteiten 15.500 3. Overige gemeentelijke en waterschaps activiteiten 20.000 Totaal 108.500 De subsidieaanvragen worden in principe op volgorde van binnen komst beoordeeld door de ROVZ- werkgroep Duurzaam Veilig Verkeer. De subsidieaanvragen moeten voldoen aan de kwaliteits criteria genoemd in de SVZ. De afrekeningen moeten vóór 1 november zijn ingediend. Bij toe kenning van de subsidies gelden uitgangspunten vermeld in de SVZ. Voor informatie omtrent de SVZ kunt u zich wenden tot mevrouw J.A.B. Minheere, tel. 0118- 631217 en website: www.rovz.nl/subsidie/. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onderzoeksrappor ten en een saneringsplan ontvan gen van Aannemingsbedrijf Geldof B.V. te Middelburg met betrekking tot de bodemveront reiniging op de locatie Noordweg 68 te Serooskerke. Gedeputeerde Staten zijn van plan deze verontreiniging als ern stig te beschouwen en tevens met het saneringsplan in te stem men (artikel 29 en 39 Wet bodembescherming) De ontwerp-beschikking, met de daarop betrekking hebbende stukken, ligt van 27 april tot en met 25 mei 2005 ter inzage bij de directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8- 17 uur en desgevraagd buiten kantooruren, en in het gemeen tehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9- 12 en 14-16 uur en op donder dagavond van 17.30 - 19.00 uur. Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631736. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aanvragen ontvan gen om vergunningen Wet milieubeheer en de Wet ver ontreiniging oppervlaktewate ren van Van Dalen Middelburg B.V., gelegen aan de Kleverkerk- seweg 65 te Middelburg, voor het veranderen en het in werking hebben na die verandering van de inrichting bestemd voor de opslag, sortering, handel en be en verwerking van ferro- en non- ferro metalen. De aanvragen wor den op grond van de Wet milieu beheer gecoördineerd behandeld. Gedeputeerde Staten en Water schap Zeeuwse Eilanden willen de vergunningen verlenen met voorschriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunningen liggen van 28 april 2005 tot en met 25 mei 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren en bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afd. vergunningen en handhaving, Kanaalweg 3, op werkdagen van 8.00-12.00 uur en 13.00-16.30 uur en (na telefo nische afspraak 0118-675287) op donderdagavond en bij de receptie van het waterschap Zeeuwse Eilanden, Kanaalweg 1 te Middelburg, op werkdagen van 9.00-12.00 uur en 13.00- 16.00 uur en (na telefonische afspraak 0118-621000) van 18.00-21.00 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, lig gen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 26 mei 2004 schriftelijke bedenkin gen tegen de ontwerp-vergun- ning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning Wet ver ontreiniging oppervlaktewateren dienen te worden gericht aan het dagelijks bestuur van het Water schap Zeeuwse Eilanden, doch te worden gezonden aan Gedepu teerde Staten van Zeeland. Hierbij kan worden verzocht om persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Tot en met 18 mei 2005 kan een ieder verzoeken om een ge- dachtenwisseling over de ont werp-vergunningen) (tel: 01180- 631071). Bij de gedachtenwisse- ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge be denkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp- vergunning(en), de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning(en) en belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp- vergunningen) kunnen later be roep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). Gedeputeerde Staten van Zee land willen de vergunning Wet milieubeheer van Dhr. Vreeke intrekken. De reden hiervoor is dat er op de locatie Aagtekerseweg 2 te Aagtekerke, waarvoor vergunning is verleend aan dhr. Vreeke, geen vuurwerkopslag meer plaatsvindt. Het ontwerp-besluit en overige stukken kunnen op verzoek (tele foon 0118-631958) worden ingezien bij de Directie ruimte, milieu en water. Een ieder kan tot en met 12 mei 2005 schriftelijk bedenkingen tegen het ontwerp-besluit indie nen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie ruimte, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen het ontwerp besluit, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ont werp-besluit en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevr. A. de Pijper (tel. 0118-631958). Gedeputeerde Staten van Zeel and hebben een aanvraag ontvan gen om een vergunning Wet milieubeheer van JOWENKO Fabricage Industriële Dienst verlening B. te VEERE voor het veranderen van de inrichting aan de Veerseweg te Veere. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van ■■■HnHHMRIIMIiBHI 28 april 2005 tot en met 25 mei 2005 ter inzage: - bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8.00-17.00 uur en desge vraagd buiten kantooruren; - bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afdeling ver gunningen en handhaving, Kanaalweg 3, op werkdagen van 8.00-12.00 en 13.00- 16.30 uur en (na telefonische afspraak 0118-675287) op donderdagavond. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stuk ken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 26 mei 2005 schriftelijke bedenkin gen tegen de ontwerp-vergun ning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 19 mei 2005kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (0118- 631958). Bij de gedachtenwisse ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge bedenkingen worden inge bracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen later beroep instel len. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot A. de Pijper, (tel. 1958). Voor vragen over het CBF-Keur: Centraal Bureau Fondsenwerving Tel: 0900 202 55 92 0,35 p.m.) VOO* GOEDE DOELEN BRANDWONDEN RESEARCH INSTITUUT www.burnsresearch.nl

de Faam | 2005 | | pagina 17