Nieuwste Grisham Gors start dagbesteding rondom Poppendamme Mijn 'handige man' verliest het van Ben de Graaff... Ben de Graaff Echte vakmensen. Je ziet 't verschil. Aantrekkelijk Walcheren mist zijn koeien Bouw van Koudekerkse tunnel ligt voorlopig stil al35jaar tapijt&parket Open dag en informatie over ZRTI Vlissingen Win 'n gratis boek! Bazaar in kerk Opening van schoolplein Al 35 jaar leggen de vakmensen van Ben de Graaff tapijt en parket. Reden genoeg voor een feestje. Het hele jaar verrassen we u daarom met prachtige aanbiedingen. En omdat onze vakmensen alles zelf voor u leggen hoeft u zich geen zorgen te maken dat uw 'handige man' er een puinhoop van maakt. Dat is het grootste voordeel van Ben de Graaff. Echte vakmensen. Je ziet 't verschil. J CSE pooier! parade tapijt tretford Heuga fcxfoe tapijt karpetten gordijnen parket laminaat planken vloeren vinyl www.bendegraaff.nl Zangavond voor bijbelverspreiding Website van Vrouwenpolder is nu on-line Drachtplanten mi STEP Bonaparte^ Vacatures Stageplaats Boerenhoftuin KOUDEKERKE - De bouw van de fietstunnel bij de krui sing van de Middelburgse- straat ligt stil vanwege een lo pende onteigeningsprocedure. Bij de opening van de Rondweg was de verwachting dat de bouw van de tunnel dit voorjaar wordt voortgezet. Recente ontwikkelingen in de onteigeningsprocedure maken dit onmogelijk. De huidige eige naar van het te onteigenen per ceel heeft bij de Hoge Raad cas satie aangevraagd. De provincie legt een tijdelijk fietspad aan dat de rondweg ge lijkvloers kruist ten zuiden van de aansluiting met de Middel burgsestraat. VROUWENPOLDER - De breedste stranden, de mooiste omgeving, culinair genieten en de Oosterscheldekering. Dat zijn redenen om Vrouwenpol der te bezoeken, althans vol gens de nieuwe website www.vrouwenpolder.nu die vorige week on line ging. Op de website is veel informatie te vinden over acties, bedrijven en horeca. Ook het dorpsnieuws staat vermeld, slechtweer voor zieningen, gegevens van de Dorpsraad en zelfs de weerbe richten. De informatie op de website is niet alleen in het Nederlands vermeld, ook in het Duits zijn die vielen Höhepunkte van Vrouwenpolder te vinden. De website is een initiatief van de Ondernemers Vereniging Vrou wenpolder. VLISSINGEN - In de zaal van de kerk Open Hof, Alexander Gogelweg 57 in Vlissingen, vindt 22 en 23 april een bazaar plaats. De opbrengst is onder meer voor een drinkwaterpro ject in Kenia. VLISSINGEN - Wethouder L. Poppe-De Looff van de ge meente Vlissingen opent op woensdag 27 april om 13.00 uur het nieuwe schoolplein van de Archipelschool De Houtuyn in Vlissingen. Het plein is gelegd naar een ont werp van Bosch en Slabbers. Er is een nieuwe fietsenstalling. Ook is er een klimrek met glij baan en zijn er heuvels voor skaters en boarders Het plein is ingericht in nieuwe samenwerking met de gemeen te. Na de opening van de school is er een kleedjesmarkt, een springkasteel en een balonnen- clown. Bezoekers kunnen zich laten schminken. GOES - John Grisham heeft menige bestseller op zijn naam staan. Ook De Deal, zijn laat ste thriller, vindt gretig aftrek en staat enkele weken na ver schijning al op nummer 5 in Bruna's Spannende Boeken Top Tien. Door Ellen de Dreu Net als in zijn vorige zeventien bestsellers (waarvan De Jury en De Cliënt veruit het bekendst zijn geworden) hangt DeDeal samen van complotten. Het ver haal begint wanneer Joel Back man op het hoogtepunt van zijn carrière door een slecht preste rende president ontslagen wordt uit de gevangenis. Zijn identiteit wordt veranderd en vanaf dan is hij zijn leven niet meer zeker. Overheidsdiensten spannen sa men tegen hem, toevallige voor bijgangers ontpoppen zich tot contraspionnen en ook op het persoonlijk vlak is niemand te vertrouwen. De manipulator, zoals hij voor zijn arrestatie vaak werd genoemd, wordt nu zelf gemanipuleerd. Of toch niet? Zoals dat hoort bij Gris ham, blijft tot op de laatste pagi na elke mogelijkheid open. John Grisham studeerde rechten aan de universiteit van Missis sippi, waarna hij tien jaar werkte als jurist. Tijdens zijn werk als lid van het Huis van Afge vaardigden kwam hij op het idee voor zijn eerste boek. Inmiddels mag hij zichzelf ongekroonde koning van de complot-thriller noemen. Hij groeide uit tot best seller-auteur. Over de hele wereld zijn al meer dan zestig miljoen van zijn boeken ver kocht in 29 talen. De Deal is te koop bij zowat elke boekhandel. De redactie mag vijf boeken verloten. Stuur een sms-je naar 2121 met de tekst WIN_BOEK_FGO en dan het antwoord op de vraag Hoeveel boeken schreef John Grisham tot nu toe? Vergeet niet uw naam, adres, postcode en woonplaats te vermelden. On der de goede antwoorden wor den vijf exemplaren van De Deal verloot. GRIJPSKERKE - Cliënten van stichting Het Gors uit Goes gaan de nieuw te openen theeschenkerij en kwekerij runnen bij Imkerij Poppen damme in Grijpskerke. Ook nemen zij het onderhoud van de boerenhoftuin voor hun re kening. Het nieuwe dagbeste dingsproject begint in mei. Door Ellen De Vriend Het Gors. zorgverlener aan men sen met een functiebeperking, neemt de exploitatie van de boe renhoftuin over van Imkerij Pop pendamme. "Al in 2003 werden wij door de eigenaar van de im kerij, Piet de Meester, benaderd of wij interesse hadden." Mana ger dagbesteding Peter van den Berg van het Gors was direct en thousiast over het idee om sa men te werken met de imkerij. Op dit moment wordt een tradi tionele kas gebouwd, met een oppervlakte van 250 vierkante Ben de Graaff biedt kwaliteit de bovenste plank(en)! Kant en klaar white wash of naturel 4 geolied, ca. 1.80 m Per m2, ongelegd. Laminaat met V-groef, in prachtig eiken UL 868, 15 jaar garantie. Per m2, ongelegd. schitterend frisé tapijt voor alle ruimten in uw tuis. 100% nylon, antistatisch, 400 cm breed. 7 jaar garantie. In 4 kleuren lever baar. Inclusief vakkundig leggen. BERGEN OP ZOOM Rooseveltlaan 72-78, telefoon 0164-250050 BREDA Fatimapiein 10, telefoon 076-5613650 CULEMBORG Anth. v. Diemenstraat 10, telefoon 0345-532743 EINDHOVEN Ruijsdaelbaan 33, telefoon 040-2457280 's-HERTOGENBOSCH Graafseweg 354, telefoon 073-6422185 SPRANG-CAPELLE Van der Duinstraat 128, telefoon 0416-274966 TERNEUZEN Schoolweg 8, telefoon 0115-697111 TILBURG Bredaseweg 191telefoon 013-5356605 VLISSINGEN Koudekerkseweg 9, telefoon 0118-418414 Prachtig marmo- leumdessin met een zeer slijt vaste toplaag. Leverbaar in 10 trendy kleuren. Dus prima te combineren in de diverse kamers in uw huis. 400 cm breed. 7 jaar garantie. DESSCMKahPs Prinfuiiiïlnifimmnn Tarkett fïOOP//ne meter. "We gaan in de kas en de tuin drachtplanten kweken zoals kruiden, vlinderstruiken en an dere insectenlokkcrs, en 'verge ten' groenten telen zoals schor seneren en pastinaak. Verder komt er een horeca- hoek/theeschcnkerij en een win kel met natuurproducten." In de kas worden ook de kaarten ver kocht voor toegang tot de boe renhoftuin. Het project biedt plaats aan twintig mensen met zowel een verstandelijke als een lichame lijke functiebeperking. "We heb ben vacatures voor horecamede- werkers, schoonmakers, kwe kers, kassamedewerkers, kaart verkopers, tuinmcdcwcrkcrs en terreinknechten", vertelt Van den Berg. Hij heeft nog maar zeven aan meldingen binnen. "Veel cliën ten zijn komen kijken, maar de kas stond er nog niet en de tuin was een puinhoop. Eind april gaan zestig leerlingen van het Groen College in Goes het achterstallig onderhoud in de boerenhoftuin te lijf als exame nopdracht. Als we eenmaal aan de slag gaan, verwacht ik dat de overige vacatures in no-time zijn ingevuld." Het project wordt ook stage plaats voor de (zeer moeilijk le rende) leerlingen van de Klim- opschool in Goes. Vanzelfspre kend wordt het gehele werkter rein toegankelijk gemaakt voor mensen die gebruik maken van een rolstoel. Het Gors biedt dagbesteding aan ongeveer tweehonderd cliënten. Ze onderhouden de tuinen van het educatief centrum Ecoscope in Renesse, werken bij kinder boerderijen, in een tearoom, ga lerie, bakkerij en horecaprojcc- ten. "De buitenprojecten zijn al tijd erg gewild", weet Van den Berg. Hij is niet op zoek naar meer projecten op Walcheren. "Medio vorig jaar hebben we de kopieer winkel BadhuisstraatóO in Vlis singen geopend, ons eerste dag bestedingsproject op Walcheren. Ik zie wel toekomst voor Het Gors in Grijpskerke". meent Van den Berg. Na een jaar gesloten te zijn geweest, gaat de boeren hoftuin begin mei weer open voor het publiek. Veel ondervraagden geven aan de koe in het landschap te mis sen. (foto: Ellen de Dreu) MIDDELBURG - Het is er re delijk rustig, 's Nachts is het niet pikkedonker meer, maar er is wel veel natuur. Omwo nenden vinden de polder Wal cheren een aantrekkelijk ge bied. Dit bewijzen de resulta ten van een landelijk onder zoek van de stichting Natuur en Milieu onder inwoners van 52 verschillende gebieden. Een zorgpunt van de polder Walcheren is de schaarste aan koeien in wei. Er zijn bewoners op Walcheren die zich ergeren aan de bungalowparken, cam pings en andere overlast van massatoerisme, maar het gemis van koeien in de wei vindt bijna iedereen jammer. Walcheren zou ook niet goed met zijn tijd mee gaan. Nieuwe ontwikkelingen overwoekeren de oude, aldus de landschapsenquête. Al met al scoort het polderland schap gemiddeld op de lijst van de 52 onderzochte gebieden in Nederland. Het rapportcijfer van Walcheren is een 8,3. Grote tevredenheid is er over de vele en gevarieerde natuur. Hel ruikt er aangenaam in Walche ren en ieder seizoen geeft zijn eigen indrukken aan geuren, kleuren en geluiden. De vraag is of dat zo blijft als de koeien terugkomen in de Walcherse wei. Meer informatie over het onderzoek is te vinden op: www.natuuren-milieu.nl/land- schap. VLISSINGEN - Na een inten sieve bouwperiode wordt het bestralingsinstituut ZRTI her opend. Door de nieuwbouw is het gebouw, naast het Zieken huis Walcheren in Vlissingen, groter en kan het instituut meer patiënten behandelen. Het Zeeuws Radio-Therapeu tisch rnstituut (ZRTI), is een be handelinstituut voor patiënten die in bestralingstherapie zitten. De patiënten hebben verschil lende vormen van kanker. Jaar lijks krijgt het ZRTI 25.000 pati- ëntenbezoeken. Dit neemt dooi de vergrijzing nog wel toe. Om aan de toenemende vraag te vol doen is in mei 2003 gestart met de uitbreiding en verbouwing van het gebouw. Op vrijdag 15 april wordt het instituut her opend. Ook zet ZRTI aan de koude kerkseweg 88 in Vlissingen op zaterdag 23 april zijn deuren open voor publiek. Belangstel lenden krijgen van 10.00 uur tot 15.00 uur informatie over het in stituut en de opleidingsmoge lijkheden tot radiotherapeutisch laborant. 1 Iet ZRTI zoekt nog la boranten en steunt een opleiding en baan bij het instituut. VLISSINGEN - De Bible Lea gue verspreidt bijbels sinds 1938. Wereldwijd brengt de Bi ble League jaarlijks zo'n 20 miljoen bijbels aan de man. Om meer bekendheid te geven aan de organisatie en geld te werven voor de bijbelversprei ding houden verschillende ko ren op 23 april een zangavond in de St. Jacobskerk in Vlissin gen. Op de 'oranjezangavond' zingen 'De jonge zangers'uit Vlissin gen, het 'Walcherse mannen koor', 'Con Amore' uit Melis- kerke en 'Laudate DominunT uit Kapelle. Iedereen is welkom. In tree: 5 euro, kinderen tot en met twaalf jaar 3 euro. De avond be gint om 19.30 uur. Voor meer in formatiewww. bibleleaeue. n I

de Faam | 2005 | | pagina 26