Nieuwe zorgwoningen in Middelburg Mededeling voor klanten met een dubbeltariefmeter kunststof kozijnen Zorg met respect, waar u ook woont KINDERSTEM SLAAGT ERIN VEEL KINDEREN UIT DE ELLENDE TE HALEN DELTA Mededeling DELTA Netwerkbedrijf Hoe doen we dat? Pm Vloerverwarming toepasbaar in alle interieurs BEL VOOR EEN VRIJBLIJVENDE OFFERTE 0113 - 613395 06 - 42156967 KINDERSTEM: EEN NIEUW GELUID VOOR KINDEREN IN SLOPPENWIJKEN De heer Looise (m) en zijn medewerkers reiken de cheque uit aan dhr. en mevr. Henning. Op zaterdag 2 april jl. heeft Mikro-Electro uit hande van de heer J. Looise aan de heer en mevrouw Henning uit Middelburg op feeste lijke wijze de reischeque ter waarde van €2.500,- uitgereikt, die zij bij het Spel zonder Grenzen van Mikro-Electro gewonnen hebben. In september 2004 was Mikro-Electro weer met een nieuwe najaarsactie voor hun klanten gestart, die maar liefst 13 weken geduurd heeft. In de gehele actieperiode werden in zes rondes meerdere tv's, wasmachines, camcor ders etc. weggegeven. De totale prij- zenpot was meer dan €25.000,- De extra hoofdprijs was dit jaar door de nauwe samenwerking met Pelikaan Reizen een reischeque ter waarde van €2.500,- en is gewonnen door de familie Henning. "Sinds onze zeer suc cesvolle actie omtrent ons 25-jarig jubileum, houden we elk najaar een speciale consumentenactie. De actie is ook dit keer een groot succes gewor den", aldus J. Hoogstrate jr, marketing manager bij Mikro-Electro. "De specia le acties die we voeren zijn altijd al belangrijk voor ons geweest. Mede daardoor heeft Mikro-Electro in de afgelopen 32 jaar in deze regio een erg goede naam opgebouwd. Naast de sterke acties liggen dan ook de scher pe prijzen, vakkundig personeel en een uitstekende service ten grondslag aan de grote klantentrouw. De klant kreeg afhankelijk van het aan koopbedrag meerdere spellootjes en kon zo kans maken op een van de vele prijzen. Dat alles maakte de actie juist zo leuk: de klanten kunnen hun eigen kans op een prijs bepalen aldus de heer Looise, bedrijfsleider in het filiaal te Middelburg. "De reacties van de klanten in de winkel waren heel leuk. Regelmatig kwamen ze terug om te kij ken of ze een prijs gewonnen hadden". Dit jaar hebben zelfs meer dan 150 klanten een prijs gewonnen. De winnaars van de hoofdprijs zijn dol gelukkig met de door hun gewonnen cheque. Mevrouw Henning; "We had den tijdens de actieperiode o.a. een nieuwe led televisie gekocht en kregen daarom wel 20 lootjes, dus we hadden wellicht wel iets meer kans. Maar ja, i1< heb nog nooit zoiets gewonnen. "Dit jaar zijn we 30 jaar getrouwd en deze cheque gaan we dan ook gebruiken voor een romantische reis naar Bali". Woensdag 13 april 2005 De Faam ®SKSSSS3N 21 >XK-CSS5SSSff3öi5eS33i35SR5CC®B5SS&3ö3«!*C?Q?5Mi5N5S8B&Sae^8SSi5aBSS5HSBi»as@3S:<S A DELTA Netwerkbedrijf B.V. Een technische storing is de oorzaak dat op maandag 28 maart - tweede Paasdag - ten onrechte voor een aantal klanten het hoogtarief voor de geleverde stroom is gerekend. Door deze storing is het elektriciteits-hoogtarief in Zeeland gedurende ongeveer 7 uur actief geweest. DELTA Netwerkbedrijf heeft de storing in de loop van de dag hersteld. Op feestdagen - dus ook op tweede Paasdag - geldt immers de gehele dag het laagtarief. Voor de gedupeerde klanten met een dubbeltariefmeter maken we dat natuurlijk goed. Op maandag 18 april zet DELTA Netwerkbedrijf van 07.00 uur tot iA-00 uur het laagtarief in. Dat wordt centraal aangestuurd door DELTA Netwerkbedrijf in Middelburg. U hoeft zelf niets te doen. Daardoor betaalt u dus gedurende deze tijd op 18 april het laagtarief in plaats van het eigenlijk geldende hoogtarief op dat moment. Hiermee bent u gecompenseerd voor de fout die tweede Paasdag plaatsvond. Directeur DELTA Netwerkbedrijf Ing. H.A. Bosch Jhï «ïciwi 5&; ;«3S Speedheat Zeeland kan energieverbruik terugdringen Schoondijke - Het voorjaar ontwaakt, maar nog niet in alle lievigheid. U krijgt nog steeds koude voeten als u de keuken, badkamer, gang of woonkamer betreedt Speedheat Zeeland pleit daarom voor toepassing van vloerverwarming. Vloerverwarming van Speedheat is extreem dun. Ongeveer 1 millimeter om precies te zijn, verge lijkbaar met een paperclip. Het kan gebruikt worden als bijverwarming, oftewel als aanvulling op een bestaande warmtebron zoals centrale verwarming. Maar het systeem kan ook dienst doen als hoofdverwarming. De vloerverwarming is toe te passen onder aller lei soorten vloerbedekking: losse vloerkleden of tapijt (mits met juten rug), laminaat, linoleum (vinyl) grindtapjjt en als vanouds onder plavui zen, tegels en natuursteen. Speedheat vloerver warming wordt niet alleen toegepast in interieurs van woonhuizen. Ook kantoorwerkplekken, winkelbalies, vakantiewoningen, binnenvaart schepen, plezierjachten en caravans worden voorzien van dit comfortsysteem. Speedheat kan ook de installatie verzorgen. Hierdoor kan er een zes maanden niet-goed-geld-terug-garantie gegeven worden; evenals 5 jaar garantie op het functioneren van het systeem. Tapijt- en lami naatverwarming kan in principe zelf worden gelegd. Uiteraard kan daarbij ook een beroep worden gedaan op de monteurs. Wilt u meer weten of ontvangt u graag een vrijblijvend advies, neem dan contact op met: Speedheat Zeeland, tel. 0117 - 451800 of e-mail; zeeland@speedheat.nl. Zie ook de site: www.speedheat.nl. Wij doen u graag vrijblijvend prijsopgave van: dakgoot met sierklossen dakkapellen NU NIEUW Volledige Kunststofmontagebedrijf F.P. POORTVLIET Dekkersweg 12 Nieuwdorp 0113-613395 kunststof tuinhuisjes www.fppoortvliet.nl In het woonzorgcentrum Dauwen- daele aan de Buitenruststraat te Middelburg worden vierentwintig woningen omgebouwd tot zorg- woning. De eerste twaalf woningen zijn inmiddels opgeleverd. De indeling en locatie van de woningen maakt het mogelijk om de bewoner volledige verzorging en verpleging te bieden. De daarbij horende 24-uurs zorg is in handen van een team van Zorgstroom. De woningen zijn dus een volwaardig alternatief voor het verzorgingshuis. Om in aanmerking te komen voor deze woningen dient u in het bezit te zijn van een zorgindicatie klasse 2,3,4 of 5. Zorgstroom helpt u graag bij de aanvraag hiervan. Heeft u belangstelling of wenst u meer informatie dan kunt u terecht bij mevrouw S. van der Hagen, opname consulent. Dit kan telefonisch van maandag tot en met donderdag tussen 8.30 en 12.30 uur via telefoonnummer (0118) 6i 42 51 of schriftelijk via: Zorgstroom T.a.v. mevrouw S. van der Hagen Postbus 323 4330 AH Middelburg Huurprijs De huurprijs is afhankelijk van de ligging en ligt tussen 425,- en 455,-. Hierbij komt een bedrag van €115,-aan servicekosten, waarin verwarming en water zijn inbegrepen. Huursubsidie is mogelijk. Indeling Een hal (6 m2); een inpandige berging (4,5 m2), waar plaats is voor bijvoorbeeld een scootmobiel; een slaapkamer (13 m2 een woonkamer (30 m2) met open keuken; een doucheruimte met wasmachineaansluiting (8 m2' en een balkon/terras (7 m2). De woningen zijn deels gestoffeerd. Naast verpleging en verzorging thuis of in zorg- en verpleegcentra, biedt Zorgstroom Huishoudelijke zorg Activiteitenbegeleiding Alphahulpbemiddeling Bureau Sociaal Raadslieden Consultatiebureau Cursussen Dagverzorging Dieetadvisering en voedingsvoorlichting Gespecialiseerde verzorging Hospice Klussendienst Maaltijdvoorziening Maatschappelijk werk Open tafel Oppasservice Tijdelijke opname Uitleen, verkoop en verhuur hulp- en verpleegartikelen Wonen Zorgstroom X-tra Zorg op afroep ZorglnformatiePunt Tel. (0118) 68 40 00 www.zorgstroom.nl Zorg met respect, waar u ook woont tekst Gideon van Aartsen Nederland kent geen echte slop penwijken. Vrijwel alle kinderen hebben het hier goed. Maar onze wereld telt tal van steden met enorme sloppenwijken, waar duizenden kinderen op straat rondzwerven, zonder een schijn van kans op een redelijk leefbare toekomst. Extreme armoede, gebrek aan scholing, goede voe ding, medische zorg of simpelweg gebrek aan liefde, jagen deze kinderen de criminaliteit of andere ellende in. Kinderstem laat deze maand voor het eerst van zich horen als zelfstandig fonds van Cordaid. Medewerker Jacqueline Brens: "Kinderstem vraagt maar één ding: Help kinderen in slop penwijken. Geef geld." Kijk je naar de cijfers, zo stelt Jacqueline Brens van Kinderstem, dan lijkt de situatie uitzicht loos. Neem Nairobi, de hoofdstad van Kenia. Daar leven 250.000 kinderen op straat. Dat aantal is net zo groot als het aantal inwoners van de stad Utrecht. Wereldwijd leven I00 mil joen kinderen in sloppenwijken. Ze eten slecht, gaan niet naar school, worden snel ziek, werken onder de meest erbarmelijke omstandig heden in fabrieken. Vaak ontvluchten ze hun thuis en belanden dan in de criminaliteit of prostitutie. Om de ellende te vergeten snuiven ze lijm of drinken goedkope alcohol. Ze lopen hiv/aids of andere dodelijke ziektes op. En er zijn plekken op de wereld, zoals Nairobi, waar de politie deze kinderen voorgoed laat verdwijnen, omdat ze andere burgers tot last zijn. Het lijkt onbegonnen werk iets aan deze problematiek te doen.Toch slaagt Kinderstem, dat voorheen al bestond als het kinderfonds van Mensen in Nood, er in jaarlijks duizenden kinderen in sloppenwijken uit de ellende te halen en op weg te helpen naar een betere toekomst. Met ogenschijnlijk simpele middelen: Gezonde maaltijden, een veilige slaapplaats, onderwijs en vaktraining, voorlichting over hygiëne en plekken om te spelen en te sporten. Kinderen in sloppen wijken, die een Cordaid hard bestaan leiden en elke dag maar weer moeten zien te overleven, grijpen de kansen die hen worden geboden vaak met beide handen aan. Lokale Partners "Wij geloven in de kracht van het werken via lokale partners. Dat zijn vaak mensen, die zelf in de sloppenwijken wonen en iets voor de kinderen in hun buurt doen. Vaak begint het met kleine lokale initiatieven - een maaltijd of slaapplek - die dan uitgroeien tot succesvolle projecten." Een voorbeeld van een Kinder stem-partner is Benposta, een lokale organisa tie in Colombia die al 25 jaar actief is in de sloppenwijken van Bogota, Villa-vicencio en Monteria. Door de bloedige burgeroorlog zijn ruim 2,5 miljoen plattelandsbewoners naar de grote steden gevlucht. Zij leven in enorme sloppenwijken, vaak zonder elektriciteit, stro mend water of riolen. Er is ook nauwelijks werk. In veel gezinnen ontstaan grote spanningen, vaak door overmatig drankgebruik, waardoor de kinderen van huis weglopen. Ze worden dan geronseld door de strijdende partijen of komen terecht in de 'padillas', zeer gewelddadige jeugdbendes. Benposta biedt met financiële steun van Kinderstem rondzwervende kinderen onderdak, voeding en onderwijs. Kind soldaten of jeugdbendeleden, die aan het geweld willen ontsnappen, worden opgevangen en krijgen hulp bij traumaverwerking en even tueel herstel van de verbroken familierelaties. Jacqueline Brens besluit haar verhaal met de melding dat Kinderstem gewoon zegt waar het op staat: "Zonder uw steun kan Kinderstem niets! Ik nodig iedereen uit, die echt iets wil doen voor kinderen in sloppen wijken die zonder hulp geen schijn van kans hebben, geld over te maken op Giro 3292 in Den Haag, voor meer informatie zie: www.kinderstem.nl." ZEGT WAAR 'T OP STAAT. 0 giro 3292 www.kinderstem.nl Familie uit Middelburg wint hoofdprijs bij Actie van Mikro-Electro

de Faam | 2005 | | pagina 21