-m Steekpartij is gesprek van de dag Grootste palm in Vrouwenpolder Pipe Major leidt défilé Wageningen Jan Willem Simons Ruyterjaarmarkt dit jaar vol extraatjes Gordelsimulator van Heerema-leerlingen Zonwering WGGGNGR huis-aan-huiskranten Maandmenu 23,50 IffiTAURANT HET SWJjflN Cy pressen hof en Shapla-project Hulp aan werk loze jongeren is 'te versnipperd' Samenzang in Aagtekerke De Ruytermars WMO-middag voor ouderen Eén loket voor ontheffingen Rommelmarkt Gezocht: gastouders Zeeuwse reizen in muZEEum Rommelmarkt Vrienden van het Lied in Koorkerk Glashelder. Weekkrant voor Walcheren www.stefanos.nl Ali B. op Bevrijdingsfestival Vlissingen |gp^ 1 1vil 1 Vlissingen 16 Fonteynepas komt nog niet van de grond Naastenliefde 21 Piet Roskam helpt armste aidskinderen 3-gangen keuzemenu voor €18,50 Kofferbak Geruchten Daders Roofvogelshow Samenwerking O de Faam Woensdag 6 april 2005-14/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 mi Vooraf een heerlijk romige aspergesoep Gevolgd door een keuze uit gebakken zalm of boerenham met asperges En als nagerecht vanille-ijs met advocaat en slagroom tel. (0118) 418 019 VLISSINGEN l?? yCees- en "Visgerechten 1 pvj De hoogste tijd om bij te tanken? Restaurant Het Station is fraai verbouwd en biedt als vanouds een verrassende kijk op lekker eten! Tel. 0118 - 465909 MIDDELBURG - Kinderen van de basisschool Cyprcssen- hof in Middelburg hebben met optredens, workshops en het verkopen van zelfgemaakte spulletjes 700 euro opge bracht voor het Shapla Project van Terre des Hommes. Het Shapla Project voorziet in een hospitaalschip dat medische hulp biedt in Bangladesh. Ook fungeert het schip als oplei dingscentrum voor gezondheids werkers en vroedvrouwen. Als dank voor het bijeengebrachte bedrag krijgt de school een Terre des Hommes-beeldje. MIDDELBURG - De hulp voor drop-outs en jongeren die langdurig in een uitkeringssi tuatie dreigen te belanden, is te versnipperd. Dat was de conclusie van de tweehonderd aanwezigen op de Actiedag Zeeland van Taskforce Jeugdwerkloosheid. De actiedag werd gehouden op 31 maart in Goes, Middelburg en Terneuzen. Staatssecretaris Van Hoof en Marc van 't Westeinde van de Brabants Zeeuwse Werkgevers opperden het idee om werkge vers te laten samenwerken ach ter één loket voor het uitwisselen van vacatures. AAGTEKERKE - Op zater dagavond 9 april is er in de kerk van de Gereformeerde Gemeente van Aagtekerke een koor- en samenzangavond. De avond begint om 19.30 uur. Medewerking verlenen Ge mengd koor Sursum Corda uit Krabbendijke, Gemengd koor Crescendo uit Tholen, het Wal- chers Mannenkoor uit Middel burg en het Jeugdkoor Klein Maar Dapper uit Aagtekerke. De collecte is bestemd voor de bouw van een speellokaal voor de Samuelschool, een school voor moeilijk lerende kinderen in Kapelle. VLISSINGEN - Zaterdag 9 april houdt wandelsportvereniging Willen is Kunnen voor de 39e keer haar jaarlijkse de Ruyter mars. De wandeltocht voert over de boulevard in Vlissingen en langs het standbeeld van Michiel de Ruyter. De routes van 5,10, 15, 25 en 40 kilometer zijn aan gegeven door pijlen. Meer infor matie via ptbrn@zeelandnet.nl of 0118-416295. VROUWENPOLDER - Een honderdvijftig jaar oude Spaanse dadelpalm is sinds vorige week te zien in subtropische tuin Fort den Haak in Vrouwenpolder. Er moest een hijskraan aan te pas komen om het gevaarte van twaalf meter hoog te kunnen plan ten. De subtropische tuin ging vorig najaar open. Het park is aangekleed met een elf meter hoge waterval, tal van waterpartijen, een wijnheuvel, een zestig meter lange boulevard vol winterharde palmen uit de hele wereld en een oranjerie met gezellige terrasjes waar je gratis koffie en thee kunt drinken. VLISSINGEN - Op de stoep voor een woning aan de Paau- wenburgweg in Vlissingen speurt een man in een wit pak de grond af. Het is vrijdag 1 april, begin van de avond. De witte man zit voorovergebogen op zijn knieën alsof hij op zoek is naar iets heel kleins dat hij net verloor. Voor de woning is een roodwit lint gespannen. Een paar kinderen aan de overkant van de straat nemen het tafereel gretig in zich op. Voor de oplettende passant wordt al snel duidelijk dat het witte pak met iets heel anders bezig is dan het traceren van een verloren voorwerp. Zojuist, om een uur of zes, is op deze stoep een man neergestoken. Een agent houdt omstanders op afstand. "We zijn bezig met een technisch onderzoek", is alles wat nieuwsgierige voorbijgan gers te horen krijgen als ze hem vragen wat er gaande is. ln de gewoonlijk zo rustige buurt Paauwenburg is de steek partij op klaarlichte dag zaterdag liet gesprek van de dag op straat en in de supermarkt. Nabij de woning van het slachtoffer staan wijkbewoners in groepjes opge wonden met elkaar te praten. Verhalen komen los. "Er is hier een tijdje terug ook al eens een lijk in een kofferbak gevonden", wordt er gefluisterd. Al snel gonst het van de geruch ten in de wijk. Een van die ge ruchten is dat de belagers van het 57-jarige slachtoffer twee Marokkaanse mannen zouden zijn die het er niet mee eens wa ren dat de zoon van het slachtof fer verkering had met een Ma rokkaans meisje. Het slachtoffer wil niks kwijt over de achtergronden van de steekpartij. Hij heeft het er al moeilijk genoeg mee, zegt hij, en hij wil met rust gelaten worden. Bij de steekpartij liep de man verwondingen op waarvoor hij in het ziekenhuis behandeld moest worden. Er was volgens de politie geen sprake van le vensgevaar. Maandag mocht hij weer naar huis. De politie heeft de vermoede lijke daders van de steekpartij opgepakt. Het gaat om twee jon ge Vlissingers, 18 en 23 jaar oud, die maandag nog werden onder vraagd. Ook de politie zwijgt, hangende het onderzoek, over de achter gronden van de steekpartij. VLISSINGEN - De oude renbond ANBO, afdeling Vlissingen, houdt op 11 april een themamiddag over de Wet Maatschappe- lijke Ondersteuning (WMO). Bij de invoering van de WMO op 1 januari 2006 zijn gemeenten verantwoor delijk voor voorzieningen voor mensen met een beper king. De bedoeling is dat mensen zo lang mogelijk zelfstan dig blijven functioneren. Wanneer dit niet meer mo gelijk is, kunnen ze gebruik maken van voorzieningen van de gemeente. Deze kun nen bestaan uit het verlenen van mantelzorg en het ge ven van advies. Gemeenten kunnen zelf kiezen welke voorzieningen ze treffen. De bijeenkomst zal plaats vinden in de recreatiezaal van Ter Reeede, Koudekerk- seweg 81 in Vlissingen, en begint om 14.00 uur. MIDDELBURG - De Inter Scaldis Pipes and Drums uit Middelburg leidt tijdens het Bevrijdingsfeest van 5 mei het jaarlijkse défilé in Wagenin gen. Prins Willem Alexander neemt de parade af. Hij nam die taak over van zijn grootva der, Prins Bernhard. Ook vorig jaar liep de doedelzakband uit Middelburg voorop bij de gro te uit meerdere bands samen gestelde pipebands. De 28-jari- ge Pipe Major Gilbert Hekhuis uit de Zeeuwse hoofdstad leidt het geheel. Secretaris Gaston Timmerman van de Schots getinte Middel burgse band is - wat genoemd zou kunnen worden - apetrots. Uit zijn woorden is op te maken dat het geen sinecure is om bij dat défilé voor de andere doedel zakbands te marcheren. Per slot van rekening is de kroonprins omgeven met talrijke hoog waardigheidsbekleders en het is één van de centrale activiteiten tijdens de 5 Mei viering in Nederland. De parade wordt ge houden voor Hotel De Wereld, de plaats waar zestig jaar gele den de capitulatie van de Duit sers werd ondertekend. Aan het défilé nemen verder zo'n 4.500 oud-strijders en verzetsmensen deel.De samengestelde band met de Middelburgers voorop bestaat uit ruim honderd pipers en drummers. Het is een internatio naal gezelschap, want behalve uit Nederland komen ook doe delzakspelers en trommelaars uit Duitsland, Ierland en Canada. "Stuk voor stuk topbands in hun genre. Een bijzonder eervol ver zoek", stelt Timmerman vast. Maar de Inter Scaldis Pipes en Drums heeft in zijn twintigjarig bestaan meer hoogtepunten ge notuleerd. het speelde in zo'n negen Europese landen en sa men met André Rieu verzorgde het een televisieoptrdeen in Ber lijn. Ook voor de Koninklijke fa milie trad het regelmatig op, on der meer bij de negentigste ver jaardag van Prins bernard. Toen namen ook ruim drieduizend oud-strijders deel aan het défilé. Een kleine zilveren anjer herin nert aan dat optreden. Al vijftien jaar komen de Middelburgers in Schotland waar ze deelnemen aan de Minden-day Parade. Pipe-Major Gilbert Hekhuis (rechts) leidt het défilé in Wage ningen ter gelegenheid van zestig jaar bevrijding. Ook Drum-Major Kees Lameijn doet mee in Wageningen.(Foto Gaston Timmerman) VLISSINGEN - Ontheffingen om over een duinovergang of op het strand te mogen rijden, kunnen voortaan bij één loket aangevraagd worden. Wie met een voertuig op stran den en over duin- en dijkover- gangen wil rijden, heeft daar ontheffing voor nodig. Voorheen moest een dergelijke ontheffing bij de gemeente en het waterschap Vlissingen aan gevraagd worden,' vanaf nu is een aanvraag bij de gemeente genoeg. VLISSINGEN - Turnschool Zeeland houdt op zaterdag 9 april een rommelmarkt. Deze zal plaatsvinden op het pleintje van het ROC gebouw, aan Drees- straat 2. De rommelmarkt duurt van 10.00 tot 15.00 uur VLISSINGEN - Leerlingen van Heerema Vlissingen heb ben in het kader van werkend Ieren op het regionaal Leerbe drijf Vakwerk in Middelburg de afgelopen maand gewerkt aan de bouw van een gordelsi mulator. De simulator voor 3VOZeeland wordt van 5 tot en met 28 april beschikbaar gesteld aan het voorgezet onderwijs en bedrij ven. Pipe Major Gilbert Hekliuis (links) leidt op bevrijdingsdag het Wagenings défilé in goede banen, (foto: pr) De simulator heeft als doel de inzittenden het belang van de gordel te laten ervaren. Ze kunnen voelen hoe het is om in een auto te zitten die onderste boven hangt en leren om veilig uit een gekantelde auto te ko men. 3VO hoopt dat hierdoor het gor- delgebruik in Zeeland zal stij gen. Belangstellenden kunnen de kantelauto reserveren via Cees van Halst 0118-696448. VLISSINGEN - De Ruyter jaarmarkt in de Vlissingse binnenstad is een happening met de weekmarkt, standwer kers en kinderspelen. De der tigste editie van de jaarmarkt wordt gehouden op vrijdag 6 mei. Tussen 9.30 en 16.30 uur zijn er jubileumactiviteiten als een klederdrachtcnshow, een nostalgische wasdag en een roofvogelshow. Door Ellen De Vriend Tijdens de De Ruyterjaarmarkt is de weekmarkt op het Schelde- plein via kramen verbonden met de Walstraat en het Zeemanser ve. In de Lange Zclke brengen de standwerkers hun waren op luidruchtig wijze aan de man, hetgeen altijd een grote schare luisteraars en geïnteresseerden trekt. Verder worden ook zo'n zeventig andere kramen ver wacht. Allerlei groepen treden de hele dag op in de stad om de jubi- leummarkt op te leuken. "Mu seum 't Waskot uit Wemeldinge zet een wasact neer met rituelen uit 1920, Ons Boeregoed houdt een presentatie van alle Zeeuwse drachten en er is een orgeltje te beluisteren uit 1925. Verder wordt op de Oude Markt een boeiende roofvogelshow gehou den met uilen, valken en gieren en zijn er optredens van Volks dansgroep Vlissingen en percus siegroep Hartslag. Voor de kin deren zijn er trommel lessen en komt een plein vol met gratis MIDDELBURG - Stichting Europa Kinderhulp zoekt voor de komende zomerpe riode gastouders die kans arme kinderen een leuke vakantie willen bieden. Het gaat hierbij om de periode van 25 juli tot en met 12 au gustus. Elk jaar komen kinderen uit onder andere Engeland, Duitsland en Roemenië voor drie weken naar Nederland. Ze zijn tussen de vijf en twaalf jaar oud en komen vaak uit achtergestelde ge zinnen. Het wordt echter steeds moeilijker om een ver blijfplaats voor de kinderen te vinden. De stichting is voor deze zomerperiode op zoek naar gastouders en ou deren tussen de veertig en zeventig die ze een leuke tijd kunnen bieden. Tijdens het verblijf worden de gastgezinnen begeleid door Europa Kinderhulp. Voor meer informatie www.europakinderhulp.nl of 0118-640465. spelen", somt Wim de Smit op. Hij is voorzitter van de stichting Speciale Markten Zuid-West Nederland, de organisator van de De Ruyterjaarmark. Hij vult nog aan dat de traditionele krenten broodactie er ook weer is. "Dat is elk jaar weer een reuze klap per!", vindt hij. De Stichting Speciale Markten Zuid-West Nederland werkt sinds twee jaar samen met de Winkeliersvereniging Vlissin gen. "Als we de strijd in Vlissin gen niet willen verliezen, zullen we als organisaties samen moe ten werken", benadrukt De Smit. Hij ziet de toekomst niet somber in. Volgens hem is er voldoende inzet van de Vlissingse onderne mers en de gemeente om de peri ode van bouwoverlast door te komen. VLISSINGEN - Reizen die door Zeeuwen gemaakt zijn, daar gaat het om in het mu seumweekend van 9 en 10 april. Het muZEEum heeft speciaal voor deze twee dagen een aantal reizen centraal ge steld. Hierin spelen Zeeuwen een sleutelrol. Er is een film te zien over het Paaseiland en Tobago, twee ei landen met een groot Zeeuws verleden. Daarnaast is er een tentoonstelling van fotograaf Lex de Meeser, die naar Tobago afreisde. Voor het museumwee kend is ook een boekje geschre ven, met drie beknopte verhalen. Dit boekje krijgt iedereen die tij dens het musuemweekend het muZEEum aan de Nieuwendijk in Vlissingen bezoekt. Meer in formatie is te vinden op www.muzeeum.nl of bellen naar 0118-412498. MIDDELBURG - Handbalvere niging EMM houdt op zaterdag 16 april van 8.30 uur tot 12.00 uur een grote rommelmarkt. De ze zal gehouden worden in het clubhuis aan de Nassaulaan in Middelburg. MIDDELBURG - De Afdeling Walcheren van de Vereniging Vrienden van het Lied organi seert op zondag 10 april een concert. Uitvoerenden zijn Sonja van Lier als sopraan en Vaughan Schlepp als fortepiano. Het con cert begint om 15.00 uur in de Koorkerk in Middelburg. (advertenties) Tel. 0118-612052 www.roegiers .al

de Faam | 2005 | | pagina 1