Provincie Zeeland Nieuwe uitgaven maart A Beleidskader Jeugdzorg 2005-2008 WOLF mrm HE hku'iKI Blijf de baas over eigen blaas en nieren! 0118 645000 Uw bijdrage redt mensenlevens! i GGTStG 4 (ind intake!) g motorrijlessen Officiële Mededelingen Cran Combi cran Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 13/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Milieu Vergunningen grond wateronttrekking en waterlozing bouw Sloecentrale Vlissingen-Oost Besluit accepteren melding Thermphos International B.V. Commissie Omgevingsbeleid Met ingang van 1 januari is de Wet op de jeugdzorg van kracht. Dit houdt in dat een vierjaarlijks provinciaal beleidskader met een uitvoeringsprogramma voor de jeugdzorg moet worden vastgesteld. Provinciale Staten Nieuws uit de Staten Saneringsplan Zuidsingel/Bree te Middelburg rijbewijsshop.nl In beroep Waarom Cran Combi? Voor een goede blaas- én nierfunctie Bevat een hoge dagdosering cranberry extract Bevat vitamine C voor extra weerstand Extra toegevoegd: Berendruifblad, Propolis, Mierikswortel, Silicium en Zink Uw voordeel: 2,- Woensdag 30 maart 2005 De Faam 1iWHHV>f Ml IfMH1 li >iy ilBIIMmmiMIBHH I I Abdij Nieuws "Milieutijdingen" is samen met het eerste nummer van "Veiligheid in kaart" verschenen. Dit laatstge noemde informatieblad is de opvolger van "Risico's inZicht" en de "Zeeuwse Risico-kaart". De afdeling Bestuur van de direc tie Welzijn, Economie en Bestuur heeft in de folder "Lokale belas tingen 2005" weer op een rijtje gezet wat er per gemeente in 2005 betaald moet worden aan gemeenten en waterschappen. Milieutijdingen In Milieutijdingen aandacht voor de uitkomsten van het lezerson derzoek. De stand van zaken over het herstel van het karakter van Walcheren, zodat dit gebied weer in de Tuin van Zeeland kan veranderen. Drie artikelen over de Zeeuwse bodem en een toe lichting op de nieuwe regels die vanaf 1 januari gelden voor afgif te van (bedrijfs-)afvalstoffen. Tot slot is er aandacht voor het wa terbeheer in de 21" eeuw en de harmonisatie van Europese richt lijnen voor milieuvergunningen. Veiligheid in kaart Op 1 juli 2004 is de Wet kwali teitsbevordering rampenbestrij ding in werking getreden. Voor een goéde voorbereiding moeten eerst alle risico's in kaart ge bracht worden. Dat gebeurt samen met de dertien Zeeuwse gemeenten, de Regionale Brand weer, Politie, Geneeskundige Hulpverlening bij Ongevallen en Rampen (GHOR) en Rijkswater staat. Het project dat op 2 maart offi cieel van start is gegaan heeft als doelstelling het opstellen van een digitale kaart van. Zeeland waarop alle risicoveroorzakers en -ontvangers in beeld zijn ge bracht. De provincie gaat er, als eindverantwoordelijke, voor zor gen dat de gegevens via internet op publieksvriendelijke wijze toe gankelijk worden gemaakt. Wat er al gebeurd is en wat er nog gebeuren moet staat in deze eerste nieuwsbrief vermeld. Lokale belastingen Lokale belastingen zijn niet alleen gemeentelijke belastingen, maar bijvoorbeeld ook de waterschap somslag. Uit de overzichten van de dertien verschillende gemeenten blijkt dat er behoorlijke verschillen be staan. Inwoners van de gemeente Veere betalen het minst aan loka le belastingen en die van Tholen het meest. Lokale belastingen, Milieutijdin gen en Veiligheid in kaart kunnen besteld worden bij het provinciaal informatiecentrum. gen van 9.00-16.00 en op don derdag van 9.00-19.00 uur. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aanvragen ontvan gen van DELTA Energy B.V. te Middelburg om vergunningen Grondwaterwet en de Wet ver ontreiniging oppervlaktewate ren voor grondwateronttrekking en waterlozing ten behoeve van de bouw van de Sloecentrale te Vlissingen-Oost. De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer gecoördineerd behandeld. Gedeputeerde Staten en Minis terie van Verkeer en Waterstaat, Directoraat-Generaal Rijkswater staat, Directie Zeeland hebben de vergunningen verleend met voor schriften ter bescherming van het milieu en van de bij het grondwa- terbeheer betrokken belangen. De vergunningen liggen van 31 maart tot en met 11 mei 2005 ter inzage bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren en bij Rijkswaterstaat directie Zee land (kamer 305), Koestraat 30 te Middelburg, op werkdagen van 9-12 en 13-16 uur en in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krüger- straat 1 te Vlissingen, op werkda Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning(en), de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning(en) en belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-ver- gunning(en) kunnen tot en met 11 mei 2005 tegen de vergun ningen) beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De vergunning(en) worden op 12 mei 2005 van kracht, tenzij ovèr- eenkomstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet be stuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzit ter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot E.J. Lere (tel. 0118- 631189). Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de mel ding Wet milieubeheer van Thermphos International B.V. te Vlissingen. De melding heeft betrekking op het plaatsen van drie nieuwe opslagtanks. Dinsdag 5 april is er een zitting van de adviescommissie be zwaarschriften in het provincie huis, Abdij 6 in Middelburg. Om 15.00 uur wordt het be zwaarschrift van Green Traurig uit Amsterdam behandeld na mens cliënt Compagnie Manutention Ro-Ro B.V. (CdMR) over het verzoek handhavend op te treden tegen Scheldepoort B.V. wegens veroorzaakte scha de aan eigendommen van de cliënt. Om 15.30 uur wordt het be zwaarschrift van de Zeeuwse Milieufederatie uit Goes behan deld tegen een besluit van GS van 21 december 2004 over een handhavingsverzoek van de Natuurbeschermingwet. Vrijdag 1 april om 14.00 uur is er een vergadering van de Provin ciale Commissie Omgevings beleid (PCO), Abdij 6 in Middelburg. Behalve de gebruike lijke agendapunten staan er een aantal ingekomen stukken ter kennisneming op de agenda en wordt het verslag van de verga dering van 15 november bespro ken. De notitie "Reikwijdte Stra tegische Milieubeoordeling in het kader van het Integraal Omge vingsplan" met pre-advies wordt behandeld en er zal gesproken worden over het vergaderschema voor 2005 met een voorstel voor de volgende vergadering en een overzicht van onderwerpen en bemensing subcommissies. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen op werkdagen ter inza ge bij het provinciaal informatie centrum, Nieuwe Burg 42 in Middelburg. De openingstijden zijn van 9.30 tot 16.30 uur. De invoering van de Wet op de jeugdzorg betekent een verbete ring van het stelsel van de jeugd zorg. Het recht op jeugdzorg en een eenduidige, onafhankelijke toegang betekent een forse uit breiding van taken voor de pro vincie. Voortaan behoren ook voogdij en gezinsvoogdij, de jeugdreclassering en de afstem ming tussen de provinciaal gefi nancierde jeugdzorg en andere jeugdzorgsectoren tot de verant woordelijkheid van de provincie. Bovendien zijn de provincies aan spreekbaar op het recht op jeugdzorg. Aangezien het budget maar beperkt verhoogd wordt, zal de doelmatigheid van de jeugdzorg verbeterd moeten wor den om het recht op jeugdzorg waar te kunnen maken. Een doel matiger jeugdzorg staat dan ook centraal in dit beleidskader, hoe wel het nog niet in alle gevallen mogelijk is om de doelstellingen te formuleren, gezien het stadium van ontwikkeling van de wet- en regelgeving. Pijlers In de komende vier jaar wordt het beleid van de voorgaande jaren versterkt voortgezet: hulp dient zo vroegtijdig mogelijk te worden aangeboden in een zo licht mo gelijke vorm en zo dicht mogelijk bij huis. De pijlers van het beleid zijn: het versterken van de preventie door een goed met gemeenten afgestemde inzet van de aanslui- tingstaken van het Bureau Jeugdzorg; op de vraag van de cliënt afge stemd aanbod aan jeugdhulpver lening door een hierop aangepas te organisatie van de Zeeuwse instelling voor jeugdhulpverlening; verder gestalte geven aan de ver betering van de positie en betrok kenheid van de cliënt; een Bureau Jeugdzorg dat func tioneert conform de Wet op de jeugdzorg en voldoet aan de eisen van de Wet. Met Bureau Jeugdzorg, de jeugd- zorgaanbieders, de Raad voor de Kinderbescherming, de gemeen tebesturen, de zorgverzekeraars en Justitie is overlegd over het ontwerp. Ook cliëntenorganisa ties hebben gelegenheid gekre gen te reageren. Een afzonderlijk traject is gevolgd voor de afspra ken tussen provincie en gemeen ten over de aansluiting van jeugd zorg en jeugdbeleid. In het beleidskader Jeugdzorg wordt per onderwerp aangege ven hoe de provincie voor de komende jaren beleid wil ontwik kelen, waarmee de hoofddoelstel ling kan worden bereikt. Ook wordt aangegeven welke financië le middelen voor de komende jaren beschikbaar zijn en welke voornemens zorgverzekeraars, gemeenten en Justitie hebben met betrekking tot de jeugdzorg die onder hun verantwoordelijk heid valt. Uitvoeringsprogramma Gedeputeerde Staten stellen jaar lijks een uitvoeringsprogramma vast op basis van het beleidska der, waarin een overzicht wordt gegeven van de activiteiten en subsidies over het afgelopen, het lopende en het volgende jaar. Ook is een overzicht opgenomen van de door zorgverzekeraars, gemeenten en Justitie gesubsi dieerde en te subsidiëren jeugd zorgactiviteiten. Het Beleidskader Jeugdzorg 2005-2008, inclusief het uitvoe ringsprogramma is te bestellen bij het informatiecentrum van de provincie, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118- 631400, e-mailadres: infocentrum@zeeland.nl. ■■■■■■■■■Zeeland Tijdens de maandelijkse vergade ring van Provinciale Staten van 18 maart jl. is onder andere gesproken over: Ontwikkelingsschets 2010 Schelde-estuarium eindadvies Overleg Adviserende Partijen en rapport commissie MER De leden van het Bestuurlijk Overleg Westerschelde betreuren de beslissing van het kabinet in te stemmen met de verdieping van de Westerschelde. Voor Zeeland is de aanleg van 600 hectare nieuwe estuariene natuur een belangrijk gevolg. Gedeputeerde Kramer stelt voor om een debat te organiseren waarbij alle betrokken partijen met elkaar van gedachten kunnen wisselen. Opdrachtformulering Maatschappelijke Kosten- Baten Analyse m.b.t. de WCT Het college van Gedeputeerde Staten zal zo spoedig mogelijk offertes vragen en het onderzoek uitbesteden. De resultaten van het onderzoek zullen nog dit jaar, maar na oktober 2005, beschik baar zijn. Besluitvorming m.b.t. verbou wing, inrichting en realisering basisvariant Zeeuws Museum De heropening van het Zeeuws Museum staat gepland voor de 2: helft van maart 2007. Voor zowel de voortgang van de verbouwing en inrichting van het Zeeuws Museum als voor de realisering van de basisvariant dient nu door de Staten een aantal besluiten te worden genomen. Ingestemd wordt met het verho gen van het provinciaal krediet voor de verbouwing van het Museum met €1.992.788 tot in totaal €6.348.604; Streekplanherziening Woonvisie Bij het vaststellen van de Woonvisie, als een van de bouw stenen van het Omgevingsplan is besloten tot het opstellen van een Streekplanherziening voor die delen van de Woonvisie die in strijd zijn met het vigerende Streekplan. Provinciale Staten stemmen in om de unieke projecten Sluis aan Zee en Cavelot niet meer expli ciet te noemen in de Woonvisie. In plaats daarvan wordt gespro ken over unieke projecten bij de bèbouwingsconcentratie Cadzand-Bad en de kern Sluis. Tussennotitie "Locatiecriteria voor hotels als voorbeeld van bijzondere voorzieningen" Vooruitlopend op de uitwerking van het omgevingsplan is in een tussennotitie de systematiek voor een afwegingskader uitgewerkt dat de ontwikkeling van hotels op unieke locaties in Zeeland moge lijk maakt. Provinciale Staten stemmen in met het voorstel. Initiatiefvoorstel van het lid Wiersma inzake co-vergisting Provinciale Staten stemmen una niem in met het voorstel om Gedeputeerde Staten een coör dinerende rol te laten spelen om initiatieven op het gebied van co vergisting te stimuleren en pro blemen op het gebied van ver gunningen op te lossen. Initiatiefvoorstel van de leden Wiersma, Van Beveren, Smits, Van der Wal en Van Ginkel inzake Zeeland Waterstofland Unaniem wordt ingestemd met het voorstel om op korte termijn een conferentie "Kansen voor waterstof" te organiseren in Zeeland. Statengriffie ■■m BBHBHHBHBHRBHHHH Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 29 april 2005 bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werk dagen van 8:00-17:00 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het stadhuis van de ge meente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 uur en op donderdag van 9:00-19:00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 29 april 2005 tegen dit be sluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voor zitter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Witkam (tel. 0118- 631749). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben de ernst van de bodemverontreiniging op de loca tie Zuidsingel/Bree te Middel burg vastgesteld en met het saneringsplan van de gemeente Middelburg ingestemd (artikel 29 en 39 Wet bodembescherming). De beschikking ligt van 30 maart tot en met 11 mei 2005 ter inzage bij de directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren, en bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afd. vergunnin gen en handhaving, Kanaal- weg 3, op werkdagen van 8-12 en 13-16.30 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-675287) op donderdagavond. Belanghebbenden kunnen tot en met 11 mei 2005 een bezwaar schrift tegen de beschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. De beschikking treedt 12 mei 2005 in werking, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voor lopige voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de mevrouw S.M. van Baal (tel. 0118-631722). TEST OP WWW.HEBIKCOPD.Nt. nieren! Lekker in mijn vel met Cran Combi! /en krijgen nogal eens te maken met een aantal vervelende bijverschijnselen van de blaas. De blaas is van slag of mist net dat beetje extra verzorging. Cran Combi kan daarvoor een uitkomst bieden. Cranberry's bevatten een hoog gehalte citroen zuur en ondersteunen daarmee de natuurlijke zuurgraad van urine. Het helpt de blaas schoon en zuiver te houden. Daarnaast ondersteunt het ook de nierfunctie. www.crancombi.nl Nu voor de speciale introductieprijs: «^zs» x Cran Combi' 30 tabletten: van 11,95 voor 9,95 ijy j I Cran Combi 60 tabletten: van 19,95 voor 17,95 vlissingen@wolfrijbewijsshop.nl

de Faam | 2005 | | pagina 9