Deelstroomgebiedsvisie Zeeland (WB 21) Provincie Zeeland Biologische landbouw m Officiële Mededelingen Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 14/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Renovatie Ring Antwerpen Voor. een goed waterbeheer in de 21e eeuw is Nederland opgedeeld in zeventien deelstroomgebieden. Zeeland is één van die gebieden. Provinciale Staten Vergadering van Provinciale Staten m SbhBhSB HBBHHSi Diversen Ontheffingen Flora- en faunawet Ruimtelijke Ordening Streekplanherziening Woonvisie vastgesteld Milieu Vergunning Thermphos International B.V. Ontwerp-ontheffing zorgplicht riolering gemeente Veere voor ca. 270 strandhuisjes in het buitengebied Bezoek een openbare vergadering van Provinciale Staten O mm Woensdag 6 april 2005 De Faam Abdij Nieuws Biologische rode kool. (foto Dingemanse) Bij het realiseren van een vitaal platteland is biologische land bouw een speerpunt. Het Be stuurlijk Consortium Vitaal Platte land heeft daarom het Plan van Aanpak 2000-2006 opgesteld en is verantwoordelijk voor de uit voering van het plan en de bijbe horende actieprogramma's. De bouwstenen voor het actiepro gramma 2005-2006 worden gevormd door de conclusies die getrokken zijn naar aanleiding van de Quickscan Biologische Landbouw Zeeland. Het hoofdac cent ligt bij het speerpunt markt en ketenontwikkeling. Nieuw is dat de partijen van het Bestuurlijk Consortium nauwer betrokken zullen worden bij de uitvoering van het actieprogramma 2005- 2006. Er zal er een Zeeuws convenant opgesteld worden, waarin aange geven wordt wie trekker wil zijn voor bepaalde actiepunten en wie medewerking wil verlenen. Ook zal worden aangegeven wat men "in eigen huis" kan doen om de biologische sector te ondersteu nen. Acties Om markt- en ketenontwikkeling te stimuleren is, behalve het opstellen van het convenant, een aantal acties nodig: Vergroten van de kennis bij de consument en overige doelgroe pen, zoals scholen en horeca, met de Zeeuwse Milieufederatie als trekker; Vergroten van kennis bij bestuur ders, met de provincie als trek ker; Ondérsteunen van gemeenten bij stimuleringsbeleid, waarbij de Zeeuwse Milieu Federatie trekker is; Onderzoek beïnvloeding koopge drag, waarbij de provincie wil nagaan of, in navolging van een landelijk onderzoek naar de effec ten van prijsverlaging, een derge lijk onderzoek ook uitgevoerd kan worden in het stadsgewest Middelburg/Vlissingen of dat aan gehaakt kan worden bij een lan delijk onderzoek met een kleine plattelandsgemeente. Ook zal gekeken worden of er cij fers over de afzet in Zeeland ver kregen kunnen worden. Om het ontwikkelen van de keten te stimuleren en versnippering van geld en energie te voorko men zal getracht worden korte ketens te realiseren en de regio nale afzet te bevorderen en de afzet over de provincie- en lands grenzen heen te bevorderen. Een kopie van het volledige actie programma, dat in de vergade ring van Gedeputeerde Staten van 22 maart is vastgesteld, kan worden opgevraagd bij het infor matiecentrum. Eind maart is de tweede fase gestart van de renovatiewerken aan de Ring van Antwerpen. Vanaf 23 april wordt één rijbaan afgesloten, waardoor de capaci teit op de ring tijdelijk wordt gehalveerd. De werkzaamheden zullen vijf maanden duren en de volledige rijbanen zullen dus pas in september weer beschikbaar zijn. Al het verkeer met bestemming Antwerpen moet over de Singel. Het doorgaande verkeer naar de autosnelwegen en de haven moet via de Ring. Over een paar weken zullen er twee keer twee versmalde rijstro ken over de hele lengte beschik baar zijn. Kennedytunnel In de maand juli geldt in de Kennedytunnel een verbod voor voertuigen breder dan twee meter. Vrachtauto's en auto's met caravans mogen dan niet door de tunnel *Zij worden omge leid via de Liefkenshoektunnel. Overigens geldt voor de tunnel een gereduceerd tarief tijdens de wegwerkzaamheden. Verkeersinformatie De actuele verkeersinformatie is te lezen op www.werkenantwerpen.be en www.anwb.nl of op de teletekst pagina's 730 en 738. Drukte Zeeuwse wegen De verwachting is dat het verkeer andere wegen zal zoeken in ver band met genoemde werkzaam heden. Eén daarvan is de N62 van Heinkenszand, via de Westerscheldetunnel, naar de Belgische grens. Tijdens de spits uren kan dit tot filevorming leiden Sloten graven bij Arnemuiden. Het Rijk heeft in 1998 de Com missie Waterbeheer 21" eeuw in het leven geroepen naar aanlei ding van de wateroverlast in de jaren negentig. Het advies van de commissie laat niets aan duide lijkheid te wensen over. In Neder land is een andere aanpak nodig voor het water. Water moet min der bestreden worden als een vij and en meer gezien worden als een bondgenoot bij natuur, land bouw en verstedelijking. Deelstroomgebiedsvisie In de deelstroomgebiedsvisie Zeeland is voornamelijk aandacht besteed aan het binnendijkse regionale systeem. Dat is goed verklaarbaar, want voor de grote wateren is eind 2002 de Inte grale Visie Deltawateren vastge steld en de gevolgen van de ver snelde zeespiegelrijzing komen aan de orde in het Zeeuwse Kustbeleidsplan. De visie wordt ook meegenomen voor onderde len van het nieuwe Omgevings plan Zeeland dat de komende jaren wordt opgesteld. Zeeuwse problematiek De problemen in het Zeeuwse waterbeheer concentreren zich al vele jaren rond drie thema's: te veel water, te weinig water en te vuil water. De nadruk ligt vooral op "te veel" en "te weinig". 'Te vuil" krijgt alleen aandacht als er een relatie is met "te veel" of "te weinig". Wateroverlast kan veroorzaakt worden door veel neerslag in korte tijd. Hierdoor kunnen de laagste gedeelten tijdelijke onder water komen te staan met als gevolg schade aan gewassen en gebouwen. De schade is het grootst voor bebouwd gebied. Daarom moet het overstromings risico beperkt worden tot een maal per honderd jaar; voor hoogwaardige land- en tuinbouw en glastuinbouw geldt eenmaal per vijftig jaar, voor akkerbouw eenmaal per 25 jaar en voor grasland eenmaal per 10 jaar. Door hoge grondwaterstanden kan ook schade optreden. Het kan dan nodig zijn dat de draina gecapaciteit verhoogd moet wor den. Overige problemen zijn de onvol doende kwaliteit van het opper vlaktewater, het watertekort en de verzilting Oplossingen Vasthouden, bergen en afvoeren zijn de sleutelwoorden voor de oplossingen van de waterpoble- matiek. In Zeeland wordt voor het landelijk gebied gekozen voor een combinatie van meer berging en een beetje extra afvoeren. Om een schatting van de noodza kelijke ruimte en kosten te kun nen maken is voor het landelijk gebied de volgende verdeling van bergingsmogelijkheden aange houden: 45% open water, 45% natuurvriendelijke oevers en 10% gecontroleerde inundatie. In de gebiedsvisie wordt een overzicht gegeven van de kosten voor zowel landelijk als bebouwd gebied in 2050. De oplossingen voor te weinig water zullen voor een deel van de landbouwsector zelf moeten komen (teeltverplaatsing en bas sins). Van grondwater en land- bouwwaterleiding zou meer gebruik gemaakt kunnen worden. De Deelstroomgebiedsvisie met een samenvatting is te bestellen bij het provinciaal informatiecen trum. Downloaden via de website kan ook; www.zeeland.nl. dan naar Publicaties, rapporten en WB 21 in Zeeland. Zeeland i De vergaderingen van Provinciale Staten zijn openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom om op de publieke tribu ne de debatten te volgen. De sta tenleden heten u voorafgaand aan de vergadering welkom en zullen u op de tribune bezoeken. Vindt u het leuk om een staten vergadering bij te wonen vul dan de bon onder aan de pagina in. Datum: vr 15 april Aanvang: 09.30 uur Locatie: Statenzaal, Abdij 10 te Middelburg Voorz.: drs. W.T. van Gelder Griffier: drs. B.L. Allewijn statengriffier@zeeland.nl De agenda van de staten wordt voorbereid door het Presidium. Het Presidium bestaat uit de Commissaris van de Koningin en de tien fractievoorzitters van de partijen die in de staten zitting hebben.' Agenda: - Statenvoorstel inzake concept- PSEB en de bijbehorende ant woordnota; - Statenvoorstel inzake Recreatie- veer Perkpolder-Hansweert; - Statenvoorstel met startnota en kadernota inzake beleidsplan Openbaar Vervoer; - Statenvoorstel inzake Zeeuws Kustbeleidsplan 2004; - Statenvoorstel Beleid provincie Zeeland inzake Brede Doeluitke ring Verkeer en Vervoer; - Statenvoorstel inzake subsidie verordening hulp bij calamitei ten. Statenvergadering via radio te beluisteren Heeft u interesse in de Zeeuwse politiek, dan kunt u via radio 91.0 fm op de kabel rechtstreeks de vergaderingen van Provinciale Staten volgen. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de web site: www.zeeland.nl onder provinciale staten. ^a^gSS^aR^BBSSaBHffiWSMMIMIIIIWBIIIIIIIIIIIIMilllll I i ill II Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg WÊÊÊÊÊÊÊÊÊOÊÊÊÊÊÊÊÊm 4* :Ji Door Gedeputeerde Staten van Zeeland zijn in het kader van arti kel 68 van de Flora- en fauna wet de volgende ontheffingen verleend. Ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bos sen, bedrijfsmatige visserij en wateren is ontheffing verleend aan 1. Faunabeheereenheid Zeeland te Goes voor het doden van wilde eend met gebruik van het geweer tot een uur na zonsondergang voor 5 jaar, te weten van 2005 t/m 2009, in de periode van 1 juli t/m 14 augustus daaropvolgend op percelen graszaad, graan, koolzaad, peulvruchten, blauwmaanzaad en volle- grondsgroenten. De ont heffing heeft betrekking op de gronden gelegen binnnen het werkgebied van de FBE. 2. Faunabeheereenheid Zeeland te Goes voor het vangen van spreeuw met behulp van vang- kooien en slagnetten voor 5 jaar, te weten van 2005 t/m 2009, in de periode van 15 mei t/m 31 augustus daarop volgend op percelen kersen. De ontheffing heeft betrekking op de gronden gelegen binn nen het werkgebied van de FBE. Bezwaar De ontheffingen liggen van 8 april 2005 tot en met 19 mei 2005 ter inzage bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkda gen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, - mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118- 631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). Belanghebbenden kunnen tot en met 19 mei 2005 bezwaar tegen de ontheffingen indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA te Middelburg. Tevens bestaat op grond van arti kel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijkheid om, indien -gelet op de betrok ken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een bezwaar een voorlopige voorziening te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Op 18 maart 2005 hebben Pro vinciale Staten van Zeeland de streekplanherziening Woonvisie vastgesteld. Het doel van de streekplanherziening Woonvisie is om het streekplan op onderdelen aan te passen aan nieuwe be- leidsinzichten op het gebied van woningbouw. Centraal staat de doelstelling zoveel mogelijk tegemoet te komen aan de wensen van de woonconsument. De in het huidige Streekplan Zeeland 1997 gehanteerde bena dering richt zich op het sturen van de woningbouw door middel van het vaststellen van woning- bouwcontingenten. Per gemeente en per kern wordt aangegeven hoeveel woningen gebouwd mogen worden. De provincie heeft geconstateerd dat het huidi ge systeem van contingentering onvoldoende aansluit bij: - de doelstelling om tegemoet te komen aan de wensen van de woonconsument; - de huidige maatschappelijke en demografische ontwikkelingen; en - de rolverdeling tussen provincie en gemeenten; de provincie als regionale regisseur, gemeenten verantwoordelijk voor het locale schaalniveau. Om deze reden wordt in de streekplanherziening Woonvisie een nieuwe werkwijze geïntrodu ceerd, waarbij gemeenten meer vrijheid en verantwoordelijkheid krijgen ten aanzien van de omvang, samenstelling en sprei ding van hun woningbouwpro gramma. Om het nieuwe woningbouwbeleid te implementeren is het nodig een aantal uitgangspunten uit het vigerende Streekplan te herzien, waaronder: 1. de provinciale woningbouw- programmering wordt niet lan ger gebaseerd op prognoses, maar op wat gemeenten zelf aangeven; 2. het uitgangspunt dat natuurlij ke groei in alle kernen mag worden opgevangen en het migratieoverschot uitsluitend in dragende kernen en stede lijke ontwikkelingszones mag worden opgevangen wordt vervangen door een vaste ver houding tussen steden, dra gende kernen en overige ker nen. De ontwerp-streekplanherziening Woonvisie heeft van 13 decem ber 2004 tot en met 17 januari 2005 op de gebruikelijke manier ter inzage gelegen. De tijdens deze periode ingediende reacties hebben aanleiding gegeven tot het op één punt wijzigen van de streekplanherziening. De tekst van de streekplanherziening is aangepast conform de tekst in de streekplanherziening West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Dit bete kent dat de unieke projecten Sluis aan Zee en Cavelot in de streekplanherziening Woonvisie niet meer expliciet genoemd wor den. In plaats daarvan wordt in de streekplanherziening Woonvisie gesproken over unieke projecten bij de bebouwingscon centratie Cadzand-Bad en de kern Sluis. I De vastgestelde streekplanherzie ning ligt ter inzage van 7 april tot en met 5 mei 2005 op de volgende plaatsen: Provincie Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg; de gemeentehuizen van alle Zeeuwse gemeenten. Voor het inzien buiten kan tooruren en een mondelinge toelichting kunt u zich wenden tot mw. drs. J.E. Heijstek, tele foonnummer 0118-631165 De streekplanherziening kan opgevraagd worden bij het infor matiecentrum van de provincie Zeeland, Nieuwe Burg 42 te Middelburg, telefoonnummer: 0118-631400. Email: infocentrum@zeeland.nl. Het informatiecentrum is van maandag tot en met vrijdag geopend van 9.30 uur tot 12.30 uur en van 13.30 uur tot 16.30 uur. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan Thermphos International B.V. een vergunning Wet milieubeheer met voor schriften ter bescherming van het milieu verleend voor een tijdelijke (tot uiterlijk 31 december 2006) verhoging van de vergunde emis sies (cadmium, lood, zink en fos- fine) voor de sinter- en fosforba- briek. De inrichting is gelegen aan de Europaweg 4 te Vlissin- gen. De vergunning ligt van 7 april 2005 tot en met 18 mei 2005 ter inzage bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 08.00-17.00 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het stadhuis van de ge meente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen tot en met 19 mei 2005 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. De vergunning worden op 20 mei 2005 van kracht, tenzij overeen komstig art. 36 van de Wet op de Raad van State, juncto art. 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.M. Witkam (tel. 0118-631749). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag van Burgemeester en wethouders van Veere ontvangen voor een ont heffing zorgplicht riolering ex arti kel 10.33 wet milieubeheer voor ca. 270 strandhuisjes in het buitengebied van de gemeente. Gedeputeerde Staten willen de ontheffing dnder voorwaarden verlenen. De ontwerp-ontheffing ligt van 7 april tot en met 5 mei 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot dhr. A.A. van de Straat, tel. 0118-631116) en in het gemeentehuis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werk dagen van 9-12 en 14-16 uur en op donderdagavond van 17.30 - 19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 5 mei 2005 schriftelijke zienswijzen op de ontwerp-ont heffing indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie ruim te, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Wie van gedachten wil wisse len over de ontwerp-ontheffing kan tot en met 5 mei 2005 tele fonisch een afspraak maken (0118-631116). Bij de gedach- tenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwe zig te zijn en kunnen mondelin ge zienswijzen worden inge bracht. WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊËÊÊÊÊÊmÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊmÊmm Provinciale Staten Maandelijks nemen de leden van Provinciale Staten, uw volksvertegenwoordiging, besluiten over onder werpen die u als inwoner van Zeeland betreffen. Heeft u belangstelling dan kunt u een Statenvergadering vanaf de publieke tribune bijwonen. Statenleden heten u voor aanvang van de vergadering welkom. Onder het genot van een kopje koffie of thee, geven ze u uitleg over het verloop van de vergadering. Ook de wandelgangen zijn voor publiek toe gankelijk. Dit biedt informele mogelijkheden voor statenleden om met u in contact te treden. Tijdens de lunch bieden wij u een broodje en drankje aan. De vergaderingen van Provinciale Staten, Statenzaal, Abdijplein 10 te Middelburg worden gehouden op vrij dag 15 april, 20 mei, 17 juni, 1 juli, 7 oktober, 11 november en 9 december 2005 en beginnen om 09.30 uur. Wij verwachten u een kwartiertje eerder om u voor aanvang van de vergadering wegwijs te maken. Indien u belangstelling heeft meldt u dan schriftelijk aan bij Provinciale Staten, t.a.v. de Statengriffie, Antwoordnummer 75, 4330 WB Middelburg onder vermelding van naam, adres, e-mail en datum van de vergadering die u wenst bij te wonen. Aanmelden kan ook digitaal via www.zeeland.nl/ provinciale staten/bezoeker. Naam Adres Postcode Woonplaats e-mail Datum* 15 april 20 mei 17 juni 7 oktober 11 november 9 december omcirkel uw voorkeursdatum 1 juli Provinciale Staten Retourneer de bon aan Provinciale Staten, t.a.v. de Statengriffie, Antwoordnummer 75, 4330 WB Middelburg hhhhhhhhhhrhhrihhhmiihhhhhhhhihhh

de Faam | 2005 | | pagina 31