Genieten Baggeren watergangen van start 10.000 bezoekers open dag brandweer Chatten met Hannie Kool Het woord aan raadslid Chris Dekker Subsidie aanvragen voor 2006 Bijeenkomst studentenhuis vesting Vlissingsestraat Commissie vergaderingen Parkeerplaatsen terug op Molenwater Nieuwe asfaltiaag voor Schroeweg ft Woensdag 6 april 2005 De Faam 5 Deze informatiepagina van de Gemeente het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie. Meer info: www.middelburg.nl folders en inzage van stukken kunt u terecht in Maximaal Text, vanaf pagina 830 De Stadsgewestelijke brand weer is trots op haar nieuwe kazerne aan de Stromenweg. Afgelopen zaterdag was het open dag, zodat belangstel lenden het gebouw eens van binnen konden bekijken. Ongeveer 10.000 bezoekers kwamen langs. Rondom het gebouw waren volop activitei ten: het duikteam kwam in actie, een gaspakkenteam liet zijn hoe zij te werk gaat met gevaarlijke stoffen en bezoekers konden zelf een beginnende brand blus sen. Ook de ambtenaren open bare orde en veiligheid waren op de open dag aanwezig. Afgelopen maandag hebben de burgemeesters van Vlissingen en Middelburg de kazerne feestelijk geopend. Kijkt u voor meer informatie over het werk van onze brandweer eens op www.brandweerstadsgewest.nl Vaste prik op donderdagavond: chatten met de burgemeester of een van de wethouders. Op 7 april houdt wethouder Hannie Kool-Blokland digitaal spreek uur via middelburg.nl De chatsessie begint om 19.30 uur en duurt een uur. In de por tefeuille van de wethouder zit onder andere Monumenten, Economische Zaken, Toerisme, Ruimtelijke Ordening en Financiën. Wilt u hier een vraag over stellen of uw mening kwijt, doe dan vooral mee met de chatsessie. U kunt de chatses sie ook als toeschouwer vol gen. De gemeente Middelburg is de subsidieprocedure voor 2006 gestart. Uiteenlopende activiteiten op het gebied van welzijn, volksgezond heid of cultuur komen in aan merking voor subsidie van de gemeente Middelburg. Deze activiteiten moeten passen binnen het beleid van de gemeente. Ter illustratie van de activiteiten die voor subsidie in aanmerking komen, kunt u het subsidievoorstel 2005 raadple gen. Dit voorstel ligt ter inzage bij de informatiewinkel van het stadskantoor. Voor wie? Aan de organisaties die al een subsidierelatie met de gemeente Middelburg hebben, zijn inmiddels de aanvraagformulie ren voor de subsidie 2006 gestuurd. Ook organisaties die nog geen subsidierelatie met de gemeente Middelburg hebben, kunnen voor 2006 een aanvraag indienen. Alle subsidie-aanvragen voor 2006 moeten vóór 1 mei 2005 bij de afdeling Stedelijk Sociaal Beleid van de gemeente Middelburg zijn ingeleverd. Resultaat Het indienen van een subsidie verzoek geeft geen garantie op het verkrijgen van subsidie. Het indienen van een subsidie-aan vraag betekent dat deze wordt opgenomen in de subsidieproce dure 2006. Tijdens de procedure wordt bekeken of er al dan niet subsidie wordt toegekend. Informatie Wilt u meer weten over de voor waarden waaronder subsidie wordt verstrekt? Heeft u vragen over de subsidieprocedure 2006? Voor informatie kunt u contact opnemen met de dienst Maatschappelijke Zaken, afde ling Stedelijk Sociaal Beleid, tele foon 67 56 28. U kunt hier het aanvraagformulier subsidie 2006, Algemene Subsidieverordening Welzijn en de (financiële) richtlij nen opvragen. Deze kunt u ook vinden op www.middelburg.nl, onder de knop Zorg en Welzijn. Klik door naar 'subsidie'. De gemeenteraad heeft beslo ten om het voormalige kantoor van de gemeente Middelburg aan de Vlissingsestraat te bestemmen tot studentenhuis vesting. Bewoners van de Vlissingsestraat en directe omgeving worden op dinsdag 12 april geïnformeerd over de plannen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en vindt plaats in het oude stadhuis aan de Markt. Vanaf augustus 2006 zullen voor namelijk eerstejaars studenten van de Roosevelt Academy hun intrek nemen in betreffende pan den aan de Vlissingsestraat en de Stadsschuur. Om dit mogelijk te maken, is het noodzakelijk om de panden te verbouwen. Tijdens de informatiebijeenkomst worden de aanwezigen door architect Ineke Hulshof (Hulshof architecten) geïnformeerd over hoe het wordt, welke werkzaamheden uitge voerd moeten worden en wan neer dit gaat gebeuren. Daarna zal Ron Studulski van Woongoed Middelburg het een en ander ver tellen over de beheersmaatrege len die Woongoed treft om even tuele overlast voor de buurt te voorkomen. Bewoners van de Vlissingsestraat en directe omge ving hebben een uitnodiging ont vangen. Andere belangstellenden zijn uiteraard ook van harte wel kom. Ook in april komen de gemeentelijke commissies bij elkaar om te vergaderen. De commissie Maatschappelijke Zaken vergadert op 6 april. De leden van de commissie Ruimte komen op 11 april bijeen. De commissie Algemeen Bestuur vergadert 12 april. De raadsvergadering van april staat voor de 18e gepland. Alle vergaderingen beginnen om 19.30 uur in het stadskantoor. De agenda en de bijbehorende stukken liggen ter inzage in de informatiewinkel van het stads kantoor. U bent van harte welkom de vergaderingen van de publieke tribune bij te wonen. Na de sloop van de kazerne zijn er parkeerplaatsen verdwe nen rondom de bouwput van het A-theater. Dat zorgt soms voor parkeerproblemen. Met ingang van deze week is de situatie iets verbeterd. De vijf parkeervakken aan het Molenwater tegenover de watertoren zijn teruggeplaatst. De gele streep is verwijderd, zodat parkeren op deze locatie weer mogelijk is. Dit is te lezen in de tweede edi tie van het Bouwput Bulletin. De nieuwsbrief is onder omwo nenden van de bouwput ver spreid. Het bulletin is ook ver krijgbaar op het stadskantoor en te lezen op middelburg.nl Foto: Gemeente Middelburg/Mieke Wijnen Veel Middelburgers en toeristen hebben hun weg naar het uitge breide terras voor Seventy Seven, Brooklyn en Studio 83 al gevonden. Ook afgelopen weekend was het heerlijk weer om op het terras te zitten. Om ruimte te maken, is de rij baan verlegd. Op een van de tegels is een fragment uit een gedicht van oud-stadsdichter Chawwa Wijberg te lezen: 'Kijk naar uw voeten stadsbewoners, alle keien van de straat zijn door mensenhanden neerge legd en aangeraakt.' De Schroeweg is van 23 tot en met 27 mei, tussen 19.00 en 06.00 uur, afgesloten voor ver keer. Er wordt een nieuwe asfaltdeklaag en wegmarke ring aangebracht. Verkeer wordt omgeleid. Afgelopen Herfst is al volop aan de Schroeweg gewerkt. Regen en kou gooiden echter roet in het eten, waardoor de klus niet kon worden afgerond. Nu de nachten weer warmer zijn, kan het leggen van de laatste asfaltiaag begin nen. Het verkeer van de A58 wordt omgeleid via de Torenweg, Nieuwlandseweg, Kanaalweg, Schroebrug, Het Groenewoud en omgekeerd. Verkeer uit de Statenlaan moet rijden over de Spinhuisweg naar de Torenweg. Het verkeer uit de Vrijlandstraat en Roozenburglaan wordt omge leid over de Torenweg. Foto: Gemeente Middelburg/Mieke Wijnen "Serieuze Gedegen Politici zo zou je SGP ook kunnen invul len. SGP 'ers zijn niet alleen principieel, maar ook prakti sche en zakelijke bestuurders, die het belang van alle inwo ners op het oog hebben en het beste zoeken voor de stad. En dat is ook mijn doelstelling. Natuurlijk wijs ik vanuit mijn prin cipe en christelijke levensovertui ging op het Woord van God (de Bijbel). Van harte hoop ik op een maatschappijbrede terugkeer naar bijbelse waarden en nor men. Dat zou tot zegen van onze samenleving zijn. Onze principes vertalen we in een helder en concreet beleid. In kort bestek een paar punten. 1De kwaliteit van de dienstver lening naar de burger is erg belangrijk. De gemeente is geen projectenbureau, maar een dienstverlenende organisatie. Burgers moeten sneller geholpen en altijd serieus behandeld wor den. Middelburgse ondernemers moeten zo weinig mogelijk belemmerd worden door onnodig ingewikkelde regelgeving. Ze moeten de ruimte krijgen. Onze werkgelegenheid hangt ervan af en ze zijn de motor van onze economie. 2. De zwakkeren in de samenle ving verdienen extra aandacht en bescherming. Met enige zorg vol gen we de ontwikkelingen op het gebied van de ouderenzorg. Het verspreiden van ouderen over woon-zorgclusters in de stad is een idee dat zich nog moet bewijzen. Het is nog maar de vraag of de ouderen dit zelf wil len. In ieder geval zal ervoor gewaakt moeten worden dat ze niet vereenzamen. De hulp die ze nodig hebben moet beschikbaar en betaalbaar zijn. Foto: Liesbeth Boone 3. De zorg voor natuur en milieu en het behoud van natuurhistori sche waarden is belangrijk. Er wordt veel van het landschap en het groen opgeofferd voor wegen en woningbouw. Onlangs heb ben we bij het raadsvoorstel voor de bebouwing van het Arduinterrein krachtig gepleit voor beperking van de hoog bouw en voor behoud van het groene karakter tussen Toorenvliedt en Ter Hooge. Onder druk is het college hier voor gezwicht. 4. Soms lijkt het wel alsof de politiek alleen maar met het A- theater bezig is. Gelukkig is dat niet zo, maar je kunt er op dit moment natuurlijk ook niet omheen. Binnenkort nemen we een definitief besluit, als het onderzoek dat momenteel plaatsvindt afgerond is. Dit pro ject en de wijze waarop het wordt uitgevoerd is onverant woord. Dat staat voor ons als een paal boven water. Chris Dekker fractievoorzitter SGP Middelburg v De gemeente Middelburg en het waterschap Zeeuwse Eilanden werken aan de verbe tering van de kwaliteit van het Middelburgse oppervlaktewa ter. Gezamenlijk worden de komende jaren een groot aan tal activiteiten uitgevoerd om een duurzaam watersysteem te realiseren. Zoals het aanleg gen van natuurvriendelijke oevers en het baggeren van sloten en watergangen. In het stedelijk waterplan worden deze maatregelen nader uitge werkt en uitgelegd. Op de bodem van iedere sloot, vijver of gracht ligt een laag bag ger, ook wel slib genoemd. Elk jaar groeit de sliblaag met enke le centimeters. Op een gegeven moment is de laag zo dik dat het de opvang en afvoer van water belemmert. Bovendien kan de ondiepe watergang gaan stin ken. Dan is het tijd om de water bodem schoon te maken. De Middelburgse stadswateren zijn voor het laatst gebaggerd in de jaren '80 en '90 van de vorige eeuw. Er ligt nu veel slib op de bodem. Het water is troebel en op veel plaatsen erg ondiep. We gaan dit keer ruim 13.000 m_ slib verwijderen. Op een aantal plekken ligt rommel in het water, zoals fietsen en winkelwagen tjes. Die halen we er ook uit. Baggerdepots Een deel van de wateren wordt gebaggerd met behulp van een hydraulische graafmachine vanaf de oever. Vervolgens wordt het slib in een tractor met een vloei stofdichte kiepkar gedumpt die het slib transporteert naar een depot. Op andere plaatsen wordt een zogenaamde duw boot of een cutterzuiger ingezet. Het merendeel van het uitko mende slib wordt afgevoerd naar een aan te leggen bagger- depot aan de Mortiere. Het slib uit de Veerse Watergang wordt naar het bestaande depot aan de Oostperkweg getranspor teerd. Het baggerwerk brengt enige overlast met zich mee, de trac toren met kiepkarren kunnen geluidsoverlast en verkeershin- der veroorzaken. Het baggeren gebeurt binnen de normale werktijden en de tractoren rijden een aantal keren per dag heen en weer. Foto: Gemeente Middelburg/Chris Marijs Voor de asfaltering van het kruis punt Schroeweg met Torenweg wordt een grotere omleidingroute vanaf A58 via Nieuwlandseweg of via Oost Souburg (Nieuwe Vlissingseweg) aangegeven. Foto: Gemeente Middelburg/Mieke Wijnen Op enkele plaatsen dient de begroeiing omlaag worden gebracht zodat de werkzaamhe den efficiënt kunnen worden uit gevoerd. De plek waar het slib wordt overgeladen in de kiep karren wordt zoveel mogelijk afgezet met een hek. De aanne mer maakt deze plek aan het eind van elke werkdag schoon. Tijdens het werk houdt de aan nemer rekening met de ver keersveiligheid. De hulpdiensten kunnen overal komen. Planning en locaties Vlissingse watergang: Op 11 april start de aannemerscombi natie met behulp van een duw boot en hydraulische graafma chine met het baggeren van de Vlissingse watergang. Als eerste is het gedeelte tussen de Stromenweg en de Arnelaan nummer 44 aan de beurt. Vervolgens tussen de Arnelaan 46 en de Dorus Rijkerstraat en als laatste tussen de Dorus Rijkerstraat en het gemaal Boreel. Veerse watergang: Op 11 april start de aannemerscombinatie met behulp van een cutterzuiger met het baggeren van de Veerse watergang. Als eerste is het gedeelte tussen de Veersesingel en de Oostperkweg 39c. aan de beurt. Vervolgens tussen de Oostperkweg 39sc en de Veerseweg 139 en als laatste tussen de Veerseweg 139 en het gemaal. Erasmuswijk en Oude Vlissingseweg: Op 11 april start de aannemerscombinatie met behulp van een hydraulische kraan met het baggeren van de bermsloot langs de Oosterse Lageweg. Vervolgens de Spoorsloot en als laatste de sloot langs de Oude Vlissingseweg. Magistraatwijk: Op 26 april start de aannemerscombinatie met behulp van een duwboot en een hydraulische kraan met het bag geren van de watergang langs de Schroeweg. Vervolgens vanaf de stuw tot aan de Schroeweg en als laatste de watergang in het Meiveld. Voor alle vragen over praktische zaken zoals de planning, over last en vuil op de weg, kunt u terecht bij Harm ten Klooster van de gemeente Middelburg. Hij is bereikbaar tijdens kantoo ruren op 67 53 12. Met algeme ne vragen over het gemeentelijk waterbeleid, kunt u bellen met Ad van de Pas op telefoonnum mer 67 53 11 Het water is troebel en op veel plaatsen erg ondiep. Het is de bedoeling om ruim 13.000 m3 slib te ver wijderen. Op een aantal plekken ligt rommel in het water, zoals fietsen en winkelwagentjes.

de Faam | 2005 | | pagina 27