Weel|| Chatten met het college Handige map voor minima Wijziging ophalen afval Stadskantoor gesloten Voorjaarsronde Wijktafels Raadslid Wim Kooiman overleden Lesdag over bomen en dieren Middelburg.nl genomineerd voor prijs Woonpark Mortiere klaar voor eerste bewoners 250 jaar maritieme geschiedenis in Arnemuiden Het woord aan Rob van Eijkelenburg: 'Politiek is wél leuk!' Woensdag 23 maart 2005 De Faam Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Jong geleerd, oud gewaardeerd. De landelijke boomfeestdag is vorige week ook in Middelburg gevierd. Leerlingen van de Vossenburch plantten samen met wethouder Leo Luitwieler tachtig essen aan de Torenweg. Hun kinderen en kleinkinderen kunnen ook nog van deze bomen genieten. Essen kunnen namelijk meer dan honderd jaar oud worden. Het thema van de boomfeest dag was dit jaar bomen en die ren. Op school is met de klas nader ingegaan op dit thema. Maar de theorie beklijft natuur lijk veel beter door een leuke, praktische ervaring. Bijvoorbeeld een boom planten. De leerlingen grepen dan ook enthousiast hun kans. Nadat de eerste boom gezamenlijk was geplant, stoven zij met hun spa uiteen om de andere essen rechtop te zetten en van aarde te voorzien. (Foto: gemeente Middelburg/Martijn Oosterling) Behalve het persoonlijke spreekuur, op dinsdag in het stadskantoor, houdt het college van burgemeester en wethou ders elke donderdagavond digi taal spreekuur op www.middel- burg.nl De chatsessie begint om 19.30 uur en duurt een uur. Op don derdag 24 maart zit wethouder Adrie van 't Westeinde achter de computer. In de portefeuille van de wet houder zit onder andere Cultuur, Waterbeheer, Milieu en Onderwijs Wilt u hier een vraag over stellen of uw mening kwijt, doe dan vooral mee met de chatsessie. U kunt de chat sessie ook als toeschouwer volgen. Weblog Brengt u ook eens een bezoek aan de weblog van de raad op middelburg.nl. Hier leest u hoe de partijen over actuele Middelburgse zaken denken. Het A-theater is een onderwerp dat vaak in de weblog is terug te vinden. U kunt direct op de berichten reageren. Nee, niet de "politiek" zoals dat vaak leeft: "Ze doen maar wat, luisteren toch niet, gekonkel- foes" en dergelijke. Nee, inder daad, niet leuk en dat beeld moet van tafel. Wat wél leuk is: vanuit een gezonde basis in Middelburg steeds werken aan die betere stad: economisch, wonen en winkelen, veiligheid en voorzie ningen, festiviteiten en (pop)cul- tuur, groen en milieu! De "politiek" gemeenteraad) werkt daar hard aan, allemaal vrijwilligerswerk met een passie voor die betere stad. Het grote voordeel in Middelburg is dat je als bewo ner maximaal kunt bijdragen aan die betere stad door je mening te uiten en niet te mok ken. Gemeenteraadsleden staan met naam en telefoon nummer in de gemeentegids, je kunt ze rechtstreeks mailen via www.middelburg.nl, aanspreken tijdens verschillende bijeen komsten, een brief schrijven aan de gemeenteraad die alle raadsleden dan krijgen en spreektijd vragen bij commis sies van de gemeenteraad. Ook kun je, een beetje georgani seerd, jouw punt op de agenda krijgen van die gemeenteraad via het burgerinitiatief (een D66 voorstel trouwens). En wat 'ze' er mee doen? Ook dat is te controleren, het gaat immers niet om beloften tijdens verkiezingstijd maar om concre te resultaten. Zijn we op de goede weg in Middelburg? Niet helemaal, het kan altijd beter en misschien iets bescheidener! En waarom ik voor D66 in de gemeenteraad zit? Omdat m'n hart, net als bij u, iets links van Foto: Liesbeth Boone het midden zit! Enkele D66 resultaten de afge lopen drie jaar: Initiatief Economisch actieplan voor Middelburg, Initiatief Middelburg kandidaat voor Groenste stad in 2006, het bur gerinitiatief, initiatief leefbaar heid Nieuw- en Sint Joosland en initiatief Middelburgse sport- prijs. En dat theater? D66 was vanaf 2002 vóór een prachtig theater op een andere plek De Punt). Die strijd hebben we helaas niet gewonnen. En nu? De (financië le) aftocht organiseren aan de Zuidsingel, omwonenden scha deloos stellen en met minder geld de huidige schouwburg flink opknappen. Beter nog: u via een referen dum een uitspraak vragen over wat en waar met dat theater. Rob van Eijkelenburg Raadslid D66 Middelburg telefoon 62 94 11 rijke06@zeelandnet.nl www.d66walcheren.nl De website van de gemeente Middelburg maakt kans op de Webwijzer Award 2005. Dit is de prijs voor overheidsinstanties die zich op een positieve manier digitaal weten te onderscheiden. Minister De Graaf voor Bestuurlijke Vernieuwing reikt op donderdag 24 maart de prijs van 10.000 euro uit. Overige genomineerden voor de vakjuryprijs zijn de websites van agentschap SZW, Centraal Bureau voor de Statistiek, IB- groep, LNV Loket, Ministerie van Economische Zaken, Provincie Noord-Holland en de gemeenten Aalburg, Assen en Enschede. Het thema voor de Webwijzer Award 2005 is de mate waarin zelfredzaamheid van de burger digitaal wordt ondersteund. Het is de bedoeling dat de winnende organisatie het geld gebruikt voor het verbeteren van de web site. Kijk ook eens op www. burger.overheid.nl Wat zijn de rechten en plichten van de Gemeente en de Middelburgse minima? Het is te lezen in de minimamap. Wethouder Sociale Zaken Leo Luitwieler overhandigde het eerste exemplaar afgelopen maandag aan Cor Clarijs van de Cliëntenraad. In de minimamap staat beschreven wat de rechten en plichten zijn van de Gemeente en haar cliënten. Daarnaast is in de map de Middelburgse minimafolder te vinden en is er ruimte om correspondentie op te bergen. De Middelburgse minima kwa men maandag naar het stads kantoor om hun rechtmatig- heidsonderzoeksformulier in te leveren. Op dit formulier geven cliënten iedere maand aan of er iets in hun persoonlijke of financiële situatie is gewijzigd. Bij het inle veren van het formulier kregen zij de map direct mee. Gemeente Middelburg heeft 1050 geregistreerde minima. (foto: gemeente Middelburg/Mieke Wijnen) In verband met Goede Vrijdag en Pasen zijn er wijzigingen in het ophalen van huisvuil. Op Goede Vrijdag 25 maart wordt geen huisvuil opgehaald. Het vuil wordt een dag eerder op donderdag 24 maart opge haald. Ook op maandag 28 maart wordt geen huisvuil opge haald. De medewerkers van de gemeentelijke reiniging halen het huisvuil dinsdag 29 maart op. Wij vragen u het huisvuil op 24 en 29 maart voor 7.00 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde ophaalda- ta ook op de afvalkalender. Het stadskantoor is op Goede Vrijdag 25 maart en tweede paasdag (maandag) 28 maart gesloten. Dinsdag 29 maart is het stadskantoor vanaf 8 uur geopend. In april kunt u weer aanschuiven bij de wijktafel. De wijktafels vormen het wijkoverleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethouder en diverse maatschappelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en wijkverenigingen. Onderwerp van gesprek is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leefbaarheid in het bijzon der. Ook komt, waar dit nog niet aan de orde is geweest, het wijkplan ter tafel. Het wijkplan, samen gesteld door ideeën en wensen van de bewoners te bundelen, vormt de leidraad van de ontwikkelin gen in uw wijk. Dit is dus uw kans om ook mee te praten over ontwikkelingen in de wijk waarvan u de bewoner bent. De wijktafels zijn voor iedereen teogankelijk. Wanneer en waar? Maandag Donderdag Woensdag Dinsdag Woensdag Maandag Voor wie? Wijktafel Arnemuiden: Wijktafel Binnenstad: Wijktafel Dauwendaele: Wijktafel West: Wijktafel Noord: Wijktafel Zuid: 4 april Binnenstad Schouwburgzaal 7 april West Kerkencentrum "de Morgenster 13 april Arnemuiden Verenigingsgebouw "de Arne" 19 april Zuid Palet 20 april Dauwendaele O.C. Dauwendaele 25 april Noord Schouwburgzaal Arnemuiden en Kleverskerke Centrum Dauwendaele en Nieuw- en Sint Joosland Stromenwijk, 't Zand, Griffioen Nieuw Middelburg, Klarenbeek, Sint Laurens, Centrum en Veersepoort Erasmuswijk, Magistraatwijk, Reijershove, Veldzigt Alle wijktafels gaan van start om 20.00 uur en zijn uiterlijk 22.30 uur afgelopen. Agenda's en verslagen van eerder gehouden wijktafels kunt u raadplegen via www.middelburg.nl en klik dan op de knop 'Wijkaanpak'. Daar vindt u nog veel meer andere nuttige informatie over Wijkaanpak lezen.Voor meer informatie kunt uiteraard ook contact opnemen met Wijkaanpak. Tijdens kantooruren telefonisch bereikbaar onder de telefoonnummers 675520 (Hans Vergeer) en 675789 (Anja Jonkman). Afgelopen zaterdag overhan digde burgemeester Koos Schouwenaar de sleutel aan de eerste bewoonster van Woonpark Mortiere, Gaby van 't Westende. Een bijzon der moment in de ontwikke ling en realisatie van de nieu we Middelburgse woonwijk die in totaal aan zo'n 1.100 gezinnen onderdak gaat bie den. Na afloop van de feestelijke sleuteloverhandiging vond op de bouwplaats een groot Lentefestijn plaats. Tijdens het Lentefestival kon iedereen een kijkje komen nemen in de nieu we woonwijk. Een aantal woningen was te bezichtigen en bezoekers konden zich laten voorlichten door specia listen op woongebied. Planning Vanaf het begin kent Woonpark Mortiere een voorspoedig ver loop. Onder grote belangstel ling is fase 1 in juni 2003 in verkoop gegaan. In februari 2004 is de bouw van de pro jectmatige woningen en vrije kavels gestart. Deze woningen worden van maart tot juli 2005 opgeleverd. Vanaf juli 2005 zijn de eerste 60 woningen in Woonpark Mortiere bewoond. Van de 94 woningen van fase 2 die in december 2004 in ver koop zijn gegaan, is 80% ver kocht. Naar verwachting start hiervan de bouw medio juni 2005. Op dat moment wordt op Woonpark Mortiere gebouwd aan zo'n 160 woningen. Naar verwachting wordt in de loop (foto: gemeente Middelburg/Mieke Wijnen) van 2005 gestart met de aan leg van de golfbaan en begin 2006 met de aanleg van het park. Woonpark Mortiere maakt deel uit van het totaalgebied Mortiere, ten zuiden van Middelburg. Het totaalgebied is verdeeld in drie deelgebieden: een PDV locatie met perifere detailhandel, het Bedrijvenpark en het Woonpark met golfbaan. De heropening van werf Meerman in Arnemuiden is weer een stapje dichterbij. Vorige week tekenden wethou der Hannie Kool-Blokland en voorzitter Ria Geluk van de Stichting Behoud Hoogaars een intentieverklaring. Daarin leggen de Gemeente en de Stichting de uitgangspunten en doelstellingen vast rond het gebruik van de werf. Achttien jaar geleden sloot de werf Meerman haar deuren. Gemeente Middelburg kocht de werf in november 2003 aan voor het symbolische bedrag van één euro. Na de restauratie wordt Stichting Behoud Hoogaars gebruiker van de werf. Het complex zal worden gebruikt voor het opknappen en onderhouden van historische houten schepen. Ook krijgt de werf een educatieve functie. Het is bedoeling dat de Stichting Behoud Hoogaars de werf in de zomer van 2006 in gebruikt neemt. De werf is de enige nog authen tieke scheepswerf in Zeeland voor de bouw van houten sche pen. De geschiedenis van de scheepswerf van Meerman te Arnemuiden gaat terug tot 1763. Het stadsbestuur ver leende op 30 augustus 1763 een vergunning voor de oprich ting van een scheepstimmer werf met helling. De twee historische loodsen op het terrein zijn omstreeks 1870 gebouwd en zijn tot op heden vrijwel ongewijzigd gebleven. Bijzonder is de toepassing van vrijwel onbewerkte boomstam men en zware boomtakken in de draagconstructie. Verder zijn nog vrijwel alle originele gereedschappen aanwezig in de loodsen. Hoogaars Op de scheepswerf werden voornamelijk hoogaarzen gebouwd. De hoogaars is het meest typische en karakteristie ke vissersschip voor Zeeland. In 1962 bouwde Meerman de laatste nieuwe hoogaars voor de pleziervaart. Het bedrijf werd in 1986 gesloten.Jot begin 2006 wordt de werf gerestau reerd. Daarna neemt de Stichting Behoud Hoogaars de werf in gebruik voor het restau reren en onderhouden van historische houten schepen. Na ingebruikname zullen bezoekers van harte welkom zijn. Meer info op www.boegbeelden.org of www.hoogaars.nl PvdA-raadslid Wim Kooiman is zaterdag onverwacht overleden. Hij is 58 jaar geworden. Donderdag wordt hij in Middelburg gecremeerd. De geplande raadsvergadering ging afgelopen maandag niet door. In plaats daarvan was er een openbare bijeenkomst in het stadskantoor om het overleden raadslid te herdenken. De raadsvergadering is verzet naar dinsdag 29 maart.

de Faam | 2005 | | pagina 5