Proteye Veiligheidsbrillen: Er is meer dan het oog kan zien PROTEYE VEILIGHEIDSBRILLEN 15 Proteye Veiligheidsbrillen b.v. is een fabrikant van beschermende oogproducten en focust zich vooral op de verkoop van Persoonlijke BeschermingsMiddelen PBMvoor industrieel en individueel gebruik via de groothandel en detailhandel. Deze expertise wordt ook gebruikt voor het maken van correctieglazen voor duik-, zwem- en sportbrillen. Proteye heeft bijna alle sterk tes in voorraad. "Proteye Veiligheidsbrillen is een gecertificeerd bedrijf, primair een goed producerende leve rancier met verantwoordelijk heid voor zijn product. Proteye werkt ondermeer met glazen van Rodenstock, een gerenommeerde fabri kant die top brillenglazen levert. Qua service, levering en kwaliteit is dit een goede partner voor ons. Wij zitten wat dat betreft absoluut op dezelfde lijn en hebben al jarenlang een bijzonder goede ervaring", zegt Marleen Hulshof van Proteye, "Wij hebben de ervaring dat wanneer je met anderen goed samenwerkt je meer kunt bereiken.Bundeling van krachten geeft resultaat." Proteye startte in 1996 als fabrikant van veiligheidsbril len die in samenwerking met Nederlandse opticiens ver markt werden. Veiligheidsbrillen bestonden, maar de gevestigde leveran ciers kozen voor een distribu tiesysteem waarbij opticiens het nakijken hadden. Proteye stapte in dit gat in de markt. Modellen en matrijzen wer den ontworpen en contracten afgesloten voor de fabricage. Er moest gekeurd worden want, veiligheidsbrillen en glazen moeten voldoen aan het Europees veiligheidskeur merk EN 166. Testen en cer tificering gebeurde bij een instituut in Engeland. Alles bij elkaar betekende dat een aanloopperiode van twee jaar en in 1998 stond Proteye Veiligheidsbrillen, tot grote verrassing van de gevestigde orde, op de ARBO beurs in Utrecht. Het jonge bedrijf presenteerde een totaal ande re werkwijze. Waar collega leveranciers een verkoopteam in dienst hebben, werkt Proteye met partners, zelf standige opticiens, in Nederland en België. Het succes bleef niet uit en het aandeel van Proteye in de vei- ligheidsbrillenmarkt groeit nog altijd gestaag. In de eigen productie wordt met hardingsovens gewerkt, waarmee mineraal glazen zowel chemisch als thermisch gehard worden. Een speciale behandeling voor brillenglas waarmee de glazen niet alleen 'harder' worden, maar als het glas breekt er tevens geen scherven ontstaan maar niet-scherpe korrels. Dat biedt veilige bescher ming. Voor veiligheidsbrillen geldt strenge wetgeving, de Arbeidsinspectie is daar zeer alert op. Heeft een werkge ver mensen aan het werk die kans lopen hun ogen te beschadigen, dan is deze verplicht om hen te voorzien van een veiligheidsbril. Ook daar ligt een taak voor de optische branche om hier op in te spelen.Voor de werkge ver geldt dat een beeld- schermbril geld kost maar kostenbesparend is ten opzichte van ziekteverzuim. De wettelijke verplichting van veiligheidsglas in duikbrillen leidde tot het volgende pro duct dat Proteye ging maken: veiligheidsglazen op sterkte voor duikbrillen. Met pro ductie en afeet in Europa en ver daarbuiten is Proteye uniek en kan deze correctie glazen in alle sterktes voor nagenoeg alle maskers maken. Voor het afle Nieuwe Burg Middelburg 0118-616671 www.proteye.nl zen van ondermeer duikklok- ken en apparatuur onmis baar. Voordeel is dat de dui ker zijn eigen masker kan houden. Met het opzetten van agent schappen in ondermeer België, Duitsland, Engeland en Zweden is dit een activiteit die over Europa uitdijt. Proteye heeft ook een range aan sportbrillen, onder ande re het Italiaanse merk Rudy Project, in het pakket waar correctieglazen in kunnen. Door goede contacten met Zo ziet een 'goed' veiligheidsglas er uit bij breuk. De schietproef volgens de EN166, hier met geteste zwembril. opticiens was dit een kleine stap naar een nieuw product. Deze sportbrillen zag men vooral in de wielerwereld en waren verder moeilijk ver krijgbaar. Proteye zag hier weer een goede mogelijkheid in en startte in augustus met de verkoop. In het goed lopende project maakt Proteye de binnenbrillen met correctie glazen die in de sport(zonne)brillen passen. Ideaal voor sport- en outdoor beoefenaars. Correctie-duikglas wordt thermisch gehard. Rotatie-hardingsoven met mineraal glazen. Zeer nauzukeurig meten gebeurt met de optische bank. FOTO'S: PR

de Faam | 2005 | | pagina 45