Onrust over plannen l'Escaut en Zorgstroom Bewoners van Regenboogflats willen niet wijken voor zorglaag Spreekuur voor diabetici Bewoners Ter Reede op de bres voor Sri Lanka Letselschade? GEBOEID DOOR Ziekteverzuim de baas in één middag? BV WALCHEREN Robo Afzetunits opent shop Inkstation vult cartridges 'T WETEN WAARD Maatjes project Humanitas op zoek naar jeugd Kookles met Zeeuwse wijn Tiltraining voor mantelzorgers Paaszangdienst Ontmoetingskerk 15,- Ja Schoenen in de bibliotheek Antiekdagen in Paasweekend Kledingbeurs voor kinderen Veerse Mopjes houdt beurs Weekend vol improvisatie Molens in expo Tentoonstelling Vlijtige Liesjes PALS GROEP Kosteloos juridisch advies ArboDuo HUISARTSEN TANDARTSEN APOTHEKEN VERLOSKUNDIGEN SOS TELEFONISCHE HULPDIENST DIERENARTSEN DIERENAMBULANCE Stiekem Insuline spuiten Woensdag 23 maart 2005 De Faam kssrss £4&?3&^ssss3ac€o&s De shop is ruim opgezet, (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - Robo afzetunits in Middelburg bouwt opbouw systemen voor pick-ups, zodat een camper ontstaat. Het bedrijf is al driejaar gevestigd aan de Ampereweg 46 op het industrieterrein Arnestein. Nieuw is' de shop met een verkoopoppervlakte van 220 vierkante meter. Daar worden accessoires verkocht voor caravans en campers: van zonnepanelen, airco's en satellietschotels tot wasknijpers. De shop is nu nog geopend van donderdag tot en met zaterdag ton 10.00 tot 17.00 uur, maar vanaf eind april zes dagen per week. Robo Afzet units richt zich wat de ambachtelijk gemaakte opbouwsystemen betreft op de Europese markt. De units worden geheel ingericht en uitgerust naar de wens van de klant. Via de website www.roboaf- zctunits.nl is het hele assortiment te bestellen. Robo Afzetunits is bereikbaar via 0118-553882. Jirko Sebestik. (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - De navulbare inktcartridges zijn verkozen tot het Beste Product van 2004. Jirko Sebestik opende vorige week Inkstation Middelburg. Het bedrijf is gevestigd aan de Varkens- markt 2, op de hoek met de Koestraat, en gespecialiseerd in het na- vullen van cartridges. "De klant brengt zijn lege cartridge mee en we vullen die direct, zowel zwart als kleuren", legt Sebestik uit. Hij benadrukt dat het refill systeem goed is voor het milieu. 1 Iet navullen levert een besparing op voor de klant van ongeveer tachtig procent. Inkstation is een snelgroeiende franchiseorganisa- tie, met circa tweehonderd vestigingen in Duitsland en negenen twintig in Nederland. Inkstation Middelburg is geopend op maandag van 13.00 tot 18.00 uur, dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur en op zater dag van 10.00 tot 17.00 uur. Walcheren: Huisartsenpost Walcheren, Koudekerkseweg 86, Vlissingen, tel. 0900-1985. Voor spoedeisende hulp is de huis artsenpost bereikbaar vanaf 18.00 tot 08.00 uur, in het weekend of tijdens feestdagen. Spreekuur na afspraak. Stad Middelburg: De praktijken van A.R. Angkotta, A.P. Bruijn- zeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Wortelboer en F.J. Heere zijn voor spoedgevallen bereikbaar via 0118-644301 Visites aanvragen voor 10.00 uur. De Veerse Huisartsen: Praktijken van de artsen Van Tol, Ubels, Helmes, Rullens, Bats, Spekhorst, Van Eede, Van Eede-Hidskes, Van der Male en Huisman wordt zaterdag en zondag, eerste Paas dag, waargenomen door W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 7, Domburg, 0118-581271. Zondag en maandag (eerste en tweede Paasdag) wordt waargenomen door R. Ubels, 't Plein 2, Seroos- kerke. 0118-591212." Spreekuur voor spoedgevallen op Vrijdag (goede vrijdag) en za terdag van 11 tot 12 uur: W. de Haes, Westweg 4, Domburg, 0118-582304. Zondag en maandag (eerste en tweede Paasdag) van 1 1 tot 12 uur: D. Matthijs, Seisweg 1 Middelburg, 0118- 641376. Stadsgewest Vlissingen-Middelburg: Zaterdag van 10 tot 17 uur: Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, 0118-612538 en Hummelen, Markt 69, Middelburg, 0118-612B4. 24-uurs dienst vanaf vrijdag 16.00 uur: Pauwenburg, Dreestraat 2a, Vlissingen, 0118-470717. Vlissjngen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot vrijdag 20 uur: H. de Pundert. Van vrijdag 20 uur tot en met zondag, eer ste Paasdag 22 uur: M. Snoep, 0118-471140. Maandag, tweede Paasdag J. van Dierendonck. Middelburg: van vrijdag 21.30 uur tot zondag 21.30 uur:M. de Jonge, 0118-626045. Dag en nacht bereikbaar 0900-0767 Gezelschapsdieren: Spreekuren zonder afspraak 11-12 uur en 17-18 uur: J. Ooslenbrug, Oude Domburgseweg 33a, Oostkapel- le, 0118-581443. Spreekuur zonder afspraak zaterdag en zondag van 11-12 uur en 17-18 uur. Maandag, tweede paasdag. Spreek uur zonder afspraak 11-12 uur en 17-18 uur. Landbouwhuisdieren en paarden: Dierenartsenpraktijk Wal cheren. Visites aanvragen zaterdag en zondag tussen 8 en 9 uur, 0118-633803. Dierenartsenpraktijk Roskam: Kelderweg 1, Me- liskerke, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10-12 uur en vol gens afspraak. Dagelijks 0900-7673437 MIDDELBURG - Jongeren en kinderen die wat extra aan dacht, afleiding of ondersteu ning nodig hebben, kunnen zich aanmelden voor een maatje. Het Maatjesproject Hardop Doen! van Humanitas begint in april. Het project is bedoeld voor jon geren tussen de zeven en vijfen twintig jaar uit Vlissingen en Middelburg. Zij kunnen een maatje aanvra gen: iemand om tegenaan te kletsen omdat hun hoofd zo vol zit, een fietstochtje mee te ma ken of iets leuks te doen. Het contact is een vriendschappelijk één op één contact. De maatjes zijn vrijwilligers en dus geen hulpverleners en proberen het le ven van een jongere wat lichter te maken. Het contact duurt één jaar. In april zijn vijftien vrijwil ligers beschikbaar, snel reageren is belangrijk. Voor aanmeldin gen en informatie: 0118-639313 of 06-286 21 740. OOSTKAPELLE - Vinoloog en cuisinier Corné Rasenberg houdt 9 en 23 april de work shops Koken met Zeeuwse producten. Rasenberg maakt daarbij ge bruik van de leskeuken van Oranjezon in Oostkapelle. Deel nemers leren een driegangen menu te bereiden met echt Zeeuwse producten. Uitgangs punt bij het samenstellen van het menu was dat de gerechten moesten smaken bij diverse Zeeuwse wijnen. Zo ontstond een maaltijd van ge frituurde Zeeuwse kazen met bierbeslag, varkenshaas met mosterd en een tiramisu van hangop, wafeltjes en babbelaar likeur. Wie meer informatie wil of zich wil opgeven, kan contact opne men met ViniCuli, 0118- 603588. VLISSINGEN - "Ik slaap cr 's nachts niet van en zit om vijf uur alweer in de woonkamer." Wilma Hack uit Vlissingen is ongerust over de plannen van woningcorporatie L'Escaut en Zorgstroom om in de flat een zorgcentrum te realiseren. Er is sprake van dat de onderste woonlaag van de flat hiervoor ingericht wordt. Onder de bewoners van de Regen boogflats in Paauwenburg is grote onrust ontstaan. Zorgstroom wil samen met L'Escaut een woon zorgzone realiseren in dc Vlis- singse wijk. Doordat Zorgstroom het naastgelegen Majoraat huurt, lijkt de onderste woonlaag van de flat aan de Colijnstraat een goede keus. "De woonzorgzone is een ruimte waar ouderen samenwonen cn vierentwintig uur zorg per dag kunnen krijgen. Om hiervoor plaats te maken moeten de huidi ge bewoners van de eerste woon laag verhuizen", legt directeur Jan van Beekhuizen van L'Escaut uit. "We lazen in De Faam cn de wijk krant over de plannen", zegt John Flack. Hij is hartpatiënt en zijn vrouw Wilma heeft longemfy seem. "We zijn er kapot van en doen 's nachts geen oog meer dicht! Wij wonen hier al vijfen twintigjaar en willen beslist niet weg." John legt zijn scheerappa- raat op de leuning van zijn stoel. "Zorgstroom en de Thuiszorg voeren een strijd om de centen en L'Escaut is niet beter. Alles ge beurt stiekem. Maar als nu al sub sidies worden aangevraagd, is het plan écht al verder dan in een onderzoeksfase", zegt John. Directeur Van Beekhuizen be weert het tegendeel. "We zijn écht alleen nog maar aan het brainstor men. We moeten de plannen nog John en Wilma Hack willen in hun flat aan de Colijnstraat blijven wonen (foto: Ellen De Vriend) toetsen aan de gemeente, zien of het technisch- en financieel haal baar is en de wensen horen van de bewoners." Het echtpaar Hack heeft gebeld naar L'Escaut en brieven geschre ven, maar ze krijgen naar eigen zeggen geen informatie. Uiteinde lijk is Wilma nu een handtekenin genactie begonnen tegen de plan nen. "Dat wij als bewoners moe ten verhuizen voor een zorggalerij is toch belachelijk? Binnenkort bouwen ze tegenover de flat een buitenschoolse opvang en een peuterspeelzaalDriehonderd schreeuwende kinderen lijken mij niet bevorderlijk voor de zorg- zone." Wilma haalt moedeloos haar schouders op. Bij de plannen hoort ook een re novatie van de huidige flats. De doucheruimte en het toilet worden samengevoegd en deuropeningen verbreed voor rolstoelen. Voorzit ter Sari Maliepaard van het huur dercomité Regenboogflats hoort dat veel bewoners geen renovatie willen. "Ze hebben zelf hun dou che- en toiletruimte aangepast en zitten niet te wachten op een huur verhoging", weet Maliepaard. John Hack reageert veront waardigd. "De douche en het toi let hoeven helemaal niet aange past te worden. Ik heb een rolstoel en word gedoucht, dat gaat alle maal moeiteloos." Ook bewoon ster R. van Zweeden wil geen re- novatic. "Ik heb pas parket laten leggen, als ze deuren gaan veran deren blijft er niks van over. En ik wil ook geen toilet in mijn dou cheruimte", zegt ze. Het is.de bedoeling dat de renova tie van de appartementen wordt betaald door veertig nieuwe ap partementen aan de Regenboog- flats te plakken. De appartemen ten komen aan de kant van de Alexander Gogelweg, op een paal en hangen een stukje over de rij baan. Directeur Van Beekhuizen rea geert verbaasd op de ontstane on rust onder de bewoners. "We heb ben nog weinig overlegd met dc bewoners omdat we nog geen fat soenlijk plan hebben." Daarom wil de woningcorporatie een klankbordgroep samenstellen, be staande uit twee bewoners per flat. "Als het plan doorgaat duurt het nog ongeveer twee jaar voor er iets gebeurt. En als dertig procent van de bewoners tegen de plannen zijn, gaat het niet door", belooft Van Beekhuizen. ...ven'o/g van voorpagina... Nederland telt een half miljoen patiënten met de chronische stofwisselingsziekte diabetes mellitus. Jaarlijks komen er on geveer vijftigduizend nieuwe gevallen bij. Wereldwijd gaat het om honderdtachtig miljoen patiënten. Op Walcheren zijn dat er vierduizend. De Diabe tesvereniging verwacht de ko mendejaren een groei van vijf endertig procent. De Neder landse Diabetes Federatie (NDF) heeft onlangs een nieu we richtlijn gepubliceerd voor de behandeling van type 2 dia betes. Deze richtlijn is gemaakt omdat het behandelprotocol van de huisartsen uit 1999 sterk verouderd is en er twee nieuwe medicijnen voor type 2 zijn. "Bij diabetes type 2 denken we nog altijd aan ouderdomdiabe- tes", meent Lampio. "Aan een oude tante die op feestjes een speciaal gebakje kreeg. Maar dat is een verkeerd beeld. De gemiddelde leeftijd loopt sterk terug en hoe jonger je de ziekte krijgt, hoe meer kans er is op complicaties." Hoe het kan dat zoveel jongeren de ziekte krij gen weet Lampio. "Ze zijn te dik, eten teveel koolhydraten en vetten en bewegen te weinig." Voorzitter Jasper van Hofwegen van de Diabetesvereniging Wal cheren is al vijftig jaar diabeet. "Ik was drieëntwintig toen ik het kreeg en beginnend onder wijzer. De eerste jaren zat ik te eten met een weegschaal naast me." Hij controleert zes of ze ven keer per dag zijn bloed en spuit vier keer per dag insuline. Hij vindt de situatie op Walche ren de laatste vijfjaar verbe terd. Het aantal diabetesver pleegkundigen is uitgebreid van twee naar zeven. De Diabetesvereniging houdt samen met het ziekenhuis Wal cheren iedere eerste woensdag van de maand tussen 13.30 en 15.30 uur een spreekuur in het majoraat De Ruyter in Vlissin gen. Voor de basiscursus 'Leven met diabetes' kan aangemeld worden via: 0118-614660. VLISSINGEN - Bewoners van zorgcentrum Ter Reede in Vlissingen hebben tijdens een actieweek 3000 euro ingeza meld voor de slachtoffers van de ramp in Azië. Het geld gaat naar een tehuis voor ouderen op Sri Lanka. Vlak na de ramp in Azië hebben de bewoners van Ter Reede een bingo, veiling en kraampjesmid dag gehouden in het zorgcen trum. Na overleg met de Provin cie Zeeland, die de actie Azië voor Zeeland coördineert, beslo ten de senioren de opbrengst van de actieweek te geven aan het project van de Zeeuwse Janny Fioole, die als vrijwilliger werkt bij de stichting Van Hand tot Hand. Het tehuis op Sri Lanka, waar vijftien ouderen woonden, is zwaar getroffen door de ramp. De bejaarden, die allemaal de ramp overleefden, wonen in een noodbehuizing en hebben ge brek aan beddengoed, matrassen, kussens, verzorgingsproducten, handdoeken en melkpoeder. MIDDELBURG - Een tilspe- cialiste van Zorgstroom geeft 5 april een til-training aan mantelzorgers. Hoe zet je iemand rechtop in bed of breng je iemand van en naar de wc zonder daarbij je ei gen rug te veel te belasten. Daar gaat de tilspecialiste in het bij zonder op in. Deelnemers kunnen verder vra gen en knelpunten aan de orde stellen. De training is een initiatief van het Steunpunt Mantelzorg van de Vrijwillige Thuiszorg. Wie mee wil doen kan zich opgeven via Vrijwillige Thuiszorg Wal cheren op 0118-553530. MIDDELBURG - In de Ont moetingskerk in Middelburg wordt maandag 28 maart eetf Paaszangdienst gehouden. De Chr. Gemengde Zangvereniging De Lofstem uit Sint Laurens zorgt voor muzikale medewer king. Jos Vogel bespeelt het orgel en Sandra Smit begeleidt de aan wezigen op haar cornet. Aanvang 10.00 uur, toegang vrij. 0900-8998533 (o,oi/min) of www.palsgroep.nl In Onze Taal komen alle boeiende kanten van het Nederlands aan bod. Alles van Randstads tot Vlaams, en van taalverloedering tot taalverrijking. Maar ook nuttige adviezen en taalkronkels uit de media ontbreken niet. 8 nummers voor slechts Bel voor een proefnummer 070 - 356 12 20 of kijk op www.onzetaal.nl Nee, dat kunnen wij u niet beloven. Wel kunnen wij u via onze workshop een aantal praktische handvatten meegeven om verzuim in uw bedrijf te beperken. De ArboDuo-vestiging in Goes en Terneuzen nodigt ondernemers in de regio uit voor een workshop 'ziekteverzuim de baas' op 7 april 2005. De volgende onderwerpen komen o.a. aan de orde: - Wat kan ik doen bij een arbeidsconflict? I - Hoe houd ik de verzuimkosten beheersbaar? - Wat kan ik verwachten van een arbodienst? - Wat verandert er in de Arbo-wet per 1 juli 2005? Voor nadere informatie over deze gratis workshop kunt u contact opnemen met mevrouw Nelleke Majoor, telefoon: 075 - 684 76 16 of workshop@arboduo.nl. ArboDuo - www.arboduo.nl - 0900 583 49 00 VLISSINGEN - De Bibliotheek Vlissingen houdt de komende weken een wedstrijd voor kin deren. Wie van een oude schoen een echte feestschoen voor Heks Platvoetje weet te maken, maakt kans op een prenten boek. Ingrid en Dieter Schubert, zo'n beetje de populairste tekenaars van kinderboeken van dit mo ment, vieren hun 25-jarig jubi leum als illustrator. Het door hen in het leven geroepen personage Platvoetje de Heks speelt dan ook een hoofdrol in de door Uitgeverij Lcmniscaat georganiseerde jubi leumactie. Kinderen worden hierin opgeroe pen om van een oude schoen een echte feestschoen te maken. Ook kunnen er tekeningen van feeste lijk schoeisel worden ingeleverd. Van alle winnende schoenen wordt een tentoonstelling inge richt in Kasteel Groeneveld in Baam. Hier gaat ook de Vlissing- se hoofdprijswinnaar naar toe. Verder krijg hij of zij - net als de nummers twee en drie - een pren tenboek naar keuze van het echt paar Schubert. MIDDELBURG - Na een jaar tje pauze wordt er zaterdag 26 en zondag 27 maart weer een Antiek- en Ver/.amelweekend gehouden in Middelburg. Liefhebbers kunnen er terecht voor glaswerk, aardewerk, recla meobjecten, antiek en oude Afri kaanse kunst. Stands staan opgesteld in een gro te tent op de Markt in Middel burg. Een toegangskaartje kost 1.20 euro. De beurs is op zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur open, zondag is publiek van 11.00 tot 18.00 uur welkom. OOSTKAPELLE - Peuterspeel zaal 't Speeltreintjc houdt donder dag 31 maart van 13.30 tot 15.15 uur een kinderkledingbeurs in het hervormd Centrum aan de Joh. de Pourckstraat 2. Behalve kinder kleding in de maten 50 tot cn met 176 zijn er ook positiekleding, speelgoed en 'bed-box-buggy'- spullen te koop. VEERE - Peuterspeelzaal De Veerse Mopjes houdt donderdag 31 maart een kinderkleding- en speelgoedbeurs. Tussen 14.00 en 15.30 uur kunnen snuffelaars hun hart ophalen in het pand aan de Kerkstraat in Veere. De helft van de opbrengst is bestemd voor de peuterspeelzaal. VEERE - De Zeeuwse organisatie voor muziekworkshops Zilt houdt 16 en 17 april een workshop Im proviseren op Brosil minimal mu sic. Docent is Jeroen van Vliet. Meer informatie via 0118- 502090. De workshop wordt ge houden in het Buitencentrum Veere. MIDDELBURG - Niels Lauer exposeert tot 7 mei zijn aquarel len in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Op deze ten toonstelling zijn vooral veel Walcherse molens te zien. "Toen ik er twee jaar geleden aan begon, wist ik niet dat er zoveel molens op Walcheren waren. Tij dens fietstochten zag ik bijna alle molens draaien voordal ik ze in aquarelverf vastlegde", vertelt de kunstenaar die zich in 1974 in Zeeland vestigde. Behalve mo lens zijn er ook monumenten en zeelandschappen te zien in de bieb aan de Kousteensedijk in Middelburg. ZOUTELANDE - Quiltgroep De Vlijtige Liesjes houdt van vrijdag 15 tot en met zondag 17 april een tentoonstelling. Zo'n honderd quilts zijn dan te zien in Zaal Middendorp aan de Smidsstraat 16 in Zoutelande. De expositie is één van de acti viteiten in het kader van het vijf tienjarig jubileum van de quilt- groep. Het thema is Japan. Kaar ten kosten 2.50 euro, inclusief een kopje koffie. Verder worden er lo ten verkocht waarmee bezoekers een quilt kunnen winnen. De op brengst hiervan gaat naar het goc- Door Ellen De Vriend de Faam Verschijnt in een oplage van 53.400 elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Vecre. Directie Algemeen Directeur J.V. Munsterman Commercieel Regiodirecteur Ch. van den Oosterkamp Redactie Algemeen Hoofdredacteur Mw. G. Arendsen-Tteben Hoofd Redactie Jan Dirk van Scheyen Eindredactie Ellen de Dreu 0113-274023 of 06-54267132 rcd.faam@whk.wegencr.nl Advertentieverkoop Bladmanager Picter Karman Verkoopteam Mineke Crucq 0113-274017 (privé 06-51221131) Linda Heikoop 0113-274013 (privé 0118-641569) Ramon Tehtssa 0113-274060 of 06-25031343 De Faam is een uitgave \-an Wegener Huis-aan-huiskranten BV. Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van het Wegcner-concem. Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepas sing de Algemene Advertentievoorwaarden huL\-aan-huiskranlen Wegener NV Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. De door u aan ons verstrekte gegevens heb ben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (laten) informeren over voor u relevante diensten cn producten \ait de titels cn dc werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt kunt u dat schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, to.v. A.T.KooijHoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR Enschede. Kantoor Fruillaan 4c. postbus 5.4-160 AA GOES Openingstijden Maandag, dinsdag, donderdag cn vrijdag van 830 tot 17.00 uur. Woensdag gesloten. Afsluittijden Redactie Vrijdagmiddag 17.00 uur Advertenties Maandag 12.00 uur. Duo's vrijdag 17.00 uur Bezorging Dc Faam niet ontvangen? Bel 0113-274093 Druk Wegener Nicuwsdruk Breda (advertenties) naam: adres: WE taal boeit mij. Ik abonneer me op Onze Taal en betaal voor de periode april tot en met december 2005 15, (8 nummers). postcode/plaats De bon kunt u in een envelop zonder postzegel sturen naan Genootschap Onze Taal, Antwoordnummer 18496, 2501 WK Den Haag Samen beter werken.

de Faam | 2005 | | pagina 3