Sl£ deze groot immkLEVERANCIERS W»K SPECTAKEL PROFITEER NU! "Het geeft een hoop rompslomp" de Faam X ék kMËïïiji'iiiJ Zestig jaar W Arnemuiden Paashaas brengt dit jaar zomertijd mee Spreekuur voor suikerpatiënten Biologische paaseieren zoeken op de boerderij1 23,5© A-MERKEN SANITAIR TEGEN ABSOLUTE BODEMPRIJZEN Stoppen met roken WGGGNGR huis-aan-huiskranten Maandmenu V 0SÏ0Pe On-line milieu spel Vlissingen Kledingbeurs Veerse Mopjes Ladies Night in de bioscoop Kruit toont haar nieuwe bundel TOilEEBMSilBïïEBEimMS Iconen wijzen automobilist weg op tolplein Paasdiner-buffet pas in 2006 Watersportbeurs www.stefanos Nieuws Bewoners Regenboogflat willen geen zorgcentrum Jong RESTAURANT HFT STATTE! Terug naar het heden in Kunstroute Veere 3-gangen keuzemenu voor €18,50 pr Walcheren Superhelden kleurplaat voor de jeugd NU EXTRA KORTINGEN OP ONZE TOCH AL LAAGSTE PRIJS VERVROEGDE AFSLUITING DELTA delta werkt er aan: het wordt écht geregeld. Voor meer info: www.dekeukenvanterlinde.nl tel.nr.: 06-30766789 [MAANDAG 28 MAART - 2de PAASDAG GEOPEND Huifakkerstraat 10 Breda Tel. 076-5937100 Bosscheweg 253a Tilburg Tel. 013-5821391 Maandag 28 maart €45,- voor 2 personen Rood-geel Reünie Als voorgerecht een flensje gevuld met verschillende warme vissoorten in een lekkere kreeftensaus Typ* Daarna heerlijke spareribs met zoete of pittige saus En laat u bij het nagerecht verassen met het dessert van de chef tel.(0118)418 019 Woensdag 23 maart 2005-12/ Advertentieverkoop: (0113) 274 000 Redactie (0113) 274 023 Bezorgklachten: (0113) 274 093 VLISSINGEN VCees- en yisg er echten 'Ia De hoogste tijd om bij te tanken? Restaurant Het Station is fraai verbouwd en biedt als vanouds een verrassende kijk op lekker eten! Tel. 0118 - 465909 M/. Boxtel - Etfen-Leur Hoogvliet HEESTERBAKKERS In verband met Pasen dient kopij vervroegd aangeleverd te worden. Voor de editie van woensdag 30 maart uiterste inlevertijd van materiaal voor: Redactie donderdag 25 maart 09.00 uur Advertenties donderdag 24 maart 17.00 uur Zie de advertentie elders in deze krant. III DELTA N.V. 0800 - 77 67 867 (0800 - Prostop) www.lasertherapie.nl VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen heeft een interactief spel ontwikkeld waarmee kin deren kunnen leren om afval te scheiden. Milieu-wethouder Leny Poppe-de Looff lanceer de de game gisteren. Het spel is te vinden via www.vlissingen.nl/milieugame en speelt zich af op verschillen de herkenbare Vlissingse loca ties. Het spel is gekoppeld aan de actie Nederland Schoon op het Strand. Vlissingen haalde in 2004 voor het eerst een Blauwe Vlag voor het Bad- en Nollestrand. Vorig jaar scoorden deze stranden ook nog eens een vi j fde plaats op de nationale ranglijst van de Noord zeestranden. Voor het komend strandseizoen verwacht Vlissingen opnieuw hoge ogen te kunnen gooien. VEERE - Peuterspeelzaal De Veerse Mopjes houdt donder dag (31 maart) een kinderkle ding- en speelgoedbeurs. Tussen 14.00 en 15.30 zijn tal van artikelen (behalve kleding ook zogenaamde bad- bed- en buggy-artikelen) te koop. De helft van de opbrengst komt ten goede aan de peuterspeelzaal. VLISSINGEN - De Vlissingse bioscoop Cine City houdt 24 maart een Ladies Night rond om de film Miss Congeniality. Bezoekers kijken naar de film. maar kunnen daarvoor en daarna nog genieten van allerlei extra's. Zo staan er standhouders met vrouwenproducten in de foyer en is er na afloop live muziek in het Cine Café. Miss Congeniality is een kome die met een hoofdrol voor San dra Bullock. Ze manifesteert zich in hoedanigheid van FBI- agente als één brutaal brok as sertiviteit. Aanvang 19.30 uur. Kijk op www.piccard.nl of bel 0118-413551 Hotel**** Restaurant PICCARD Vlissingen direkt achter de boulevard gelegen MIDDELBURG - Schrijfster Johanna Kruit presenteert za terdag (26 maart) haar haiku dagboek Opgeraapt aan zee. ELLEWOUTSDIJK - Van af deze week worden de borden boven de tolpoor ten van de Westerschelde- tunnel vernieuwd. De nieu we borden moeten de door stroming van het verkeer op het Tolplein verbeteren. "Veel automobilisten die door de Westerscheldetunnel rijden, hebben geen proble men om de goede tolpoort te kiezen. Toch zijn er ook veel mensen die een verkeerde keus maken en vervolgens achteruit rijden", legt woord voerder Ingo de Moor van de NV Westerscheldetunnel uit. Om die gevaarlijke ma noeuvres en verkeersopstop pingen te voorkomen, wor den nieuwe borden opgehan gen. De nieuwe borden hebben hetzelfde systeem dat op de Franse tolwegen wordt ge bruikt. Het aanbrengen van de nieuwe borden duurt on geveer één week. Om over last voor de weggebruikers zoveel mogelijk te beperken, vinden de werkzaamheden plaats tussen 20.00 en 8.00 uur. .GOES -Pasen valt dit jaar erg laat. Zo laat zelfs, dat we dit jaar het voorjaarsfeest vieren in zomertijd. In de nacht van zaterdag op zondag kan de klok weer een uurtje vooruit. Vanaf zondag is liet dan 's avonds wat langer licht. De zomertijd werd in Nederland ingevoerd in 1916 en weer afge schaft tijdens de tweede wereld oorlog. Door de energiecrisis in 1973 keerde de zomertijd terug naar Europa: doordat het 's avonds langer licht is, hoeven de lampen en kachels minder ener gie te verbruiken. Of het echt werkt, valt te betwijfelen. Per slot van rekening moeten kachel en lamp 's morgens juist een uurtje eerder aangezet worden. Omdat veel mensen en dieren daarnaast last lijken te hebben van verstoringen in het bioritme, is de laatste jaren de discussie over het wel of niet handhaven van de zomertijd weer opge laaid. De landen om de evenaar kennen geen zomertijd. De da gen en nachten zijn daar het hele jaar door ongeveer even lang. (advertenties) Behalve Kruit zelf zullen ook de uitgever en de twee illustratoren aanwezig zijn op de presentatie in de Drukkery in Middelburg. Na afloop wordt er gesigneerd. Aanvang 11.00 uur. DOMBURG - Maart roert zijn staart. Die ou de boerenwijsheid ging zeker op voor de afge lopen maand, die begon en eindigde met extre me temperaturen. Het heerlijke voorjaars weertje van de vorige week trok flink wat vroege strandgangers naar de kust. Van min-twintig naar plus-twintig graden: nog nooit eerder werd in een maand zo'n groot tem peratuursverschil gemeten in Nederland. De winterkleding mag van het KNMI inmiddels terug naar zolder. Het zipt er niet naar uit dat er nog een periode van vorst aan komt. Alhoewel: april doet wat 'ie wil... ARNEMUIDEN - De bloeipe riode van Voetbalvereniging Arnemuiden was rond 1970, toen de club in de hoogste re gionen van het zaterdagvoet bal speelde. Dat niveau hoopt de club dit jaar weer te halen door te promoveren naar de eerste klasse. De voetbalver eniging viert dit jaar het zestigjarig bestaan. De bestuurlijke ploeg onder lei ding van Saai van Bclzen is eer zuchtig. De voorzitter is al vijf tig jaar lid. zij het eerst gewoon als keeper. VV Arnemuiden heeft zo'n 400 leden, waarvan 250 jeugdleden. Tien jaar gele den waren dat er nog 300, dus er zit nog altijd muziek in de voet balclub. "We kunnen een beroep doen op zo'n honderdvijftig vrij willigers", vertelt Van Bclzen trots. Wie aan de wieg van de club stond, is niet helemaal zeker. Al voor de Tweede Wereldoorlog voetbalde Arnemuiden in vereni gingsverband bij de Arnemui- dense Sport Club. Op 26 novem ber 1945 werd de Voetbalvereni ging Arnemuiden opgericht in de mossel fabriek van Mieras in het Tuindorp. Kleur van de outfit is een rode broek en een geel shirt. De club is trots op de grote na men die voortkwamen uit de club. "Jan Poortvliet is de trots van Arnemuiden", meent Van Belzen. "Hij heeft achttien wed strijden gespeeld in het Neder lands elftal. En Joos de Ridder is een bekende spits." Om het zestigjarig bestaan luister bij te zetten is een jubi leumcommissie gevormd met als voorzitter Piet Moerland. Hij heeft niet gevoetbald, maar kan wel alles over de laatste vijftig jaar vertellen. "In 1967 promo veerden we naar de tweede klas van het zaterdagvoetbal, toen de hoogste klas. Zeven jaar latei- hebben we één jaar in de eerste klas gespeeld." Beide heren zijn er nog steeds trots op. "En in 1980 wonnen we de zaterdagbe ker, we versloegen eersteklasser DOVO uit Vccnendaal met 2-0", vult Van Belzen aan. De jubileumcommissie heeft de zaak groots opgezet. Hoogtepunt van de festiviteiten is voor Moerland de reüniedag op 4 ju ni. "Dan zie je veel oud-spelers nog eens terug. Ze spelen ver schillende wedstrijden uit het verleden nog eens dunnetjes over. De mannen waren toen twaalf en zijn nu achtendertig." Op 25 november wordt het feest jaar afgesloten met een receptie en feestavond aan de Van Cit- tersweg. Wat de club voor wen sen heeft voor de toekomst? Van Belzen hoeft er geen seconde over na te denken. "Weer de eer ste klas bereiken. We moeten nog vier wedstrijden, dus het wordt spannend. VLISSINGEN - Patiënten met diabetes brengen onvoldoende bezoek aan de oogarts en dia- betesverpleegkundige en doen te weinig zelfcontroles. Dat vindt de Walcherse afdeling van Diabetesvereniging Neder land (DVN). De organisatie is verontrust, want het aantal kinderen met diabetes neemt de laatste jaren schrikbarend toe. DVN-Walcheren is daarom zelf een spreekuur begonnen in Vlissingen. De Diabetesvereniging wil de huisartsen en zorgverzekeraars wakker schudden. "De huisart sen hebben een protocol voor het behandelen van diabeten, toch zijn er mensen die nooit verder komen dan de huisarts. Die ko men ineens op onze cursus met een zwarte voet of oogproble men. Dat terwijl bekend is dat negentig procent van de diabeten oogproblemen heeft." GOES - De beurs Watersport Totaal die van 26 tot en met 28 maart in de Zeelandhallen zou worden gehouden, gaat niet door. Het evenement is verplaatst naar april volgend jaar. ...lees verder op pagina 3... advertenties De beurs Watersport Totaal zou dit jaar voor het eerst in Zeeland zijn en kon volgens de organisa tie rekenen op veel deelnemers. Maar de korte voorbereidingtijd bleek toch problematisch. Na overleg met de watersportbran che is dan ook besloten de beurs een jaar op te schuiven. Een ander voordeel van uitstel, zo zegt de organisatie, is dat de Zeelandhallen dan verbouwd zijn en er een derde hogere ex positiehal bij is gebouwd. En dus kunnen ook wat grotere schepen naar de beurs kolnen. (advertenties) Peter Lampio van de Diabetes vereniging Walcheren benadrukt dat diabeten regelmatig hun bloedglucosewaardc moeten controleren. "Weet je wat een groot misverstand is...dat men sen, en ook diabeten zelf, den ken dat als je tabletten gebruikt je maar een beetje diabetes hebt. Dat is onzin...je kunt ook niet Peter Lampio: "Je hebt diabetes of je hebt het niet: je kunt ook niet een béétje zwanger zijn", (foto: Jaap Wolterbeek) een beetje zwanger zijn!", zegt Lampio. Hij vervolgt: "De meeste complicaties komen voor bij diabeten die tabletten slikken. Deze groep loopt gemiddeld acht jaar rond zonder te weten dat zij diabetes hebben en bo vendien voeren ze minder zelf controles uit omdat zij de con trolestrips zel f moeten betalen. Wij pleiten bij de zorgverzeke raars voor vergoeding van de strips".

de Faam | 2005 | | pagina 1