Zeeuws kustbeleidsplan 2004 Kraamzorg entadministratiE 0118-633601 BSZ informatief Gratis figuur-analyse! üOfficiële Mededelingen Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 12/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Het Kustbeleidsplan gaat over het grensgebied tussen zee en land langs de Noordzee, Ooster- en Westerschelde. \\JJJ Provinciale Staten Statencommissie Ruimte brengt werkbezoek aan de gemeente Terneuzen Zeeland helpt Azië Ontheffing zorgplicht riolering gemeente Veere f)OUt be^vodc1- Milieu Saneringsplan Cruquiusstraat e.o. te Vlissingen BEL NU JANSSEN BOUW Swiss Jiflure Woensdag 23 maart 2005 De Faam 19 - XQKBSSSS5J:: ISSSflHMMHMBMBKK-: lil—I 11III IIHIIHWII———II Abdij prov'ncie zee,and Niguws www.kraamzorgzeeland.nl mAATSCHAPPELIJKE ZORG WALCHEREN UITVOERING WET VOORZIENINGEN GEHANDICAPTEN Het dagelijks bestuur van MZW maakt bekend dat het alge meen bestuur van MZW op 28 februari 2005 verschillende besluiten heeft genomen die betrekking hebben op de uitvoer ing van de Wet voorzieningen gehandicapten en de toepass ing van de Verordening voorzieningen gehandicapten Walche ren. Het algemeen bestuur heeft besloten de Verordening en de Beleidsregels/werkafspraken aan te passen en aan te vullen. Het betreft de volgende besluiten: 1procedurele voorwaarden voor het nemen van maatregelen tegen reizigers die zich tijdens het vervoer hebben misdra gen; 2. richtlijnen in welke omstandigheden welke vervoermiddelen eventueel ten laste van MZW kunnen worden verstrekt; 3. voorwaarden omtrent onderzoek naar het gebruik van rol stoelen, vervoermiddelen en tilliften; 4. een borgsomregeling voor toekomstige aanvragers van rol stoelen, vervoermiddelen en tilliften, onder intrekking van de eerder vastgestelde borgsomregeling. Deze opsomming is niet uitputtend en dient alleen een infor matief doel. Aan deze opsomming kunnen geen rechten wor den ontleend. MZW is uitsluitend gebonden aan de tekst van de betreffende bestuursbesluiten. De bestuursbesluiten liggen vanaf heden namens MZW ter inzage bij Gemeente Vlissingen, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen, en kunnen tevens op aanvraag per post toegezonden worden. Voor de toepassing van de bestuursbesluiten en voor het in dienen van aanvragen kan contact worden opgenomen met RIO Walcheren, Postbus 115, 4380 AC VLISSINGEN, tel. 0118-670800. Vlissingen, 9 maart 2005 Sinds het eerste kustbeleidsplan van 1995 heeft het waterbeleid niet stilgestaan. Er zijn nieuwe ideeën over bescherming tegen overstromingen en het landelijke en regionale beleid moeten beter op elkaar afgestemd worden. Vandaar een tweede kustbeleids plan voor Zeeland met nieuwe acties en een meer integraal karakter. Het plan is opgesteld door het Zeeuws Overlegorgaan Water keringen (Z0W), waarin de provin cie, rijkswaterstaat, de twee Zeeuwse waterschappen en de Noordzeekustgemeenten verte genwoordigd zijn. Vooraf zijn twee werkconferenties georgani seerd, waaraan circa honderd mensen van tientallen organisa ties deel hebben genomen. Bovendien zijn in de eindfase nogmaals de kustgemeenten, de recreatie- en toerismesector en de natuur- en landschapssector geraadpleegd. Zo heeft het plan een meer inte graal karakter gekregen en wordt meer bekendheid en draagvlak verwacht. Overigens heeft het plan geen formele status, maar met dit plan kunnen beleid en beheer optimaal op elkaar afgestemd worden. Duurzame veiligheid Dijken en smalle duinen zullen op termijn niet meer voldoende veilig zijn door klimaatverandering 'en zeespiegelstijging. Deze zogehe ten "zwakke schakels" zijn lande lijk in beeld gebracht en in Zee land worden planstudies gestart voor de aanpak ervan. Zeeland blijft actief in landelijke overlegorganen en grensover schrijdende samenwerking. Alternatieven voor de versterking van de waterkeringen zullen wor den onderzocht en bij de eerst volgende vijfjaarlijkse toetsing van de waterkeringen moeten hydraulische randvoorwaarden beschikbaar zijn. Medegebruik De vraag naar medegebruik van waterkeringen neemt toe voor zowel natuur- als recreatiedoel einden. Wellicht kunnen waterke ringen de functie van verbindings zone vervullen in het kader van Ecologische Hoofdstructuur (EHS) en kunnen inlagen alsnog een natuurbestemming krijgen. Op de werkwegen op de buiten bermen kan gerecreëerd worden en het gras op de waterkeringen biedt mogelijkheden voor agra risch beheer. Contourenbeleid van gemeenten is een goed mid del om te bepalen hoe en waar binnen de waterkeringszone be bouwing plaats kan vinden. Met tijdelijke vergunningen voor bebouwing in de beschermings zone moet zorgvuldig worden omgegaan en uit de bestem mingsplannen moet blijken of ook een vergunning van het water schap nodig is. Kustlijn- en oeverzorg De kustlijnzorg is gericht op dynamisch handhaven en mee groeien met de zee. Waar moge lijk gebeurt dit door onderwater suppleties van zand. Misschien vormt dit ook een oplossing voor de getijdegeul voor de zuidwestkust van Walcheren die zich richting kust verplaatst. Om oevererosie langs de Ooster en de Westerschelde tegen te gaan is oeverbestorting de beste maatregel. Wellicht heeft ook de aangroei van schorren en slikken een gunstig effect op de stabili teit van de waterkeringen en het beperken van het effect van de golfslag. Zeeland mammmmmam Op 14 maart jl. hebben de leden van de commissie Ruimte de gemeente Terneuzen bezocht. Het bezoek kwam tot stand naar aanleiding van een inspraakreac tie van wethouder A. van Waes van de gemeente Terneuzen over het onderwerp Stedelijke Ver nieuwing. Bij die gelegenheid nodigde de wethouder de com missie uit voor een bezoek aan zijn gemeente om op deze wijze kennis te nemen van de 'vele pro jecten op het ruimtelijke gebied. Doel van het bezoek was de commissie te informeren over diverse onderwerpen in de ge meente op het terrein van wonen en werken, zoals die in 2005 en volgende jaren, zowel voor de provincie als voor de gemeente van belang zijn. Tijdens het werkbezoek werden presentaties gegeven over de projecten: Masterplan Axelse- dam, de binnenstad en de wijk Triniteit in Terneuzen, Zaamslag en Buitenweg in Axel. Na een korte pauze volgden pre sentaties over de ontwikkelingen van glastuinbouw in de Kanaal zone en de ontwikkeling van de Kanaalkruising Sluiskil. Na elke presentatie kregen de commis sieleden gelegenheid tot het stel len van vragen. Tijdens een rondrit per bus en een korte stadswandeling konden alle reeds toegelichte projecten worden bezocht. Zowel van provinciale als ge meentelijke zijde gaf men te ken nen dat het bezoek ruimschoots aan de verwachtingen voldeed. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de web site: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Foto: Anda van Riet In het informatiebulletin met deze titel geeft de provincie Zeeland informatie over ontwikkelingen op het gebied van sociale zorg in Zeeland. Het eerste nummer heeft als thema "Samen Doen" meegekregen. Gedeputeerde G.R.J. van Heukelom vertelt over de belang rijke ontwikkeling die sociale zorg de afgelopen jaren heeft doorge maakt van subsidiepot naar struc tureel beleid. Door samenwerking zijn in 2004 vijf duinovergangen op Schouwen-Duiveland beter toe gankelijk gemaakt voor rolstoel gebruikers. Ketenzorg voor dementie in de Oosterschelderegio is een pro ject, waarbij alle betrokkenen samenwerken aan het creëren van een geheugenpoli. De zogeheten VET-teams zijn een gezamenlijk initiatief van Politie, Algemeen Maatschappelijk Werk en Bureau Jeugdzorg, om pro bleemjongeren in een vroeg sta dium te kunnen helpen. De leefbaarheid van kleine kernen kan verbeterd worden door servi cepunten in de vorm van biblio- servicebussen. Loopbaanadviseurs helpen jonge ren aan de slag en langdurig werklozen werken met succes aan reïntegratie. Ouderen kunnen met "Thuiszorg Online" langer zelfstandig wonen. Ouderenmis(be)handeling kan sneller gesignaleerd en aange pakt worden door deskundig heidsbevordering. Op 22 april wordt in het provin ciehuis een symposium gehouden naar aanleiding van het 60-jarig bestaan van de Unie van Vrijwilli gers (UW). Tijdens dit symposium zal ook kritisch gekeken worden naar de toekomst, nu steeds meer oude ren vaker en langer thuis wonen en er dus minder een beroep gedaan wordt op UW-ers in instellingen. In Zeeland is mei 2005 als Maand van de Mantelzorg uitge roepen. Het belangrijkste doel is het verkrijgen van herkenning en erkenning van de mantelzorgers in Zeeland, zo'n 45.000 mensen. Subsidieaanvragen Het beleidskader sociale zorg 2004 is verlengd tot 1 juli 2005. Dit betekent dat projectsubsidies boven 5.000 tot 1 april inge diend kunnen worden en activitei tensubsidies (tot 5.000) tot 1 juli 2005. Het informatiebulletin kan besteld worden bij het provinciaal infor matiecentrum, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middel burg, telefoon 0118-613400, e-mailadres infocentrum@zeeland.nl. Sinds half januari coördineert en financiert de provincie kleinschali ge projecten in Sri Lanka en Indonesië om slachtoffers van de tsunami weer op de been te hel pen. Hiervoor is 400.000 beschikbaar. In Sri Lanka is de provincie via Janny Fioole van de Stichting Van Hand tot Hand een band aange gaan met Batticaloa District, een provincie aan de oostkust. Door de provincie worden voor 25.000 vijfhonderd fietsen gekocht voor kinderen in Batticaloa, zodat zij weer naar school kunnen. De Kamer van Koophandel werkt projecten uit als "Hulp aan kleine zelfstandigen" en "Het bouwen van huizen". Janny Fioole is betrokken bij een project van vijftien kinderloze Srilankese ouderen die geholpen worden door de Stichting Werkt voor Ouderen. Ook helpt ze twee visserdorpjes die ondersteund worden door de Stichting Schouwen-Duiveland helpt Azië. Er is regelmatig contact met de stichting van de Vlissinger Remi Lobbezoo en Imco Flipse, die bei den in de recreatie werkten aan de zuidwestkust. Met hulp van Jan-Willem Doorns van Paviljoen Westkant in Terneu zen en de Walcherse Bouw Unie zijn twee containers met hulpgoe deren onderweg naar Colombo. De hulpverlening op Aceh ver loopt veel moeizamer door de politieke situatie. Met twee stich tingen die ter plekke ingangen hebben zijn goede contacten. Het wachten is op gedegen projec ten. Op 1 april wordt een eerste keuze gemaakt uit drie projecten die aan het selectiecriterium van controleerbaarheid voldoen. Stichtingen kunnen nieuwe projec ten indienen. worden ingediend. Dit verzoek moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN 's Gravenhage. De beschikking treedt 5 mei 2005 in werking, tenzij binnen die termijn een verzoek om een voor lopige voorziening is gedaan. In dat geval treedt het besluit niet in werking, voordat op dat verzoek is beslist. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer G. Schrage (tel. 0118-631736). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben besloten aan de gemeente Veere ontheffing zorg plicht riolering ex artikel 10.33 wet milieubeheer te verlenen voor 108 panden in het buitenge bied van de gemeente. Belanghebbenden kunnen tot en met 5 mei 2005 schriftelijk bezwaarschriften tegen dit besluit indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie ruim te, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Voor een toelichting en ko pieën betreffende dit besluit kunt u zich tijdens kantooruren wen den tot de Directie ruimte, milieu en water, dhr. A.P. Abrahamse, tel. 0118-631169. WeGeNeR huis-aan-huiskranten Gedeputeerde Staten van Zee land hebben de ernst van de bodemverontreiniging op de loca tie Cruquiusstraat en omgeving te Vlissingen vastgesteld en heb ben met het saneringsplan van de gemeente Vlissingen inge stemd (artikel 29 en 39 Wet bodembescherming). De beschikking ligt van 23 maart tot en met 4 mei 2005 ter inza ge bij de directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en des gevraagd buiten kantooruren, en in het stadhuis van de gemeen te Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 4 mei 2005 een bezwaar schrift tegen de beschikking indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Gedurende de behandeling van het bezwaarschrift kan op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening Geniet ervan en regel de kraamzorg tijdig en goed Schrijf je bij ons in via: Tel: 0113 - 22 40 40 of via: info@spkez.nl Per jaar verlenen wij zorg bij ruim 3300 bevallingen. Dit doen wij op een persoonlijke manier met meer dan 200 professionele medewerkers. Sinds 1983 zeer goede resultaten door de complete Thermo-Fysische-Methode (T.F.M.) en speciaal opgeleid personeel, kunnen wij u garanderen: plaatselijk afslanken bij figuurproblemen een gladdere en strakkere huid de bestrijding van een sinaasappelhuid geen gebruik van wikkels, spuiten of pillen een goede conditie, mede door het gebruik van de ozoncabines en maak een afspraak voor een gratis figuuranalyse ■(Janssen systeembouw) Casco leverbaar Persoonlijk ontwerp Korte bouwtijd Hoge isolatiewaarde Duurzaam bouwen -Jw \if-vjh K# Ambachtlaan 29, Industrieterrein 'Attelaken" 1^5^ |=- M# jw 487ED Etten-Leur t 076 - 50 40 944 f 076 - 50 40 988 e info@janssen-bouw.nl w www.janssen-bouw.nl wonincookc Openingstijden: ma do 10.00 - 20.00 uur di, wo, vr 10.00 - 16.00 uur Figuurcorrectie- en Afslanklnstltuut Lammerensteeg 9, 4331MB Middelburg

de Faam | 2005 | | pagina 19