Ex-patiënt geeft feest tegen kanker Reeks groeiboeken over verleden Westkapelle 2e PAASDAG GEOPEND Wintercircuit tennissers krijgt na zomer vervolg morgana HighCare KUNST TE KIJK RONDJE WALCHEREN Middelburgse dierenarts tegen katten-overschot Actiedag over werkloosheid bij jongeren Modeshow voor 55-plussers Workshops over foto-procédé's Zoek een paasei Guido Metsers in Grote Kerk Straattennis in hartje Domburg Klapperende kaken in ZBM DOMBURG GRIJPSKERKE KOUDEKERKE MIDDELBURG NEELTJE JANS OOSTKAPELLE OOST-SOUBURG VEERE VLISSINGEN VROUWENPOLDER WESTKAPELLE VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG WOENSDAG Woensdag 23 maart 2005 De Faam 17 Galerie Art Aurum, Noordstraat 8, sieraden van Loes van Duim en foto's van Jürgen Faust, woensdag t/m zaterdag van 10.30-17.30 uur, zondag van 13.00-17.00 uur, t/m 27 mei. Marie Tak van Poort vliet Museum, Ooststraat 10a, circa 50 werken van Antoine Mes, dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur, t/m 5 juni. Boerderij galérie De Osseberg, Singelweg 1, schilderijen van Mark van Crombrugge, keramiek, stoelen en sieraden van Sarie Ma rais, zilversmidwerk van Christine van der Ree, dinsdag t/m zater dag van 14.00-17.00 uur, 1/m 2 april. Woontrend Zeeland, Duinstraat 18a, schilderijen van 10 Zeeuwse kunstenaars, maandag t/m vrijdag van 9.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-17.00 uur en eerste zondag van de maand van 13.00-17.00 uw; t/m juli. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, schilderijen van Yet Baas, t/m 2 april. 17e en 18e eeuwse jansenistische theologie in oud katho lieke pastorieën, 'Geheimen uit de schuilkerk', t/m 14 april. Aquarellen van Niels Lauer, 'Molens op Walcheren, monumenten en de zee', t/m 7 mei. Een selectie uit dc schilderijen van George Riel, 'Levenskracht', t/m 16 april. Schilderijen van Eric Roest, 'This me - this you', t/m 9 april, maandag van 17.30-21.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 10.00- 21.00 uur en zaterdag van 10.00-13.00 uur. De Drvkkery, Markt 51, project 'Beeldbeweging in de openbare ruimte' en stille films van Bei Ning, 'Silent Moments', t/m maart. Kunstkaarten van van Ludmila Kalmaeva, 'Mijn kunstverzameling', t/m april. Schilderijen van Eric Roest, 'This me - this you', dinsdag, woensdag, vrijdag van 9.00-18.00 uw; donderdag van 9.00-21.00 uw; zaterdag van 9.00-17.00 uur en eerste zondag van de maand van 13.00-17.00 uw; t/m 26 maart. De Vleeshal, Markt, interieurmodellen van Alexandra Ranner cn schilde rijen van Cameron Rudd, dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur, t/m 28 maart. De Kabinetten van de Vleeshal, Zusterstraat 7, wand schildering van Antistrot, 'Amateur Kaviar', dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uw; t/m 28 maart. All Sports Body Gym, Oostperkweg 25, schilderijen van Silas Schletterer, maandag t/m vrijdag van 10.00- 22.00 uw; zaterdag en zondag van 10.00-13.00 uur, t/m maart. Cae- suur, Lange Noordstraat 67, schilderijen van Eris Roest, 'This me - this you', t/m 9 april. Zeeuws Archief, Hofplein 16, werk van mensen uit negen groepen uit de Zeeuwse samenleving, 'Wie schrijft die blijft! Zij drukten hun stempel op de Zeeuwse geschiedenis.', maandag t/m za terdag van 9.00-17.00 uur, t/m 4 juni. Stichting Welzijn Middel burg, Molstraat 13, aquarellen van Haneke Patty, maandag t/m vrijdag van 10.00-16.00 uur, t/m 24 maart. Galery Maritime, Gortstraat 43, 'verschillende technieken van diverse kunstenaars, 'Freakwaves en Zee wering', dinsdag t/m zaterdag van 12.00-17.00 uur en eerste zondag van de maand van 12.00-17.00 uw; t/m 27 maart. Jan Matenshuis, Noordbolwerk 33, aquarellen van Anneke Faes, maandag t/m donder dag van 14.00-21.00 uur, t/m 5 april. Galerie 'T', Turfkaai 25, schil derijen van Theodora Plas en Eric Roest, 'This me - this you', keramiek van Lut Brackx, donderdag t/m zaterdag van 11.00-16.00 uut;t/m 26 maart. Galerie De Vier Gemeten, Lange Noordstraat 50, schilderij en van Eric Roest, 'This me - this you', donderdag t/m zaterdag van 12.00-18.00 uur, eerste zondag van de maand van 13.00-17.00 uw; t/m 26 maart. Indigo Lijstenmakerij, Lange Noordstraat 58, schilderij en van Eric Roest, 'This me - this you', maandag t/m vrijdag van 9.30- 17.30 uw; zaterdag van 10.00-17.00 uur, t/m 31 maart. Borneo, Kui- perspoort 22, schilderijen van Eric Roest, 'This me - this you', maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uw; t/m 26 maart. Loggia Abdij, Abdij plein, schilderijen van Eric Roest, 'This me - this you', t/m 9 april. Voormalig infocentrum Gem. Middelburg, Lange Noordstraat 19, schilderijen van Eric Roest, 'This me - this you', t/m 9 april. Rothui zen, van Doorn, 't Hooft Architecten, Stadsschuur 2, schilderijen van Eric Roest, 'This me - this you', maandag t/m vrijdag van 8.00-17.30 uw; t/m 9 april. Zeeuws Museum, De Wonderkamer, Bogardstraat 33, bijzonder objecten uit de collectie van het Zeeuws Museum, woensdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur, t/m 3 juli. Rechtbank, Kousteensedijk 2, foto's van Mieke Wijnen, maandag t/m vrijdag 8.00- 17.00 uur, t/m 28 april. 't Gasthuis, Noordpoortplein 2, aquarellen en olieverfschilderijen van Dicky Gast- Koning, t/m 30 april. Delta Plaza, foto's van Petra Rouwendal, 'Zee-land-schap'. Aquaria- tentoonstelling, vijftien aquaria, t/m maart. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, schilderijen van Ilse van Loo- Remijn, 'Waar land, water en lucht elkaar ontmoeten', t/m 29 mei. Allerlei aspecten van gebitten van mensen en dieren en spelletjes over de tandverzorging en de cultuur rond tanden, 'Klapperende Ka ken', woensdag t/m zondag van 12.00-17.00 uw; t/m 30 oktober. Zorgcentrum De Zoute Viever, Dongestraat 1foto's van alledaagse dingen van Ruud Dijkstra, t/m april. Museum De Schotse Huizen, Kaai 25-27, pastelschilderijen van On- no Boerwinkel, 'Zomerikonen en andere pastels', t/m 5 juni. Rouwkle ding en rouwgebruiken eind 19e en begin 20e eeuw, 'In 't akelig zwart', maandag t/m zondag van 13.00-17.00 uw; t/m 31 oktober. Open ate lier, Kaai 107, Kunstroute, beelden en touwsculpturen van Ollo Feen- stra. Open atelier, Kaai 57, Kunstroute, schilderijen van Mira Peters, startpunt wandeling, vrijdag 25 maart 16.30 uur Kunstplein, Ka- pellestraat 9, Kunstroute, collages van Bianca- Runge. Open atelier, Kapellestraat 23, Kunstroute, tekeningen en pastels van Erica Mohr- mann, schilderijen en tekeningen van Michiel Paalvast. Galerie d'- Oude Lantaarn, Oudestraat 55-56, Kunstroute, botanische illustraties van Han van den Broeke, klein werk van Dorothée Sybenga. Open atelier, Wijngaardstraat 3, Kunstroute, sculpturen van Elliënne Veld kamp- Knook, en open tuin. Open atelier, Buiten de Veste Fazanten laan 4, Kunstroute, weefsels van Dorothée Sybenga. 't Waepen van Veere, Markt, Kunstroute, menu Arte. Openingstijden van de open ate liers, zaterdag 26 maart t/m maandag 28 maart van 13.00-17.00 uur. Grote Kerk, Oudestraat 26, schilderijen van Guido Metsers, Tranen van Carthago', opening zaterdag 26 maart om 11.00 uw; t/m 15 juni. Zeeuws maritiem inuZEEum, Nieuwendijk 15, films, schilderijen en foto's over het maritiem verleden van Zeeland 'Beelden van maritiem Vlissingen', zeegezichten en stadsgezichten, t/m 8 mei, maandag t/m vrijdag van 10.00-17.00 uw; zaterdag en zondag van 13.00-17.00 uur. Arsenaaltheater, Arsenaalplein 1, schilderijen van Inge Caljouw, 'Visions of nature', t/m 30 april. Kunstuitleen Vlissingen, Oranje straat 4, schilderijen van Eric Roest, 'This me - This you', donderdag t/m zondag van 12.00-17.00 uw; t/m 9 april. Centrum, Bellamypark, Kerkstraat, Oude Markt, Sint Jansstraat, Walstraat, Lange Zelke, Spui straat, 3D-Art looproute, 25 kunstwerken van beeldend kunstenaar Ca rina Dumais, t/m 4 mei. Café Soif, Bellamypark 14, acryl op doek van Willeke Klaassen, 'Bloknotes', woensdag t/m maandag van 12.00- 02.00 uw; t/m 23 april. deWilIeni3, Oranjestraat 4, fotografie van Cleo Campert, 'Wachten' en 'Uit', donderdag t/m zondag van 12.00- 17.00 uur t/m 3 april. Bibliotheek 't Spui, 't Spuistraat 6, schilderij en van Willem Roos, maandag van 13.00-21.00 uw; dinsdag t/m vrij dag van 10.00-18.00 uw; zaterdag van 10.00-17.00 uw; t/m 3 april. Ziekenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, Indonesische batik schilderijen van Dave Rodrigues, t/m april. Zeeuws maritiem mu- ZEEum, Nieuwendijk 11, schilderijen uit particulier bezit, 'Zeeuwse stukken, schatten uit particulier bezit', maandag t/m vrijdag van 10.00- 17.00 uw; zaterdag en zondag van 13.00-17.00 uut; t/m 11 juni. Sau- er Oonk notarissen, Badhuisstraat 181, keramische beelden van Marie Antoinette Peetoom en acrylschilderijen van Bas D. Vlasblom, 'Ain pronkjewail in 't Zeeuwse', maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 uur en 13.45-17.00 uw; 30 maart t/m 13 mei. Galerie De Sterre. Dorpsdijk 42, foto's van Cor de Buck, donderdag t/m zaterdag van 10.00-17.30 uw; t/m 2 april. Polderhuis, dijk- en oorlogsmuseum, foto's van Neeltje Flipse- Roel- se, 'Momenten in ritme', woensdag t/m donderdag van 13.00-17.00 uw; vrijdag t/m zondag van 11.00-17.00 uur; t/m 8 mei. Ruud Aerssens overwon kanker en zet zich nu in voor lotgenoten, (foto: Jaap Wolterbeek) VLISSINGEN - Een groots evenement dat minstens 30.000 euro op moet leveren voor het KWF Kankerbestrijding en de inloop huizen voor kankerpatiënten van de Zeeuwse Stichting Palazzo- li. Het evenement Survivorsland wordt op 11 juni gehouden op Sportpark Baskensburg in Vlissingen. Ex-kankerpatiënt Ruud Aerssens (43) uit Oost-Souburg is initiatief nemer van Survivorsland en voorzitter van de gelijknamige stichting. "Toen ik zevenendertig was, werd bij mij kanker ontdekt. Na een ge slaagde operatie konden de artsen geen uitzaaiingen meer vinden. Helaas kwam de kanker na een jaar keihard terug, het zat overal... in mijn longen, lever en lymfeklieren. Toch gaven de artsen mij nog een sprankje hoop. Door de nieuwste behandelmethode heb ik de kanker overwonnen. Ik was een survivor! Tien jaar eerder was dat nog on denkbaar." Aerssens is inmiddels genezen. Hij is frontman van de rockband Mamilla en vond tijdens zijn ziekte veel steun bij de band leden. "Als ik muziek maakte, vergat ik alles." Met dat in zijn achterhoofd, benaderde de Oost-Souburger het KWF kankerbestrijding. Met hulp van dat fonds heeft Ruud Aerssens een groots evenement opgezet met als doel zoveel mogelijk geld in te za melen, zodat nog meer mensen kunnen genezen van kanker. "De nieuwste onderzoeken en nieuwe medicijnen maken meer survivors mogelijk. Maar daar was en is nog heel veel geld voor nodig, weten schap is heel duur." Aerssens wil zorgen voor meer geld. "Het moet een gezellig evenement worden met bands en artiesten. Geen spre kers met doemgesprekken over kanker." Survivorsland wordt gehouden op de atletiekbaan van Sportpark Baskensburg in Vlissingen. "We zetten een grote en een kleine tent neer met podia. Daar treden de Juke Joints op, Kim Lian, Nuff Said, Surrender, De Survivorsband, met Irma van Idols en Danny Vera, Al- lez Mama en Champagne Charlie", somt Aerssens. De klapper van het evenement is de Engelse rockgroep Wishbone Ash, die speciaal voor Survivorsland naar Vlissingen komt. Verder zijn er stand-up comedians, een bekende Zeeuwse DJ en beeldende kunstenaars actief op het terrein. Eén daarvan is David Bade: de ma ker van de spraakmakende beeldengroep op het Vlissingse stadhuis plein. Voor de kinderen is er de hele dag vermaak onder begeleiding, zodat de ouders rustig rond kunnen kijken. En op de atletiekbaan zelf staan verschillende informatiekranten. "Het evenement is éénmalig, daarom moet het ook groots en geweldig worden", stelt Aerssens. De poorten van Survivorsland gaan open om 12.00 uur en het festival duurt tot 24.00 uur. Meer informatie is te vinden op www.survivors- land.nl. Vanaf half april zijn de kaarten in de voorverkoop verkrijg baar voor tien euro. MIDDELBURG - In de hele provincie wordt op 31 maart een Actiedag Zeeland Jeugd werkloosheid gehouden. Op Walcheren concentreren de activiteiten zich in het pand van LctE aan de Grevelingen- straat in Middelburg. Jan Burgemeester, algemeen di recteur van LétÉ, praat over 'de kracht van de samenwerking'. Staatssecretaris I lenk van Hoof (Sociale Zaken en Werkgelegen heid) houdt een toespraak. Aan vang 12.30 uur. MIDDELBURG - De Stichting Welzijn Middelburg en het Finse Winkeltje houden vrijdag 8 april een modeshow in het Diensten centrum aan de Molstraat 13 in Middelburg. Te zien is kleding voor de iets oudere dame. Alle modellen hebben ook deze leef tijd. Aanmelding bij Stichting Welzijn Middelburg, 0118- 627537 MIDDELBURG - Polychrome houdt dit voorjaar een serie workshops over speciale foto grafische druktechnieken. Op de agenda onder meer albumine- druk, gomdruk, zoutdruk en kooldruk. Meer informatie via www.polychrome.nl DOMBURG - Dc paashaas verstopt op tweede paasdag weer extra veel eieren in va kantiepark Hof Domburg. Kinderen tot twaalf jaar zijn uitgenodigd om te komen zoe ken. Er worden 1250 eieren verstopt, waaronder een paar gouden. Wie de meeste eieren raapt, maakt kans op één van de prij zen. Deelname is gratis, infor matie bij Robert-Jan Provoost, 06-51394811. MIDDELBURG - Konijnen hebben de naam, maar ook katten kunnen zich razendsnel voortplanten. Daarom kondig de de Dierenbescherming on langs een kortingsactie aan voor het steriliseren en castre ren van katten. Aangezien de Zeeuwse afdeling van de Die renbescherming niet meedoet aan de actie, houdt de Middel burgse dierenarts Rob Ros kam er zelf een. Jonge katjes zijn schattig, maar helaas gaan mensen er vaak ten onrechte van uit dat er voor elke kitten wel weer een goed adres wordt gevonden. Niet geplaatste katjes belanden op straat of in WESTKAPELLE - Herinne ringen en verhalen over de oorlogstijd, de bevrijding en de inundatie in Westkapelle zijn er te over. De eerste verha len zijn genoteerd. Alle bezoe kers van het dijk- en oorlogs museum Polderhuis in West kapelle kunnen hun verhalen (laten) noteren en zodoende bijdragen aan het boek. "We willen een serie boeken samenstellen met daarin de per soonlijke herinneringen van mensen aan de oorlog. Verhalen van zowel Westkapelaars, bevrij ders als Duitsers, zodat een compleet beeld ontstaat", legt Ada van Hoof van het dijk- en oorlogsmuseum Polderhuis uit. De eerste verhalen voor de boe ken zijn opgeschreven. De per soonlijke herinneringen van vijfendertig veteranen zijn al vastgelegd voor het nageslacht. "Daar moeten nog minstens net zoveel verhalen bij komen van de dorpelingen", zegt Ada. Ook hebben de schrijvers al vier ver halen van Duitsers genoteerd over dc bezetting van Walcheren evenals de ervaringen van een Duits gezin dat kort na de bevrij ding vakantie hield in Zeeland. De verhalen zijn vanaf maandag 4 april te lezen in de ontmoe tingsruimte van het Polderhuis. Ada hoopt dat mensen door het lezen van de verhalen van ande- het asiel. "We moeten het pro bleem bij de wortel aanpakken en de huiskatten laten 'helpen'," vindt Marga Geernaert van de stichting voor vermiste en ge vonden dieren Amivedi. Geernaert noemt de jaarlijkse kortingsactie van de Dierenbe scherming een prima initiatief en was verbaasd toen ze van katten bezitters hoorde dat de Dieren bescherming Noord- en Midden- Zeeland er niet aan meedoet. "De kosten van de ingreep weer houden de eigenaren om hun poes of kater onvruchtbaar te la ten maken, terwijl dat de enige oplossing is om paal en perk te stellen aan de zwerfkattenpopu- latie." ren worden gestimuleerd om hun eigen relaas op te schrijven. "Ook kunnen ze een afspraak maken en ons hun herinneringen op laten schrijven." Ada vindt de term 'groeiboeken' erg toepasse lijk voor de serie. "De persoon lijke verhalen worden in het boek afgewisseld met stukjes geschiedenis, om de story van Westkapelle voor buitenstaan ders te verduidelijken." De serie 'Herinneringen en ver- Geernaert en haar partner, die renarts Rob Roskam, vinden het jammer dat de kattenbezitters in Zeeland de korting mislopen. Daarom houdt de dierenarts zelf een actiemaand, waarin tegen ge reduceerd tarief de katten geste riliseerd of gecastreerd kunnen worden. Steriliseren kost tijdens de actiemaand 70,00 euro en castreren 25,00 euro, een korting van respectievelijk tien en vijf euro. In combinatie met de ope ratie kunnen katten ook gechipt worden voor 17,50 euro. Chip pen kost gewoonlijk 20,00 euro. De actie begint dinsdag 29 maart en duurt tot en met vrijdag 29 april. Dierenarts Roskam is be reikbaar via: 0118-634842 halen' van Westkapelle bestaat uit drie boeken. Het eerste deel schrijft Jan Kaland en gaat over de periode tol de oorlog. Het tweede deel wordt geschreven door oud stagiair van Dc Faam Jacco van Maldegem en gaat over de bombardementen en de bevrijding. En deel drie over de inundatie en de wederopbouw schrijft Ada zelf. Een einddatum is nog niet bekend. Dat hangt af van de respons. Ada van I loof is bereikbaar via 0118-572301 GOES - De Blauwe Winkel- wintercircuit voor de catego rie 3- en 4-tenniss(t)ers uit Zeeland en West-Brabant heeft haar naam snel ge vestigd. Nog voor de play-offs van de tweede editie, die ko mende zaterdag plaatsvinden in de Goese tennisbal TSI, heeft mede-organisator Rem- co Maandag de zekerheid over het voortbestaan van het evenement. "Er komt een derde keer. Iedereen wil dol graag volgend jaar weer ten nissen." In vergelijking met de eerste uitgave zijn er het afgelopen winterseizoen enkele wijzigin gen doorgevoerd, die de meeste tennissers tot tevredenheid hebben gestemd. Kort gezegd: er kwamen minder maar grote re teams, het aantal speelavon den werd uitgebreid en er was maar één poule. Maandag: "Het is een leukere en beter op zet. Iedereen komt elkaar te gen. Vorig jaar hadden we twee aparte poules die elkaar nooit zagen. Er zijn goede wedstrij den geweest en ik heb van ie dereen positieve reacties gekre gen". Aan de huidige formule gaat Maandag dus niet sleutelen, wel hoopt hij dat de tennissers zich wat minder makkelijk of snel afmelden. Om dat pro bleem te ondervangen wil de Middelburgse tennisleraar de teams uitbreiden met vaste re servespelers. "Op deze manier hoef je minder snel naar een vervanger te zoeken", zegt Maandag. Domburg, Peuterspeelzaal Hummelhonk, Singel, kinder- kledingbeurs, 19.00-20.30 uur. Middelburg, Ontmoetings- kerk, kindervakantiefeest, 14.00-15.30 uur. Vlissingen, Scheldeplein, open dag, Fietsersbond Vlissingen, 10.00-17.00 uur. Middelburg, Markt, antiek- en verzamel- markt, 10.00-18.00 uur. Domburg, Peuterspeelzaal Hummelhonk, Singel, kinder- kledingbeurs, 10.00-12.00 uur. Middelburg, De Klepperhoc- ve, paasactiviteit. voor kinde ren van 4 tot 12 jaar, 10.00- 12.00 uur. Oost-Souburg, De Blazer, Ritthemsestraat, boe kenmarkt, 10.00-13.00 uur. Vlissingen, Wijkcentrum Open Hof, jaarlijkse maritieme Middelburg, De Drvkkery. pre sentatie en signeren, 'Opge raapt aan zee', dagboek van Jo hanna Kruit, 11.00 uur. Middelburg, Markt, antiek- en verzamelmarkt, 11.00-18.00 uur. Oost-Souburg, Open Ha ven, Oranjeplein, paasjubel- feest, P.G. Shalom, 14.15 uur. Middelburg, Markt, antiek- en verzamelmarkt, 11.00-17.00 uur. Vlissingen, sportcomplex Bas kensburg, le ronde school- voetbal toernooi, meisjes ze ventallen, 13.30-16.45 uur. Vlissingen, sportcomplex Iris laan, le ronde schoolvoetbal toernooi, meisjes zeventallen recreatief, 13.30-16.45 uur. VEERE - De Zeeuwse kunste naar Guido Metsers exposeert vanaf Paaszaterdag (26 maart) werken in de Grote Kerk in Veere. Voor de twaalf nissen van de kerk maakte hij nieuwe schilderijen, maar ook ander werk van hem is te zien. Guido Metsers is schilder en beeldhouwer. Hij woont en werkt in Zoutelande. In zijn werk speelt het menselijk lichaam altijd een belangrijke rol. Middelburgers kennen hem als maker van het beeld van de liggende vrouw in de Lange Delft. Lo van Driel opent de tentoon stelling 26 maart om 11.00 uur. De Russische accordeonist Jo seph Salmonish speelt dan wer ken van J.S. Bach, waaronder de Prelude en Toccata in D. De wer ken van Guido Metsers hangen nog tot en met 16 juni in de voor malige kerk in Veere. DOMBURG - Tennisvereni ging LTC Domburg en de Ko ninklijke Lawn Tennis Bond houden woensdag 20 april het Chiquita Kids Streettennis-toer- nooi. Kinderen tot dertien jaar kunnen hier ervaren hoe leuk tennis is, laat de organisatie we ten. Onder leiding van een professio neel strcettcnnis-team krijgen de jeugdige deelnemers een middag voorgeschoteld waarbij een vari atie aan tennisspelletjes de revue passeert. Het toernooi wordt mede georga niseerd door tennisverenigingen uit Oostkapelle. Westkapelle en Grijpskerke. Ook in deze dorpen worden kinderen benaderd om mee te doen. Meer informatie: 0118-583305. OOSTKAPELLE - In het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle is vanaf 26 maart de tentoonstelling Klapperende Kaken te zien. Tanden en kiezen van mens en dier staan hierin centraal. Slagtanden, maalkiezen, gifan- den, snijtanden en verstandskie zen: bezoekers komen ze alle maal tegen in de tentoonstelling. Verder is ook het Open Depot van het museum ingericht rond om het onderwerp gebitten. Schrijversvereniging Pennev- reugd liet zich inspireren tot het maken van een vijftien gedich ten. Die staan langs de wandel route in de heemtuin opgesteld. De expositie is van woensdag tot en met zondag tussen 12.00 een 17.00 uur te bekijken. Tijdens schoolvakanties is hel museum ook op maandag en dinsdag open. Van mei tot en met oktober is het Zeeuws Biologisch Mu seum dagelijks lussen 10.00 en 17.00 uur open. Ada van Hoof stelt een serie boeken samen met daarin persoon lijke herinneringen aan historische gebeurtenissen, (foto: Jaap Wolterbeek) Silver De basis in verantwoord slaapcomfort. Biedt een stabie le ligging in zowel de natuurla- tex- als pocketveringuitvoering, met soepel óf stevig ligcomfort. De kernen zijn afgedekt met een woolmix. Matrasdikte ca. 17 cm. Gold een hogere klasse in ligcomfort. De kernen zijn afgedekt met zuiver scheer wol. De hoes is afneembaar, als optie ook leverbaar met wasbare hoes. Matrasdikte ca. 20 cm. Platinum De top in comfort. Luxueuze ligging en in extra- soepel leverbaar. De kernen zijn afgedekt met een mix voor optimale vochtregulatie. De hoes ia afneembaar, als optie ook leverbaar met wasbare hoes. Matrasdikte ca. 23cm. Goes, Woonboulevard, Marconistraat 32 Telefoon 0113 - 23 01 81 Maandag gesloten - donderdag koopavond genieten met je ogen dicht www.morgana.com (advertentie) MORGANA SLAAPKAMERS INTRODUCEERT matrassencollectie CV» f r «lf\n 111 \r mnntuiftïV

de Faam | 2005 | | pagina 17