Wonen en werken op Ramsburg Wijziging ophalen afval Allemaal theater Onderzoek A-theater Raadsvergadering Stadskantoor gesloten Steunpunt mantelzorg open Chatten met de burgemeester Het woord aan raadslid Ron Bielok Advies van de Seniorenraad Klanttevredenheidsonderzoek Sociale Zaken Woensdag 16 maart 2005 De Faam Deze informatiepagina van de Gemeente het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, Meer info: www.middelburg.nl folders en inzage van stukken kunt u terecht in Maximaal Text, vanaf pagina 830 Het bombardement is pensioengerechtigd, vier het met een nieuw zwart gat in de stad: navel van de kosmos, Theater van het Verzinken, in decoratief perspectief van de monumentenstad. Waar we de versteende afweer van gevels registreren terwijl verse scheuren ons wereldbeeld evacueren, hemelhoge doofpotten destrueren, en een Koningstraat de guillotine wacht. Revolutie van bovenaf! Zelfs Bakoenin had geen vermoeden van de woede waarmee een overheid haar eigen kuilen graaft voor 't zoveelste monsterkalf dat met misbaar van het koeienoog halsstarrig weigert te verdrinken. Jan J.B. Kuipers Stadsdichter van Middelburg Behalve het persoonlijke spreekuur, op dinsdag in het stadskantoor, houdt het college van burgemeester en wethou ders elke donderdagavond digi taal spreekuur op www.middel- burg.nl De chatsessie begint om 19.30 uur en duurt een uur. Op don derdag 17 maart zit burge meester Koos Schouwenaar achter de computer. In de portefeuille van de burge meester zit onder andere open bare orde en veiligheid. Wilt u hier een vraag over stel len of uw méning kwijt, doe dan vooral mee met de chatsessie. Ook de gekozen burgemeester is een prima onderwerp om met Koos Schouwenaar te bespre ken. U kunt de chatsessie ook als toeschouwer volgen. "Waar we op grond van ons verkiezingsprogramma voor hebben gestreden is meer ruimte voor de jeugd en speel ruimte voor jonge kinderen in het bijzonder. Daar was het in Middelburg slecht mee gesteld en door ons initiatiefvoorstel is het speelruimtebeleid gewij zigd. Niet het budget van de gemeente dient als uitgangs punt, maar het spelende kind is de basis voor de kwaliteit en de hoeveelheid speelruimte in een wijk. Aan de uitvoering schort het nogal en er zal in de toekomst dan ook veel meer geld naar toe moeten. In de resterende raadsperiode willen wij een in het raadspro- gramma opgenomen stedelijk jongerencentrum realiseren. Dat is wat ons betreft een spij kerharde belofte aan de jonge ren van Middelburg. Ook de wijkaanpak is een zaak die ons zeer ter harte gaat. Elke buurt moet wat ons betreft voldoende plekken hebben voor kinderen en jon geren. Daarnaast heeft iedere wijk recht op voldoende basis voorzieningen zoals een ont moetingscentrum, winkels, pinautomaten etc. En min stens zo belangrijk vinden wij dat de voorzieningen goed en veilig bereikbaar moeten zijn. Om de betrokkenheid van de burgers te vergroten is onlangs de mogelijkheid voor een burgerinitiatief geopend. Een goede zaak, zij het dat wij van mening zijn dat de drem pels om dit tot een succes te maken, veel te hoog zijn. Positief is dat het ook voor jongeren vanaf 14 jaar moge lijk wordt voorstellen op de Foto: Liesbeth J3oone raadsagenda te plaatsen. Wellicht een tip aan de jonge ren om daar gebruik van te maken, want er ontbreekt nog wel het een en ander aan jon- gerenvoorzieningen. 100 handtekeningen ophalen is veel, maar niet onmogelijk. En dan tot slot de vergader structuur en -cultuur op het stadhuis. Als het aan ons ligt, vindt er iedere week op een vaste avond een rondje Middelburgse politiek plaats. Naast debat en besluitvorming in de raad blijft er dan vol doende ruimte over voor infor matie, voor ontmoeting met burgers en instellingen. Zo'n avond zou een broeinest kun nen worden van ideeën van burgers. Maar je moet er natuurlijk wel voor open willen staan. Wij als PvdA gaan daar voor, nu de rest van de raad nog." Ron Bielok Raadslid PvdA Het college van burgemeester en wethouders heeft vorige week besloten om het bureau Toorend en Partners in te schakelen voor een gedetail leerde risicoanalyse voor het project A-theater. De volgende onderzoeksvragen zijn gesteld: 1Wat zijn de consequenties van het doorgaan met een ongewij zigd plan (kosten, tijd, risico's)? 2. Hoe kan het plan worden aan gepast om de risico's te beper ken en wat zijn hiervan de con sequenties (kosten, tijd)? 3. Is het bij afzien van de verdere uitvoering van de bouw van het A-theater op de huidige locatie een globale alternatieve invulling te geven? Wat zijn de desin vesteringskosten bij deze vari ant? Daarnaast onderzoekt het bureau de aansprakelijkheid en de verantwoordelijkheid van de gemeente in relatie tot de scha- devergoedingsproblematiek. Naar verwachting is de rapporta ge over zes weken gereed. Bijeenkomst Op 18 maart is er een informa tiebijeenkomst over het A-thea ter. De bijeenkomst begint om 17.00 uur in de concert- en gehoorzaal aan de Singelstraat. 'Omwonenden van de bouwput hebben een uitnodiging ontvan gen'. De Seniorenraad houdt de Gemeente scherp in de gaten als het gaat om de belangen van de Middelburgse oude ren. Uit het 'Werkplan 2005' blijkt dat de Seniorenraad dit jaar over zeven onderwerpen advies geeft aan gemeente Middelburg. De Seniorenraad wil invloed uitoefenen op het beleid van de Gemeente bij de invoering en toepassing van de Wet Maatschappelijke Ondersteuning, de vervanger van de Welstandswet. De nieu we Wet Voorziening Gehandicapten, die 1 januari 2006 ingaat, valt daar ook onder; Wat betreft wonen wil de raad nagaan of de Gemeente het geplande aantal te bouwen woningen voor senioren haalt; Ook wil zij het belang van de senioren laten doorklinken bij de planning en invoering van de woonservicezones; De raad wil weten wat de Gemeente met de adviezen doet. Vervolgens kan hieruit de toegevoegde waarde van de Seniorenraad en de kwaliteit van de adviezen worden beoor deeld; Zij wil advies geven over de totstandkoming en de samen stelling van een volgende Seniorenraad; De Stichting Welzijn Ouderen en Stichting Kultureel Werk zijn nu samen de Stichting Welzijn Middelburg. De raad vindt het belangrijk dat de activiteiten voor senioren op een goed niveau blijven en zal daarom ook bij de nieuwe stichting van zich laten horen; Als laatste wil de Seniorenraad de Gemeente adviseren om informatie te ver strekken aan nieuwe 65+ 'ers Dit zou kunnen door een infor matiebijeenkomst of de uitgifte van een brochure. Kijkt u voor meer informatie eens op www.seniorenraadmid- delburg.nl. Hier vindt u ook het jaarverslag over 2004. Voor meer informatie kunt u ook bel len met de heer Boers, telefoon 63 99 86. Maandag 21 maart komt de gemeenteraad bij elkaar om over belangrijke Middelburgse zaken te pra ten. De agenda staat hieron der afgedrukt. De bijbehoren de stukken liggen ter inzage bij de informatiewinkel van het stadskantoor. Radio Cool FM is iedere raadsvergade ring aanwezig om verslag te doen. In het programma 'Politiek Lokaal' op Cool FM kunt u luisteren naar reacties van bestuurders en bezoekers. De uitzending over de volgende raadsvergadering staat gepland voor donderdag 24 maart van 19.00 tot 21.00 uur. De herha ling is op dinsdag 29 maart van 20.00 tot 22.00 uur. Aan de orde komen onder andere het Vrijburgbad en de Leefkuil in Nieuw - en Sint Joosland. De raadsvergadering in het stadskantoor begint om 19.30 uur. U bent van harte welkom om de vergadering vanaf de publieke tribune bij te wonen. 1Opening en vaststelling agenda 2. Vaststelling notulen van de vergadering van de raad van de gemeente Middelburg, gehou den op 24 januari 2005 3. Mededelingen en ingekomen stukken 4. Eindrapportage bouw Stadsgewestelijk zwembad 5. Kredietaanvraag uitbreiding en verbetering accommodatie begraafplaats Westelijke Oude Havendijk 6. Afkoopsom onderhoud per rontunnel NS 7. Kadernota Buitengebied 8. Bezwaar tegen beslissing om geen vrijstelling te verlenen voor de bouw van een burger woning aan de Langeweg te Nieuw - en Sint Joosland 9. Intrekken Verordening Commissie Straatnaamgeving 10. Verzamelvoorstel tot het wijzigen van de begroting 2005 11Aankoop appartement Sloestraat 7 te Middelburg 12. Actie voor rampgebied Zuidoost Azië 13. Wijziging Algemene Politieverordening 1997 (16e wijziging) 14. Uitspraak GS inzake ont trekking aan de openbaarheid van de Leefkuil in Nieuw - en Sint Joosland 15. Raadsvoorstel Rapportage Rekenkamer inzake het project Stationsgebied 16. Vergaderstructuur gemeen teraad. De gemeente Middelburg wil van Ramsburg/Punt Arnestein een gebied maken waar wonen en werken samen gaan. Om dit te bereiken, wordt dit jaar een aantal stappen gezet. Uiteindelijk moet dit uitmonden in een stedenbouwkundig plan, dat een ontwerp voor de ruim telijke inrichting van het gebied presenteert. Dat is te lezen in de eerste - nieuwsbrief over Ramsburg die onlangs is verschenen. De eer ste stap is om samen met de klankbordgroep te komen tot een aantal varianten. De varian ten zijn schetsen van het gebied waarin de wensen van bewoners, bedrijven en gemeente staan getekend. De versies kunnen van elkaar ver schillen op het gebied van de hoeveelheid woningen, hoog- of laagbouw, hoeveelheid bedrij ven, verkeersinfrastructuur en Foto: Peter Buteijn de hoeveelheid groen. Het is de bedoeling dat de gemeenteraad in november een variant kiest. Volgens planning kunnen de werkzaamheden eind 2007 van start. De gratis nieuwsbrief is af te halen bij de informatiewinkel van het stadskantoor. In het Palet is sinds kort het Steunpunt Mantelzorg te vin den. Een plek waar mensen uit Middelburg-Zuid terecht kunnen voor hulp, informatie of ondersteuning op het gebied van mantelzorg. Mantelzorg is de zorg die je 'vanzelfsprekend' geeft aan een familielid, buur of bekende in de directe omgeving. Dit kan soms jaren duren. Denkt u bij voorbeeld aan het verzorgen van een gehandicapt kind of van een chronisch zieke. Het is prettig als u ergens heen kunt voor steun en informatie. Daarvoor kunt u in het steun punt terecht. Het Steunpunt Mantelzorg is open op maandag, woensdag en vrijdag van 10.00 tot 12.00 uur. Hoe tevreden zijn de cliënten over de gemeentelijke afde ling Sociale Zaken? Dat gaat de gemeente Middelburg komende tijd onderzoeken. Drie jaar geleden is voor het laatst een klanttevredenheids onderzoek uitgevoerd. Eén van de resultaten als gevolg van het onderzoek is dat cliënten een vast contactpersoon bij de Gemeente hebben. Middelburg gaat de komende week zo'n 700 klanten benaderen. Met behulp van de ervaringen van cliënten kunnen problemen en klachten worden opgemerkt. Er zijn twaalf waardebonnen van 20 die worden verloot onder de mensen die aan het onderzoek meewerken. Foto: gemeente Middelburg/Mieke Wijnen Het stadskantoor is op Goede Vrijdag 25 maart en tweede paasdag (maandag) 28 maart gesloten. Dinsdag 29 maart is het stadskantoor vanaf 8 uur geopend. In verband met Goede Vrijdag en Pasen zijn er wijzigingen in het ophalen van huisvuil. Op Goede Vrijdag 25 maart wordt geen huisvuil opgehaald. Het huisvuil wordt een dag eer der op donderdag 24 maart opgehaald. Op maandag 28 maart wordt geen huisvuil opgehaald. De medewerkers van de gemeen telijke reiniging halen het huis vuil dinsdag 29 maart op. Wij vragen u het huisvuil op 24 en 29 maart voor 7.00 uur aan te bieden. U vindt de gewijzigde ophaal- data ook op de afvalkalender.

de Faam | 2005 | | pagina 5