Thema's en veel kleuren bepalen kindermode De hele familie gaat 'shabby'! Trek de stoute schoenen maar aan Zelfs de regenlaars wordt hip! h Uwaoc/Ut A en 9ee' WOENSDAG 16 MAART 2005 KIJK OP PAGINA 5 Esprit voor mini meisjes. De thema's en stijlen uit de volwassen mode zien we hier en daar ook terug in de kindercollecties, maar er is geen sprake van een echte trend. Er zijn zo ongelofelijk veel kinderkledingmerken op de markt, met allemaal hun eigen sausje, dat de keuze natuurlijk veel groter, maar niet automatisch veel makkelijker is. Road Cruiser van ECCO en Shabby van Fred de la Breto- niere. Mam had al een paar (en pap soms ook) maar nu heeft Fred de la Bretoniere ook voor de allerkleinste fashionista's en hippe boys de unieke en vrolijk ge kleurde Shabbies in de col lectie opgenomen. En al leen voor kids maakte Fred de trendy Shabby in zo merse pasteltinten roze, beige en lichtblauw Zomerse dagen zijn altijd druk voor kinderen. Ze be leven buiten het een na het andere avontuur en zitten vol met verrassingen. Voor ouders is het iedere keer weer een uitdaging om de juiste schoen voor je kind te vinden. Hij moet com fortabel en sterk zijn maar moet ook leuk of stoer staan. Speciaal voor stoere jon gens heeft ECCO de Kids Road Cruiser ontwikkeld. Een stevige schoen die te gen een stootje kan en jon gens alle vrijheid geeft op het voetbalveld of in het klaslokaal. Naast voldoende ruimte is de 'cruiser' be stand tegen een uitdaging en duurzaam en sterk ge noeg om de ruige avontu ren buiten de deur aan te kunnen. De collectie van Cakewalk heeft heel veel thema's en is een lust voor het oog. Met voor iedere groep een specifieke sfeertekening zoals 'Space Garden', 'Pretty in Pe arls' en 'Delightful Energy' voor de meisjes. Het stofgebruik is erg ge varieerd en voor accenten is onder andere gebruik gemaakt van kant en tule. Veel gebruik frisse en heldere kleuren zoals 'mid blue' of 'bright red'. Vanzelfspre kend zijn de jongens wat - stoerder met thema's als 'Road Block' en 'Free and Easy'. Bij deze thema's overheersen de sterke kleu- ren en is inspiratie gevon- den in de grafische waar schuwingstekens langs de snelweg. ^^1 Koel en opgewekt, dyna- misch en creatief - en na- tuurlijk kleurig en vol glamour; dat is in een no- W tendop de lente-zomercollec- tie voor de kinderen van United Colors of Benetton. Het comfort is de eerste prioriteit, er zijn wat i knipoogjes naar de volwassen mode en iedereen - van de klein ste ukjes tot de grotere kinde ren - kan zich naar hartelust uitle ven in het bedenken van zijn of haar eigen stijl. Gaastra brengt naast een volwas sen lijn ook een kinderlijn voor de stoere en sportieve boppers. Een absolute 'must have' voor jongens deze Benetton zomer is de zoge met een naamde shirt-trui: knipoog een T-shirt met over- naar de hemd kraag en man volwassen chetten. De kleuren mode. rood wit en blauw spelen zoals altijd een dominante rol en het gebruik van Geloof het of niet, maar de regenlaars zoals we die kennen heeft een complete metamorfose ondergaan. De functionele laars kenden we in de kleuren groen, blauw en hard geel. Af en toe met een vetertje of een wit randje maar heel veel meer jeu zat er niet aan. Die tijden zijn voorbij! We zien de regenlaars nu terug in allerlei t hippe kleuren en met fantasie prints als stip pen, ruiten, bloeme tjes en strepen en af gewerkt met een riempje boven aan de zijkant. In ons kikker landje is het een uit komst maar hij doet 't natuurlijk ook uitste- kend op zon nige dagen tijdens een strand- of bos wandeling. Hippe regenlaarzen van Sacha. Cakewalk voor hele stoere 'man nen'. applicaties geeft een speels karak ter. Bij Esprit zijn invloeden uit de flo wer power tijd herkenbaar bij de meisjes en gaan de jongens op wereldreis. Kleuren als 'blossom pin' en 'captain's blue' creëren een zomerse stemming. Verwacht geen zoetsappige kinderprints in Jip en janne- ke taal maar wel onver wachte combinaties en kleuren, waar menig volwas sene jaloers op zal zijn. De gsis collectie werkt met kleu ren als fel oranje met leger- groen of ultra pink met brui nere tinten. Hf geel en v* i blauw ge- combi- 1 v. neerd met I» legergroen, hardgroen ■I*"":."" en rood. Deze lente f TfflH krijgt gsus een broer- tje en een j zusje er- bij: gsis voor mei- I ')vSpp den van 4 tot 12 f engbro j voor de I -v T v jongens r in deze zelfde leef tijdsgroep. De juniorenlijn vertoont alle kenmerken die voor gsus industries zo typerend zijn: humor, on verwachte contrasten en veel kleur en een op het oog serieus design krijgt een vette knipoog. Ook dit seizoen weer veel leuk, kleurig of stoer ondergoed voor de jonge dames en heren. Maar niet saai, integendeel. Clae- sen's maakt van ondergoed steeds meer bovengoed en daarom is de funwear col lectie flink uitgebreid. Deze bestaat uit een survival en een tennis lijn en een stoere motorlijn met applicaties voor de jonge heren. Totaal nieuw in de collectie zijn de canvas jacks en broeken. De nieuwste collectie voor de meisjes is leuk ondergoed met hier en daar een kanten randje en verstel bare bandjes! Veel gebruik van aan elkaar genaaide vlakken en veel roze, héél veel roze natuurlijk; bij uitstek de favoriete kleur van meisjes van alle leeftijden! Claesen's weet dat meisjes van roze houden.

de Faam | 2005 | | pagina 31