Chatten met het college Middelburg Voorjaarsronde Wijktafels Thom de Graaf bezoekt Boomfeestdag 2005 in teken van bomen en dieren Commissievergaderingen Schoonwaterriolering Stimuleringssubsidies 'Inspraak gewenst' Bouwput en omgeving A-theater weer stabiel Enquête bewoners Veersepoort Klanttevredenheids- onderzoek Sociale Zaken Woensdag 9 maart 2005 De Faam het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, Meer info: www.middelburg.nl folders en inzage van stukken kunt u terecht in Maximaal Text, vanaf pagina 830 De nieuwbouwwijk Veersepoort is nog steeds volop in ontwik keling. Maar waarom verhuizen mensen naar deze wijk? En waarom kiezen ze voor een bepaald type woning? Gemeente Middelburg vraagt de hulp van de bewoners van de Veersepoort om antwoord op deze vragen te geven. Deze Ook deze maand komen de commissies bij elkaar om over belangrijke Middelburgse zaken te praten. De commissie Maatschappelijke Zaken verga dert op TOmaart. De leden van de commissie Ruimte komen op 14 maart bijeen. De verga dering van Algemeen Bestuur is voor 15 maart gepland. De Behalve het persoonlijke spreek uur, op dinsdag in het stadskan toor, houdt het college van bur gemeester en wethouders elke donderdagavond digitaal spreek uur op www.middelburg.nl De chatsessie begint om 19.30 uur en duurt een uur. Op don derdag 10 maart zit wethouder Een belangrijk punt tegen woordig binnen gezin en orga nisatie, is een goede commu nicatie. Dit geldt zeker ook binnen het besturen van een gemeente. Bij menig onderwerp op de politieke agenda komt de vraag aan de orde: worden we goed en op tijd geïnformeerd? Het CDA onderkent de vraag van de burger om te worden geïnformeerd en weet dat men op de informatie wil reageren. Reageren kan door het stellen van vragen en maken van opmerkingen. Een andere vorm is het inspreken tijdens een commissie- of raadsvergadering of tijdens een informatie bijeen komst. De CDA-fractie biedt ook de mogelijkheid van inspreek- recht voorafgaande aan de frac tievergaderingen en dat werkt. Met betrekking tot de ontwikke ling van een bouwplan op een terrein aan de Churchilllaan en het Ardusinterrein bij de Koudekerkseweg, beiden in Middelburg, zijn er door het College communicatietrajecten opgezet. Ik heb de infoavonden bezocht en was blij te constate ren dat er veel burgers aanwezig waren. Te beluisteren viel dat men soms niet goed, te laat of helemaal niet was geïnformeerd. De CDA-fractie en zij niet alleen, voelt het College hierover regel matig aan de tand waarna beterschap wordt beloofd. Daarnaast merkte ik op dat sommigen vonden geen of onvoldoende inspraak te heb ben. De pap is gestort, er valt toch niets meer te kiezen. Bij de presentatie is men daar niet week valt bij hen een enquête in de brievenbus. In de enquête worden onder andere vragen gesteld over de kenmerken van de woning en de leefomgeving. De resultaten van het onder zoek gebruikt de gemeente bij de ontwikkeling van nieuwe woonprojecten en de evaluatie van het woonbeleid. raadsvergadering is op 21 maart. Alle vergaderingen beginnen om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte welkom om de discussie vanaf de publieke tribune te volgen. De agenda met bijbehorende stukken ligt ter inzage in de informatiewinkel van het stads kantoor. Hannie Kool-Blokland achter de computer. In de portefeuille van de wethouder zit onder andere toerisme en ruimtelijke ordening Wilt u hier een vraag over stellen of uw mening kwijt, doe dan vooral mee met de chatsessie. U kunt de chatsessie ook als toe schouwer volgen. altijd even duidelijk in. Hierdoor worden verkeerde verwachtin gen gewekt. Inspraak betekent de mogelijk heid bieden zijn/haar stem of mening te laten horen. Niet meer en niet minder. Inspraak, vind ik, kan en mag niet zover gaan dat de inspreker een onderhande lingspositie wordt toegekend. De informatiebijeenkomst is een goede mogelijkheid om betrok kenen in kennis te stellen van de voorgenomen plannen en even tuele alternatieven. Het is voor het College en raadsleden een instrument om te horen wat men van de plannen vindt. Bij de verdere uitwerking wordt gekeken in hoeverre de op- en aanmerkingen kunnen worden gehonoreerd. De plannen wor den uiteindelijk voor besluitvor ming aan de Raad voorgelegd. Zo behoort het te werken in ons bestuurlijk systeem met een gekozen volksvertegenwoordi ging. Bekijk CDA weblog raad sleden! Tot slot, er blijft in de gemeente Middelburg veel te beleven. Jaap Eleveld Raadslid CDA Donderdag 3 maart rond 18.00 uur hebben de aanne mer en de bouwdirectie van het A-theater in Middelburg besloten om de bouwput vol water te pompen. Reden daarvoor is dat de paal- wand onvoldoende stabiel was. Daardoor was de stabi liteit van de damwand niet vol ledig te garanderen. Om het risico op verzakkingen tegen te gaan, is besloten de bouwput vol met water te pompen om op die manier tegendruk te geven. Om 04.00 uur is het volpompen van de bouwput voltooid. Vanaf dat moment is de situatie in de bouwput en omgeving weer stabiel en heeft het Beleidsteam het sein veilig gegeven. Zeven woningen aan de Koningsstraat en Bagijnhof 1 De Europese Commissie vindt dat de waterkwaliteit in 2015 in alle lidstaten op orde moet zijn. Dat lijkt ver van ons bed te staan, maar ook Middelburg neemt maatrege len. Bijvoorbeeld door de aanleg van schoonwaterriole- ring. Regenwater wordt in de meeste gevallen samen met afvalwater afgevoerd door de riolering. Bij hevige regen kan het riool dat vaak niet aan en loost het riool water via de overstorten in slo ten en watergangen. Zo ont staat dus vervuiling, want het afvalwater van toiletten, dou ches en dergelijke zit daar ook bij. In de komende periode wordt begonnen met het aan leggen van een schoonwaterri- tot en met 9 werden uit voor zorg ontruimd. Voor zo'n vijf tien bewoners is overnachting in hotels geregeld. Het meren deel van de bewoners is opge vangen bij familie en vrienden. Inmiddels zijn de meeste bewoners weer teruggekeerd naar hun woning en heeft Delta de gasleidingen in de wonin gen weer aangesloten. Deze waren uit voorzorg afgesloten. Koningstraat nummer 18 is uit voorzorg ontruimd. Deze woning zal nader gecontro leerd worden om alle risico's uit te sluiten. De komende vijf tot zes weken gaat het College nadenken over de toekomst van het A- theater. Daarbij blijven alle opties open. Tijdens deze peri ode blijft het water in de bouw put staan. Ook blijft de bouw- ool op het bedrijventerrein aan de Laan der Verenigde Naties en de (omgeving van de) Kinderdijk. Dit houdt in dat een nieuwe buis in de bodem wordt gelegd voor het regenwater dat op straat en op de daken van de huizen beland. Die buis loost direct op een watergang en niet op de waterzuivering. Gescheiden rio lering - een buis voor hemelwa ter en een buis voor afvalwater - is in Middelburg direct toege past in Veersepoort en Mortiere. De werkzaamheden bij de Laan der V.N zullen indien het weer het toelaat in de eerste week van mei afgerond zijn. Het werk aan de Kinderdijk vindt in fases plaats: - van de Dokbrug tot Kinderdijk 74 put continu onder toezicht staan. Vrijdagavond vond er een infor matiebijeenkomst voor omwo nenden over het A-theater plaats in de Concert- en Gehoorzaal. Tijdens de bijeen komst lichtten burgemeester Koos Schouwenaar en wethou der Adrie van 't Westeinde de situatie toe. Aan het einde van de bijeenkomst hebben Gemeente en bewoners een afspraak gemaakt om deze maand nog een keer bij elkaar te komen. Bewoners die schade hebben ondervonden naar aanleiding van dit incident, kunnen deze melden bij de gemeente Middelburg, telefoonnummer 06- 55 35 88 38. Voor vragen over de veiligheid belt u num mer 06-54 60 54 88. - van Kinderdijk 74 tot Kinderdijk 34 - van Kinderdijk 36 tot Bellinkbrug De bestrating tussen hsnr. 74 en 34 wordt opgebroken als de aannemer de bestrating in de 1e fase voor ongeveer de helft gereed heeft, dit om stagnatie in het werk te voorkomen. Dit geldt ook voor fase 3. De werk zaamheden bij de Kinderdijk Zullen indien het weer het toe laat met de bouwvakvakantie 2005 afgerond zijn. Omwonenden zijn per brief geïnformeerd. Voor meer infor matie kunt u contact opnemen met de heer J. Gabriëlse van de dienst Ruimte, bereikbaar onder telefoonnummer 675333. Hij is ook belast met het dagelijks toezicht. Op woensdag 16 maart 2005 vindt de 49ste boomfeestdag plaats. In het kader van deze dag zal wethouder Leo Luitwieler samen met leerlin gen van De Vossenburch aan de Roozenburglaan uit Middelburg 80 essen planten. Deze boomsoort wordt meer als 100 jaar oud. De aanplant van de eerste boom is om 11.00 uur nabij de nieuwe rotonde aan de Torenweg. Het zijn 80 essen die tussen de huidige zuidweste lijke stadsrand (Torenweg) en de A58 geplant worden. Enkele weken geleden is de Schroeweg verrijkt met 55 pla tanen. Voor het plantfestijn zal acteur Theodoor Braaksma de kinderen op school enthousiast maken voor en met het thema 1 Bomen en dieren' Na het plantfestijn zullen de kinderen In december 2004 heeft de gemeenteraad de nieuwe ver ordening Stimulerings subsidies Wet werk en bij stand (WWB) vastgesteld. In deze verordening is geregeld wanneer u voor een stimule ringssubsidie (premie) in aan merking komt. Er zijn twee soorten subsidies: de activitei tensubsidie en de deeltijdar- beidsubsidie. Deze subsidies worden één keer per jaar uit gekeerd. Voor de activiteitensubsidie komt u in aanmerking als u tenminste acht uur per week vrijwilligers werk verricht waarvoor u geen onkostenvergoeding krijgt. Deze premie wordt één keer per jaar uitgekeerd. Om fiscale redenen kunnen we u de subsidie pas aan het einde van het jaar beschikbaar stellen. Als u heel dit jaar vrijwilligers werk verricht terwijl u een uitke ring ontvangt, maakt u aan spraak op een onbelaste subsi- Minister Thom de Graaf van bestuurlijke vernieuwing was vorige week op bezoek in Middelburg om zijn plannen voor de gekozen burge meester te promoten. In de Drukkerij ging hij in gesprek met burgemeester Schouwenaar, commissaris van de koningin Van Gelder, raadsleden en burgers. Burgemeester Koos Schouwenaar is voorstander van de gekozen burgemeester, maar is het niet eens met de bevoegdheid die de man of vrouw krijgt. 'Ik wil kunnen waarmaken wat ik beloof. De kiezer denkt dat hij met zijn stem de burgmeester de terug naar school gaan waar alle kinderen die hebben deel genomen aan deze boomfeest dag een certificaat krijgen. 49 jaar boomfeestdag Jaarlijks vieren ruim 100.000 kinderen in Nederland de Nationale Boomfeestdag. Ze planten bomen en struiken, maken werkstukken of lopen een bomenroute. Kortom, ze zijn bezig met het groen in hun omgeving. De boomfeestdag wordt geor ganiseerd door de Stichting Nationale Boomfeestdag in samenwerking met gemeenten en instellingen. Het thema is dit jaar 'Bomen en Dieren'. Twee elementen die onlosmakelijk verbonden zijn. Bomen vergroten de mogelijk heid voor dieren om in de stad te leven. Ze leveren beschutting aan vogels, insecten en sommi- die van meer dan 700. Deeltijdarbeidsubsidie Als u een alleenstaande ouder (met kinderen jonger dan twaalf jaar) bent en u aanvaardt partti me werk voor minimaal vier uur per week, omdat u wegens zorg taken geen fulltime-werk kunt aanvaarden, kunt u een deeltijd arbeidsubsidie aanvragen. Ook als u bent vrijgesteld van arbeidsverplichtingen wegens medische of sociale redenen kunt u deze subsidie aanvragen. Ook deze subsidie mogen wij om fiscale redenen maar één keer aan het einde van het jaar uitkeren. Als u heel dit jaar deel tijdarbeid verricht maakt u, afhankelijk het aantal gewerkte uren, aanspraak op een onbe laste subsidie van maximaal €988. U kunt de subsidie vanaf okto ber 2005 aanvragen. Hoe de aanvraagprocedure in zijn werk gaat leest u tezijnertijd op deze pagina. macht geeft beslissingen te nemen, maar dat kan in de praktijk niet. De gemeenteraad blijft het laatste woord hou den.' Een burger vroeg zich of na de gekozen burgemeester, ook de gekozen Commissaris van de Koningin wordt ingevoerd. De Graaf gaf aan daar best over te willen praten, maar dat het geen automatisme is. 'Het blij ven twee totaal verschillende bestuurslagen.' Cabaratiers, zangers en ande re bekende Nederlanders rei zen met De Graaf mee. In een weblog op gekozenburge- meester.nl schrijven zij hun ervaringen op. In Middelburg ge zoogdieren. Doordat ze soms verbindingen vormen tus sen groengebieden vergroten ze de bestaans- en ontstaans- mogelijkheden van hele ecosy stemen. Bomen-brengen de natuur in de stad doordat bewoners in con tact komen met natuurlijke levensprocessen. Aanplant, groei en verval verbeelden de levenscyclus. Het ontluiken, bloeien en kaal worden van de boom maakt de seizoencyclus zichtbaar. De coördinatie van de boom feestdag in de gemeente Middelburg is in handen van Dick Sakko, medewerker van de Afdeling Ingenieursbureau van de dienst Ruimte (telefoon 0118-67 53 13). Voor eventuele vragen of opmerkingen over deze boomfeestdag kunt u bij hem terecht. Hoe tevreden zijn de cliën ten over de gemeentelijke afdeling Sociale Zaken? Dat gaat gemeente Middelburg komende tijd onderzoeken. Drie jaar geleden is voor het laatst een klanttevreden- heidsonderzoek uitgevoerd. Eén van de resultaten als gevolg van het onderzoek is dat cliënten een vast con tactpersoon bij de Gemeente hebben. Middelburg gaat de komen de week zo'n 700 klanten benaderen. Met behulp van de ervaringen van cliënten kunnen problemen en klach ten worden opgemerkt. Er zijn twaalf waardebonnen van 20 die worden verloot onder de mensen die aan het onderzoek meewerken. was hoogleraar Liesbet van Zoonen aanwezig. Zij schrijft: 'burgemeester Schouwenaar wil wel op campagne maar is bang dat de kiezers achteraf teleurgesteld zullen zijn, omdat de burgemeester niet genoeg bevoegdheden krijgt en niet de grote baas wordt die de bur gers denken dat hij is.' Aan het einde van de bijeen komst bedankte Schouwenaar minister De Graaf voor zijn bezoek aan de stad. 'Ik wens hem veel succes met zijn cam pagne en misschien zien we hem nog wel terug als burge meester van een Nederlandse gemeente. Maar dan liever niet hier in Middelburg In april kunt u weer aanschuiven bij de wijktafel. De wijktafels vormen het wijkoverleg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethouder en diverse maatschappelijke instellingen, zoals politie, Woongoed en wijkverenigingen. Onderwerp van gesprek is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leefbaarheid in het bijzonder. Ook komt, waar dit nog niet aan de orde is geweest, het wijkplan ter tafel. Het wijkplan, samengesteld door ideeën en wensen van de bewoners te bun delen, vormt de leidraad van de ontwikkelingen in uw wijk. Dit is dus uw kans om ook mee te praten over ontwikkelingen in de wijk waarvan u de bewoner bent. De wijktafels zijn openbaar. Wanneer en waar? Maandag 4 april Binnenstad Schouwburgzaal Donderdag 7 april West Kerkencentrum "de Morgenster" Woensdag 13 april Arnemuiden Verenigingsgebouw "de Arne" Dinsdag 19 april Zuid Palet Woensdag 20 april Dauwendaele O.C. Dauwendaele Maandag 25 april Noord Schouwburgzaal Voor wie? Wijktafel Arnemuiden: Wijktafel Binnenstad: Wijktafel Dauwendaele: Wijktafel West: Wijktafel Noord: Wijktafel Zuid: Arnemuiden en Kleverskerke Centrum Dauwendaele en Nieuw en Sint Joosland Stromenwijk, 't Zand, Griffioen Nieuw Middelburg, Klarenbeek, Sint Laurens, Centrum en Veersepoort Erasmuswijk, Magistraatwijk, Reijershove, Veldzigt Alle wijktafels gaan van start om 20.00 uur en zijn uiterlijk 22.30 uur afgelopen. Agenda's en verslagen van eerder gehouden wijktafels kunt u raadplegen via www.middelburg.nl en klik dan op de knop 'Wijkaanpak'. Daar vindt u nog veel meer andere nuttige informatie over Wijkaanpak lezen.Voor meer informatie kunt uiteraard ook contact opnemen met Wijkaanpak. Tijdens kantooruren telefonisch bereikbaar onder de telefoonnummers 675520 (Hans Vergeer) en 675789 (Anja Jonkman). ê&&&«v*ffB8aggaagai8g^sg8M»gM«MMMM8BBRaiiiiiii^^ v.::-,: Foto: Gemeente Middelburg/'Mieke Wijnen Foto: Liesbeth Boone Foto: Gemeente Middelburg/Mieke Wijnen Foto: Gemeente Middelburg/Mieke Wijnen

de Faam | 2005 | | pagina 5