Vlissingse havenwerkers overgieten hun nieuwe cd met een onmiskenbaar eigen 'Dockerssausje' A-MERKEN SANITAIR TEGEN ABSOLUTE BODEMPRIJZEN Vlissinger wil meerwandelpaden in wijk Geen restpartijen of dumpzaak! Maar... Alle A-merken voor de allerlaagste prijzen. Dat is Sani-Dump. Het enige (.,r wat wij dumpen is de prijs! IN DE STERREN Zunneberg over reïncarnatie Lentetocht van Willen is Kunnen KUNST TE KIJK RAM STIER TWEELINGEN KREEFT LEEUW Uitdaging Speeltuin Hokjes Hilariteit Gek doen Rock 'n roll Bijeenkomsten Dijkrock MAAGD WEEGSCHAAL SCHORPIOEN BOOGSCHUTTER STEENBOK WATERMAN VISSEN AA-team.nl 0900-0777 KOUDEKERKE MIDDELBURG NEELTJE JANS OOSTKAPELLE SINT LAURENS VLISSINGEN VROUWENPOLDER 3500 m2 sanltairshowrooms volgens nieuw concept! Woensdag 9 maart 2005 De Faam 3 Vlissingse speelgroep voor peuters helpt hun moeders uit isolement Josephine Elliott (links) en Nadjet Spoor met hun kinderen (foto: Ellen De Vriend) Er is een kans dat er deze week wat strubbelingen zijn van buitenaf. U kunt met ie mand in botsing komen door dat u te eerlijk bent. Vorm niet te snel uw mening, maar pro beer eerst tot de kern door te dringen. Wees diplomatiek! Luister naar de mening van anderen en breng daarna rustig uw eigen ideeën naar voren. U zult merken dat dat beter werkt en dat men ver volgens meer geneigd is u ge lijk te geven. U bent zo nu en dan wat onbesuisd, al blijkt vaak achteraf dat u het bij het rechte eind hebt. Er is een probleem waar u in verstrikt dreigt te raken en u verwacht dat iemand in uw omgeving dat aanpakt. Wel licht is het verstandiger als u er zelf op afgaat, u hebt im mers nog veel credit uit het verleden. Een week vol vriendschap en warmte. Het lijkt wel of u een tijdje op een andere planeet heeft gewoond en nu weer terug komt op aarde. Uw be nen zijn nog wankel, maar u bent er weer. Voor u zijn bete re tijden op komst. Er komen veel, heel verschil lende taken op u af en er komt minder uit uw handen dan u zou wensen. U denkt voortdu rend dat u moet ordenen en dat lukt niet echt. Maak een plan en werk daar stapsgewijs aan. Het leven bestaat nu een maal uit compromissen. MIDDELBURG - Gerrit Zun neberg vertelt maandag 4 april in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg over reïncarnatie. Hij doet dit op uitnodiging van de Vereniging Rondom het Le venseinde Yarden. I Iet idee dat een mens kan reïn carneren is voor velen onaa- vaardbaar en voor anderen van zelfsprekend. Gerrit Zunneberg (1934) is al jarenlang bijzonder geïnteresseerd in de materie, waarin hij regelmatig cursussen en lezingen geeft. Hij gaat in de bieb in op het 'reïncarnatieden- ken in het perspectief van de tijd'. Aanvang 20.00 uur in de aula van de Zeeuwse Biblio theek, toegang 2.50 euro. VLISINGEN - Wandelsportver eniging Willen Is Kunnen houdt 12 maart een lentetocht. Deelne mers kunnen kiezen uit afstan den van vijf, tien, vijftien of der tig kilometer. Start tussen 10.00 en 13.30 uur bij het clubbureau aan de Adr. Coortelaan 1 in Vlis- sitigen. De routes voeren de wandelaars door Vlissingen en zijn omgeving. Meer informatie: 0118-416295. VLISSINGEN - Moedergroep 'De Allijntjes' in Vlissingen is geen praatgroep voor vrouwen met problemen. In het pand van de Stichting Allijn in Vlis singen is Josephine Elliott een peuterspeelgroep begonnen waar moeders met jonge kin deren elkaar kunnen leren kennen. Door Ellen De Vriend De vloer ligt bezaaid met speel goed en vier kleine meisjes spe len op de grond. Sinds begin de ze maand is Josephine Elliott moedergroep De Allijntjes be gonnen, voor moeders met kin deren van nul tot vier jaar. "Ik wil graag andere vrouwen le ren kennen en gezellig met hun praten over allerlei dingen en over probleempjes waar je soms met kinderen tegenaan loopt. Dat miste ik heel erg", vertelt Jo sephine. De Rotterdamse leerde in haar tienerjaren Richard Elliott uit Vlissingen kennen. "Toen hij na zijn opleiding een baan kreeg als ingenieur in Thailand zijn we daar gaan wonen. Ik vond het een geweldige uitdaging, zo'n ander land en andere cultuur." Na Thailand volgde een halfjaar Singapore en daarna verhuisden ze naar Australië. In Perth beviel Josephine van haar twee doch ters van inmiddels vijf en twee jaar. "In Australië werken moeders met jonge kinderen bijna niet buitenshuis. Alles is daar vrese lijk goed geregeld, op elke hoek is een speeltuin en het weer is heerlijk," kijkt Josephine terug. "In elke wijk is een consultatie bureau waardoor je drie maan den na de geboorte van je eerste kind wordt benaderd voor een cursus. Daarna is er een play group voor moeders met jonge kinderen, die één keer in de week bij elkaar komt. Tussen het knutselen en de activiteiten door leren de moeders elkaar kennen en tijdens de koffiepauzes kun je gezellig met elkaar praten." Josephine schenkt koffie in en deelt koekjes uit aan de kinde ren. "Toen Richard een jaar in Pakistan moest werken en steeds zes weken van huis was, miste ik Nederland erg. In mei vorig jaar zijn we teruggekomen. Naar Zeeland, want daar is ruimte en het leven minder jachtig dan in de randstad." De zomer kwam Josephine moeiteloos door, maar de winter duurde lang. "Ik voelde me een- VLISSINGEN - Een club vrienden die lol trappen en lek ker muziek maken. Dat is de bluesrockband The Dockers. De op Walcheren gewortelde band speelt covers van Zztop en Dr. Feelgood. Vrijdag 18 maart presenteren ze hun eer ste cd met de titel '100 rock 'n roll in De Piek in Vlissin gen Door Ellen De Vriend Dc bluesrockband The Dockers is volgens zanger Don Frietman meer een rockbluesband, blijk baar een bekend grapje onder de bandleden. Maar ze zijn het er nog steeds niet over eens. Docker is Engelse voor havenarbeider en dat is ook precies wat de meeste bandleden zijn. Het verhaal van de band begint in 2002 in het ruim van een schip, waar Don 'The Boss' tijdens zijn werk luid keels zingt. Daar ontstond het idee om een stevige rockblues band te beginnen. VLISSINGEN - Een wandel pad langs de watergang door de wijk Paauwenburg, een op knapbeurt van de vliedberg en veiligere wandelpaden in het parkje aan de Savornin Lohmanlaan. Dat is waarvoor Vlissinger Jan Goedvolk een handtekeningenactie is begon nen. Hij lichtte zijn plannen gisteravond (8 maart) toe tij dens de wijkraad. "Het trottoir aan de Savornin Lohmanlaan is aan één kant ver dwenen en het parkje tussen de straat en de watergang is opge knapt. Het is leuk geworden met stenen banken, maar dc paden lopen dood op de rijbaan." Jan Goedvolk begrijpt niet hoe de gemeente dat heeft kunnen doen. "Dat is levensgevaarlijk voor kinderen", vindt hij. De Vlissinger wil dat het trottoir, dat er tol voor kort lag, terug komt. Ook ergert hij zich al ja renlang aan de toestand van de Paauwenburgse vliedberg. "Het is een schande dat het natuur monument er zo haveloos bij ligt. 1 Iet zou toch geweldig zijn als langs de watergang en de vliedberg een wandelpad komt?" Goedvolk is enthousiast over zijn idee. "Dat pad moet zaam en kende hier alleen wat familieleden van Richard. Het viel mij op dat iedereen hier di rect in een hokje wordt gestopt: ze vinden je een kakker of een buitenlander. Dat ken ik uit Australië helemaal niet, daar wordt iedereen gewoon geaccep teerd zoals hij is." Om uit het so ciaal isolement te komen, begon Josephine de moedergroep. Don, Tonny 'Gonzo' Soolsma (drums) en Ron 'Guitarman' van Belzen (slaggitaar) vonden an derhalfjaar geleden, na veel be zettingswisselingen, de juiste samenstelling. Sologitarist Jack 'Jackass' Smits en bassist Peter 'Peetman' Wisse voegden zich bij de havenband. "Ik werk niet in de haven en ben wat jonger dan de anderen, maar wat muziek be treft zitten we op één lijn", vindt Peter. Tonny vindt leeftijd onzin. "Schrijf dan maar dat er nergens vijf heteroseksuele mannen zijn die zoveel van elkaar houden als wij", roept Peter tot grote hila riteit van de anderen. "We treden gemiddeld twee keer per maand op in Zeeland, Bra bant en in België", vertelt Don. Met covers van Zztop en Dr. Feelgood, afgewisseld met een enkele eigen composities, richt de band zich naar eigen zeggen doorlopen tot aan de Chopin- laan, waar het aansluit op het reeds bestaande Rossinipad." Hij heeft de gemeente al eens gepeild. "Ze beweerden dat de plannen al klaar liggen, maar dat er geen geld is", vertelt Goedvolk. Als fervente wande laar ergert hij zich aan meer plekken in de wijk. "Onderlangs dc duinen loop je over het fiets pad omdat er geen wandelpad is. En op de Verlengde Burge meester van Woelderenlaan loop je over de rijbaan." Hij er- Nadjet Spoor hoorde via het consultatiebureau over het initia tief. Ze woont ongeveer vier jaar in Vlissingen en is getrouwd met een Zeeuw. "Ik voelde me hier erg ongelukkig en miste de ge zelligheid, saamhorigheid en mijn familie in Algerije", zegt Nadjet. "In Zeeland is iedereen gericht op zijn eigen leven, je moet zelfs op een doelgroep van vijftien tot tachtig jaar. "Toch hebben we een heel eigen geluid. Zonder het origineel onrecht aan te doen voorzien we alle nummers van een Dockerssausje. Hoe het brouwsel uitpakt, is zelfs vlak voor een optreden nog niet te zeggen. Maar meestal kan het publiek rekenen op een vrij pitti ge saus", stelt Don. "We vinden het leuk om gek te doen op het podium en dagen het publiek graag uit", vertelt Tonny. Jack vult aan dat de band écht voor de lol speelt. "Als wij weg gaan krijg je een beetje het ge voel van een schoolreisje. We ra ken ook altijd de weg kwijt als we naar een optreden rijden." Op de eerste cd met de titel '100% rock 'n roll' van The Doc kers staan dertien nummers die goed zijn voor drie kwartier mu ziek. "We wilden een echt pro fessionele cd, geen flutzooi", legt Tonny uit. De opnames voor de gert zich ook aan dc slagboom aan het begin van het recreatie gebied Westduin. "Wandelaars moeten door het gras glibberen om in het park te kunnen ko men." Ook vindt hij het verve lend dat er geen voetpad loopt langs de Burgemeester van Woelderenlaan, aan de kant van het Nollebos. Jan Goedvolk is een handtekeningenactie begon nen voor meer wandelpaden in de wijk. Hij is bereikbaar via 0118-470225 of jgoedvolk@ zeelandnet.nl je familie eerst opbellen voor je langs kunt gaan." Nadjet en Jo sephine kunnen het goed samen vinden en trekken er regelmatig samen op uit. Iedereen die graag andere moe ders met jonge kinderen wil le ren kennen is welkom bij moe dergroep De Allijntjes. De groep debuut cd zijn gemaakt in studio 2 in Ouwerkerk. Op de cd staan twee eigen nummers: 'We are The Dockers' geschreven door Tonny en Don en 100 rock 'n roll' van Don. De band wil in de toekomst meer eigen nummers gaan schrijven. Dc cd presentatie wordt gehou den op vrijdag 18 maart om 22.00 uur in De Piek in Vlissin gen. De toegang is gratis. De cd kost tien euro en is ook te bestel- komt iedere vrijdag tussen 9.00 en 1 1.00 uur bij elkaar in het pand van de Stichting Allijn aan de president Rooseveltlaan 744 in Vlissingen. De kosten zijn één euro. Josephine is bereikbaar via 0118-460162. Vrijdag 11 maart licht Roeland Vis van Zorgstroom de cursus 'Opvoeden, het valt niet altijd mee' toe in het pand. len via de website www.thedoc- kers.nl. The Dockers zijn vrijdag 25 maart vanaf 22.00 uur te be luisteren in Bar American in Middelburg en op zondag 17 april vanaf 17.00 uur in strandpa viljoen Panta Rhei in Vlissingen. Vrijdag 22 april zijn The Doc kers vanaf middernacht te be luisteren tijdens Dijkrock in Ril land. Ga er eens tussenuit als dc kans zich voordoet, een beetje afstand en vrolijkheid kan u misschien op andere gedach ten brengen. Wie weet waar dat goed voor is! Profiteer van de goede en leuke dingen die zich voordoen en koester het goede en ook de juiste mensen in uw omgeving. Verstand en gevoel zijn bij u in harmonie. Alles wat u doet pakt deze week goed uit. Er heerst wat spanning in uw omgeving en daar houdt u niet van. U zit niet te wachten op nog meer activiteiten, dus ga voorlopig niet in op plan nen die mooier lijken dan ze zijn. Er is kans op een aardige en interessante gebeurtenis waar u nog dagenlang binnenpret om kunt hebben. Dit is geen week voor discussies over welk onderwerp dan ook. Houd maar wat afstand en laat anderen de kooltjes uit het vuur halen. Laat u de kaas niet van het brood eten. Er is iemand op eigen voordeel uit ten koste van u. U kunt er niet tegen als zo iemand met verbaal ge weld tekeer gaat. Praten helpt nu even niet, dus u hoeft niet te discussieren om dit in goe de banen te leiden. Ga uw ei gen gang en verwacht geen medewerking. Een week vol sociale gebeur tenissen. Van uw vrienden kunt u veel verwachten. Pro beer niet van alles te regelen voor iemand die dat best zelf kan. U smoort daardoor zijn/haar initiatieven en dat wilt u toch niet? Over het algemeen een goede week. Op gevoelsgebied heeft u iets te verwerken, maar u leert snel bij en het loopt dan ook voorspoedig. U tobt over een dierbare vriend of vrien din die ineens afstandelijk te gen u doet. Verder zit het alle maal mee en u heeft kans op iets goeds. Er zijn wat tegenstellingen op sociaal gebied. Als er veel mensen om u heen zijn en veel collega's dan bent u in uw element. U voelt de sfeer goed aan en u kunt de vaart erin houden. Deze week staat u er wat meer alleen voor en dan mist u die stimulans. (advertentie) Vergelijk je rijk! jQffijl Pechhulp v.a. 25,-pi (l-JB autobergers aiahmcentrai.es Hffl168 uur per wech Woontrend Zeeland, Duinstraat 18a, schilderijen van 10 Zeeuwse kunstenaars, maandag t/m vrijdag van 9.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-/7.00 uur en eerste zondag van de maand van 13.00-17.00 uur, t/m juli. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, Foto's, Arm 44, dc he dendaagse visserij in beeld, t/m 12 maart. Schilderijen van Eric Roest, 'This me - this you', t/m 9 april, maandag van 17.30-21.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 10.00-21.00 uur en zaterdag van 10.00-13.00 uur. De Drvkkery, Markt 51, project 'Beeldbewe ging in de openbare ruimte' en stille films van Bei Ning, 'Silent Moments', t/m maart. Schilderijen van Eric Roest, 'This me - this you', dinsdag, woensdag, vrijdag van 9.00-18.00 uur, donderdag van 9.00-21.00 uur, zaterdag van 9.00-17.00 uur en eerste zon dag van de maand van 13.00-17.00 uur, t/m 26 maart. De Vleeshal, Markt, interieurmodellen van Alexandra Ranner en schilderijen van Cameron Rudd. dinsdag t/m zondag van 13.00- 17.00 uur, t/m 28 maart. De Kabinetten van de Vleeshal, Zusterstraat 7, wandschildering van Antistrot, 'Amateur Kaviar', dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur, t/m 28 maart. All Sports Body Gym. Oostperkweg 25, schilderijen van Silas Schletterer, maandag t/m vrijdag van 10.00-22.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00-13.00 uur, t/m maart. Caesuur, Lange Noordstraat 67,'schilderijen van Eris Roest, 'This me - this you', t/m 9 april. Galerie 't Haentje te Paart, Spanjaardstraat 19, kleurpotlood tekeningen van Henny Huser, aquarellen van Lies- beth Huser, beelden van Lex Weijernïan, donderdag, zaterdag en zondag van 14.00-/6.30 uur, t/m 10 maart. Zeeuws Archief, Hofplein 16, werk van mensen uit negen groepen uit de Zeeuwse samenleving, 'Wie schrijft die blijft! Zij drukten hun stempel op de Zeeuwse geschiedenis.', maandag t/m zaterdag van 9.00- 17.00 uur, t/m 4 juni. Stichting Welzijn Middelburg, Mol straat 13, aquarellen van Haneke Patty, maandag t/m vrijdag van 10.00-16.00 uur, t/m 24 maart. Galery Maritime, Gortstraat 43, verschillende technieken van diverse kunstenaars, 'Freakwa- ves en Zeewering', dinsdag t/m zaterdag van 12.00-17.00 uur en eerste zondag van de maand van 12.00-17.00 uur, t/m 27 maart. Jan Matenshuis, Noordbolwerk 33, aquarellen van Anneke Faes, maandag t/m donderdag van 14.00-21.00 uur, t/m 5 april. Galerie 'T', Turfkaai 25, schilderijen van Theodora Plas en Eric Roest, 'This me - this you', keramiek van Lut Brackx, donderdag t/m zaterdag van 11.00-16.00 uur, t/m 26 maart. Galerie De Vier Gemeten, Lange Noordstraat 50, schilderijen van Eric Roest, 'This me - this you', donderdag t/m zaterdag van 12.00- 18.00 uur. eerste zondag van de maand van 13.00-17.00 uur, t/m 26 maart. Indigo Lijstenmakerij, Lange Noordstraat 58, schilderijen van Eric Roest, 'This me - this you', maandag t/m vrijdag van 9.30-17.30 uur, zaterdag van 10.00-17.00 uur, t/m 31 maart. Borneo, Kuiperspoort 22, schilderijen van Eric Roest, 'This me - this you', maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur, t/m 26 maart. Loggia Abdij, Abdijplein, schilderijen van Eric Roest, 'This me - this you', t/m 9 april. Voormalig infocen trum Gem. Middelburg, Lange Noordstraat 19, schilderijen van Eric Roest, 'This me - this you', t/m 9 april. Rothuizen, van Doorn, 't Hooft Architecten, Stadsschuur 2, schilderijen van Er ic Roest, 'This me - this you', maandag t/m vrijdag van 8.00- 17.30 uur, t/m 9 april. Delta Plaza, foto's van Petra Rouwendal, 'Zee-land-schap'. Aquariatentoonstelling, vijftien aquaria, t/m maart. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, tentoonstelling 'Toverbos', t/m 20 maart. Schilderijen van Ilse van Loo- Remijn, 'Waar land, water en lucht elkaar ontmoeten', woensdag t/m zon dag van 12.00-17.00 uur, t/m 29 mei. Kunstwerkplaats KipVis, Van Cittersstraat 49a, Machteld van der Wijst presenteert 'Interview in beeld', kunstenaars geïnter viewd op afstand, t/m 18 maart. Zeeuws maritiem muZEEum, Nieuwendijk 15, films, schilde rijen en foto's over het maritiem verleden van Zeeland 'Beelden van maritiem Vlissingen', zeegezichten en stadsgezichten, t/m 8 mei, maandag t/m vrijdag van 10.00-17.00 uur, zaterdag en zon dag van 13.00-17.00 uur. Sauer Oonk notarissen, Badhuis straat 181, foto's van Fotoclub De Draadontspanner, 'Moderne Architectuur', maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 en 13.45- 17.00 uur, t/m 23 maart. Arsenaaltheater, Arsenaalplein 1, schilderijen van Inge Caljouw, 'Visions of nature', t/m 30 april. Kunstuitleen Vlissingen, Oranjestraat 4, schilderijen van Eric Roest, 'This me - This you', donderdag t/m zondag van 12.00- 17.00 uur, t/m 9 april. Centrum, Bellamypark, Kerkstraat, Ou de Markt, Sint Jansstraat, Walstraat, Lange Zelke, Spuistraat, 3D-Art looproute, 25 kunstwerken van beeldend kunstenaar Ca rina Dumais, t/m 4 mei. Café Soif, Bellamypark 14, 3D-com- puter art kunst van Carina Dumais, t/m 14 maart. Acryl op doek van Willeke Klaassen, 'Bloknotes', woensdag t/m maandag van 12.00-02.00 uur, t/m 23 april. Ziekenhuis Walcheren, Koude- kerkseweg 88, geluidsfragmenten, verhalen over het ziektebeeld en de behandeling van reuma, 'Reuma betekent meer dan je denkt', maandag 7 t/m 14 maart. Galerie De Sterre, Dorpsdijk 42, foto's van Cor de Buck, don derdag t/m zaterdag van 10.00-17.30 uur, t/m 2 april. Bluesrockband The Dockers, (foto: PR) Jan Goedvolk op het abrupt eindigende wandelpad aan dc Sa vornin Lohmanlaan. (foto: Ellen De Vriend) (advertentie) Wil Huifakkerstraat 10 Breda - Noord Tel. 076-5937100 (Nabij de MegaPraxis) Bosscheweg 253A Tilburg Tel. 013-5821391 (Nieuw In Tilburg!) SANI-DUMP AL 9 JAAR EEN BEGRIP IN SANITAIRLAND Vereniging voor automob

de Faam | 2005 | | pagina 3