Blaasmuziek Arnemuiden gered door einde aan Arne's Genoegen De Krant Nationaal kampioenschap in Caroussel Vlissingen Adverteren? Bel voor informatie 0113 274014 Discussie met ontbijt over gekozen burgemeesters KUN:ST TE KIJK T WETEN WAARD Gratis pendelbus naar centrum Vlissingen is nu al een succes Inloopmiddag Hardop Doen! DOMBURG KOUDEKERKE MIDDELBURG NEELTJE JANS OOSTKAPELLE SINT LAURENS VLISSINGEN VROUWENPOLDER waarmee u de toeristen in Zeeland bereikt Jan-Douwe Kroeske HUISARTSEN TANDARTSEN APOTHEKEN VERLOSKUNDIGEN SOS TELEFONISCHE HULPDIENST DIERENARTSEN DIEREN AMBULANCE Van Cittersweg 2 Arnemuiden Woensdag 2 maart 2005 De Faam 9 Marie Tak van Poortvliet Museum, Ooststraat 10a, tekeningen, schilderijen, etsen en aquarellen van Flip Schramëijer, 'Licht en lucht, wind en water', dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur, t/m 6 maart. Werk van Flip Schrameijer in het Marie Tak van Poortvliet Museum in Domburg, (foto: pr) Woontrend Zeeland. Duinstraat 18a, schilderijen van 10 Zeeuwse kunstenaars, maandag t/m vrijdag van 9.00-17.30 uur, zaterdag van 10.00-17.00 uur en eerste zondag van de maand van 13.00-17.00 uur, t/m juli. Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7, Foto's, Arm 44, de he dendaagse visserij in beeld, t/m 12 maart. Foto's van Liesbeth Boone, thema: Op weg naar een gelukkig leven, t/m 4 maart. Foto's van Petra Rouwendal, 'Con'structuren', t/m 5 maart. Schil derijen van Eric Roest, 'This me - this you', opening 4 maart om 17.00 uur, t/m 9 april, maandag van 17.30-21.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 10.00-21.00 uur en zaterdag van 10.00-13.00 uur. De Drvkkery, Markt 51, project 'Beeldbeweging in de openbare ruimte' en stille films van Bei Ning, 'Silent Moments', t/m maart. Schilderijen van Eric Roest, 'This me - this you', dinsdag, woens dag, vrijdag van 9.00-18.00 uur, donderdag van 9.00-21.00 uur, zaterdag van 9.00-17.00 uur en eerste zondag van de maand van 13.00-17.00 uur, t/m 26 maart. De Vleeshal, Markt, interieur- modellen van Alexandra Ranner en schilderijen van Cameron Rudd, dinsdag t/m zondag van 13.00-17.00 uur, t/m 28 maart. De Kabinetten van de Vleeshal, Zusterstraat 7, wandschildering van Antistrot, 'Amateur Kaviar', dinsdag t/m zondag van 13.00- 17.00 uur, t/m 28 maart. Revolution Gallery, Herenstraat 6b, werk van Damien Hirst, dinsdag t/m zaterdag van 13.00-17.00 uur en eerste zondag van de maand van 13.00-17.00 uur, t/m 1 maart. All Sports Body Gym, Oostperkweg 25, schilderijen van Silas Schletlerer, maandag t/m vrijdag van 10.00-22.00 uur, zaterdag en zondag van 10.00-13.00 uur, t/m maart. Caesuur, Lange Noordstraat 67, schilderijen van Eris Roest, 'This me - this you', t/m 9 april. Galerie 't Haentje te Paart, Spanjaardstraat 19, kleurpotloodtekeningen van Henny Huser, aquarellen van Liesbeth Huser, beelden van Lex Weijerman, donderdag, zaterdag en zondag van 14.00-16.30 uur, t/m 10 maart. Zeeuws Archief, Hofplein 16, werk van mensen uit negen groepen uit de Zeeuwse samenleving, 'Wie schrijft die blijft! Zij drukten hun stempel op de Zeeuwse geschiedenis.', maandag t/m zaterdag van 9.00-17.00 uur, t/m 4 juni. Stichting Welzijn Middelburg, Molstraat 13, aquarellen van Hancke Patty, maandag t/m vrijdag van 10.00- 16.00 uur, t/m 24 maart. Galery Maritime, Gortstraat 43, ver schillende technieken van diverse kunstenaars, 'Freakwaves en Zeewering', dinsdag t/m zaterdag van 12.00-17.00 uur en eerste zondag van de maand van 12.00-/7.00 uur, t/m 27 maart. Jan Matenshuis, Noordbolwerk 33, aquarellen van Anneke Faes. maandag t/m donderdag van 14.00-2l.ÖÖ uur, t/m 5 april. Gale rie 'T', Turfkaai 25, schilderijen van Theodora Plas en Eric Roest, 'This me - this you', keramiek van Lut Brackx, donderdag t/m za terdag van 11.00-16.00 uur, zondag 6 maart van 13.00-17.00 uur, t/m 26 maart. Galerie De Vier Gemeten, Lange Noordstraal 50, schilderijen van Eric Roest, 'This me - this you', donderdag t/m zaterdag van 12.00-18.00 uur, eerste zondag van de maand van 13.00-17.00 uur, t/m 26 maart. Indigo Lijstenmakerij, Lange Noordstraat 58, schilderijen van Eric Roest, 'This me - this you', maandag t/m vrijdag van 9.30-17.30 uur, zaterdag van 10.00- 17.00 uur, t/m 31 maart. Borneo, Kuiperspoort 22, schilderijen van Eric Roest, 'This me - this you', maandag t/m vrijdag van 8.30-17.00 uur, t/m 26 maart. Loggia Abdij. Abdijplein, schil derijen van Eric Roest, 'This me - this you', t/m 9 april. Voor malig infocentrum Gem. Middelburg, Lange Noordstraat 19, schilderijen van Eric Roest, 'This me - this you', t/m 9 april. Rothui zen, van Doorn, 't Hooft Architecten, Stadsschuur 2, schilderijen van Eric Roest, 'This me - this you', maandag t/m vrijdag van 8.00-17.30 uur, t/m 9 april. Theodora Plas exposeert schilderijen in Ga lerie T in Middelburg, (foto: pr) Delta Plaza, foto's van Petra Rouwendal, 'Zee-land-schap'. Aquariatentoonstelling, vijftien aquaria, t/m maart. Zeeuws Biologisch Museum, Duinvlietweg 6, tentoonstelling 'Toverbos', t/m 20 maart. Schilderijen van Ilse van Loo- Remijn, 'Waar land, water en lucht elkaar ontmoeten', woensdag t/m zon dag van 12.00-17.00 uur, t/m 29 mei. Kunstwerkplaats KipVis, Van Cittersstraat 49a, Machteld van der Wijst presenteert 'Interview in beeld', kunstenaars geïnter viewd op afstand, t/m 18 maart. Zeeuws maritiem muZEEum, Nieuwendijk 15, tekeningen van Cees Bantzingcr, 'Het dichten van de dijken, het herstel van Wal cheren in 1945', t/m 6 maart. Films, schilderijen en foto's overliet maritiem verleden van Zeeland 'Beelden van maritiem Vlissin- gen', zeegezichten en stadsgezichten, t/m 8 mei, maandag t/m vrijdag van 10.00-17.00 uur, zaterdag en zondag van 13.00-17.00 uur. Sauer Oonk notarissen, Badhuisstraat 181, foto's van Fotoclub De Draadontspanner, "Moderne Architectuur', maandag t/m vrijdag van 9.00-12.30 en 13.45-17.00 uur, t/m 23 maart.. Arsenaaltheater, Arsenaalplein 1, schilderijen van Inge Caljouw, 'Visions of nature', t/m 30 april. Kunstuitleen Vlissingen, Oranjestraat 4, schilderijen van Eric Roest, 'This me - This you', donderdag t/m zondag van 12.00-17.00 uur, t/m 9 april. Cen trum, Bcllamypark, Kerkstraat, Oude Markt, Sint Jansstraat, Wal- straat. Lange Zclke, Spuistraat, 3D-Art looproute, 25 kunstwerken van beeldend kunstenaar Carina Dumais, t/m 4 mei. Café Soif, Bellamypark 14, 3D-computer art kunst van Carina Dumais, woensdag 't/m maandag van 12.00-02.00 uur, t/m 14 maart. Zie kenhuis Walcheren, Koudekerkseweg 88, geluidsfragmenten, verhalen over het ziektebeeld en de behandeling van reuma, 'Reu ma betekent meer dan je denkt', maandag 7 t/m 14 maart. Galerie De Sterre, Dorpsdijk 42, foto's van Cor de Buck, don derdag t/m zaterdag van 10.00-17.30 uur, t/m 2 april. 4Dance Dance Revolution' is dansen voor whizzkids VLISSINGEN - Bij de wat mindere goden lijken de bewe gingen nog het meest op die van een nog niet volledig ont wikkelde robot. De betere deel nemers dansen deze middag in de Carrousel in Vlissingen met meer snelheid en souplesse. Ze ogen dan wel minder mecha nisch, maar blijven evengoed verre verwijderd van de bewe gingen die vroegere generaties zich op dansles aanleerden. De zichtbare kwaliteitsverschillen zijn bruikbaar voor de jury, want alleen de beste mag zich uiteindelijk Nederlands kam pioen Dance Dance Revolution (DDR) noemen. door Jacco van Maldegem De opdracht is simpel. Op een scherm staan vier pijlen - naar links, rechts en naar boven en beneden - aangegeven die cor responderen met de vlakken op dc dansmat waarop de deelne mers staan cn de maat van de vaak stampende muziek. De bedoeling is dal dc voeten van de deelnemer het juiste vlak aanraken op het moment dat een bepaalde pijl oplicht. Dc juiste timing en een snelle reactie wor den beloond met punten. En zo als bij elk spelletje wint degene met de meeste punten. Het is ei genlijk een geautomatiseerde vorm van het aloude spelletje Twister, maar met een competi tie-element. De dansers zijn doorgaans niet de types die op een doorsnee dansvloer in een discotheek de aandacht trekken. DDR is eerder een dansvorm voor whizzkids; de personen met een niet al te modern kapsel, inclusief bril. Over een atletisch lichaam be schikken de meeste deelnemers evenmin. Toch zijn deze kenmer ken enigszins logisch. De rage, overgewaaid uit Japan en daar inmiddels een professionele sport, is oorspronkelijk een spel letje dat thuis via een gamecon sole - bijvoorbeeld de Playsta tion of de Nintendo - gespeeld kon worden. En bovendien 'moet je om goed te worden heel veel oefenen. En dat daar hebben al leen typische mensen de tijd voor' Die uitspraak komt van de 16-ja- rige Mitchell Klijnstra uit Vlis singen, vooraf door de organisa tie getipt als één van de kansheb bers op de nationale titel. Hal verwege de competitie moet Mitchell, die overigens niet vol doet aan de kenmerken brildra- gend en onatletisch, zijn doelen bijstellen: "Ik heb te weinig heb getraind en ik kreeg een nummer te dansen dat ik niet goed be heers." Applaus stijgt op nadat een meisje met de klinkende ar tiestennaam Aproxima een nage noeg perfecte dans heeft neerge zet. Sportiviteit viert namelijk hoogtij tijdens het kampioen schap dat zich tussen de gok kasten en videospelletjes van de Carrousel afspeelt. De artiestennaam is belangrijk, zegt Klijnstra: "liet is een kleine kring die aan DDR doet. Ieder een kent iedereen. Als nieuwko mer is het belangrijk een naam te kiezen die lekker ligt cn iedereen Op het speciale dansvloertje is te zien welke volgende stap de computer van de dansers verwacht, (foto: Jaap Wolterbeek) onthoudt." Als voorbeeld geeft hij de naam van zijn kleine broertje Dennis, die onder de naam ditos acteert: afgeleid van het woord clitoris. Hoewel Mitchell oftewel Xen- tron - 'klinkt gewoon goed' - nu al danst op het hoogste niveau, doet hij niet erg lang aan DDR: "Zeven maanden geleden heb ik voor het eerst op een apparaat gestaan. Sindsdien ben ik ver slaafd." Inmiddels is ook Dico Koningstem - D-Xtrcme volgens de ranglijst - er bij komen staan. Arne's Genoegen is nu een harmonie, (foto: Jaap Wolterbeek) ARNEMUIDEN - Arne's Ge noegen bestaat niet meer. De voormalige fanfare heet voor taan MVA, oftewel Muziek Vereniging Arnemuiden. Vori ge week vrijdag presenteerde het nieuwe ensemble zich in Dorpshuis De Arne. Fanfare wordt harmonieorkest, ofte wel: inspelen op de mogelijk heden in de vissersplaats. Door Ad Hanneman "Maar we zijn er nog lang niet," luidt het bestuurlijke credo van voorzitter Wim Bezemer. En hij wijst naar het orkest waar nog geen klarinet in zit. "We berei ken de klank van het harmonie orkest pas als er klarinetten bij zitten." De voormalige wethou der van Arnemuiden, Bezemer - "Ik zat in het laatste college en daarna voor het CDA in de raad van Middelburg" -, weet dat heel veel jongeren een instrument spelen. Dat geldt ook voor Arnemuiden. "Maar die instrumenten sluiten niet aan bij de bezetting van een fanfare, waar alleen op koper wordt geblazen." Bezemer ont dekte veel fluitisten die les krij gen op de muziekschool. "De kinderen vroegen ook vaak of ze bij ons konden komen spelen. Maar een fluit past niet in een fanfare" Anderen spelen fagot, hobo of klarinet. Die konden dus ook niet terecht in Arne's Genoe gen. Wel in een harmonieorkest waar zelfs strijkbassen kunnen worden ingezet." Maar met het verzetten van de doelstelling naar een breder or kest waar gezamenlijk muziek kan worden gespeeld is de kous niet af. De 68-jarige Bezemer. advertentie) 'e Recreatie Verschijndagen: 11 mei, 22 juni, 6 juli, 20 juli, 3 augustus en 17 augustus die zelf in een militair orkest heeft gemusiceerd, beseft dat wat ledenwerving betreft de han den flink uit de mouwen moeten worden 'gestoken. "Inmiddels hebben we een hobo en drie flui tisten. Dat is natuurlijk niet ge noeg. Er komen nog meer leden bij. Dat weet ik zeker Zo gaan we bijvoorbeeld ook op de scho len werven. We kunnen dan wel licht pon jeugdgroep in opleiding beginnen." Ook rekent Bezemer op volwassenen die al een instru ment bespelen en de uitdaging van dit nieuwe harmonieorkest willen aangaan. "Vanavond wa ren genoeg geïnteresseerden," stelt hij vast. Tijdens het concert vrijdag kwam inderdaad een groot aan tal nieuwsgierigen naar het con cert, om het 'andere Arne's Ge noegen' te bezien en te beluiste ren. "We zijn nog niet klaar," luidde de uitleg van Bezemer en zijn medebestuursleden, om dan vast te stellen dat de correctie van fanfare naar harmonie wel degelijk kans van slagen heeft. Er meldden zich al spontaan drie nieuwe leden. Die bespelen nog geen instrument en kunnen ge kneed worden naar de wensen van een harmonie. "We hebben klarinetten nodig. Het zijn jon gelui, dus die vinden dat mis schien wel leuk om te gaan leren. Met een klarinet kun je immers ook heel veel hedendaagse mu ziek maken." De vernieuwing was nodig, oor deelt Bezemer. "Dc fanfare be stond uit maximaal vijftien le den. Dat is bijvoorbeeld onvol doende om een professioneel di- rigent aan te trekken. We hebben nu al dertig leden en Maurice Ditmer uit Bergen op Zoom aan getrokken om ons naar een hoger plan te brengen. Vanavond hoor den we allemaal dat er nu al pro gressie zit in de kwaliteit van de muziek. Maar we moeten naai de vijftig leden. Dan int de vere niging voldoende contributie om die dirigent misschien wat fre quenter te laten komen." En dat die eerste stappen op weg naar de vernieuwing nodig was, bleek wel uit het grote aantal toe schouwers, dc Arne was zo goed als vol. Tijdens dc presentatie in De Arne speelde de MVA-musi- ci zowel klassieke als moderne werken. Het programma werd opgevuld met muziek van het strijkersensemble onder leiding van Rien Hillebrand. Bezemer en zijn nieuwe bestuur hebben het goed voor met de muzikale talenten in Arnemui den en omgeving. Wanneer ie mand zich aanmeldt zorgt de vereniging er voor dat de aspi rant muzikant lessen kan volgen op de Zeeuwse Muziekschool. Die lessen kunnen ook in hel re petitielokaal De Speeldoos wor den verzorgd. In overleg wordt een instrument geregeld. Sinds kort heeft hij alle appara tuur thuis, dus kan hij veel dan sen en oefenen, want hij 'wil be ter worden dan Mitchell'. "Iede re dag ben ik zeker een uur be zig. Meer kan echt niet, want dan worden mijn ouders gek van me. De muziek en mijn passen dreu nen door het hele huis," zegt Di co met een lach. Maar ook fysiek is het niet veel langer vol te hou den. Naast souplesse en reactie vermogen is conditie namelijk een derde vereiste voor de sport. "Fietsen en lopen is dus erg goed," meent Mitchell. Dico moet juist beginnen aan zijn tweede ronde. Hij is niet blij met de muziek die wordt uitge kozen door de jury: "I feel is een lastig nummer." Terwijl Dico het verplichte nummer danst, maakt een jongeman met een paarden staartje en een beginnend buikje dezelfde bewegingen. "Een vorm van oefenen," meent Mit chell. De uitvoering van Dico laat te wensen over. Hij verliest van zijn directe tegenstander. In onvervalste jeugdtaak "Vet slecht man! liet ging echt niet goed. Maar ja, boeiend!" Ook de tweede ronde van Mit chell verloopt niet naar wens. Zijn toernooi is eerder voorbij dan dat hij verwacht had,maar ontevreden is hij niet. "Ik hoor nu toch maar mooi tot de tien beste DDR'ers van Nederland," concludeert hij ingenomen. De halte van de pendelbus op het Bellamypark in Vlissingen. (foto: Ellen De Vriend) VLISSINGEN - Busmaat schappij Connexxion onder houdt sinds donderdag (24 februari) een gratis pendel dienst tussen het Bellamy park en dc Aagje Deken straat in Vlissingen. Zo lang als de Spuistraat is afgeslo ten voor verkeer blijven de mini-bussen rijden. Bezoekers van de binnenstad worden door borden geatten deerd op de pendelbusparking bij de parkeergarage aan de Scheldestraat. Automobi I isten kunnen hun auto parkeren in de parkeergarage of op het plein. Eén bus vertrekt vanaf het Bellamypark, bij de Kerk straat. De andere bus vertrekt vanaf het parkeerterrein (Scheideterrein) bij de Aldi. Twee minibussen, elk voor acht passagiers, rijen af en aan tussen de haltes. Ze vertrek ken als ze vol zijn. Langs de route staan opstapplaatsen met borden worden aangegeven. Volgens de chauffeurs van Connexxion is de busdienst een succes. Gemiddeld maken tachtig mensen per dag ge bruik van de bus. De pendelbus is gratis voor passagiers, maar kost de ge meente 25.000 euro. De bus sen rijden op donderdag (12.00-18.30 uur), vrijdag (1.2.00-21.3:0 uur), zaterdag 12.00-18.30 uur) en op koop zondag 20 maart 12.00-18.30 uur). Met de pendeldienst wil de gemeente problemen gedu rende de afsluiting van de Spuistraat opvangen. Deze sluiting duurt ongeveer zes weken. Ook is het een tege moetkoming aan de onderne mers op en rond het Bellamy park en de Nieuwendijk en aan Bibliotheek 't Spui. MIDDELBURG - Minister Thom de Graaf ontbijt don derdag (3 maart) in de Middelburgse boekhandel De Drukkery met de Middelburg se burgemeester Koos Schou- wenaar en commissaris van de koningin Wim van Gelder. Hij peilt de mening van de Neder landers over het gekozen bur gemeesterschap Thom De Graaf, minister voor Bestuurlijke Vernieuwing en Koninkrijksrelaties, toert langs veertig gemeenten in Nederland om de meningen te peilen van de Nederlanders over het gekozen burgemeesterschap. Wil Neder land een gekozen burgemeester? Wie is voor en wie is tegen? En waarom? De Graaf praat met burgemeesters, ondernemers, scholieren en studenten. Het debat wordt gehouden tus sen 8.15 en 9.15 uur in de bras serie van De Drvkkery in Middelburg. Extra gasten zijn televisiemaker Jan-Douwe Kroeske, hoogleraar media en populaire Cultuur Liesbeth van Zoonen, ex-hoofdredacteur Nieuwe Revu Jildou van der Bijl en presentatrice Yvon Jaspers. De discussie wordt geleid door Lennart Booij. Walcheren: Huisartsenpost Walcheren, Koudekerkseweg 86, Vlissingen, tel. 0900- 1985. Voor spoedeisende hulp is de huis-artsenpost bereik baar vanaf 18.00 lot 08.00 uur, in het weekend of tijdens feestdagen. Spreekuur na af spraak. Stad Middelburg: Dc praktij ken van A.R. Angkotla, A.R Bruijnzeel, S.A. van den Haak. C.J.E.M. Albers, J.L.F. Wortelboer en F.J. I leerc zijn voor spoedgevallen bereik baar via 0118-644301. Visites aanvragen voor 10.00 uur. De Veerse Huisartsen: Prak tijken van de artsen Van Tol, Ubels, Helmes, Rullens, Bats, Spckhorst, Van Eede, Van Ee- de-Hidskes, Van der Male en Huisman worden zaterdag en zondag waargenomen door: G. Rullens, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, 0118-581276 cn R. van Tol, Markt 36, Veere, 0118-501271. Spreekuur voor spoedgevallen zaterdag en zondag van 11 tol 12 uur: D. Ruissen, Kanaal straat 91, Oost Souburg, 0118-461347. Stadsgewest Vlissingen- Middelburg: Zaterdag van 10 tot 17 uur: Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, 0118- 612538 en Mummelen, Markt 69, Middelburg, 0118- 612134. 24-uurs dienst vanaf vrijdag 16.00 uur: Dc Singel, Singel 9, Vlissingen, 0118- 412730. Vlissingen cn Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot vrij dag 20 uur: J. van Dieren- donck. Van vrijdag 20 uur tot en met zondag 22 uur: H. Ha ment. 0118-471140. Middel burg: van vrijdag 21.30 uur tot zondag 21.30 uur: M. de Jonge, 0118-626045. Dag en nacht bereikbaar 0900-0767 Gezelschapsdieren: Spreeku ren zonder afspraak 11-12 uur en 17-18 uur: C.Brink, Mean derlaan 326, Middelburg, 0118-611011. Visites aanvra gen: zaterdag en zondag van 8-9 uur. Landbouwhuisdieren en paarden: Dierenartsenprak tijk Walcheren. Visites aan vragen zaterdag en zondag tussen 8 en 9 uur, 01/8- 633803. Dierenartsenpraktijk Roskam: Kelderweg 1, Melis- kerke, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10-12 uur en volgens afspraak. Dag en nacht 0900-7673437 MIDDELBURG - Humanitas zoekt vrijwilligers vanaf acht tien jaar voor het nieuwe pro ject 'Hardop Doen!' informa tie is verkrijgbaar tijdens de inloopmiddag op donderdag 3 maart. Hardop Doen! is een pilolpro- ject voor jeugd cn jongeren van zeven tot vijfentwintig jaar in Middelburg cn Vlissingen. Het is een maatjesproject, waarbij vrijwilligers ingezet worden voor een één op één contact met kwetsbare kinderen en jongeren met een lichte ondersteunings- vraag. Het project heeft als doel het dagelijks functioneren van de jongeren te verbeteren. De inloopmiddag wordt gehouden tussen 12.00 en 15.00 uur in het gebouw van Humanitas aan de Kinderdijk 72 in Middelburg. Informatie is verkrijgbaar via: 0118-639313. (advertentie) Openingstijden: wo, do en vr. van 10.00 - 17.00 uur

de Faam | 2005 | | pagina 9