'Gevaar? Ik sta er eigenlijk nooit zo bij stil' Werkzaamheden tunnelplein eerder af Gezondheidstest: opbrengst bestemd voor hartstichting Ei 'Burger moet ook bewust worden van de gevaren' m BV WALCHEREN BTSW ook op Walcheren Twee CoolCats in Middelburg Praktijk huid- en oedeemtherapie T I VOETBALPROGRAMMA Geschilderde grenzen in expositie ZBM Korte Zeeuwse docu over mode van toen en nu RONDJE WALCHEREN CORRECTIES AANVULLINGEN Tangoconcert in CineCity RCS (Souburg) SEROOSKERKE OOSTKAPELLE WALCHEREN (Vlissingen) GPC (Vlissingen) MZVC (Middelburg) VCK (Koudekerke) DOMBURG Museumles AA-team.nl 0900-0777 Vergelijk je rijk! 3 da» au lililiDij'lyijyjyjyiJyjj WOENSDAG DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Schilderij is terug Woensdag 2 maart 2005 De Faam HSS9B5SS5 Jaap Stoutjesdijk. (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - Op 1 maart opent de nieuwe vestiging van het Bureau voor Toegepaste Sociale Wetenschappen (BTSW) aan de Noordweg 3 in Middelburg. Het bureau biedt psychologische en pedagogische hulp aan kinderen en volwassenen. Na een uitge breid onderzoek en het stellen van een diagnose, wordt een trai ningsprogramma opgesteld. "Wij werken in opdracht van instan ties als zorgverzekeraars, maatschappelijk werk en Arbo-dienst", legt Jaap Stoutjesdijk uit. Ook krijgt hij verwijzingen van scholen, jeugdzorg, huisartsen en de Raad voor de Kinderbescherming. "Eigenlijk iedereen met een hulpvraag", vat Stoutjesdijk samen. BTSW houdt ook bcdrijfstrainingen en cursussen voor ouders. De BTSW-groep heeft ook vestigingen in Goes en Middelharnis. Meer informatie is verkrijgbaar via: 06-51016764 of 06- 13470030. MIDDELBURG - CoolCat Fashion opent zaterdag (5 maart) een nieuwe winkel aan de Lange Delft in Middelburg. De winkel is ge vestigd in het óude pand van de V&D, waar begin juni ook de HE- MA een nieuwe winkel opent. CoolCat krijgt een winkel met een verkoopoppervlakte van 600 vierkante meter. "Dat is ongeveer 200 vierkante meter groter dan ons huidige pand", schat verkoopleider Dominik van Moutte. CoolCat komt in de rechter unit van de bene denverdieping en in een deel van de kelder. Op de begane grond komt de trendy collectie voor tieners te hangen, evenals de sportie ve Wonder Woman kleding voor jonge vrouwen. De kelder biedt plaats aan de Junior collectie, voor jongens en meisjes van zes tot en met twaalf jaar. "Op dit moment is het nog niet bekend wat er in het huidige pand komt van CoolCat. Voorlopig wordt dit een stunt winkel van CoolCat, waar kleding verkocht wordt van vorige sei zoenen tegen een zeer sterk verlaagde prijs", vertelt Van Houtte. De nieuwe CoolCat biedt werk aan elf medewerkers, vijf meer dan voorheen. m •L-v.vtó.. Elise de Rijk. (foto: Jaap Wolterbeek) ARNEMUIDEN - Acnébehandeling, camouflagetherapie, elek trisch ontharen, littekentherapie, oedeemtherapie, coaguleren (met behulp van stroom adertjes weghalen), pigmentatiebehandeling en chemische peeling dat is wat huidtherapeute Elise de Rijk biedt. Zij opende in februari haar praktijk voor huid- en oedeemtherapie aan de Roompot 17 in Arnemuiden. Elise volgde een vierjarige HBO opleiding tot huidtherapeut aan de Faculteit Gezondheids zorg in Utrecht. Zij behandelt een beschadigde huid in principe op verwijzing van een huisarts of specialist. Huidtherapie wordt door zorgverzekeraars meestal vergoed vanuit de aanvullende verzeke ring. Elise de Rijk is lid van de Nederlandse Vereniging van Huid- therapeuten. De praktijk is bereikbaar via 0118-606044. Zondag: RCS 4 - Domburu 2 (10.30); zaterdag: RCS A 2 - Kloe- tinge A 2 (14.30); RCS C 4 - Serooskerkc C 2 (10.30); RCS E 3 - Robur E 1 (09.00); RCS E 7 - Bevelanders E 1 (9.00); RCS E 8 - Walcheren E 3 (10.30); RCS E 9 M - RCS E 6 (10.30); RCS F 6 - VCK F 2 (9.00). Zaterdag: Serooskerkc 1 - Rillandia 1 (14.30); Serooskerke 2 - Veere 2 (14.30); Serooskerke 5 - Vlissingen 5 (12.45); Seroos kerke A 1 - R.C.S. A 1 (12.45); Serooskerke B 2 - Zonnemaire B 1 1115)Serooskerke F2- Walcheren F 6 (9.00); Walcheren F 6-R.C.S. F 5 (9.00). Vrijdag: Oostkapelle 1 - RCS 1 (19.30 oefen); zaterdag: Groote Lindt 2 - Oostkapelle 2 (12.00); Oostkapelle 4 - Kruiningen 2 (14.30); Oostkapelle Al - Tern. Boys A2 12.30); Oostkapelle B1 - MEVO B 1(10.45); Oostkapelle F4 - Domburg F2 (9.30). Zaterdag: Walcheren C3 - Waarde Cl (13.00); Walcheren Dl - Rood Wü W Dl (11.15); Walcheren D2 - RCS D2 (Beker) (10.00); Walcheren D3 - Zeelandia-Middèlburg D4 (10.00); Walcheren E7 - Bruse Boys E2 (11.15); Walcheren F4 - Arnemuiden F2 (9.00). Zaterdag: Arendskerke 1 - GPC Vlissingen 1 14.30); GPC Vlis singen MCI - Kaaisc Boys MCI (10.00). Zaterdag: MZVC 2 - Oostkapelle 3 (12.30); MZVC 3 - SSV '65 4 (14.30); MZVC 5 - Borssele 2 (14.30); MZVC F2 - De Meeuwen F3 (10.00). Zaterdag: Hèinkenszand 1 - VCK. 1 (14.30); Bevelanders 2 - VCK 2 12.30); VCK 4 - Bevelanders 3 14.30). Zondag: Domburg 1 - Dreischor 1 (14.30); RCS 4 - Domburg 2 (10.30); Domburg 3 - Noormannen 3 (10.30); zaterdag: Domburg F1 - Zeelandia Middelburg F2 (10.00). OOSTKAPELLE - 'Waar land, water en lucht elkaar ontmoeten'. Dat is waar het om draait in de expositie van de beeldend kunstenaar Ilse van Loo-Remijn uit Wolp- haartsdijk in het Zeeuws Bio logisch Museum. De schilderij en zijn nog tot eind mei te zien in het lunchcafé van het mu seum. Het water boeide de kunstenares al toen ze nog heel jong was. Ze is er dan ook bijna altijd te vin den. Fietsend naar een zwemplekje, of gewoon een eindje wandelen op het strand of langs een dijk. En tegenwoordig gaat ze veel met de boot om dan weer de an dere kant van het landschap te ontdekken, als repeterende in spiratiebron voor haar werk. De doeken van llso komen voort uit een zichtbare werkelijkheid. Kleuren, lijnen en vormen zijn herkenbaar, maar ze kan het niet laten een eigen weg te gaan en te abstraheren. Dat maakt de schilderijen alle maal net iets anders. Toepasse lijke structuren zoals schelpen, zand en stukjes touw complete ren de composities. Werk van Ilse van Loo-Remijn is te zien in het Zeeuws Biolo gisch Museum, (foto: pr) Maar weinig Zeeuwen zijn zich bewust van de risico's die de provincie herbergt, (foto: Ellen de Dreu) VLISSINGEN - Zeeland is volgens de statistieken, na Rotter dam-Rijnmond, de regio met de meeste veiligheidsrisico's. Commissaris van de Koningin Wim van Gelder vindt dat bur gers zich meer bewust moeten zijn van de risico's in Zeeland. Voelen de Zeeuwen zich onveilig? De Faam ging de straat op en stelde die vraag. Door Ellen De Vriend Het is donderdag midden op de ochtend, er waait een kille wind en het sneeuwt een klein beetje. In het centrum van Vlissingen lopen een paar mensen kouwelijk weggedoken in hun jas. Annie.Wisse doet haar zoon Jcllc een knalrode sjaal om. "Die hebben we net ge kocht", zegt ze. Of ze zich wel eens onveilig voelt in Vlissingen, zo met al die industrie om de hoek? "Nee. Je woont hier wel goed... toch?" Ze maakt zich ook niet ongerust over de kerncentrale bij Borssele of de gevaarlijke stoffen die over de Westerschelde ver voerd worden. Voor het Kruidvat staat J. Oreel met zijn hond. Hij woont al zijn he le leven in Vlissingen. "Overal kan ineens iets gebeuren. Kijk maar naar die tsunami of de twin-towers in Amerika. In Vlissingen voel ik me veilig hoor." Mevrouw Van de Wege worstelt om haar aan kopen in een plastic tas te krijgen, die net iets te klein is. "Ik ben bang als het hard stormt", zegt ze, "windkracht acht of negen. Als dan alles piept en kraakt in je huis, daar heb ik het niet op." Ook C. de Jong heeft het niet zo op een hevige storm. Zij zegt zich goed bewust te zijn van de gevaren die de kerncentrales in Doel en Bor- sele vormen. "En van de schepen op de Westerschelde weet je ook niet wat zij allemaal voor gevaarlijke stoffen vervoeren. Als er iets gebeurt, is het te laat." Donderdagmiddag, op de Markt in Goes, is hel weer al niet veel aangenamer. Mevrouw Janse wil graag haar mening kwijt. "Overal is wel eens wat, en ach die kerncentrale, die is zo goed beveiligd dat daar vast niets mee gebeurt." Haar vriendin is het daarmee roe rend eens. Een man die niet met zijn naam in de krant wil, roept di rect dat de kerncentrale moet sluiten. "Al die troep die ze daar voor nodig hebben en die transporten. Stoppen ermee!" betoogt hij. Ter wijl hij weg fietst, roept hij nog wel dat hij zich verder veilig voelt in Zeeland. D. de Kok uit Goes zit niet zo met de kerncentrale en de schepen op de Westerschelde. "Ik sta er eigenlijk nooit zo bij stil dat die centrale een risico vormt." Waar zij wel een onveilig gevoel van krijgt, is het grote aantal inbraken. "En toen het een paar jaar geleden zo erg stormde, dat vond ik akelig. Al die bomen en schut tingen die omwaaiden. Dan denk je toch wel even terug aan de wa tersnood." BORSSELE - De werkzaam heden voor de verbreding van het Tolplein van de Wester- scheldetunnel waren aan de Zuid-Bevelandse kant maan dag (28 februari) gereed. Auto mobilisten beschikken nu over zeven tolpoorten. Ook het breedtetransport kan weer normaal gebruik maken van de tolpoorten. De werk zaamheden zijn twee weken eer der klaar dan was gepland. De werkzaamheden aan de oost kant van het Tolplein worden nu uitgevoerd. Dat betekent dat de Westerscheldetunnel voor breedtetransport (voertuigen breder dan 2,8 m), in de richting van Zeeuws-Vlaanderen naar Zuid-Beveland, gestremd is tot en met 24 maart. De omleiding is via Antwerpen en wordt aan gegeven met borden langs de weg. Op maandag 7 maart (4.30 -5.15 uur), 14 maart (4.30 -5.15 uur) en 21 maart (7.00 - 9.00 uur) zijn er speciale passages voor breedtetransporten. Drie kwartier wordt het verkeer stil gelegd op het Tolplein om het breedtetransport de gelegenheid te geven via de westzijde, dus in tegengestelde richting, te passe ren. Hiervoor zullen onder ande re verkeersregclaars worden in gezet. Verrekening van het tol geld kan niet elektronisch ge beuren, alleen contant. VLISSINGEN - Sport Ge zondheidsinstituut Smid houdt zaterdag 5 maart een speciale dag voor iedereen die wil weten hoe het met zijn of haar gezondheid gesteld is. In de sportclub zijn voor een prikkie verschillende fittesten te doen. De opbrengst gaat vol ledig naar de Nederlandse Hartstichting. In tien minuten tijd beoordelen gediplomeerde instructeurs de lichamelijke gesteldheid. Er zijn tests voorradig voor wie af wil slanken en voor wie een alge meen beeld van de gezondheid wil krijgen. Het ondergaan van een test kost 2,50 euro. Deelne mers kunnen zich vooraf aan melden via 0118-471001 of op de sportschool (Westerzicht 388 in Vlissingen). Meer informatie is verkrijgbaar via www.sportin- stituutsmid.nl deFaam Verschijnt in een oplage van 53.400 elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Middelburg, Vlissingen en Veere. Dircclie Algemeen Directeur J.V. Munsterman Commercieel Regiodirecteur Cli. van tien Oosterkamp Kantoor Fruiilaan 4c. postbus 5.4460 AA GOES Openingstijden Maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur. Woensdag gesloten. Afsluitlijden Redactie Vrijdagmiddag 17.CKI uur Advertenties Maandag 12.00 uur. Duo's vrijdag 17.00 uur Bezorging De Faam niet ontvangen? Bel 0113-274093 Redactie Algemeen Hoofdredacteur Mw. G. Arentlsen-Tieben Hoofd Redactie Jan Dirk van Scheven Eindredactie Ellen de Dreu 0113-274023 of 06-54267132 rcd.faam@whk.wcgencr.nl Advertentieverkoop Bladmanager l'ietcr Karman Verkoopteam Mineke Crucq 0113-274017 (privé 06-51221131) Linda Heikoop 0113-274013 (privé 0118-641569) Ramon Telussq 0113-274060 of 06-25031343 De Faam is een uitgave van Wegener lluis-aan-liuiskrantcn BV. Wegener Huisman-huiskranten BV is een onder deel van hel Wegcner-eoncem. Up al onze advcrtcnticconlracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Ad vertentie voorteaarden huis-aan-huiskranlcn Wegener KV. lien exemplaar van de Algemene Adver tentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te lateninformeren over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig gese lecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt kunt 11 dat schriftelijk meiden bij Wegener lluis-aan- huiskranlen BV. Ui.v. A.T. Kooij, Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR Enschede. l)ruk Wegener Nieuwsdruk Breda MIDDELBURG - Filmmaker Boris Everts uit Utrecht heeft voor het Zeeuws Museum de korte documentaire 'Mokoke' gemaakt. De film is donderdag 3 maart te zien in Filmtheater Schuttershof in Middelburg. Mokoke is dialect en betekent: dat moet ik ook hebben. "De do cumentaire is een compilatie van eigentijdse beelden en oude filmopnames. Te zien is het contrast tussen de mode en streekdracht van ongeveer 1920/1930 en de kleding en mo de die we nu dragen", legt Yvet- te Lardinois van het Zeeuws Museum uit. "Veel mensen weten niet dat de klederdracht vroeger ook aan mode onderhevig was. Aan de kleding was de religie te zien en ook op welk eiland mén woonde. Ook veranderde de klederdracht. Zo was er een heel kleurrijke pe riode met fleurige beuken, maar ook somberder tijden. Als de buurvrouw een mooie nieuwe beuk droeg, was er heus wel eens het gevoel 'dat moet ik ook hebben': mokoke", legt Lardi nois uit. Boris Everts is documentairema ker en werkt voor Nederlandse en buitenlandse omroepen. Zijn documentaire maakt onderdeel uit van verschillende activiteiten van het Zeeuws Museum. De film is vanaf mei 2004 vertoond aan studenten en leerlingen van verschi 1 lende onderwijsinstel 1 in- gen als begin van een museum- les over kleding en mode. De film 'Mokoke' is donderdag 3 maart om 16.00 uur te zien in Filmtheater Schuttershof in Middelburg. Inschrijven voor de filmpresen tatie kan bij het secretariaat van het Zeeuws Museum via 0118- 653000. De film zal in de toe komst in het nieuwe museum worden getoond. (advertentie) Pechhulp v.a. 25,~ p.j. AUTOBERGERS ALARMCENTRALES 168 uur por week Vereniging voor automobilisten VhïzismijBü L-ón'Jliiutipürl Xy/jjyjjyAjjy Verwerking en opslag van gevaarlijke stoffen Westerschelde is aanlandingsplaats van meeste toxische stoffen ter wereld Gevaarlijke transporten over spoor en A58 Centrale en opslag van kernafval in Borssele en centrale net over de grens bij Doel ijyJllailJjjiJaj De langste verkeerstunnel van Nederland Waterpeil stijgt de komende jaren .Mogelijke uitbraak van veeziekten en overslaan op de mens. Zeeland heeft lage vaccinatiegraad Honderden kilometers kustlijn waarop (gevaarlijk) afval en olie kan aanspoelen Afval uit beide wereldoorlogen zijn voor de kust gedumpt Bron. Provincie Zeeland (Vervolg van voorpagina) De Commissaris van de Konin gin vindt verder dat ook de bur gers in zijn provincie meer be wust moeten zijn van de risico's in Zeeland. "Veel mensen denken dat nu de Deltawerken er liggen er niets meer kan gebeuren. Dat is niet waar. Persoonlijk heb ik me zor gen gemaakt bij de laatste storm." Volgens Van Gelder vormen de transporten van gevaarlijke stof fen op de Westerschelde de grootste risicofactor. "Boven dien hebben we een kerncentrale in Borsele en eentje vlakbij in Doel. We moeten als overheid niet onnodig mensen ongerust maken, aan de andere kant is een stukje besef hard nodig." Dat besef is volgens Van Gelder nodig omdat burgers in de eerste uren van een ramp een grote rol spelen. "De burger wordt vaak als zielige slachtoffer gezien. Maar bij recente rampen zien we juist dat burgers een grote zelf redzaamheid vertonen, sterker nog, vaak de eerste hulpverle ners zijn. Die omwenteling van rampenbestrijding is in mijn ogen belangrijk. Burgers kun nen die rol alleen vervullen wanneer ze bewust zijn van de risico's in hun leefomgeving." Middelburg, Zeeuwse Biblio theek, presentatie boek 'Zee land 1950-1965', 15.00 uur. Middelburg, Humanitasge- bouw. Kinderdijk 72, inloop- middag, vrijwilligers Hardop Doen, 12.00-15.00 uur. Oost-Souburg, gymzaal De Tweemaster, turninstuif. Sportvereniging Astrow, 10.00-12.00 uur. Vlissingen, Bibliotheek 't Spui, invulak- tie, kwijtschelding gem. be lastingen en waterschaps lasten, 11.00-17.00 uur. Vlissingen, wijkcentrum Alde- gonde, vrije dansavond. 20.00 uur. Middelburg, De Drvkkery, lezing, 'Droomva- der', Matthew Sharpe, 17.00 uur. Middelburg, Winkelcentrum Dauwendaeie, boeken- en verzamelmarkt, 10.00-17.00 uur. Middelburg. Zeeuwse Bibliotheek, lezing, 'Het ver borgen wijsheid van Maria Magdalena', Theosofisch Ge nootschap. 10.30 uur. Vlis singen, voormalige timmerfa briek De Schelde, Van Dis- hoeckstraat, open dag, restau ratie houten hengst TH 49, Si. Behoud Hoogaars, 10.00- 15.00 uur. Vlissingen, CasAllijn, Pres. Rooseveltlaan 744, thema avond, 'Dislexie en de Davis methode', 20.00-22.00 uur. Vlissingen, Ziekenhuis Wal cheren, inloopmiddag. Reu ma Patiëntenvereniging, 14.00-16.00 uur. Vlissingen, In- en Uitloophuis, Vincent van Goghlaan 241a, invulak- tie, kwijtschelding gem. be lastingen en waterschaps lasten, 10.00-17.00 uur. Vlissingen, Ziekenhuis Wal cheren, inloopmiddag, Reu ma Patiëntenvereniging, 14.00-16.00 uur. Vlissingen, Bibliotheek 't Spui, voorronde voorlees- wedstrijd, 14.00-16.00 uur. Vlissingen, Ziekenhuis Wal cheren, inloopochtend, Reu ma Patiëntenvereniging, 10.00-12.00 uur. Vlissingen, In- en Uitloophuis, Vincent van Goghlaan 241a, invulak- tie, kwijtschelding gem. be lastingen en waterschaps lasten, 10.00-17.00 uur. VLISSINGEN - Het gestolen schilderij van de Vlissingse kunstenares Carina Dumais is weer terecht. De gigantische afbeelding van een skater werd teruggevonden na een melding over geluidsoverlast in de Jacob van Campenstraat. 1-Iet schilderij werd teruggevon den bij een 33-jarige Vlissinger. De politie bezocht zijn woning na diverse telefoontjes uit de buurt met betrekking tot geluids overlast. Het schilderij hangt in middels terug aan zijn gevel. Overigens: in ons bericht kon u lezen dat Dumais en Martijn Prins een 3d art looproute door het centrum van de Schelde- straat maakten. Maar Martijn Prins heeft niets met het 3d art project te maken. De graffiti-ar tiest accentueert de looproute met beeldfragmenten en tekens. Samen roepen die, naarmate de bouwwerkzaamheden vorderen, het beeld op van een rups die zich tot vlinder ontpopt. VLISSINGEN - Milagres Lo- pès zingt Argentijnse tango, begeleid door viool, contrabas en vleugel van het ensemble Bandareon tijdens het Cin- eConcert zondag 6 maart in het Vlissingse bioscoopcom plex. Ouders kunnen hun kroost mee nemen, want parallel aan het concert wordt een film voor de jeugd getoond. Die begint om 1 1.00 uur. Het concert begint om 11.30. OORZAAICDIABETES IIJIBETES IS BE CBIB1STE VEBIIBZAREB VAIIIIRIREID 4 VAI BE 10 BABTIIFABCTENZIJI NETCEVOLC VAIIIABDES Vraag de gratis Diabetes Risicotest aan. Of word donateur. 0 Giro 5766, Amersfoort. Bel 0800 - 5766123 of ga naar www.diabotesfonds.nl

de Faam | 2005 | | pagina 3