Aanpak huiselijk geweld GRATIS 4 VAN DE 10 HARTINFARCTEN ZIJN HET GEVOLG VAN DIADETES Brakwatergebieden Provincie Zeeland Digitale foto's 10 afdrukken Webprint (5)nl Officiële Mededelingen Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 8/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Miljoenen voor WZ-Vlaanderen De regie voor aanpak van huiselijk geweld moet overgedragen worden aan de gemeenten. Rectificatie Provinciale Staten aasas Milieu Saneringsplan Zuidwal 55 te Arnemuiden Vergunning Deltius B.V. Zeegroente snijden natuurmonument Oosterschelde Faunabeheerplan Flora- en faunawet Formaat 10x15/10x13,3 Binnen 2 werkdagen thuis Kijk op www.webprint.nl Vraag de gratis Diabetes Risicotest aan. Of word donateur. Giro 5766, Amersfoort. Bel 0800 - 576F 123 of ga naar www.diabetesfonds.nl Diabetes Fonds Woensdag 23 februari 2005 De Faam 9&BK9SB!S5t<i nwnHtsi 17 Het regioteam Zuiver Zeeuws Water wil de vervuiling van het oppervlaktewater en het grond water zo veel mogelijk terugdrin gen. In het regioteam zijn alle partijen vertegenwoordigd die bij het beheer in Zeeland betrokken zijn. Om kinderen al in een vroeg sta dium met hun leefomgeving ken nis te laten maken worden door het basisonderwijs regelmatig uit stapjes gemaakt naar zogeheten brakwatergebieden. Gebieden die niet zout zijn of zoet, maar brak. Kinderen die kennis hebben gemaakt met het watersysteem van een brakwatergebied zullen de noodzaak van het behoud hier van begrijpen. Het regioteam heeft samen met het IVN consulentschap opdracht gegeven aan Erik van Ommen een brakwaterplaat te tekenen. Brakwaterplaat De brakwaterplaat, in de vorm van een poster, is aan alle basis scholen in Zeeland ter beschik king gesteld. Op de plaat zijn alle bewoners van brakwatergebieden te her kennen, zoals vogels, vissen, schelp- en schaaldieren, maar ook de planten langs de oevers. Op een aparte contourentekening staan de verschillende soorten op de plaat beschreven. De brakwaterplaat is verpakt in een koker en is voor 17.50 (inclusief verzendkosten) te bestellen bij het provinciaal infor matiecentrum, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118-631400, e-mail: infocentrum@zeeland.nl Als de brakwaterplaat afgehaald wordt bij het informatiecentrum, Nieuwe Burg 42 in Midelburg, bedragen de kosten 15.00. De openingstijden zijn op werk dagen van 9.30 tot 16.30 uur. Met 2,6 miljoen euro extra aan rijksgeld kan een flinke slag wor den gemaakt in de uitvoering van het gebiedsplan West Zeeuwsch- Vlaanderen. De al in gang gezette kavelruil SS Passageule kan verder ter hand worden genomen, ruim 75 hecta re recreatienatuur kan worden ingericht, een kleine 204 hectare natuurgebied kan aan de ecologi sche hoofdstructuur worden toe gevoegd en er kan begonnen worden met de kavelruil in de kustzone. Dat blijkt uit de nieuws brief Gebiedsgerichte aanpak West Zeeuwsch-Vlaanderen, die huis aan huis is bezorgd in de regio. Aandacht is er voor het project Zwakke schakels die de verdedi ging van de Noordzeekust tot doel heeft. De versterking van de duinen zal vooral aan de binnen kant haar beslag krijgen; alleen bij Cadzand-Bad en Breskens wordt de oplossing aan de bui tenkant gezocht. Afscheid wordt genomen van secretaris C. van der Does van de gebiedscommissie en zijn opvolger L. Caljouw wordt voor gesteld. De Nieuwsbrief West Zeeuwsch- Vlaanderen is verkrijgbaar bij de gemeente Sluis, tel. 0117- 457000 en het provinciaal infor matiecentrum en is te lezen op www.gebiedsgerichteaanpak.nl. Nieuws Tot nu toe heeft de provincie de regierol vervuld voor de aanpak van huiselijk geweld. De stuur groep, waarin behalve de provin cie ook de gemeenten per regio zijn vertegenwoordigd heeft afspraken gemaakt en actiepun ten opgesteld. In de nota "De vrij blijvendheid voorbij" is het beleid vastgelegd voor de periode van 1999-2003. De werkingsduur is later verlengd tot 2004. De stuurgroep heeft in maart 2004 opdracht gegeven aan het Adviesbureau Van Dijke b.v. (AVD) om te onderzoeken met welke organisatiestructuur huiselijk geweld het beste kan worden aangepakt. Mixmodel Uit de vier opties van AVD is in oktober 2004 gekozen voor het zogeheten mixmodel. Dit houdt in dat, als de gemeenten hiermee instemmen, per gemeente een ambtelijk coördinator aangesteld moet worden. Daarnaast is een college van zorg en welzijn nodig, analoog aan het regionaal college, dat een afstemmingsor gaan is op het gebied van veilig heid. Op provinciaal niveau dient een platformoverleg ingesteld te wor den voor de uitwisseling van informatie tussen overheid en instellingen. Dit overleg moet halfjaarlijks plaatsvinden voor afstemming en deskundigheids bevordering in de vorm van kwali teitsdagen. Financiële middelen De gemeente Vlissingen is cen trumgemeente voor heel Zeeland. Zij heeft een subsidieverzoek ingediend bij het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) voor een tijdelijke sti muleringsregeling Advies- en steunpunten huiselijk geweld. Het op te zetten advies- en steunpunt moet de hele provincie Zeeland bestrijken. Voor de jaren 2004 t/m 2007 stelt het ministerie een bedrag van 170.820,— beschikbaar. Dat is 60% van de begroting. De resterende 40% ad 113.880,zal door de der tien Zeeuwse gemeenten en de provincie gefinancierd moeten worden. Het college van Gede puteerde Staten vraagt aan Pro vinciale Staten om akkoord te gaan om 50% van dit bedrag 56.940,te betalen uit het budget van het beleidskader sociale zorg. Het voorstel staat op de agenda van de commissie Sociale en Bestuurlijke Zaken van 25 februari. De gemeenten is ge vraagd de resterende 50% be schikbaar te stellen, bijvoorbeeld op basis van inwoneraantallen. Overeenstemming Er moet niet alleen overeenstem ming zijn over de financiën. Ook over de opzet van het steunpunt moet overeenstemming zijn met het werkveld. Om op 1 mei een projectplan in te kunnen dienen bij het ministerie van VWS, dat door alle gemeenten en de pro vincie gedragen wordt, moeten de drie volgende punten in ieder geval gerealiseerd zijn: - Dertien ambtelijk coördinatoren bij gemeenten die als contact personen kunnen fungeren; - Een bestuurlijk platform waar besluitvorming voorbereid kan worden (College Zorg en Welzijn en Regionaal College); - Een provinciaal platform over leg huiselijk geweld waar over heden en instellingen uit het werkveld informatie uitwisselen. In het artikel over Agrarisch Natuurbeheer van vorige week zijn niet alle telefoonnummers goed vermeld. Voor inlichtingen en het registra tieformulier kunt u terecht bij de heer W. Dieleman van de ZLTO, 0113-247760, e-mail wdiele@zlto.nl. De heer P. van der Reest van de provincie is voor inlichtingen bereikbaar via 0118-631730. Zeeland bbhih Komende week staat in het teken van de commissievergaderingen ter voorbereiding van de staten vergadering van 18 maart. Onderstaand treft u de meest van belang zijnde agendapunten aan. Commissie Ruimte Datum: vr 25 februari Aanvang: 09.00 uur Locatie: Commissiekamer 2, Provinciehuis te Middelburg Voorz.: mw. H.A. Polderman- Martin Commissiegriffier: Alma van Wallenburg statencommissie@zeeland.nl tel.: 0118-631265 Agenda: - brief Zeeuwse Milieufederatie inzake Hotel restaurant Gé; - Statenvoorstel Streekplanherziening Woonvisie; - Statenvoorstel tussennotitie 'Locatiecriteria voor hotels als voorbeeld van bijzondere voor zieningen'; - Brief GS inzake verschijningsfre quentie Omgevingsbalans; - Rapport 'planologische en bedrijfseconomische quickscan naar de problematiek van de uienverwerkende sector in de gemeente Reimerswaal'. Volgende vergadering van de commissie Ruimte wordt in het gemeentehuis van Vlissingen gehouden op donderdag 24 maart, 09.00 uur Commissie Sociale en Bestuurlijke Zaken Datum: vr 25 februari Aanvang: 13.30 uur Locatie: commissiekamer 2 Voorzitter: mw. M. Le Roy Commissiegriffier: M. Trimpe statencommissie@zeeland.nl Tel. 0118-631437 Agenda - Statenvoorstel inzake klacht ruilverkavelingsproject Walcheren; - Statenvoorstel inzake klacht over de wijze van enquêteren gebruik fiets-voetveer in 1988; - Brief GS inzake vervolg op het rapport van de Commissie van Wijzen Curatieve Zorg Zeeland; - Brief inzake problematiek rond dak- en thuislozen; - Statenvoorstel aandeelhouders vergadering Delta n.v. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de web site: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg BBHI I uggm 11 Belanghebbenden kunnen in dezelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631722. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevrouw S.M. van Baal (tel. 0118-631722). Gedeputeerde Staten van Zeel and hebben een saneringsplan ontvangen van de gemeente Middelburg met betrekking tot de bodemverontreiniging op de loca tie Zuidwal 55 te Arnemuiden. Gedeputeerde Staten zijn van plan met het saneringsplan in te stemmen (artikel 39 Wet bodem bescherming) De ontwerp-beschikking, met de daarop betrekking hebbende stukken, ligt van 23 februari 2005 tot en met 23 maart 2005 ter inzage bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkda gen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren, en bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afd. vergunnin gen en handhaving, Kanaal- weg 3, op werkdagen van 8-12 en 13-16.30 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-675287) op donderdagavond. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan Deltius B.V. een vergunning Wet milieubeheer met voorschriften ter bescher ming van het milieu verleend in verband met de gedeeltelijke overname van de activiteiten van Industrial Park Vlissingen B.V. (het betreft de ontvangst, distri butie en transformatie van elektri sche energie, onderhoud hoog- en laagspanningsinstallaties c.a.). De inrichting is gelegen aan de Europaweg-Zuid 4 (haven 9890) te Vlissingen-Oost. De vergunning ligt van 24 febru ari 2005 tot en met 6 april 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen tot en met 7 april 2005 tegen de vergunning be roep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 8 april 2005 van kracht, tenzij overeen komstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevr. A. de Pijper (tel. 0118-631958). Van dinsdag 8 t/m vrijdag 11 maart 2005 verstrekken gemeen ten, gelegen aan de Oosterschel de, zolang de voorraad strekt, aanvraagformulieren voor een seizoensontheffing voor het snij den van zeegroente in het natuur monument "Oosterschelde-buiten- dijks". Een toelichting en een kaart van de schorgebieden waar, met een ontheffing, zee groente gesneden mag worden zit bij het aanvraagformulier. Er worden maximaal 284 ont heffingen verleend. Informatie kan worden ingewon nen via tel. 0118-631154, dhr. J.F. Brilman van de directie Ruimte, Milieu en Water. Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat zij op 15 februari 2005 het Faunabeheerplan Zeeland 2005- 2009 van de Faunabeheereenheid Zeeland hebben goedgekeurd. Het faunabeheerplan is opgesteld voor de volgende diersoorten: wilde eend, haas, konijn, fazant, grauwe gans, kolgans, canadese gans, spreeuw, holenduif, water hoen, houtduif, brandgans, kleine rietgans, rietgans, rotgans, smient, knobbelzwaan, meerkoet, zwarte kraai, kauw, ekster, huis mus, ringmus, mol, bosmuis, veldmuis, vos en gedomesticeer de, verwilderde en andere dieren. Voor het besluit inzake de goed keuring van het faunabeheerplan is de openbare voorbereidings procedure van afdeling 3.4 Algemene wet bestuursrecht toe gepast. Gedeputeerde Staten kunnen op grond van een goedgekeurd fau nabeheerplan aan de Fauna beheereenheid Zeeland ontheffing verlenen van de verboden hande lingen zoals het vangen, doden en opzettelijk verontrusten van beschermde inheemse diersoor ten. Tevens is het mogelijk dat Gedeputeerde Staten bij de aan wijzing van bepaalde (categorieën van) personen om de stand van een diersoort te beperken een goedgekeurd faunabeheerplan nodig achten. Tot het moment van ontheffing verlening aan de Faunabeheereenheid, waarover een nadere berichtgeving plaats vindt, dient u zich nog voor ont heffingverlening te richten tot de provincie. Vanaf 25 februari 2005 ligt het faunabeheerplan ter inzage in het provinciehuis, directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1 te Middelburg. Het pro vinciehuis is tijdens werkdagen geopend van 8.00 uur tot 17.00 uur. Het faunabeheerplan is tevens te downloaden via de pro vinciale website (www.zeeland.nl) of tegen kostprijs verkrijgbaar bij het Informatiecentrum van de provincie Zeeland (tel. 0118- 631400). Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot René Steijn (0118-631196) of LoesWijgman (0118-631984). O) c Foto's afdrukken met het gemak van internet.

de Faam | 2005 | | pagina 17