VAN DE INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN gemeente Middelburg GEMEENTE VLISSINGEN VEEW e 2| i MIDDELBURG I VLISSINGEN I VEERE 7 Woensdag 23 februari 2005 De Faam 16 INFORMATIE OVERHEID AANVRAGEN KAPVERGUNNING De gemeente heeft de volgende kapvergunning-acmvragen ontvan gen: - Lodo van Hamelstraat 12, één den; - Molendijk 22 (Nieuw- en Sint Joosland), één krulwilg. Belanghebbenden kunnen binnen veertien dagen na publicatie hun zienswijze indienen bij de Afdeling Vergunningverlening en Handhaving, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Informatie over deze aanvragen is verkrijgbaar bij de vakbalie van die afdeling, Kanaalweg 3, telefoonnummer 67 50 00. WET MILIEUBEHEER Ter inzage legging beschikking Beschikking Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij een vergunning in het kader van de Wet milieubeheer hebben verleend aan Werkhoven montage v.o.f. te Middelburg. Het betreft een nieu we, de gehele inrichting omvatten de vergunning (zogenaamde revi sievergunning) ten behoeve van het in elkaar zetten van prefab beton- bewapening. De inrichting is gele gen aan ae Kuipersweg 13 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M, nummer 470. Inzage De beschikking en alle relevante stukken liggen tot donderdag 7 april 2005 elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdag avond van 17.00 tot 20.00 uur ter inzage bij de vakbalie Vergunningverlening en Handhaving, Kanaalweg 3 te Middelburg. Inzage op donderdagavond dient vooraf telefonisch bij de afdeling Vergunningverlening en Handhaving te worden aange vraagd (0118) - 67 52 48. Desgewenst wordt er door de afde ling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toe lichting gegeven op de voornoem de stukken. De beschikking is ten opzichte van de ontwerpbeschikking niet gewij zigd. Beroep Van vrijdag 25 februari tot 8 april 2005 kan oeroep worden ingesteld door: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschik king; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over ae ontwerpbe schikking; degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aange bracht; belanghebbenden aan wie redelij kerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State kan, indien beroep is ingesteld en overwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat ver eist, worden verzocht een voorlopi ge voorziening te treffen. Voor zowel het indienen van een beroepschrift als het verzoeken om een voorlopige voorziening moet griffierecht worden betaald. WIJZIGING IN APV Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de raad van de gemeente Middelburg in de vergadering van 24 januari 2005 heeft besloten tot wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg 1997 (15de wijziging). Deze wijziging betreft: - bepalingen over het gebruik van bijzondere weggedeelten (winkel passages); - aanpassing paragraaf toezicht op speelgelegenheden; - verbod om met drank in glazen op de openbare weg te lopen en voorts - aanpassingen aan nieuwe wetge ving en jurisprudentie. Deze verordening treedt in werking op 3 maart 2005 en ligt voor een ieder ter inzage bij de informatie winkel in net Stadskantoor, Kanaalweg 3 te Middelburg. Kopieën van de stukken zijn aldaar voor een ieder tegen betaling ver krijgbaar. (WRO) en de Middelburgse inspraakverordening ligt het ont werp van het wijzigingsplan ex artikel 11 WRO ten behoeve van een wijziging van de bestemming van het perceel Dorpsstraat 4 te Kleverskerke (Arnemuiden) vanaf vrijdag 25 februari 2005 geduren de 2 weken (tot en met 10 maart) ter inzage bij de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Het ontwerpwijzigingsplan betreft de wijziging van de bestemming 'Agrarische doeleinden' in de bestemming 'Woondoeleinden" en "Erf" ten behoeve van de wijziging van het gebruik van het perceel Dorpsstraat 4 te Kleverskerke. Inspraak wordt verleend aan inge zetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke en rechtspersonen. Medewerkers van de afdeling Vergunningverlening en Handhaving van de dienst Ruimte zullen desgevraagd een toelichting en/of beant- wijzigings- ■agen icfwii INSPRAAK WIJZIGING BESTEMMINGSPLAN BUI TENGEBIED ARNEMUIDEN Op grond van artikel 6a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening geven op- en/ or vra woorden over genoem plan. Gedurende genoemde termijn kun nen zienswijzen schriftelijk naar voren worden gebracht op een daartoe bestemd inspraakformu lier, hetwelk verkrijgbaar is bij de dienst Ruimte. Tevens kunnen gedu rende voormelde termijn zienswij zen mondeling naar voren worden gebracht. Hiervoor dient een afspraak te worden gemaakt met de afdeling Ruimtelijk Beleid, tele foon (0118) 675236. BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 van de Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen voor: het bouwen van 30 eengezinswo ningen op het perceel Mezenhof (ongenummerd); het plaatsen van twee dakramen op het perceel Morksstraat 6; het plaatsen van een duivenhok op het perceel Prins Johan Frisostraat 15; het bouwen van 29 woningen bestaande uit 6 bouwtypen in de Mortiere (tweede fase); hef vernieuwen van de kozijnen in voor- en achtergevel op het perceel Koorkerkstraat 1 2; het bouwen van 6 twee-onder- een-kapwoningen in de Mortiere (tweede fase); het aanbrengen van (lichtrecla me op het perceel Ooster- scheldestraat 47A; het veranderen van rookgasaf voerpijpen op de percelen Meanaerlaan 2 t/m 482; het vernieuwen van de lichtrecla me op het perceel Been- shouwerssingel 3; het plaatsen van een terrasscherm op het perceel Markt 21 het aanbrengen van een extra raam in de zuiagevel op de bega ne grond op hef perceel Godinstraat 4; het aanbrengen van voorzetbe- glazing en geluiddempende isolatie op de percelen Rouaansekaai 3/3A, 5-7,11,13 en 21, Bellinkstraat 37 en Bierkaai 5, 7, 9 en 11; het bouwen van een dakopbouw aan de achterzijde van de woning op het perceel Breeweg 21 het maken van een overkapping op het perceel Waldammeweg 1 1 het veranderen van de gevel(licht)reclame op het perceel Vlissingsestraat 6. Informatie over deze bouwplannen is verkrijgbaar bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3, telefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een bouwvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden inge diend. NB.: Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt ver leend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE VERGUNNINGEN De volgende bouw-, gebruiks- en/of sloopvergunningen zijn ver leend (tussen haakjes staat de datum van verzending): het uitbreiden van de woning op het perceel Seisweg 62 (11 -2); het wijzigen van de voorgevel, het vervangen van buitenspouw- bladen en het wijzigen van de kozijnen op het perceel Vlackeweg 1 te Nieuw- en Sint Joosland (14- 2); hef maken van een uitbouw op het perceel Walravenstraat 19 te Nieuw- en Sint Joosland (14-2): het in gebruik nemen van het pand als kerkgebouw op hef per ceel Klein Vlaanderen 75 (14-2); het in gebruiik nemen van het pand als winkelgebouw op het perceel Jonan van Reigersbergsfraat 9 (14-2); het plaatsen van een dakkapel op het perceel Langevielesingel 92 (1,54 het bouwen van een berging op hef perceel Zuster Van Donkstraat 20 te Arnemuiden (15-2); hef plaatsen van een ontgeu- rings- en afzuiginstallatie op het perceel Lange Noordstraat 6(15- 2); het verwijderen van circa 50 m plafondbeplating op het perceel Poelendaelesingel 10(15-2). Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan ae Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschul digd. AANVRAAG OM MONU MENTENVERGUNNING Van 25 februari 2005 tot en met 10 maart 2005 (2 weken) ligt bij de vakbalie van de dienst Ruimte de aanvraag om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor: het restaureren van hef monu- mentenpand op het perceel Nieuwstraat 22; het restaureren van het monu- mentenpand op het perceel Dauwendaelsestraaf 1 Gedurende voornoemde periode kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. VRIJSTELLINGSPROCEDURE EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Midaelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van: het bestemmingsplan 'Griffioen II' ten behoeve van het vergroten van de woning op hef perceel Abbé de St Pierrelaan 15 te Middelburg; De (bouw)aanvraag ligt met ingang van vrijdag 25 februari 2005 gedurende 4 weken (tof en met 24 maart 2005) ter inzage bij de vakbalie van de dienst Ruimte, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk zijn/haar zienswijze omtrent één of meer (bouw)aanvraag kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. VRIJSTELLING EX ARTIKEL 19, LID 3 WRO Burgemeester en wethouders van Midaelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmings plan 'Brakenburg I', ten behoeve van de vestiging van timmer- en afwerkbedrijf J. Meulmeester te Arnemuiden in de (voormalige) SRV-magazijnloods aan de Korenbloemlaan 1B te Arnemuiden. Hoewel een timmer- en afwerkbe drijf niet past binnen de voorschrif ten van genoemd bestemmings plan. bestaan er naar de mening van burgemeester en wethouders uit zowel ruimtelijke- als milieutech nische overwegingen geen bezwa ren om aan de gevraagde functie wijziging mee te werken. De desbetreffende stukken liggen met ingang van vrijdag 25 februa ri 2005 gedurende 4 weken ter inzage bij de vakbalie van de afde ling Vergunningverlening en Handhaving, Kanaalweg 3. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze omtrent het voornemen van burge meester en wethouders kenbaar maken bij het college van burge meester van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Kijk voor meer gemeentelijke informatie op pagina 5 in deze Faam, www.middel- burg.nl en Maximaal Teletekst pagina 830. ngen van twee c der Helstlaan 2( iara edeu- 02- ged 11- BOUWAANVRAGEN (bekendmaking ingevolge art. 41 Woningwet) Aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen t.b.v.: A) Lichte bouwvergunning - verbouwen van de voorgevel Adriatischezeestraat 20 B) Reguliere bouwvergunning - bouwen van een bedrijfswoning Logistiekweg 10 - bouwen van een woning Lammerenburgweg 22 - bouwen van een 2e vluchtweg voor binnenschepen Frankrijkweg 4 - verbouwen van een woning met schuur Moeringweg 1 - aanbrengen van een deur Oosterbaan 4 C) Sloopvergunning - verwijderen van asbesthoudende materialen Bellamypark 7 - verwijderen van asbesthoudende materialen van Bossestraat 5 t/m 27 - slopen van een houten keer (Scheldeterrein) Glacissfraat 166 - gedeeltelijk slopen van plafonds en wandbetimmeringen Bellamypark 7 De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een bouw vergunning en monumentenver gunning kunnen geen bezwaar schriften worden ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waar op de vergunning wordt verleend, afwijken van de ingediende aan vraag. VERLEENDE BOUW-, SLOOP- en GEBRUIKSVERGUNNIN GEN In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: - vervanc ren van 2005 - verbouwen van een voorgevel Kanaalstraat 37-39-41 11-02- 2005 - gedeeltelijk slopen van asbest houdende materialen Bellamypark 7 14-02-2005 - verbouwen van een voorgevel Adriatischezeestraat 20 14-02- 2005 - plaatsen van een bordes met leu ning aan de Strandwal 14-02- 2005 - plaatsen van een steiger aan de Kreekrua - 14-02-2005 - verwijderen van asbesthoudende materialen Vredehoflaan 53 t/m 147 15-02-2005 - verwijderen van asbesthoudende materialen van Bossestraat 5 t/m 27 15-02-2005 Tegen dit besluit kan door een rechtstreeks belanghebbende binnen de termijn van 6 weken na de dag van verzending van de ver gunning, schriftelijk bezwaar wor den gemaakt bij het college van burgemeester en wethouders. VRIJSTELLINGEN: Wet op de Ruimtelijke Ordening Wij willen positief beslissen op de hierna genoemde verzoeken om vrijstelling in combinatie met inge diende bouwaanvragen: .- geheel oprichten van een keu ken/bijkeuken van Doornlaan 19 - geheel plaatsen veranderen vergroten van een garage schuur Westerzicht 480 - geheel oprichten van een carport Bachlaan 16 Artikel 19, lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto arti kel 20 van het Besluit op de Ruimtelijke Ordening opent daar toe de mogelijkheid. Voordat wij een beslissing nemen op voor noemde aanvragen, liggen de bouw- en situatietekeningen gedu rende vier weken, ingaande 24 februari 2005 tot en met 23 maart 2005 ter inzage in het gemeente lijk kantoor aan ae Paul Krugerstraat 1. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze bij burgemeester en wethouders indienen (ter attentie van Afd. Ontwikkeling Postbus 3000) WELSTANDSCOMMISSIE De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de veertien dagen op een donderdag. De stuk ken ter behandeling moeten uiter lijk één week voor ae vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend ziin. U kunt de behan delde bouwplannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www.vlissingen.nl/welstandscom- missie. De agenda is dan ook in te zien in het gemeentegebouw Paul Krugerstraat 1De data van de volgende welstandsvergaderingen zijn 3 en 17 maart 2005. DRANK- EN HORECAWET, ter kennisgeving ter inzage legging Burgemeester en wethouders van Vlissingen hebben vergunningen ingevolge de Drank- en Horecawet verleend aan de hierna genoemde paracommerciële instellingen: - Hondenvereniging Walcheren "HOWA", President Roosenveltlaan 733A, 4383 NG Vlissingen; - V.D.H. Kringgroep Walcheren, Baskensburgplein 2D, 4383 NÉ Vlissingen; Stichting Wijkcentrum Pauwenburg "Open Hof", Alexander Gogelweg 59, 4384 EV Vlissingen. Ter inzage: De vergunningen en alle relevante stukken liggen van donderdag 24 februari t/m 6 april 2005 elke werkdag tijdens ope ningstijden ter inzage in net Stadhuis, Paul Krugerstraat 1 Desgewenst wordt er onder kan toortijden door de afdeling Milieu aan de Vredehoflaan 950 een mondelinge toelichting gegeven op de voornoemde stukken (telefoon 0118-487157). Bezwaar: Tegen ons besluit tot ver- kunnen belang- op grond van ae Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na de datum van verzending daarvan een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen (Postadres Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen). Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat ten minste de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waar tegen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. Voorlopige voorziening: Voorts kan de voorzieningenrechter van de Arrondissementsrechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg, indien een belang hebbende bezwaar maakt, op ver zoek een voorlopige voorziening treffen indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, aat vereist. Een .afschrift van het bezwaar schrift moet bij het verzoekschrift om een voorlopige voorziening gevoegd worden. Voor het in behandeling nemen van een ver zoek om voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. Nadere informatie hierover kan de griffier van de rechtbank verstrekken. BESTEMMING EDISONWEG 39a Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken, op grond van artikel 19a, lid 4, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening jo. artikel 4:7 van de Algemene wet bestuursrecht, bekend, dat vanaf 24 februari 2005 gedurende vier weken (dus t/m 23 maart 2005) in het Stadhuis, Paul Krugerstraat 1 ter inzage ligt het verzoek van Maljaars Consulting met het bijbe horende schetsplan en ruimtelijke onderbouwing voor het realiseren van een bedrijfswoning in het te renoveren pand Edisonweg 39a ten behoeve van het beheer van de bedrijfsverzamelgebouwen Edisoncenter en Edisonplaza. Het plan voldoet niet aan het bestem mingsplan Bedrijventerrein Edisonpark dat - abusievelijk - geen bedrijfswoning toelaat in genoemd pand in tegenstelling tot aie mogelijkheid in de aangren zende bouwpercelen op het bedrij venterrein Edisonpark. Op grond van artikel 19, lid 2, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kunnen wij vrijstelling verlenen van het geldende bestem mingsplan Bedrijventerrein Edisonpark. Gedurende de hiervoor genoemde termijn kan een ieder schriftelijk zijn zienswijze indienen bij ons college. Vlissingen, 23 februari 2005 Burgemeester en wethou ders van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV VLISSINGEN Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen de informatie pagina 'In den blauw geruiten kiel' elders in dit blad. Postbus 1000 OEMEENT Tel. 0118-555 444 4357 ZV Domburg Fax 0118-555 433 gemeente@ Veere.ni ISB www.Veere.nl TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u tijdens openingstijden inzien bij de centrale publieksbalie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag dagelijks van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). BEZWAAR/BEROEP/VOOR LOPIGE VOORZIENING Volgens de Algemene wet bestuurs recht kunnen belanghebbenden bezwaar maken tegen overheidsbe sluiten (dus ook tegen bouwvergun ningen en vrijstellingen). Dat moet schriftelijk, gemotiveerd en onderte kend gebeuren. Het bezwaar moet uiterlijk worden verzonden (per tpg- post) op de laatste dag van ae in de publicatie genoemde termijn. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college van B W, de burgemeester of de gemeen teraad. Naast het indienen van een bezwaarschrift kunt u de voorzie ningenrechter van de Rechtbank, sector Bestuursrecht, in Middelburg ook verzoeken een voorlopige voor ziening te treffen als er sprake is van spoed. Hiervoor zijn griffie rechten verschuldigd. Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 8109, 4330 EC Middelburg. Informatie: (0118) 555 444. VRIJSTELLING O.G.V. ARTI KEL 19, LID 1 WRO waar deze om de uitwerking van het onderdeel verkeer van de ontwikkelingsvisie Dishoek te Koudekerke mogelijk te maken. Op 17 februari 2005 hebben wij besloten om vrijstelling ex artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening te verlenen voor de hiernavolgende ontwikke lingen in Dishoek te (Koudekerke): -het verplaatsen van het parkeer- annex opslagterrein strandhuisjes naar de oostzijde van de Wester- scheldelaan met een entree vanaf de Verlengde Dishoekseweq voor een asverleqging van ae weg noodzakelijk is; -de wijziging van de bedrijfsbe- stemming van de oude locatie in woningbouw en detailhandel waar bij de bouw van 6 vrijstaande woningen mogelijk wordt; -de bouw van totaal 3 landhuizen aan weerszijden van het perceel Kaapduinseweg 4; -de aanleg van een bos grenzend aan de toegangsweg van het par keerterrein; -het verruimen van de bestaande bouwmogelijkheden voor 3 wonin gen op het perceel hoek Wester- scheldelaan/Kaapduinseweg; -het opheffen van een gedeelte van het parkeerterrein aan het eind van de Verlengde Dishoekseweg en de aanleg van een bos daarop. Dit besluit ligt, met bijbehorende stukken, vanaf 24 februari 2005 jedurende 6 weken ter inzage op iet gemeentehuis. Tijdens deze ter mijn kunnen belanghebbenden tegen dit besluit bezwaar maken. VRIJSTELLINGSPROCEDURE Aagtekerke - vergroten van een woning Pekelingseweg 6 (art. 15 Wet RO) Vrouwenpolder - het vergroten van een kantoor Hopman de Rijklaan 2 Zoutelande - het bouwen van een zomerwoning Westkapelseweg 74 (art. 15 Wet RO) De bouwplannen zijn (gedeeltelijk) in strijd met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn van plan vrijstelling c.q. vergunning te verle nen door toepassing van de genoemde artikelen van de Wet op ae Ruimtelijke Ordening (Wet RO). In verband hiermee liggen de bouwtekeningen van 24 februari 2005 t/m 24 maart 2005 tijdens de openingstijden ter inzage op het gemeentehuis te Domburg. Gedurende de genoemde periode bestaat voor u ae mogelijkheid een schriftelijke zienswijze tegen het bouwplan bij het college in te die- BOUW/SLOOP/ AANVRAGEN (bekendmaking ingevolge artikel 41 Woningwet) Aanvragen om bouw-/sloopvergun ning zijn ingekomen voor: Aagtekerke - het vergroten van een woning Burg. Bosselaarstraat 11 - het oprichten van een 2 onder 1 kap woning met garages Schoolstraat 2; Domburg - het plaatsen van een luifel/veran- deren van kozijnen van de voorge vel 't Groentje 1 Grijpskerke - het oprichten van een garage/ber ging Middelburgseweg 9; Koudekerke - het slopen van een zomerhuis Dishoek 14; - het vernieuwen/vergroten van een zomerhuis Dishoek 14(2e fase); - het oprichten van een zwembad Thorntonlaan 6; Meliskerke - het plaatsen van een loods Mariekerke 24; Veere - het plaatsen van een toegang naar een kelder Kaai 91 Vrouwenpolder - het vergroten van een woning en een restaurant Schoolstraat 1 1 e fase); - het oprichten van een buitenber ging Breezand 38; Westkapelle - het plaatsen van een serre Beatrixstraat 9; Wij wijzen u erop dat tegen deze aanvraag om een bouw-/sloopver gunning géén bezwaarschrift inge diend kan worden. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat op de aanvraag is beslist (in principe binnen 12 weken). VERLEENDE (BOUW/SLOOP/ AANLEG)VERGUNNIN- GEN/MONUMENTENVER- GUNNINGEN De volgende vergunningen zijn ver leend: (tussen haakjes staat de datum van verzending) Domburg - het oprichten van een overdekt ter ras Weststraat 22;( 11 -2) - gedeeltelijk veranderen van een voorgevel "t Groentje 3; Gapinge - hef slopen van asbesthoudende golfplaten bergingen Dorpsstraat 45 en 47,(11 -2) - het vergroten van een woning Gapingseweg 6,(11 -2) Grijpskerke - het geheel vernieuwen van een windturbine Frederik Barbarossaweg 111 -2) Koudekerke - het veranderen en legaliseren van strandpaviljoen "Herwegh" Strand bij overgang Vossenhol/11 -2) - het vergroten van een woning en het bouwen van een berging Dishoekseweg 26;(11-2) - het slopen van asbesthoudende vloerbedekking Dahliastraat 5;( 11- - het vernieuwen van een zomerhuis Dishoek 14 (le fase);(l 1-2) Veere - vergunning als bedoeld in artikel 11 van de Monumentenwet 1988 voor het aanbrengen van een vluchtdeurkozijn en een brandtrap in/aan het stadhuis Markt 5; (17-2) Westkapelle - het vernieuwen van de voorgevel en de dakopbouw van het pand Zuidstraat 10111-2) - het plaatsen van twee dakkapellen jdoros Zoutelande Koudorpstraat 35,(11 -2) - het vergroten van een zomerhuis Springvloed 1 3;(11 -2) - het veranderen van een woning Deurlostraat 1 ;(11 -2) Belanghebbenden hebben een wet telijke mogelijkheid om tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar te maken tegen de ver leende vergunningen en verleende vrijstellingen .(Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorzieningen) U kunt de stukken inzien op het gemeentehuis te Domburg. CORRECTIE VERLEENDE VER GUNNING De in de Faam van 16 februari 2005 gepubliceerde verleende ver gunning: - voor het vergroten van een woning op het perceel van Borselelaan 2 A moet zijn: - voor het vergroten van een woning op het perceel van Borselelaan 1 A; BOMENVERORDENING VEERE 2005 Op 10 februari 2005 heeft de gemeenteraad de Bomenveror- aening Veere 2005 vastgesteld. De belangrijkste wijziging is een vrijstelling voor bomen met een dia meter die kleiner is dan 30 centi meter. Deze maat wordt gemeten op een hoogte van 1,30 m. boven hef maaiveld. Het burenrecht is ook aangepast. Bomen mogen tot op 1,00 m. van de grens met de Duren geplant worden. Voor heggen en heesters geldt een minimum-maat van 0,20 m. tot de perceelsgrens. De verordening ligt ter inzage tij dens de openingsuren van het gemeentehuis aan de Traverse 1 te Domburg. Verder is de verorde ning op de internetsite van onze gemeente te bekijken. Deze verordening treedt in wer king op 3 maart 2005. VERKEERSBESLUIT Domburg Het realiseren van een algemene invalidenparkeerplaats voor de Zuidstraat 14 van 09:00-18:00. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende op grond van het bepaalde in de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na de openbare kennisgeving een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij het college van burge meester en wethouders van Veere, Postbus 1000, 4357 ZV Domburg. Dit verkeersbesluit en de daarbij behorende situatietekening ligt gedurende de termijn van zes weken na deze openbare kennis geving ter inzage aan de centrale ublieksbalie van het gemeente- uis, Traverse 1 te Domburg. GEDOOGBESLUITEN MINI- CAMPINGS Wij hebben voor elke minicam- ping met een ontheffing voor het maximum aantal toegestane kam peermiddelen een gedoogbesluit genomen. De besluiten houden in, aat op de minicampings het gehe le kampeerseizoen 2005, van 15 maart tot en met 31 oktober 2005, maximaal 15 kampeermiddelen mogen worden geplaatst. Aan de gedoogbesluiten zijn voorschriften verbonden. De besluiten liggen op de gebruikelijke wijze in het gemeentehuis ter inzage. Tegen de genomen besluiten is bezwaar mogelijk (zie: bezwaar/ beroep/ voorlopige voorzieningen). De gedoogbesluiten treden op 15 maart 2005 in werking. VOORKEURSRECHT GRON DEN D. KODDELAAN TE ZOUTELANDE Wij maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 10 februari 2005, heeft besloten om op grond van artikel 8 van de Wet voorkeursrecht gemeenten gronden aan te wij zen, waarop de artikelen 10 t/m 24, 26 en 27 van de Wet voor keursrecht gemeenten van toepas sing zijn. Om te voldoen aan arti kel 4 van de Wet voorkeursrecht gemeenten maken wij bekend dat met ingang van 15 februari 2005 voor iedereen kosteloos ter inzage liggen het voorstel aan ae gemeenteraad en het raadbesluit met bijbehorende bescheiden tot het vestigen van het voorkeurs recht voor gronden aan de D. Koddelaan te Zoutelande. Dit besluit bestaat uit een kadastrale tekening met daarop aangegeven de onroerende zaken waarop een voorkeursrecht wordt gevestigd, een lijst van kadastrale nummers van de aangewezen onroerende zaken met vermelding van grootte en eigenaars en beperkt gerech tigden en ligt ter inzage in het gemeentehuis van Veere. Het voorkeursrecht op de betreffende percelen treedt daags na publica tie in de Staatscourant in werking. De eigenaren en beperkt zakelijk gerechtigden met betrekking tot ae aangewezen percelen ontvan gen één dezer dagen afzonderlijk bericht. Belanghebbenden kunnen, vol gens ae Algemene wet bestuurs recht, gedurende een termijn van zes weken na publicatie in de Staatscourant waarin de ter inza ge legging bij de gemeente ter inzage bekend is gemaakt, een bezwaarschrift indienen bij de Raad van de gemeente Veere, Postbus 1000, 4357 ZV Domburg. Hef bezwaarschrift moet worden ondertekend en moet tenminste bevatten: a. de naam en adres van de indiener; b. de dagtekening c. een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar gericht is; d. de gronden van bezwaar. Als belanghebbende bezwaar heeft ingediend, kan hij/zij tevens een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de presi dent van de rechtbank te Middelburg. Diegenen die tegen het besluit van burgemeester en wethouders van 21 december 2004 betreffende het vestigen van het voorkeurs recht in het gebied D. Koddelaan te Zoutelande, reeds een bezwaarschrift hebben ingediend, hoeven niet opnieuw een bezwaarschrift in te dienen. Een bezwaar dat tegen genoemd besluit van burgemeester en wet houders gericht was, wordt thans geacht te zijn gericht tegen het raadsbesluit. Domburg, 23 februari 2005 Burgemeester en wethou ders van Veere

de Faam | 2005 | | pagina 16