Black Hole presenteert cd rockstampers Expositie als ode aan Eric Roest En nu eens een rock 'n roll route Muzikale avond in Ons Dorpshuis Hoogeboom maakt het bont in Kaj Munk Tsjechov als een voorbeeld voor drie vrouwen CINE CITY VLISSINGEN SCHUTTERSHOF MIDDELBURG PODIUM 'T BEEST GOES Klassiek van Zeeuwse bodem in CineConcert Jeugddisco Pijlen richting Hoedekenskerke Zwart getinte humor in een hoge versnelling Million Dollar Baby 0 De Tweeling Flirt 0 w Brothers Meet The Fockers w Vet Hard Plop en Kwispel O Shall We Dance 0 Streep Wil Racen 0 The Spongebob 0 Nederlandse versie The Spongebob 0 Originele versie Lepel 0 Raise Your Voice The Aviator Blade Trinity v National Treasure Sneak preview Moviezone In this World Stand van de Maan The Snow Walker Stage Beauty Pluk van de Petteflet 1 Father Son Der Untergang Voorliefde Visie Rockabilly, swing en onvervalste rock in Goes Passend DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG DINSDAG WOENSDAG Woensdag 23 februari 2005 De Faam 13 Première Constantine 0 Dagelijks 13.30, 16.00, 18.45, 21.30 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. Een actiefilm met John Con stantine, een koppige detective die occulte mysteries onder zoekt. Première Dagelijks 16.00. 18.45, 21.30 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur. Bokstrainer Frank ie Dunn en de vrouwelijke bokser Maggie Fitzgerald komen voor een zware beproeving te staan. Vrijdag 13.00 uur. Een romantisch, onroerend en meeslepend verhaal over de on mogelijke liefde tussen de zus jes Lotte en Anna. Dagelijks 17.30, 19.30 uur. Lex, een jonge acteur, lijkt de ideale hoofdpersoon te zijn voor een documentaire over vreemdgaan. Donderdag, zaterdag, zondag, dinsdag 15.45, 19.00 uur. Zon dag ook om 11.00 uur Vrijdag, maandag, woensdag 19.00 uur. In Ray wordt voor het eerst het echte verhaal verteld van de Amerikaanse artiest Ray Char les, in de meest turbulente peri odes van zijn carrière. Dinsdag 19.00 uur Een dramatisch verhaal over Michael die wordt uitgezonden naar de oorlog in Afghanistan. Dagelijks 13.30, 16.00, 18.45, 21.30 uur. Zondag ook om 11.00 uur Zaterdagnacht 24,00 uur. Greg en Pam reizen in de cam per van Jack naar Focker Ei land. Al snel slaan de rampen toe en na enige tijd is het leed niet meer te overzien. Donderdag, vrijdag, zaterdag, zondag, woensdag 16.30, 19.00, 22.00 uur Maandag 16.30, 19.00 uur. Dinsdag 16.30, 22.00 uur Gewelddadige film over crimi neel Bennie, die na een misluk te juwelenroof achter de tralies verdwijnt. Dagelijks 13.30, 15.00 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Een groot kabouteravontuur van kabouter Plop en zijn vrien den Klus, Lui en Kwebbel. Dagelijks 19.15, 22.00 uur. In een poging zijn leven een nieuwe impuls te geven, geeft John Clark zich op voor dans les. Onder de hoede van de beeldschone danslerares Pauli bloeit John op en begint aan en tweede jeugd. Dagelijks 13.45 uur. Zondag ook om 11.00 uur. De jonge zebra Streep wil be wijzen dat hij niet alleen een zebra is maar ook een 'renze- bra'. Dagelijks 14.00, 16.15 uur. Zondag ook om 11.00 uur Een groter en absorberender wateravontuur dan de geliefde mafkees zich ooit had kunnen voorstellen. Vrijdag, maandag 16.15 uur. Een groter en absorberender wateravontuur dan de geliefde mafkees zich ooit had kunnen voorstellen. Dagelijks 13.30, 15.30 uur Een avontuurlijke familiefilm over het negenjarige jongetje Lepel en zijn gemene oma Kop- penol. Donderdag, zaterdag, zondag, maandag, dinsdag, woensdag 13.30 uur. Hilary Duff speelt de sterren van de hemel in deze heerlijke film vol humor, romantiek en popmuziek. Dagelijks 21.00 uur Producent, regisseur, vliegtuig magnaat en multimiljonair Ho ward Hughes leidt een emotio neel leven. Zijn psychische ge steldheid en fobieën zorgen er voor dat hij steeds meer geïso leerd raakt van de buitenwe reld. Zaterdagnacht 24.00 uur. Een gewelddadig verhaal, met in de hoofdrol Wesley Snipes, als onvermoeibare vampierja ger Blade. Dagelijks 22.00 uur. Een geheim uit Amerika leidt tot het grootste avontuur aller tijden. Actiefilm. Maandag 22.00 uur Verrassingsfilm voor de lief hebber. Donderdag, 20.00 uur. Zeer aangrijpende film van Mi chael Winterbottom, waarin twee Afghaanse vluchtelingen in documentaire stijl worden gevolgd als zij naar Europa pro beren te vluchten. Vrijdag 19.30 uur. Zaterdag 19.30 uur. Dinsdag 20.00 uur. Vervolg op het alom geprezen Stand van de Zon over het rei len en zeilen van drie generaties in Jakarta. Zaterdag 22.00 uur. Zondag, woensdag 20.00 uur Een Canadese piloot leert van Inuit- meisje overleven in de wildernis van de Noordpool- vlakte: Vrijdag 22.00 uur. Maandag 20.00 uur. Fraai kostuumdrama van de re gisseur van Iris. Maandag, dinsdag, woensdag 14.00 uur. Leef mee met de avonturen van Pluk en de andere bewoners van de Petteflet. Donderdag en vrijdag 20.30 uur. Nu hij volwassen wordt, moet Alexei een keuze maken tussen zijn toekomst of de relatie met zijn vader. Dinsdag en woensdag 20.30 uur. Waarheidsgetrouwe, alom ge prezen film over de ondergang van het derde Rijk en de laatste dagen van Hitier. VLISSINGEN - Een professi onele rockband met een ge heel eigen sound, dat is de Walcherse band Black Hole. De groep presenteert zaterdag 19 maart de nieuwe mini-cd Vital Signs in rockcafé Groen Licht in Vlissingen. Na een rustperiode van een paar maanden is de drieinansforma- tie Black Hole weer volop in de running. En volgens basgitariste Suzy Bruijnzeel helemaal klaar voor het betere werk. Trots laat ze de gloednieuwe cd Vital Signs zien. Daarop staan vijf nummers. De opnamen voor de cd zijn ge daan bij Datasound Midipro- ductions in Zaamslag. Binnen kort begint de band met de eer ste opnamen voor het rockal bum bij platenmaatschappij E- Sound in Weesp. De bandleden zijn er trots op in VLISSINGEN - Annegeer Stumphius (sopraan) en pia nist Leen de Broekert treden zondag 27 februari op tijdens het CineConcert in het thea tercafé van CineCity in Vlis singen. Het duo brengt werken van Brahms, Dvorak, De Falla en Schstakowitsch. Het concert begint om 11.30 uur. Parallel aan het concert begint om 11.00 uur een kinderfilm te gen gereduceerd tarief voor kin deren van de concertbezoekers. Stumphuis en De Broekert zijn musici van Zeeuwse bodem. Leen is gebleven. Hij is bekend als organist, pianist en docent van de Zeeuwse Muziekschool. Annegeer ging naar Miinchcn, waar zij eerst lid was van de Münchener Opernstudio en daarna van het ensemble der Bayerische Staatsoper. Zij is be kend van CD's, radio en televisie. de voormalige Dureco Studio's (Dutch Record Company) te mogen werken, waar hits zijn opgenomen door verschillende topartiesten. "Voordat we een volledig album op gaan nemen wilden we alvast een paar goe de, stevige songs op de markt brengen waar iedere rocklief hebber van zal smullen", zegt Suzy. Het repertoire is vernieuwd en aangepast, maar bevat nog steeds uitsluitend swingende rocksongs en eigen werk. De Black Hole sound lijkt zelfs nog herkenbaarder geworden dan voorheen: geen eindeloze gi taarsolo's, maar onverwachte breaks, een open geluid en toe gankelijke melodieën. Vooral het gitaarspel van Suzy is opvallend. Op haar eigen ma nier weet ze het zware pomp werk goed te combineren met de walkin' bass en melody bass. Sinds eind 2002 heeft Black Hole zich enorm ontwikkeld. Suzy en haar man, zanger/gita rist en componist Ron Bruijn zeel uit Oost-Souburg, kregen toen versterking van drum mer/percussionist Ronald Bim- mel uit Aagtekerke. Na de de- buut-cd Heartrock werd medio 2004 het album Clockwise ge- De Black Hole sound is op het nieuwe minialbum nog herkenbaarder geworden, (foto: pr) lanceerd. De bandleden leggen de lat hoog en repeteren twee keer per week. "We hopen dat deze cd ons meer landelijke be kendheid geeft en misschien ook boekingen in het buiten land", zegt Suzy. Black Hole is voor het eerst weer in Zeeland te beluisteren op 3 april vanaf 17.00 uur in strandpaviljoen Panta Rhei in Vlissingen. De cd Vital Signs wordt op za terdag 19 maart vanaf 21.30 uur ten doop gehouden in café Groen Licht aan de Aagje De kenstraat 5 in Vlissingen. Het minialbum is ook te koop bij de Music Store in Vlissingen en Goes en via de website www.blackholemusic.nl. MIDDELBURG/GOES - De Zeeuwse hoofdstad eert de vo rig jaar overleden beeldend kunstenaar Eric Roest met een breed opgezette expositie. Daaraan werken tien exposi tieruimtes mee, verspreid door de binnenstad. Nico Out opent vrijdag 4 maart om 17.00 uur de exposities in de Zeeuwse Bibliotheek met een lezing over de kunstenaar. Eric Roest overleed vorig jaar maart vrij onverwacht op 47-ja- rige leeftijd. Zowel onder vrien den als in kunstenaarskringen wordt deze vroege dood als een verlies ervaren. De familie Roest kent hem als iemand met een voorliefde voor hot kunstzinnige leven. Hij toonde die ambitie al op jonge leeftijd. Na de middelbare school volgde hij een leraren opleiding tekenen en textiele werkvormen in Amsterdam. Na die opleiding gaf hij nog les aan een middelbare school, maar uiteindelijk koos hij voor het autonome kunstenaarschap. In de jaren tachtig - hij woonde toen in Middelburg en in Breda - maakte hij onder meer gebruik van de Beeldende Kunstenaars Regeling. De overheid kocht zijn werk en verhuurde het. Daarnaast werkte hij nauw sa men met architectenbureaus. Hij adviseerde kleurconcepten voor gebouwen en interieurs. Eric Roest woonde in Goes, Amsterdam, Middelburg, Breda en 's-I-leer Hendrikskinderen. Hij exposeerde regelmatig zijn werk in diverse galeries. ln hoofdzaak schilderde hij en maakte hij collages waarbij me nigeen genoot - aldus de nabe staanden in het begeleidende schrijven bij de tentoonstellin gen - van zijn artistieke visie. Ook de kunstenaarsscene in Middelburg waardeert zijn werk, vandaar de tentoonstel ling die de hele maand maart is te zien in Galerie 'T', Jan van Leeuwen Stichting/Zeeuwse Bibliotheek, Galerie De Vier Gemeten, Presentatieruimte Ceasuur. De Drvkkery, Indigo en Borneo. Een oeuvre-catalo- gus begeleidt de tentoonstellin gen. GOES - Als gelouterd organi sator van het Bluesfestival in Kwadendamme en de Blues route in Goes, werd hij regel matig bestookt met de vraag: 'Wanneer doe je eens iets met rock and roll?' Duidelijk een uitdaging voor Peter Kempe, zo'n vraag. En zo gebeurt het dan vrijdag 25 februari, dat in Goes voor het eerst een Rock 'n Rollroute wordt ge houden. "Toch wel anders dan een bluesroute," onder vindt Kempe. Door Ad Hanneman Kempe is duidelijk niet voor één gat te vangen. In december besliste hij na de zoveelste vraag van medecafébezoekers in de Ganzenstad voor de rock and roll in het uitgaansgebeu- ren. Er moesten nu maar eens spijkers met koppen worden geslagen. Hij haalde de formu le van de bluesroute tevoor schijn. Die paste perfect. Wat moeilijker ging het met de bands. "Ik ben in dat genre minder thuis dan in de blues." Niettemin contracteerde hij in een mum van tijd twaalf bands voor even zoveel cafés. Rock and roll, rockabilly, rootsrock, swing-a-billy en countryswing zijn de sleutelwoorden voor de soorten muziek die de diverse bands op hun repertoire heb ben. Wat het cafégebeuren betreft ging het vlot. "Ik ken de kroe geneigenaren uiteraard van de bluesroute, die jaarlijks in ok tober wordt gehouden.. Dus die contacten verliepen vlotjes. Met de bands ging het minder snel. Ik ben daar natuurlijk minder in thuis dan in de blues. In de rock en roll heb je veel meer stromingen dan in de blu es." Daarbij stuitte hij bovendien nog op het probleem dat Zee land weinig rock and roll bands binnen de grenzen heeft. Hij vindt dat jammer. "Ik moest dus buiten de provincie en in België op zoek. Het was na tuurlijk mooi geweest als ik meer Zeeuwse bands had kun nen laten optreden." Bovendien moest - net als bij de bluesroute - de band en de kroeg toch wel enig verwantschap tonen. Hard hoort in een jongerencafé en het wat softere werk is geschikt voor een café waar de wat ou dere stappers hun lief en leed delen. Kempe noemt voorbeelden. "Leuk is bijvoorbeeld Murphy 's Corner. Daar speelt de groep Corner Cats. Zowel de naam als de muziek sluiten op elkaar aan. In De Pompe staat dan weer de formatie The Taildrag- gers met heftige rockabilly en in Proeflokaal musiceert Betty 's Doghouse, een Walcherse band met nummers van onder KRLININGEN - Koninklijke Harmonie Eendracht Maakt Macht (EMM) uit Kruinin- gen speelt zaterdag 26 februa ri voor eigen publiek in Ons Dorpshuis. De harmonie, de slagwerk- groep en het jeugdorkest spelen een gevarieerd programma. Daarbij klinken stukken van onder andere A. Waignein, J. Swearingen en C. Wittrock. Er is ook een gastoptreden van popkoor Seaside Rendez-vous. Het koor zingt enkele nummers en de afsluiting van de avond is een gezamenlijke uitvoering van Seaside Rendez-vous en EMM. Het concert begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Na afloop van het concert is er de gelegenheid om te dansen in de foyer op muziek van de band Blue Whale. andere de Stray Cats en Brian Setzer. Hoewel de Rock 'n Roll Route bedoeld is om van café naar café te trekken, en je dus zou kunnen veronderstellen dat het niet uitmaakt welke band er staat, is het ook aardig voor de bezoekers om de sfeer in ande re kroegen te proeven. Daar hoort dan ook de passende mu ziek bij." Kempe verwacht ove rigens dezelfde 'aparte sfeer' tijdens deze Goes noviteit als bij de Bluesroute. De Rock 'n Roll Route in de Goes begint om 21.30 uur, hoe wel de aanvangstijden van de optredens in veel cafés later zijn. Hel affiche van het festi val noemt de volgende namen: Clare The Aces in Haertbre- akcafé vanaf 22.00 uur, The Taildraggers in De Pompe van af 22.30 uur. The Spanners in La Strada vanaf 22.15 uur, 2 Tones in Gaudi vanaf 22.30 uur, Jan Blok en Band in De Snor vanaf 21.30 uur, Rumba Kings in De Vrijbuiter vanaf 23.00 uur, Betty's Doghouse in Proeflokaal vanaf 22.00 uur, King Cardinal in De Post vanaf 22.00 uur, Corner Cats in Mur phy's Corner vanaf 21.30 uur, The Alley Cats in Pubbles van af 22.15 uur. Martin Lewis His Jivcman in New Inn vanaf 22.00 uur en Fishnet Stocking in Pake Sake vanaf 02.00 uur. Kaarten zijn in voorverkoop in genoemde etablissementen aan te schaffen. GOES - Het Goese Jongeren platform opent in discotheek Opa Kees aan de Grote Kade in Goes op vrijdag 25 februari weer de deuren voor de jeugd disco. De disco is bedoeld voor jonge ren van dertien, veertien en vijf tien jaar. De avond is een initia tief van het Goese Jongerenplat form en Discotheek Opa Kees. De jeugddisco is van 19.30 tol 23.30 uur. Inmiddels is het platform ook bezig met het organiseren van optredens van schoolbandjes. Voor meer informatie over het platform: d.oste@goes.nl. HANSWEERT - In tegenstel ling tot wat in het programma boekje staat van Podium Rei- merswaal, speelt Johan Hoog eboom zaterdag 26 februari zijn cabaretvoorstelling 'Hoogeboom maakt het bont' in Kaj Munk in Hansweert en niet in De Meiboom in Krab- bepdijkc. Johan Hoogeboom is alweer toe aan zijn vierde avondvullende programma. En hij gaat - zoals dat heet - als een trein. Ook naast het theater is hij actief, on der meer in het Andermans Ve ren op Radio 2. Voor dat pro gramma schrijft en componeert de cabaretier elke week een lied. Verder geeft hij les, componeert muziek voor de televisie en geeft hij kinderconcerten met Herman Erbé. Hij omschrijft zijn programma als onbaatzuchtig, fluweel voor de oren, oogstrelend, vrouw vriendelijk en ongemeen lief. Het optreden begint om 20.00 uur. Kaarten zijn te bestellen via 0113-395326. 571864. 551552 of www.podiumreimerswaal.nl. MIDDELBURG - Naar Moskou, Moskou is een nieuw toneel stuk over vriendschap tussen drie vrouwen. Trudy de Jong, Els Ingeborg en Elsje de Wijn spelen die vrouwen vrijdag 25 fe bruari in de Middelburgse Stadsschouwburg. De klassieker De drie zusters van Tsjechov stond model voor dit toneelstuk van Elmer Schönberger. Het behandelt de vriendschap tussen de vrouwen, die elkaar leerden kennen op de toneelschool, dertig jaar geleden. In die tijd speelde ze Tsjechov's toneelstuk en sindsdien zien ze el kaar regelmatig. Ze delen in al die jaren lief en leed. alsook hun ge heimen, met alle gevolgen van dien. Schönberger schreef dit stuk speciaal voor de drie actrices. De voorstelling begint om 20.00 uur. M iddelburg, Stadsschouwburg, Lucia di Lammermoor, 20.00 uur. Goes, 't Beest, Ze Doen Wat Ze Kunnen, 'Dood', voor stelling, 20.30 uur. Arnemuiden, De Arne, Muziek Vereniging Arnemuiden, pre- scntatïeavond, openingscon cert, 20.00 uur. Geersdijk, Drenlehuis, toneelvereniging De Vaete, 'De dubbele boe king', 19.30 uur. Vlissingen, De Pick, Groove To Chill, 21.30 uur. Middelburg, Stads schouwburg, Trudv de Jong. Els Ingeborg en Elsje de Wijn, 'Naar Moskou, Moskou', toneel, 20.00 uur. Vlissingen, St. Jacobs kerf, Staats Symfo nieorkest van Oekraïne, 20.15 uur. Ritthem, Ons Dorpsle ven, Ambras, Zeeuwse volks muziek, optreden, 20.00 uur. Vlissingen, café Scandalous. BluesBox, live, 21.30 uur. Krabbendijke, De Meiboom, Johan Hoogeboom, 'Hoog eboom maakt het bont', 20.00 uur. Ellewoutsdijk, Van Hat- tumhuis, kindertheater Fram boos, 'Natte voeten', 14.00 uur. Middelburg. Mini theater. Middelburgs Theater, 'Kop pen dicht', 20.30 uur. Vlissin gen, De Piek, The Yearlings support Walker Diver, 22.00 uur. Middelburg, Stads schouwburg, Delfts Blok, 'Te gen alle verwachtingen in', 20.00 uur. Goes, De Mythe, Gospel Boulevard, live orkest, 20.00 uur. Nw.- en St. Joos- land, Lain Mathews, Britse singer-songwriter, 20.30 uur. Zoutelandè, zaal Middendorp, Smidsstraat, muziekvereniging Luctor et Emergo, uilvoering, 'Oorlog en vrede', 19.30 uur. Vlissingen. Arsenaaltheater, lil Productionz. Line 104, Yes you did, 110 Volt Lovers en Holy Rollers, benefietconcert 'Hope', 20.00 uur. Goes, t Beest, Beats Op Je Fiets, mu ziekfeest, 21.00 uur. Oost- Souburg, Razzmattaz, Adrie Oosterling, voorstelling, 21.00 uur. Kruiningen, Ons Dorps huis, Kon. Harmonie Een dracht Maakt Macht, concert. 19.30 uur. Middelburg, Minitheatcr, Middelburgs Theater, 'Kop pen dicht', 14.30 uur. Middel burg, Stadsschouwburg, jeugd- danstheater Plankenkoorts, 'Breekbaar', 15.00 uur. Vlis singen. Arsenaal theater. Fahy Desaunay, folkmuziek, 15.00 uur. Vlissingen, Cine City, Annegeer Stumhius en Leen ten Boekert. 11.30 uur. Middelburg, café Brooklyn, Grandpa Nick Sessieband, 19.30 uur. Ellewoutsdijk, 't Kerkje van Ellesdiek. poëzie evenement en saxofoonkwintel Meet5Reed. 14.30 uur. Middelburg, Stadsschouwburg, Spinvis, 'Lotus Europa', thea terconcert, 20.00 uur. Vlissingen, café Popeyc. Copy cat, 22.30 uur. IIOEDEKENSKERKE - To neelvereniging Baarland speelt op vrijdag 4 en zaterdag 5 maart in De Griend in Hoedekensker ke het stuk Amor richt zijn pij len zelf. Echtpaar Bonheur heeft het beste voor met zijn kinde ren. Maar wat de keuze van de hun huwelijkspartner betreft hebben de ouders zo hun beden kingen. Het blijspel in De Griend aan de Havenstraat be gint om 19.30 uur en is een initi atief van Buurtvereniging Kla ver 3. Kaarten kosten vier euro, kinderen tot en met veertien jaar betalen de helft. Kaarten zijn te reserveren via 06-26736459. MIDDELBURG - Nederlands grootste cabaretgroep Delfts Blok treedt zaterdag 26 febru ari op in de Stadsschouwburg van Middelburg. Het 'elftal' bestormt momenteel de Nederlandse podia met zijn tweede programma 'Tegen alle verwachtingen, in'. Om 20.00 uur begint de voorstelling. Het gezel schap mannen heeft zijn voor keur voor zwart getinte humor in de hoogste versnelling gezet. I lun absurde logica en zwartgal lige kijk op de wereld resulteren net zo makkelijk in een schater lach als in plaatsvervangende schaamte. Delfts Blok won in 2001 het Groninger Studenten Cabaret Festival. V

de Faam | 2005 | | pagina 13