Provincie Zeeland Digitale Productencatalogus Agrarisch Natuurbeheer herm ■Officiële Mededelingen lYAYAY/ GIRO 309 Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 7/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl In beroep Milieu Vergunning United Metals B.V. Saneringsplan Zuidsingel/Bree te Middelburg WÊÊÊÊÊmÊÊÊÊÊËÊÊÊÊÊËÊËÊm Nevenfuncties CvdK In de catalogus staan de wettelijk voorgeschreven producten en diensten die het provinciaal bestuur aanbiedt. Milieu-informatie Provinciale Staten Ontwerp-vergunning Vlissingse Transportbeton Onderneming B.V. Gedeeltelijk intrekken vergunning Koninklijke Schelde Groep B.V. wm m Ontheffing Flora- en faunawet m/smmmsssm wam m >>>MES™ Vraag de gratis Diabetes Risicotest aan. Of word donateur. Giro 5766, Amersfoort. Bel 0800 - 5766 123 of ga naar www.diabetesfonds.nl mïïWïTI ■I LH V- Woensdag 16 februari 2005 De Faam Abdij Nieuws Sinds 1990 zijn steeds meer boeren in Zeeland actief met agrarisch natuurbeheer. Geprobeerd wordt zo een halt toe te roepen aan de achteruit gang van het aantal Zeeuwse cul tuurvogels, zoals veldleeuwerik, patrijs en kievit. Tot nu toe is dat alleen mogelijk in gebieden die door de provincie zijn begrensd. Samen met de Zuidelijke Land en Tuinbouworganisatie (ZLTO) wil de provincie nagaan of de moge lijkheden kunnen toenemen. Hiervoor komen alle meerjarige cultuurgraslanden in aanmerking. Er kunnen diverse beheerspakket- ten worden afgesloten met een looptijd van zes jaar. Omdat na die periode het pakket kan wor den verlengd, veranderd of zelfs stopgezet, is agrarisch natuurbe heer flexibel en inpasbaar in het bedrijfsplan. De uiteindelijke beheerspakketten worden afgesloten via de Subsi dieregeling Agrarisch Natuurbe heer (SAN). Informatieavonden Om te kunnen inventariseren hoe groot de belangstelling voor agrarisch natuurbeheer buiten de nu begrensde gebieden is, wor den er drie openbare informatie avonden gehouden, waar de mogelijkheden uiteengezet wor den. Ook worden eventuele vra gen beantwoord. Aan belangstel lende eigenaren en /of pachters wordt een registratieformulier uit gereikt, dat ter plekke toegelicht kan worden. De drie regionale informatieavon den van 19.45 tot 22.00 uur worden gehouden op: Maandag 21 februari in restau rant Grevelingen, Parallelweg 1 in Bruinisse, tel. 0111-481462 (Noord). Dinsdag 22 februari in De Stenge, Stengeplein 1 in Hein- kenszand, tel. 0113-561865 (Midden). Donderdag 24 februari in Cultu reel Centrum De Halle, Roose- veltlaan la in Axel, tel. 0115- 562140 (Zeeuwsch-Vlaanderen). Inlichtingen Nadere inlichtingen kunnen wor den verkregen bij de heer W. Dieleman van de ZLTO, tel. 0113- 247760, e-mail wdiele@zlto.nl of bij de heer P. van der Reest van de provincie, tel. 0118-31730, e-mail pvr@zeeland.nl. Het registratieformulier kan ook opgevraagd worden bij de heer Dieleman van de ZLTO. Tot 15 maart 2005 kan het formulier ingediend worden bij de ZLTO, Postbus 46, 4460 BE Goes. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan United Metals B.V. een vergunning Wet milieu beheer met voorschriften ter bescherming van'het milieu ver leend voor het opslaan van ge vaarlijk afval. Het betreft metaal- afval dat met gevaarlijke stoffen is verontreinigd en loodaccu's. De vergunning ligt van 17 febru ari 2005 tot en met 30 maart 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 08:00-17:00 uur en desgevraagd buiten kan tooruren en bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afd. vergunningen en handha ving, Kanaalweg 3, op werkda gen van 08:00-12:00 uur en 13:00-16:30 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-675287) op donderdagavond. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning en belang hebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben inge bracht tegen de ontwerp-vergun ning kunnen tot en met 31 maart 2005 tegen de vergunning be roep instellen bij de Afdeling be stuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 1 april 2005 van kracht, tenzij overeen komstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet be stuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voor ziening is gedaan bij de Voorzit ter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Witkam (tel. 0118- 631749). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben onderzoeksrappor ten en een saneringsplan ontvan gen van de gemeente Middelburg met betrekking tot de bodemver ontreiniging op de locatie Zuidsingel/Bree te Middelburg. Gedeputeerde Staten zijn van plan de ernst van deze verontrei niging en de saneringsurgentie vast te stellen en tevens met het saneringsplan in te stemmen (artikel 29, 37 en 39 Wet bodem bescherming) Dinsdag 22 februari worden de volgende indieners van bezwaar schriften gehoord door de advies commissie bezwaarschriften in het provinciehuis, Abdij 6 te Middelburg. Om 14.30 uur het college van Burgemeester en Wethouders van Goes over de bijdrage 1997 voor het verbeteren van de bereikbaarheid van het NS-station in Goes. Om 15.00 uur het college van Burgemeester en Wethouders van Noord-Beveland over de pro vinciale subsidie in het kader van het Investeringsbudget Stedelijke Vernieuwing voor het project "Kerkstraat/Ooststraat Wissen- kerke. Om 15.30 uur Zembla Admi nistratie uit Goes over de afwij zing van het subsidieverzoek Wakeboard Evenement. De Commissaris van de Koningin (CvdK) in Zeeland, de heer drs. W.T. van Gelder vervult naast zijn dagelijkse werkzaamheden een aantal nevenfuncties. Deze nevenfuncties leveren een bijdrage aan Zeeland en de Zeeuwse maatschappelijke belan gen. Ze worden door Provinciale Staten van Zeeland beoordeeld op tijdsbeslag, het belang voor de provincie en of er geen ver strengeling van belangen op treedt. In totaal vervult de com missaris twintig nevenfuncties. Negen vloeien rechtstreeks voort uit zijn benoeming tot CvdK. De overige vervult hij vanuit zijn per soonlijke deskundigheid of inte resses. De inkomsten uit de nevenfuncties, die uit zijn ambt voorvloeien, worden teruggestort in de provinciekas. De bijverdien sten uit vier van de nevenfuncties zijn inkomsten voor hemzelf. Geïnteresseerden kunnen de nevenfuncties van de heer Van Gelder vinden op www.zeeland.nl. Bij producten en diensten kan gedacht worden aan vergunnin gen en wat daarmee samen hangt, maar ook aan subsidies of algemene bezwaar- en beroep mogelijkheden. De producten zijn per rubriek gerangschikt, zoals onderwijs en onderzoek, milieu en energie, openbare orde en recht, ruimtelij ke ordening en infrastructuur. De informatie wordt per product ver schaft, waarbij wordt verwezen naar relevante wettelijke bepalin gen en naar andere instanties die mogelijk aanvullende producten kunnen leveren, zoals de gemeenten en het rijk. Andere Overheid Alle provincies hebben een soort gelijke productencatalogus. Daarmee wordt uitvoering gege ven aan het programma Andere Overheid, dat is gericht op de verruiming van de elektronische dienstverlening van de diverse overheidsinstanties. Op termijn moet het mogelijk worden formulieren voor het aan vragen van subsidies en vergun ningen niet alleen op te vragen maar ook te verzenden. Nu kan dat in de meeste gevallen nog niet, omdat de echtheid van de handtekening van de aanvragers nog niet goed vastgesteld kan worden. In de toekomst is het de bedoeling om het aanbod van producten breder te maken dan alleen de wettelijke bepalingen te benoemen. De productencatalogus is te raadplegen via www.zeeland.nl/ loket/productencatalogus of via www.overheidsloket.nl. De productencatalogus sluit ook aan op het EU Verdrag van Aarhus dat Nederland in 1998 heeft ondertekend. Dit verdrag houdt in dat iedereen vanaf febru ari 2005 sneller informatie moet kunnen krijgen bij de overheid over milieuzaken. Het verdrag is omgezet in een richtlijn die iedereen het recht geeft op toegang tot informatie, inspraak bij besluitvorming en toegang tot de rechter inzake milieuaangelegenheden. Het verdrag is erop gebaseerd dat milieuproblemen het best worden aangepakt door deelna me van alle betrokken burgers. In Nederland bevat de Wet open baarheid van bestuur (Wob) en de Wet milieubeheer (Wm) al tal van voorschriften die de betrokken heid van burgers bij milieudos siers bevorderen, maar het ver drag stelt net iets hogere eisen. Het belangrijkste verschil is dat geïnteresseerden nu ook recht hebben op milieu-informatie waar uit specifieke gegevens over be drijfsvoering of productieproces sen zijn af te lezen. Als een be drijf, uit concurrentieoverwegin- gen, vertrouwelijk gegevens aan de provincie heeft afgestaan, genoot het onder het oude regi me absolute bescherming. Nu blijven de gegevens alleen achter slot en grendel als het belang van openbaarmaking kleiner is dan het belang van vertrouwelijk heid. Internet Nieuw is ook de verplichting om alle openbare informatie actief aan te bieden via internet. Op www.zeeland.nl onder "digitaal loket" staat een register waarin de specifieke milieu-informatie in diverse thema's is onderge bracht. "Aarhus" laat dus als het ware de vergunning van een bedrijf zien, de provinciale producten catalo gus helpt het bedrijf om die ver gunning aan te vragen. Zeeland Werkbezoek van Provinciaal Bestuur aan Eerste Kamer Op vrijdag 4 februari jl. hebben de leden van Provinciale en Gedeputeerde Staten een werk bezoek gebracht aan de Eerste Kamer. In het kader van de 'Zichtbaarheid van de Kamer' en verantwoording naar de burgers, is de Eerste Kamer begonnen aan een programma van provin ciale ontvangsten waarvan de provincie Zeeland de spits heeft afgebeten. In de centrale hal van het onder komen van de Eerste Kamer aan het Binnenhof werd het Zeeuwse gezelschap welkom gehèten door de voorzitter van de eerste Kamer mevrouw mr. Yvonne Timmerman-Buck Tijdens een geanimeerde discussie tussen de Zeeuwse delegatie en ongeveer twintig leden van de eerste kamer werden de bestuurlijke verhoudingen bij gemeente en provincie besproken. Vervolgens werd door Gedeputeerde Van Heukelom een beeld geschetst van de werking van de wet op de Jeugdzorg en attendeerde hij de kamerleden op de problematiek omtrent de Zeeuwse Jeugdzorg. Senator Van de Berg sloot hierop aan met zijn betoog 'de jongeren de dupe?'. Commissie Ecologie en Water Datum: wo 23 februari Aanvang: 13.45 uur Locatie: Commissiekamer 2, Provinciehuis te Middelburg Voorz.: mew. Drs. G.K.T. van der Giessen Commissiegriffier: M. Trimpe statencommissie@zeeland.nl tel. 0118-631437 Agenda: - Statenvoorstel inzake offerte MKBA over WCT; - Presentatie Deltaraad; - Handhavingsverzoek Natuurbeschermingswet Eerste Bathpolder; - Stand van Zaken Ontwikkelingsschets 2010 Schelde-estuarium; - Rapportage inspectie beheers systemen ondergrondse buislei dingen in zeeland. Commissie Economie en Mobiliteit Datum: ma 21 februari Aanvang: 13.30 uur Locatie: Commissiekamer 2, Provinciehuis te Middelburg Voorzitter: A.A.D. Saman Commissiegriffier: A. Lobik Statencommissie@zeeland.nl Tel.: 0118-631888 Agenda: - brief GS aan minister van LNV inzake motie PS over schelp diervisserij; - brief GS aan minister van LNV inzake motie PS over aardappe len-, groente- en fruitexport. Aansluitend (plm. 14.15 uur), heeft de commissie een informa tiebijeenkomst over het nieuwe beleidsplan Openbaar vervoer in de Bovenzaal van het Abdijcomplex. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de web site: www.zeeland.nl onder provinciale staten. &SSS8BHHSSB Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg De ontwerp-beschikking, met de daarop betrekking hebbende stukken, ligt van 16 februari tot en met 16 maart 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkda gen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren, en bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afd. vergunnin gen en handhaving, Kanaal- weg 3, op werkdagen van 8-12 en 13-16.30 uur en (na telefoni sche afspraak 0118-675287) op donderdagavond. Belanghebbenden kunnen in de zelfde periode schriftelijk of mondeling hun zienswijze over de aanvraag of de ontwerp beschikking naar voren brengen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg, tel. 0118-631722. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot de heer/mevrouw S.M. van Baal (tel. 0118-631722). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen om een vergunning Wet milieubeheer van Vlissingse Transportbeton Onderneming B.V. voor het veranderen en in werking hebben na die verande ring van de inrichting aan de Frankrijkweg 3 te Ritthem. De inrichting is bestemd voor de productie van cementhoudende producten, zoals betonmortel, metselmix en zand- en cement- specie. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 17 februari 2005 tot en met 16 maart 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en desgevraagd buiten kan tooruren en in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Kriigerstraat 1 te Vlissin gen, op werkdagen van 9.00- 16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stuk ken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 17 maart 2005 schriftelijke be denkingen tegen de ontwerp- vergunning indienen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middel burg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 9 maart 2005 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseüng over de ontwerp-vergunning (0118- 631071). Bij de gedachtenwisse üng wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge be denkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard, (tel. 0118-631071). Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het gedeeltelijk intrekken van de vergunning ingevolge de Wet milieubeheer van de Koninklijke Schelde Groep B.V. van 8 augus tus 1995, kenmerk 957567/ 902/33 voor de inrichting aan de Glacisstraat 165 te Vlissingen. De reden voor het gedeeltelijk intrekken is de gedeeltelijke ver koop van het bedrijfsterrein van de Koninklijke Schelde Groep B.V. aan de gemeente Vlissingen. Naar aanleiding hiervan is een sloopplan opgesteld, bestaande uit een drietal fasen. Voor de eer ste fase zijn de te slopen gebou wen en het deel van de vergun ning dat kan worden ingetrokken vastgesteld. Bij het verzoek van de Koninklijke Schelde Groep B.V. is een tekening gevoegd, waarop is aangegeven welk deel van de inrichting uit de vergun ning gehaald kan worden. De beschikking en overige stuk ken kunnen worden ingezien van 17 februari 2005 tot en met 30 maart 2005 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het stadhuis van de ge meente Vlissingen aan de Paul Kriigerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen het ont- werp-besluit, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over het ontwerp-besluit en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit kunnen tot en met 31 maart 2005 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. Het besluit wordt op 1 april 2005 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). Door Gedeputeerde Staten van Zeeland is in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet de volgende ontheffing verleend. Ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bos sen, bedrijfsmatige visserij en wateren is ontheffing verleend aan K. Oele te Arnemuiden voor het doden van smienten en daar bij gebruik te maken van een hagelgeweer van een half uur voor zonsopkomst tot 12.00 uur, voor de periode van 16-02-2005 tot en met 31-03-2005. De ont heffing heeft betrekking op een tweetal percelen wintertarwe gelegen aan de Derringmoer- weg/Kraayenholseweg te Arne muiden, gemeente Middelburg, zoals op de bij het besluit beho rende kaart aangegeven. Bezwaar De ontheffing ligt van 18 februari 2005 tot en met 31 maart 2005 ter inzage bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkda gen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw L. Wijgman (tel. 0118- 631984) of de heer R. Steijn (tel. 0118-631196). Belanghebbenden kunnen tot en met 31 maart 2005 bezwaar tegen de ontheffing indienen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Postbus 6001, 4330 LA te Middelburg. Tevens bestaat op grond van arti kel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht de mogelijk heid om, indien -gelet op de betrokken belangen- onverwijlde spoed dit vereist, gelijktijdig met of na het indienen van een be zwaar een voorlopige voorzie ning te vragen bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. OORZAAItDIABEÏES Y Diabetes Fonds Samen zijn we verantwoordelijk. _r - r /-

de Faam | 2005 | | pagina 9