PLAFONDSSHOW 'Dierproeven zijn zinloos' Naakte zangers trekken volle zalen met nietsverhullende act Vrouwen verdienen nog steeds minder dan mannen Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. °pen Huis Samsung D500 JVC DVD Speler Nokia 6200 Breedbeeld TV Uitnodiging DIABETES IS DE GROOTSTE VEROORZAKER VAN RUNDHEID V.O.f. RITEL UIT JE WINST vrijdag 18 februari van 14.00-18.00 uur en op zaterdag 19 februari van 10.00-16.00 uur. In onze showroom bij Van Gilst v.o.f. aan de Columbusweg 3 te Goes. JVC Sms'en vanaf 3 cent en tot 800 belminuten GRATIS 11 Sms'en vanaf 3 cent en tot 800 belminuten GRATIS 11 HOESTJE? Schone montage in één dag. Zonder hakken en breken. De meubels kunnen blijven staan. Voor elke interieurstijl. Brandveilig. Uit één geheel op maat gemaakt. Verlichting naar wens. Geluidsdempend. Warmteisolerend. Onderhoudsvriendelijk. Circa 100 kleuren en structuren. Sierlijsten. Tijdens deze speciale show kunt u zich uitvoerig laten voorlichten over de vele mogelijkheden van dit unieke en beproefde plafondsysteem. De koffie staat klaar! Bellen kan natuurlijk ook: 0113-270000 www.plameco.nl De Faam WBB»——W—BB—a—awa—BMI 22 'De metamorfose zoals l ik me had voorgesteld BAARLAND - "De schappen in de Zeeuwse winkels liggen vol met cosmetica waarvoor dierproeven worden gedaan. Dat willen wij stoppen", zegt Kees de Waardt uit Baarland, voorzitter van Proefdiervrij afdeling Zeeland. En dus schrijven de leden van deze organisatie Europese fabri kanten aan met het verzoek te stoppen met het testen op dieren. "In Nederland zijn dierproeven voor cosmetische doeleinden gelukkig al verboden. Maar de bedrijven importeren veel pro ducten uit het buitenland, waar het wrede testen gewoon door gaat." De Waardt weet dat mensen vaak schrikken als je namen noemt van bedrijven die hun producten testen op proef dieren. "Lancaster, Guhl, Invi te, Rimmel, Revlon, Estée Lau der, Sanex, L'Oréal en Dr. Van der Hoog is zomaar een greep uit de bekende cosmcticana- men. Mensen kopen de produc ten, zonder dat zij iets afweten van de dierproeven, want op de verpakking staat nooit hoe de inhoud is getest." Alle merken die proefdicrvrije artikelen verkopen zijn te vinden in de Cosmeticagids of te bekijken via de website www.proefdier- vrij.nl. Dierproeven worden niet alleen uitgevoerd voor cosmetica, maar ook voor het uittesten van tandpasta, wasmiddelen en af- wasmiddelen. legt De Waardt uit. Hij vindt het eerl slechte zaak dat wetenschappers in Nederland nog wel dieren op offeren. Elk jaar moeten meer dan 700.000 muizen, ratten, apen, vogels, konijnen, hon- Volgens Kees de Waardt bieden winkels ook dierproefvrije cos metica. (foto: Tannie de Jonge) den, katten en paarden soms zeer pijnlijke en vaak dodelijke experimenten ondergaan. "Zin loos, want er zijn alternatieven als computersimulaties en weefselkweken", zegt Jessica Heijt uil Vlissingen die zich ook voor Proefdiervrij inzet. Deze maand is de Zeeuwse af deling aan de beurt om de Eu ropese fabrikanten aan te schrijven. "We sturen brieven om het bedrijfsleven op zijn verantwoordelijkheid te wijzen en het aantal dierproeven terug te dringen." Tot juli 2006 rou leert dit werk tussen de regio afdelingen. Ook zijn de afde lingen bezig met de handtcken- ingactie die tot 31 maart loopt. "Veel van ons werk gebeurt achter de schermen. Maar ook staan wc regelmatig op evene menten met een informatie stand om aandacht te vragen voor de dieren die misbruikt worden voor proeven", vertelt De Waardt. "We zetten ons in voor de dieren die stemloos zijn en die onnodig leed wordt aangedaan", vult Heijt aan. Ze is er van overtuigd dat de acties die Proefdiervrij voert, helpen. "We hebben afgelopen zomei een strandactie gehad waarbi we de goede zonproducten on der de aandacht brachten. Ooi hebben we een actie gehoudci in het centrum van Goes. Win keiiers die proefdicrvrije cos metica verkopen, worden da in het zonnetje gezet." De afdc ling Zeeland staat op 9 en 1 april met een stand in de Ze< landhallen in Goes tijdens c DOG Show en de verenigd houdt op 7 mei een actie in h centrum van Vlissingen. OORZAAKDIABETES Vraag de gratis Diabetes Risicotest aan. Diabetes Fonds Qf WOrd donateur. Giro 5766, Amersfoort. Qbf| x Bel 0800 - 5766 123 of ga naar www.diabetesfonds.nl Nu alleen bij RITELü GRATIS Samsung D500 (twv €419,-) met een GRATIS JVC DVD speler (twv €129,-). I.c.m een Hi €25 abonnement incl. 175 belminuten of 350 sms'jes en geen aansluitkosten twv €52,50!!" ■G' IM Goes 0113-323555 Korte Kerkstraat 1 Vlissingen 0118-430290 Walstraat 99 Middelburg 0118-651691 Markt 65 Terneuzen 0115-616121 Havenstraat 28 Bergen op Zoom 0164-233403 Wouwsestraat 18 Breda 076-5141945 Karrestraat 7 Oosterhout 0162-420033 Arendshof 5 Roosendaal 0165-521952 Roselaar 49 Dordrecht 078-6351441 Voorstraat 266 Spas?: doe de test op www.mebikcopd.nl Stuk voor stuk beschikken ze over een flinke dosis durf. De jongens van 'Naked Boys Sin- ging'. Naast het feit dat ze ver dienstelijk kunnen zingen en samen tekenen voor een spette rende performance, gaan ze ook nog eens uit de kleren... Tijdens hun act! Zes jongens in een programma dat in de meest letterlijke zin niets om het lijf heeft. Wij spraken het schaars geklede achttal aan de voor avond van feestelijke première. Door Willem Gunneman De theaters zijn afgeladen. De overwegend vrouwelijke bezoe kers knipperen de eerste tien mi nuten van 'Naked Boys Singing' voortdurend met de ogen. Is het waar Staand de heren daadwer kelijk poedelnaakt op het podium "Daarna zijn ze er aan gewend", vertelt Michael Kroegman gedre ven. De sympathieke acteur is één van de hoofdrolspelers in de geruchtmakende theaterproduc tie. "Natuurlijk heb ik er over na moeten denken, of ik de stap zou zetten. Het is écht een 'feel good productie'. Zodra het publiek be seft dat we inderdaad naakt zijn maakt de in eerste instantie iet wat lacherige reactie plaats voor een ongedwongen sfeer. Het is ook even wennen. Zes naakte jongens op een podium. Ook wij moesten de nodige géne overwin nen. Nog steeds overigens. Het moment dat je poedelnaakt van uit de coulissen een podium op stapt en beseft dat je oog in oog staat met een volle theaterzaal is dat zeker even wennen." 'Naked Boys Singing' geven zich bloot! (foto: Mark Vijn Thea terproducties) Iwan Dam, Henk Hoen, Michael Kroegman, Marc-Petcr van der Maas, Patrick Nijenhuis, Joris van de Sande, Richard Sprokke- reef en Jürgcn Theuns winden er geen doekjes om. "De eerste re petitie was het lachen. Minuten achtereen hebben we tegen over elkaar gestaap. Wc schoten voort durend in de lach. Begrijpelijk. Het is nog steeds vreemd." Naked Boys Singing is nu al een kaskraker. De try-outs trokken volle zalen en alle acht zijn ze klaar voor de inspannende tournee, de publi citeit en zonder twijfel de hon derden reacties van vrouwelijk en van tijd tot tijd mannelijk schoon. "Het is vooral de verbazing. Wanneer we de eerste noten ge zongen hebben voel je dat de spanning van iedereen afvalt en is het gewoon een heerlijk avond je uit. Een theatervoorstelling met goe de 4 iedjes, goede muziek en dans. Het naakte is een idee van de ma kers. Het neemt alle drempels en barrières in eén klap weg. Het is gewoon leuk om naar te kijken en inaderdaad een tikkeltje vreemd. Dat is wat Naked Boys Singing tot een unieke productie maakt." De komende maanden touren de acht door ons land. "Ik weet dat er veel op ons af komt", aldus Michael. Bent u een Nederlandse man die fulltime werkt en een vast contract heeft? Dan heeft u de grootste kans op een goed sa laris. Dat blijkt uit onderzoek van de Arbeidsinspectie. Vol gens dit onderzoek verdienen, vrouwen minder dan mannen. Hetzelfde geldt voor allochto nen en deeltijdwerkers. Niet mee eens? Doe er iets aan! Uit het jongste onderzoek van de Arbeidsinspectie blijkt dat vrouwen die bij een bedrijf wer ken, gemiddeld zeven procent minder verdienen dan mannen in dezelfde functie. Bij de over heid is het verschil twee pro cent. Ook mensen die in deeltijd wer ken, verdienen per uur minder geld dan hun collega's die fullti me werken. Voor deeltijdwer kers die bij een bedrijf werken, is het verschil vijf procent, bij de overheid is er één procent verschil. Hetzelfde geldt voor allochtone werknemers: de Ar beidsinspectie heeft vastgesteld dat hun salaris vier procent la ger is dan dat van autochtone werknemers. Ook tussen men sen met een vast en tijdelijk contract zijn er dergelijke sala risverschillen. De Arbeidsinspectie onderzoekt iedere twee jaar de salarissen in Nederland. Opvallend is dat de ze verschillen de afgelopen twee jaar niet kleiner zijn ge worden. Dit is vooral opvallend omdat een werkgever in Neder land verplicht is om geen onder scheid te maken tussen werkne mers bij het vaststellen van ie mands salaris. Dat is wettelijk geregeld. Wie hetzelfde werk doet en dezelfde opleiding en werkervaring heeft, hoort dus hetzelfde te verdienen. Natuur lijk kan het voorkomen dat mensen een verschillend salaris hebben. Maar dan moet de werkgever daar een objectieve reden voor hebben, bijvoorbeeld als de één meer ervaring heeft dan de ander. Meer weten? Kijk op de website van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgele genheid (www.szw.nl) of kijk op www.cgb.nl. Volgens onderzoek van de Arbeidsinspectie verdienen vrouwen minder dan mannen. Hetzelfde geldt voor allochtonen en deel tijdwerkers. plof OM zonder scheurt» -Zonder breekwerK von m'n schrootjes af PLAFONDS bn«"

de Faam | 2005 | | pagina 22