Roosje blijkt na driehonderd jaar nog steeds inspirerend Wijkvereniging 't Meandertje krijgt geen geld van gemeente Rupsen moeten centrum Vlissingen opkikker geven Ode aan Ray Charles Kruistocht voor werk Oude telefooncel moet wijken voor mobieltje Gezocht: gastouders die Romantiek en muziek in boerderijgalerie kind tijd van leven geven RONDJE WALCHEREN 'T WETEN WAARD VOETBALPROGRAMMA Opbrengst van benefietconcert Sint Jacobskerk Kok geeft les in koken en wijn Vrijwilligster Rode Kruis krijgt oorkonde en lof Wijncertificaat voor de horeca Gewone dingen HUISARTSEN TANDARTSEN APOTHEKEN VERLOSKUNDIGEN TEL. HULPDIENST DIERENARTSEN RCS (Oost-Souburg) VCK (Koudekerke) ZEELAND SPORT (Vlissingen) GPC (Vlissingen) WALCHEREN (Vlissingen) Besukeren DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG WOENSDAG Training Woensdag 2 februari 2005 De Faam 3 Het zijn juist de gewone dingen die door gastkinderen als bijzon der ervaren worden, (foto: Ellen de Dreu) MIDDELBURG - Je zult als kind maar dag in dag uit moe ten zorgen voor je broertjes en zusjes. Kom je uit school, dan moetje ook nog boodschappen doen, eten klaarmaken en de baby verschonen. Voor kinde ren uit gebroken gezinnen waar bovendien armoede, mis handeling of alcoholmisbruik de normaalste zaken van de wereld zijn, zet Europa Kin derhulp vakanties op touw. De stichting is op zoek naar Zeeuwse gastgezinnen die deze kinderen de tijd van hun leven geven. Wie zich als gastouder aanmeldt, krijgt eerst bezoék van twee medewerkers van stichting Euro pa Kinderhulp. Zij geven voor lichting en uitleg. Gastouders kunnen tijdens zo'n vakantie al tijd bij de stichlring aankloppen met vragen of voor hulp. De kinderen die in Zeeland hun vakantie vieren, komen uit lan den als Duitsland. Engeland. Frankrijk, maar ook uit Neder land zelf. In het laatste geval gaat het vaak om kinderen uit te huizen. Van de gastouders wordt niet verwacht dat ze hun logee trakte ren op het ene pretpark na het andere. Juist de gewone dingen van alledag zijn belangrijk voor deze kinderen. Samen ontbijten, samen wandelen, samen winke len. kortom: meedraaien in een gewoon gezin. Wie meer informatie wil of zich wil aanmelden kan contact opne men via 0118-627974 of met de regionaal medewerkster Marijke Clarijs, 01 11-450460. Ook'op www.europakinderhulp.nl staat de nodige info. Walcheren: Huisartsenpost Walcheren. Koudekerkseweg 86, Vlissingen, tel. 0900-1985. Voor spoedeisende hulp is de huis-art- senpost bereikbaar vanaf 18.00 tol 08.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen. Spreekuur na afspraak. Stad Middelburg: De praktijken van A.R. Angkotta. A.P. Bruijn- zeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers. J.L.F. Wortelboer en F.J. Heere zijn voor spoedgevallen bereikbaar via 0118-644301. Visi tes aanvragen voor 10.00 uur. De Veerse Huisartsen: Praktijken van dc artsen Van Tol, Ubels, Helmes, Rullens, Bats, Spekhorst, Van Eede, Van Eede-Hidskes, Van der Male en Huisman worden zaterdag en zondag waargeno men door: W. Spekhorst. J.W. Schuurmanstraat 7. Domburg, 0118- 581271 Spreekuur voor spoedgevallen zaterdag en zondag van 11 tot 12 uur: A. Paul, Doornenburg 31Vlissingen, 0118-478811 Stadsgewest Vlissingen-Middelburg. Zaterdag van 10 tot 17 uur: Hummelen, Markt 69, Middelburg, 01 18-612134 en Ringeling, Lange Delft 133. Middelburg, 0118-612538. 24-uurs dienst vanaf vrijdag 16.00 uur: De Singel, Singel 9. Vlissingen, 0118-412730. Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot zondag 22 uur: 0118-471140. Middelburg: van vrijdag 21.30 uur tot zon dag 21.30 uur:.!. Drijdijk, 0118-626045. Dag en nacht bereikbaar 0900-0767 Gezelschapsdieren: Spreekuren zotuler afspraak 11-12 uur en 17- 18 uur: C.Brink, Meanderlaan 326, Middelburg, 0118-611011. Vi siles aanvragen: zaterdag en zondag van 8-9 uur. Landbouwhuisdieren en paarden: Dierenartsenpraktijk Walche ren. Visites aanvragen zaterdag en zondag tussen 8 en 9 uur, 0118- 633803. Dierenartsenpraktijk Roskam: Kelderweg 1, Meliskcrke, tel. 592838. Spreekuur zaterdag van 10-12 uur en volgens af spraak. Zaterdag: RCS C' 2 - Zeelandia-Middelburg C 2 (beker 13.00); competitie: RCS D 3 - FC Dauwendaele D 3 (10.30); RCS E 1 - Serooskerke E 1 (10.30); RCS E 2 - FC Dauwendaele E 2 (10.30); RCS E 6 - Domburg E 1 (9.00); RCS F 1 - Serooskerke F 1 (9.00); RCS F 2 - Arnemuiden; RCS F 4 - FC Dauwendaele F 3 10.30); RCS F 6 - Walcheren F 6 (9.00); RCS F 5 - Arnemuiden F 3 (10.30); Dinsdag 8/2: Kapellc 1 - RCS 1 (19.30). Zaterdag: VCK 2 - Dauwendaele Al (11.15). 3 (14.30); VCK BI - Meeuwen Zaterdag: Zeeland Sport D2 - FC Dauwendaele D2 (11.15): Zee land Sport El - RCS E4 (11.15); Zeeland Sport E3 - FC Dauwen daele E5M (10.00). Zaterdag: GPC Vlissingen Dl - RCS D2 (10.00). Zaterdag Walcheren Al - VCK Al (13.00); Walcheren B2 - FC Dauwendaele B2 (11.15); Walcheren Dl - RCS Dl (10.00); Wal cheren El - Kloetinge El (10.00); Walcheren E2 - Kloetinge E2 (10.00). GRIJPSKERKE - De Vlissing- se schrijver en dichter Jacobus Bellamy (1757-1786) schreef in 1784 het gedicht Roosje. Hierin is te lezen hoe Walcherse jon geren in Bellamy's tijd elkaar het hof maakten. Na de publi catie ontstonden veel muzikale bewerkingen van de ballade. Het gedicht en een bewerking ervan staan 20 februari cen traal in Boerderij-galerie De Ossenberg in Grijpskerke. Onder de muzikale bewerkingen van Roosje is ook het stuk Roset te van J. Burgmcin te vinden, een muziekstuk voor piano. De qua- tre-mainsgroep Zeeland speelt deze suite voor vierhandig pia nospel op zondag 20 februari in boerderijgalerie 'de Osseberg' in Grijpskerke.Wilma van der Werff, voorzitter van de quatre- mainsgroep speelt er één van de vier bedrijven van de suite. Zit tend naast een glimmende zwar te vleugel bij haar thuis, vertelt ze over het muziekdrama: "In de romantiek ontstond het idee dat muziek en tekst bij elkaar horen. Daarom zijn in die tijd veel ge dichten op muziek gezet." Rond 1900 verscheen de suite van Burgmein, pseudoniem voor Giulio Ricordi (1840-1912), ge ïnspireerd op het gedicht van Ja cobus Bellamy waarbij een Wal- chers meisje verdrinkt in de ar men van haar geliefde. Het waar gebeurde drama voltrok zich rond 1750 bij de eeuwenoude Zeeuwse.traditie van het 'smelts teken en 'besukeren Op Walcheren trokken in het voorjaar talloze jongens en meis jes uit boerenfamilies naar het strand. Daar begon het smeltste ken. De jongens groeven, onder toeziend oog van de meisjes, gleuven in het zand waar bij af gaand water spierinkjes (smelt) in achterbleven. De jongeling die de meeste visjes met zijn blote handen ving, mocht het meisje VLISSINGEN - Het benefiet concert in de Vlissingse Sint Jacobskerk voor de slachtof fers van de natuurramp in zuid-oost Azië, heeft ongeveer 2600 euro opgebracht. Het Veerse Scheepstuig, fanfare Veere's Genoegen en hel West- kappels zangtrio De Meissen verleenden hun medewerking aan het concert in de Sint Ja cobskerk. Het benefietconcert werd zondag 23 januari bijge woond door ruim 350 bezoekers. De kerk zat daarmee halfvol. OOSTKAPELLE - Corné Ra- senberg verzorgt in dc leskeu- ken van Oranjezon in Oostka- pelle cursussen koken. Op het programma staan koken en passende wijnen proeven. Er wordt een drie gangenmenu klaargemaakt en onder supervi sie van vinoloog Rasenberg wordt de passende wijn er bij ge zocht. De deelnemers koken zelf. Rasenberg bespreekt de re cepten en geeft waar nodig ad viezen. Elke maand staat een an der gerecht centraal. In februari krijgt de vis aandacht, in maart de schaal- en schelpdieren en in april Zeeuwse producten. De cursussen worden op de zaterd agen gehouden tussen 10.00 en 15.00 uur. Voor informatie: 0118-603588. VLISSINGEN - Dc afdeling Vlissingen van het Nederland se Rode Kruis huldigt donder dag 10 februari Jeanne van Burgh-van Klooster. Zij is twintig jaar lid van de af deling Vlissingen en ontpopte zich als steun en toeverlaat van de instructeurs. Bijna dagelijks is deze vrijwilligster aanwezig in het verenigingslokaal. Burge meester A. van Dok-van Weele overhandigt de oorkonde die hoort bij erelid van verdienste om 18.15 uur in restaurant Ray- mondo aan de boulevard in Vlis- De quatre-mainsgroep Zeeland speelt Rosetteeen muzikale bewerking van Bellamy's gedicht Roosje, (foto: Elian van 't Westeinde) van zijn keuze de zee indragen. Als ze kletsnat was liep hij met haar naar het mulle zand, waar mee hij haar 'besukerde'. Het afgaand water in combinatie met diepe zandputten veroor zaakte soms sterke stromingen en draaikolken. Roosje en haar aanbidder Jan werden daarvan het slachtoffer. "Pianospelen moet je doen om te ontspannen. Je moet blij wor den van muziek," vindt Wilma van der Werff. "Samen spelen verhoogt het plezier in muziek maken en je leert erg veel van el kaar." De Zeeuwse Quatre- mainsgroep - één van de twaalf in Nederland - telt vijfentwintig leden tussen de 35 en 87 jaar en heeft twintig donateurs. "Het ni veau is onbelangrijk, het gaat om het samenspel. Vier keer per jaar spelen we de ingestudeerde stuk ken op een voorspeelmiddag. Maar dat is niet verplicht.' Dc volgende voorspeclmiddag is op zondag 20 februari in galerie De Osseberg aan de Singelweg 11, net buiten Sint Laurens, maar formeel in Grijpskerke. Naast Rosette speelt de quatre- mainsgroep het Zeeuws Volks lied (J. Morks) en Oud-Holland se Boerendansen (W.F. Siep). Aarnout de Bruijne geeft een le zing over Roosje. De aanvang stijd is 14.30 uur en dc toegang is gratis. Meer informatie is te krijgen bij Cobie Busser: 0113- 214718 of via de website www.quatremainsgroepen.nl Oost-Souburg, Palazzoli Huis, Oranjeplein, ontmoctingsmid- dag nabestaanden, 14.00-15.30 uur. Serooskerke, Zorgstroom, advies houding, oefentherapie Menser, 16.30-17.30 uur. Aag- tekerke, gymzaal, oefenles, oe fentherapie Mensendieck, 10.30- 11.30 uur. Mcliskerke, Ons Huis, bijeenkomst. Ver. Oud In- diëgangers, 13.30 uur. Vlissin gen, basisschool De Houtuyn. openbare vergadering, buurt- coinité Bossenburgh. 20.00 uur. Oost-Souburg, De Zwaan, intro ductieavond Argentijnse tango. 20.00 uur. Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, lezing. 'Ontwikkeling/geschiedenis ste delijke cultuur', KZGW. 16.45- 18.45 uur. Middelburg, Molen water 33, inloopmiddag, oefen therapie Mensendieck, klachten verzekering, 15.00-18.00 uur. Middelburg, Studio 83. Pacha party, 22.00 uur. Vlissingen, speeltuin De Oude Stad. Paardenstraat, kinderkle ding- en speelgoedbeurs, 10.30-13.00 uur. Waterland Neeltje Jans, parkeerplaats, in formatiebord, winterwandeling, 14.00 uur. Vlissingen, Arse- naaltheatcr, presentatiedag Ma ritiem Erfgoed Zeeland, 'Mari tiem erfgoed Recreatie', 10.30-15.00 uur. Middelburg, 't Gasthuis, Alzheimer café, 'Mijn partner dement... ja of nee?', 14.30-17.00 uur. Koudekerke, Koetshuis, De Vliedberg, lotgenotencontact mantelzorgers, thema: Kom je nog toe aan jezelf, 13.30-15.15 uur. Middelburg, Zeeuwse Bi bliotheek, informatieavond, le zing, 'Minder benauwd bij lucht wegproblemen door homeopa thie'. KVHN, 20.00 uur. Vlissingen, clubhuis Willen is Kunnen. Adr. Coortelaan, wan delmorgen 50+. 9.00 uur. Oostkapelle, Zeeuws Biologisch Museum, prestatieloop. Dyna mica Atletiek. 14.00 uur. MIDDELBURG - "Tot mijn grote verbazing is onze subsi dieaanvraag door de gemeen teraad van Middelburg afge wezen", zegt bestuurslid Rob Dreesens van stichting 't Me andertje. Hij geeft de strijd tegen de gemeente echter niet op. Een ruime meerderheid van de gemeenteraad stemde tegen de verstrekking van een subsidie van 3.718 euro aan de stichting. "Wij krijgen niets om onze acti viteiten in de wijk Dauwendaele voort te zetten, terwijl wij als bestuur alle afspraken aan de ge meente zijn nagekömen. We vra gen netjes vergunningen aan voor onze buitenactiviteiten, slaan onze spullen keurig op en zorgen voor verzekeringen. Maar de raad heeft geen vertrou wen in onze manier van bestu ren. We moeten ons maar zien te redden", zegt Dreesens boos. Hoe 't Meandertje door kan gaan zonder subsidie, weet hij niet. "We geven niet op. Vorig jaar kregen we ook niets." De wijkstichting organiseert veel activiteiten in de wijk Dau wendaele. Daarvoor wil de club graag een vast honk. "We heb ben van de gemeente een keet gekregen, maar een stalling re gelen is nog niet gelukt. Wet houder De Vries verwees ons naar het ontmoetingscentrum in het winkelcentrum. Maar dat is geen optie, want voor die zaal is een wachtlijst en huur kost circa veertig euro per middag." Dreesens is zwaar teleurgesteld in de gemeente. "De communi catie tussen ons en de gemeente Middelburg verloopt al jaren moeizaam. De aanbevelingen van de subsidieaanvraag zijn binnen de gemeente en de raad behandeld op een schofferende manier", vindt hij. "Men ziet ons als een stichting die niet weet waar men mee bezig is. Maar wij laten de kinderen in de wijk niet de dupe worden van dc gemeenteraad." VLISSINGEN - Het is stiller dan andere jaren in Vlissin gen, veel stiller. De bouwacti viteiten en verkeersomleidin- gen in het centrum lokken wei nig kooplustigen. Het spraak makende kunstproject van graffiti-kunstenaar Martijn Prins en beeldend kunstenaar Carina Dumais moet hier ver andering in brengen. Het werd zaterdag geopend door wet houder Leny Poppe-de Looff. Het zal niemand ontgaan zijn dat volop wordt gewerkt aan het Centrumplan Vlissingen 'De Fonteyne'. Toeristen en zelfs vaste klanten mijden het stads hart en de ondernemers leiden Hink omzetverlies. De opening van het heringerichte kernwin kelgebied is gepland in 2006. Om Vlissingen in de tussentijd aantrekkelijker te maken voor bezoekers, is rond het bouwpro ject een kunstproject gemaakt. "Ik begon met de vraag 'Hoe kunnen we het publiek naar Vlissingen lokken?' Het resul taat is de kunstroute", vertelt Carina Dumais. De kunstenares en onderneemster heeft vijfen twintig grootformaat 3D-art beelden gemaakt voor de route. De beelden zijn gericht op een breed en divers publiek. Martijn Prins schilderde, in opdracht van de gemeente Vlissingen, op schuttingen en blinde gevels beelden en grafische vormen die samen het verhaal vertellen van VLISSINGEN - Cine City brengt dinsdag 15 februari een avondvullende ode aan jazzgigant Ray Charles. Het leven van de blinde jazz-soul- zanger is vanaf dan te zien in de film The Genius. Na afloop is er een optreden van Madeli ne Bell en The Jazz Orchestra of The Concertgebouw. Vier uur lang klinken dc hits van Do*/ 'lonr 'Irt '/olnn X/On Cine City. Natuurlijk ontbreken klassiekers als Hit the road Jack en I can 't stop loving you niet. In The Genius staat het leven van de zanger, pianist, compo nist en bandleider centraal. Charles, die in juni in Los Ange les overleed, trekt zo zeven maanden na zijn dood nog volle zalen. Het Ray Charlesfestijn in de Vlissingse bioscoop begint om 19.30 uur. Toegangskaarten Vnctpn ->-> de rups die zich ontpopt tot vlin- der. Met het project Ontpop-Art visualiseert hij wat de bouw werkzaamheden voor dc stad be tekenen. De looproute die de Walstraat via de Oude Markt verbindt met het Bellamypark moet een spraakmakende bezienswaardig heid worden. Aan deze open luchttentoonstelling is voor be zoekers een puzzelprijsvraag verbonden, waarbij verschillen de raadsels opgelost moeten worden. Hier kunnen prijzen mee gewonnen worden. Prijs vraagformulieren zijn verkrijg baar in alle zaken in het Fontey- negebicd. Hoofdprijs is een computer. OOSTKAPELLE - Onderne mers en personeel in de horeca of andere drankverstrekkende bedrijven kunnen in Oranjezon in Oostkapelle een wijncertifi caat halen. Ook particulieren zijn welkom bij deze cursus van vinoloog Corné Rasenberg. Het is nog niet duidelijk op welke dagen de lessen worden gege ven. Voor informatie: 0118- roo ...vervolg van voorpagina... Aangezien aids een enorm pro bleem is en onderzoek nodig is om het te bestrijden, heb ik voor dat doel gekozen." Als de in de WAO gestrande elektricien terug is "zal ik laten zien dat ik sterke knieën heb gekregen en brandwacht kan zijn. Ik heb er voor geoefend op de sportschool en ik denk heelhuids terug te ko men." Veel sponsors heeft Marco Gcst nog niet. "Dat klopt. Maar ik moet nog beginnen met onder nemers te bezoeken. De sport school hier in Oost-Souburg heeft me trainingsfaciliteitcn aangeboden. Daar maak ik na tuurlijk gretig gebruik van. Ik train er elke dag zo'n twee uur. Ook ga ik nog langs bij ex-werk gevers. Daar krijg ik ook wel wat, denk ik. En dan natuurlijk wat bedrijven hier in de buurt van Souburg. Als er geen geld komt, heeft die tocht weinig zin. Maar er kunnen zich ook bege leiders melden. Die kunnen zelf ook op de fiets mee of in een auto." Gest fietst richting Spanje dagelijks tussen de honderd en honderd twintig kilometer. In principe slaapt hij op campings Ook de terugweg doet hij per fiets. Hij denkt na 46 dagen terug te zijn. Marco Gest ver trekt dinsdag 29 maart en rekent er op 46 dagen later per fiets weer thuis in Oost-Souburg te zijn. In Torrevieja logeert hij bij zijn ouders, die daar wonen. Voor informatie: 0118-475734. VEERE - De telefooncel ver dwijnt langzaam uit het straatbeeld. Volgens KPN zijn ze onrendabel omdat er te wei nig mee wordt gebeld. In maart verdwijnen vijf cellen uit de gemeente Veere. De telefooncel aan de Duinweg in Oostkapelle verdwijnt, net als de cel aan de Langendam in Zoutelande. Ook dc cel op dc Markt in Westkapelle en de twee cellen op de Markt in Domburg behoren binnenkort tot het ver leden. Dé telefooncellen verdwijnen omdat zij niet kostendekkend zijn. Per dag moeten minimaal tweeëntwintig gesprekken wor den gevoerd. In dc Veerse cellen is dat nog niet de helft. In hon derd jaar tijd legde de telefoon cel beslag op het straatbeeld. Maar nu moet de cel wijken voor het mobieltje. Veere heeft nu nog vijfendertig telefooncel len. de Faam Verschijnt in een oplage van 53.400 elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenten Middelburg. Vlissingen en Veere. Directie Algemeen Directeur J.V. Munster man Commercieel Regiodirecteur Kantoor Frui liaan Ac. poslbus 5, AA(yO AA GOES Openingslijden Maandag. dinsdag, donderdag en vrijdag van X.30 tot 17.00 uur. Woensdag gesloten. Arsluittijden Redactie Vrijdagmiddag 17.00 uut Advertenties Maandag 12.00 uur. Duo- vrijdag 17.00 uur Ch. van den Oosterkamp Redactie Algemeen Hoofdredacteur Miv. G. Arendsen-Tteben Hoofd Redactie Jan Dirk van Scheven Eindredactie Ellen de Dreu 0113-274023 of 06-54267132 red.faam@whk.wegener.nl Advertentieverkoop Bladmanager Picier Karman Verkoopteam Mincke Crucq 0113-274017 (privé 06-51221131) Undn lleiknap 0113-274013 (privé 0118-641569) Kanion Telussa 0113-274060 of 06-25031343 De raam is een uitgave ran Wegener Huisman-huiskranten IIV. Wegener Huisman hues ,:.a II1 is een nnderdeel van liel Wegencr-concern. Op al onze advcneniieconlraclen en aanbiedingda. zijn i au laepas- sing de Algemene Advertentievoorwaarden huis-aan-liuiskranlcn Wegener NV. Een i de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. Dc door u aa. k: ens heb ben wij opgenomen in een bestand, dal wortlt gebmikl door onze administratie en om u t. i.,en) mjonnertn over voor u relevante diensten en producten van de titels en de werkmaatschappijen i ar. IV, gi ner of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt kunt tr da: y Wegener Huisman-huiskranten IIV. ta.v. AT. Kooij, Hoofd Marketing, postbu. h')i. - Bezorging Dc Faam niet ontvangen? Bel 0113-274003 Druk Wegener Nieuwsdruk Breda

de Faam | 2005 | | pagina 3