Van Tatenhoven gaat voor plak goud in Vakkanjers Hulp Roemenië Vier eeuwen koormuziek Netwerkmiddag erfbetreders Op de foto met SpongeBob BV WALCHEREN Oranjevereniging van Meliskerke beklimt plankier Diëtistenpraktijk Fanoy open Mercurius Juweliers geopend Specialist in keramische tegels Klusjesman Blues Gouden Oorring Woensdag 2 februari 2005 De Faam AAGTEKERKE - De SHR (Stichting Hulp aan Roeme nië) houdt deze weck collectes op het Walcherse plattelands. De collectanten komen huis aan huis in Meliskerke, Aag- tckerke, Oostkapelle en Zou- telande en omgeving. Van de opbrengst moeten onder meer opstallen worden ge bouwd voor de landbouwwerk tuigen, zoals een tractor, zodat die goed en beschermd kunnen worden gestald. Die werktuigen zijn door de stichting bijeen ge bracht. De SUR biedt al sinds 1992 hulp aan de bevolking Olosig, een Hongaarse enclave in Roemenie. De Walcherse stichting heeft er ook een land bouwproject opgezet nu de re gering land heeft teruggeven aan de bevolking. Die was ze ontnomen onder het commu nistische regime. MIDDELBURG - Het kamer koor Chantez a Dieu en het Projectmannenkoor De Troy- esangers uit Borsele vertolkt vrijdag 18 februari een door snede uit de koormuziek van de afgelopen vier eeuwen. De ensembles doen dat in de Koorkerk, aanvang 20 uur. Voor de pauze zingt Chantez a Dieu muziek van voor de acht tiende eeuw, De Troycsangcrs vertolken composities rond de thema's Vergankelijkheid en Vertrouwen. Na de pauze komt voornamelijk Engelstalig werk aan bod, zowel vanuit de kerke lijke traditie als uit de negro spirituals. Beide koren brengen bovendien samen een achtstem mige compositie van Mendels sohn. Eric Quist bespeelt het orgel. Een dag na Middelburg brengen beide koren in Tholen hetzelfde concert. MIDDELBURG - De organi satie ZOB (Zorg Om Boer en Tuinder) houdt voor de pro vincie Zeeland een netwerk middag voor mensen die be roepshalve met boer en tuin der hebben te maken, zoge naamde intermediairs of erf betreders. Die mensen hebben een ver trouwensrelatie met de boer en tuinder en zij kunnen op tijd zien wanneer er wat aan de hand is. Om wat meer inzicht in te krijgen in hoe bedrijven waar de ondernemer het moeilijk heeft te kunnen onderscheiden, is een groot aantal sprekers uit genodigd om donderdag 17 fe bruari de ontwikkeling in het Zeeuwse, toekomst en ervarin gen te beschouwen. Het begint die dag om 13.30 uur en is rond 17.00 uur afgelopen. VLISSINGEN - SpongeBob behoeft bij de jongere lezers geen enkele introductie. Het immens populaire stripfiguur heeft al menig hart gestolen. Dinsdag 8 februari is de anti held aanwezig in Cine City. Fans kunnen dan met hem op de foto. SpongeBob Squarcpants is een spons met een bikinibroekje aan. Hij woont op de bodem van de zee, waar hij een baantje heeft bij een fastfood-restau- rant. Samen met zijn vriendje Otto beleeft hij er dolkomische avonturen, die dagelijks te vol gen zijn via de kinderzender Nickolodeon. In de Nederlandse bioscopen draait sinds vorige week een speelfilm van het animatiefi guurtje. SpongeBob is dinsdag tussen 15.15 en 15.30 uur en van 16.00 tot 16.15 uur in Cine Ci ty. Wie wil. kan met hem op de foto. MELISKERKE - Een jaarver gadering met aansluitend het toneelstuk 'Een grandioze ca tastrofe'. Dat is wat de bezoe kers aan de bijeenkomst van de Oranjevereniging Melisker ke te wachten staat vrijdag 11 februari. De vergadering begint om 19.30 uur en het toneelstuk een uur la ter. Het gebeurt allemaal in Ons Huis aan de Burgemeester Ade laarstraat. Het blijspel 'Een grandioze ca tastrofe' van Bernd Combol gaat over een gewetenloze vesligings- lcider van de boerenbond. Die verkoopt wasbestrijdingsmidde- len tegen woekerprijzen. Het is zijn beheerder een doorn in het oog. Deze verzint allerlei listen om het levensgevaarlijke spul te laten verdwijnen, dat leidt vaak tot dolkomische situaties. Tijdens de pauze van de voorstelling kun nen prijzen gewonnen worden. MIDDELBURG - Het vaste Reutelpubliek liep afgelopen vrijdagavond niet echt warm voor de - als zanger van het levenslied aangekondigde - muzikaliteit van Ronnie Snip perdag. Te weinig rock en te weinig blues, oordeelden de stamgasten eensgezind. En uitbater José de Gast van het etablissement, dat officieel Café Kanaalzicht heet, had de zanger-gitarist uit Zonnemai- re nog geboodschapt: "Ouwe nummers. Daar houdt mijn publiek van." Door Ad Hanneman Behoudens spontane optredens van gasten die stomtoevallig een instrument onder hun arm meesjouwen, worden nooit schijnwerpers geplaatst in het oudste Middelburgse bruine ca fé. Ronnie Snipperdag kreeg bij uitzondering een uitnodiging nadat hij er op een stille avond zijn gitaar had uitgepakt op ver zoek van de enkele gasten die er zaten. "Dat was leuk," herin nert hij zich. "Ik speelde mar wat. Van Bob Dylan geloof ik. Of Jimmy Hcndrix. En toen ik ze mijn repertoire liet horen, waren ze wel gecharmeerd. Dus nu sta ik er." Eric Moens. (foto: Jaap Wolterbeek) MIDDELBURG - Moens Tegelwerken is gespecialiseerd in kera mische, gebakken tegels. De zaak opende in januari aan de Fagot- weg 17 in Middelburg. Op het bedrijventerrein Morliere heeft Eric Moens een kantoor, opslagruimte en showroom. In de honderd vierkante meter grote showroom is een zeer ruim assortiment vloer- en wandtegels te zien, voor zowel de badkamer, de toiletrui- me als de keuken. Naast keramische tegels is er ook een beperkte collectie natuurproducten als marmer en leisteen. Moens tegelwer ken biedt haar kopers een compleet pakket, want de vakmensen van het bedrijf plaatsen ook vloerverwarming en sanitair. De showroom van Moens Tegelwerken is geopend van woensdag tot en met vrijdag 10.00-17.30 uur) en op zaterdag 10.00-16.00 uur). Op donderdagavond is de showroom tussen 19.00 en 21.00 uur open en eventueel ook na een afspraak via 0118-601139. Goes wordt als het aan Arie Paaimans ligt voor één dag het Walhalla voor de oldtimerliefhebber, (foto: Dennis Rijsbergen) ren. Eén groep rijdt naar de Grote Markt in Goes waar lief hebbers de oldtimers kunnen bekijken. Andere groepen rij den naar de Oldtimerbeurs in de Zeelandhallen en naar de Stoomtrein Goes-Borsele. De groepen auto's wisselen onder ling van locatie en rijden ook nog een korte tocht door Goes en omstreken. De molens in Goes, Eindewege, Kloetinge en Wolphaartsdijk vormen het bin dend element. Paaimans bena drukt dat het een individuele toertocht is en geen race. De fi nish is op het terrein van Zee land Airport, waar de Belangen Organisatie Zeeland Airport (BOZA) een Aviamarkt houdt,een beurs voor de lucht vaartliefhebber. Inschrijven voor de Molentocht kan via de website www.molentochtgoes.tk of via 0113-562454. MIDDELBURG - Voor de vijftienjarige VMBO-leerling elektrotechniek Patrick van Tatenhoven uit Middelburg breken spannende tijden aan. Hij is één van de 25 Zeeuwse deelnemers aan de voorronde Vakkanjers in de CSW (Christelijke Scholen gemeenschap Walcheren). Donderdag 3 februari zetten de Zeeuwse vakkanjers in het Middelburgse schoolgebouw hun beste beentje voor. Ze doen dat in de disciplines me taaltechniek, elektrotechniek, lassen en tekenen. De beste jonge techneuten doen begin maart mee aan de landelijke fi nale in het Rotterdamse Ahoy. "Ik heb er echt zin in," ver klaart Patrick. "Ik heb de afge lopen maanden keihard ge traind. Ik hoop dat ik in de fi nale kom. Ook daar ga ik voor goud." Voor de organmisatie van dit landelijke evenement tekent het promotie en organisatie Bureau TOP. Het wil met deze wedstrijd de vaktrots opvijze len waardoor de instroom van jonge mensen in deze vaksec tor (metaal en elektrotechniek) wordt gestimuleerd. rein van Zeeland Airport in Ar- nemuiden. "We kunnen geen zeshonderd auto's in de Goese binnenstad kwijt", legt Kees Versluis van de organisatie uit. Hij verwacht dat zeker vijfhon derd deelnemers zich inschrij ven. Vorig jaar deden bijna drie honderd deelnemers mee. Maar of zeshonderd lukt? "Ik hoop van wel." Het comité Molentocht Goes stuurt oldtimerclubs in Neder land en daarbuiten een uitnodi ging om aan de Molentocht deel te nemen. Het comité houdt voor deze speciale gele genheid eenmalig ruimere in schrijvingscriteria aan. De Mo lentocht staat dit jaar open voor auto's en motoren van vijfen twintigjaar en ouder. In voor gaande jaren mochten alleen auto's van vóór 1968 meerijden. De deelnemers zullen zich op eerste Pinksterdag zo rond 9.00 uur verzamelen. Versluis ver wacht dat het vliegveld tijdens de supermeeting vol komt te staan met oude glorie. Oldti mers, klein en groot, van alle van oudsher bekende merken en typen. "Uit Engeland komen veertig oldtimers. Daar zitten een paar prachtexemplaren bij, vooroorldgse auto's uit 1920", vult Arie Paaimans van de orga nisatie aan. Voor het vertrek is er nog genoeg tijd voor een babbeltje met de eigenaren van de oldtimers. De bonte stoet vertrekt dan voor een route door het Zeeuwse land. "Er worden verschillende routes uitgezet, zodat de deelnemers elkaar zo min mogelijk hinde- Jonge vaklieden laten zien wat kunnen, (foto: Bureau TOP) Mariëtte Fanoy. (foto: Jaap Wolterbeek) VLISSINGEN - Mensen met voedïngsgerelateerde klachten als overgewicht, ondergewicht, voedselallergie, hoge bloeddruk of een verhoogd cholesterol kunnen terecht bij de diëtistenpraktijk Fanoy in Vlissingen. Maar ook mensen met hart- en vaatziekten, maag darm- en leveraandoeningen, longklachten of chronisch zieken kunnen in de praktijk terecht voor een voedingsadvies op maat. Dat geldt ook voor vrouwen die zwanger zijn. Mariëtte Fanoy opende haar praktijk vorige week aan de Industrieweg 3A. "Patiën ten krijgen de consulten vergoed door hun zorgverzekeraar, aange zien ik in het bezit ben van het HBO diploma voeding en diëtetiek en aangesloten ben bij de Nederlandse Vereniging van Diëtisten", vertelt Fanoy. Haar werkgebied is Walcheren. Diëtistenpraktijk Fa noy is bereikbaar via 0118-412954. ARNEMUIDEN - Zeshon derd oldtimers en klassiekers wil het comité Molentocht 2005 op zondag 15 mei, eerste Pinksterdag, bijeen brengen. Hiermee speelt de organisatie in op het feit dat Goes zeshon derd jaar geleden stadsrech ten kreeg. De Molentocht wordt voor de zeventiende keer gereden. Start en finish zijn bij vliegveld Zeeland Air- port in Arnemuiden. De Molentocht is een jaarlijks terugkerende toerrit voor oldti mers. Aan de tocht doen deelne mers mee uit Nederland, Frank rijk, België en Groot-Brittan- nië. In tegenstelling tot voor gaande jaren verzamelen de oldtimers niet op de Grote Markt in Goes, maar op het ter- Jan Pleijte. (foto: Jaap Wolterbeek) DOMBURG - Aan de Markt 1 la in Domburg is Mercurius Juwe liers geopend. Eigenaar Jan Pleijte heeft een gelijknamige zaak aan het Mercuriusplein in Assen. Hij is geboren in Zoutelande en omdat hij twee zonen heeft, is er nu ook een tweede winkel. De ju welierszaak is modern ingericht en heeft een vloeroppervlakte van zestig vierkante meter. Mercurius Juweliers is gespecialiseerd in trouw- en verlovingsringen, klokken, wekkers en barometers. Ook is er een ruime collectie gouden-, zilveren- en briljanten sieraden van merken als Boccia, Fjory, Diamonde en Pure. Natuurlijk ont breken horloges niet. De nieuwe Domburgse juwelier verkoopt horloges van grote merken als Casio, Prisma en Seiko. De juwelier verricht ook alle reparaties en kan eigen ontwerpen uitvoeren. Mercurius Juweliers is zeven dagen per week geopend. Ronnie Snipperdag - in het da gelijkse leven Ronnie Verbeek en klusjesman op de basisscho len - kreeg de week voor het op treden prominente plaatsen in de Omroep Zeeland program ma's. Ronnie werd geïnterviewd en een aantal keer werden zijn nummers gedraaid. Deson danks liep het niet storm in De Reutel en wilde de zanger om die geringe belangstelling niet op de aangekondigde tijd be ginnen. "Ik wacht tot er meer mensen zijn," argumenteerde hij. Niettemin werd hij aange spoord. "Negen uur is immers negen uur en als negen uur op het programma staat als aan vangstijd, moet je ook om ne gen uur beginnen," moedigde een vaste gast hem aan. Dat werkte. Voorzichtig via de deur spiedend naar meer publiek stemde de van oorsprong Rot terdammer zijn instrumenten. "Ik woon nu korte tijd in Zee land, maar aan liedjes in het Zeeuws waag ik me niet," zei hij kort voor het optreden. "Ik zou het best wel eens een keer willen proberen, hoewel er zestien soorten Zeeuws dialect zijn." Ronnie Snipperdag: "Dit soort optredens doe ik niet zo vaak", (foto: Jaap Wolterbeek) In datzelfde vooraf-gesprek meldde hij ook smartlappen in zijn repertoire te hebben. "Ik treed regelmatig op in een ver zorgingstehuis. De mensen daar houden er van. Maar hier in het café zal ik wat meer blues spe len." Maar die rock en blues van de ijverige muzikant ver warmden weinig van de bijna dertig aanwezige harten die avond. Zelfs de mooi gedragen Nederlandse tekst op de melo die Nothing else matters van Metalica in het Nederlands, ook nu doorspekt met een dosis iro nie, kreeg weinig bijval." Was het de instelling van het publiek of was het de geringe overtuiging van de muzikant die dit optreden de stempel van matig opdrukte? Het is de vraag van wie er eerst was: de kip of het ei. "Hij heeft een prima stem en zijn muziek is perfect," oordeelde een late bezoeker. "Maar hij komt niet over en anticipeert onvoldoende op het publiek." Een kwestie van leren? "Ik ben nog niet zo lang bezig en dit soort optredens doe ik niet zo vaak. Vroeger had ik veel suc ces. Ik trad toen op als een soort parodie op de Golden Ea ring, ik heette toen Gouden Oorring." Hij vernederlandste de teksten van de Haagse groep op zijn manier. Dan knipoogt hij voor de zo veelste keer die avond naar zijn vriendin Virginia Kilgore. "Zij is mijn manager en boekt me op allerlei plaatsen tegenwoordig. Dankzij mijn contact met Bert van Leerdam kreeg ik aandacht bij Omroep Zeeland. Dat lever de toch nog wat uitnodigingen op." Reutelpubliek niet onder de indruk van smartlap Ronnie Snipperdag Molentocht: oude glorie voor zeshonderd jaar historie Goes

de Faam | 2005 | | pagina 19