Natuurcompensatie Westerschelde r Provincie Zeeland Samenwerking over de grens i 0 "^SSS^ Officiële Mededelingen mm MmÊÊmm mmm SBSBÊHtimÊÈmÊÊËÊÊÊÊÊM GEZOCHT: Help dan 1,6 miljoen mensen die dat niet hebben! Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 5/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Over de grens, van mens tot mens Natuurwaarden die verloren gaan door verdieping van de vaarweg in de Westerschelde worden volgens afspraak gecompenseerd. Provinciale Staten Statenleden in discussie met Zeeuwse jongeren Milieu Ontwerp-vergunning ThermPhos International B.V. Ontwerp-ontheffing zorgplicht riolering gemeente Veere voor 108 panden in het buitengebied Ontwerp-vergunningen grondwateronttrekking en waterlozing bouw Sloecentrale Vlissingen-Oost Goed gehoor om er af en toe met Abdel (30, ernstige spraakstoornis) op uit te gaan. www.handjehelpen.nl www.handjehelpen.nl l£' Astma Fonds Lucht Vöor Het Leven Woensdag 2 februari 2005 mnwniii. De Faam KHSHHESB3BBKS3 15 Abdij Nieuws De Europese Commissie heeft al vanaf de zeventiger jaren initiatie ven ontplooid om de ontwikkeling van achtergebleven gebieden langs de binnengrenzen van Europa op intensieve wijze te sti muleren. Het Communautair Initiatief INTERREG is er daar één van. Via subsidies uit de interregpro- gramma's I, II en III is, en wordt, door middel van concrete projec ten de sociaal-economische ach terstand in de grensregio's daad werkelijk aangepakt. Langs de Europese binnengren zen ontstonden als gevolg van het Interregprogramma tientallen euregio's. In Euregio Schelde- mond zijn de Belgische provin cies Oost- en West-Vlaanderen en Zeeland vertegenwoordigd en in Euregio Benelux Middengebied de Belgische provincies Antwer pen, Vlaams-Brabant en Limburg en Noord-Brabant en Limburg. Op verzoek van de Europese Com missie zijn deze in 2000 samen gevoegd tot één grote euregio, de Grensregio Vlaanderen- Nederland. Interreg III Interreg III is gebaseerd op de twee vorige fasen en wordt in A, B en C opgesplitst: IIIA voor grensoverschrijdende samenwerking; IIIB voor transna tionale samenwerking en IIIC voor interregionale samenwerking. Voor de periode 2000-2006 staat 84 miljoen euro ter beschik king voor de totale grensregio Vlaanderen-Nederland, waarvan 20 miljoen bestemd is voor Euregio Scheldemond. Informatie Inlichtingen over de hoofddoel stelling en een achttal subdoel stellingen zijn te vinden in de bro chure Interreg Grensregio Vlaanderen-Nederland. Ook staat hierin vermeld hoe financiële mid delen voor een Interreg IIIA-pro- ject aangevraagd kunnen worden met enkele praktijkvoorbeelden. De brochure kan opgevraagd worden bij het secretariaat van Euregio Scheldemond in Gent via het e-mailadres eureeio.schelde- mond@oost-vlaanderen.be. maar ook bij het informatiecentrum van de provincie. Voor algemene informatie is ook de website www.euregioschelde- mond.be te raadplegen. Eén van de thema's van Interreg is: maatschappelijke en sociale integratie en grensoverschrijden de (culturele) integratie. Het project "Over de grens, van mens tot mens" past binnen dit thema. Er zijn veel organisaties die zich steeds vaker over de grenzen heen oriënteren en die in financië le zin ondersteund worden door het Interregprogramma. Veel klei nere organisaties hebben ook goede ideeën, maar komen niet voor die financiële ondersteuning in aanmerking, omdat een mini mum-begroting van 50.000 nodig is. In 1996 is daarom genoemd pro ject opgezet, zodat ook de wat kleinschaliger grensoverschrijden de acties ondersteund kunnen worden van organisaties die dicht bij de burger staan en waarvan de begroting tussen de 5.000 en 50.000 ligt. Projecten die voor ondersteuning in aanmerking komen kunnen lig gen in de sfeer van maatschap pelijke, sociale en culturele inte gratie, maar bijvoorbeeld ook in de professionalisering van de welzijnssector, kleinschalig toeris me of milieu-educatie. Doelgroepen Het project richt zich vooral op minder daadkrachtige organisa ties, de welzijnssector en de gemeenten. Intermediairs, zoals de Kamers van Koophandel zijn ook welkom. Vanwege het gevaar van concur rentievervalsing kunnen geen pro jecten ingediend worden door individuele ondernemingen. De informatiebrochure met voor beelden kan op dezelfde manier aangevraagd worden als de bro chure over Interreg in de kolom hiernaast. m In 1995 hebben Nederland en Vlaanderen een verdrag gesloten om de verdieping van de vaar weg in de Westerschelde moge lijk te maken. Natuurwaarden die hierdoor verloren gaan moeten worden gecompenseerd. De discussie over de manier waarop dat zou moeten gebeu ren ontaardde in 1998 al snel in wel of niet ontpolderen. Met de ramp van 1953 nog vers in het geheugen riep dat in Zeeland heel veel emoties op. De compensatiemaatregelen, waar uiteindelijk afspraken over gemaakt zijn, moeten gezien wor den als het best haalbare com promis. Buitendijks De buitendijkse compensatiepro jecten zijn gericht op behoud en herstel van schorren, slikken en ondiep water. Bij Waarde in Zuid- Beveland zijn strekdammen aan gelegd, waardoor negentig hecta re bestaand schor beter be schermd wordt. Door de ophoging van slik wordt de kwaliteit van het gebied verbe terd voor vissen en vogels. Ook de archeologische resten van het verdronken dorp Valkenisse blijven op die manier behouden. In de Verdronken Zwartepolder in West Zeeuwsch-Vlaanderen wordt de hoofdgeul opgeknapt en bij Rammekens, aan de zuidkust van Walcheren, is een nieuwe slufter aangelegd (tien hectare). Bij de veerhaven van Perkpolder zal nog nieuwe buitendijkse natuur Binnendijks Direct achter de zeedijk liggen nieuwe inlagen. Deze gebieden lij ken tot op zeker hoogte op de buitendijkse schorren omdat het natte natuurgebieden worden met zoutvegetaties. Ideale plek ken voor vogels als steltlopers, kustvogels en ganzen. Door de variatie in hoge winter- en lage zomerpeilen is er sprake van een jaarcyclus in plaats van een dagelijks getij zoals bij de buiten dijkse gebieden. Op dit moment is ongeveer 170 hectare in voor bereiding en 140 hectare in uit voering. Totaal gaat het om 690 hectare nieuwe inlagen. ontwikkeld worden. IHIiH llilllillllllllll lllillllllHIlil—I llllfc lill IIIIIIM Kreken De kreken rondom de Wester schelde worden opgeknapt en uitgebouwd, wat ook weer van groot belang is voor veel vogel soorten. Op die manier ontstaan hoogwaterplaatsen voor steltlo pers, voedselgebieden voor overwinterende ganzen en zwa nen en broed-, rust- en voedsel- gebieden voor kust- en trekvo gels. Ongeveer 230 hectare is al uitgevoerd, aan 65 hectare wordt gewerkt en circa 140 hectare is in voorbereiding. Folder De stuurgroep Natuurherstel Westerschelde waarin Rijkswater staat, de provincie Zeeland en de Dienst Landelijk Gebied samen werken heeft een folder uitgege ven. In deze folder, "Natuurcompen satieprogramma Westerschelde - Onderweg", staan op een kaart alle gebieden aangegeven die al gereed zijn, nog in uitvoering zijn of binnenkort uitgevoerd zullen worden en de gebieden die nog in een planfase verkeren. De folder is onder andere te ver krijgen bij het informatiecentrum van de provincie, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Mid delburg. Telefoon 0118 631400, e-mailadres: infocentrum@zeeland.nl UB Zeeland mhhh In de afgelopen weken hebben de leden van Provinciale Staten en statencommissies deelgenomen aan diverse activiteiten in onze Provincie. Trailer bezoekt Buys Ballot De trailer van de Provincie Zee land heeft het Buys Ballot College te Goes aangedaan. Enkele statenleden hebben met leerlingen van 5 VWO gediscus sieerd over thema's die jongeren en de politieke fracties op dit moment bezig houden zoals: zijn jongeren wel geïnteresseerd in politiek en willen ze wel of niet in Zeeland studeren, wonen en wer ken? Scholen die belangstelling heb ben om bepaalde thema's met statenleden te bespreken kunnen gebruik maken van de trailer of zijn van harte welkom op het pro vinciehuis. Een debat met de leden van Provinciale Staten kan tijdens zo'n bezoek, in de vorm vari een rollenspel worden nage bootst, waarbij afwegingen, argu menten, procedures en regelge ving aan de orde wordt gesteld. Docenten maatschappijleer die belangstelling hebben voor een bezoek van of aan Provinciale Staten kunnen contact opnemen met de Statenadviseur communi catie tel. 0118-631873. Politici nemen deel aan voor ronde Nationaal Jeugddebat Het Nationaal Jeugddebat, onder deel van de Nationale Jeugdraad, organiseert jaarlijks provinciale, voorbereidende jeugddebatten voor individuele scholieren tussen de 12 en de 18 jaar. Meer dan vijftig jongeren hebben donder dag 20 januari enthousiast gedis cussieerd met statenleden over activiteiten voor jongeren, open baar vervoer, het imago van Zee land en de multiculturele samen leving. Uiteindelijk mochten er twaalf Zeeuwse leerlingen door naar het het Nationaal Jeugd debat. Jeugddebat Opening fietsbrug over Sloeweg Maandag 24 januari werd op ludieke wijze de tijdelijke fiets brug over de Sloeweg in Hein- kenszand geopend. Mede door de volhardende inzet en op initiatief van leden van de commissie Economie en Mobi liteit is de fietsbrug er gekomen. Reden voor de commissieleden om op feestelijke wijze aandacht aan de voltooiing te schenken en om de reguliere commissieverga dering op locatie te houden. In de Raadzaal van 't Hof Stenevate te Heinkenszand werd aanslui tend de vergadering door belang stellenden bijgewoond. Fietsbrug Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de web site: www.zeeland.nl onder provinciale staten. ■HHHHHBi Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg ÜÜÜ^jü Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen om een vergunning Wet milieubeheer van ThermPhos International B.V. voor het tijdelijk (tot uiterlijk 31 december 2006) verhogen van de vergunde emis sies (cadmium, lood, zink en fos- fine) voor de sinter- en fosforfa- briek. De inrichting is gelegen aan de Europaweg 4 te Vlissin- gen. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 3 februari tot en met 2 maart 2005 ter inzage bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 én desgevraagd buiten kantooruren en in het stad huis van de gemeente Vlissin- gen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stuk ken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 3 maart 2005 schriftelijke bedenkin gen tegen de ontwerp-vergun ning indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 23 februari 2005 kan een ieder verzoeken om een ge- dachtenwisseling over de ont werp-vergunning (0118-631749). Bij de gedachtenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kun nen mondelinge bedenkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Witkam, (tel. 0118-631749). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag van Burgemeester en wethouders van Veere ontvangen voor een ont heffing zorgplicht riolering ex arti kel 10.33 wet milieubeheer voor 108 panden in het buitenge bied van de gemeente. Gedeputeerde Staten willen de ontheffing onder voorwaarden verlenen. De ontwerp-ontheffing ligt van 2 februari tot en met 3 maart 2005 ter inzage bij de Directie ruim te, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werk dagen van 8-17 uur en desge vraagd buiten kantooruren (voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot dhr. A.P. Abrahamse, tel. 0118- 631169) en in het gemeente huis van Veere, Traverse 1 te Domburg, op werkdagen van 9- 12 en 14-16 uur en op donder dagavond van 17.30 -19.00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 3 maart 2005 schriftelijke zienswijzen op de ontwerp-ont heffing indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie ruim te, milieu en water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Wie van gedachten wil wisse len over de ontwerp-ontheffing kan tot en met 3 maart 2005 telefonisch een afspraak maken (0118-631169). Bij de gedach tenwisseling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwe zig te zijn en kunnen mondelin ge zienswijzen worden inge bracht. Gedeputeerde Staten van Zee gen om vergunningen Grond waterwet en de Wet verontrei niging oppervlaktewateren van DELTA Energy B.V. te Middelburg voor grondwateronttrekking en waterlozing ten behoeve van de bouw van de Sloecentrale te Vlissingen-Oost. De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer ge coördineerd behandeld. Gedeputeerde Staten en Ministerie van Verkeer en Water staat, Directoraat-Generaal Rijkswaterstaat, Directie Zeeland willen de vergunningen verlenen met voorschriften ter bescher ming van het milieu en van de bij het grondwaterbeheer betrokken belangen. De ontwerp-vergunningen liggen van 3 februari tot en met 2 maart 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en bij Rijkswaterstaat directie Zeeland, Poelendealesingel 18, Middelburg, op werkdagen van 9- 12 en 13-16 uur en in het stad huis van de gemeente Vlissin gen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stuk ken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 2 maart 2005 schriftelijke bedenkin gen tegen de ontwerp-vergun ning Grondwaterwet indienen bij Gedeputeerde Staten van Zee land, directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning Wet ver ontreiniging oppervlaktewateren dienen te worden gericht aan het Ministerie van verkeer en Water staat, Directoraat-Generaal Rijks waterstaat, Directie Zeeland, Postbus 5014, 4330 KA Middel burg, doch te worden gezonden aan Gedeputeerde Staten van Zeeland. Hierbij kan worden verzocht om persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Tot en met 23 februari 2005 kan een ieder verzoeken om een ge dachtenwisseling over de ont- werp-vergunning(en) (tel: 01180- 631189). Bij de gedachtenwisse ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge be denkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp- vergunning(en), de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning(en) en belanghebbenden aan wie re delijkerwijs niet kan worden ver weten geen bedenkingen te heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning(en) kunnen later be roep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot E.J. Lere (tel. 0118- 631189). HOREN EN EN HELPEN COPD (chronische bronchitis en longemfyseem) is de derde doodsoorzaak in Nederland. En het aantal kinderen met astma neemt nog steeds toe. Om mensen met astma en COPD meer lucht te geven collecteren in mei ruim 50.000 mensen voor het Astma Fonds. Voor wetenschappelijk onderzoek, een betere kwaliteit van de zorg, voor lichting en individuele hulp Lucht over? Meld u dan aan als collec te-organisator bij het Astma Fonds! Bel 0800 - 2345 777 of e-mail naar ikcollecteer@astmafonds.nl Giro 55055 GEMEENTE Postbus 1000 Tel. 0118-555 444 4357 ZV Domburg Fax 0118-555 433 gemeente@Veere.nl VEE™ www.Veere.nl ONTWERP-OPRICHTINGS- VERGUNNING LEPELSTRAAT IA TE VROUWENPOLDER. Wij maken bekend dat, van 4 februari t/m 4 maart 2005 voor iedereen ter inzage ligt op het gemeentehuis te Domburg, het voornemen om vergunning te verle nen aan mevrouw A. Boyenk voor kattenpension gelegen aan de Lepelstraat la te Vrouwenpolder. Buitenom de openingstijden kunnen de stukken ingezien worden na tele fonische afspraak (cluster I o-> rrc - T/m 4 maart 2005 kunnen gemoti veerde bedenkingen tegen ae ont werpbeschikking schriftelijk door iedereen bij ons college worden ingediend. Wanneer u niet wilt dat uw persoonlijke gegevens bekend worden gemaakt, dient u dit tegelijk mei het indienen van uw bedenkin gen kenbaar te maken. Op verzoek kan tot en met 4 maart 2005 over het ontwerp van de vergunning van gedachten worden gewissela met ons college, de aanvrager en even tuele andere aanweziqen. ah „i. l-..a i j. -r, J-|.\ bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking kunt u beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzi[ u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest (ti|dig) bedenkingen in te aienen dan wel besluitvorming straks afwijkt van het voornemen. VERBOD VERBRANDEN AFVALSTOFFEN IN DE OPEN LUCHT Wij maken bekend dat wij op 21 december 2004 het beleid hebben vastgesteld dat zal worden toege past bij aanvragen om ontheffing voor het stoken van vuur in de openlucht. In artikel 10.2, lid l van de Wet milieubeheer is bepaald dat het ver boden is -7irh vnn nfv/-iLt~Tfon te ontdoen door deze - al dan niet in verpakking - buiten een inrichting te storten, anderszins op of in de bodem te brengen of te verbranden. Opgrond van het bepaalde in arti kel 10.63, lid 2 van de Wet milieu beheer kunnen burgemeester en wethouders ontheffing verlenen van het in het artikel 10.2, lid 1 van de Wet milieubeheer gestelde verbod. Met ingang van 1 8 februari 2005 zullen enkel in de volgende situaties de hiervoor bedoelde ontheffingen worden verleend: - Kampvuren ten behoeve van bij zondere evenementen van vereni gingen; - Vreugdevuren in het kader van feestelijkheden met een alqemeen karakter; - Zieke planten en houtopstanden; - ^nooi- on f— -a1 gaarden. In alle andere situaties aan hiervoor genoemd wordt geen ontheffing verleend. Indien een vuur wordt gestookt zonder in het bezit te zijn van de vereiste ontheffing is dat strafbaar en kan door de politie groces-verbaal worden opgemaakt. Jntheffingen voor het stoken van vuur in de openlucht moeten schrif telijk worden aangevraagd met het daarvoor bestemde aanvraagfor mulier. Aanvraagformulieren zijn verkrijqbaar bij de publieksbalie (0118 555 444) of te downloaden van de gemeentelijke website www.veere.nl. De stukken zijn voor iedereen ter inzage van 4 februari t/m 18 februari 2005. VERKEERSBESLUIT Hierbij maakt het college van^ur- dat zij heeft besloten om in het kader van de uitvoering van het parkeerbeleidsplan een verkeersbe- sluit te nemen: Veere: - Instellen van een parkeerverbod zone; - Instellen van parkeren voor ver gunninghouders van 1 juni tot en met 30 september tussen 09:00- 18:00 uur; Domburg: - Uitbreiden van de parkeerver bodzone; - Instellen van parkeren voor ver gunninghouders van 1 maart tot en met 31 oktober tussen 09:00-18:00 uur. Tegen dit besluit kan iedere belang hebbende op grond van het bepaalde in de Alqemene wet I -K UL:_iJ- openbare kennisgeving een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Veere, Postbus 1000, 4357 ZV Domburg. Dit verkeersbesluit en de daarbij behorende situatietekening ligt gedurende de termijn van zes weken na deze openbare kennisge ving tijdens de openingsuren ter inzage aan de centrale publieksba lie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Domburg. GRATIS ENERGIEBESPAREN DE PRODUCTEN VOOR MEN SEN MET EEN MINIMUM INKOMEN Gemeente en provincie hebben een actie voor iedereen met een mini mum inkomen. Als u meedoet met gratis een doos met energiebespa rende producten ter waarde van 50,- en een gratis advies over ener giebesparing in uw huis. Tot de doelgroep behoren huishoudens met een minimum inkomen van: (bedragen zijn netto per maand, excl. vakantiegeld) alleenstaande max. 930,-; alleenstaande ouder max. €1.175,-; gehuwden/samen- wonenden max. 1.315,-. ledereen die hiervoor in aanmer king komt ontvangt deze week een folder en een aanmeldingsformulier. Als u niets heeft ontvangen en u denkt hiervoor toch in aanmerking te komen, dan kunt u contact opne men met Jan Blom 0118-555318 Domburg, 2 februari 2005 Burgemeester en wethou- j

de Faam | 2005 | | pagina 15