Gelauwerde DJ's en starters bij Hooi!Koorts DJ Contest Miniaturen zijn groot in de modelbouwshow in Goes Van petticoat tot naveltruitje: 50 jaar jongerencultuur in Zeeland Bizarre personages en verscheurende liedjes Wereld band is potpourri van culturen en stijlen CINE CITY VLISSINGEN PODIUM 'T BEEST GOES HooilKoorts nog twee voorronden Trouwfoto's in nieuwe expositie PODIUM Kapelle zoekt foto's voor expo Ierse meezingers in Ellesdiek Jonge schilders tonen hun werk Groenexpo van groenstudenten Vet Hard 1 Plop en Kwispel Shall We Dance Streep Wil Racen The Spongebob Nederlandse versie The Spongebob Originele versie Lepel Closer Exorcist: The Beginning Raise Your Voice The Aviator pi Blade Trinity H ft National Treasure Resident Evil: The Grudge Alexander Ocean's Twelve The Incredibles Nederlandse versie Pluk Van De Petteflet Vera Drake Sneak preview Moviezone: Shara Der Untergang 5x2 (Cinq fois Deux) VPRO Villa Achterwerk Megakrakers Coffee Cigarettes La Finestra Di Fronte Muziekstijlen Afterparty DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG DINSDAG WOENSDAG Woensdag 2 februari 2005 De Faam 11 Première Dagelijks 16.15, 19.00, 21.30 uur. Zaterdagnacht 24.00 uur Gewelddadige film over crimi neel Bennie, die na een misluk te juwelenroof achter de tralies verdwijnt. Première Dagelijks 13.30, 15.00, 16.30 uur Een groot kabouteravontuur van kabouter Plop en zijn vrien den Klus, Lui en Kwebbel. Première Dagelijks 19.15, 21.30 uur In een poging zijn leven een nieuwe impuls te geven, geeft John Clark zich op voor dans les. Onder de hoede van de beeldschone danslerares Pauli ne bloeit John op en begint aan en tweede jeugd. Première Dagelijks 13.30 uur Zondag ook om 11.00 uur. De jonge zebra Streep wil be wijzen dat hij niet alleen een zebra is maar ook een 'renze- bra'. Première Dagelijks 14.00, 16.15 uur Zondag ook om 11.00 uur. Een groter en absorberender wateravontuur dan de geliefde mafkees zich ooit had kunnen voorstellen. Première Dagelijks 19.00 uur Een groter en absorberender wateravontuur dan de geliefde mafkees zich ooit had kunnen voorstellen. Dagelijks 13.30, 15.45 uur Zondag ook 11.00 uur. Een avontuurlijke familiefilm over het negenjarige jongetje Lepel en zijn gemene oma Kop- penol. Dagelijks 16.15, 19.00, 21.30 uur Geeft een scherpe, komische en realistische kijk op moderne re laties en vertelt het verhaal over toevallige ontmoetingen, aan trekkingskracht, trouw en on trouw. *1 ft Dagelijks 22.00 uur. Merrin, die nog altijd wordt ge plaagd door de oorlogshorror, krijgt in Afrika het ware gezicht van het kwaad te zien. Dagelijks 14.00 uur. Zondag ook om 11.00 uur Hilary Duff speelt de sterren van de hemel in deze heerlijke film vol humor, romantiek en popmuziek. Dagelijks 18.45, 21.00 uur. Maandag niet om 21.00 uur Producent, regisseur, vliegtuig magnaat en multimiljonair Ho ward Hughes leidt een emotio neel leven. Zijn psychische ge steldheid en fobieën zorgen er voor dat hij steeds meer geïso leerd raakt van de buitenwe reld. Dagelijks 19.00 uur Zaterdag nacht 24.00 uur. Een gewelddadig verhaal, met in de hoofdrol Wesley Snipes, als onvermoeibare vampierja ger Blade. Dagelijks 16.15, 18.45, 21.45 uur Dinsdag niet om 18.45 uur Een geheim uit Amerika leidt tot het grootste avontuur aller tijden. Actiefilm. Zaterdagnacht 24.00 uur. Alice probeert, in deze triller, te ontsnappen uit Raccoon City en moet het opnemen tegen de meest dodelijke wezens: de Ne mesis. Zaterdag 24.00 uur. Een verpleegster ontdekt bij huisbezoek een mysterieuze bovennatuurlijke vloek die op het huis van de patiënt rust. Horror. Dagelijks 15.30 uur Een gewelddadig verhaal over Alexander de Grote, één van de grootste militaire intellecten uit de wereldgeschiedenis. Dagelijks 21.30 uur. Leden van de bende van Danny Ocean komen, in deze actie film, weer samen en voeren een serie internationale berovingen uit. Donderdag, zaterdag, zondag, maandag dinsdag, woensdag 13.45 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Hilarische animatiefilm over superhelden, die bol staat van actie en avontuur. Dagelijks 13.45 uur. Zondag ook om 11.00 uur. Avonturen van Pluk van de Pet teflet. Dinsdag 19.00 uur. Een drama over een vrouw, die in de jaren vijftig, in het ge heim. abortussen verzorgt. Maandag 22.00 uur. Verrassingsfilm voor de lief hebber. Donderdag, 20.00 uur. Een in het boeddhisme gewor telde kroniek over verlies en geluk. Vrijdag 22.00 uur. Zaterdag 19.30 uur. Zondag en dinsdag 20.00 uur. Waarheidsgetrouwe, alom ge prezen film over de ondergang van het derde Rijk en de laatste dagen van Hitier. Vrijdag 19.30 uur. Zaterdag 22.15 uur Maandag en woens dag 20.00 uur Nieuw meesterwerk van Fran cois Ozon, waarin een liefdes verhaal in omgekeerde volgor de wordt verteld. Woensdag 14.00 uur. Het beste van 20 jaar Villa Achterwerk. Geniet (opnieuw) van o.a. Theo Thea, Rembo en Rembo en Achterwerk in de kast. Donderdag en zaterdag 20.30 uur. Een improvisatie tussen Steven Wright en Roberto Benigni. Twee mensen ontmoeten elkaar in een koffiebar om te drinken, roken en babbelen. Dinsdag en woensdag 20.30 uur. De echtgenoot van Giovanna, Filippo, brengt op een dag een oude heer mee naar huis, die zijn geheugen is kwijtgeraakt. Joeri Versluis was vorig jaar de winnaar van de DJ-contest. (foto: pr) WESTKAPELLE - Vier jonge DJ's draaien vrijdag in De Hooizolder in Westkapelle om de overwinning in de tweede HooiJKoorts DJ-contest. De Zeeuwse talenten zijn aan el kaar gewaagd en dus belooft het een spannende strijd te worden, waarbij het publiek zeker aan zijn trekken komt. Vanaf 21.00 uur krijgen achter eenvolgens DJ Ingmar, DJ Sa- turn, DJ Friso en DJ Tobi ieder vijfenveertig minuten de vrijheid en de boxen om zich voor pu bliek en een deskundige jury in de kijker te draaien. Om middernacht is dan bekend wie zich het komende jaar de nummer één Hooi!Koorts DJ mag noemen. Behalve een geld prijs voor aanschaf van nieuw platenmateriaal zijn er ook enke le aansprekende vervolgoptre- dens aan deze Hooi!Koorts-tro fee verbonden. Uit de DJ's die zich dit seizoen hebben aangemeld voor de con test is een selectie gemaakt op basis van de muziekstijlen. In tegenstelling tot de HooilKoorts voorronden van bands en dans groepen beperkt de DJ-contest zich tot één avond. Bands en dansgroepen meldden zich in grotere aantallen aan en hebben voldoende aan een speel- of danstijd van vijftien a twintig minuten om zich te presenteren. DJ's hebben meer tijd nodig om een muziekset op te bouwen en te laten horen waartoe ze in staat zijn. Aan de HooilKoorts DJ-Contest is tevens een Urban Beats after party verbonden met optredens van de rapgroepen Urban Vision en 4Us en een show door DJ TLM, onder andere bekend van zijn sessies met Brainpower. De entree voor de contest is evenals het vervoer van en naar De Hooizolder gratis. Wie na 22.00 uur komt betaalt tien euro entree voor de afterparty aan de kassa. In de voorverkoop zijn kaarten 7,50 euro. Kaarten zijn te koop bij Peter Christ in Midd- burg, Music Store in Vlissingen en Goes en Foto Adrie Huibregt- se in Westkapelle. WESTKAPELLE - Tijdens de laatste twee voorronden van het derde seizoen, woensdag 2 februari en woensdag 9 maart, staan er nog tien bands en drie dansgroepen op het Hooi! Koortsprogramma. De dansacts zijn gebaseerd op vormen van street- en breakdan ce. De deelnemende bands ver tolken uiteenlopende stijlen van singer/songwriter via reggae tot rap en punk Een jury bepaalt per voorronde welke groepen doorgaan naar de finale. Het publiek kiest ook en levert een extra band en dans groep voor de finale die dit jaar wordt gehouden op donderdag 24 maart in De Hooizolder in Westkapelle. Woensdag 2 februari zijn er op tredens van Wanna Funk, Het Gezelschap, Joelle, Pure Power, The Uprights en dansgroep Let's Dance. Woensdag 9 maart komen Twisted Animals, Out of Order, Titt, Not So Rough en Lucid Dream en de dansgroepen van Sandrine Lishoek en Develish. HooilKoorts begint steeds om 20. 00 uur en duurt tot 23.00 uur. MIDDELBURG - In GalerieT in Middelburg is op zaterdag 5 en zondag 6 februari een ten toonstelling van trouwfoto's te bewonderen. Voor de bruidsparen waren de foto's niet alleen een opname van een gelukkig moment, de kiekjes geven ook een uitstekend tijdsbeeld. In de expositieruimte zijn tientallen foto's van ver schillende generaties te bewon deren. De expositie in de galerie aan de Turfkaai 25-27 is open van 13.00 tot 17.00 uur. De galerie is verder op afspraak te bezoeken. Voor meer informa tie kunnen belangstellenden bel len met 0118-611415. MIDDELBURG - Het Zeeuws Archief en de Zeeuwse Biblio theek roepen alle Zeeuwen op voor 1 april hun jeugdfoto's in te sturen. Het moeten foto's zijn die een beeld geven van de jongerencultuur in Zeeland in de periode 1955-2005. Na een selectie worden de foto's ge toond in een reizende expositie door de provincie. Door Erik van Bostelen "Mensen moeten niet schromen foto's in te sturen. Al is het van iemand op zijn scooter. Zodra ze iets zeggen over de periode waarin ze zijn gemaakt, zijn de foto's goed", zegt Ingrid Leef- tink van het Zeeuws Archief. Het archief heeft zelf nauwelijks foto's waaruit de jongerencul tuur van de afgelopen vijftig jaar spreekt. Samen met de Zeeuwse Bibliotheek doet het archief daarom een beroep op privé-ver- zamclingcn. De reizende tentoonstelling zal in juli starten en is onderdeel van het project '50 jaar Jeugd- en Jongerencultuur in Zeeland'. Reden voor dit project is dat het nu zo'n vijftig jaar geleden is dat een echte jongerencultuur ontstond. Dat was de tijd van de opkomst van de de rock-'n-roll, de tijd waarin Bill Haley en zijn Cornets met 'Rock Around The Clock' Nederland veroverden. Leeftink: "Toen gingen jongeren zich afzonderen van de volwas sen wereld. Het waren niet lan ger een soort mini-volwasse nen." Met de tentoonstelling wil het archief aan de jongeren laten zien dat hun ouders ook jong zijn geweest. Leeftink: "Oude ren kunnen wel mopperen over de jeugd, maar zij behoorden vroeger ook tot een jongerencul tuur. De tentoonstelling kan een aanzet zijn voor een gesprek tus sen jongeren en ouderen. Een aanleiding voor kinderen om aan hun ouders te vragen: 'Hoe ging dat nou vroeger"?' Naast de reizende expositie ko men er ook twee vaste tentoon stellingen, in het Zeeuws Ar chief en in de Zeeuwse Biblio theek. De tentoongestelde foto's zullen worden gerangschikt in vijf thema's: Wonen, Vrije tijd. Mode, Onderwijs en Werk. Sa men met filmmateriaal, archief stukken, boeken en andere voor werpen moet zo een beeld wor den gevormd van de jongeren cultuur in de afgelopen halve eeuw. De foto's kunnen ook wor den gebruikt voor een boek over de Zeeuwse popcultuur van Jan Kuipers. Geïnteresseerden kunnen maxi maal drie foto's insturen. Ze kunnen die richten aan de sectie Educatie van het Zeeuws Ar chief of aan de afdeling Zeeuws Documentatiecentrum van de Zeeuwse Bibliotheek. De foto's worden ook weer retour gezon den. De inzendingen worden be oordeeld door een jury en de beste drie krijgen een prijs. l/v i v. 1/.C-1 iv.iv, lv^i nuuiioici mij; z.ui uui nou vi GOES - Klein begonnen in één van de twee hallen van de Goe- se Zeelandhallen op vijfdui zend vierkante nieter is de dertiende Modelbouvvshow uitgegroeid tot een groot eve nement waar op tienduizend vierkante meter alles te vinden is over de modelbouw. Zater dag 12 en zondag 13 februari is het weer zo ver. De modelbouwshow is een ont moetingsplaats voor meer dan 750 clubleden en particulieren die het publiek graag vertellen over hun tijdrovende hobby. Op de beurs zijn ook de laatste tech nische snufjes van de model bouw te zien. Aanvankelijk was de model bouwshow een Nederlandse aangelegenheid maar de beurs heeft inmiddels ook in het bui tenland een naam opgebouwd. Zo komen de laatste jaren ook deelnemers uit België en Duits land naar Goes om hun model len te showen. En hetzelfde geldt voor de bezoekers. Boor de organisatie is het een moei lijke klus want elk jaar moet die modelbouwclubs die hun kun nen willen tonen, afwijzen wegens plaatsgebrek. Niet alleen clubs en particulie ren laten hun bouwkunsten zien, er zijn ook vele stands waar alles op het gebied van modelbouw te koop is. Maar het resultaat van de noeste arbeid blijft op de mo delbouwshow het belangrijkst. Een greep uit het soort modellen dat te zien is: kartonbouw, mo dellen van landbouwmachines en kranen en autominiaturen, poppenhuizen, minikermis en circus, stoommachines, oorlogs miniaturen, science fiction-mo del Icn en raketbouw. Verder is er een groot bassin voor radiogra fisch bestuurbare boten en is er een terrein voor minitrucks en raceauto's. De Modelbouwshow in de Zee landhallen in Goes is op zater dag 12 en zondag 13 februari geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Toegang kost zeven euro, kinde ren tot twaalf jaar betalen de hal ve prijs. Voor meer informatie: 0113-221020. KAPELLE - Het gemeentear chief van Kapelle zoekt foto's uit de Tweede Wereldoorlog. In het gemeentehuis is in mei en juni een expositie die een beeld geeft van de bezetting en de bevrijding in Kapelle en om liggende dorpen. Het gemeentearchief zoekt foto 's uit de Tweede Wereldoorlog van het dagelijks leven toen. Dat kunnen familiekiekjes zijn met een beschadigd huis of kerk op de achtergrond, maar ook foto's van soldaten temidden van uit gelaten mensen. Wie dergelijke foto's heeft, kan bellen met de archivarissen Martin Zuidhof en Frank de Klerk: 0113-333173. VLISSINGEN - Eigenlijk is het maar een nare man. Ie mand met enge ideeën en een decadent persoon. Het zijn verschillende typetjes in één die cabaretier Richard Groe nendijk op zaterdag 12 febru ari neerzet in het Arsenadlthe- ater in Vlissingen. In zijn programma Ego laat hij het publiek genieten van een flitsende combinatie van caba ret, stand-up comedy, scherpe typeringen en hartverscheuren de nummers. Groenendijk is be kend van radio en tv. Hij is re gelmatig te horen in Spijker sm er Koppen en hij presenteerde samen met Mylène sAnjou het tv-programma Terrazzo. Ook was hij te zien in Ook dat nog. In 2002 en 2004 schitterde de ca baretier in de Kerstrevue van Karin Bloemen. Groenendijk blinkt uit in rake typeringen en houdt er van begin tot het einde Richard Groenendijk speelt Ego. (foto Patrick Bras) de vaart in. Prachtige liedjes wisselt hij af met bizarre perso nages. De voorstelling in het Ar senaaltheater in Vlissingen be gint om 20.15 uur. Kaarten kosten twaalf euro. De Wereldband waagt de sprong naar het theater, (foto: Serge Ligtenberg) VLISSINGEN - Interconti nentale verbroedering, deuren openen en de draak steken met tradities, dat wil De Wereldband bereiken. Op donderdag 10 februari staan de zes muzikanten op het po dium van het Arsenaaltheater in Vlissingen. Iedere voorstelling van De Wereldband is een spektakel. Swingende nummers, gekke scènes en een flink portie vak manschap zijn de ingrediënten. De band speelt muziek uit alle windstreken. Van jazz, tot tango en van zigeunermuziek tot Indi ase klanken. De Wereldband heeft al zes jaar succes op nationale en interna tionale podia. Met de voorstel ling Lekker Warm waagt de groep nu ook de sprong naar het theater. Artistiek adviseur en re gisseur van De Wereldband is Karei de Rooij, ook wel bekend als Mini van Mini en Maxi. De show belooft dan ook een boei end luister- en kijkspel te wor den. Lekker Warm is het best te omschrijven als een potpourri van culturen en stijlen, van mu ziek en theater en van humor en ontroering. De voorstelling in het Arsenaal theater begint om 20.15 uur. Kaarten kosten veertien euro. Goes, 't Beest, Bambie, 'Bainbic 9', theater, 20.30 uur. Middelburg, The Duke, Fac tor 3. 21.00 uur. Goes, De Mythe, Hello Dol ly!, musical, 20.00 uur. Goes, 't Beest, Amsterdam Klezmer Band en Cletus The Burners, 21.00 uur. Middelburg, Concertzaal, Ar- pa Aularco, kamermuziek voor fluit, cello en harp, 20.00 uur. Vlissingen, café De Hoppit, BluesBox, 21.00 uur. Kamperland, ZeelandnetStu- dio, Over The Edge, Taphar- heejl, Grandpa Nick Sessie band en Nuff Said, benefiet festival voor Azië, 20.00 uur. Nw.- en St. Joosland. De Weg wijzer, Patricia Beysens, 'Spötterdammerung', 20.30 uur. Vlissingen, Arsenaalthe ater, Disco Dance Party, 21.00 uur. Goes, De Mythe, Hello Dolly!, musical, 20.00 uur. Goes, 't Beest, Metal Mati nee, Ancient Rites, Lord Be lial, Burial Hatred, 15.30 uur. Ellewoutsdijk, 't Kerkje van Ellesdiek. ensemble Cel- tic4, 14.30 uur. Dishoek, ca fé Duinlust, The Cave, 15.00 uur. Middelburg, Stadsschouw burg, Compagnie Philippe Genty, spectaculair bewe gingstheater, 20.00 uur. Vlis singen, Arsenaaltheater, HZ- Cult, 'Gooi-Vang', 19.00 uur. Vlissingen, café Popeye, Co pycat, 22.30 uur. Goes, De mythe, Alex d'Electrique, -Penicilline', 20.00 uur. ELLEWOUTSDIJK - In 't Kerkje van Ellesdiek in Elle woutsdijk treedt zondag 6 fe bruari het ensemble Celtic4 op tijdens de meezingmiddag. Ccltic4 is een jeugdige groep die zich toelegt op Ierse muziek. De groep zingt en begeleidt zichzelf op viool en piano. Ccltic4 treedt deze middag twee keer op. De meezingmiddag wordt begeleidt door Lenie Stokman en Engel Reinhoudt. Voor elke bezoeker is er een mcezingbock beschik baar met zo'n dertig liederen samengesteld uit een breed re pertoire van spiritual tot smart lap.De meezingmiddag begint om 14.30 uur. Toegang kost 3,50 euro. KAPELLE - Drie jonge Ka- pelse kunstenaars van kunste naarscollectief Stichting G2A exposeren tot en met vrijdag 18 februari een deel van hun werk in de hal van het ge meentehuis in Kapelle. Ellen de Boer, Wout Kole en Anne de Jong hebben al eerder exposities buiten de provincie gehad. Het werk van Ellen de Boer bestaat vooral uit grovere doeken waar de manier waarop de verf is aangebracht een grote rol speelt. De voorstellingen zijn vaak ruïnes van uitver grootte landschappen in helder daglicht. Wout Kole toont een serie schilderwerken die zijn ge baseerd op zijn fascinatie voor water en vrouwenvormen. Anne de Jong schildert mysterieuze doeken met de bedoeling de rea liteit met haar eigen realiteit te laten combineren. Haar stijl is een combinatie van realisme en abstractie. De expositie in het gemeente huis van Kapelle is te zien op maandag en woensdag van 9.00 uur tot 16.00 uur, donderdag van 9.00 uur tot 18.00 uur en dinsdag en vrijdag van 9.00 uur tot 13.00 uur. HEINKENSZAND - Bij Binnenuit in Heinkenszand is van donderdag 3 februari tot dinsdag 15 februari plante- narrangementen van de leer lingen van het Groen College Goes te bezichtigen. De leerlingen van de mbo-oplei- ding bloemschikken hebben bij Binnenuit een interieur uitgeko zen. Bij deze meubels hebben zij een passend plantenarrange- ment gemaakt. De opdracht is onderdeel van een verplichte toets die de leerlingen van de opleiding bloemschikken eerste bloembinder moeten uitvoeren. Voor meer informatie: www.Binnenuit.nl.

de Faam | 2005 | | pagina 11