HET GAAN MAKEN SCHLECKER zegt bedankt! LEKKER LEZEN Boek: Het einde van Europa LEKKER ETEN Envelopjes met pruimenmoes WEBWETENSWAARDIGHEDEN Prijs! Franz Ferdinand's vorige popleven WIJ ZOEKEN MENSEN DIE SCHLECKER HOME SHOPPING www.SCHLECKER.com Nieuw in ons assortiment OJot>Track.nl Indrukwekkend Afwisselend zaterdag/vakantïekrachten Kraamverzorgende? ZORGBUREAU VAN DER BIJL Gillette M3 Power De beste plek voor het vinden van werk is nog altijd JobTrack.nl Woensdag 26 januari 2005 De Faam 23 Zoete herinneringen en mee zingen zijn de belangrijkste speerpunten tijdens Songfesti val in Concert. Theater met een glansrol voor Johnny Lo gan. Begeleidt door het orkest van de Koninklijke Lucht machtkapel. Wij beleefden de première in het Rotterdamse Luxor. door Willem Gunneman Songfestival in Concert speelt de komend weken in de Neder landse theaters. Hits uit het ver maarde liedjesfestival passeren de revue. Van de grootste song festivalhit aller lijden, het door ABBA bezongen 'Waterloo' tot de schitterende juweeltjes van Logan en 'Een beetje' van Teddy Scholten. Zangeres Justine Pelmelay: "Het songfestival heeft iets magisch. Al behoorde ik met het door Jan Kisjes geschreven 'Blijf zoals je bent' niet tot de winnaars, de herinneringen en de magie zijn gebleven. Op 3 februari neem ik zelfs opnieuw deel aan de voor ronden. Spannend." Ook Mariska van Kolck geniet met volle teugen. De musicalster en actrice is voor de gelegenheid met Arnold Vanderleijde, een vriend voor het leven, naar Rot terdam gereisd. "Vooral het op treden van Johnny Logan is in drukwekkend. Wat een stem. En de prachtige liedjes natuurlijk. Als 'What's another year' en 'Hold me now'. De songfestival ster zelf is ook blij in Nederland te zijn: "Het is heerlijk om mee te mogen werken en op te kun nen treden met een echte band. Wat dat betreft heeft het Song festival veel aan glans verloren. Songfestival in Concert, met een glansrol voor Johnny Logan, is de komende weken te zien in de Nederlandse theaters, (foto: Eva Posthuma) Het optreden met een liveband had cachet. De liedjes hadden klasse. Je voelde je tijdens de optredens sterker en was het onderdeel van een spetterende show. Uit kostenoverwegingen is het live orkest geschrapt. Onbe grijpelijk. Dan maar iets minder decor en spektakel. Het is en blijft in de eerste plaats een lied jes festival. Een festival dat de komende maanden op de Neder landse bühnes leeft. Er kan zelfs gestemd worden op de num mers." Logan lacht. "Ik sta twee de in de landelijke competitie, net onder ABBA. Johnny's colle ga's en dirigent Jos Pommer ge nieten van de samenwerking. "Een hele eer", vervolgt leading lady Laura Vlasblom. Ook zij nam in de tachtiger jaren met Frizzle Sizzle deel aan het roem ruchte festival. Samen met Tonny Neef, Brigitte Nijman en Stephen Stcphanou neemt ze afwisselend de presen tatie en hits van weleer voor haar rekening. Veelal in nieuwe ver rassende arrangementen. Song festival in Concert is vooral een feest der herkenning met in de finale de verkiezing van het beste liedje ooit door de publiek sjury. Een heerlijke voorstelling vol herinneringen. Meezingen mag. De komende weken te zien in de Nederlandse theaters. Diverse Nederlanders zullen afgelopen week een 'strikt vertrouwelijk' engelstalig mailtje hebben gehad van de Bank Giro Loterij, waarin wordt aangekondigd dat ze een prijs hebben gewonnen. Het bedrag is niet mis, het gaat namelijk om 850.000 euro. Volgens de mail hebben de ontvangers gewonnen in een internationale loterij, waarbij e-mail- adressen gekoppeld zijn aan lotnummers. Het enige dat de winnaars hoeven te doen is naam, adres en telefoonnummer doorgeven aan ene meneer Thomas Brown, samen met het lotnummer. Thomas Brown, voelt u al nattigheid? Wie in sprookjes gelooft en hoopt op een super jackpot in een loterij waaraan hij niet heeft meegedaan; helaas. De 'Bank Giro Loterij' mail is een bekend voorbeeld van een oplichters praktijk die regelmatig voorkomt. Er is zelfs een woord voor: Phishing. Het gaat hierbij om een vorm van oplichting waarbij de afzender be kende bedrijven imiteert en in hun naam mailtjes verstuurt. In die mail worden meestal grote geldbedragen aangeboden (dat kan variëren van het winnen van een loterij tot het helpen bij het verkrijgen van een er fenis), met als doel om persoonlijke gegevens los te peuteren bij de ge adresseerde. Phishing is dus eigenlijk fishing. Vissen, naar informatie wel te verstaan. De gezochte privé-informatie kan variëren van naam, adres, telefoonnummer en bankgegevens tot creditkaartnummers en wachtwoorden. Soms vragen de e-mails om een telefoonnummer te bellen, in andere gevallen verwijzen ze naar (vaak bedrieglijk goed) nagemaakte website van een bedrijf waar de informatie moet worden achtergelaten. Een andere variant die opduikt is een mail waarin ge zegd wordt dat een account (zoals dat van E-bay) vanwege veiligheids redenen is gelocked en opnieuw actief moet worden gemaakt via een website. Naast E-Bay en de Bank Giro Loterij zijn er nog tientallen be drijven slachtoffer van deze praktijken, waaronder vele Afrikaanse banken. Wie twijfelt aan een recent ontvangen mail doet er goed aan een kijkje te nemen op http://www.fraudwatchinternational.com/inter- netfraud/phishing.htm. Fraud Watch International houdt via dit adres een lijst bij van alle bekende mailtjes, de gebruikte bedrijfsnamen en contactpersonen. De organisatie roept via de site iedereen op om te nieuwe voorbeelden door te geven öp scams@fraudwatchinternatio- nal.com. Overigens maakt de échte Bank Giro Loterij alle twijfelaars er op haar website op attent, dat de (meestal Engelstalige) e-mails waarin de grote geldbedragen worden 'uitgeloofd' nep zijn. "De Bank- Giro Loterij verzendt deze berichten NIET en heeft hier niets mee te maken. Haar naam wordt voor deze frauduleuze praktijken misbruikt. De BankGiro Loterij raadt u dan ook aan niet op de e-mails te reage ren. Overigens worden prijzen die in de BankGiro Loterij te winnen zijn automatisch aan de winnaar overgemaakt.Wij zijn momenteel be zig te achterhalen wie verantwoordelijk is voor het verzenden van deze e-mailberichten", zo verklaart de Loterij. Het hele bericht is te vinden op http://www.bankgiroloterij.nl/web/show/id=46207/sc=bfdde4. De raad van de Bank Giro Loterij is het beste advies aan iedereen: niet reageren op dit soort mailtjes. Lekker laten vissen, die Phishers. Franz Ferdinand is hot in het Verenigd Koninkrijk. De Schotse band is in vijf categorieën genomineerd voor een Brit Award, de jaarprijzen van de Britse popmuziekindustrie die 9 februari uitge deeld worden. The Karelia ging aan Franz Ferdinand vooraf. Het debuutalbum van die band uit 1997 beleeft volgende maand zijn herverschijning. Door Jan van Middendorp FF's gangmaker Alcx Kapranos heeft een Griekse vader en Schotse moeder, wier achternaam Huntley hij gebruikte ten tijde van The Kare lia. Dat kwartet was geen lang leven beschoren, maar maakte desal niettemin een interessant album. Toen werd die cd wellicht onderschat, nu wisselen exemplaren voor 70 euro en meer op het internet van eige naar. Roadrunner Records zocht de opnamen op, renoveerde ze en voegde er een paar nummers en videoclip aan toe. 'Divorce at High Noon', ook nog eens voorzien van nieuw 'artwork', ligt over een maand in de winkel. Franz Ferdinand is er misschien niet zo gelukkig mee, want die heeft zelf een nieuwe cd in voorbereiding. Alex zijn nieuwe fans zullen er blij mee zijn. Belangrijke figuur in The Karelia naast Kapranos/Huntley was Allan Wylie, trompettist met een jazztic. Hij past wonderwel in de cabareteske, vaudevillesque vormgeving van The Karelia's repertoire. Alex schrijft de liedjes en zijn medemuzikan ten werken de composities verder uit. De videoclip van 'Love's a clich,die op de cd staat en ook op de muziekzenders te zien zal zijn, laat The Karelia zien aan het werk op het podium van een rokerige nachtclub. De Europese Unie breidt fors uit. Met de eeuwigheid als graadmeter voltrekt zich dat in razendsnel tempo. Het boek met de raadselachtige titel 'Het einde van Europa' besteedt uit gebreid aandacht aan verva gende grenzen. Aan de culturen en historie van de nieuwkomers vooral, waarvan wij Nederlanders betrekkelijk weinig af weten. Reden voor journaliste Irene van der Linde en fotografe Nicole Segcrs om op verkenning te gaan. In ge sprekken met allerlei mensen stellen ze de beleving van de Eu ropezen centraal, zo die er is. En thousiasme, berusting en verket tering vechten soms om voor rang. Verrijking of verarming? Literaire journalistiek, gekop peld aan een fotodocumentaire, levert een waardevolle combina tie op. Gelet op de expansiedrift van de Unie zullen over enige tijd ook de nieuwe oostgrenzen vervagen. Dan kunnen Van der Linde en Segers op herhaling. Voorlopig zullen ze even willen uitblazen van een grensverken nende tocht van ruim 5.000 kilo meter. Uitgeverij Lcmniscaat. Gebonden. 432 blz. ISBN 90 5637 582 2 Prijs 37,50 euro. Dit keer een recept uit Slowa kije, waar van de meeste prui men een smakelijke sterke drank wordt gestookt, maar van wat overblijft kun je envel opjes van deeg vullen. Bereiding: Maak een deeg van bloem, zout, eieren en water. Laat het een half uur rusten. Roer rum en kaneel door de pruimen moes. Rol het deeg tot twee mil limeter uit en steek er rondjes uit van zo'n 10 cm. Leg op elk rond je aan een kant een eetlepel moes, strijk de randen in met ei dooier, vouw de andere helft er over heen en druk het stevig aan. Breng drie liter water aan de kook, strooi er zout in en kook de envelopjes in acht minuten gaar op laag vuur. Uit laten lekken. De boter verhitten, het paneer meel er bruin en krokant in bak ken. Wentel daar de envelopjes doorheen, strooi de rest er over heen en bestuif het geheel met poedersuiker. Jij maakt het met Fixet omdat: Jij maakt het met Fixet omdat: Fixet Serooskerke Wilgenhoeweg 2 4353 EB Serooskerke t.n.v. Jacob Passenier ZORGBUREAU VAN DER BIJL Bent u een enthousiaste We zoeken mensen die als freelancer in de kraam zorg willen werken. U werkt als zelfstandige en u verzorgt de hele kraamperiode van de cliënt. Het team waarin u werkt is klein en flexibel. Wilt u meer informatie, dan kunt u ons, Carla of Marit, op de volgende manieren bereiken: Kokmeeuwstraat 5 4301 WP Zierikzee Telefoon: 0111 420868/420503 E-mail: info@zorgbureauvanderbijl.nl www.zorgbureauvanderbijl.nl Silan 049 Edet Soft Toiletpapier 16 rol Meer dan 16 miljoen tevreden klanten in Europa doen elke week bij ons hun inkopen. Wij willen u daarvoor bedanken. yoGUf Vogue Femme, Homme of Girl Douche en gratis deo Alleen bij SCHLECKER HOME SHOPPING Minimale bestelwaarde: 15.- GRATIS THUISBEZORGD .Nr.: 584659 'e Best. 5846 Accu Schroef machine 18 Volt of/ ons 0900-7777444 's-Gravenpolder, 's-Gravenstraat 47 Middelburg, Gortstraat 60-62 Oost-Souburg, Kanaalstraat 59 Songfestival herleeft dankzij Johnny Logan en Nederlandse megasterren Door Dick van der Veen Door Anneke Kaiser Ingrediënten: 300 gram bloem, twee eieren, 250 gram tot moes gepureerde pruimen, twee eetle pels rum. theelepel kaneel, een eierdooier, wat zout, 100 gram boter, 200 gram paneermeel, wat poedersuiker. Fixet is een dynamische doe-het-zelf zaak, waarbij kwa liteit service en goed advies centraal staan. „Je maakt het met Fixet" geldt niet alleen voor onze klanten die met elk klusprobleem bij ons terecht kunnen. Ook voor onze medewerk(st)ers geldt dat zij het maken met Fixet. Wij zoeken op korte termijn enthousiaste (leeftijd 16-18 jaar) - jij klantgericht en enthousiast bent; - jij zorgt voor logistieke afhandeling binnen ons bedrijf; - nauwkeurig kan werken met geavanceerde houtbewerking machines. - wij je een plaats in een gezellig team bieden; - wij je een goede beloning in het vooruitzicht stellen. Wilde Rozen, Soft Easy of Orchideeën per Itr: 1.66 SCHLECKER diverse soorten Handzame machine met electrische draairegeling. 7 voudige draaimoment regeling, links- en rechts-draaiend. Heeft extra accu-pack ..laadtijd ligt tussen de 3 en 5 uur. Accucapaciteit 1000 mAh, snelspanner (0,8-10 mm Bestel nu per telefoon: 20 ct min. Advertentie geldig vanaf 26.01.2005 t/m 08.02.2005 Prijswijzigingon voorbohoudon Kansen genoeg. Mis de jouwe niet.

de Faam | 2005 | | pagina 23