Provincie Zeeland Economie in cijfers Vitaal platteland Help dan 1,6 miljoen mensen die dat niet t hebben! 0 WÊÊÊÊÊÊtBÈÊÈÊÊÊmmi «asOfficiële Mededelingen Giro 555 Laat ze niet vallen Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 4/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Cultuurnota 2005-2008 De bedrijfsresultaten in de akkerbouw en de toekomst van de bedrijfstak blijven zorgelijk en dat maakt het zoeken naar alternatieven des te noodzakelijker. Gedeputeerde Staten Milieu Vergunning Auto Unie Zeeland B.V. Besluit accepteren melding van MSV De Uitlaat Ontwerp-vergunning Eastman Chemical Middelburg B.V. Provinciale Staten Nieuws uit de Staten Help slachtoffers aardbeving Azië! B COPD (chronische bronchitis en Mw longemfyseem) is de derde doods- V oorzaak in Nederland. En het aan- tal kinderen met astma neemt nog steeds toe. Leven met astma betekent voortdurend leven met de angst om geen lucht meer te krijgen. Mensen met COPD hebben zelfs continu ademnood. Om mensen met astma en COPD meer lucht te geven collecteren in mei ruim 50.000 mensen voor het Astma Fonds. Voor wetenschappelijk onderzoek, een betere kwaliteit van de zorg, voorlichting en individuele hulp. Lucht over? Meld u aan als collecte-orga nisator! Bel 0800 - 2545 777 of e-mail naar ikcollecteer@astmafonds.nl. Giro 55055 W Astma Fonds Lucht voor Het Leven Nationaal Epilepsie Fonds Woensdag 26 januari 2005 EnHBnSBnHsni De Faam ■nana 19 Abdij Nieuws In de vergadering van Provinciale Staten van 10 december is de concept Cultuurnota 2005-2008 "Cultuur Continu" behandeld. Naar aanleiding van ingediende amendementen zijn de subsidies voor de Stichting Kamermuziek Zeeland, Scratch Messiah Zee land en de Zeeuwse Accordeon vereniging "Concertina" gewij zigd. Ook is de paragraaf "Kunst en ethiek" uit de nota aangepast. De definitieve cultuurnota voor de jaren 2005-2008 is te bestellen of af te halen bij het informatie centrum van de provincie, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118-631400, e-mailadres info- centrum@zeeland.nl Het informatiecentrum is op werkdagen geopend van 9.30 uur tot 16.30 uur. In december 2004 is de folder "De Zeeuwse economie in cijfers" samengesteld, waarbij gegevens over 2003 als uitgangspunt die nen. In de folder staat onder andere informatie over oppervlakte en bevolking. Zeeland telt gemiddeld 212 inwoners per vierkante kilo meter, terwijl er gemiddeld in Nederland 481 inwoners per vier kante kilometer wonen. De bevol kingsopbouw naar leeftijd laat zien dat een groot deel van de Zeeuwse bevolking tussen de 40 en 65 jaar is. Behalve algemene werkgelegenheidscijfers zijn er uitsplitsingen gemaakt naar sec toren als landbouw en visserij, nij verheid, commerciële diensten en openbaar bestuur, onderwijs en zorg. Hieruit blijkt dat in Zeeland de meeste mensen in de com merciële dienstverlening werken. Uitkeringen en werkloosheidscij fers komen aan bod, maar ook bedrijventerreinen en de woning voorraad. Het aantal leerlingen in basisonderwijs, voortgezet onder wijs, middelbaar beroepsonder wijs en hoger beroepsonderwijs wordt eveneens vermeld. Afgesloten wordt met de ontwik kelingen over 2003-2004 in per centages. Om een indruk te krijgen hoe de Zeeuwse cijfers zich verhouden tot de algemene Nederlandse cij fers, worden eerst de Nederland se cijfers genoemd. Daarna wor den de cijfers uitgesplitst naar de vier regio's Noord-Zeeland, Wal cheren, de Bevelanden en Zeeuwsch-Vlaanderen. Tenslotte worden de cijfers voor alle der tien Zeeuwse gemeenten ge noemd. Bestellen De Zeeuwse economie in cijfers is te bestellen en te downloaden via de website www.zeeland.nl/ loket/publicaties/folders. Bestellen kan ook telefonisch of schriftelijk bij het provinciaal infor matiecentrum, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middel burg, telefoon 0118-631400, e-mailadres infocentrum@zee- land.nl Wie wil weten wie de zes gedepu teerden van Zeeland zijn kan dat opzoeken op het internet, www.zeeland.nl. Als op de home page "Gedeputeerde Staten" aan geklikt wordt, kan daarna in de linkerkolom geklikt worden op "samenstelling". Behalve informa tie over de leden van Gedepu teerde Staten (GS) en hun porte feuilles, is ook te zien wie de Commissaris van de Koningin is en wat zijn taken zijn, buiten het voorzitterschap van GS. De infor matie kan ook worden opge vraagd bij het provinciaal informa tiecentrum in Middelburg, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 0118- 631400. In april 2000 is door Provinciale Staten het uitvoeringsprogramma Vitaal Platteland vastgesteld. De financiële middelen voor inge diende projecten komen uit fond sen van het Rijk, de provincie en diverse Europese regelingen. Jaarverslagen In het uitvoeringsprogramma is aangekondigd dat regelmatig ver slag gedaan zal worden over de voortgang. Kort na elkaar zijn de jaarverslagen van 2002 en 2003 uitgebracht. De rapportage over 2002 heeft betrekking op de pro jecten die van oktober 2001 - oktober 2002 zijn gehonoreerd en de rapportage over 2003 op projecten die van oktober 2002 tot oktober 2003 zijn gehono reerd. De vier prioriteiten waaraan de projecten moesten voldoen zijn: - Verhogen van de kwaliteit van water, milieu en landschap op het platteland; - Bevorderen duurzame land bouw; - Bevorderen diversificatie econo mische dragers; - Bevorderen leefbaarheid op het platteland Hoe de beschikbare financiële middelen verdeeld zijn is te lezen in het financieel overzicht. In de bijlagen staat per prioriteit aangegeven wat de maatregelen en beoogde doelen zijn en er is een lijst met gehonoreerde pro jecten opgenomen. Bovendien wordt een korte beschrijving van deze projecten gegeven. Bestellen Beide jaarverslagen kunnen, samen of apart, worden aange vraagd bij het informatiecentrum van de provincie, Nieuwe Burg 42, Postbus 6001,4330 LA Middelburg, telefoon 0118- 631400. E-mailadres infocen- trum@zeeland.nl Hier kan ook de brochure Vitaal Platteland Zeeland aangevraagd worden, waarin ondermeer beschreven staat hoe tot 2006 nog subsidie kan worden aange vraagd. De brochure kan ook worden ingezien en gedownload via www.zeeland.nl/loket/publica- ties/folders/vitaal platteland Een aanvraagformulier voor sub sidies kan aangevraagd worden via vitaalplatteland@zeeland.nl Voor telefonische informatie kunt u terecht op de telefoonnummers 0118-631443 of 0118-631531. Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aan Auto Unie Zee land B.V. een vergunning Wet milieubeheer met voorschriften ter bescherming van het milieu verleend voor het veranderen van de inrichting aan de A. Plesman- weg 12 te Goes. De vergunning ligt van 28 januari 2005 tot en met 10 maart 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en in het stadhuis van de ge meente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning, de adviseurs die advies uitgebracht hebben over de ontwerp-vergunning (degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die zijn aangebracht ten opzichte van de ontwerp-ver gunning) en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kunnen tot en met 11 maart 2005 tegen de vergunning beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's Gravenhage. De vergunning wordt op 12 maart 2005 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voor zitter van de Afdeling bestuurs- rechtspraak van de Raad van State (en/of de benodigde bouw vergunning nog niet is verleend). Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot mevr. A. de Pijper (tel. 0118-631958). Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de mel ding Wet milieubeheer van MSV De Uitlaat voor de inrichting te Vlissingen-Oost. De melding heeft betrekking op het veranderen van het circuit, te weten een reductie in oppervlakte en aanpassing van het circuit. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 4 maart 2005 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 08:00-17:00 uur en desgevraagd buiten kan tooruren en in het stadhuis van de gemeente Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlis singen, op werkdagen van 09:00- 16:00 uur en op donderdag van 09:00-19:00 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 4 maart 2005 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voor zitter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen om een revisievergunning Wet milieubeheer van Eastman Chemical Middelburg B.V. voor de fabrieken HCR-1 en HCR-2. Binnen deze bestaande fabrieken worden synthetische kunstharsen geproduceerd. De eindproducten zijn halffabrikaten welke elders weer worden verwerkt in produc ten zoals lijmen, verven en kauwgom. De.Daarnaast heeft de aanvraag betrekking op de BF3- gasdoseerunit, die organisato risch onder dezelfde groep valt. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 27 januari 2005 tot en met 23 februari 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en desgevraagd buiten kan tooruren en bij de gemeente Middelburg, dienst ruimte, afd. vergunningen en handha ving, Kanaalweg 3, op werkda gen van 8-12 en 13-16.30 uur en (na telefonische afspraak 0118- 675287) op donderdagavond. Daarna, tot het einde van de beroepstermijn, liggen de stuk ken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 24 februari 2005 schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp- vergunning indienen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middel burg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 16 februari 2005 kan Dieren. Beestachtig behandeld. Verwaarloosd. Mishandeld. Zeeland Tijdens de maandelijkse vergade ring van Provinciale Staten van 14 januari jl. is onder andere gesproken over: Interpellatie van het lid Van der Giessen D66 inzake de overname Flushing Marine Terminal door Schelde Maas De Statenfractie van D66 is van mening dat het college van Gedeputeerde Staten zich tijdens de statenvergadering in een openbaar debat met Provinciale Staten politiek moet verantwoor den over de gang van zaken rond de Exploitatiemaatschappij Schelde Maas. De informatieverstrekking betreft: - waarom er sprake is van erf pacht aan en niet van verkoop door Verbrugge terminals; - waarom er geen surseance van betaling c.q. faillissement afge wacht is in plaats van deze red dingsoperatie; Motie met betrekking tot het bestuursmodel Zeeland Seaports, ingediend door het lid Van der Giessen (D66) Gedeputeerde Staten worden ver zocht om het samenwerkingsver band ZSP aan een nauwkeurige analyse te onderwerpen; De motie wordt aanvaard. Tegen stemden de leden van de SGP. Statenvoorstel Hulp aan door zeebeving getroffen landen in Azië Unaniem wordt ingestemd met het voorstel een bedrag van 400.00 euro te onttrekken aan de post Algemene Reserve ten behoeve van hulpverlening aan de door de zeebeving getroffen lan den in Azië. Statenvoorstel Verbeteringen aanlandingsvoorzieningen fast ferry Vlissingen-Breskens Het verbeteringsvoorstel betreft aanlandingsvoorzieningen van de fast ferry. Ingestemd wordt met- het voorstel. De kosten voor deze verbeteringen worden geraamd op 960.000 en kun nen worden gedekt door de reserve WOV. De uitvoering van de verbeteringen zal plaatsvinden in de periode mei-juni 2005. Initiatiefvoorstel inzake Zeeuws initiatief Educatief Netwerk De leden Ganzeman en Koppejan- Elsen van de CDA fractie beogen met het project ZIEN de totstand koming van breedbandverbindin gen voor het beroeps, voortgezet en primair onderwijs in Zeeland en de bundeling van initiatieven voor onderwijskundige vernieu wing die deze verbindingen mogelijk maken. De Staten stemmen unaniem in met de doelstellingen van het Zeeuws Initiatief Educatief Netwerk. Motie met betrekking tot het fiets/voetveer Perkpolder/Hansweert, inge diend door de leden Luijben en Bouterse van de SP. Gedeputeerde Staten worden verzocht in overleg te treden met de zich aanbiedende exploitant om binnen de geraamde exploita tiebijdrage van 55.000 een fiets/voetveer mogelijk te maken. Gedeputeerde Staten zijn bereid om de mogelijkheden voor een recreatief fiets/voetveer te onder zoeken. De motie wordt verworpen. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de web site: www.zeeland.nl onder provinciale staten. essesBBSsa Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (0118- 631749). Bij de gedachtenwisse ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge be denkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P.M. Witkam, (tel. 0118-631749). C0RDAID, NEDERLANDSE RODE SHO Den Haag 'Helpt u mee met onze jaarlijkse collecte? Dit jaar van 6 tot en met 11 juni. Dan gaan we weer alles op alles zetten om zoveel mogelijk geld op te halen voor 120.000 mensen met epilepsie. Wiltu helpen? Een paar uurtjes maar. Ik weet zeker dat al die mensen met epilepsie u heel dankbaar zullen zijn. Net als ik. Alvast bedankt!'Bel: 030-63 440 63 De Macht van het Kleine Postbus 270 - 3990 GB Houten - Giro 222111 - www.epilepsie.nl

de Faam | 2005 | | pagina 19