Fotocursus Giro 555 Cursus Praktische Psychologie voor vrouwen Zebra College Doen wat je leuk vindt. En daar je werk van maken. mr t -• KV* ZEEUWSE SENIOREN ACADEMIE HOVO - HOGER ONDERWI JS VOOR OUDEREN Proefkonijnen met een goed verhaal... Basiscursus Focussen: hout- en meubilerings college W Het programma voorjaar 2005 biedt de volgende cursussen: SHO Den Haag MONPO START woensdag 16 februari 2005 Kindercursus FRANS voor groep 6, 7 en 8 220 inclusief boeken 16 weken Woensdagmiddag 13.30-14.30 uur vakanties vrij Geeft meer inzicht in denken en handelen van mensen r GEZOCHT: v Liever iets leukers. Open dagen Meer weten? Amsterdam Rotterdam bloemen- en tuincentrumbranche, dierverzorgingpaardenhouderij, groene ruimte, Veehouderij, plantenteelt (akkerbouw, fruitteelt, loonwerk, glastuinbouw Woensdag 19 januari 2005 De Faam 19 De Stichting Zeeuwse Senioren Academie stelt zich ten doel het ontwikkelen, organiseren en geven van onderwijs op academisch niveau in diverse wetenschapsgebieden voor mensen van vijftig jaar en ouder. Voor het volgen van deze cursussen is geen speciale vooropleiding vereist. - Filosofie/Psychologie: dynamiek en tragiek van bewijstzijn - Muziek: Johannes Passie, Johann Sebastian Bach - Inleiding Westerse Filosofie: Renaissance en Verlichting, 19e- en 20e-eeuwse filosofie, zelf filosoferen - De Griekse Tragedie in de oudheid en het heden - De zwarte Nieuwe Wereld - (herhaling voorjaarscursus 2004) - Moderne Nederlandse Letterkunde: thema „Verloren paradijs" - Alles Surrealisme, alles Dali - DNA-mutaties, een ambivalent fenomeen - Introductiecursus computergebruik - Surfen op Internet - Computercursus Excel - Computercursus Powerpoint en Fotobewerking Cursusplaats: Plogeschool Zeeland, Edison 4, Vlissingen Voor nadere informatie: Mevr. G.Ph. Nauta, tel. 0118 -41 04 22, werkdagen 12.00-14.00 uur E-mail: philippa@zeelandnet.nl N00D/C0RDAID, NEDERLANDSE De hulporganisaties doen wat ze kunnen. Helpt u mee? Geef nu! www.giro555.nl Op zaterdag 19 maart 2005 starter een fotocursus in Goes. De cursus omvat 10 zaterdagochtenden waarbij er bij goed weer ook veel buiten gefotografeerd gaat worden. De cursus is uitermate geschikt voor eenieder die zijn fotografie technisch, maar ook inhoudelijk wil verbeteren. Voor uitgebreide informatie kunt u contact opnemen met: Ludwig van Hooren Vakfotoarafie tel. 0164-249 678 of 06-21 856 964 Industrie-, architectuur-, reclame- en huwelijksfotografie e-mail: info@ludwigvanhooren.nl internet: http://www.ludwigvanhooren.nl 'We zoeken collectanten!' 'Helpt u mee m«t onze jaarlijkse collecte? Oil jaar van 6 tot en met 11 juni. Oan gaan we neer alles op alles zetten om zoveel mogelijk geld op te halen voor 120.000 pen? Cen paar uurtjes maar. Ik weet zeker dat al die mensen met epilepsie u heel dankbaar zullen zijn. Net als Ik. Alvast bedankt!' Bek 030 - 63 640 63 Laat ze niet vallen gfït Nationaal Epilepsie Fonds i C lUckt Kt C«-, Op de foto: Saar Terra en Rick Hutjens, leerlingen bij de opleiding Welzijn van het ROC Zeeland te Goes. (advertentie) Toen Saar Terra en Rick Hutjens in 2003 hun eerste stappen zetten bij het ROC Zeeland, kenden ze elkaar nog niet. Dat is nu wel anders. Intussen hebben Saar en Rick geleerd wat 'samen sterk' bete kent. Voor het eerst ging een aantal deel nemers van de oplei dingen welzijn aan de slag met het opstellen van hun persoonlijk ontwikkelingsplan (POP). Een nieuwe aanpak met vragen als: 'wie ben ik?', 'wat kan ik?', 'wat wil ik worden?' en 'wat is de juiste weg daar naartoe?' Vanaf het begin met je neus gedrukt worden op harde feiten, maar ook op geweldige mogelijkheden. Dat vergt nogal wat van een welzijnswerker in wording. Het POP is een actiegericht plan dat het leren en de persoonlijke ontwikkeling van de deelnemer in beeld brengt en richting geeft. Het maakt deel uit van het Portfolio. Dit is een verzameling van werk- en leerervaringen waarin de deelnemer laat zien wat hij heeft geleerd. In het Portfolio staan de inhoud en het proces van de eigen leerweg centraal en wat de betekenis daarvan is voor de professionele groei. Ongemerkt zijn Saar en Rick twee ambassadeurs geworden van het Portfolio-project binnen het ROC Zeeland. Ze doen dat met een grote dosis enthousiasme en veel deskundigheid. Er gaat geen studiedag bij het ROC Zeeland over dit onderwerp voorbij, of zij worden wel uitgeno digd hieraan een bijdrage te leveren. Toekomstige portfoliobegeleiders hangen aan hun lippen en krijgen van hen antwoord op hun vragen. Maar ze maken hun verhaal ook niet mooier dan het is. Hun reacties na een paar rondes: "Spannend, moeilijke vragen, confronterend", maar ook: "Gaaf, wat leuk om dat samen te doen, wat leer ik hier veel van!" Het POP, de motor van het bijbehorende Portfolio, zet deelnemers in beweging. Het zet ze aan om na te denken over hun persoonlijke ontwik keling. Met POP-pen kun je niet meer stoppen, want vaak en kritisch naar jezelf en elkaar kijken levert steeds nieuwe leerdoelen op om aan te werken. Werken binnen de welzijnssector is bijna altijd samenwerken. Samen weet je meer en samen kun je meer. Vooral als het gaat om kritisch kijken naar elkaar. Een bijzonder tweetal? Als je het hun vraagt niet. Ze houden gewoon van het leven, van mensen en het beroep waarvoor ze leren. Saar is bewust bezig met haar toekomst als Sociaal Pedagogisch Werker en werkt ook in haar vrije tijd volop aan het ontwikkelen van de vereiste competenties. Rick bereidt zich voor op een beroep in het onderwijs. Eerst als assistent, maar als het even kan daarna als docent geschiedenis. Gewoon twee zelfbewuste jongelui op weg naar de toekomst. Vlissingen, igww.inondo-lael.nl Nederlands voor buitenlanden tel 01 IS- 47 27 98 nymdojgzeelandnet nl Op woensdagavond 16 februari start drs. Maja Jeffkins in Middelburg een cursus praktische psychologie voor vrouwen. Deze cursus biedt inzicht in het denken en handelen van mensen. Waarom reageren mensen zoals ze doen tijdens een gesprek of als ze kwaad zijn? Wat zijn hun beweegredenen en motieven? Waardoor ontstaan ruzies en conflicten en wat kun je er aan doen? Welke technieken gebruiken mensen om hun zin te krijgen en om anderen te manipuleren? In deze cursus krijg je antwoorden op deze vragen en vele ande re. Onderwerpen: Een kleine greep uit de onderwerpen. Uitgangspunten van de hedendaagse psy chologie, wat motiveert mensen en waar om, gedragsleer, hoe werkt het onderbe wuste, welke emoties zijn er en hoe kun je daar het beste mee omgaan, positieve en negatieve faalangst en wat er aan te doen is, zelfvertrouwen, communicatie op de werkvloer en in relaties en het verschil in communicatie tussen mannen vrouwen, met handige tips om ^gesprekken soepeler te laten verlopen. Maja Jeffkins: "Het is een blije cursus waarin je veel inzicht krijgt in het denken en handelen van mensen". De cursus bestaat uit 10 bijeenkomsten en kost 250,- incl. materiaal. Data: woensdagavond 16/2, 9/3, 23/3, 30/3, 6/4,20/4, 18/5,1/6,15/6, 29/6. Tijden: 20.00 tot 22.00 uur. Locatie: Arneville Hotel, Buitenruststr. 22 in Middelburg. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met Maja Jeffkins 010 - 2344554 of: www.praktischepsychologie.nl helpt je erachter te komen watje werkelijk voelt en wilt. helpt je te luisteren naar dat wat van binnen "geweten" wordt. is een geweldig hulpmiddel bij het nemen van beslissingen. Vanaf 10 februari, 6 donderdagavonden in Grijpskerke. Informatie: René Veugelers, 0113-551930 of reneveugelers@zeelandnet.nl Twee goeie oren om Jannie (77, Alzheimer) te horen vertellen over vroeger. www.handjehelpen.nl Praktijkgerichte CREBO Opleidingen schoonheidsspecialist make-up artist visagie pedicure/voetverzorging nailstylist BOL, voltijd- en deeltijdopleidingen dag- en avondopleidingen maximaal 14 deelnemers per groep studiefinanciering OV-jaarkaart kinderbijslag en belastingaftrek Corneliusflat 3, 4703 BV Roosendaal (West) Hoek Hulsdonksestraat Wouwseweg Bel 0165 - 56 08 01 voor een GRATIS studiegids Web-site: www.zebracollege.nl Open dagen: zo 23-01 en za 29-01 van 11.00 tot 15.00 uur www. hand j ehelpennl Je staat voor je beroepskeuze. Opleidingsmogelijkheden te over. Een kantoorbaan? Achter het fornuis? Achter een kassa? meubelmaken timmeren houthandel V meubelontwerpen meubelrestauratie botenbouw t meubelstofferen binnenhuisadvisering interieurstyling pianotechniek Amsterdam 3 februari Rotterdam 27 januari 13.00 - 17.00 en 18.00 - 21.00 uur Bel: 020-6802828 of 010-2855555 voor een brochure of bezoek onze website: www.hmcollege.nl E-mail: info@hmcollege.nl HMC, Arlandaweg 173, 1043 HR Amsterdam HMC, Erasmuspad 10, 3052 KP Rotterdam V -#!

de Faam | 2005 | | pagina 43