Abonnement op parkeergarages Koninklijke onderscheiding Herinrichting Kaaienroute Gemeenteraad op Cool FM Dokbrug feestelijk heropend Niet parkeren op Walplein Boom van het jaar in Veersepoort Bewonersavond Nieuw Middelburg Gladheidbestrijding in Middelburg Nieuwe aannemer A-theater Direct in contact met raadsleden op www.middelburg.nl Wijkaanpak samen aanpakken Chatten met b&w Afvalkalender Woensdag 19 januari 2005 De Faam 11 v v v. - -- §8 v a YY~,;.-r Y'CY•- Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Wanner de Rijksweg N57 in gebruik genomen is zal de Kaaienroute in Middelburg veel minder belast worden. Fijn voor omwonenden en voor het langzame verkeer. Vorige week zijn op een informa tiebijeenkomst de eerste plan nen gepresenteerd over hoe de Kaaienroute er dan zou kunnen uit zien. Nu volgt de eerste inspraakron de van omwonenden. Uitgangs punten zijn verbetering van ruimte voor fietsers en voetgan gers. Het aantal parkeerplaatsen blijft hetzelfde. Voor meer infor matie belt u met Jo Hoogstrate van de gemeente op telefoon 675 214. De plannen voor de omgeving van de doorgaande weg langs de Londensche Kaai, Bierkaai en Rouaanse Kaai zijn in de maak. (Foto: gemeente Middelburg Mieke Wijnen) In de week van 24 tot en met 28 januari is het niet mogelijk de auto op het Walplein te parkeren. Er vinden werk zaamheden plaats aan de rio lering. Parkeer uw auto bij voorkeur in een van de par keergarages, zoals die aan de Kousteensedijk en de Kanaalweg. Het riool in de Nieuwe Wal is slecht en daarom worden deze week de rioleringsbuizen tussen de Koorkerkstraat en de Stroopoortgang (25/1) en de Stroopoortgang en de Nieuwe Burg (26/1) gerepareerd. Daarvoor wordt een kunststof kous in het riool aangebracht. Deze moet uitharden en daarom zijn de huishoudens in de omge ving verzocht die dag zo weinig mogelijk gebruik te maken van onder meer de douche en de wasmachine. De huisafvoer is die dag afgesloten. Bij de repa ratie wordt ook gebruik gemaakt van een soort lijm. Die lijm is niet gevaarlijk voor de gezondheid. Omwonenden hebben een brief van de gemeente ontvangen. Als er nog vragen zijn, kunt u bellen met de heer Joost Gabriëlse op 675 333. Hij bege leidt de werken namens de gemeente. Tijdens een informatievond, die vorige week donderdag plaats vond, maakten de aanwezigen kennis met bouwbedrijf Sprangers. Dit bedrijf zal het A- theater en de parkeergarage bouwen. Voordat de presentatie van het bouwbedrijf begon, gaf wethouder Van 't Westeinde eerst de laatste stand van zaken met betrekking tot de bouwput. Het werk aan de bouwput heeft veel langer geduurd dan gepland, dat is lastig voor de omgeving maar ook voor alle andere betrok kenen. De oplevering zou juist voor Kerst plaatsvinden, maar vanwege de daling van het grond water in de buurt, is om veilig heidsredenen gekozen om de bouwput weer vol water te zetten. Het nieuwe werkplan voor het leegpompen van de bouwput en de te volgen werkwijze wordt nu beoordeeld door deskundigen. Er zal aan de voorwaarde moeten worden voldaan dat het grondwa ter op een voldoende veilig niveau blijft. Het ziet er naar uit dat er snel leeggepompt gaat worden en eventuele lekken worden dan direct gerepareerd. Het pompen gaat in de nacht en het weekend door, maar alleen in geval van calamiteiten wordt er dan ook gewerkt. Daarna was het woord aan Kees Franse, directeur van bouwbedrijf Sprangers. Hij vertelt over zijn bedrijf en over de gerealiseerde projecten. Hij geeft aan dat kwa liteit wordt geleverd volgens een strakke planning en dat op tijd zal worden opgeleverd. Op verzoek van een aanwezige kort hij de pre sentatie in en draagt hij het woord over aan projectleider Rien Bot. Hij gaat in op de constructie van de parkeergarage en het A-thea- ter. Er wordt begonnen met de constructie en de vloeren van de garage. Hij legt uit hoe deze vloe ren worden gemaakt. Daar bovenop komt de bovenbouw van onder andere staal voor het theater. Daarna wordt de buiten- schil afgewerkt met steen. Tot slot is het woord aan Ad Verwijmeren. Hij is straks de uitvoerder ter plaatse en het eerste aanspreek punt voor de omwonenden. Hij gaat in op een aantal praktische punten, zoals nieuwsbrieven die regelmatig zullen verschijnen en zeker ook bij speciale gebeurte nissen zoals bij afwijking van de werktijden. De presentatie van bouwbedrijf Spranger staat binnenkort op www.middelburg.nl (onder pro jecten en plannen). Evenals het verslag van de informatiebijeen komst. Op donderdag 20 januari wordt om 11.30 uur een eik van 37 jaar geplant in de Zwanenhof in de Veersepoort door wethou der Albert de Vries. Het plein krijgt zo in een keer een groen aangezicht. De boom is onge veer 12 tot 14 meter hoog en heeft en stamomtrek van meer dan 1 meter. De Latijnse naam van de boom is Quercus Palustris, de populaire naam 'moeraseik'. Deze bijzon dere eik is uitgeroepen tot de boom van het jaar 2005. Kenmerkend voor de boom zijn de vele korte twijgen die verdeeld zijn over de stam en de zware takken. Het gladde blad van de boom is heldergroen en verkleurt donkerrood in de herfst. De boom is gekweekt in Sint Oedenrode en weegt tussen de 5 a 6 ton. De boom wordt vandaar met een speciale trailer naar Middelburg vervoert. Op de kwekerij is de boom al 6 a 7 keer verplant en inmiddels heeft de boom een kluitdiameter van 3 meter. Voor de boom is een plantgat gemaakt met een diameter van 7 meter met daarin speciale bomengrond. Dit jaar worden nog veel meer bomen geplant. Onder meer in de Veersepoort, de Mortiere en de Magistraatwijk, aan de Torenweg (Boomfeestdag 16 maart 2005, aanplant 70 essen) en aan de Schroeweg (aanplant 55 platanen en 14 populieren). De gemeente werkt met een dynamisch bom- enbeleid. Voor meer informatie over alle nieuwe groenprojecten kunt u contact opnemen met Dick Sakko, telefoon 67 53 13. expositie Als u toch een keer een kijkje gaat nemen bij de nieuwe geplante eik, bezoekt u dan ook de speci aal ingerichte woning aan de Zwanenhof 15. Fotograaf Ruden Riemens exposeert daar onder de titel Zeeland op zijn mooist met circa 40 foto's. Maandag 24 januari komt de gemeenteraad bij elkaar om over belangrijke Middelburgse zaken te praten. De agenda staat hieronder afgedrukt en meer informatie vindt u op www.middelburg.nl onder de knop Bestuur en Organisatie en in de informatiewinkel van ons kantoor. Streekzender Cool FM is iedere raadverga dering aanwezig om verslag te doen. In het programma 'Politiek Lokaal' op Cool FM kunt u luiste ren naar reacties van bestuur ders en bezoekers. De uitzen ding over de volgende raadsver gadering staat gepland voor vrij dag 28 januari van 19.00 tot 21.00 uur. De herhaling is op maandag 31 januari van 20.00 tot 22.00 uur. Agenda U kunt de vergadering natuurlijk ook live bijwonen. Kom dan 24 januari naar het stadskantoor. De vergadering begint om half acht en de ingang van de raadzaal is aan de Arnemuidse kant van het stadskantoor. U bent van harte welkom. Aan de orde komen de volgende onderwerpen: 1Opening en vaststelling agen da 2. Vaststelling notulen van de vergadering van de raad van de gemeente Middelburg, gehou den op 18 oktober 2004 3. Vaststelling notulen van de vergadering van de raad van de gemeente Middelburg, gehou den op 8 november 2004 (wordt nagezonden) 4. Mededelingen en ingekomen stukken 5. Verkoop Vlissingsestraat 21 aan Woongoed Middelburg 6. Het nemen van een voorberei- dingsbesluit voor het perceel Arduin aan de Koudekerkseweg 7. Subsidie Stichting 't Meandertje (opnieuw in stem ming) 8. Voorbereidingskrediet jonge- renvoorziening Nighttrain 2005 9. Kredietverlening herinrichting Kruitmolen 10. Tijdsafhankelijke kosten en baten A-theater met parkeerga rage 11Gemeentelijk Lokaal Jaarplan Onderwijsbeleid 2004-2005 12. Verordening tot wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening Middelburg 1997 (15e wijziging) 13. Vaststellen jaarrekening 2003 Stichting Stadstoezicht Vlissing- en-Middelburg Wilt u in discussie met raads leden, maar weet u niet hoe? Vanaf nu is het mogelijk om via www.middelburg.nl direct te reageren op de berichten van politieke partijen die zij op hun weblog hebben gepu bliceerd. Een weblog is een soort dag boek op het internet. Al ruim een half jaar kunnen Middelburgse raadsleden gebruik van maken van een weblog op middelburg.nl. Raadsleden geven aan waar zij mee bezig zijn, hoe zij over bepaalde gemeentezaken den ken en vermelden er spreeku ren, wijkbezoeken enzovoorts. Nieuw is de mogelijkheid dat inwoners direct kunnen reage ren op de politici. De reacties zijn ook direct zichtbaar op de internetsite. Met de weblog, maar ook de wekelijkse chatsessie met bur gemeester en wethouders, wil de gemeente het contact tus sen inwoners en raadsleden en bestuurders vereenvoudigen en discussie bevorderen. Behalve op het internet houdt de gemeente ook wijktafels, infor matiebijeenkomsten, een weke lijks mondeling spreekuur en uiteraard zijn de raads- en com missievergaderingen openbaar. dualisme Door invoering van het dua lisme heeft de gemeenteraad een prominentere rol gekregen binnen het gemeentebestuur. Zij moet de ogen en oren van de burgers zijn en de kaders stellen voor het dagelijkse bestuur. Dit moet ook op de gemeentelijke website naar voren komen. Met behulp van de weblogs kunnen burgers meer inzicht krijgen in de bezig heden en speerpunten van de fracties. Hierdoor wordt de politiek transparanter. Ook kan de weblog bijdragen aan het beter zichtbaar worden van de ver schillende opvattingen van de fracties. Aan de andere kant kunnen burgers ook makkelijker contact zoeken met de raadsle den en direct reageren op geplaatste berichten. Er is meer interactiviteit mogelijk. uniek Nog maar weinig gemeenten beschikken over een weblog voor raadsleden. In de provin cie Zeeland is de gemeente Middelburg in ieder geval de enige. De weblogs zijn te vin den via de link op de homepa ge (onder bestuurlijke info). Wijkwethouder Hannie Kool- Blokland en wethouder wijk aanpak Albert de Vries nodi gen de bewoners van de wijk Nieuw Middelburg uit voor een bewonersavond. Deze avond vindt woensdagavond 19 januari plaats in de recreatie ruimte van het AZZ, locatie Veersesingel en begint om 20.00 uur. De zaal is eerder open, de koffie staat dan al klaar. De wethouders zullen een over zicht presenteren van de plan nen die op de rol staan voor 2005. Het zal een interessante avond worden waarin veel ver schillende onderwerpen aan de orde zullen komen. Bijvoorbeeld: ondergrondse vuilopslag, sluiten drugspanden, inzet opbouwwerk, bouw van de woonservicezone. De plannen zijn door de gemeente, bewo ners en door Woongoed Middelburg voorgesteld. In de nieuwe wijkgerichte werk wijze van de gemeente krijgen ook bewoners een taak in de uit voering van deze plannen. Over de bijdrage die bewoners kun nen leveren aan een leefbaar Nieuw Middelburg wordt ook ingegaan. Alle plannen worden overzichtelijk vastgelegd in een krant die in de week na de pre sentatie huis aan huis bezorgd zal worden in de wijk. Ook zal de pas opgerichte wijk- beheergroep Nieuw Middelburg zich aan de bewoners voorstel len en toelichten wat de wijkbe- heergroep doet en wat zij aan plannen hebben. Wij hopen op een hoge opkomst. U bent van harte wel kom. De komende tijd kunnen winterse weeromstandigheden voor gladheid zorgen. Is dat het geval dan heeft gemeente Middelburg een plan gereed om snel en effectief te begin nen met gladheidbestrijding. Daarbij worden eerst de hoofd routes onder handen genomen, zoals die in het schema staan. In de wegenwet is vastgelegd dat de gemeente er voor moet zorgen dat de wegen in de gemeente in goede en veilige staat verkeren. Hier hoort ook het bestrijden van gladheid bij. Belangrijk is dat het gaat om een inspanningsver plichting en niet om een resultaat verplichting. De laatste jaren zijn in Middelburg diverse verkeerssi tuaties veranderd en er zijn ook nieuwe fietspaden en wegen aan gelegd. Daarom zijn de strooirou- tes iets aangepast. weerbericht De dienstdoende opzichter -maar ook andere medewerkers van de buitendienst- houden de weerbe richten in de winter altijd goed in de gaten. Overdag zijn zij verant woordelijk voor de signalering en bestrijding van gladheid. Verder zijn voor buiten de kantooruren afspraken gemaakt met Provincie Zeeland en de regiopolitie, die signalerend optreden bij glad heid. De gemeente heeft een speciale verbinding met de weerdienst weer online. De medewerkers kunnen 24 uur per dag radarbeel den bekijken en andere gegevens controleren. Bijvoorbeeld de tem peratuur van de lucht en het weg dek en de neerslagverwachting op korte en lange termijn. Ook het zogenaamde dauwpunt is bekend. Dat is de temperatuur waarbij de lucht met waterdamp verzadigd is, zodat bij daling van temperatuur dauw wordt gevormd. Die dauw kan weer bevriezen. preventief De buitendienst van Middelburg strooit deze winter op een nieuwe manier: preventief met nat zout. Een methode die voorkomt dat ijzel op de weg ontstaat. Via de weerdienst kan de gemeente in de middag al zien of morgen gladheid kan worden verwacht. Wanneer dat zo is rukt de Gemeente diezelfde middag of avond uit om een mengsel van zout en water op de weg te strooien. Het verkeer rijdt het mengsel in het wegdek. Door de chemische reactie die dan ont staat krijgt ijzel nauwelijks kans. En dat is een stuk veiliger. Het kan dus voorkomen dat u een gemeentelijke wagen ziet strooi en, terwijl het zonnetje aan de hemel staat. prioriteiten Natuurlijk zijn er belangrijke stra ten en verkeersroutes die prio riteit bij gladheid hebben. Dat zijn busroutes, doorgaande verkeers routes, wijkontsluitingswegen en hoofdfietspaden. Bij aanhouden de gladheid, zoals langdurige of veelvuldige sneeuwval en ijzel, wordt op andere wegen en fiets paden gestrooid. Bij plaatselijke gladheid door bevriezing wordt alleen gestrooid waar het nodig is. Heel vaak betreft het uitstlui- tend bruggen. Deze worden dan eerst met de hand gestrooid. De opzichter is verantwoordelijk voor de nacontrole op de routes waar is gestrooid of geschoven. Zonodig wordt nogmaals gestrooid/geschoven. en uzelf? De gemeente zorgt voor de alge mene gladheidbestrijding. Hoe graag we het ook zouden willen, de gemeente kan natuurlijk niet overal tegelijk strooien of schui ven. Inwoners, winkeliers en bedrijven kunnen natuurlijk zelf ook het een ander doen: bijvoor beeld hun eigen stoep sneeuw en ijsvrij houden. Particulieren kunnen als zij zelf een emmertje meenemen gratis strooizout ophalen bij de loods van de bui tendienst aan de Waldammeweg. Bij de bruggetjes in de stad staan ook zoutkisten voor de hand- veegdienst. De Gemeente gebruikt het zout daaruit om met de hand bijvoorbeeld een brug getje of een smal paadje te strooien. Die zoutkisten zijn niet op slot, zodat ook inwoners als dat nodig is, kunnen strooien. U kunt gladheid ook voorkomen. Als vorst wordt verwacht, is het natuurlijk niet erg handig om op straat de auto te wassen. Dan komt er water op straat te liggen dat na bevriezing voor gevaarlijke situaties kan zorgen. Dit is zelfs verboden volgende de APV van de Gemeente Middelburg. Kijk voor de strooiroutes op middelburg.nl/actueel/nieuws. Heeft u opmerkingen over glad heidbestrijding, dan kunt u die doorgeven via telefoonnummer 67 53 22. Onder grote belang-» stelling is vorige week de gerestau reerde Dokburg offi cieel geopend. De- verbinding tussen de» Kinderdijk en Maïsbaai is nu weer' door al het verkeer te gebruiken. Net voor de kerstda» gen was de brug vanuit de werkplaats van Konstructie- bedrijf Hillebrand al teruggeplaatst, maar het duurde nog eveq^ voordat ook het autoverkeer er over* heen mocht. De openingsparade op de Dokburg (Foto: gemeente Middelburg/ Mieke Wijnen) I Bewoners van de westelijke zijde van de binnenstad, tus sen de Korte Noordstraat tot en met de Sint Janstraat, kun nen een abonnement aanvra gen voor de parkeerkelder aan de Geere of de Kou steensedijk. Vooral in de avonduren en 's nachts is er een tekort aan par keerplaatsen op straat. Bewoners parkeren hun auto op gehandicaptenparkeerplaatsen, laad- en loshavens en buiten de parkeervakken. Door in de avond- en de nachtelijke uren de kelders open te stellen hoopt het college van burgemeester en wethouders het probleem op te lossen. Bewoners moeten wel een abonnement aanvragen. hoog en laag Er is een hoog en een laag tarief abonnement. Het hoog tarief abonnement kost 594 per jaar. De pas die bij dit abonne ment wordt verstrekt geldt zeven dagen per week, 24 uur per dag. Het laag tarief abonnement kost 249 per jaar. De pas is zeven nachten per week geldig van 18.00 tot en met 09.00 uur. Op zondag is het abonnement het gehele etmaal geldig. Bij over schrijding van de afgesproken uren bij het laag tarief abonne ment worden de overige uren tegen het normale uurtarief van 0,75 afgerekend. In het laag tarief abonnement is ook de bestaande bewonerspas voor parkeren op maaiveld opgeno men. De toekenning van een abonne ment gaat op volgorde van binnenkomst. Per adres kan een abonnement worden aange vraagd. andere bewoners De maatregel is genomen voor de bewoners van de westelijke van de binnenstad, maar ook andere bewoners van de binnenstad mogen een verzoek indienen om 's nachts in de kel ders aan de Geere en de Kousteensedijk te parkeren. Voorwaarde is natuurlijk wel dat er plek is. Bewoners van de westelijke zijde krijgen voorrang. aanvragen abonnement Het formulier om een abonne ment aan te vragen is verkrijg baar op het stadskantoor. Ook kunt u het downloaden van www.middelburg.nl. Klik via de knop 'Verkeer en vervoer' naar 'formulieren'. Behalve het persoonlijke spreek- uur, op dinsdag in het stadskan toor, houdt het college van burge meester en wethouders elke don derdagavond digitaal spreekuur op www.middelburg.nl. De chat sessie begint om 19.30 uur en duurt een uur. Donderdag 20 januari zit wethouder Hannie Kool-Blokland achter de compu ter. In de portefeuille van de wet houder zit onder meer Ruimtelijke Ordening, Recreatie en Toerisme en Stadspromotie. Wilt u daar een vraag over stellen of uw mening kwijt, doe dan vooral mee met de chatsessie. U kunt de sessie ook als toeschouwer vol gen. Volgende week zit burge meester Schouwenaar in de chat- box. f De welbekende afval- en papier kalender van de gemeente is vori ge week huis aan huis bezorgd/ Hij staat ook op de internetsite van de gemeente, onder de kno^ Milieu en Afval/Stadsreiniging. Op de kalender staat voor het hele jaar aangegeven in welke week welk afval wordt opge haald. Ook staan de regels er nog eens duidelijk op vermeld; meer informatie over de milieustraat en het ophalen van grof vuil; de route van de chemokar. Op de papier kalender kunt u in een oogopslag, zien wanneer bij u in de wijk het oud papier wordt opgehaald ën door wie. Meer info op 675 322. Foto: Gemeente Middelburg/Mieke Wijnen Burgmeester Schouwenaar heeft de eerste Koninklijke Onderscheiding van 2005 al weer uitgereikt. Johan Kroon maakte zo een vliegende start van het nieuwe jaar. Kroon zet zich al bijna vijf entwintig jaar in voor de voetbal vereniging FC Dauwendaele en zit al jaren in het bestuur van de club. Ook is hij regiovoorzitter bij de Koninklijke Nederlandse Voetbal Bond. Daarnaast hielp hij mee bij het ontwikkelen van het Kruitmolencomplex, thuishonk van de voetbalclub. Kroon was materiedeskundige bij de aanleg van het kunstgrasveld en hielp bij de renovatie van de overige velden op het complex. Ook was hij acht jaar gemeente raadslid voor D66 in Heemskerk.

de Faam | 2005 | | pagina 35