m Provincie Zeeland Sociaal Economisch Beleidsplan (PSEB 2005-2008) BQD Beleidskader Sociale Zorg «■■Officiële Mededelingen Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 2/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 5001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Hoorzittingen Tot 11 februari kan gereageerd worden op het concept provinciaal Sociaal Economisch beleidsplan (PSEB) dat opgevraagd kan worden bij het informatiecentrum. Infrabeheer Provinciale Staten Milieu Ontwerp-vergunning Deltius B.V. Ontwerp-besluit gedeeltelijk intrekken vergunning KSG V E ÉtR Woensdag 12 januari 2005 De Faam 11 Nieuws Op de agenda van de commissie Sociale en Bestuurlijke Zaken van 21 januari staat onder andere de tussenevaluatie van het beleids kader sociale zorg 2004. Deze evaluatie is, net als voorgaande jaren, opgesteld door de Zeeuwse welzijnsstichting Scoop in Middelburg. Het rapport geeft een beeld van de stand van zaken van lopende en afgeronde projecten tot 1 april 2004. Conclusies De overgrote meerderheid van de organisaties die aan het onderzoek meewerkte verwacht de geformuleerde doelstelling van het project geheel of groten deels te realiseren. Drie organisa ties verwachten deze slechts enigszins te bereiken en één organisatie was van mening dat de doelstelling niet of nauwelijks bereikt zal worden. Bij ongeveer 30% van de projec ten is de opzet of de uitvoering gewijzigd. Dat is vaak toe te schrijven aan voortschrijdend inzicht en aanpassing op ontwik kelingen. De financiering is voor één op de zes projecten zorge lijk. In sommige gevallen blijkt het moeilijk om, na afloop van de projectperiode, de resultaten over te nemen en/of voort te zet ten. Of verbeteracties resultaat heb ben is gezien, de peildatum van 1 april 2004 is, nog niet zicht baar. Ontwikkelingen Het besluit van Provinciale Staten over de sociale agenda zal con creet worden gemaakt in een nieuwe of aangepaste program mering van het beleidskader sociale zorg, evenals de rappor tage van de vijf thematische werkgroepen in het kader van de Zorgvisie. De resultaten van het onderzoek naar vrijwilligerswerk en de besluitvorming rond integraal jeugdbeleid zullen ook verwerkt worden in het beleidskader socia le zorg. Verlenging programmering Er wordt naar gestreefd de aan passingen in de eerste helft van 2005 vast te stellen. Om te voor komen dat twee keer kort achter elkaar een nieuwe programme ring moet worden gemaakt, blij ven de programma's uit 2004 voorlopig ongewijzigd. Woensdag 19 januari zijn er twee zittingen van de Hoorcommissie in het Abdijcomplex, Abdij 6 in Middelburg. Voor de zitting van 9.00 uur zijn Bogaerts en Groenen advoca ten uit Boxtel uitgenodigd. Zij tre den op namens Agrimarkt b.v. uit Wemeldinge en kunnen hun bedenkingen nader toelichten tegen het bestemmingsplan "Hollandiaplein" van de gemeente Goes. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Goes is uitgenodigd voor een reactie en eventueel nader over leg. Tijdens de zitting van 9.45 uur wordt een twintigtal bezwaarma kers de gelegenheid geboden hun bedenkingen nader toe te lichten tegen het bestemmings plan "Buitengebied Noord" van de gemeente Hulst. Ook het college van burgemees ter en wethouders van Hulst is uitgenodigd voor een reactie en eventueel nader overleg. De regiokantoren voor de wegen in Zierikzee, Goes en Terneuzen en het regiokantoor vaarwe- gen/WED in Vlissingen zijn per 1 januari samengevoegd. Onder de naam Infrabeheer werken de medewerkers van de regio's vanaf deze datum vanuit het kan toor van waterschap Zeeuwse Eilanden aan de Kanaalweg 1 in Middelburg. Het regiokantoor is per post te bereiken via postbus 8065 4330 EB Middelburg. Het tele foonnummer is 0118-621700, het faxnummer 0118-621995. Het e-mailadres is infrabeheer@zeeland.nl. De openingstijden zijn van 8.30 - 17.00 uur. Het PSEB bestaat uit twee delen, een beleidsdeel en een meerja renprogramma. Het motto voor de komende jaren is "Ruimte maken voor kan sen". De hoofddoelstelling van het soci aal-economisch beleid is het stre ven naar een evenwichtige groei en een duurzame ontwikkeling van de Zeeuwse economie. Dynamiekvariant Na onderzoek van een aantal varianten is gekozen voor de zogenaamde dynamiekvariant. Deze levert de meeste werkgele genheid op en scoort het beste als het gaat om tweesporenbe leid, innovatie en versterking van het functioneren van de arbeids markt. Er is gekozen voor een ontwikkelingsgerichte, integrale aanpak voor zes clusters, te weten landbouw, visserij/aquacul- tuur, industrie en havens, recre atie en toerisme, MKB (midden en klein bedrijf) en woonecono- mie. De provincie wil een pro actieve rol spelen. Samenwerking, communicatie en interactie met partners krijgen dan ook meer prioriteit. Voor gro tere projecten zal worden nage gaan of een ontwikkelingsbedrijf moet worden opgericht. De provincie heeft ook een regis serende en coördinerende func tie, die erop gericht is gezamen lijke initiatieven van de grond te krijgen. Samenwerking buiten de provinciegrens in Euregio-ver- band en in het kader van de Alliantie Zuid-Nederland blijft belangrijk. Beleid Vijf thema's staan centraal: ruim te voor bedrijvigheid; duurzaam heid; innovatie; arbeidsmarkt en scholing; promotie, acquisitie en imagoverbetering. Voor landbouw geldt dat samen met de sector gekeken wordt hoe ketenvernieuwing, schaalver groting en gebiedsgerichte plat telandsontwikkeling gestimuleerd kunnen worden. Bij visserij en aquacultuur staan alternatieve vangstmethodes, ruimte voor innovaties, het ver sterken van de relatie met het toerisme en het op de kaart zet ten van aquacultuur centraal. Industrie en havens bieden kan sen in diverse marktsegmenten, die echter wel om een actieve marktbenadering vragen. De mogelijke komst van de WCT zal extra impulsen bieden. Grensoverschrijdende samenwer king is noodzakelijk, gezien de ontwikkelingen in andere Nederlandse en Vlaamse havens. Havengebieden zijn aantrekkelijke locaties voor energieopwekking. Groei van recreatie en toerisme is alleen mogelijk door kwaliteits verbetering en het versterken van de relatie met andere clusters. Het MKB biedt de mogelijkheid om alle vijf de thema's cluster- overstijgend op te pakken. Er is extra aandacht voor innovatie, arbeidsmarkt en scholing en ver groting van het aantal inwoners door woonmigratie. Wooneconomie biedt kansen door betere samenwerking tus sen organisaties en als nieuwe inwoners aangetrokken worden. Meerjarenprogramma Per cluster is op uniforme wijze aangegeven hoe het voorgestel de beleid gerealiseerd kan wor den en welke financiële middelen en instrumenten beschikbaar zijn. Op deze manier weten partners waar zij de provincie op aan kun nen spreken. Begin 2006 is bekend of de uitdagingen voor 2005 zijn gerealiseerd. ■mhbhmh Z e e I a n d mmmimmmmÊ Vergadering van Provinciale Staten De vergaderingen van Provinciale Staten zijn openbaar. Belangstellenden zijn van harte welkom om op de publieke tribu ne de debatten bij te wonen. Op de provinciale website: wwvy.zeeland.nl/Nieuws uit de Staten kunt u nog dezelfde avond de besluiten en ingediende moties nalezen. Datum: vr 14 januari Aanvang: 13.00 uur (aan- vangstijdstip gewijzigd!) Locatie: Statenzaal, Abdij 10 te Middelburg Voorz.: drs. W.T. van Gelder Griffier: drs. B.L. Allewijn Statengriffier@zeeland.nl Agenda: - Verbeteringen aanlandingsvoor zieningen fast ferry Vlissingen- Breskens; - Initiatiefvoorstel inzake Zeeuws initiatief Educatief Netwerk; Aansluitend aan deze vergadering wordt door het provinciaal be stuur van Zeeland ter gelegen heid van de jaarwisseling een ont vangst gehouden van 16.00 tot 18.00 uur in de Wandelkerk en de Kloostergangen te Middelburg. Commissie Ecologie en Water Datum: wo 19 januari Aanvang: 13.45 uur Locatie: Commissiekamer 2, Provinciehuis te Middelburg Voorz.: mw. Drs. G.K.T. van der Giessen Commissiegriffier: M. Trimpe statencommissie@zeeland .nl tel. 0118-631437 Agenda: - Presentatie 'Zandhonger Oosterschelde' - Initiatiefvoorstel inzake Bomeneffectanalyse; - Statenvoorstel Wijziging gemeenschappelijke regeling Natuur- en Recreatiegebied De Grevelingen; - Toekomstig Zeeuws Waterschapsbestel; - Motie inzake beleid aanwijzing tot foerageergebied voor gan zen; - Stand van zaken Ontwikkelingsschets 2010 Schelde-estuarium. Gedachtewisseling streekplan herziening woonvisie Datum: di 18 januari Aanvang: 19.30 uur Locatie: Statenzaal, Abdij 10 te Middelburg Voorz.: mw. H.A. Polderman- Martin Commissiegriffier: Alma van Wallenburg statencommissie@zeeland.nl tel.: 0118-631265 De commissie Ruimte organiseert op 18 januari een 'gedachtewis seling' over de ontwerp-streek- planherziening woonvisie. Vanaf 13 december tot 17 januari a.s. ligt het ontwerp ter visie. Tijdens die periode kunnen schriftelijk be denkingen ingediend worden bij Provinciale Staten van Zeeland. De gedachtewisseling is uitdruk kelijk bedoeld als uitwisseling van gedachten tussen de deelne mers, waarbij aan de indieners gelegenheid wordt geboden hun bedenkingen op het ontwerp nader toe te lichten aan de leden van de commissie. De leden van de commissie zullen tijdens deze bijeenkomst geen standpunt bepalen. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de web site: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg Gedeputeerde Staten van Zee land hebben een aanvraag ont vangen om een vergunning Wet milieubeheer van Deltius B.V. in verband met de gedeeltelijke overname van de activiteiten van Industrial Park Vlissingen B.V. (het betreft de ontvangst, distri butie en transformatie van elektri sche energie, onderhoud hoog- en laagspanningsinstallties c.a.). De inrichting is gelegen aan de Europaweg-Zuid4 (haven 9890) te Vlissingen-Oost, kad. bekend gemeente Vlissingen, sectie M, nr. 1077(ged.). Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voor schriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunning ligt van 13 januari tot en met 9 februari 2005 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 en des gevraagd buiten kantooruren en in het stadhuis van de gemeen te Vlissingen aan de Paul Krügerstraat 1 te Vlissingen, op werkdagen van 9.00-16.00 en op donderdag van 9.00-19.00 uur. Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 10 fe bruari 2005 schriftelijke be denkingen tegen de ontwerp- vergunning indienen bij Gedepu teerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middel burg. Hierbij kan worden verzocht per soonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 2 februari 2005 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (0118- 631769). Bij de gedachtenwisse ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge be denkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp-ver gunning, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ont werp-vergunning en belangheb benden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen be denkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning kun nen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot J. Provoost, (tel. 0118- 631769). Gedeputeerde Staten van Zee land willen gevolg geven aan het verzoek van 19 oktober 2004 van de Koninklijke Schelde Groep B.V. om de vergunning ingevolge de Wet milieubeheer van 8 augustus 1995, kenmerk 957567/902/33 voor de inrich ting aan de Glacisstraat 165 te Vlissingen gedeeltelijk in te trek ken. De reden voor het gedeeltelijk intrekken is de gedeeltelijke ver koop van het bedrijfsterrein van de Koninklijke Schelde Groep B.V. aan de gemeente Vlissingen. Naar aanleiding hiervan is een sloopplan opgesteld, bestaande uit een drietal fasen. Voor de eer ste fase zijn de te slopen gebou wen en het deel van de vergun ning dat kan worden ingetrokken vastgesteld. Bij het verzoek van de Koninklijke Schelde Groep B.V. is een tekening gevoegd, waarop is aangegeven welk deel van de inrichting uit de vergun ning gehaald kan worden. Het ontwerp-besluit en overige stukken kunnen op verzoek (tele foon 0118-631071) worden ingezien bij de Directie Ruimte, Milieu en Water. Een ieder kan tot en met 26 janu ari 2005 schriftelijk bedenkin gen tegen het ontwerp-besluit indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Hierbij kan worden verzocht persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen het ontwerp besluit, de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ont werp-besluit en belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkin gen te hebben ingebracht tegen het ontwerp-besluit kunnen later beroep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). Paspoortstraat 22 - 24 Tel. afsianktherapeut JSP Tel. 0118 475276 06-46084545 Nieuw!!! Afsianktherapeut bij Body Culture houdt in: SLENDERBANKEN voor: afslanken spierversteviging figuurcorrectie verbeterde bloedcirculatie verbeterde souplesse verbeterde houding ontspanning 1 groot stofwisselingsonderzoek vervolgconsulten oorzaak het niet functioneren van stofwisseling EAV-onderzoek voedingsadviezen leefrichtlijnen aanpassen therapie voorstel: nu 4 mnd. lang voor slechts 29,50 p.m. De Galileo power trilplaat Masseuse sportmassage polariteitsmassage bio releasemassage spec, hoofdmassage voetreflextherapie reikibehandelingen aromatherapie Body wrappina verrassende resultaten!!!!! «mrxJal vetmassa cn ccMtes versnelt herder bij vermoeidheid en daarbij fitter gevoel verbeterd spierkracht/ fitheid/lenigheid verbeterd doorbloeding revalidatie van blessures etfoctkrt in 5 minuten centimeterverlies van 5 tot 35 cm per behandeling nu ook voor cellulitis ontslakkingskuur afslankkuur striaekuur bevat geen chemicaliën of zout deze methode is beslist niet gebaseerd op vochtverlies Zonnestudio's zonnen op een verantwoorde manier snelbruiners Afslankcabine zeer goede verbetering van conditie verbetering van het afweersysteem verlichting van reumatische gewrichtsklachten bestrijding van oververmoeidheid en stressl Fitness en cardio fitness en cardio voor spierversteviging en conditie Aanbiedina: Kwartjaar 2x por wook afslankcablno voor 95.00 euro por maand. Nu ook maandkaart 3x por week op de power trilplaat voor 45.00 euro por maand Informeer naar onzo andoro aanbiedingen. Postbus 1000 GEMEENTE Tel. 0118-555 444 4357 ZV Domburg Fax 0118-555 433 gemeente@Veere.nl www.Veere.nl KERSBAAN 6 IN KOUDE- bedenkingen hebt ingebracht KERKE Wij maken bekend dat van 14 januari 2005 t/m 11 februari 2005 voor iedereen ter inzage ligt Gedurende deze termijn kunnen inwoners, natuurlijke- en rechtsper sonen die in de gemeente Veere een belang hebben op dit plan inspreken door schriftelijk een inspraakreactie bij ons college in te dienen. Ter verduidelijking van deze voor genomen herziening wordt er een inspraakbijeenkomst gehouden op: dinsdag 25 januari 2005, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis te Domburg. Afhankelijk van de reacties zal bezien worden of het voorontwerp aangepast moet worden. Het voorontwerp met bijbehorende kaarten staan ook op de gemeen telijke website, www.veere.nl. Tenslotte wordt gewezen op het beklagrecht tegen deze bekend making zoals dat in de inspraak verordening is opgenomen. GRONDPRIJZEN 2005 Op 19 februari 2004 heeft de gemeenteraad de Nota 'Grondbeleid 2004 t/m 2007' vastgesteld. Hierin heeft de raad onder andere besloten om de grondprijzen jaarlijks te indexe ren. Op 4 januari 2005 heeft het colle ge van burgemeester en wethou ders in dit kader besloten om de grondprijzen voor 2005 als volgt vast te stellen: o Sociale woningbouw 101,25 per m? (excl. BTW) o Twee-onder-één kap woning/ geschakelde woning €162,- per m2 (excl. BTW) o Vrijstaande woning 1 82,25 per m2 (excl. BTW) WET MILIEUBEHEER ONTWERP-VERANDERINGS- VERGUNNING WIELEMA- zuuo voor leaereen ter inzage ligt op het gemeentehuis te Domburg, het voornemen om vergunning te verlenen aan de heer Jasperse voor een verblijfsaccommodatie met paardenhouderij gelegen aan de Wielemakersbaan in Koudekerke. Buiten de openingstij den kunnen de stukken ingezien worden na telefonische afspraak (cluster Grondgebied, tel. 0118- 555447). T/m 11 februari 2005 kunnen gemotiveerde bedenkingen tegen ae ontwerpbeschikking schriftelijk door iedereen bij ons college wor den ingediend. Wanneer u niet wilt dat uw persoonlijke gegevens bekend worden gemaakt, dient u dit tegelijk met het indienen van uw bedenkingen kenbaar te maken. Op verzoek kan t/m 1 1 februari 2005 over het ontwerp van de ver gunning van gedachten worden gewisseld met ons college, de aan vrager en eventuele andere aan wezigen. Alleen als u tijdig (schriftelijk) beaenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking kunt u beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, tenzij u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest (tijdig) bedenkingen in te dienen dan wel besluitvor ming straks afwijkt van het voorne men. PARKEERVERORDENING VOOR DE KERN DOMBURG De raad van de gemeente Veere heeft in zijn openbare vergadering van 16 december 2004 de Parkeerverordeninq voor de kern Domburg vastgesteld. Deze verordening regelt het gebruik van de parkeerplaatsen en ae verlening van vergunningen voor het parkeren voor de kern Domburg. De Parkeerverordening voor de kern Domburg is op 2 januari 2005 in werking getreden. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Veere heeft ter uitvoering van de Parkeerverordening voor de kern Domburg een Uitvoeringsbesluit Parkeerverordening vastgesteld in haar vergadering van 21 decem ber 2004. Dit uitvoeringsbesluit omschrijft helder en nauwkeurig wie in aanmerking komt om in de vergunningszone te mogen parke ren. Het Uitvoeringsbesluit Parkeer verordening treedt op 1 maart 2005 in werking. De Parkeerverordening en het Uitvoeringsbesluit voor de kern Domburg liggen op de gebruike lijke wijze ter inzage in het gemeentehuis. Tegen betaling van ae kosten kan een kopie worden verkregen. COMMISSIE RUIMTELIJKE ONTWIKKELING Maandag 17 januari 2005, aan vang 19.30 uur in het gemeente huis aan de Traverse 1 te Domburg. Agenda: - Spreekrecht voor de burgers over de geagendeerde onderwerpen - Vaststellen verslag commissiever gadering van 17 en 22 november 2004. - Informatie-uitwisseling ad hoe tussen portefeuillehouder en com missieleden - Informatie-uitwisseling structureel tussen portefeuillehouder en com missieleden over afgesproken onderwerpen. - Ingekomen stukken. - Bomenverordening Veere 2005. - Kaderstellend voorstel openbare verlichting. - Restauratie molen "d'Arke" Noordweg 2 Oostkapelle. - Startnotitie Landschapsverorde ning Veere. - Gewijzigd vaststellen bestem mingsplan De Zompe (bedrijven terrein Hondegemsweg; het bestemmingsplan is behalve bii de ter inzage liggende stukken ook in te zien op de gemeentelijke websi- te). - Vestigen voorkeursrecht op een perceef in Zoutelande. COMMISSIE MAATSCHAPPE LIJKE ONTWIKKELING Dinsdag 18 januari 2005, aan vang 19.30 in het gemeentehuis aan de Traverse 1 te Domburg. Agenda: - Spreekrecht voor de burgers over de geagendeerde onderwerpen* - Vaststellen verslag commissiever gadering van 23 november 2004. - Informatie-uitwisseling ad hoe tussen portefeuillehouder en com missieleden - Informatie-uitwisseling structureel tussen portefeuillehouder en com missieleden over afgesproken onderwerpen. - Ingekomen stukken. - Evaluatienota controle- en sanc tiebeleid minicampings gemeente Veere seizoen 2004. - Krediet van 30.000 voor de viering van 450 jaar Markizaat Veere. - Herijking van het subsidiebeleid. - Nota subsidieverstrekking. - Grondexploitatie woonzorgcen trum Westkapelle. - Themabijeenkomst sociale voor zieningen. COMMISSIE FINANCIEEL BELEID EN ALGEMEEN BESTUUR Woensdag 1 9 januari 2005, aan vang 19.30 uur in het gemeente huis aan de Traverse 1 te Domburg. - Spreekrecht voor de burgers over de geagendeerde onderwer pen - Vaststellen verslag commissiever gadering van 1 7 november 2004 (gecombineerd met de commissie RO) en 25 november 2004. - Informatie-uitwisseling ad hoe tussen portefeuillehouder en com missieleden - Informatie-uitwisseling structu reel tussen portefeuillehouder en commissieleden over afgesproken onderwerpen. - Ingekomen stukken. - Startnotitie Integraal Horeca- beleid. - Nota Integrale Veiligheid Veere. - Jaarrekening 2002 en 2003 Regionale Brandweer Zeeland. - Begroting 2005 Regionale Brandweer Zeeland. - 2e begrotingswijziging 2005. - Oplossing afschrijvingsproble- matiek schoolgebouwen. Als u gebruik wilt maken van het spreekrecht dan dient u dit vooraf te melden. Domburg, 12 januari 2005 Burgemeester en wethou ders van Veere

de Faam | 2005 | | pagina 11