Abonnement op parkeergarages Groot terras op Tympaanplein Maak kennis met de gemeenteraad Bewoners in beeld Middelburg blijft groeien Identificatieplicht van start Bijeenkomst over kaaienroute Informatieavond over A-theater Chatten begint half uur later Woensdag 5 januari 2005 De Faam Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. Meer info: www.middelburg.nl Maximaal Text, vanaf pagina 830 Foto: Gemeente Middelburg/Mieke Wijnen Bewoners van de westelijke zijde van de binnenstad, tus sen de Korte Noordstraat tot en met de Sint Janstraat, kun nen sinds maandag een abon nement aanvragen voor de parkeerkelder aan de Geere of de Kousteensedijk. Vooral in de avonduren en 's nachts is er een tekort aan parkeerplaatsen op straat. Bewoners parkeren hun auto op gehandicaptenparkeerplaatsen, laad- en loshavens en buiten de parkeervakken. Door in de avond- en de nachtelijke uren de kelders open te stellen hoopt het college van burgemeester en wethouders het probleem op te lossen. Bewoners moeten wel een abonnement aanvragen. Hoog en laag Er is een hoog en een laag tarief abonnement. Het hoog tarief abonnement kost 594 per jaar. De pas die bij dit abonne ment wordt verstrekt geldt zeven dagen per week, 24 uur per dag. Het laag tarief abonnement kost 249 per jaar. De pas is zeven nachten per week geldig van 18.00 tot en met 09.00 uur. Op zondag is het abonnement het gehele etmaal geldig. Bij over schrijding van de afgesproken uren bij het laag tarief abonne ment worden de overige uren tegen het normale uurtarief van 0,75 afgerekend. In het laag tarief abonnement is ook de bestaande bewonerspas voor parkeren op maaiveld opgeno men. De toekenning van een abonnement gaat op volgorde van binnenkomst. Per adres kan een abonnement worden aan gevraagd. Andere bewoners De maatregel is genomen voor de bewoners van de westelijke van de binnenstad, maar ook andere bewoners van de binnenstad mogen een verzoek indienen om 's nachts in de kel ders aan de Geere en de Kousteensedijk te parkeren. Voorwaarde is natuurlijk wel dat er plek is. Bewoners van de westelijke zijde krijgen voorrang. Aanvragen abonnement Het formulier om een abonne ment aan te vragen verkrijgbaar op het stadskantoor. Ook kunt u het downloaden van www.middelburg.nl. Klik via de knop 'Verkeer en vervoer' naar 'formulieren'. Het inwonersaantal van Middelburg is in 2004 met 204 gestegen naar 46.582. Sinds 1 januari 2000 is dit aantal met 1.600 toegenomen. Middelburg wil ook groeien en investeert daarom in nieuwe voorzieningen, het herstructu reren van wijken en in het woonbeleid in het algemeen. In 2003 heeft de gemeenteraad de Nota Wonen in Middelburg 2003-2007 vastgesteld met daarin een ambitieuze taakstel ling op het gebied van wonen. De uitvoering van dit nieuwe woonbeleid is niet alleen een zaak van de gemeente. Daarom worden met diverse partners uit voeringsafspraken gemaakt. De Huurdersvereniging Middelburg speelt hierin als belangenbehar tiger van de Middelburgse huur ders een belangrijke rol. De gemeente Middelburg en de HVM hebben daarom afspraken gemaakt over de wijze van samenwerking en afstemming van beleid. Volgende week dins dag onderteken zij een samen werkingsovereenkomst. Ambities De taakstelling op het gebied van het wonen komt voort uit de groeiambities uit de Kwaliteitsatlas Middelburg 2030, de actuele situatie op de woningmarkt, het project Woonservice-zones en de komst van de Roosevelt Academy naar Middelburg. Om voor alle bevolkingsgroepen genoeg woonruimte te hebben is er de laatste jaren veel gebouwd, en zal dat de komen de jaren blijven gebeuren. Vooral in de Mortiere zullen de komen de jaren honderden woningen verrijzen. De gemeente begint inmiddels al weer verder in de toekomst te kijken maar verder planvorming bevindt zich nog in een zeer pril stadium. In de gemeente is het merendeel van de huizen koopwoning. Vooral aan huurwoningen is behoefte. Het Rijk liberaliseert daarom de huurwoningmarkt en wil zo bevorderen dat de woningcorporaties straks meer huurhuizen gaan bouwen. De Huurdersvereniging Middelburg behartigt de belangen van alle huurders en woningzoekenden in de gemeente op het gebied van de volkshuisvesting en stadsvernieuwing aan de belan genbehartiging en ondersteu ning. Hiervoor verleent de HVM diensten en informeert huurders op het gebied van huren, subsi dieregels, bijstandsregelingen en wetgeving aangaande het wonen. Daarnaast stimuleert, adviseert en begeleidt de HVM de in Middelburg actieve bewoners commissies en voert zij overleg met de sociale en particuliere verhuurders over beheer en beleid. De HVM houdt wekelijks spreekuur van dinsdag tot en met vrijdag, van negen tot twaalf. U kunt het spreekuur alleen op afspraak bezoeken. Het tele foonnummer is (0118) 62 80 81, e-mail huurdervm@hetnet.nl. Voor meer info kijkt u op www.huurdersverenigingmid- delburg.nl. Voor meer informatie over het woonbeleid van de gemeente kijkt u op www.middelburg.nl onder de button Bouwen en Wonen. De eerste maand van het jaar brengt altijd belangrijke veran deringen met zich mee. Vooral op het gebied van officiële papieren is het een en ander gewijzigd: iedereen vanaf veer tien jaar moet zich kunnen identificeren, de pas 65 is niet meer en houders van een rijbe wijs voor vrachtwagen of bus moeten zich verplicht medisch laten keuren. ledereen vanaf 14 jaar moet een geldig identiteitsbewijs kunnen tonen als de politie, marechaus see of een toezichthouder daar om vraagt. Toezichthouders zijn bijvoorbeeld boswachters, milieu-inspecteurs en belasting inspecteurs. Het is een van de maatregelen die de overheid neemt om de veiligheid te vergro ten, criminaliteit aan te pakken en overlast te verminderen. Een pas poort kost 38,83 en de identi teitskaart 31,26. U kunt uw identiteitsbewijs na vijf werkda gen ophalen. Pas-65 Door de komst van de identifica tieplicht is de pas-65 niet meer nodig. De korting die geldt voor 65-plussers in het openbaar ver voer, bij diverse instellingen en musea blijft wel bestaan. Voortaan kunt u uw identiteitsbe wijs tonen om deze korting te krij gen. Heeft u nog een pas-65, dan kunt u deze blijven gebruiken. De pas-65 is echter geen officieel identiteitsbewijs. Medische keuring Houders van een rijbewijs C en D (vrachtauto en bus) moeten bij het vernieuwen van het rijbewijs een verklaring van geschiktheid overleggen en een medische keuring ondergaan. De medische keuring vindt plaats door een door het CBR aangewezen arts, dus niet uw eigen huisarts. De benodigde eigen verklaring en afschrift uit de gemeentelijke basisadministratie kosten 25,75. Na de keuring duurt het ongeveer drie weken voordat u de verklaring van geschiktheid krijgt thuisgestuurd. Met deze verklaring, twee recente pas foto's en uw huidige rijbewijs kunt u uw rijbewijs vernieuwen. U kunt een identiteitsbewijs of rij bewijs aanschaffen bij de afdeling Publiekszaken, in het stadskan toor aan de Kanaalweg. De ope ningstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 15.30 uur en op donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur, telefoon 67 50 00. Donderdag 13 januari is er een informatieavond over de werkzaamheden voor het A- theater en de bijbehorende parkeergarage. De bijeen komst vindt plaats in de Stadsschouwburg. We begin nen om 20.00 uur en vanaf 19.30 uur staat koffie en thee voor u klaar. De bouwput van het theater is bijna klaar. Aannemer, TBI Beton- en Waterbouw Voormolen BV, heeft net voor de kerstdagen de bouwput weer vol water gezet om te voorko men dat het grondwater te veel zou zakken. Binnenkort gaat de aannemer verder met het dich ten van de lekken en daarna neemt Sprangers Bouwbedrijf het stokje over en kan de bouw van de parkeergarage en het A- theater echt beginnen. Tijd dus om kennis te maken met de nieuwe aannemer. Tijdens de informatieavond stelt het bouwbedrijf zich aan u voor en vertelt wat het doet en gedaan heeft. Tevens vertelt het over de werkmethode, de plan ning, communicatie met de buurt, omgang met klachten en de werktijden. Uiteraard is er voldoende ruimte voor het stel len van vragen. Buurtbewoners hebben een uit nodiging ontvangen, maar andere geïnteresseerden zijn natuurlijk ook van harte wel kom. De eerste schetsen voor de her inrichting van de kaaienroute, het stuk weg van de Koningsbrug tot de Beatrixbrug, zijn klaar. De Gemeente en ingenieursbureau Witteveen en Bos presenteren de plannen op donderdag 13 janua ri in het stadskantoor. Er wordt onder andere gesproken over loopruimte op de stoepen, par keervoorzieningen, beplanting, betere voorzieningen voor fiet sers en het wegprofiel. De bijeen komst begint om 19.30 uur. U bent van harte welkom om de avond bij te wonen. De raadzaal van het stadskantoor. De plek waar de Middelburgse gemeenteraad maandelijks vergadert. Foto: Ivo Wennekes 2005 is een prima jaar om ken nis te maken met de nieuwe manier van vergaderen in de Middelburgse politiek. In de voorbereidende raadscom missies gaat het er sinds eind 2004 namelijk anders aan toe. Meer debat, met het argument centraal, in de commissies moet inwoners meer betrok ken maken bij de politiek. Wet Dualisering geeft daartoe vol doende mogelijkheden. De afgelopen maanden doet de gemeenteraad een proef met de vernieuwde manier van verga deren. Daarover hebben zij afspraken met elkaar gemaakt. Raadsgriffier Vorthoren vertelt daarover:' Aan 'zou-kunnen- argumenten' doen we niet meer. Raadsleden moeten kort en krachtig formuleren. En dat in de raadscommissies. Het gaat om het debat. In de maandelijkse raadsvergadering worden daar na de besluiten genomen.' Wilt u het eens zelf meemaken, kom dan naar de raadscommis sies in het stadskantoor: ingang Arnemuidse kant van het gebouw. Meer info, bijvoorbeeld over de agenda, vindt u op middelburg.nl. Klik dan door naar Bestuur en Organisatie/ Raadscommissies. U bent van harte welkom. Wanneer vergadert de raad? Ook in 2005 komen de Middelburgse commissies en de gemeenteraad bij elkaar om met elkaar in het stadskantoor te vergaderen. De vergaderingen beginnen om 19.30 uur. De ver gaderdata op een rijtje. Commissie Maatschappelijke Zaken: 12 januari, 9 februari, 10 maart, 6 april, 11 mei, 8 juni, 24 augustus, 21 september, 19 oktober, 9 november en 7 december Commissie Ruimte: 17 januari, 14 februari, 14 maart, 11 april, 12 mei, 13 juni, 29 augustus, 26 september, 24 oktober, 14 november en 12 december Commissie Algemeen Bestuur: 18 januari, 15 februari, 15 maart, 12 april, 17 mei, 14 juni, 30 augustus, 27 september, 25 oktober, 15 november en 13 december. De wekelijkse chatsessie van het Middelburgs college begint voortaan een half uur tje later. Middelburgers kun nen iedere donderdag van 19.30 tot 20.30 uur digitaal in gesprek met de burge meester of een van de wet houders. Eerst begonnen de chatsessies om 19.00 uur. Te vroeg, want deelnemers loggen meestal pas om 19.30 uur in. Wethouder Leo Luitwieler mag het spits afbijten op donderdag 6 janua ri. Hij heeft onder andere Raadsvergadering: 24 januari, 21 februari, 21 maart, 18 april, 23 mei, 20 juni, 21 juni (begro- tingsraad), 5 september, 3 okto ber, 31 oktober, 7 november (begrotingsraad), 21 november en 19 december. Verkeer, Sociale Zaken, Reiniging en Groenbeheer in portefeuille. Op middelburg.nl vindt u ook de weblogs van de gemeente raad. In dit digitale dagboek beschrijven de partijen wat zij meemaken in de Middelburgse politiek. Het is een plek waar standpunten nog eens worden toegelicht. Afgelopen raads vergadering stond bijvoorbeeld de bewoning op Oranjepiaat op de agenda. D66, Lijst Damman en de PvdA hebben een berichtje hierover achtergelate in hun weblog. Foto: Gemeente Middelburg/ Mieke Wijnen Om goed te weten hoe het er voor staat in de verschillende delen van Middelburg, heeft de gemeente vorig jaar aan Scoop de opdracht gegeven om de verschillende delen van de stad in kaart te brengen. Onder de titel 'Bewoners in Beeld' is Scoop vervolgens aan de gang gegaan met onderzoek, interviews en dis cussies in de wijken. Zo zijn gegevens verzameld op het gebied van onder meer veilig heid, verkeer, gezondheids zorg, onderwijs, werk en vrije tijd. Met die gegevens zijn beschrij vingen gemaakt van de verschil lende stadsdelen op historisch, sociaal, economisch en ruimte lijk gebied, de zogenaamde Stadsdeelbeschrijvingen. Die beschrijvingen zijn nu gereed en bevatten een schat aan gege vens over de bevolkingssamen stelling, stemgedrag, werkgele genheid en voorzieningen. Voor het eerst gebundeld en over zichtelijk gepresenteerd in een boekwerk. Hoe is de bevol kingsopbouw van Arnemuiden? Wat is het stemgedrag in het centrum? Hoe zit het met de voorzieningen in Middelburg- Zuid? Het staat er allemaal in. De beschrijvingen vormen geen doel op zich: Scoop gaat de gegevens gebruiken om voor de gemeente een middellange ter mijn visie op te stellen met aan bevelingen voor concrete doe len en resultaten. Die visie zal begin volgend jaar gereed zijn en onderdeel gaan uitmaken van de Sociale Kwaliteitsatlas, als aanvulling op de bestaande, meer ruimtelijk georiënteerde Kwaliteitsatlas 2030. Begin 2005 zal nog een bewoners avond worden gehouden. Het onderzoek is te bekijken op www.middelburg.nl onder het kopje 'wijkaanpak/projecten/ bewoners in beeld. Ook bent u van harte welkom om het rap port in de informatiewinkel van het stadskantoor te komen lezen. Komende zomer kunnen Middelburgers en toeristen genieten van het uitgebreide terras op het zogenaamde 'Tympaanplein'. De grote grij ze stenen van het nieuwe terras liggen er voor de helft in en de rijbaan is verlegd. Op een van de tegels is een passend fragment uit een gedicht van oud-stadsdichter Chawwa Wijnberg te lezen: 'Kijk naar uw voeten stadsbewoners, alle keien van de straat zijn door mensen handen neergelegd en aangeraakt'. Het plein is het laatste stukje binnenstad dat heringericht wordt. Foto: Gemeente Middelburg/Chris Marijs

de Faam | 2005 | | pagina 5