Zeeuwse baby's krijgen behalve hielprik ook oortest na de geboorte Kegelclub Vlissingen viert jubileum Van Basten geeft kampioensbal voor voetbalmuseum Middelburg Padma presenteert pilot project integrale gezondheid op open dag Zeeuwse dj is hard op weg naar internationale roem BV WALCHEREN Middelburgse wint grootbeeld-tv Hondentrimsalon in West-Soubuig Vlissinger wint digitale fotocamera Bijeenkomst voor oud-lndië veteranen Bulldozers in café Concurrent Cursus ritme en dansexpressie Instuif Country Linedancers 'T WETEN WAARD RONDJE WALCHEREN Hielprikje Plakkers Voetbalschoenen Vooruitgang Intensief Open dag Huisartsen Tandartsen Apotheken Verloskundigen SOS tel. hulpdienst Dierenartsen Dierenambulance Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag AA-team.nl 0900-0777 Woensdag 5 januari 2005 De Faam MIDDELBURG - Pasgeboren baby's in Zeeland kunnen sinds I januari al na enkele dagen een gehoortest onder gaan. Voorheen was dat bij negen maanden. Technische ontwikkelingen maken deze vroege test mogelijk. De gehoortest is van belang voor de ontwikkeling van het praten. Kinderen die niet in staat zijn om zachte geluiden op alle toonhoogten te kunnen horen missen de voorwaarde om op een spontane manier te leren praten. De behandeling van en gehoor- stoornis heeft het meeste effect als daarmee wordt begonnen voordat de baby zes maanden oud is. Volgens de deelnemende zorgorganisaties kan met deze nieuwe methode al buitenge woon vroeg een stoornis wor den ontdekt. Dat verhoogt de kans op succesvolle behande ling. De test wordt voortaan gelijk tijdig gedaan met het hielprikje, de eerste dagen na de geboorte. Dat kan bi j de baby thuis of in het ziekenhuis. Voorheen verzorgde de wijk verpleegkundige de hielprik. Dat wordt nu overgenomen door speciaal opgeleide mede werkers van Alliévo (Schou- wen-Duivcland, Noord- en Zuid Beveland. Tholen en St, Phi- lipsland) Zorgstroom (Walche ren) en ZorgSaam (Zeeuws- Vlaanderen). Bij de test krijgt de baby een Vlnr J. Mulder, algemeen directeur van Setter House, M. Flip- se van Modehuis City en winnares J. Dingemanse. (foto: pr) MIDDELBURG - Mevrouw J. Dingemanse uit Middelburg is de winnares van een plasma grootbeeld televisie. Zij kreeg in Mode huis City in Middelburg haar prijs uit handen van algemeen direc teur J. Mulder van Setter House BV in Veencndaal. Alle dames die een kledingstuk kochten uit de nieuwe najaars- en wintercollectie van de merken Setterlaine, Setterlady, Sportive of Setter Coats kre gen een lot. De actie werd gehouden naar aanleiding van het twee honderdjarig bestaan van het Veendendaalse bedrijf. In totaal wer den 800.000 loten uitgedeeld. Eén van de vier hoofdprijzen viel bij Modehuis City in de Langeviele in Middelburg. Esther Brouwer, (foto: Jaap Wolterbeek) VLISSINGEN - Aan de Van Doornlaan 28 in Vlissingen (West- Souburg) heeft Esther Brouwer op 1 november haar hondentrimsa lon geopend. Alle hondenrassen, groot en klein, kunnen bij haar te recht voor de complete vachtverzorging; plukken, scheren, trim men, uitkammen, wassen en föhnen. Elke behandeling is inclusief nagels knippen en oorbehandeling. Alleen de hond laten wassen is ook mogelijk. Esther vindt het belangrijk om een hoge kwaliteit te leveren en behandelt daarom een beperkt aantal viervoeters op één dag. Zij werkt uitsluitend op afspraak en is beschikbaar op maan dag, woensdag en vrijdag. Indien gewenst behoort een afspraak op zaterdag tot de mogelijkheden. De hondentrimsalon is bereikbaar via telefoonnummer: 0118-430493 Geluk voor J.J. van der Velde (foto: Foto Verschoore) VLISSINGEN - De Vlissinger J.J. van der Velde mocht onlangs een digitale fotocamera in ontvangst nemen bij Foto Verschoore in Vlis singen. Hij won zijn nieuwe fototoestel bij een actie van Fuji. Wie fotopapier van dat merk aanschafte, kon meedingen naar de camera. Fuji-vertegenwoordiger Ramon de Jong kwam de camera overhandi gen in Vlissingen. De actie was volgens hem een daverend succes. dopje in het oor of drie plakker- tjes rondom het oor. Plakkers en dopje zijn verbonden met een meetapparaat. Beide oortjes worden getest. De test duurt enkele minuten. Ou ders worden over deze nieuwe gehoortest geïnformeerd. MEL1SKERKE - In vereni gingsgebouw Ons Huis in Me- liskerke wordt donderdag 27 januari een bijeenkomst ge houden voor oud-militairen die in Indië (het vroegere Indo nesië) gevochten hebben. De organisatie, de Vereniging Oud Militairen lndiëgangers, stelt dat zowel leden als belang stellenden welkom zijn. Ook oud-Nieuw-Guineagangers ho ren tot de doelgroep. Ons Huis is te vinden aan de Burgemeester Adelaarstraat 26. De bijeenkomst begint er om 13.30 uur. VLISSINGEN - De Zeeuwse band Gino The Bulldoze Band treedt zondag (9 januari) op in Café de Concurrent in Vlissingen. Het concert begint om 19.30 uur. de toegang is gratis. VLISSINGEN - Gezelligheid is belangrijk bij de Kegelclub in Vlissingen. Dagelijks gooien de leden een balletje op. Dat ge beurt al vijftig jaar. Maar het verdwijnen van hun accommo datie op het voormalige terrein van de Koninklijke Schelde Groep (KSG) werpt een schaduw op het jubileum dat op za terdag 15 januari wordt gevierd. Door Ellen De Vriend De Kegelclub floreert goed. Er zijn 225 leden, verdeeld over der tien clubs. "Voornamelijk ouderen, want de jongeren zien niets in kegelen", stelt bestuurslid A. Boogaard. Elke middag spelen de dames en 's avonds gooien de mannen een balletje op. Ook wordt gespeeld op zondagochtend en één keer in de maand op zaterdag avond. De Kegelclub Vlissingen houdt elk jaar één toernooi, waar in de dertien eigen clubs tegen elkaar spelen. Vroeger deden de le den ook mee aan wedstrijden buiten Zeeland, maar dat gebeurt al jaren niet meer. De club heeft een accommodatie op de hoek van de Paul Kruger- straat en de Koningsweg. Het staat op het voormalige KSG-terrein dat vorig jaar werd gekocht door de gemeente, die er nieuwe wo ningen wil bouwen en het terrein herinrichten. "We hebben een prima onderkomen waar we graag willen blijven, maar in mei MIDDELBURG/KATS - Mat ty Verkamman uit Kats en ini tiatiefnemer van het nieuwe voetbalmuseum in Middel burg heeft al enkele belang rijke voetbal relikwieën voor dat museum bemachtigd. Zo heeft hij de bal waarmee Marco van Basten de winst van het EK in 1988 veilig stel de. De beelden van Van Basten die in de finale tegen de Sovjet Unie de bal uit een onmogelijke hoek in één keer in het doel knalde, staan menigeen op het netvlies gegraveerd. Marco van Basten, nu bondsco ach van het Nederlands elftal, overhandigde de bal waarmee hij dat beslissende doelpunt maakte, vorige maand aan Mat ty Verkamman. De auteur, jour nalist en voetbalkenner uit Kats is de initiatiefnemer van het voetbalmuseum dat in Middel burg komt. Verkamman zegt ook andere belangrijke spullen in handen te hebben. Zo zou hij inmiddels ook in het bezit zijn van de voetbalschoenen van Faas Wil kes en Ruud van Nistelrooij, Ook heeft hij shirts van voetba liconen Maradona en Pelé. MIDDELBURG - Praktijk De Stroming houdt vanaf 28 januari een nieuw seizoen in tuïtieve dansexpressie in Pakhuis 22 in Middelburg. De cursus bestaat uit vijftien wekelijkse lessen, steeds op vrijdagavond van 19.30 tot 21.30 uur. Er wordt bewogen op verschillende lichaamsrit mes, ademhaling en stemge luid. Dit zou volgens de orga nisatoren een directe en snelle manier zijn om weer in contact te komen met het gevoelsle ven. Er is voor deelnemers geen danservaring verseist. Meer informatie bij Marie-Jo- sé Moens van De Stroming: 0118-633904 of mjmoens@ zonnet.nl SEROOSKERKE - The Coun try Coast Linedancers houden zondag (9 januari) een instuif op Camping Olmenveld in Seroos- kerke. De instuifmiddag is gratis toe gankelijk, iedereen is welkom in Café Olmenruif, het café van Camping Olmenveld. MIDDELBURG - Draag kracht en draaglast in even wicht brengen. Dat zijn de kernwoorden bij het pilot pro ject integrale gezondheid van de Stichting Padma Zeeland en de Stichting Filosofie en Meditatie in Egmond aan den Hoef. Een arts, therapeuten en leraren van oosterse bewe gingstechnieken staan aan de basis voor de genezing via de ze 'Cynham Padma Methode'. Door Ad Hanneman Tijdens de open dag van Cen trum Padma aan de Seissingel in Middelburg, zaterdag 8 janu ari, wordt over deze breed opge zette hersteltherapie een doekje open gedaan. Burnout, migrai ne, chronische problemen van het bewegingsapparaat zijn de klachten die volgens de Middel burgse initatiefnemer Nel Visser doelmatig aangepakt kunnen worden. Er zijn echter voor waarden. Visser: "De cliënt moet wel bereid zijn om drie maanden het traject te volgen en elke dag oefeningen te doen. Dan is de kans op herstel naar evenwicht heel groot." Bedrij ven hebben een schrijven ont vangen waarin gewag wordt ge maakt van dit pilot project. Visser legt uit dat het traject be gint met een gesprek met een arts, die het hele traject samen met de cliënt een vinger aan de pols houdt en de vooruitgang meet. Ze somt een diversiteit aan oefeningen op die de cliënt ondergaat. Yoga bijvoorbeeld om te ontspannen en de adem te beheersen, qi gong voor de ver betering van de energie, er zijn asscrtivitcitstrainingen en om de innerlijke kracht te verstevi gen krijgt de cliënt een dosis fi losofie mee naar huis. Volgens de initiatiefneemster van de Cynham Padma Metho de zijn het best wel intensieve drie maanden therapie. Ze voegt er aan toe: "Deze training zien we als aanvullend op de medi sche behandeling van de regu liere geneeskundige zorg. Af stemming met de huisarts of de bedrijfsarts is dan ook wenselijk om de training goed te laten ver lopen." Maar de open dag van Centrum Padma heeft nog meer in huis. Docenten die nog maar kort ge leden hun intrek namen bij het centrum verzorgen er demon- stratielessen. Zo is er yoga in allerlei variaties, proeven aan een kort lesje tai chi qi gong - onder meer met zwaarden - staat op het programma en er wordt wat verteld over de massageme thode shiatsu. Verder is er een dansexpressies. Informatie wordt die middag gegeven over kinderyoga, meditatie, filosofie, osteopathie, cranio sacraal the rapie, oerdansen, tarotkaarten lezen en intuïtieve ontwikke ling. De open dag wordt zater dag 8 februari gehouden tussen 1330 en 17.30 uur. moeten we er weg. Voor ons nieuwe clubgebouw zijn de vergun ningen nog niet allemaal rond. Het is bijna zeker dat het in Bas- kensburg komt, naast de panden van de schietverenigingen", ver telt Boogaard. De kegelclub hoopt de nieuwe accommodatie eind dit jaar (=december 2005) te kunnen openen. "Dat betekent dat we zeven maanden geen kegelclub hebben. Dat werpt een schaduw op ons jubileum", zegt Boogaard. Hij deed wat onderzoek naar het ontstaan van de club. "Op 13 ja nuari 1955 opgericht door de directeur van de Schelde, de heer Hupkens. Burgemeester Van der Kolf had er ook iets mee te ma ken, maar wat precies heb ik niet kunnen achterhalen", vertelt Boogaard. "De Kegelclub had direct al tweehonderd leden, die speelden in het pand van de oude centrale, op de hoek van de Scheldestraat. In 1988 zijn we naar het pand aan de Koningsweg verhuisd." Na vijftig jaar verandert de naam van de kegelclub Vlissingen in Stichting Kegel Biljart Vereniging Vlissingen. "Door samen te gaan met de biljartclub van De Schelde, kunnen we de accommo datie delen en hebben we meer leden", legt Boogaard uit. Wat za terdag 15 januari wordt gedaan, verklapt hij niet. Wel wordt me vrouw A. Hoogendoorn in het zonnetje gezet. Zij is al vijftig jaar lid van de Kegelclub. ...vervolg van voorpagina... Door dat team bij het nieuwe label Armada Music, kwam zijn introductie in "het wereld je van de housemuziek" in een stroomversnelling. Met als re sultaat dat O'Neil nu al bijna een jaar regelmatig in het bui tenland optreedt. Hoewel zijn deelname aan het Amsterdamse bedrijf Armada - bestaande uit een handvol top- dj's - een flinke opstap voor het succes was, is ook zijn eigen muziekkeuze belangrijk ge weest. Zo maakt en draait hij al jaren zogenaamde 'progressie ve trance'. Volgens O'Neil zijn dit niet de gebruikelijk elektro nische ritmes, maar "meer monotone op percussie geba seerde, vooruitstrevende mu ziek met creatieve tonen". Dat genre lijkt nu meer en meer in trek te komen. Met als hard be wijs O'Neils vele optredens en de ruim twintig nummers die hij al op vinyl of cd uitbracht. Het gaat O'Neil dus als muzi kant voor de wind. Hij kan dan ook van zijn 'hobby' rondko men. Toch blijft de Oost-Sou- burger ambitieus. "Ik wil binnen een paar jaar in die be faamde top-honderd komen." O'Neil weet dat hij dat niet zo maar voor elkaar krijgt. Want iedere discjockey knokt voor een notering in de Engelse ma gazineverkiezing voor beste dj's van de wereld, aangevoerd door de Nederlander Tiësto. Voorlopig kan O'Neil genieten van zijn huidige succes. Want hij is allang geen onbekende meer in de 'dancescene'. Lo kaal merkt hij daar weinig van; landelijk des te meer. "Soms kom ik dj's tegen waar ik vroe ger zelf tegen op keek. Die kennen me dan ineens van mijn muziek." Ook is O'Neil niet bang dat hij snel door zijn idee ën voor nieuwe muziek heen raakt. "Een paar jaar geleden stond ik nergens, van de zomer draaide ik in 's werelds grootste tent in Ibiza. Dat geeft zoveel inspiratie!" Door dat team bij het nieuwe label Armada Music, kwam zijn introductie in "het wereld je van de housemuziek" in een stroomversnelling. Met als re sultaat dat O'Neil nu al bijna een jaar regelmatig in het bui tenland optreedt. de Faam Verschijnt in een oplage van 53.400 elke woensdag huis-aan-huis in de gemeenien Middelburg. Vlissingen en Vcere. Directie Algemeen Directeur J.V. Munstcrman Commercieel Regiodirecteur Cli. van ih'a Oosterkamp Kantoor Fruillaan 4c. postbus 5. 4-160 AA GOES Openingstijden Maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30 lot 17.00 uur. Woensdag gesloten. Arsluittijden Redactie Vrijdagmiddag 17.00 uur Advertenties Maandag 12.00 uur. Duo's vrijdag 17,00 uur Bezorging De Faam niet ontvangen? Bel 0113-274093 Redactie Algemeen Hoofdredacteur A/u-, G, Areiulscn-Ttcben Hoofd Reductie Jan l)irk van Seheycn Eindredactie Ellen ,1c Drcu 0113-274023 of 06-54267132 red.faam@whk.wegener.nl Advertentieverkoop Bladmanager Pietcr Karman Verkoopteam Mineke Crue,/ 0113-274017 (privd 06-51221131) Linda Heikoop 0113-274013 (privé 0118-641569) Ramon Telussa 0113-274060 of 06-25031343 l)c l-aam is een ttilpavc van Wegener Huis.aan-huiskraiüen BV. Wegener Huis-aan-huiskranlen BV is een onderdeel van liel Wegener-cuneern. Op al onze advertenliecontraclen en aanbiedingen daartoe zijn van toepas sing de Algemene Advertentievoorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden. De door u aan ons verstrekte gegevens heb ben wij opgenomen in een bestand, dal wordt gebruikt door onze administratie en om u te llalen) informeren over voor u relevante diensten en produeten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Aks u op deze informatie geen prijs stelt kunt u dal schriftelijk melden bij Wegener Hui'-ann-hniekranten BV to. i-. .4 T. Kooij Hoofd Mnritefing, oortbus 602 2500 AP Enschede Druk Wegener Nieuwsdruk Breda Walcheren: Huisartsenpost Walcheren, Koudekerkseweg 86, Vlissingen, tel. 0900- 1985. Voor spoedeisende hulp is dc huisartsenpost be reikbaar vanaf 18.00 tor 08.00 uur, in hef weekend of tijdens feestdagen. Spreekuur na afspraak. Stad Middelburg: Praktijken van A.R. Angkotta, A.P. Bruijnzeel, S.A. van den Haak, C.J.E.M. Albers, J.L.F. Wortelboer en F.J. Heere wor den waargenomen door: Van zaterdag 7.00 uur tot zondag 7.00 uur: A.R. Angkotta, Kinderdijk 76, Middelburg, 0118-644301. Van zondag. 7.00 uur tot maandag 7.00 uur: C.J.E.M. Albers, Bel- linkplein 3, Middelburg, 0118-644301Visites aanvra gen voor 10.00 uur. Inloop spreekuur voor dringende ge vallen 12.30 tot 13.00 uur en 17.30 tot 18.00 uur (zonder afspraak). De Veerse Huisart sen: Praktijken van de artsen Van Tol, Ubels, Helmes, Rul lens, Bats, Spekhorst, Van Eede, Van Eede-Hidskes, Van der Male en Huisman worden zaterdag en zondag waarge nomen door: R. van Tol, Markt 36, Vcere, 0118- 501271 en R. Ubels, 't Plein 2, Serooskerke, 0118-591212 Spreekuur voor spoedgeval len zaterdag en zondag van II tot 12 uur: M. Smallegan- ge, Gerbrandystraat 176, Vlissingen, 0118-465326. S t a ds ge west Vlissingen- Middelburg: Zaterdag van 10 tot 17 uur: v.d. Sande, Bad huisstraat 30, Vlissingen, 0118-412066. 24-uurs dienst vanaf vrijdag 16.00 uur: Rin geling, Lange Delft 133, Middelburg, 0118-612538. Vlissingen en Oost-Souburg: Van donderdag 20 uur tot vrijdag 20 uur: H. de Pun- dert. Vrijdag 20 uur tot zon dag 22 uur:.1. van Dieren- donck, 0118-471140. M i d de 1 b u rgva n vrijdag 21.30 uur lot zondag 21.30 uur: 0118-626045. Dag en nacht: 0900-0767 Gezelschapsdieren: Spreeku ren zonder afspraak 11-12 uur en 17-18 uur: J. Oosten- brug, Oude Domburgseweg 33a, Oostkapelle, 0118- 581443. Visites aanvragen zaterdag en zondag van 8-9 uur. Dierenartsenpraktijk Roskam: Kelderweg 1, Me- liskerke, tel. 592838. Spreek uur zaterdag van 10-12 uur en volgens afspraak. Landbouwhuisdieren en paarden: Dierenartsenprak tijk Walcheren. Visites aan vragen zaterdag en zondag lussen 8 en 9 uur, 0118- 633803. Dierenbescherming, dage lijks via 0900-7673437 Aagtekerke, Amicilia, Bingo avond, 20 uur. Vlissingen, Sint Jacobskerk Nieuwjaarsconcert Zeeuws Orkest, 20.15 uur. Middelburg, Sint Willibrord, ANBO-Nieuwjaarsbijeen- komst, 14 uur. Middelburg, Wijkgebouw De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 42, Snertwandeltocht, 13.30 - 14 uur. Vlissingen, Sint Jacobskerk, Nieuwjaarsconcert Konink lijke Harmonie Ons Genoe gen, 19.30 uur. (advertentie) Vergelijk je rijk!

de Faam | 2005 | | pagina 3