Provincie Zeeland Projectbureau Zwakke van start in Zeeland Schakels HELP Help dan 1,6 miljoen mensen die dat niet hebben! Nieuwjaarsreceptie Y Help slachtoffers aardbeving Azië! HttrpmvtffCTsrat bestuur van wensetV'alleliw^^s^ van Zeeland een goed, gezond en gelukkig 2005! Collectanten gevraagd Informatierubriek van de Provincie Zeeland, nr. 1/2005 Afdeling Communicatie, Nieuwe Burg 42, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 14 00 infocentrum@zeeland.nl Hoorzitting Fietspad Noordgouwe- Zonnemaire Risico's InZicht W^^mmmÊÊÊÊÊmm In de laatste editie van Milieutijdingen van 2004 aandacht voor de laatste ontwikkelingen op het gebied van ruimte, natuur, milieu en water. Provinciale Staten De staten wensen u een voorspoedig 2005! Officiële Mededelingen Milieu Besluit accepteren melding De Jonge Sebra B.V. Ontwerp-vergunningen Sloecentrale lw Grontmij -zwemloopcircuit 2005 0V6" GEZOCHT: V Giro 555 Den Haag v Giro 555 1 de slachtoffers Den Haag 1 in Darfur! M M AMNESTY Woensdag 5 januari 2005 De Faam Abdij 15 sfi^assasEMSJN^scojs Nieuws Het provinciaal bestuur van Zeeland nodigt iedereen uit voor de nieuwjaarsreceptie op 14 januari 2005 van 16.00 tot 18.00 uur. Het thema van de bijeenkomst is "Grensoverschrijdende samenwerking, in het bijzonder met Vlaanderen". De receptie vindt plaats in de Wandelkerk en de Kloostergangen, Abdij 9 in Middelburg. Woensdag 12 januari 2005 om 9.00 uur is de eerstvolgende zit ting van de Hoorcommissie, Abdij 6 in Middelburg. Tijdens deze zitting worden de bezwaren behandeld tegen het bestemmingsplan Rijksweg N57/rondweg Serooskerke Noord" van de gemeente Veere. Behalve het college van burge meester en wethouders van de gemeente Veere zijn twintig indie ners van bezwaren uitgenodigd. Zij krijgen de gelegenheid hun bedenkingen nader toe te lichten. ■■■I Dinsdag 11 januari 2005 wordt in het dorpshuis in Zonnemaire een informatieavond georganiseerd over het schetsplan voor een nieuw fietspad tussen Noord- gouwe en Zonnemaire. Gedeputeerde de heer mr.drs. A.J.G Poppelaars, die infrastruc tuur in zijn portefeuille heeft, zal om 19.30 uur een toelichting geven. Vanaf 19.00 uur kan het schetsplan al ingezien worden tot 21.00 uur. In het huidige schetsplan is, waar mogelijk, rekening gehouden met opmerkingen die al gemaakt waren op een eerder ontwerp. Inspraak Het schetsplan ligt vanaf 12 janu ari tot 9 februari 2005 ter inzage bij het Informatiecentrum van de provincie, Nieuwe Burg 42 in Middelburg en in de leesruimte van het Gemeentehuis van Schouwen-Duiveland, Laan van Sint Hilaire 2 in Zierikzee. Bovendien kan het plan bekeken worden op de website van de provincie www.zeeland.nl/ nieuws/overig Bezwaren kunnen tot 9 februari 2005 ingediend worden bij: Pro vincie Zeeland, directie Infra structuur en Vervoer, Postbus 524, 4330 AM Middelburg. Dit is de titel van de Nieuwsbrief Uitvoeringsprogramma Externe Veiligheid, die aangevraagd kan worden bij het informatiecentrum. De vuurwerkramp in Enschede heeft duidelijk gemaakt dat het belangrijk is te weten bij welke bedrijven met gevaarlijke stoffen wordt gewerkt, waar bewoners veel risico lopen en hoe hulpver lenende instanties met elkaar communiceren. Dat moet in kaart gebracht worden en daarom is bovengenoemd Uitvoeringspro gramma in het leven geroepen. Het Rijk heeft hiervoor ruim één miljoen euro beschikbaar gesteld aan gemeenten en provincie in Zeeland voor 2004-2005. Som mige einddoelen uit de project plannen kunnen pas na 2005 ge realiseerd worden, waarvoor het Rijk ook geld beschikbaar stelt. Risicokaart Om iedereen te kunnen laten be schikken over risicogegevens in de directe omgeving en daarbui ten kan gebruik gemaakt worden van een risicokaart via internet. Aangezien het belangrijk is dat de risicokaart er bij alle provincies hetzelfde uitziet, is een model- kaart ontwikkeld. Eind 2005 moe ten alle provincies een digitale kaart hebben, dus ook Zeeland. r\ Zwakke schakels zijn plekken in de kust die naar verwachting in de komende tweehonderd jaar versterkt moeten worden. Uiteindelijk zullen de zwakke schakels dan juist sterke scha kels zijn. Klimaatontwikkelingen en de ruimtelijke druk op de kust door natuur, recreatie bebouwing en economische activiteiten vra gen om een nieuwe strategie. Hierin worden duurzame oplossin gen ontwikkeld voor zowel veilig heid als ruimtelijke kwaliteit. Het project Zwakke Schakels is een initiatief van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat (V&W). Het ministerie betaalt de totstandko ming van de studies voor de zwakke schakels. Zowel de pro vincies Noord- en Zuid-Holland als de provincie Zeeland maken de planstudies in de komende drie jaar. In Zeeland zijn twee gebieden aangewezen. Op Walcheren gaat het om het gehele kustgebied vanaf de Boulevard Vlissingen tot en met de Westkapelse Zeedijk. In West Zeeuwsch-Vlaanderen is het gehele kustgebied vanaf Breskens tot en met Cadzand aangewezen. Wat er al gedaan is en hoe de verdere planfases er uitzien is in Milieutijdingen te lezen, evenals wie bij de uitvoering betrokken zijn en zullen worden. Deltaraad Eind november is de Deltaraad geïnstalleerd. De raad moet de motor worden achter de Integrale Visie Deltawateren, die vorige jaar is vastgesteld door de pro vincies Noord-Brabant, Zuid- Holland en Zeeland. Klimaatverandering en problemen als blauwalgen, zandhonger en vervuilde waterbodems vragen om een ander waterbeheer. Het herstel van de verbindingen tus sen de verschillende Deltawa teren zou het antwoord kunnen zijn. De Delta moet weer een overgangsgebied worden tussen de rivieren en de zee. De visie geeft geen pasklare oplossingen en de weg naar een duurzame Delta kan dan ook omschreven worden als een ontdekkingsreis, waarbij opgepast moet worden voor valkuilen. Wie meer wil weten over de Deltawateren kan terecht op de website www.delta-wateren.nl. Deze is in de plaats gekomen van de website van DeltalnZicht en is een coproductie van de pro vincie en het Rijksinstituut voor Kust en Zee (RIKZ). Overige onderwerpen In Milieutijdingen wordt niet alleen aandacht geschonken aan de ont wikkeling van de waterkwaliteit van het Veerse Meer, maar er wordt ook teruggekeken naar de ontwikkeling van Schouwen-West in de afgelopen tien jaar en naar wat er nog in 2005 uitgevoerd gaat worden. Korstmossen als biologische indi cator voor het milieu, bestrij dingsmiddelen in het oppervlakte water en een nieuwe intentiever klaring voor de Stichting Minera len en Middelen Meester (MMM), evenals overschrijdende biologi sche landbouw zijn andere zaken die aandacht krijgen in het laatste nummer van 2004. Milieutijdingen kan besteld wor den bij het provinciaal informatie centrum, Nieuwe Burg 42, Post bus 6001,4330 LA Middelburg, telefoon 0118-631400, e-mail- adres infocentrum@zeeland.nl. Een gratis abonnement behoort tot de mogelijkheden. mmmtmmm Zeeland hbhbhhb Terugblik 2004 Tussen maart en mei 2004 is de invoering van één jaar dualisme geëvalueerd. Provinciale staten zijn nu verantwoordelijk voor het stellen van kaders voor het pro vinciale beleid. Een van de doel stellingen bij het invoeren van deze nieuwe bestuursstructuur is burger en politiek dichter bij elkaar te brengen. In het afgelo pen jaar hebben zich positieve, ontwikkelingen voor politiek en burgers voorgedaan. Eerste Zeeuwse burger initiatief Op 29 maart werd het eerste Zeeuwse burgerinitiatief inge diend. Hiermee wordt u als bur ger de mogelijkheid geboden om zaken in een vergadering van Provinciale Staten aan de orde te stellen. Commissievergadering op locatie In april vergaderde een staten commissie voor het eerst op locatie (gemeente Hulst), waar mee werd ingespeeld op de actuele lokale problematiek. Interactief beleid Het invoeren van een interactief beleid werd zichtbaar toen de statenleden zich door verschillen de organisaties lieten informeren over visies en standpunten inzake het Omgevingsplan Zeeland. Onafhankelijke Rekenkamer In december werden de leden van een onafhankelijke Reken kamer benoemd. Deze Reken kamer doet onderzoek naar de effectiviteit en efficiency van het gevoerde beleid door het provin ciale bestuur en brengt daarover verslag uit. Werkbezoeken Alle statencommissies hebben regelmatig werkbezoeken afge legd. Tijdens zo'n bezoek wordt aan statenleden gelegenheid geboden om informatie in te win nen over actuele politieke onder werpen die de commissie raken. Bovendien is het mogelijk om de de voortgang van het provinciale beleid op onderdelen in ogen schouw te nemen, verbeterpun- ten te inventariseren en de pro vinciale politiek hierop af te stem men. Profilering in 2005 Het profileren van Provinciale Staten naar burgers en maat- schappelije organisaties zal in 2005 een belangrijke positie in gaan nemen. Informatieverstrekking In deze kolommen van Abdij Nieuws leest u bondige en zakelij ke informatie over activiteiten die vanuit de staten worden geïni tieerd. Op de website www.zee- land.nl/Provinciale Staten wordt uitvoeriger ingegaan op allerlei actuele zaken. Na iedere statenvergadering kunt u nog dezelfde avond in 'Nieuws uit de Staten' op de website lezen waarover die dag is gede batteerd en wat er is besloten. Ingediende moties en amende menten zijn eveneens via deze rubriek te bekijken. De statenvergaderingen die momenteel via de radio op fre quentie fm 90.1 (kabel) zijn te beluisteren, kunnen eind 2005 ook via internet beluisterd en bekeken worden. Meer informatie over actuele zaken en bijeenkomsten van Provinciale Staten of statencommissies kunt u bekijken op de web site: www.zeeland.nl onder provinciale staten. Statengriffie Balans 25 Postbus 6001 4330 LA Middelburg ■■■I WÊÊÊm Gedeputeerde Staten van Zee land geven kennis van hun besluit tot het accepteren van de mel ding Wet milieubeheer van De Jonge Sebra B.V. te Middelburg. De melding heeft betrekking op de verplaatsing van een gasolie- tank c.a. op de inrichting aan de Uijterschootweg 8 te Middelburg. Het besluit en de melding kunnen worden ingezien tot en met 3 februari 2005 bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren en bij de gemeente Middel burg, dienst ruimte, afd. ver gunningen en handhaving, Kanaalweg 3, op werkdagen van 8-12 en 13-16.30 uur en (na telefonische afspraak 0118- 675287) op donderdagavond van 18-20 uur. Belanghebbenden kunnen tot en met 3 februari 2005 tegen dit besluit schriftelijk bezwaar maken bij Gedeputeerde Staten van Zee land, Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Alleen zij die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen om een voorlopige voorziening vragen bij de Voor zitter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot J. Provoost (tel. 018- 631769). Gedeputeerde Staten van Zee land hebben aanvragen ontvan gen om vergunningen Wet milieubeheer en de Wet ver ontreiniging oppervlaktewate ren van Delta Energy B.V. voor het bouwen en exploiteren van een gasgestookte elektriciteits centrale aan de Europaweg Zuid te Vlissingen-Oost. Tevens is een aanvraag ingediend op grond van de Wet op de waterhuishouding. De aanvragen worden op grond van de Wet milieubeheer gecoör dineerd behandeld. Gedeputeerde Staten en de staatssecretaris van Verkeer en mmamm Waterstaat, namens deze Rijks waterstaat, willen de vergunnin gen verlenen met voorschriften ter bescherming van het milieu. De ontwerp-vergunningen liggen van 6 januari 2005 tot en met 2 februari 2005 ter inzage bij: - de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren; - gemeente Vlissingen, afdeling Publiekszaken, Paul Kruger- straat 1 te Vlissingen, maandag tot en met vrijdag van 9.00- 16.00 uur en donderdagavond tot 19.00 uur; - in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand, maandag tot en met vrijdag van 8.30-12.30 uur, op donderdagavond van 17.00- 20.00 uur; - bij Rijkswaterstaat directie Zeeland, Poelendaelesingel 18 te Middelburg, op werkdagen van 9-12 en 13-16 uur en na telefonische afspraak (0118- 622428). Daarna, tot het einde van de be roepstermijn, liggen de stukken ter inzage op genoemde plaatsen en tijden. Een ieder kan tot en met 3 febru ari 2005 schriftelijke beden kingen tegen de ontwerp-vergun- ning Wet milieubeheer indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie Ruimte, Milieu en Water, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Schriftelijke bedenkingen tegen de ontwerp-vergunning Wet ver ontreiniging oppervlaktewateren of Wet op de waterhuishouding dienen te worden gericht aan Rijkswaterstaat, doch te worden gezonden aan Gedeputeerde Staten van Zeeland. Hierbij kan worden verzocht om persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Tot en met 26 januari 2005 kan een ieder verzoeken om een ge- dachtenwisseling over de ont- werp-vergunning(en) (tel: 01180- 631071). Bij de gedachtenwisse- ling wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge be denkingen worden ingebracht. Alleen zij die bedenkingen hebben ingediend tegen de ontwerp- vergunning(en), de adviseurs die advies hebben uitgebracht over de ontwerp-vergunning(en) en belanghebbenden aan wie rede lijkerwijs niet kan worden verwe ten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp- vergunning(en) kunnen later be roep instellen. Voor het inzien buiten kan tooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wen den tot dhr. P. Beijaard (tel. 0118-631071). 23 januari a.s. start het Grontmij-zwemloopcircuit met de 20' zwemloop in het zwembad Vrijburg. Deze zwemloop maakt onderdeel uit van het zwemloopcircuit dat ook al decennia deel uit maakt van de sportkalender. Het circuit van 2005 bestaat uit vier wedstrijden waar van er minimaal drie gedaan moeten worden om in de eindrangschikking opgenomen te worden en om eventueel in de prijzen te vallen. De volgende zwemlopen vinden plaats in Hoogerheide op 6 maart, Kapelle op 26 maart en Bergen op Zoom op 2 april. Voor meer informatie kunt u terecht op de website http:/people.zeelandnet/aeromad/. U kunt zich aanmelden ook als u geen lid bent van een vereniging of bond. Als niet-lid zult u wel een kleine bijdrage moeten leveren voor een daglicentie. U kunt op de dag zelf inschrijven doch dit geeft een verhoging van de inschrijfprijs. Het is daarom beter om vooraf in te schrijven via internet of door onderstaande bon op te sturen. Er zijn vier afstanden: voor de kleinsten 100 m zwemmen en 1000 m lopen, 250 m zwemmen en 2500 m lopen voor de junioren en degene die willen proeven aan het feno meen zwemloop bijv. ouders van de kleintjes en/of junioren. Verder 500 5000 en 1000 10000 voor de wat meer geoefenden en atleten. Voor de kleinsten is de deelname gratis, voor de overige afstanden is het inschrijfgeld afhankelijk van de afstand, hoe langer hoe duurder nl. 2,50 euro, 5 euro en 8 euro voor leden en 2,50 euro, 6 euro en 10 euro voor niet-leden. Voor inschrijving op de dag zelf geldt een toeslag van 2 euro. Betaling vindt op de dag zelf plaats. n COPD (chronische bronchitis en Mm longemfyseem) is de derde doods- jg# oorzaak in Nederland. En het aan- tal kinderen met astma neemt nog steeds toe. Leven met astma betekent voortdurend leven met de angst om geen lucht meer te krijgen. Mensen met COPD hebben zelfs continu ademnood. Om mensen met 3stma en COPD meer lucht te geven collecteren in mei ruim 50.000 mensen voor het Astma Fonds. Voor wetenschappelijk onderzoek, een betere kwaliteit van de zorg, voorlichting en individuele hulp. nisator! Bel 0800 - 2345 777 of e-mail naar ikcollecteer@astmafonds.nl. Giro 55055 Lucht over? Meld u aan als collecte-orga- Astma Fonds Lucht Voor Het Leven Rijke fantasie om je elke woensdagmiddag door Mandy (6, autistisch) te laten meevoeren in haar eigen fantasiewereldje. www.handjehelpen.nl MENSEN IN NOOD/CORDAID, NEDERLANDSE RODE KRUIS, NOVIB. De hulporganisaties zijn in actie Help nu en geef www.giro555.nl SAMENWERKENDE HULPORGANISATIES voor de collecte van 20 t/m 26 februari 2005 kijk op www.amnesty.nl of bel 020 626 44 36 i J f t www. hand j ehelpennl HOREN, ZIEN EN HELPEN m MENSEN IN NOOD/CORDAID, NEDERLANDSE RODE KRUIS, KERKINACTIE.STICHTING VLUCHTELING, TEAR FUND. TERRE DES SAMENWERKENDE 2 HULPORGANISATIES I t-m www.giro555.nl De hulporganisaties doen wat ze kunnen. Helpt u mee? Geef nu! International

de Faam | 2005 | | pagina 15