Hollandse diva's in korset en op hoge hakken in het theater Musical Jantjes in nieuw jasje Kijkje in het drukke hoofd van Flaubert A58 zingt in De Stenge CINE CITY VLISSINGEN SCHUTTERSHOF MIDDELBURG PODIUM 'T BEEST GOES Mysterie van de magische bal Rechtbank in rep en roer PODIUM Rondleiding door geschiedenis van Vlissingen Verzamelbeurs in winkelcentrum Dauwendaele Ganzenexcursie in Yerseke Moer Winterwandeling op Neeltje Jans National Treasure The Grudge Alexander 0 Lemony Snicket Floris Ocean's Twelve 0 Finding Neverland Erik Of Het Klein Insectenboek Nederlandse versie The Polar Express Nederlandse versie. Princess Diaries 2: The Royal Engage ment The Incredibles Nederlandse versie The Incredibles Originele versie The Forgotten Pluk Van De Pette- flet Bridget Jones And The Edge Off Rea son H Sneak preview Moviezone: Swimming Pool La Finestra di Fronte Life is a Miracle Tijl Uilenspiegel Old Boy Tijl Uilenspiegel The story of the weeping camel Metallica: Some kind of monster Actie voor Azië DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG WOENSDAG Woensdag 5 januari 2005 De Faam 11 Voorpremière Donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag, IÖ.30, 17.15 en 22.30 uur Een geheim uit Amerika leidt tot het grootste avontuur aller tijden. Première Maandag, dinsdag en woens dag om 16.30, 1930 en 21.30 uur. de andere dagen om 10.30, 18.30, 20.30 en 22.30 uur. Verpleegster ontdekt bij huisbe zoek een mysterieuze bovenna tuurlijke vloek die op het huis van de patiënt rust. Donderdag vrijdag, zaterdag en zondagl0.3(), 14.00, 19.00, 21.30 uur. Maandag, dinsdag en woensdag 13. 30 en 19.45 uur. Een gewelddadig verhaal over Alexander de Grote, één van de grootste militaire intellecten uit de wereldgeschiedenis. Donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag, 16.45, 20.00, 22.15 uur Maandag, dinsdag en woensdag 16.15, 19.00 en 21.45 uw: Drie weeskinderen, uit een wel gesteld gezin, beleven spannen de avonturen. Donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag 17.30, 19.30 uur. Maandag, dinsdag en woens dag 16.45 uur, maandag en woensdag ook om 19.30 uur. Spannend avontuur over Floris jr., die zijn vader wil bewijzen dat hij een held is. Donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag 13.15, 16.00, 17.15, 18.45, 19.45, 22.15 uur. Maan dag, dinsdag en woens- dag13.30, 16.15, 19.00 en 21.45 uur Leden van de bende van Danny Ocean komen, in deze actie film, weer samen en voeren een serie internationale berovingen uit. Donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag 10.30 uur. Maandag en woensdag 19.30 uur. Het verhaal vervult op magi sche wijze de wens die iedereen diep van binnen nog altijd heeft: weer even onbezorgd ge nieten als een kind. Donderdag, vrijdag zaterdag en zondag 12.45, 14.45 uur. Maandag, dinsdag en woens dag 13.45 uur. In de insectenwereld beleeft Er ik spannende avonturen. Donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag 10.30, 13.00. 15.15 uur. Maandag, dinsdag 13.45 en 16.00 uur. Een familie avontuur over een jongen die op kerstavond in een stoomtrein stapt met als plaats van bestemming: Noordpool Stad. Donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag 10.30, 15.00 en 20.00 uur. Maandag, dinsdag en woensdag donderdag 16.15 en 19.00 uur. Romantische komedie over Mia, prinses van Genovia, op zoek naar de prins op het witte paard. Donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag 10.30, 13.30 en 16.15 uur. Maandag, dinsdag en woensdag 13.30 uur. Hilarische animatiefilm over superhelden, die bol staat van actie en avontuur. Donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag 12.30 uur. Maandag, dinsdag en woensdag 13.30 en 21.45 uw: Hilarische animatiefilm over superhelden, die bol staat van actie en avontuur. Donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag 22.15 uur. Dinsdag en woensdag 21.45 uur In deze psychologische thriller, wordt Telly Paretta door haar psychiater geconfronteerd met het feit dat ze lijdt aan waan ideeën. Donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag 10.30, 13.00, 15.15, 17.30 uur. Maandag, dinsdag en woensdag 13.45 en 16.00 uur. Avonturen van Pluk van de Pet- teflet. Donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag 22.30 uur Maandag, dinsdag en woensdag 21.45 uur. Het verhaal geeft een hilarische en ontroerende kijk op het ant woord op de vraag: 'Wat ge beurt er na een happy end?' Maandag 22.00 uur Donderdag, 20.00 uur Schrijfster (Charlotte Ramp- ling) verblijft in Frans buiten huis om inspiratie voor haar boek op te doen. Als de frivole dochter van de eigenaar plots opduikt, levert dit volop stof tot schrijven. Vrijdag,, 19.30; zaterdag,, 22.15 zondag, 20.00, dinsdag, 20.00 uur Aanvankelijk tegen haar zin be steedt Giovanna steeds meer tijd aan een oude man die zijn geheugen kwijt is. Gaandeweg krijgen zijn schimmen - en haar dagdromen - gestalte. Vrijdag, 22.00; zaterdag, 19.30, maandag, 20.00, woensdag 12. 20.00 uur Chaos en vertier in deze eigen tijdse variant op Romeo en Ju lia in Bosnië tegen de achter grond van het explosieve con flict op de Balkan. Bosnië/Frankrijk 2004, 155 min. Regie: Emir Kusturica Woensdag 14.00 uur De koning is jarig en Opa is in nood! In deze Vlaams gespro ken tekenfilm maakt de eigen wijze losbol Tijl Uilenspiegel er met burgemeestersdochter Nele een potje van. Donderdag, vrijdag 20.30 uur Op een dag wordt een doodge wone man ontvoerd. Vijftien jaar later komt hij vrij en wordt hij uitgedaagd zijn ontvoerders op te sporen. Donderdag tot en met zondag, 14.00 uur De koning is jarig en Opa is in nood! In deze Vlaams gespro ken tekenfilm maakt de eigen wijze losbol Tijl Uilenspiegel er met burgemeestersdochter Nele een potje van. Zaterdag en zondag, 20.30 uur Twee kamelen spelen de hoofd rol in een verhaal in de Gobi- woestijn in Zuid-Mongolië. Dinsdag en woensdag, 20.30 uur Een onthullende documentaire over een band in crisis. De le den van Metallica botsen voort durend met elkaar. De vier dames van Vrouw Holland brengen het divaleven naar het theater, (foto: pr) KRABBENDIJKE - Na jaren in de schaduw van hun eigen anonimiteit te hebben geleefd, komen vier Hollandse diva's uit hun schulp. Op hoge hak ken benen ze de wervelende show van hun leven nauwelijks bij. Het cabaretkwartet Vrouw Holland staat op vrijdag 7 ja nuari in De Meiboom om het programma In Corset te spe len. 'Leer mij diva zijn', moeten Ga- briëile Glasbeek, Marieke Klooster, Karin Noeken en José Zwerink gedacht hebben. Ze la ten zich inspireren door wereld vrouwen als Dolly Parton, Shir ley Temple en Ankie van Gruns- ven. Ze hebben hun eigen nip- plegatc a la Janet Jackson en ondergaan make overs en hang overs. Groots en meeslepend is het concert dat ze spelen. Als geen ander brengen ze het diva leven op de planken van het the ater. De vier dames kunnen daar bij rekenen op de steun van het Corsctgebouworkest onder lei ding van pianist Reinout Douma. De media waren onverdeeld po sitief over het cabaretkwartet. 'Een aanwinst voor het cabaret en de kleinkunst' en 'vocaal be horen de vier tot de top', zijn slechts enkele stellingen uit de kranten. De voorstelling In Cor set begint om 20.00 uur. Kaarten kosten elf euro en zijn te bestel len in het gemeentehuis in Krui- ningen (publieksbalie Bachten Vaete), het VVV kantoor in Yer- seke en zijn ook nog verkrijg baar aan de zaal. Telefonisch kaarten bestellen kan via 0113- 395326 (bureau sociale- en bur gerzaken), 01 13-571864 (VVV Yerseke) en 0113-551552 (Jac ques Boonman) of www.podi- umreimerswaal.nl. Podium Reimerswaal heeft be sloten om van alle in de maand januari verkochte kaarten, min stens twee euro per kaart aan de hulpactie voor de zeebeving te schenken. "We mikken op min stens duizend euro", zegt Jac ques Boonman van Podium Rei merswaal. Theaterbezoekers kunnen de ac tie steunen door kaarten voor de volgende voorstellingen te kopen: In Corset van Vrouw Holland (7 januari). Extra Bele gen van De Sanseveria's (15 ja nuari), het dubbelcabaret van Manneke Drenth en Anne van Rijn en Neske Beks (op 21 janu ari) en familievoorstelling Het Eenzame Clowntje van Tierelijn (22 januari). VLISSINGEN - Resten van een scheepswerf en kerkhof en de overblijfselen van eeuwen oude huizen met tuintjes. Ze zijn allemaal te zien in de ex positie over de opgravingen aan de Spuistraat en Oude Markt in het centrum van Vlis singen. De gemeente Vlissingen heeft de voorwerpen die naar boven zijn gehaald, tentoongesteld in de plaatselijke bibliotheek. Te zien zijn aardewerken scherven die uit beerputten tevoorschijn ko men. Ook is de complete vondst uit een tonput bij elkaar gelegd. Verder is er een leren dames- schoentje uit de vijftiende eeuw te zien, naast een stenen leeuw die mogelijk van het oude stad huis afkomstig is. Wie nog meer wil weten, kan meegaan op een rondleiding door het opgravingsterrein. Elke dinsdag en woensdag vertrekt een archeoloog met een groep naar de vindplaatsen. Kaartjes voor die rondleiding zijn in de bibliotheek van Vlissingen (Ou de Markt) verkrijgbaar. Wie het eerst komt, die het eerst maalt. MIDDELBURG - De filate listenvereniging De Zeeuwse Delta houdt zaterdag 8 januari de halfjaarlijkse beurs in win kelcentrum Dauwendaele. Tussen 10.00 en 16.00 uur wor den in het Middelburgse winkel centrum niet alleen postzegels, maar ook munten, telefoonkaar ten, miniatuur-auto's, attributen voor modelspoorbanen en an sichtkaarten aangeboden. De toegang is gratis. GOES - Hij is een bekende tv- presentator. Sipke Jan Bousema is nu ook in het theater beland en wel in De Mythe in Goes. Hij probeert samen met de kinderen in het publiek de raadsels rond de magische bol op te lossen. Als dat niet lukt, valt hij in de handen van een gevaarlijke ben de. De interactieve kindervoor stelling vrijdag 7 januari begint om 19.00 uur en is bedoeld voor kinderen vanaf zes jaar. Kaarten kosten een tientje. DRIEWEGEN - Het lijkt een normale dag in de rechtbank, ware het niet dat de rechter oververmoeid is, de parket wacht kampt met een hevige kater, er een stagiaire rond loopt en een breedsprakige ad vocate opduikt. De ingrediën ten van de toneeluitvoering van Sport Vereniging Driewe gen op vrijdag 14 en zaterdag 15 januari. Rechtspraak door de bocht heet het stuk. Het laat de perikelen van een rechtbank zien waar niet alleen de rechterlijke macht kampt met problemen maar ook verdachten van verschillende pluimage hun eigen problemen hebben. Als dan ook nog een ja loerse echtgenote opduikt, is de chaos compleet. De voorstelling in het dorpshuis begint om 19.30 uur. Entree kost op vrijdag vier euro, op zaterdag vijf euro. Kinderen van de basis school betalen twee euro. Na de voorstelling gaat het feest nog even door. Twee DJ's draai en dan muziek in het dorpshuis. HEINKENSZAND - Koor A58 geeft op vrijdag 14 januari een concert in De Stenge in Hein- kenszand. A58 werd in 1999 opgericht. De artistieke leiders Rob van der Meule en Bart Orye hebben in korte tijd tachtig zangeressen en zangers bijeen gebracht. Het koor heeft een gevarieerd reper toire. Van herkenbare musicalmelo- dieën tot meer ingetogen pop nummers, van Henk Westbroek tot ABBA en van Malle Babbe tot As tears go by. In de arrangementen wisselen traditionele koorzettingen, clo- se-harmony en vormen van vo cal jazz elkaar af. Bij de meeste stukken zorgt Orye voor de pia nobegeleiding. Vorig jaar speelde het koor ter gelegenheid van het vijfjarig be staan een sprankelende show met als titel En de winnaar is. In die show dook het koor in de rij ke historie van het Eurovisi esongfestival. Tijdens het optre den in De Stenge zingt het koor enkele van de liedjes uit die show. Het concert begint om 20.00 uur en kaarten kosten zeven euro. Jongeren tot 21 jaar en 65-plus- sers betalen de halve prijs. Kaar ten zijn te reserveren bij het V rij wil 1 igersh uis Borsele: vrij- willhuis@zeclandnct.nl, of zijn aan de zaal te koop. Birgit Schuurman maakt haar debuut naast veteraan Carry Tefsen. (foto: Roy Beusker) MIDDELBURG - Nederlands oudste musical is in een nieuw jasje gestoken. Joop van der Ende heeft voor de nieuwe ver sie van 'Jantjes' Birgit Schuurman gestrikt. De oer- Hollandse klassieker doet vele Nederlandse steden aan en op vrijdag 7 en zondag 9 januari in de Stadsschouwburg in Middelburg. De Jordaan begin van de vorige eeuw. Het zit Dolle Dries, Blau we Toon en Schele Manus niet mee. Blauwe Toon loopt veel geld mis en heeft geen familie of vriendin. Schele Manus wordt om zijn handicap door zijn vriendin Toffe Jans (Birgit Schuurman) aan de kant gezet. En ook Dolle Dries krijgt de bons van zijn vriendin Blonde Greet. De drie jongemannen be sluiten in het Koninklijk Neder- landsch-Indisch Leger te gaan. Ze verlaten hun geliefde Am sterdam en brengen zes jaar door in Indië. Wanneer ze weer in Amsterdam terugkomen, blijkt in die zes iaar heel veel te zijn veranderd. De cast van Jan tjes bestaat verder uit onder an dere Carry Tefsen, Bob Fosko, Sylvia Alberts, Dennis Over- eem, Istvar Hitzelberger, Dick Schaar, Celia van den Boogert en Hugo Metsers. De voorstel ling van vrijdag begint om 20.00 uur en die van zondag om 15.00 uur. Kaarten kosten 39 euro. GOES - Flaubert was een kleurrijk figuur vol tegenstrij digheden. Hij was een kluize naar maar ook een feestneus, hij was een levensgenieter maar ook een mensenhater, een botte beer met een gevoeli ge ziel. Het theaterpubliek krijgt zater dag 8 januari in De Mythe in Goes een kijkje in het hoofd van deze befaamde schrijver. De voorstelling Ik van theatergroep Orkater vertelt het verhaal van een schrijver alleen in ziin werk kamer. Talloze stemmen en paradoxale ideeën stormen door zijn hoofd. Vijf jaar lang werkt Fiaubert aan zijn meesterwerk Madam Bovary. Tegelijkertijd verwerkt hij het verlies van zijn grote liefde. Ik is een intrigerende voorstel ling over haat, liefde, dromen en verlangens. Met zang, dans en live muziek wordt de ziel en het denken van een groot auteur blootgelegd. De voorstelling be gint om 20.00 uur. Kaarten kosten zestien euro Goes, Grote Kerk, Het Zeeuws Orkest, nieuwjaars concert, 20.00 uur. Goes. De Mythe. Sipke Jan Bousema, 'liet Mysterie van de Magische Bol', 19.00 uur. Middelburg. Stadsschouw burg, De Jantjes, Joop van den Ende musical, 20.00 uur. Vlissingen, St. Jacobskerk, Het Zeeuws Orkest, nieuw jaarsconcert, 20.15 uur. Krabbendijke. De Meiboom, Vrouw Holland, 'In Corset', cabaret, 20.00 uur. Middel burg, Het Spiegeltheater, The atergroep Duinart, 'De Oli fantman'. 20.00 uur. Het Mysterie van de Magi sche Bol (foto: pr) Middelburg, Stadsschouw burg, De Jantjes. Joop van den Ende musical, 20.00 uur. Goes, De Mythe, Orkater. 'Ik', 20.00 uur. Middelburg. De Drvkkery. Fragile, nieuw jaarsconcert, 15.00 uur. Middelburg, Het Spiegelthea ter, Theatergroep Duinart. 'De Olifantman', 20.00 uur. Vlissingen, Arsenaal theater. Bruut, 'Cocktail', toneel, 20.30 uur. Middelburg, Stadsschouw burg, De Jantjes, Joop van den Ende musical, 15.00 uur. Nw.- en St. Joosland, De Weg wijzer, Quinteto Tango Ex- tremo, tango ensemble, 15.00 uur. Vlissingen, café Popeye, Co pycat, 22.30 uur. Middel burg, Stadsschouwburg, Lu- cretia van der Vloot, 'Alles wat telt', 20.00 uur. Lucretia. (foto: Paul Tolle naar) VLAKE - Wie mee wil doen aan een snertwandeling kan zaterdag 15 januari terecht in Yerseke Moer. Bij de Scquoiahof aan de Ka- naalweg in Vlake begint om 10.00 uur een ganzenexcursie, met een dampende kop snert als toetje. Volgens Het Zeeuws Landschap is deze excursie uniek omdat het gebied norma liter is afgesloten in het ganzen- seizoen. Onder leiding van een natuurgids wordt de circa twee uur durende langs de fascine rende grazers gewandeld. Voor informatie: 01 13-382548. NEELTJE JANS - Zand, wind en water zijn de kenmerken die extra worden beleefd tij dens een winterexcursie zater dag 29 januari op Neeltje Jans. Gidsen van I let Zeeuws Land schap laat zien dat Neeltje Jans 's winters een plaats is waar veel kustvogelsoorten zich wel voe len. met enerzijds de Ooster- schelde en anderzijds de Noord zee. Startpunt is het informatie bord en de vlaggen van Het Zeeuws Landschap. De tocht begint om 14.00 uur en zal twee uur Hiirfn

de Faam | 2005 | | pagina 11